The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Savik
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 25.07.2017, 23:22
Adasss napisał(a):Wyświetl post
Z tym to bym się nie rozpędzał ... bardzo prawdopodobne, że aktualnym właścicielem jest niejaki Jorg Loser.
A źródło? Bo z ich oficjalnej strony:
2015
Our long-standing managing director Franz Stegner dies unexpectedly at the age of 78. Just a few weeks before that, he decided to retire from the operative business. He managed the business for over 40 years. Erwin Stechert and Matthias Schuh are now responsible for the management of Stechert.

http://www.stechert.de/en/company/history/
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując
Flinston
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 25.07.2017, 23:25
Savik napisał(a):Wyświetl post
A źródło? Bo z ich oficjalnej strony:
2015
Our long-standing managing director Franz Stegner dies unexpectedly at the age of 78. Just a few weeks before that, he decided to retire from the operative business. He managed the business for over 40 years. Erwin Stechert and Matthias Schuh are now responsible for the management of Stechert.

http://www.stechert.de/en/company/history/

http://www.stechert.de/en/company/management/

Cytat:
Ralf-W. Münster I Chairman of executive board
Uwe Ullmann I Managing Director
Jörg Löser I Managing Director
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 25.07.2017, 23:25
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
TF w tej chwili nie ma żadnego związku emocjonalnego z Wisłą, chcą tylko odzyskać jak najwięcej się da.
TS przy podpisywaniu umowy rok temu działał po partyzancku, czego z resztą nie ukrywają, w efekcie zgodzili się na zapisy umowne narzucone przez TF.
I teraz scenariusz aktualny:
TF dogaduje się niemiecką firmą, która jest zainteresowana nabyciem takiego klubu jak Wisła ale oczywiście nie za 40 mln.
Wobec tego TF dogaduje z Niemcami zlecenie na wyposażenie nowej hali produkcyjnej warte powiedzmy 10 mln euro ale w umowie wpisują 26 mln. Dlaczego? otóż drugą częścią dealu jest złożenie przez Niemców oferty zakupu Wisły, z tytułu której całość czyli 40 mln będzie wpłacone na rachunek TF. Oczywiście z tej kwoty TF wypłaca na rzecz TS należne 16 mln, sobie zostawia powiedzmy 1/3 czyli 8 mln a pozostałe 16 wraca do Niemców w płatności za zlecenie.
TF odzyskuje 8 mln za które praktycznie wyposaża nową halę, Niemcy kupują klub za 24 mln zyskując jednocześnie dobre zlecenie od TF na którym zarobią. Oczywiście wcześniej zrobią sobie badanie spółki żeby być pewnym co do wysokości zobowiązań.

Tak to przecież może wyglądać...
Zyskuje TF, zyskują Niemcy, zyskuje TS. Natomiast co do spółki piłkarskiej to niestety wielka niewiadoma...
Bingo! Od dawna taki pomysł chodził mi po głowie, TF ma budować nową fabrykę, także bardzo realny scenariusz.
Odpowiedz cytując
Jam55
Senior Member

Od: 01.2016

Stary 25.07.2017, 23:27
Wg Mateusz Miga 500 tys za złamanie warunków umowy przez TS. O ile to prawda to nie są jakieś strasznie duże pieniądze.
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 25.07.2017, 23:28
Savik,
Wpadłeś tutaj i spamujesz, a jak widać nie przeczytałeś nawet jednej z poprzednich stron i nie masz kompletnie żadnej wiedzy.
Synek Stecherta i jego kolega doprowadzili firme do bankructwa i w tym roku wykupił ją Joerg Loeser.

"W 2015 roku zmarł Franz Stegner odpowiedzialny za firmę od 1965 roku, a jego synowie zupełnie nie radzili sobie z zarządzaniem. Loeser to biznesmen specjalizujący się w przejmowaniu spółek, które popadają w tarapaty."

od tamtej pory strona nie jest aktualizowana.
Ostatnio edytowane przez Snow : 25.07.2017 o godz. 23:30.
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Stary 25.07.2017, 23:31
To jest zarząd - właściciel nie musi być w Zarządzie.
Po za tym, moje pytanie dotyczyło skąd wynika, że właścicielem jest Jorg Loser.
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Stary 25.07.2017, 23:33
Snow napisał(a):Wyświetl post
Savik,
Wpadłeś tutaj i spamujesz, a jak widać nie przeczytałeś nawet jednej z poprzednich stron i nie masz kompletnie żadnej wiedzy.
Synek Stecherta i jego kolega doprowadzili firme do bankructwa i w tym roku wykupił ją Joerg Loeser.

"W 2015 roku zmarł Franz Stegner odpowiedzialny za firmę od 1965 roku, a jego synowie zupełnie nie radzili sobie z zarządzaniem. Loeser to biznesmen specjalizujący się w przejmowaniu spółek, które popadają w tarapaty."

od tamtej pory strona nie jest aktualizowana.
Czytałem Ale tego wpisu nie zauważyłem, jeśli tak jest to zwracam honor - tylko poproszę o źródło.
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 25.07.2017, 23:34
To jest zarząd - właściciel nie musi być w Zarządzie.
Po za tym, moje pytanie dotyczyło skąd wynika, że właścicielem jest Jorg Loser.
"W 2015 roku zmarł Franz Stegner odpowiedzialny za firmę od 1965 roku, a jego synowie zupełnie nie radzili sobie z zarządzaniem. Loeser to biznesmen specjalizujący się w przejmowaniu spółek, które popadają w tarapaty. Po przejęciu Stecherta, korzystając ze swoich kontaktów, szybko wyprowadził firmę na prostą. Zmodernizował model zarządzania, ograniczył kadrę, zainwestował w nowe maszyny."

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...icielem/3t90ck

Oczywiście to wersja M. Migi. Nikt z nas jej nie zweryfikuje.
Odpowiedz cytując
Yggdrasil
Senior Member

Od: 10.2003

Stary 25.07.2017, 23:34
Jam55 napisał(a):Wyświetl post
Wg Mateusz Miga 500 tys za złamanie warunków umowy przez TS. O ile to prawda to nie są jakieś strasznie duże pieniądze.
Gdyby tak było to, 1 transfer załatwia sprawę. Aż nie chce mi się wierzyć żeby było tak dobrze, ale jeżeli tak jest, to TS z bezwolnego pionka staje się graczem decydującym
Odpowiedz cytując
it
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 25.07.2017, 23:38
Ta kara to ok. 10 mln zł. Z TT.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 25.07.2017, 23:40
it napisał(a):Wyświetl post
To R.I.P. jakby mieli ją zapłacić.

Na razie jedyne co można zrobić to czekać na ruch niemców.
Odpowiedz cytując
cinekw
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 25.07.2017, 23:43
Miga pisał o 500 tys. ale w kwestii kary za wypowiedzenie pełnomocnictwa, a to co innego.
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Stary 25.07.2017, 23:46
Czytałem Ale tego wpisu nie zauważyłem, jeśli tak jest to zwracam honor - tylko poproszę o źródło.
Żeś się obudził:
http://www.nordbayern.de/wirtschaft/...ller-1.5826865

+ zbiega się to w czasie z pojawieniem się wpisów w rejestrach firm związanych ze Stechert, a dotyczących zmian w zarządzie polegających na pojawieniu się tam nazwiska Jorg Loser ...
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 25.07.2017, 23:46
Yggdrasil napisał(a):Wyświetl post
Gdyby tak było to, 1 transfer załatwia sprawę. Aż nie chce mi się wierzyć żeby było tak dobrze, ale jeżeli tak jest, to TS z bezwolnego pionka staje się graczem decydującym
Jeśli kwota jest faktycznie tak niska, to TS złamie tą całą umowę i na własną rękę pogada z Niemcami. A przecież Prezes powiedział w jednym z ost.wywiadów, że toczą się rozmowy z globalną firmą i w grę wchodzą poważne pieniądze. (Teraz już wiemy, że tą firmą nie jest stechert).
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Stary 25.07.2017, 23:48
Snow napisał(a):Wyświetl post
"W 2015 roku zmarł Franz Stegner odpowiedzialny za firmę od 1965 roku, a jego synowie zupełnie nie radzili sobie z zarządzaniem. Loeser to biznesmen specjalizujący się w przejmowaniu spółek, które popadają w tarapaty. Po przejęciu Stecherta, korzystając ze swoich kontaktów, szybko wyprowadził firmę na prostą. Zmodernizował model zarządzania, ograniczył kadrę, zainwestował w nowe maszyny."

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...icielem/3t90ck

Oczywiście to wersja M. Migi. Nikt z nas jej nie zweryfikuje.
To faktycznie - na ich stronie nie ma po tym śladu.
Odpowiedz cytując
grosz
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 25.07.2017, 23:51
Cytat:
Jeśli to prawda, to by znaczyło że transakcja jest w 100% ze strony TF który ma świadomość że TS nie odda udziałów komuś kto nie ma wiarygodności, tym samym narazi się na karę. TF chce wydusić kasę z TSu i odzyskać część wpompowanej kasy.
Odpowiedz cytując
blanco
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 25.07.2017, 23:55
Oszaleć z tym wszystkim można. Dziwie się nam,że mamy jeszcze siły wałkować ten temat.
Jeśli TF wystosowała oświadczenie o rozpoczęciu sprzedaży to powinni mieć zweryfikowaną tę firmę i gwarancje bankowe na 40 mln (nie mówię o takich jak od silvera03 ). Jako,że ta oferta to oczywisty wał, robią z siebie idiotów po raz drugi w ciągu 12 miesięcy.
Odpowiedz cytując
AntyMod
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 25.07.2017, 23:55
mialem nadzieje ze smrod Cupiala i TF sie skonczyl ....czeka nas jeszcze duza batalia
Odpowiedz cytując
yarow
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 25.07.2017, 23:58
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
[...]
Cały czas się zastanawiam czy złożenie oferty, termin jej złożenia i wywiad Prezes Sarapaty odnośnie pt. inwestora nie mają ze sobą czegoś wspólnego....
Też o tym pisałem.
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 26.07.2017, 00:03

Trochę się ofert w życiu narobiłem. I to coś obok profesjonalnej oferty nawet nie leżało.
Żadnych weryfikowalnych informacji o rzekomym oferencie (o urzędowo potwierdzonych już nie wspominając).
Żadnego upoważnienia do reprezentowania owego oferenta.
Żadnych gwarancji finansowych.
Jak ktoś uważa, że na podstawie czegoś takiego można by np. pozwolić komuś na grzebanie we wszystkich papierach spółki, to chyba na głowę upadł.
Popieram

Zawiadomienie do prokuratury o próbie oszustwa należy się od ręki.

Ponadto Cupiał i TeleFonika stracili u mnie ostatnie resztki honoru - robiąc umowę trójstronną TF-Meresiński-TS, zagwarantował sobie furtkę na zarobek. Przez rok usilnie szukali kogokolwiek skłonnego wydać te 40 mln zł, i jeśli kogoś w ostatnim momencie udało się namówić na tę akcję, to tej osoby nazwisko właśnie poznaliśmy. To jest ktoś zupełnie przypadkowy, z jakiejś łapanki urządzanej przez TF, który jednego dnia dał się namówić na ten interes, a za miesiąc stwierdzi "do widzenia Wisło"

Cupiał i TF bardzo chce 24 mln zł, i teraz trzymają kciuki za to, żeby wynaleziony rzutem na taśmę królik z kapelusza jednak nie wycofał się z interesu. Tak to niestety wygląda.
Ostatnio edytowane przez Dzimi : 26.07.2017 o godz. 00:07.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 26.07.2017, 00:24
ashkeczup napisał(a):Wyświetl post
Ja jeszcze raz o prawdomówności Pani Prezes

Początkowo nie wykluczała pani sprzedaży akcji lub ich części zewnętrznemu inwestorowi. Jak sytuacja wygląda dzisiaj?

Gdy przejmowaliśmy klub, zrobiliśmy to, co należało. Nikt nie miał dokładnej wizji, co będzie dalej, bo przejęcie było, jakie było. Nie odbyło się tak, jak odbywa się normalnie. Nie było przeprowadzonego audytu, przekazania dokumentów etc. Zaczęliśmy pracować. Dziś Wisła absolutnie nie jest na sprzedaż. My bardzo nie chcemy, by powtórzyła się historia, która się tu wydarzyła. Sto procent akcji należy do TS Wisła. Nie twierdzę, że tak będzie zawsze, ale w tej chwili Wisła nie szuka inwestora, tylko rozmawia o źródłach dofinansowania. To co innego.

A jak wygląda sytuacja z „Tele-Fonikąâ€? Czy to prawda, że do czerwca ta firma może odkupić piłkarską spółkę?

Umowa Towarzystwa Sportowego z Telefoniką i spółką Projekt Gmina.pl jest objęta tajemnicą kontraktową. Mogę tylko powiedzieć, że Wiśle Kraków nie grozi żadne niekontrolowane przejęcie przez jakikolwiek podmiot wbrew woli Towarzystwa Sportowego czy władz spółki.

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...przedaz/d4mre2

Sama twierdzi, że normalne przejęcie klubu poprzedza audyt, któremu teraz chcą zapobiec. Drugiego pogrubienia nawet nie będę komentował.
Bo to 2 różne rzeczy - to nie jest normalne kupno akcji gdzie jedna strona chce sprzedać a druga kupić. Aby ustalić cenę robią audyt due dilligence itd

Tutaj jest opcja zapisana w umowie - kupujesz za 40 mnl 100% udziałów płacąc gotówką. Dotychczasowy właściciel nie MUSI nic pokazywać, udostępniać danych itd. TS nic ci nie musi pokazywać. Masz kasę to płacisz. Nie masz -spier.dalaj.

Skoro szwaby są tak zdeterminowane - to przelewają kasę i klub jest ich. Niestety.

Nie mają kasy, albo chcą pogmyrać w księgach Wisły, spadówa.

btw
Może być taki scenariusz że Cupiał odkupi klub od TS przez tą klauzulę na podstawione słupy. Faktycznie będzie go to kosztować 16 mln...
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Styropian
Junior Member

Od: 10.2014

Stary 26.07.2017, 00:41
Ja .......ę. Skończcie z Cupiałem. Nie ma obecnie nic do gadania w swojej firmie, JA .......E, biznesmeni od warzywniaka.

EDIT: Aha, jeszcze jedno. W mojej rodzinie zawsze powiadało się, że mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna. Taka kolejna moja wycieczka do dobrotliwego Bogusia. Dziękujemy Ci za to co dałeś przez tyle lat, jest to bezcenne, dozgonna wdzięczność, ale w obecnym momencie fajnie by było jakby telefonika od.......iła się od Wisły. Niestety biznes to biznes, tyle w temacie na temat fanatyka.
Ostatnio edytowane przez Styropian : 26.07.2017 o godz. 00:47.
Odpowiedz cytując
blanco
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 26.07.2017, 00:43
grosz napisał(a):Wyświetl post
Jeśli to prawda, to by znaczyło że transakcja jest w 100% ze strony TF który ma świadomość że TS nie odda udziałów komuś kto nie ma wiarygodności, tym samym narazi się na karę. TF chce wydusić kasę z TSu i odzyskać część wpompowanej kasy.
W sobotę albo niedzielę był tu wrzucony link do jakieś dyskusji z wykop.pl. Ktoś tam właśnie sugerował,że oferta jest zmyślona,a TF ma w tym swój interes. Jeśli kara umowna to aż 10 mln zł to chyba by się wyjaśniało jaki to interes i to co piszesz może się wydarzyć.
Ostatnio edytowane przez blanco : 26.07.2017 o godz. 00:46.
Odpowiedz cytując
dawiss
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 26.07.2017, 00:51
blanco napisał(a):Wyświetl post
W sobotę albo niedzielę był tu wrzucony link do jakieś dyskusji z wykop.pl. Ktoś tam właśnie sugerował,że oferta jest zmyślona,a TF ma w tym swój interes. Jeśli kara umowna to aż 10 mln zł to chyba by się wyjaśniało jaki to interes i to co piszesz może się wydarzyć.
Genialna ta Twoja teoria spiskowa, tylko do ew. zaplaty kary umownej doszloby... po sprzedazy klubu i niezbyciu akcji w terminie 60 dni! Jak wiec chcesz wplynac na TS fikcyjna oferta?
Odpowiedz cytując
nesta
Senior Member

Stary 26.07.2017, 01:30
Dobre, nie zaogniające oświadczenie. Miejmy nadzieje, ze strony dojdą do porozumienia.
Odpowiedz cytując
wislak1995
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 26.07.2017, 01:30
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
TF w tej chwili nie ma żadnego związku emocjonalnego z Wisłą, chcą tylko odzyskać jak najwięcej się da.
TS przy podpisywaniu umowy rok temu działał po partyzancku, czego z resztą nie ukrywają, w efekcie zgodzili się na zapisy umowne narzucone przez TF.
I teraz scenariusz aktualny:
TF dogaduje się niemiecką firmą, która jest zainteresowana nabyciem takiego klubu jak Wisła ale oczywiście nie za 40 mln.
Wobec tego TF dogaduje z Niemcami zlecenie na wyposażenie nowej hali produkcyjnej warte powiedzmy 10 mln euro ale w umowie wpisują 26 mln. Dlaczego? otóż drugą częścią dealu jest złożenie przez Niemców oferty zakupu Wisły, z tytułu której całość czyli 40 mln będzie wpłacone na rachunek TF. Oczywiście z tej kwoty TF wypłaca na rzecz TS należne 16 mln, sobie zostawia powiedzmy 1/3 czyli 8 mln a pozostałe 16 wraca do Niemców w płatności za zlecenie.
TF odzyskuje 8 mln za które praktycznie wyposaża nową halę, Niemcy kupują klub za 24 mln zyskując jednocześnie dobre zlecenie od TF na którym zarobią. Oczywiście wcześniej zrobią sobie badanie spółki żeby być pewnym co do wysokości zobowiązań.

Tak to przecież może wyglądać...
Zyskuje TF, zyskują Niemcy, zyskuje TS. Natomiast co do spółki piłkarskiej to niestety wielka niewiadoma...
Scenariusz może się wydawać nieco sci-fi, ale jak dla mnie jest wielce prawdopodobny. TF chce po prostu 'odzyskać' swoje miliony, czy to w postaci pieniędzy, czy też nawet w postaci Wisły SA później ją odkupując.
Dlaczego akurat Wisła tak zainteresowała Niemców? Wrocław WKS oddałoby z pocałowaniem ręki. A i pole do popisu dla nowych właścicieli we Wro bardzo duże. Jak dla mnie, jest to czysty deal pomiędzy Niemcami, a TF. Pytanie, czy Wisła Niemcom jest faktycznie przy tym potrzebna, czy jest tylko dodatkiem? Druga też kwestia, na ile to Stechert był z własnej woli zainteresowany kupnem, a na ile to TF go znalazła. Piątkowe pismo złożone TSowi wygląda na takie, które ma się tylko zgadzać w papierach. Jeśli faktycznie to TF ma decyzje i u niej jest prawdziwa oferta, to TS chyba niestety nie uratuje sytuacji. Mam tylko nadzieję, że jeśli już dojdzie do finalizacji, to faktycznie otrzyma swoje 40%.
Btw. Jeśli w całym tym zamieszaniu pada nazwa UFA, to wszystkim powinna zaświecić się czerwona lampka.

#teoriespiskowe
Odpowiedz cytując
Uran235
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 26.07.2017, 06:02
Kilka obserwacji i przemyśleń.

1. Osoba podpisana na ofercie jest tylko przedstawicielem...
2. Wnioskując po papierze, na którym sporządzono pismo i zwrocie per "Klient" względem mocodawcy, osoba ta nie jest bezpośrednio związana z mocodawcą, jedynie wykonuje usługę pośredniczenia
3. Co kłóci się z doniesieniami Janekxa, który twierdził, że ofertę przedstawiła osoba bezpośrednio z Stechert Gruppe
4. Oferta wygląda amatorsko.
5. Z jednej strony jest to pismo przygotowane przez pośrednika, co pozwala zwalać winę na niego.
6. Z drugiej strony podejrzane, że firma korzysta z takiego pośrednika, a nie np. znanej kancelarii prawnej.
7. Nie udało mi się ustalić czym jest i czym zajmuje się ukraińskie alliance-gsa, ale mają swoją stronę internetową zrobioną w paincie.
8. Ani Bernatzky, ani organizacja, do której należy nie są stroną i nie powinny być mylone ze stroną tej transakcji.
9. Jednakże dobór nieznanego partnera jako pośrednika jest podejrzany.
10. Osoby Norberta Bernatzky'ego nie znalazłem na stronie, ale też nie szukałem szczególnie wnikliwie.
11. Brak pełnomocnictwa dla Bernatzky'ego jest rzeczą podejrzaną.
12. Ale możliwe, że TF jest w posiadaniu pełnomocnictwa, a ktoś pilnujący formalności uznał, że pełnomocnictwo nie musi zostać przekazane razem z umową, wystarczy, że TF wie kto to jest.
13. Wg klubu i kilku forumowych śledczych Stechert Group nie istnieje prawnie, tym samym nie jest zdolne być podmiotem transakcji.
14. Możliwe natomiast, że pojawienie się takiej nazwy na ofercie jest winą pomyłki pośrednika.
15. patrz 6.
16. Błędna nazwa oferenta jest wysoce podejrzana.
17. Ale nie mam pojęcia czy w tej sytuacji powoduje, że oferta jest formalnie nieważna.
18. Konferencję klubu można podsumować słowami: "Oferta nie spełnia wymogów prawnych, więc ofertą nie jest".
19. Jest to stanowisko klubu, a nie fakt, pamiętajmy o tym.
20. Ostre stanowisko klubu sugeruje, że klub może nie chcieć przyjąć oferty nawet gdyby inwestor okazał się poważny.
21. Tak ostro wyrażone stanowisko sugeruje:
22. Przygotowania do procesu sądowego
23. Otwarty konflikt na linii TS - TFK
24. Ostry komunikat TFK sugeruje, że firma jest gotowa na taki konflikt.
25. Brak kontaktu na linii klub - inwestor jest podejrzany.
26. Brak transparentności ze strony TFK jest podejrzany, ale wytłumaczalny.
27. Brak szerokiego kontaktu inwestora z mediami jest podejrzany.
28. Wybiórcze karmienie mediów informacjami przez inwestora jest wysoce podejrzane.

Jak ja to widzę?
Inwestor póki co nie jest wiarygodny i zachowuje się dziwnie, w dodatku praca jego pośrednika na podstawie tego, co do nas dotarło, zalatuje amatorką. TF zdecydowanie chce sprzedać Wisłę i wydaje się, że zapewnienia o dbaniu o dobro klubu to bajeczki. TS zdecydowanie chce zachować władzę w klubie i nawet jeśli miałoby się okazać, że Wisłę chce kupić szejk w przebraniu, to TS nie pójdzie na odsprzedanie 100% akcji. Doniesienia medialne i twitterowe trzeba traktować jako plotki, bo informatorzy są przez kogoś karmieni i na przestrzeni kilku dni już ileś informacji wzajemnie się wyklucza.

Kibicuję TS-owi, klub obecnie sobie radzi i na wielu płaszczyznach jest dobrze zorganizowany. Oczywiście wiele można poprawić, szczególnie w sferze finansowej, ale niemiecka oferta jest zbyt podejrzana, żeby się na nią nastawiać. Choć nie oszukujmy się, Wisła potrzebuje wejścia kapitału, niekoniecznie na warunkach dyktowanych przez TS. W całym tym zamieszaniu istnieje pewna niewielka szansa na to, że sam inwestor jest uczciwy, ale póki co nie zrobił nic aby przekonać o swojej dobrej woli. Jak długo takich dowodów nie dostaniemy, trzeba go traktować jako zagrożenie dla klubu.

Niestety bardzo niepokoi strategia obrana przez TS - jeżeli TFK ma takie ciśnienie na sprzedaż, to jedyne, co może zatrzymać transakcję to demaskacja kontrahenta w mediach. Zasłanianie się kruczkami powoduje, że Janekx'y i media "niezainteresowane" mogą bez problemu uderzać w TS jako w stronę robiącą problemy. Mocno wątpliwe, czy taka strategia obroni się w sądzie, natomiast na pewno odciąga ona uwagę od tematu potencjalnego właściciela i umożliwia tendencyjne przedstawianie TS'u jako strony w konflikcie o wpływy, a nie jako strony mającej na celu dobro klubu.
Zapraszam na mojego piłkarskiego bloga - Futbol Totalny
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2005

Stary 26.07.2017, 06:43

Trochę się ofert w życiu narobiłem. I to coś obok profesjonalnej oferty nawet nie leżało.
Żadnych weryfikowalnych informacji o rzekomym oferencie (o urzędowo potwierdzonych już nie wspominając).
Żadnego upoważnienia do reprezentowania owego oferenta.
Żadnych gwarancji finansowych.
Jak ktoś uważa, że na podstawie czegoś takiego można by np. pozwolić komuś na grzebanie we wszystkich papierach spółki, to chyba na głowę upadł.
Ten Twój post powinien być wklejany po kilka razy dziennie, pod tymi wszystkim wypocinami tych, co już przekreślili stanowisko TSu i kategorycznie twierdzą, że dotychczasowi działacze nie mają nic do gadania i wszystko w rękach TF.

Subiektywnie wydaje mi się, że wczorajsze wystąpienie TS, jak i oświadczenia TF (chociaż bardzo niespójne w ostatnich 2 dniach) to typowe prężenie muskułów. Zbyt duże pieniądze, jak na polskie realia, zbyt duże kary i konsekwencje ewentualnych procesów. W interesie każdej ze stron będą rozmowy. Inaczej każdy z tych podmiotów czeka wojna na wyniszczenie. A nie wiem czy w takim układzie TF chciałaby powtórki z Ożarowa. Starsi pewnie pamiętają co tam się działo...
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
Don Donson
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 26.07.2017, 07:33

Dobra napiszę tylko krótko.
Sam robię w branży finansowej na rynku korporacyjnym ponad 200 ofert rocznie - za różne pieniądze.
Jakbym coś takiego zrobił mając coś sprzedać / kupić za 1.000 zł nawet to by mnie wyśmiali - wszyscy.

Wygląda to tak. Józek sprzedaje Kazkowi kable i wpadł na pomysł po wódeczce z Kazkiem, żeby sobie może Kazek kupił taką Wisłę.
Józek bierze kartkę papieru i pisze do TS, że Kazek kupi, ale jak sobie w księgi popatrzy.

1. Oferta nawet jeżeli miałaby być wiążąca jest złożona bez umocowania.
2. Nie dostarczono dokumentów rejestrowych "rzekomego nabywcy".

Jak coś z tego wyjdzie i będzie po tym jakaś transakcja, to będzie niezłe bagno.
Tego nawet wezwaniem do zakupu nie można nazwać.

Podsumowując - kpina.
PS:(...)Skąd ta lojalność?
Kamil Kosowski: "To jest lojalność wobec herbu, wobec kibiców, nie wobec właściciela."
"de oppresso liber"
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 26.07.2017, 07:45
Jeżeli dobrze pamiętam to UFA miała zastrzeżone w umowie, że dostaje procent od KAŻDEJ umowy sponsorskiej podpisanej w klubie, nawet jeżeli nie miała nic wspólnego z jej podpisaniem. Może po prostu chcą prześwietlić umowy sponsorskie w tym najważniejszą z LVBetem i wyciągnać zaległy procent?

Z drugiej strony wątpię żeby robiliby tyle zamieszania dla zdobycia dowodu, którego i tak nie można użyć w sądzie, a ponadto jakby mieli taki przebiegły plan to wątpię, że pisaliby te wszystkie oferty i pełnomocnictwa tak niezdarnie.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów