The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 35 24,65%
osłabi 85 59,86%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 15,49%
Głosujących: 142. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Kociewiak
Senior Member

Od: 04.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 24.05.2011, 11:20
WhiteStarDvisionTheBest napisał(a):Wyświetl post
Wg mnie
no właśnie, według Ciebie. Maaskant wie lepiej, czy warto Riosa zostawić czy nie, a gdyby był lepszy od Meliksona to by grał, a Maor by siedział na ławce
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 24.05.2011, 11:22
Co z tego , że jest technicznie najlepszy.Niech idzie do jakiejś pokazowej drużyny
Jest koszmarnie wolny, podejmuje fatalne decyzje na boisku.
Do tego zupełnie nie pasuje do ustawienia Wisły.
Ma więcej minut w tym sezonie niż Sivakov, jeśli byłby za darmo to można ewentualnie przemysleć
ale płacić za niego ? Po co ?
Lepiej niech zrobi miejsce dla nowego napaastnika. Takiego co potrafi bramki strzelać
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
DrunkenBear
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 24.05.2011, 11:24
Stan w tv mówił jak był, że najpierw negocjują tych piłkarzy, których potrzebują. Z tymi, których będą się wyzbywać nie zostaną podjęte negocjacje.... Widać Rios, albo ma najdłużej ważny kontrakt z tych, którym się kończą. Albo zwyczajnie nie prezentuje się tak jak od niego, to oczekiwano...

BTW. Jak zobaczę Żewłakowa w składzie Wisły na przyszły sezon, to pójdę i dam na mszę ;D
Odpowiedz cytując
crate digger
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 24.05.2011, 11:28
ja mam wrażenie że wielu z was nie zauważa małej różnicy. Maaskant ma podgląd na zawodnika codziennie na treningach, ma większe doświadczenie i wiedzę na temat oceny dyspozycji niż ci co się wypowiadają. Zaprawdę powiadam wielu krzywdzących/nadmiernie chwalących opinii nie powinno tu być ponieważ po pierwsze są powielanie przez notorycznych konformistów i urastają do rangi prawdy objawionej, a po drugie nie mają poparcia w faktach. Poza tym Maaskant jest odpowiedzialny za wynik i jesli on nie stawiał na Riosa to widac nie widział w nim osoby która mogłaby przyczynić się do wyniku.
Ten tok rozumowania tyczy się równiez polityki transferowej Wisły. Nie mamy tak na prawdę wglądu w nią. Poza tym co zdradzą nasi dyrektorzy. Opieranie się na plotkach i kaczkach dziennikarskich które musza powstawać bo Valckx i Basałaj są oszczędni w wywiadach do niczego konstruktywnego nie doprowadzi.
Odpowiedz cytując
WhiteStarDvisionTheBest
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 24.05.2011, 11:31
Kociewiak napisał(a):Wyświetl post
no właśnie, według Ciebie. Maaskant wie lepiej, czy warto Riosa zostawić czy nie, a gdyby był lepszy od Meliksona to by grał, a Maor by siedział na ławce
Raczej chodzi o to,że Rios jest innym typem napastnika niż Genkow a nie ,że jest gorszy czy lepszy Napisałem tylko o technice a chyba oglądasz mecze i widzisz,że grają na dwóch różnych pozycjach więc jak jeden drugiego miałby posadzić na ławie;]
Odpowiedz cytując
Kociewiak
Senior Member

Od: 04.2011

Stary 24.05.2011, 11:33
No tak co oznacza, że i tak Melikson jest lepszy chociażby do koncepcji Maaskanta ale zawsze Sam trener powiedział, że woli mieć np słabszego obrońce ale idealnie pasującego do stylu gry druzyny
Odpowiedz cytując
Tenzen
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 24.05.2011, 11:39
Jeśli Żewłakow zgodzi się na średni kontrakt motywacyjny na rok z opcją przedłużenia to czemu nie. W sam raz za Kowalskiego
Zwłaszcza, że nie dogadali się niestety w sprawie Chaveza po derbach i szanse na dogadanie coraz bardziej maleją.
Dodatkowo klub celuje w szybkie zakupy, a ten mógłby taki być.

No bo tak: Kowaliski i Jaliens - słabi. Bunoza - poważna kontuzja. Chavez - najpewniej go nie zatrzymamy. Więc może się okazać, że potrzebujemy kupić więcej niż jednego środkowego obrońcę.
Odpowiedz cytując
Wisielak
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 24.05.2011, 11:47
Mamy mądry zarząd wiec on nie powinien dac do rozbioru calej obrony , w koncu wiedza ze obrona to newralgiczna formacja i zgrywa sie najdluzej ze wszystkich...
Chaveza i Cikosa TRZEBA wykupić. Jeśli nie wykupimy Chaveza to bedziemy frajerami , tak frajerami . A gadanie ze Stan ma lepszego jest nielogiczne ponieważ do WISŁY nie przyjdzie lepszy obrońca. Nie jesteśmy Barceloną,Manchesterem czy Porto.
" Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
Odpowiedz cytując
Feniks1983
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 24.05.2011, 11:50
@Tenzen - trochę panikujesz. Jaliens wcale taki słaby nie jest. Po prostu potrzebuje trochę więcej czasu na poznanie Naszej ligi i zgranie z zespołem. Przypominam, że tak samo było z Chavezem, który na dobre odpalił dopiero w tej rundzie. Bunoza już lekko trenuje i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że przepracuje z drużyną cały okres przygotowań do nowego sezonu. A jeśli z Chavezem się nie dogadają to na bank ktoś przyjdzie za Niego plus drugi stoper który jest w planach. W lecie łatwiej o takie transfery bo jest więcej zawodników którym kończą się umowy i można ich pozyskać bez sumy odstępnego. Tak więc spokojnie i zaufajmy Holendrom bo wiedzą co robią.

P.S.

@Wisielak - tak samo co niektórzy pisali, że Melikson do Nas nie przyjdzie bo liga Izraelska jest lepsza itd itp. Tak więc nie zakładajmy z góry jak będzie tylko spokojnie czekajmy na rozwój zdarzeń.
Odpowiedz cytując
rafalek
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 24.05.2011, 11:50
Wisielak, przed zimowym okienkiem też tak mówiłeś? Że lepszego od Garguły na środku pomocy mieć nie będziemy? Spokojnie, trzeba zaufać Stanowi, bo on wie co robi, i jeśli będzie zmiania w obronie, to myślę, że tylko na lepsze....
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując
Wisielak
Senior Member

Stary 24.05.2011, 11:54
rafalek napisał(a):Wyświetl post
Wisielak, przed zimowym okienkiem też tak mówiłeś? Że lepszego od Garguły na środku pomocy mieć nie będziemy? Spokojnie, trzeba zaufać Stanowi, bo on wie co robi, i jeśli będzie zmiania w obronie, to myślę, że tylko na lepsze....
Jestem spokojny i ufam Stanowi , ale boje sie powtorki sprzed roku....
Odpowiedz cytując
rafalek
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 24.05.2011, 11:55
Wisielak napisał(a):Wyświetl post
Jestem spokojny i ufam Stanowi , ale boje sie powtorki sprzed roku....
A odpowiedz mi na jedno pytanie - kto był rok temu dyrektorem sportowym, bo nie mogę sobie przypomnieć...
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując
Wisielak
Senior Member

Stary 24.05.2011, 11:57
Nie było go.

Ale ile razy tak bylo że szykowaliśmy sie na lige mistrzów i sprzedawalismy najlepszych graczy?

takiej polityki juz mam dosc i obawiam sie najgorszego , ale tak jak mowiles w naszym klubie sa (WRESZCIE) odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach , wiec jestem raczej optymista niz pesymista
Odpowiedz cytując
matys2
Member

Od: 08.2010

Stary 24.05.2011, 12:10
"- Jeśli chodzi o Siwakowa, celujemy w przedłużenie wypożyczenia. Włosi z Cagliari chcą, by on do nich kiedyś wrócił."
B. Basałaj

Skoro nie ma szans na transfer definitywny. To jaki sens ma ogrywanie zawodnika który nic nie wnosi do zespołu?
Robimy Wlochom przysługe po starej znajomości czy o co chodzi?
Odpowiedz cytując
Enrico2000
Senior Member

Od: 09.2003

Stary 24.05.2011, 12:29
Spodziewałem się pozostawienia najlepszych graczy z sezonu i porządnych transferów teraz, poważnych wzmocnień, ale jeśli nie mamy na to pieniędzy to zapomnijmy wogóle o LM, o LE bo skzoda nerwów. Jak nie wykupia Chaveza to z kim my zostaniemy? Z Jaliensem który ledwo co gwarantuje u nas jako taki poziom, Bunozą po kontuzji a do tego wg mnie słabeusza i Cikosem, typowym sredniakiem, bo o Kowalskim nie będę wspominał. Jeśli się nie ma kasy to się do LM nie awansuje i tyle. Taka Petrzalka czy Unirea to wyjątki potwierdzające regułę.
Wszystkie akcje fachowe kojarza sie z KRAKOWEM !!!!
Odpowiedz cytując
palladynTS
Banita

Od: 01.2010

Stary 24.05.2011, 12:47
Bardzo rzadko zabieram tu głos,tym razem zabiorę.Wykupienie Chaveza powinno być dla wszystkich władnych w klubie sprawa priorytetową.600 k euro to nie są żadne pieniądze za obrońce który w tym sezonie odpalił i z ktorego mieć bedziemy pocieche i spokój w obronie przez najbliższe 4 lub 5 lat.Przyjscie nowego grajka nie jest zadna gwarancja gry co najmniej na przyzwoitym poziomie.Aklimatyzacja,proces zgrywania z innymi obrońcami...to trwa.Osman ma to juz za sobą i gdybym mial cokolwiek w klubie do powiedzenia to nigdy w zyciu nie wypuściłbym takiego obrońcy z rąk.Takze panowie...do pracy...
Odpowiedz cytując
Sędzia
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 24.05.2011, 12:49
matys2 napisał(a):Wyświetl post
"- Jeśli chodzi o Siwakowa, celujemy w przedłużenie wypożyczenia. Włosi z Cagliari chcą, by on do nich kiedyś wrócił."
B. Basałaj

Skoro nie ma szans na transfer definitywny. To jaki sens ma ogrywanie zawodnika który nic nie wnosi do zespołu?
Tyle, że Siwakow wedle niektórych wypowiedzi trenera (jeśli dobrze pamiętam) miał być nawet lepszy od Meliksona.

Nie jest, ale jeśli miałby być lepszy w przyszłym sezonie, to warto żeby był w zespole. To trener ocenia i jeśli jemu Siwakow pasuje do koncepcji, a może go mieć tylko w ten sposób, to niech go dalej wypożyczają. A kibice inaczej go ocenią, jeśli strzeli lobem bramkę dla Wisły dającą nam awans do LM.

WhiteStarDvisionTheBest napisał(a):Wyświetl post
Zastanawia mnie dlaczego co do wszystkich zawodników wypożyczonych zapadła decyzja a co do Riosa zapadnie dopiero za tydzień..Wg mnie ten chłopak technicznie jest lepszy niż Melikson..szkoda,że nie dostał choćby takiej szansy jak Siwakow który zawsze wchodził pierwszy na zmianę..a przecież Andy gdy przychodził do Wisły i grał w pierwszych meczach to pokazywał się z bardzo dobrej strony..a asysta przy golu Brożka to już było mistrzostwo,osobiście chciałbym,żeby został i dostał prawdziwą szanse od Maskanta..i może ją dostanie w ostatnich 2 meczach i to zadecyduje co dalej..OBY ZOSTAŁ Z NAMI.!
Dlatego, że zapewne na razie jest decyzja na nie, ale może chcą mu dać jeszcze szansę żeby się w tych dwóch meczach pokazał. Może widzą w nim potencjał, tyle że Rios sobie nie daje rady z jego pokazaniem, i dlatego 'nie' nie jest jeszcze definitywne, jak w przypadku Branco czy Boukhariego.
Miała być demokracja, a tu każdy ma własne zdanie - Lech Wałęsa
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 24.05.2011, 13:23
Tenzen napisał(a):Wyświetl post
Jeśli Żewłakow zgodzi się na średni kontrakt motywacyjny na rok z opcją przedłużenia to czemu nie. W sam raz za Kowalskiego
...
http://www.weszlo.com/news/6933

Chyba zamyka temat, a przynajmniej zamknać powinno
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 24.05.2011, 13:42
Może Włosi płacą Sivakovowi znaczną część kontraktu i Wisła postrzega go jako tanią zapchajdziurę?
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Stary 24.05.2011, 14:00
Stan Valkx pokazał, że jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu, zasługującym na zaufanie. Dlatego jeśli tylko Cupiał da mu dalej możliwości profesjonalnej pracy i tworzenia zespołu na miarę LM, jestem o posunięcia Wisły na rynku transferowym spokojny.

Po raz pierwszy od wielu, wielu, lat.

A Siwakov - potencjał niewątpliwie ma. Widać Maaskant uważa, że warto i potrzeba dać mu więcej czasu na odpowiednie rozbudzenie i spożytkowanie go. Kolejne wypożyczenie Białorusina wcale nie musi być złym pomysłem.

Oby udało się naszemu dyrektorowi sportowemu ugasić kadrowe pożary w obronie, a także wzmocnić skrzydła i atak - przed LM i sezonem z walką na 3 frontach to absolutna konieczność. Inaczej może skończyć się jak w Lechu w obecnym sezonie.
Ostatnio edytowane przez Markus : 24.05.2011 o godz. 14:30.
Odpowiedz cytując
matys2
Member

Od: 08.2010

Stary 24.05.2011, 14:03
Sędzia napisał(a):Wyświetl post
Tyle, że Siwakow wedle niektórych wypowiedzi trenera (jeśli dobrze pamiętam) miał być nawet lepszy od Meliksona.

Nie jest, ale jeśli miałby być lepszy w przyszłym sezonie, to warto żeby był w zespole. To trener ocenia i jeśli jemu Siwakow pasuje do koncepcji, a może go mieć tylko w ten sposób, to niech go dalej wypożyczają. A kibice inaczej go ocenią, jeśli strzeli lobem bramkę dla Wisły dającą nam awans do LM.
Wisła powinna kupowac młodych graczy na których w przyszłosci może zarobic.
Tymczasem kosztem sadzania Wilka na ławie ogrywamy Catani Sivakova.
Coż widac każdy trener musi miec swojego Quadje
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Stary 24.05.2011, 14:15
Kupowanie zawodników zostaw Valkxowi. Wisła nie ma kupować młodych, tylko przede wszystkim dobrych zawodników. Kupowanie kolejnych Kowalskich, Nawotczyńskich czy Strąków tylko dlatego, że są młodzi, do niczego sensownego nie prowadzi.
Odpowiedz cytując
Sędzia
Senior Member

Stary 24.05.2011, 15:07
W obecnej sytuacji Wisła potrzebuje stworzyć szkielet pierwszej drużyny, bo tak naprawdę to mamy tylko kilku graczy. Młodych można kupować, jak się ma drużynę i stopniowo wprowadzać, to musi być płynny cykl.
Miała być demokracja, a tu każdy ma własne zdanie - Lech Wałęsa
Odpowiedz cytując
vote-for-mikey
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 24.05.2011, 15:20
Vasquez napisał(a):Wyświetl post
Obrone zgrywa się długo....Mamy aspiracje by dostać się do LM..
600k nawet w EURO to niewielka kwota za Cheveza...Wisła dawała większe pieniądze za tragicznego Niedzielana. Żurawskiego, Dawidowskiego itp.. Jak nam Cheveza zgatnie ktoś inny z PL ligi, to będziemy sobie w brodę pluć.
Poza tym..jak jest szansa, że przyjdzie ktoś do nas w lecie z konktetnymi umięjętnościami, w dodatku z darem do szybkiej asymilacji w naszych polskich warunkach?
Niedzielan - milion złotych.
Żurawski - milion marek i został legendą Wisły, potem za darmo.
Dawidowski + Zieńczuk - 800 tys. euro.

Więc za któego z nich Wisła dała więcej niż 600 tys. euro?

Wiesz co to jest asymilacja? Nie używaj słów, których nie rozumiesz.

Tymczasem kosztem sadzania Wilka na ławie ogrywamy Catani Sivakova.
Coż widac każdy trener musi miec swojego Quadje
Kiedy Sivakov grał kosztem Wilka? Bo na moje to wygląda tak, że są pary zawodników w środku pola: Sobolewski-Wilk, Sivakov-Jirsak, Melikson-Garguła. I tak naprawdę poza ostatnimi spotkaniami (Lechia, Cracovia, Lech) było tak, że grał jeden z każdej pary.
.
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 24.05.2011, 15:40
Na moje to każdy ogarnięty Armaniec czy Azer by takiego Chaveza ośmieszył jak dziecko. Gdzie 600k za klocka co jeździ sankami w co drugiej interwencji, słabo gra glową i nie potrafi rozegrać ?
..
Odpowiedz cytując
Wisielak
Senior Member

Stary 24.05.2011, 15:42
Tak i ten "klocek" jak go nazwałeś jest najlepszym środkowym obrońcą w lidze Polskiej....

Bez niego bylibyśmy w czarnej dupie.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 24.05.2011, 15:43
tofik napisał(a):Wyświetl post
Na moje to każdy ogarnięty Armaniec czy Azer by takiego Chaveza ośmieszył jak dziecko. Gdzie 600k za klocka co jeździ sankami w co drugiej interwencji, słabo gra glową i nie potrafi rozegrać ?
Jakby go ośmieszył to przynajmniej potem masz pewnośc ze Osman w niego wpadnie chociaż.
A w przypadku np. pewnego polskiego obroncy z Wisły,masz pewnośc ze zostanie ograny drugi,trzeci,czwarty raz.
600tys euro to jednak duzo dla takiego biednego klubu jak Wisła....tylko ze takim Milan Jovanic to w koncu ile wartał ?
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Wisielak
Senior Member

Stary 24.05.2011, 15:46
Jovanić podobno nie 500 tyś euro tylko 350 tyś euro.
Odpowiedz cytując
adikos1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 24.05.2011, 15:47
tofik napisał(a):Wyświetl post

Jak znajdziesz mi LEPSZEGO za podobną kase to nie będzie tematu. Na razie to co mówisz jest lekko mówiąc dziwne bo jakby nie on to byśmy byli jak to wisielak napisał 'w czarnej dupie'.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 24.05.2011, 16:02
Markus napisał(a):Wyświetl post
Stan Valkx pokazał, że jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu, zasługującym na zaufanie. Dlatego jeśli tylko Cupiał da mu dalej możliwości profesjonalnej pracy i tworzenia zespołu na miarę LM, jestem o posunięcia Wisły na rynku transferowym spokojny
Niech nam sciagnie do Wisly kogos takiego jak do PSV sciagał - jak np. Balas Dzudzak czy wczesniej Danko Lazovic.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów