The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 25.07.2019, 17:47
matinen napisał(a):Wyświetl post
Właśnie to ciągłe wyliczanie ilu to liderów mamy kontuzjowanych mnie najbardziej irytuje. (...).
Wszystko fajnie, ale kontuzjogenny to może być sport, a nie zawodnik. Chyba że nazywasz się Borysiuk i powodujesz kontuzje innych.

Te propozycje Borysiukow, Tralek, itp do niczego nie prowadzą . Z paroma wyjątkami to piłkarze do bólu przeciętni któryvh forma pikuje w dół. Co mielibyśmy z nimi osiągnąć? Już wolę widzieć Boguskiego który coś dla tej drużyny znaczy...
Trzeba ogarnąć kogoś z zagranicy który będzie chciał się u nas wypromować vide Basha lub Savicevic. Myślę że skauting coś robi od 2 miesięcy, bo w zasadzie od transferów Maka, Niepsuja i Janickiego mieliśmy tygodnie " posuchy " z jedynym Silva które przyszedł z testów. Coś się musi dziac w gabinetach działu skautingu.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 26.07.2019, 08:32
lepszy piłkarz do bólu przeciętny niż piłkarz chujowy, ale co ja tam wiem.
"Trzeba ogarnąć kogoś z za granicy" HIT. My nie ogarniamy z granicy i z za granicy dlatego ze nie mam krwa hajsu.
"gabinetach scoutingu" yy, gdzie ?
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 26.07.2019, 12:47
szprotson napisał(a):Wyświetl post
"Trzeba ogarnąć kogoś z za granicy" HIT. My nie ogarniamy z granicy i z za granicy dlatego ze nie mam krwa hajsu.
Gdzieś Głowacki i Kondak mają swoje biurka, co nie?

Z 3 tygodnie temu gazety pisały o "funduszu transferowym " co szybko potwierdził zresztą Jarosław Królewski. Gdyby nie to, nawet nie marzylbym o jakichkolwiek transferach do klubu.

Zresztą możesz sobie kpic, ale transfery do klubu będą. Dywagować można tylko kto, w jakim wieku, skąd, na jakie pozycje. Obstawiam obcokrajowców i tego się będę trzymał.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 26.07.2019, 13:22
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Wszystko fajnie, ale kontuzjogenny to może być sport, a nie zawodnik. Chyba że nazywasz się Borysiuk i powodujesz kontuzje innych.

Te propozycje Borysiukow, Tralek, itp do niczego nie prowadzą . Z paroma wyjątkami to piłkarze do bólu przeciętni któryvh forma pikuje w dół. Co mielibyśmy z nimi osiągnąć? Już wolę widzieć Boguskiego który coś dla tej drużyny znaczy...
Trzeba ogarnąć kogoś z zagranicy który będzie chciał się u nas wypromować vide Basha lub Savicevic. Myślę że skauting coś robi od 2 miesięcy, bo w zasadzie od transferów Maka, Niepsuja i Janickiego mieliśmy tygodnie " posuchy " z jedynym Silva które przyszedł z testów. Coś się musi dziac w gabinetach działu skautingu.
Ten dział i gabinety znajdują się w Nibylandii czy gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie? Polityka transferowa Wisły to szukanie okazji (Szot jako 5 do brydża środkowy obrońca), znani ligowcy w dołku (Peszko, Mak, Klemenz i Janicki) i znajomi znajomych (Kort, Niepsuj, Burliga, Trałka, Piech, Frączczak). Dobrze, że Silvę i Vukana jacyś agenci nam podrzucili.

Tu nie ma planowania. Tu nie ma nawet człowieka do planowania - dyrektora sportowego. Stolarczyk myśli ewidentnie tylko o najbliższym sezonie i liczy, że dzięki znajomością swoich i kolegów uda mu się zbudować jako taką kadrę.

Kondak od maja nie pracuje w Wiśle. Natomiast o Głowackim można powiedzieć tyle, że jest na liście płac.

Dobrze, że jest za to 300 tys. zł od Socios na krzesełko przy samej murawie dla Wasilewskiego
Ostatnio edytowane przez WHITE*STAR : 26.07.2019 o godz. 13:32.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 26.07.2019, 14:40

Z 3 tygodnie temu gazety pisały o "funduszu transferowym " co szybko potwierdził zresztą Jarosław Królewski. Gdyby nie to, nawet nie marzylbym o jakichkolwiek transferach do klubu.

Zresztą możesz sobie kpic, ale transfery do klubu będą. Dywagować można tylko kto, w jakim wieku, skąd, na jakie pozycje. Obstawiam obcokrajowców i tego się będę trzymał.
Nie kpię, po prostu wiem ile oferowalismy pilkarzom jak probowalismy negocjowac.
O funduszu transferowym to kto mial wiedziec ten wiedzial od od momentu gdy czworka to klepnęła.

Transfery do klubu będą, owszem, kazdy to wie. tylko ze dla 90% pilkarzy jestesmy trzecim wyborem, to po 1, po 2 pisanie o socutingu jest ....a tak zenujące ze szkoda gadac. Jaki ....a scouting? czy scouting to jest branie typa poleconego przez znajomego menadzera?! Wiec sory, pokaz mi prawdziwy scouting ktory byl w tym klubie, podpowiem CI tylko ze osoba ktora to robiła juz nie pracuje w Wiśle i nie był to Kuźbik.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 26.07.2019, 15:21
Panowie nie ma co się oszukiwać, że w obecnej rzeczywistości trudno wymagać długofalowego planu w zakresie podnoszenia się poziomu sportowego pierwszej drużyny. W sytuacji kryzysowej szuka się niekonwencjonalnych rozwiązań jak wskazane chociażby tutaj znajomości lub fart. Na co obecnie liczycie? Chwała Maćkowi Stolarczykowi, że w całej tej sytuacji ma jakiś pomysł, który stara się realizować. Przynajmniej tak mi się wydaje. Nie czuję w jego poczynaniach przypadkowości.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 27.07.2019, 22:13
w dzisiejszym przeglądzie napisano, że Wisełka była bliska pozyskania z West Ham 22 latka Toniego Martineza. jak widać sa jakieś działamia w tle. raczej o tym Panu nic nie było pisane
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 28.07.2019, 09:32
Jest bida. Inaczej nie informowalibyśmy o każdym transferze juniora, które w klubach z wyższych klas rozgrywkowych przeprowadza się hurtowo i nikt normalnie o nich nawet nie wspomina. Ponownie więc apeluję o cierpliwość. Dla nas okno transferowe pewnie otworzy się pod koniec sierpnia.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
fqqs
Member

Od: 12.2011

Stary 28.07.2019, 09:41
Ludzie, klub na krawędzi a wy byście chcieli kolejne etaty mnożyć..
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 28.07.2019, 11:04
Sztab ma już rzekomo upatrzonych 3 zawodników z którymi się kontaktował (jednego Portugalczyka i jednego Hiszpana na 100%) którzy mają wejść do drużyny już na pełnych obrotach bez urazów, w ciągłym treningu i do gry na poziomie. Dwóch z miejsca na pierwszy skład jest przymierzanych, a jeden do gry w razie kontuzji kogoś.
Problem polega w tym, że goście wstępnie akceptowali warunki klubu tylko czekają na rozwój wydarzeń i lepsze oferty... (źródło od Sobola i kilku gości z VIPów/SYKBoxów).
Ostatnio edytowane przez Arek95 : 28.07.2019 o godz. 11:06.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 28.07.2019, 11:19
fqqs napisał(a):Wyświetl post
Ludzie, klub na krawędzi a wy byście chcieli kolejne etaty mnożyć..
Etat skauta jest tańszy niż etat piłkarza. A zatrudnianie piłkarzy bez wiedzy o nich jest loterią.

Ogółem co do Budżetu - Obiedziński wprost powiedział, że budżet Wisły to 30 mln zł. Nawet jeśli aż 5 mln z tego miało iść na spłatę długów, zostaje 25 mln. To budżet z zeszłego sezonu... Piasta Gliwice!
Odpowiedz cytując
Arronax
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 28.07.2019, 19:36
Piast jakiś szałowych transferów nie robi. Nawet po Mistrzostwie.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 29.07.2019, 09:03
Nie kpię, po prostu wiem ile oferowalismy pilkarzom jak probowalismy negocjowac.
O funduszu transferowym to kto mial wiedziec ten wiedzial od od momentu gdy czworka to klepnęła.

Transfery do klubu będą, owszem, kazdy to wie. tylko ze dla 90% pilkarzy jestesmy trzecim wyborem, to po 1, po 2 pisanie o socutingu jest ....a tak zenujące ze szkoda gadac. Jaki ....a scouting? czy scouting to jest branie typa poleconego przez znajomego menadzera?! Wiec sory, pokaz mi prawdziwy scouting ktory byl w tym klubie, podpowiem CI tylko ze osoba ktora to robiła juz nie pracuje w Wiśle i nie był to Kuźbik.
Prawda że nasz "scouting" leży (z wiadomych powodów i ciężko mieć teraz o to do kogoś pretensje poza Sarapata) ale nie można powiedzieć że nie istnieje, bo zarówno Kondak jak i Głowacki cały czas pracują w klubie (w przeciwieństwie do tego co napisał WISLA*STAR - to kompletne głupoty których nawet nie chce mi się cytować) i robią co mogą by wzmocnić zespół pomimo wiadomego budżetu.
Ciężko mieć do nich pretensje o to że nie ma kasy na latanie po meczach w Europie. Nawet jeśli teraz ich praca sprowadza się do weryfikowania zawodników polecanych przez zaprzyjaźnione agencje menagerskie to myślę że mają co robić.
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 29.07.2019, 09:16
Budżet transferowy to 30mln czy budżet na utrzymanie wszystkiego plus spłatę długów to 30 milionów? Już nie mówmy że jesteśmy tacy bogaci że możemy sobie pozwolić na transfer każdego. Mówili że każdą złotówkę przed wydaniem oglądają dwa razy więc nie wymagajmy w takiej sytuacji transferów zawodników na już którzy zrobią różnice.

Ponoć dzisiaj na testach medycznych ma być jakiś hiszpański środkowy pomocnik z tego co pisał Hanejko.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 29.07.2019, 10:02
Adrio napisał(a):Wyświetl post
Budżet transferowy to 30mln czy budżet na utrzymanie wszystkiego plus spłatę długów to 30 milionów? Już nie mówmy że jesteśmy tacy bogaci że możemy sobie pozwolić na transfer każdego. Mówili że każdą złotówkę przed wydaniem oglądają dwa razy więc nie wymagajmy w takiej sytuacji transferów zawodników na już którzy zrobią różnice.

Ponoć dzisiaj na testach medycznych ma być jakiś hiszpański środkowy pomocnik z tego co pisał Hanejko.
Jaki transferowy? Budżet całego klubu. Naprawdę tak boli wpisanie kilku fraz w Google?

Tu przychody klubów ESA w zeszłym roku. W tym roku przychody Wisły mają być o ok. 3,5 mln zł większe (więcej sprzedanych karnetów, podwyżki cen, zyski z transferów, większe zyski z ESA). Natomiast oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę nasze duże wydatki na stadion (ok 2 mln zł), przeterminowane zobowiązania wobec agentów i piłkarzy (przynajmniej 2 mln zł), możliwą cesję środków z ESA przez miasto (nie wiem czy wliczone do przychodów, jeśli nie to kolejne -1,7 mln zł). Do tego są na pewno inne długi, które trzeba spłacać. Nawet baza w Myślenicach to duży koszt prawie 150 tys. zł/mc.

Na koniec na funkcjonowanie klubu zostaje pewnie jakieś 20-22 mln zł. Ani to dużo ani mało. Inne kluby pewnie też mają jakieś długi i spore zobowiązania w stosunku do przychodów. Nie jest to jednak tak jak mówią niektórzy taka tragedia, by nie dało się powoli czegoś budować, a jedynie myśleć o przeżyciu do 10'. Kilka klubów ESA takich środków może nam wręcz pozazdrościć.
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Stary 29.07.2019, 13:13
Nie nic nie boli, zakładałem że chodzi o budżet na sezon chciałem się tylko upewnić ze Ty też....

Z tego co gdzieś wyczytałem to taka polityka jest prowadzona żeby wyjść z długów w jak najszybszym tempie(prawdopodobnie był to ostatni wywiad z Obidzińskim) a nie ciągnąć tego w nieskończoność. Może czekając na okazję na rynku transferowym uda się coś przyoszczędzić grosza a dostać piłkarza który i tak wzmocni klub, może tak to zakładają....
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 29.07.2019, 13:32
Ile klubów ma długi przekraczające ich roczny budżet oraz nie jest przy okazji dotowanych z pieniędzy publicznych?

Sportowo to może i jesteśmy w stanie dobić do górnej 8, ale finansowo to jeszcze przez kilka lat nie będzie możliwe bez inwestora. Zakładając że nikt nie wpadnie na genialny pomysł ataku na puchary poprzez ściągnięcie tabunu zawodników jak w drugim oknie transferowym Junco.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 29.07.2019, 13:43
Ile klubów ma długi przekraczające ich roczny budżet oraz nie jest przy okazji dotowanych z pieniędzy publicznych?

Sportowo to może i jesteśmy w stanie dobić do górnej 8, ale finansowo to jeszcze przez kilka lat nie będzie możliwe bez inwestora. Zakładając że nikt nie wpadnie na genialny pomysł ataku na puchary poprzez ściągnięcie tabunu zawodników jak w drugim oknie transferowym Junco.

W sumie to Wisła już teraz ma tabun zawodników. Mamy kadrę szerszą od Lecha czy Zagłębia https://www.transfermarkt.pl/ekstrak...wettbewerb/PL1 , a tymczasem jakość i dostępność tych zawodników jest taka, że nie ma kto grać. Zaraz ta kadra jeszcze może się poszerzyć o 3 kolejnych: Szota, Chuka i napastnik.
Odpowiedz cytując
kk666
Junior Member

Od: 05.2008

Stary 29.07.2019, 14:23
Może i na Transfermarkt widnieje liczba 32 zawodników, jednak zobaczmy ilu spośród nich stanowią juniorzy... Jeśli chodzi o piłkarzy, którzy są już sprawdzeni na poziomie ekstraklasy, to mamy: Lisa, Buchalika- Sadloka, Klemenza, Janickiego, Wasilewskiego, Burligę, Niepsuja - Bashę, Bartosza, Savicevicia, Wojtkowskiego, Maka, Kubę, Boguskiego - Drzazgę, Brożka, doliczyłbym też Silvę (widać, że poziom ekstraklasy spokojnie dla niego, więcej zobaczymy być może później) i trochę na wyrost Bałaniuka (swego czasu swoje w barwach nieco lepszej od polskiej ligi pograł i to w niesłabym zespole). Wychodzi zatem 19 zawodników, z czego 3 w zaawansowanym wieku (Boguski, Brożek, Wasilewski, Kuby jeszcze nie liczę) , jeden po mocnym kryzysie sportowym (Bałaniuk) i jeden po długotrwałym kryzysie zdrowotnym (Bartosz). Do tego posiadamy juniorów, którzy trochę ,,liznęli tematu" ekstraklasy: Szota, Hoyo, Grabowskiego, Plewkę, Morysa, Buksę, Kumaha, Buksę i Balickiego (choć ten prawie nic nie zagrał). Oprócz nich mamy młodych bramkarzy: Chorążkę, Brodę, młodego DMF Moskiewicza plus Świątkę (nie widać go w kadrze meczowej) i niejakiego 22-letniego Serafina (o nim też nic nie wiadomo). I w taki sposób rzeczywiście robi nam się kadra 32-osobowa na Transfermarkt, ale czy ma to coś wspólnego z realną szerokością kadry zdolnej do gry w Ex?
Powód: bo tak
Ostatnio edytowane przez kk666 : 29.07.2019 o godz. 14:33.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 29.07.2019, 14:43
WHITE*STAR napisał(a):Wyświetl post
W sumie to Wisła już teraz ma tabun zawodników. Mamy kadrę szerszą od Lecha czy Zagłębia https://www.transfermarkt.pl/ekstrak...wettbewerb/PL1 , a tymczasem jakość i dostępność tych zawodników jest taka, że nie ma kto grać. Zaraz ta kadra jeszcze może się poszerzyć o 3 kolejnych: Szota, Chuka i napastnik.
Jak już to tabun juniorów.
Człowieku nie kompromituj się że swoimi teoriami.

To ile klubów ma długi przekraczające ich roczny budżet i nie są dotowane pieniędzmi publicznymi?
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 29.07.2019, 15:04
Ale Panowie wiecie, że w kadrach Lecha, Zagłębia i innych zespołów też jest sporo juniorów? W 30-osobowej kadrze Lecha np. jest wymienionych 5 bramkarzy. W tym takie tuzy jak Bartosz Przybysz (r. 2000) i Krzysztof Bakowski (r. 2003). A pierwszym rezerwowym jest tam Mleczko (r. 1999). Poza tym jeszcze kilku juniorów, w tym nie tylko takich zdolnych jak Marchwiński, np. Wiktor Pleśnierowicz. W Zagłębiu i Legii to samo.

Poza tym zdajecie sobie sprawę, że juniorzy także mogą - a od tego sezonu nawet muszą - grać w Ekstraklasie? Takie DAC Dunajska Strada ograło Cracovię mając w jedenastce 4 zawodników w wieku kwalifikowanym u nas jako juniorski.

@Karterop - teorie? Na wszystko co napisałem przytoczyłem liczby i przykłady klubów, które osiągają lepsze statystyki w danych dziedzinach. Tym się różnię od co niektórych tu, że nie piszę niczego na podstawie swoich odczuć, a wyłącznie na podstawie danych i przykładów. Naprawdę dostęp do danych takie jak średni wiek zawodników, budżety klubów, wiek i kwoty sprowadzanych zawodników czy liczebność kadr to nie jest wiedza tajemna.

No taka jest tu dyskusja:
Odpowiedz cytując
TS FANATIC
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 29.07.2019, 15:08
Wiec sory, pokaz mi prawdziwy scouting ktory byl w tym klubie, podpowiem CI tylko ze osoba ktora to robiła juz nie pracuje w Wiśle i nie był to Kuźbik.
Bo lamusowi ryja obił
Jestem diabeł co się zowie i z wiedźmami żyje w zmowie
Odpowiedz cytując
Marcinnno
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 30.07.2019, 07:02
Problem jest taki, że u nas nie ma zdolnej młodzieży. Takie jest moje zdanie. Jedyny o którym głośno to Buksa, ale reszta to w porównaniu do młodzieży np: Jagiellonii, Lecha, Legii, czy Pogoni to przepaść. Tu jest problem.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 30.07.2019, 08:01
WHITE*STAR napisał(a):Wyświetl post
No taka jest tu dyskusja:
Super mem, długo nam nim myślałeś?

To teraz kolejna zagadka, ile klubów ekstraklasy miało w ostatniej kolejce większą ilość juniorów w 18 od nas?

W naszej STAREJ i KIPIĄCEJ doświadczeniem kadrze, na ławce w ostatnim meczu był Balaniuk, Wasyl, Lis + 5 juniorów. Gdzie ty masz ten tabun staruchów?

I dalej czekam na odpowiedź ile klubów polskiej ekstraklasy ma długi przekraczające ich roczny budżet i nie jest dotowanych z kasy publicznej.

Pewnie i tak się nie doczekam, skoro rozmówca bardziej woli tworzyć memy niż odpowiedzieć na proste pytanie.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 30.07.2019, 09:02
Super mem, długo nam nim myślałeś?

To teraz kolejna zagadka, ile klubów ekstraklasy miało w ostatniej kolejce większą ilość juniorów w 18 od nas?
Nie chce mi się sprawdzać wszystkich. U nas było 6 w kadrze (w tym 1 - Wojo w 11'), w Lechii z którą zremisowaliśmy 4 w 11' (Egy nie był liczony z uwagi na obywatelstwo, nie wiek) i 5 kolejnych na ławce. Przy tym najlepszy junior Lechii - Fila był oszczędzany i nie było go nawet na ławce. Nie musiałem daleko szukać Ogółem średnie wieku kadr wyjściowych masz tu: https://www.transfermarkt.pl/ekstrak...wettbewerb/PL1

są tam też liczebności kadr. Jak klikniesz na klub będziesz mógł sprawdzić, czy w drużynach nie ma juniorów

W naszej STAREJ i KIPIĄCEJ doświadczeniem kadrze, na ławce w ostatnim meczu był Balaniuk, Wasyl, Lis + 5 juniorów. Gdzie ty masz ten tabun staruchów?
Na ten moment średnia wiekowa 11' Wisły to 26,8 w tym sezonie i jest to 4 najgorszy wynik w lidze. W żadnej z dotychczasowych 11' nie było 39-letniego Wasyla. Z Lechią nie było też Brożka. Już średnia wiekowa z zeszłego sezonu była już lepsza - 26,7. Ogółem nawet jeśli mamy takich zawodników - niekoniecznie starych jak Brożek, Boguski, Wasyl czy Kuba - to wciąż 27-31 letnich jak Buchalik, Sadlok, Burliga, Basha, Janicki czy Mak. Są to zawodnicy już po drugiej stronie swojej kariery, za których nikt nam grosza nie zapłaci, a którzy są już na tyle doświadczeni i wymagający, że za frytki nie grają.

I dalej czekam na odpowiedź ile klubów polskiej ekstraklasy ma długi przekraczające ich roczny budżet i nie jest dotowanych z kasy publicznej.

Pewnie i tak się nie doczekam, skoro rozmówca bardziej woli tworzyć memy niż odpowiedzieć na proste pytanie.
Ale co chcesz przez to udowodnić? Wiadomo, że sytuacja finansowa nie jest kolorowa. Długi są powoli spłacane - za co wielki szacunek do zarządu. Wciąż jednak oczekiwania należy ustalać w stosunku do budżetu. Np. Legia też ma długi, ale wciąż dysponuje 100 mln zł budżetu, którym przewyższa dwukrotnie 2. w tej klasyfikacji Lecha Poznań. Jasne jest, że w takiej sytuacji jej kibice powinni oczekiwać wygrywania tej ligi w cuglach i sprowadzania najlepszych zawodników. Nawet Bayern w Niemczech nie ma dwukrotnej przewagi nad BVB.

Przy naszym budżecie na poziomie 9-12 miejsca w lidze nie oczekuję cudów. Przy dobrych transferach (czyli nie takich jak Janicki czy Klemenz) drużynom z analogicznym budżetem udaje się nawet raz na parę lat powalczyć o puchary (Górnik Z., Wisła P., Piasta). Wystarczy racjonalne zarządzanie i spokojna budowa. Wąska 25-28 osobowa kadra, szukanie wzmocnień w 3. lidze hiszpańskiej, na Słowacji czy niższych ligach polskich (w tym okienku nikogo stamtąd nie wyciągnęliśmy), piłkarze wciąż na fali wznoszącej - nie opadającej, i granie na co dzień 2-3 młodzieżowcami, licząc, że choć jeden wypali. Brzmi racjonalnie?
Ostatnio edytowane przez WHITE*STAR : 30.07.2019 o godz. 10:12.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 30.07.2019, 09:12
Tracicie czas. Dzieciak nie ogarnia rzeczywistości.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 30.07.2019, 09:24
Analizując budżet Wisły wpadacie w pewną pułapkę, jaką jest rok obrotowy. Problem polega na tym, że nasz rok obrotowy jest rokiem kalendarzowym, natomiast faktyczny "budżet klubu" jest funkcjonalnie oparty na sezonie rozgrywkowym.

Innymi słowy, nawet jeśli nasze przychody za 2019 r. faktycznie będą większe o te 3,5-4 mln zł w porównaniu do ok. 26 mln zł w ostatnich latach, to większość z tych planowanych ponadnormatywnych przychodów już została zrealizowana w rundzie wiosennej i na zakończenie poprzedniego sezonu. Ta kasa już dawno została wydana żeby uzyskać licencję, a w przypadku kasy z ESA objętej cesjami możliwe, że nawet do nas nigdy nie wpłynęła, żeby chociaż zrobić obrót na rachunku. Nie ma więc większego sensu uwzględnianie jej w budżecie na ten sezon, bo na tę chwilę po prostu żyjemy z dnia na dzień z bieżących wpływów, przychodów transferowych nie było, euforia zakupów karnetowych i gadżetowych już przeszła, a kolejne dzielenie kasy z ESA za blisko rok. A płacić trzeba cały czas.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 30.07.2019, 09:53
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Tracicie czas. Dzieciak nie ogarnia rzeczywistości.
Wolfy, jako że po raz kolejny Twoja wypowiedź rozwala mnie siłą argumentów przygotowałem zestawienie moich i Twoich wypowiedzi z forum:

@MaLK 100% racji. Dlatego, jestem za obniżaniem kosztów, podpisywaniem tylko niezbędnych graczy - a nie takich mających "zwiększyć rywalizację w drużynie" za i tym by nie budować 35-osobowej kadry opartej na doświadczonych ligowcach. Nas finansowo stać raczej na coś zbliżonego do Górnika Zabrze - czyli 2-4 juniorów w 11' i jeszcze kilku na rezerwie.
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Stary 30.07.2019, 15:45
Piszesz:
Cytat:
Takie DAC Dunajska Strada ograło Cracovię mając w jedenastce 4 zawodników w wieku kwalifikowanym u nas jako juniorski.

Legie w tamtym roku ograli ludzie którzy na co dzień pracują, sport to dodatek czyli co mamy iść tą drogą?

Żeby stawiać na młodych to trzeba ich najpierw mieć na jakimkolwiek poziomie. Liczę, że rezerwy pomogą niektórym wskoczyć na ten wyższy poziom bo to zawsze będzie piłka seniorska.

W tamtym sezonie był promowany Lis i co z nim teraz? Dwa mecze na ławce i nie wiadomo czy jest to spowodowane odejściem czy tym że Buchalik jest w lepszej formie. Mamy co mamy i z tym się trzeba liczyć. Ciężko nam wyciągnąć kogokolwiek z niższych lig kto jest młody, potrafi prosto kopnąć jest perspektywiczny co pokazuje przykład chociażby Serafina Szota czy Płachety o którego się staraliśmy przed sezonem.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 30.07.2019, 15:52
O jakiej 35-osobowej kadrze piszesz? Przecież to w połowie są juniorzy dokooptowani, żeby było z kim trenować albo kogo posadzić na ławce. To nie są zawodnicy realnie obciążający budżet. I tak by byli w klubie tylko w rezerwach albo drużynie juniorów.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów