The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 29 23,02%
osłabi 80 63,49%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,49%
Głosujących: 126. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Delgado
Senior Member

Od: 12.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.01.2020, 01:35
No w każdym razie żeglarz alibi już ma. I jeszcze kłapie o tym do pismaków.. Żenada..

Ale to Wisłocki ten zły, bo po słowach żeglarza, że Wisła po spadku przestaje istnieć, chciał zabezpieczyć interesy klubu...
Odpowiedz cytując
Matios98
Member

Od: 12.2018

Stary 05.01.2020, 01:35
A czy ja gdzieś pisałem, że sprowadzaliśmy nie wiadomo kogo? chyba nie liczyłeś, że w to okienko będzie się wybitnie różnić od poprzednich? przecież dyskusja dotyczy tego, że teraz przez TS sprowadzimy gorszych piłkarzy niż dotychczas, bądź nikt nie będzie chciał przyjść do nas, a według mnie to bzdura i tyle miałem na myśli.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 05.01.2020, 18:48
Bez klasowych piłkarzy się nie utrzymamy. Kolejny Janicki albo Chuca w niczym nie pomogą.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Matios98
Member

Stary 05.01.2020, 19:34
Za co i skąd chcesz tych "klasowych" piłkarzy sprowadzać? przecież to chyba oczywiste, że dla nas sukcesem będzie sprowadzenie piłkarza pokroju Savicevicia, moim zdaniem to trzeba przede wszystkim dobrze przygotować tych co są i
w nich upatrywać nadziei na utrzymanie, bo według mnie mamy lepszą drużynę niż wyniki pokazują. Nie wierze, żeby taki Sadllok, Savicevic czy Basha zagrali drugą taką fatalną rundę jak ta co za nami. Transfery pewnie też będą, ale ja się spodziewam w najlepszym wypadku właśnie takich Żukowów czy Chuc, czyli na papierze ciekawe, ale w realiach polskich piłkarze zagadki.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 05.01.2020, 20:12
Nawet pilkarze do rotacji mogą byc wzmocnieniem. Tacy którzy nie sa lepsi od obecnych. Przy kontuzjach, kartkach itd. bedą przydatni. Liczenie na klasowych piłkarzy może byc naiwne. Co lepsi maja inne ocje. Dodatkowo kto wie co z nami bedzie za rok? Jak TS i SA sie nie dogadają to wielu piłkarzy nie będzie chciało ryzykować przychodząc do nas.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 05.01.2020, 22:01
Nic to nie zmieni. Jeżeli nadal będzie musiał grać Janicki (albo inny wynalazek) a po zejściu Brożka nasza ofensywa będzie istniała tylko teoretycznie to się nie utrzymamy.
A ponieważ dzięki TS jesteśmy najmniej atrakcyjnym celem transferu w lidze...

Zresztą, nawet jak się cudem utrzymamy to złodzieje z TS-u zapragną pewnie wpływu na klub, a to będzie koniec.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 05.01.2020, 22:44
Delgado napisał(a):Wyświetl post
No w każdym razie żeglarz alibi już ma. I jeszcze kłapie o tym do pismaków.. Żenada..
Żenadą jest taki język i nastawienie. Zwłaszcza u kibica Wisły. Trochę kultury.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
sl@y
Senior Member

Od: 10.2014

Stary 05.01.2020, 22:54
Po komentarzu chyba sie już domyślasz po której stronie stoi delgado.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 06.01.2020, 00:23
Po której by nie był: trochę dobrej woli i trochę kultury.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 06.01.2020, 00:31
czaro napisał(a):Wyświetl post
Po której by nie był: trochę dobrej woli i trochę kultury.
To jest standard, obraźliwy przydomek (Binarny, Żeglarz etc.), brak kultury i sugestia że TS chce dobrze, nie to co ratownicy. Kto niby rozpuszczał historyjki o tym że trójka właścicieli się kłóci a TS zaraz przyjdzie z inwestorem?

Nie wiem czy Ci ludzie są tak naiwni że wierzą że TS cokolwiek pozytywnego może zrobić, czy po prostu cynicznie walczą o swoje szemrane interesy.

Biedny TS, wylęgarnia działaczy rodem z PRL-u, złodzieji i handlarzy narkotyków. Chodzi oczywiście o dzieciaczki, nie o kasę, wpływy i ew. jakieś posadki zanim to wszystko padnie.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 06.01.2020 o godz. 12:49.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
ramzes190
Member

Od: 09.2014

Stary 06.01.2020, 00:48
wolfy napisał(a):Wyświetl post
To jest standard, obraźliwy przydomek (Binarny, Żeglarz etc.), brak kultury i sugestia że TS chce dobrze, nie to co ratownicy. Kto niby rozpuszczał hostoryjki o tym że trójka właścicieli się kłóci a TS zaraz przyjdzie z inwestorem?

Nie wiem czy Ci ludzie są tak naiwni że wierzą że TS cokolwiek pozytywnego może zrobić, czy po prostu cynicznie walczą o swoje szemrane interesy.

Biedny TS, wylęgarnia działaczy rodem z PRL-u, złodzieji i handlarzy narkotyków. Chodzi oczywiście o dzieciaczki, nie o kasę, wpływy i ew. jakieś posadki zanim to wszystko padnie.
Jestem z Podlasia i na codzień nie stosuję takiego języka, ale w obecnej naszej sytuacji mam do powiedzenia dla TS tylko jedno.

Wydupcajcie.
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 06.01.2020, 09:54
wolfy nie pamiętasz już, jak sam innych obrażałeś ? Nie tak dawno zresztą Ci wypominali i było palenie głupa.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 06.01.2020, 10:47
Jesli chodzi o TS to podzielam zdanie Wolfy, wystarczy obserwowac co tam sie od lat wyrabia i z jakim efektem. Nie trzeba byc Sherlockiem aby to w glowie poukladac, wiec jak slysze ze TS cos zada lub ma jakies warunki to mnie kuj jasny strzela. Najlepiej dla nich zeby po prostu milczeli bo wstyd nawet gdy nowa odslona sie odzywa.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 06.01.2020, 10:47
Cytat:
Bez klasowych piłkarzy się nie utrzymamy. Kolejny Janicki albo Chuca w niczym nie pomogą.
Poważnie uważasz, że aby odrobić 4 punkty do Arki, czy 6 pkt do Górnika koniecznie potrzeba klasowych piłkarzy? Mówimy o 4 punktach do odrobienie w 17 meczach, w tym dwóch bezpośrednich zarówno z Arką jak i Górnikiem...

W teorii to lepsze przygotowanie fizyczne i szczęście do kontuzji może wystarczyć...

---

Co zaś do tego, że trudniej nam ściągać piłkarzy przez nie pewną przyszłość - totalnie się nie zgadzam. Ba, paradoksalnie, może być nam łatwiej.

Spójrzcie na to z perspektywy piłkarza, który ma tylko oferty z dolnej części ekstraklasy. Jeśli przejdzie do Górnika, czy ŁKSu zagra bardzo dobrze na wiosnę, ale klub się nie utrzyma, to czeka go gra w I lidze. Za te same, a może i gorsze pieniądze (dość często są takie klauzule w kontraktach). A gdy przyjdzie do Wisły? Jeśli nie uda się utrzymać to najprawdopodobniej nie przystąpimy do rozgrywek - a tym samym piłkarz dostanie kartę do ręki.

A to już dla piłkarza żyć nie umierać. Spytajcie się Arsenica czy żałuje, że Wisła mu nie płaciła i mógł odejść z kartą w ręcę. Przecież on dzięki temu był kilkaset tysięcy złotych do przodu...

Podobnie żadnego piłarza nie obchodzi co będzie z Wisła w styczniu 2021. No, ew. jakiegoś drugiego Wasilewskiego, czyli emeryta który już szuka ostatniego klubu i zależy mu na stabilnym wysokim kontrakcie na dwa-trzy lata, w fajnym mieście, żeby dograć karierę do końca. A takich emerytów w naszym składzie mamy wystarczająco dużo...

Każdy piłkarz, który coś tam gra i nie ma ofert z czołowych klubów, będzie chciał do nas przyjść. To już nie lata 90, gdzie klub był właścicielem karty zawodniczej, nawet gdy upadał, czy nie płacił piłkarzowi rok..
Sorry za błędy i literówki, ale często pisze posty na telefonie, a nie mogę ich edytować ani na telefonie, ani w przeglądarce firefox na moim laptopie.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 06.01.2020, 11:32
To, czy się utrzymamy czy nie to jak wróżenie z fusów teraz.
Zarówno możemy to od razu odrobić w trzech meczach, a tak samo frajersko przejebać dwa z rzędu i zaraz będzie 10 pkt i po przyjęciu.

Trzeba brać każdy scenariusz pod uwagę w naszym przypadku.

Nie zawsze wszystko się układa tak jak chcemy, to nie koncert życzeń
Tym bardziej, że im mocniej czegoś chcesz to gorzej to wychodzi.
Odpowiedz cytując
alexx6
Member

Od: 02.2012

Stary 06.01.2020, 11:33
Przecież piłkarz podpisuje umowę na pół roku jak się nie uda to odchodzi proste.Już widze jak wszyscy się tu pchaja
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 06.01.2020, 12:01
Dajcie spokój, naszym podstawowym problemem jest niezbyt zasobny portfel i sytuacja sportowa, a nie jakieś spory właścicielskie. Nudny będę, ale gdyby było dodatkowe 2 tysiące członków Socios, to byłby dodatkowy milion z hakiem dla SA, który spółka mogłaby przeznaczyć przykładowo na kontrakt dla jakiegoś dobrego grajka. Lepiej jednak wymyślać cuda na kiju, pisać coś o braku zaufania, wymyślać przeróżne spiskowe teorie i szukać pretekstu, byle tylko nie zadeklarować miesięcznych wpłat na astronomicznym poziomie 50 zł na miesiąc

Żeby prowadzić politykę transferową, o jakiej tu wszystkim się marzy, klub musi mieć odpowiednie środki. Nie mamy za właścicieli ludzi z kontem zasobnym jak Cupiał, musimy im pomóc. Dlaczego część z Was nie chce tego zrobić?
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 06.01.2020, 12:19
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Dajcie spokój, naszym podstawowym problemem jest niezbyt zasobny portfel i sytuacja sportowa, a nie jakieś spory właścicielskie.
Oczywiście, że naszym podstawowym problemem są spory właścicielskie, ponieważ wiążą się z przetrwaniem klubu nie mniej niż portfel i sport.

Chociaż rozumiem, że chodziło Ci o to, co jest podstawowym problemem dla polityki transferowej

Pozdrawiam.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 06.01.2020, 12:20
Serek - z całym szacunkiem, ale 2 tysiące członków socios to wynik genialny i nieprawdopodobno w skali kraju. Naprawdę nie narzekajmy...

Przypomnę, że 99% klubów w Polsce nie potrafi sprzedać 2 tysięcy karnetów! Karnetu, który kosztuje 200-400 złotych rocznie, a w zamian otrzymujesz gwarantowane miejsce na stadionie na każdym meczu, plus czasem jakieś zniżki, pierwszeństwo przy pucharach...

My mamy 2 tysiące osób, które płacą 500-2400 zł rocznie na utrzymanie klubu! Większość z nich posiada karnety.

Naprawdę nie mamy prawa narzekać, ani wymagać dużo większej liczby.
Sorry za błędy i literówki, ale często pisze posty na telefonie, a nie mogę ich edytować ani na telefonie, ani w przeglądarce firefox na moim laptopie.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 06.01.2020, 12:59
Czaro, piszemy w wiadomym temacie

Konrad, ja jestem bardzo zadowolony z liczby członków, nie spodziewałem się że będzie nas po kilkunastu miesiącach tak wielu. Nie narzekam i nie odnoszę się do osób, które wspierają klub przez Socios, tylko zadaje pytanie osobom, które wypowiadają się między innymi w tym wątku, mają oczekiwania w stosunku do prowadzonej przez klub polityki transferowej (a co lepsze, także w stosunku do Socios) a ich w Socios nadal nie ma. Cóż ich jeszcze blokuje? Brak zaufania, nadal?

Proszę, może to uzmysłowi jak wiele wspólnie możemy zdziałać:

https://drive.google.com/file/d/12I9...FswQh_Rh3/view
Odpowiedz cytując
Lvcas
Member

Od: 11.2019

Stary 06.01.2020, 13:03
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Serek - z całym szacunkiem, ale 2 tysiące członków socios to wynik genialny i nieprawdopodobno w skali kraju. Naprawdę nie narzekajmy...

Przypomnę, że 99% klubów w Polsce nie potrafi sprzedać 2 tysięcy karnetów! Karnetu, który kosztuje 200-400 złotych rocznie, a w zamian otrzymujesz gwarantowane miejsce na stadionie na każdym meczu, plus czasem jakieś zniżki, pierwszeństwo przy pucharach...

My mamy 2 tysiące osób, które płacą 500-2400 zł rocznie na utrzymanie klubu! Większość z nich posiada karnety.

Naprawdę nie mamy prawa narzekać, ani wymagać dużo większej liczby.
Z takim myśleniem nigdy nie wejdziemy do piłkarskiej Europy.
Zawsze należy wymagać od siebie więcej mimo, że na tle bardzo słabej ligi pod różnymi względami wyróżniamy się widocznie.
Jak chcemy być najlepsi to musimy się rozwijać cały czas a nie spoczywać na laurach bo reszta ligi to reszta ligi tamto.
To nie jest myślenie zwycięzców.
Jak najbardziej mamy prawo wymagać od siebie dużo więcej.
Odpowiedz cytując
siedzenaganku2
Senior Member

Od: 06.2015

Stary 06.01.2020, 18:52
Bartosz Nowak ze Stali Mielec laczony z Nami i z zabolami. Transfery market mowi ze to pomocnik srodkowy, 9 goli 8 asyst w 20 meczach
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 06.01.2020, 19:10
siedzenaganku2 napisał(a):Wyświetl post
Bartosz Nowak ze Stali Mielec laczony z Nami i z zabolami. Transfery market mowi ze to pomocnik srodkowy, 9 goli 8 asyst w 20 meczach
Obiło mi się to o uszy. Pytanie tylko po co nam kolejny zawodnik na pozycje nr 8 i 10... Przydałby się raczej stoper, i to prędko żeby zdążył się przygotować z drużyną.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
siedzenaganku2
Senior Member

Od: 06.2015

Stary 06.01.2020, 22:47
180 wzrostu. Bramkostrzelny. Moze to pomysl Skowronka na 9? Musza sie panowie bardzo dobrze znac bo pracowali razem dlugo
Odpowiedz cytując
Matios98
Member

Stary 06.01.2020, 23:09
Nie wierze w transfer Nowaka, bo po pierwsze piłkarzy na pozycji 8/10 mamy sporo i nie sądzę żebyśmy wykładali takie pieniądze (wg. mediów ma klauzule 700tys zł) na piłkarza, który nie jest nam niezbędny.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 07.01.2020, 15:15
Jeżeli Peszko przyjdzie to będzie bombowo! Swój chłop, u nas mu żarło zresztą podobnie jak na jesieni. Poza tym nie potrzebuje aklimatyzacji.

Czekam jeszcze na solidnego środkowego obrońcę i napastnika i można zaczynać walkę o utrzymanie.

"Oby się nie okazało, że Wisła stanęła nad przepaścią, a potem zrobiła ogromny krok naprzód."

Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 07.01.2020, 15:17
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
. Cóż ich jeszcze blokuje? Brak zaufania, nadal?

]
Myślę,ze w jakimś procencie tak i to nie tyle do Was co do TS i ostatnich "nowościach" związanych z konfliktem na linii z SA i o braku zmian w zarządzie mimo zapowiedzi Wisłockiego...
Chyba musicie znowu zrobić jakąś akcje uświadamiającą/promującą "wstąp do Socios"
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
ramzes190
Member

Stary 08.01.2020, 10:36
tomasz_19 napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli Peszko przyjdzie to będzie bombowo! Swój chłop, u nas mu żarło zresztą podobnie jak na jesieni. Poza tym nie potrzebuje aklimatyzacji.

Czekam jeszcze na solidnego środkowego obrońcę i napastnika i można zaczynać walkę o utrzymanie.
Taa razem z Wasylem będą robić atmosferę. Klub emeryta może ajis założymy? Po co nam piłkarze w kwiecie wieku na których można jeszcze coś zarobić i im się jeszcze chce zapierdalać.
Odpowiedz cytując
ramzes190
Member

Stary 08.01.2020, 10:38
Griszka30KR napisał(a):Wyświetl post
Myślę,ze w jakimś procencie tak i to nie tyle do Was co do TS i ostatnich "nowościach" związanych z konfliktem na linii z SA i o braku zmian w zarządzie mimo zapowiedzi Wisłockiego...
Chyba musicie znowu zrobić jakąś akcje uświadamiającą/promującą "wstąp do Socios"
Też nie mam zaufania, kiedy socios sie dystansuje, a nawet staje trochę po stronie TS-u w tym konflikcie. Nie tędy droga panowie.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 08.01.2020, 10:43
W jaki sposób stajemy po stronie TSu wiesz chyba tylko Ty
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania