The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 29 23,02%
osłabi 80 63,49%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,49%
Głosujących: 126. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
ślimak
Senior Member

Od: 04.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 28.11.2019, 17:21
goodbay napisał(a):Wyświetl post
Kabat , czyli wg Ciebie gdybysmy nawet nie zapunktowali jeszcze w tym roku , to na wiosne nic tylko sie polozyc?mysle jest to troche chujowy tok rozumowania , zwłaszcza ze na tę chwile mamy 4 pkt straty do Korony , a tymbardziej ze na wiosne moze sie jeszcze wiele wydarzyc nie koniecznie złegowiec pisanie o spadku czy koncu moze poprostu odłozmy,jest jeszcze ponad 20 kolejek do konca i tzeba wierzyc i walczyc!!
Jeżeli nie zapunktujemy w kolejnych czterech meczach, to w przyszłym roku statystycznie będziemy potrzebować np. 9-6-2. Wyobrażasz to sobie?
"...morał: rób dobrze innym, Tobie też ktoś zrobi..."
Odpowiedz cytując
goodbay
Member

Od: 09.2017

Stary 28.11.2019, 17:32
jestem zdania ze wyjdziemy z tego
Odpowiedz cytując
ślimak
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 28.11.2019, 17:38
goodbay napisał(a):Wyświetl post
jestem zdania ze wyjdziemy z tego
Ja natomiast optymistą tu nie jestem. Musielibyśmy naprawdę solidnie zdominować tę ligę.
"...morał: rób dobrze innym, Tobie też ktoś zrobi..."
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 28.11.2019, 17:44
ślimak napisał(a):Wyświetl post
Ja natomiast optymistą tu nie jestem. Musielibyśmy naprawdę solidnie zdominować tę ligę.
Nie ligę tylko co najwyżej grupę spadkową, bo tam zagramy 7 meczów.

Uważam, że dramatyzowanie że bez punktu nie mamy po co startować na wiosnę jest mocną przesadą, ale na pewno nasza sytuacja byłaby trudna.

Historia pamięta jednak przypadki dużo lepszych comebacków niż odrobienie 7-10 punktów w 17 kolejek...
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
wiśnia
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 29.11.2019, 12:00
Przed nami być albo nie być może Peszko by wrócił nas wspomóc na wiosenną rundę?
AH:"Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość.... "
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 29.11.2019, 19:26
hehe Peszko łochudra, że nie błagał na kolanach by zostać u nas :/

Odpowiedz cytując
szejkspir
Member

Od: 10.2006

Stary 30.11.2019, 17:34
Nie wiem czy to właściwy temat, ale to nieliczny spośród żyjących wątków na tym forum. W razie wątpliwości, oddaję się do dyspozycji moderatorów. W razie powielania tematu, proszę o usunięcie posta.

W sezonie 2019/2020 z ekstraklasy spadną 3 zespoły. Zatem bezpiecznym jest zajęcie 13. miejsca – czyli upraszczając, należy zdobyć o jeden punkt więcej niż drużyna z miejsca 14ego.
Pozwoliłem sobie sprawdzić ile punktów w minionych rozgrywkach dawało bezpieczeństwo utrzymania w Ekstraklasie.

Do sezonu 16/17 włącznie obowiązywał podział punktów /2 po zakończeniu rundy zasadniczej (RZ), zatem punkty przestają być porównywalne do obecnych rozgrywek. Przyjąłem własne kalkulacje, zakładając utrzymanie miejsca 13. na zakończenie RZ i rundy finałowej (RF).

2018-2019:
  • Zakończenie rundy zasadniczej - RZ: 31 pkt (14. drużyna: 30pkt)
  • Zakończenie rundy finałowej - RF: 42 pkt (14. drużyna: 41pkt)

2017-2018:
  • RZ: 31 pkt (13. i 14. drużyna: 30pkt)
  • RF: 38 pkt (14. drużyna: 37pkt)

2016-2017:
  • RZ: 31 pkt (14. drużyna: 30pkt)
  • RF: 40 pkt (przyjęty rachunek: 13. i 14. drużyna po rundzie finałowej uzyskały: 24pkt. 30/2 pkt uzyskanych po rundzie zasadniczej = 15pkt (zaokrąglone w górę w przypadku ułamka na końcu) 24-15= 9pkt. Czyli 30pkt po rundzie zasadniczej + 9 pkt po rundzie finałowej = 39pkt)

2015-2016:
  • RZ: 34 pkt (14. drużyna: 33pkt)
  • RF: 38 pkt (14. drużyna: 37pkt)

2014-2015:
  • RZ: 34 pkt (14. drużyna: 33pkt)
  • RF: 44 pkt (13. i 14. drużyna: 27pkt)

2013-2014:
  • RZ: 32 pkt (14. drużyna: 31pkt)
  • RF: 41 pkt (14. drużyna: 25pkt)

Wisła, po 16 kolejkach ma 11pkt.
Liczba meczy do końca w rundy zasadniczej: 14
Liczba meczy do końca rundy finałowej: 7

Zatem do utrzymania w poprzednich sezonach konieczne byłoby zdobycie następującej liczby punktów:
  • 18/19: 31 pkt (21 w rundzie zasadniczej + 10 w rundzie finałowej)
  • 17/18: 28pkt (20 + 8)
  • 16/17: 29pkt (20 + 9)
  • 15/16: 27 pkt (23 + 4)
  • 14/15: 33pkt (23 + 10)
  • 13/14: 30pkt (21 + 9)

Przyjmując najtrudniejszą sytuację, czyli konieczność zdobycia 33 punktów w 21 meczach, daje to średnią 1,57pkt / mecz.
W najlepszej konfiguracji: 27 pkt / 21 = 1,28 pkt/ mecz.

Nie nadaję sobie prawa nieomylności co do rachunków. Na ew. błędy proszę przymrużyć oko. Informacje podaję do ogólnej wiadomości i użytku. Do ewentualnych poprawek i dalszych analiz zachęcam.
Pozdrawiam!

PS. Tak sobie jeszcze policzyłem... W jakiej sytuacji jesteśmy?

Wisła, aby przetrwać, musi (statystycznie) od tego momentu zacząć punktować 1,28-1,57/mecz. Co to oznacza?
W zeszłym sezonie punktowanie 1,28/mecz przez wszystkie 37 kolejek dałoby miejsce 10-11, z kolei 1,57pkt/mecz - miejsce 4!

Do tej pory Wisła punktowała 11/16= 0,6875pkt /mecz.
Docelowo: 1,28 - 1,57 pkt/mecz, a to oznacza wzrost o 186-228%

Czy podniesienie zdobyczy punktowych o 200% (2x) przekłada się na podniesienie jakości drużyny 2x? Wzrost o 200%?!
Ty tylko matematyka.... Ale chyba nie ma już marginesu na błędy...
Ostatnio edytowane przez szejkspir : 30.11.2019 o godz. 21:53.
Odpowiedz cytując
ramzes190
Member

Od: 09.2014

Stary 30.11.2019, 19:46
Czarno to widze
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 01.12.2019, 15:00
suche statystyki niestety pokazuja, że mamy marne szanse na utrzymanie.. ale mimo wszystko ten sezon jest wyjątkowy, kazdy gubi punkty z kazdym i wg mnie w tym roku mniej punktów wystarczy do utrzymania..
jest też szansa, ze Raków nie dostanie licencjii i np wtedy 2 spadną, ale wolałbym się sportowo utrzymać..
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 01.12.2019, 15:08
Jeśli nie uciułamy 6 punktów do końca roku moim zdaniem bez cudownej metamorfozy w nowym roku polecimy z ligi.
Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 01.12.2019, 23:18
Tak patrząc na grę Sadloka przez ostatnie pół roku... Wygląda na to, że zakup przyzwoitego lewego obrońcy w lecie mógłby sprawic, że obecnie bylibyśmy w połowie tabeli. Niestety ten zawodnik to jest poziom trzeciej ligi
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 02.12.2019, 08:32
Kamson napisał(a):Wyświetl post
Tak patrząc na grę Sadloka przez ostatnie pół roku... Wygląda na to, że zakup przyzwoitego lewego obrońcy w lecie mógłby sprawić, że obecnie bylibyśmy w połowie tabeli. Niestety ten zawodnik to jest poziom trzeciej ligi
to samo po wczorajszym meczu ciśnie mi się na usta. Swego czasu najlepszy lub jeden z najlepszych LO ligi, ocierający się o kadrę - teraz poziom tragiczny miejscami żenujący. Wczorajszy gol na Jego konto. Peszko zrobił z Niego wiatrak. Chciałem Jego powrotu na LO ale teraz widać, że to był błąd. Przesunąć Sadloka na środek a na lewo szukać kogoś i to pilnie.
P.S Nie śledzę ligi belgijskiej ale jak sobie radzi Rafał Pietrzak?
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 02.12.2019, 10:13
Szneka napisał(a):Wyświetl post
to samo po wczorajszym meczu ciśnie mi się na usta. Swego czasu najlepszy lub jeden z najlepszych LO ligi, ocierający się o kadrę - teraz poziom tragiczny miejscami żenujący. Wczorajszy gol na Jego konto. Peszko zrobił z Niego wiatrak. Chciałem Jego powrotu na LO ale teraz widać, że to był błąd. Przesunąć Sadloka na środek a na lewo szukać kogoś i to pilnie.
Gra cześciej niż nie gra więc raczej nie będzie chciał się ruszać
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 02.12.2019, 10:40
Szkoda że gra. Mielibyśmy szansę zapewnić Mu regularną grę. Na teraz na pewno LO i dwaj stoperzy potrzebni.Stolarski nie gra w Legii - myślę, że na prawą stronę jak znalazł byłby. Stać by nas było na Niego?

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 02.12.2019, 11:48
Szkoda że gra. Mielibyśmy szansę zapewnić Mu regularną grę. Na teraz na pewno LO i dwaj stoperzy potrzebni.Stolarski nie gra w Legii - myślę, że na prawą stronę jak znalazł byłby. Stać by nas było na Niego?
W życiu. Nie oddadzą go za darmo a nas nie stać na kontrakt jaki mu Legia daje. Nie pozbędą się rezerwowego. To jest SF.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 02.12.2019, 12:03
Może warto w Stolarskiego zainwestować i wykupić Go?

Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 02.12.2019, 12:17
Sadlok na lawe. Lepiej niech gra Janicki z Klemenzem na srodku a boki Bury i Niepsuj.
Odpowiedz cytując
Arronax
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 02.12.2019, 13:19
Stolarski wątpię czy by chciał do nas wrócić. Zresztą w Legi ma momenty, chyba w dłuższej perspektywie jeszcze liczą na niego. Może jakieś inne wypożyczenia z opcją zakupu?

Bo zimowe okienko jest trudne, żebyśmy nie zostali w ręką w nocniku ... Kupimy 3-5 zawodników na kontrakt, wypali jeden a reszta ....
Odpowiedz cytując
w0lno.
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 02.12.2019, 16:42
Panowie, szanuję Sadloka, ale obecnie jest on mierny na lewej obronie, ale obawiam się, że (mając w pamięci jak często popełniał gafy grając na stoperze) w starej-nowej roli byłby jeszcze gorszy.

Dramatyczny zjazd formy tego zawodnika, zresztą jak i całego zespołu...
A fenomenu stałych fragmentów gry wykonywanych przez niego, to już chyba nigdy nie pojmę.

Swoją drogą łaska kibica na pstrym koniu jeździ - Stolarski niegdyś traktowany jako judasz, dzisiaj jako potencjalne zbawienie naszej defensywny.
Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 02.12.2019, 17:05
Stolarskiego chyba nikt jak Judasza nie traktował. Odchodził od nas jawnie lekceważony i nie trakotowany poważnie przez debila Smudę.

Ale skąd w ogóle temat jego powrotu? Ktoś poza tym forum o tym pisał, czy to po prostu wymysł kogoś z forumowiczów?
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 02.12.2019, 17:10
wściekłe pięści węża napisał(a):Wyświetl post
Stolarskiego chyba nikt jak Judasza nie traktował. Odchodził od nas jawnie lekceważony i nie trakotowany poważnie przez debila Smudę.

Ale skąd w ogóle temat jego powrotu? Ktoś poza tym forum o tym pisał, czy to po prostu wymysł kogoś z forumowiczów?
Fantazja forumowiczow
W dodatku w pierwszej kolejności to my potrzebujemy napastnika
W drugiej środkowego obronce
W trzeciej skrzydlowego
W czwartej kogoś na 10
Oczywiscie że boczni obrońcy mogliby być w leszpej formie szczególnie Sadlok ale bez przesady
Nie gra defensywa jest naszym problemem (poza "obrona" podczas SFG, cudzysłów zamierzony)
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Matios98
Member

Od: 12.2018

Stary 02.12.2019, 17:25
Temat Stolarskiego totalnie z tyłka, wątpię żeby chciał wrócić, jeszcze bardziej wątpię, żeby go legła puściła, a przede wszystkim są pilniejsze potrzeby niż prawa obrona. Jeżeli mamy sprowadzić 4 zawodników (nie wiem czy liczyć z Żukowem czy nie, ale liczę razem z nim), więc Żukow, napastnik, skrzydłowy i środkowy obrońca lub lewy obrońca (najlepiej ktoś kto może grać tu i tu).
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 02.12.2019, 17:39
Napastnika mamy , ktoremu nikt szans nie daje , , widzac Drzazge w 1 skladzie pomyslalem ze to zart
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Stary 04.12.2019, 19:28
to dzisiaj jest Prima Aprilis?
https://wislakrakow.com/josip-soljic...lowniku-wisly/
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 04.12.2019, 20:02
Na celowniku... Cóż, jaki myśliwy, taka zwierzyna.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 04.12.2019, 20:13
Nie ma co dramatyzować, wyróżniający się piłkarz Stali, razem z Nowakiem byli ulubieńcami Skowronka. Jak tutaj przyjdzie to pewnie zeby zadowolić trenera, a jednocześnie być przyzwoita zapchajdziura. Skoro go Stał wystawiła na listę to powinien być tani. Chciałbym zauważyć że był podstawowym zawodnikiem Stali, nawet w ostatnim meczu grał w podstawie, a jego obecność na liście ma niewiele wspólnego z wartością "piłkarską"
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Matios98
Member

Od: 12.2018

Stary 04.12.2019, 20:17
Nie mam nic do tego Soljicia, nie obserwuję I ligi aż tak wnikliwie, żeby stwierdzić czy jest dobrym grajkiem czy nie, może i jest dobry, nie przeszkadza mi też szczególnie wiek, bo liczy się jakość, nie każdego piłkarza trzeba sprzedawać, ale na Boga my mamy 9 środkowych pomocników po jaką cholerę nam taki typ. Jedynym wytłumaczeniem jest dla mnie tylko to, że nie ma poza Bashą defensywnego pomocnika, jak rozumiem to ma być uzupełnienie czy coś w tym stylu, ale my przecież kasą nie śmierdzimy, a są pilniejsze potrzeby według mnie. Już się nie mogę doczekać kozackiego filmiku z tym no-namem i stwierdzeń typu "Skowronek go zna, na pewno wyciśnie z niego wszystko"
Ostatnia sprawa, może już by w Polsce wszyscy dali sobie spokój z tym pierdzieleniem o scoutingu i opowiadaniem o listach zawodników na każdą pozycje, obserwacjami itd. skoro jak widać scouting made in Poland, to po prostu sprowadzanie piłkarzy, których trener zna z innych klubów. To jest chore, teraz Skowronek będzie decydował czy dać grać temu Soljiciowi, którego zna czy Żukowowi, którego de facto zarząd mu sprowadził i pewnie będą jakieś przepychanki na tym tle w przyszłości, tak jak było z Mitroviciem.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 04.12.2019, 20:37
Ale o jakim my skautingu możemy mówić w przypadku klubów ekstraklasy, które w większości robią transfery bezgotówkowe? Kogo tu szukać w ogóle? Wiadomo, że dobry piłkarz kosztuje i nikt go nie puści za darmo a szukanie w szlamie setek tysięcy piłkarzy dobrego piłkarza i liczyć, że akurat wyjdzie tak, że będzie miał konflikt z klubem i go będa chcieli oddać za bezcen albo będzie mu się kończył kontrakt i wtedy się wszystko pięknie zgra i Wisła go weźmie to jest bez sensu. Trzeba liczyć jedynie na szukanie na przypał i jak komuś się kończy kontrakt itp a się wyróżnia to się bierze i tyle. Albo się zna perełke typu Marcelo czy Kuba i wtedy jak najszybciej się bierze
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Stary 04.12.2019, 21:48
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Nie ma co dramatyzować, wyróżniający się piłkarz Stali, razem z Nowakiem byli ulubieńcami Skowronka. Jak tutaj przyjdzie to pewnie zeby zadowolić trenera, a jednocześnie być przyzwoita zapchajdziura. Skoro go Stał wystawiła na listę to powinien być tani. Chciałbym zauważyć że był podstawowym zawodnikiem Stali, nawet w ostatnim meczu grał w podstawie, a jego obecność na liście ma niewiele wspólnego z wartością "piłkarską"
Mi bardziej chodzi o to, że:
1. to jest znowu środek pomocy..., a gdzie obrona, atak....
2. 32 lata ....
3. wariant "z ulubiencem trenera" juz przerabialiśmy...
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując
Piotr777
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 05.12.2019, 00:22
Savik napisał(a):Wyświetl post
Mi bardziej chodzi o to, że:
1. to jest znowu środek pomocy..., a gdzie obrona, atak....
2. 32 lata ....
3. wariant "z ulubiencem trenera" juz przerabialiśmy...
A teraz podaj ilosć defensywnych pomocników w naszej kadrze...
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów