The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 29 23,02%
osłabi 80 63,49%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,49%
Głosujących: 126. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Barti
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 27.05.2018, 14:36
@ wolfy
ach jesteś przecież...
Tyś jest pierwszym pesymistą tego forum, więc nie narzekaj na innych...
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała ...., to by była ojcem"
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 27.05.2018, 14:56
No tylko ci co odpalił to z polecenia kiko. Teraz junco niech się wykaże.
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 27.05.2018, 15:17
@jova: ale ja wcale nie twierdzę, że zarząd błędów nie popełnił.
Ja tylko stwierdzam, że zbyt wiele jest niewiadomych, co do tego co sądził i wiedział zarząd w swoim czasie by forsować tezę o błędzie. Ja po prostu uznaję, że wiem zbyt mało by móc sprawiedliwie to ocenić. A swoją drogą warto też pamiętać, że "tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi".

Pokazałem na bardzo konkretnym przykładzie, czyli błędów, które Pol robił w tamtym czasie, a które dopiero później przestał popełniać, co mógł wówczas sądzić o nim sztab szkoleniowy. Bo skoro nawet ja je zauważyłem, to oni tym bardziej musieli je widzieć. W końcu dysponują dużo większymi możliwościami jak chodzi o analizę zawodników niż my. No właśnie, to jest jedna z tych rzeczy, których nie wiemy. My oceniamy zawodników bardziej po "wydaje mi się", oni robią dużo bardziej dogłębne analizy. Jak ktoś nie wie o co chodzi to polecam bardzo proste ćwiczenie. Wystarczy np. obejrzeć ponownie jakiś mecz, tylko zamiast ogólnie na spotkaniu skupić się na grze jakiegoś konkretnego zawodnika. Parę razy tak zrobiłem i polecam. Bywa to naprawdę pouczające i ciekawe. Podsumowując, tutaj na forum tak naprawdę, żeby być uczciwym, to możemy sobie to czy owo poprzypuszczać lub powyrażać swoje opinie na zasadzie podoba się/niepodoba się. Większość bardziej stanowczych stwierdzeń, to będzie jedynie wyraz nadmiernego zadufania w swoją wiedzę i zdolność do oceny sytuacji, a nie w jakikolwiek sposób wartościowa opinia.
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 27.05.2018, 20:00
Dzimi napisał(a):Wyświetl post
O Kurde, z Llonchem to niezła porażka zarządu. Dramat. No to nie jest wesoło. Brlek też odchodzi. Razem czterech środkowych pomocników, dwóch napastników, dwóch obrońców i bramkarz. 9 piłkarzy, większość podstawowego składu.
To, że Brlek odejdzie było jasne w dniu, w którym Wisła go wypożyczyła.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 27.05.2018, 21:04
Adasss napisał(a):
@jova: ale ja wcale nie twierdzę, że zarząd błędów nie popełnił.
Ja tylko stwierdzam, że zbyt wiele jest niewiadomych, co do tego co sądził i wiedział zarząd w swoim czasie by forsować tezę o błędzie. Ja po prostu uznaję, że wiem zbyt mało by móc sprawiedliwie to ocenić.
Moim zdaniem nie jesteś szczery. Udajesz, że sytuacja jest zbyt mało klarowna, nie pozwalająca dochodzić do konkretnych wniosków, bo to wygodniejsza pozycja w debacie. Dzięki temu możesz atakować moje poglądy, a nie musisz bronić swoich, bo teoretycznie ich nie masz. Ty tylko wskazujesz, że było zbyt wiele niewiadomych. Tja. Nie przeszkadza Ci to w zajęciu stanowiska, że Llonch się znacząco rozwinął, co w domyśle wskazuje że to nic dziwnego, że wcześniej nie składaliśmy mu wyższych ofert. W dodatku gdybyśmy go przedłużyli, to moglibyśmy stracić kogoś wartościowego (może Carlitosa?), więc też w domyśle przekazujesz informację, że może lepiej było niczego nie zmieniać. Jak na kogoś, kto nie broni zarządu przed moją łagodną krytyką, dziwnie często tłumaczysz wszystko w najkorzystniejszy dla niego sposób i odrzucasz wszystkie, choćby minimalne, sugestie, że coś można było zrobić lepiej. Zupełnie tak, jakbyś nie był naprawdę bezstronny.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 27.05.2018, 21:09
wolfy napisał(a):Wyświetl post
...
Sugeruję mniej histerii. Wszyscy wymienieni przychodzili do nas jako szrot, to nic nie znaczy. Ściągamy no name-ów, dajemy im szansę na karierę a przy okazji staramy się zarobić.
Już raz cytowałem twitta, że Wisła nie miała kasy na Śpiączkę, który spadł z Łęczną. W związku z tym kupiła no-name z Hiszpanii - Carlitosa.

Oczywiście trudno będzie powtórzyć sukces z zeszłego roku, bo "grający młodymi Polakami" Górnik Zabrze też penetruje niższe ligi hiszpańskie i kogoś tam już kupił.

Ale też bez przesady. Wiadomo, że kierunek hiszpański jest perspektywiczny. W każdym razie tak długo jak nie mamy szans na wychowanków.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 27.05.2018, 21:25
Sarapata w najnowszym wywiadzie zapowiedziała, że ta tendencja (nurt hiszpańskich piłkarzy) zostanie odwrócona. Z perspektywy "narodowej' to krok w dobrą stronę, sportowo sądzę, że na tym możemy stracić.

Była to co ciekawe.. skuteczna taktyka. Z 9 "Hiszpanów" którzy i nas byli w tym czasie (zaliczam do tego grona Bashe i Ze), nie wypalił tylko Perez i Ze. Skuteczność transferów Junco wg mnie jest w tym momencie imponująca. Zawodników którzy się praktycznie nie zaprezentowali jak Balaniuk czy Kolar nie zamierzam oceniać, bo po prostu przy tak szerokiej kadrze nie mieli szans na grę.

Można się oczywiście kłócić który transfer był również zasługą Kiko, ale na tej samej zasadzie nie każdy wynik ugrany przez drużynę prowadzoną przez Ramireza był jego zasługą. Odłożyłbym to na bok bo rozliczać tego nie ma sensu.
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 27.05.2018, 23:07
Ma_niek napisał(a):Wyświetl post
No tylko ci co odpalił to z polecenia kiko. Teraz junco niech się wykaże.
To raz. A dwa, to w tej 3 lidze hiszpańskiej perełek nie ma w nieskończoność. Te największe jak Carlitos, Llonch, to już raczej wybraliśmy...
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 28.05.2018, 00:13
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Sarapata w najnowszym wywiadzie zapowiedziała, że ta tendencja (nurt hiszpańskich piłkarzy) zostanie odwrócona. Z perspektywy "narodowej' to krok w dobrą stronę, sportowo sądzę, że na tym możemy stracić.

Była to co ciekawe.. skuteczna taktyka. Z 9 "Hiszpanów" którzy i nas byli w tym czasie (zaliczam do tego grona Bashe i Ze), nie wypalił tylko Perez i Ze. Skuteczność transferów Junco wg mnie jest w tym momencie imponująca. Zawodników którzy się praktycznie nie zaprezentowali jak Balaniuk czy Kolar nie zamierzam oceniać, bo po prostu przy tak szerokiej kadrze nie mieli szans na grę.

Można się oczywiście kłócić który transfer był również zasługą Kiko, ale na tej samej zasadzie nie każdy wynik ugrany przez drużynę prowadzoną przez Ramireza był jego zasługą. Odłożyłbym to na bok bo rozliczać tego nie ma sensu.

Troszkę mnie ten fragment wywiadu zmartwił. Mam nadzieję, że po stracie Lloncha jednak się wybiorą na hiszpańskie zakupy.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 28.05.2018, 08:20
Dzimi napisał(a):Wyświetl post
To raz. A dwa, to w tej 3 lidze hiszpańskiej perełek nie ma w nieskończoność. Te największe jak Carlitos, Llonch, to już raczej wybraliśmy...
3 liga Hiszpanska to lacznie 80 drużyn, kazda min 25 pilkarzy + akademie, jest w czym wybierać. Ja bym tak calkiem tego pomysłu do kosza nie odrzucal
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 28.05.2018, 09:40
Szansę na grę każdy miał takie same tyle, że trzeba coś pokazać na treningu żeby na ową zasłużyć.
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Od: 11.2002

Stary 28.05.2018, 10:53
3 liga Hiszpanska to lacznie 80 drużyn, kazda min 25 pilkarzy + akademie, jest w czym wybierać. Ja bym tak calkiem tego pomysłu do kosza nie odrzucal
Plus jestesmy teraz postrzegani jako swietna szansa na wybicie sie z tej "3 ligi".

Zrobilismy z rezerwowego gracza Villareal krola strzelcow polskiej ligi i rozchwytywanego napastnika, inny pilkarz idzie do Holandii, Velez i Cuesta zbieraja swietne noty i tez w sumie kwestia czasu pozostaje kiedy wskocza na lepszy poziom finansowy w innei lidze.
NAwet ten hiszpanski Lobodzinski - Jesus, rokuje niezle i podejrzewam, ze jesli sie go obdarzy duzym zaufaniem i dobrze poprowadzi to odpali taka bombe ze o Carlitosie szybko zapomnimy.

Rok temu bylismy anonimowi na rynku hiszpanskim, dzis Junco moze tam lowic ludzi pokazujac im kilka "success story".

Mysle, ze 2-3 pilkarzy z Hiszpanii do nas trafi, i znow okaza sie kozakami.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 28.05.2018, 11:18
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Troszkę mnie ten fragment wywiadu zmartwił. Mam nadzieję, że po stracie Lloncha jednak się wybiorą na hiszpańskie zakupy.
maja wrocic Polacy. Dlatetgo pierwszy przyszedl ten super bramkarz Lis....

Ale przynajmniej Ogryzek teraz bedzie zadowolony, bo wchodzi jego plan na Wisłe.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
pan_premier
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 28.05.2018, 11:22
pitu pitu
hiszpański zaciąg ucieka, w miedzyczasie były szykowane jakieś polskie opcje tak czy siak. By dobrze to sprzedać, będzie mowa o tozsamości itd
A zapewne mamy akurat wiecej opcji z PL niż zza granicy i tyle.
Ci kibice potrafią uczynić niesamowity kocioł rytmicznie uderzając nogami - informuje Wojciech Łobodziński, który grał na tym obiekcie z reprezentacją Polski.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 28.05.2018, 11:32
szprotson napisał(a):Wyświetl post
maja wrocic Polacy. Dlatetgo pierwszy przyszedl ten super bramkarz Lis....

Ale przynajmniej Ogryzek teraz bedzie zadowolony, bo wchodzi jego plan na Wisłe.
Wiesz co, ja bym Lisa nie oceniał zbyt pochopnie. Jesteśmy w dołku z kasa, obracamy każdą złotówkę więc dedukuję, że muszą mieć pewność co do niego, żeby go kupić. Dajmy czas, wtedy ocenimy. A co do ilości Polaków, to wiadomo - podstawą powinien być odpowiedni poziom, ale weźmy pod uwagę, że nie będzie 2 Polaków trzymających szatnię, dodając do tego legionistę (był w poprzednim sezonie), to co by nie mówić potrzebujemy rodaków, bo za sezon zostanie nam Sado, Bartkowski i Wojtkowski, a w szatni nikt ich nie zrozumie. Jakoś łatwiej się utożsamiać z Polakami mimo wszystko niż z tak zapatrzonymi w Wisłę Llonchami (a Cleber czy Marcelo to strzal 1/100).
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Od: 06.2008

Stary 28.05.2018, 12:16
O jakich Polakach wy tu rozprawiacie? Przegraliśmy walkę o Baszewskiego, Łabojko i innych rozchwytywanych zawodników z 1 ligi. Weźmiemy tylko Lisa, bo nikt inny się na niego nie skusił i trzeba wywalić pół miliona i wynalazki typu 17 letni Grabowski z juniorów Lecha. To ile? Dwóch - trzech Polaków, z czego jeden ma realną szansę na 1 skład?

Czeka nas kolejny zaciąg hiszpańsko-chorwacki, z naciskiem na hiszpański, bo w ostatnim okienku był kierunek chorwacki, a u nas działa to tak, że raz stąd, a później stamtąd i tak na zmianę. Na celowniku jest 30 letni hiszpański obrońca, a dwóch kandydatów do zastąpienia Lloncha to też opcje hiszpańskie. Nie ma żadnego podążania drogą Górnika czy Płocka. Projekt hiszpańsko-chorwacko-polski trwa i nic się tu nie zmieni!
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 28.05.2018, 12:26
Hives4 napisał(a):Wyświetl post
O jakich Polakach wy tu rozprawiacie? Przegraliśmy walkę o Baszewskiego, Łabojko i innych rozchwytywanych zawodników z 1 ligi. Weźmiemy tylko Lisa, bo nikt inny się na niego nie skusił i trzeba wywalić pół miliona i wynalazki typu 17 letni Grabowski z juniorów Lecha. To ile? Dwóch - trzech Polaków, z czego jeden ma realną szansę na 1 skład?

Czeka nas kolejny zaciąg hiszpańsko-chorwacki, z naciskiem na hiszpański, bo w ostatnim okienku był kierunek chorwacki, a u nas działa to tak, że raz stąd, a później stamtąd i tak na zmianę. Na celowniku jest 30 letni hiszpański obrońca, a dwóch kandydatów do zastąpienia Lloncha to też opcje hiszpańskie. Nie ma żadnego podążania drogą Górnika czy Płocka. Projekt hiszpańsko-chorwacko-polski trwa i nic się tu nie zmieni!
Że walka przegrana to piszę wszechwiedzący człowiek a nie oficjalnie podano. Po dwa, nawet tak naprawdę nikt nie powiedział, że nimi się interesujemy. Po 3 - zainteresowanie mam nadzieje, że jest dobrze schowane i niech jak najmniej o nim wiadomo.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 28.05.2018, 12:29
Hives4
Dokładnie. Histeria na forum i panika u niektórych że szkoda gadać. I to z powodu jakiegoś 1 słownie młodego Lisa. Pomijam czy trafi do nas, ale pewnie trafi tylko jeden młody z niższych lig czyli Lis. A tu już obwieszczanie jakby był to koniec świata i zmiana naszej dotychczasowej polityki transferowej. Spadek itd.

btw
Ściąganie kilku młodych nie wyklucza że nie ściągamy piłkarzy z jakością na "już" z Hiszpanii. Dla niektórych jak widzę są to wykluczające się opcje. A tak nie jest.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 28.05.2018, 13:28
Ten skrzydłowy Suljić, co ma przyjśc. Sprawdziłem, że od pół roku siedzi w klubie kokosa chyba, bo przestał grać nagle, a robił dobre liczby 8 asyst w ciagu 1 rundy. Mam nadzieję, że nie złamał tam nogi, że tyle nie gra.
..
Odpowiedz cytując
lucas8
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 28.05.2018, 13:33
tofik napisał(a):Wyświetl post
Ten skrzydłowy Suljić, co ma przyjśc. Sprawdziłem, że od pół roku siedzi w klubie kokosa chyba, bo przestał grać nagle, a robił dobre liczby 8 asyst w ciagu 1 rundy. Mam nadzieję, że nie złamał tam nogi, że tyle nie gra.
No przestał grać bo nie chciał przedłużyć kontraktu, a Videoton nie chciał go w zimie puścić do Wisły, więc za karę dali go do klubu kokosa do końca umowy
Na tego gościa mocno licze, naprawdę ma papiery na granie a i za tym przemawiają liczby. Stylem gry przypomina trochę Meliksona.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 28.05.2018, 14:54
Arsenic szybko się ogarnął, to i Suljic da radę. Sytuacja kadrowa może być też taka że dość łatwo "wywalczy" pierwszy skład.

Na przyszłość może lepiej nie informować o podpisaniu kontraktu na pół roku do przodu, bo jak widać kończy się to prawie zawsze klubem kokosa... Tylko Jovicia udalo się w ten sposób wykupić w ostatnich latach.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 28.05.2018, 15:04
tofik napisał(a):Wyświetl post
Ten skrzydłowy Suljić, co ma przyjśc. Sprawdziłem, że od pół roku siedzi w klubie kokosa chyba, ...
Po co sprawdzałeś?
Od pół roku pisano o tym na forum setki razy.
Wszyscy wiedzą, że siedzi.
W klubie kokosa.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 28.05.2018, 15:08
Karherop - niestety jeśli zawodnik podpisuje kontrakt pół roku przed wygaśnięciem kontraktu to ma obowiązek poinformować obecny klub o tym fakcie.
Odpowiedz cytując
cfa
Senior Member

Od: 08.2009

Stary 28.05.2018, 15:21
lucas8 napisał(a):Wyświetl post
No przestał grać bo nie chciał przedłużyć kontraktu, a Videoton nie chciał go w zimie puścić do Wisły, więc za karę dali go do klubu kokosa do końca umowy
Na tego gościa mocno licze, naprawdę ma papiery na granie a i za tym przemawiają liczby. Stylem gry przypomina trochę Meliksona.
To może byćnciekawie. On Hali, Wojo i jakby drugi młodszy Carlitos się jakoś trafił
[FONT=Times New Roman]
Czy pamiętasz pierwszy w życiu mecz i po każdej bramce szał?
Kibicow śmiech, wiernych drużynie swej i na plecach pałki ślad.
[/FONT]
naoway.deviantart.com
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 28.05.2018, 15:51
maciekkk napisał(a):Wyświetl post
Karherop - niestety jeśli zawodnik podpisuje kontrakt pół roku przed wygaśnięciem kontraktu to ma obowiązek poinformować obecny klub o tym fakcie.
Nie ma żadnego takiego obowiązku.
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 28.05.2018, 16:05
Raczej nie ma obowiązku. Cywka sobie podpisał kontrakt w Poznaniu, a w klubie nic nie wiedzieli, dopóki nie wyciekło do mediów.

A wracając do SUljicia... w takim klubie kokosa to czasem więcej się trenuje, niż będąc graczem podstawowego składu więc może nie będzie tak źle, najważniejsze, że to nie kontuzja.
Ostatnio edytowane przez tofik : 28.05.2018 o godz. 16:08.
..
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 28.05.2018, 17:07
Arsenic też przez pół roku był w klubie kokosa w Osijeku.Przyszedł na Reymonta i od razu stał sie podstawowym zawodnikiem
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 28.05.2018, 17:09
No, nie.... pierwsze kilka meczów odwalał takie numery,że pół forum chciało się go pozbyć.
Brak ogrania był aż nadto widoczny.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 28.05.2018, 17:17
Skoro tak mówicie to tak pewnie jest nie chce mi się szukać zeby się upewnić.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 28.05.2018, 17:39
maciekkk napisał(a):Wyświetl post
Skoro tak mówicie to tak pewnie jest nie chce mi się szukać zeby się upewnić.
no to był taki wczesny kołek Bunoza.
Co do Slujica czy innych nie grajacych, to z reguly bywa tak ze przez pol roku sa kotami jak sie nie przygotowuja z Nami, bo prawde mowiac w PL jest tylko kilku ogarnietych trenerow przygotowania motorycznego
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów