The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Coglin
Senior Member

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.11.2020, 08:33
Tylko jestem ciekawy czy Wisła zapewnia Bukse czynami, że ma w Wiśle przyszłość i idealne warunki do rozwoju.

Jakoś średnio to widzę.

Podejrzewam, że zimą Olek odejdzie - po coś ten temat teraz wypłynął.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
it
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 18.11.2020, 09:53
Wiadomo że odejdzie, wcześniej czy później. Nie wiadomo tylko, czy Wisła go sprzeda za sensowne pieniądze, czy dostanie tylko ekwiwalent.
Zgadzam się, że temat nie wypłynął teraz przypadkowo, wg mnie to element nacisku na zarząd by sprzedać go teraz poniżej kwoty, którą chce klub (np. 2 mln zamiast 5), albo też jako nacisk by poprawić "ścieżkę rozwoju" zawodnika.
Odpowiedz cytując
radekogi
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 18.11.2020, 10:32
Problem w tym że my go czynami nie zapewniamy w kwestii rozwoju. Gra 5 minut na tydzień-dwa, a trenuje go wuefista, a nauki może zbierać od snajpera Beciraja
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 18.11.2020, 10:33
Prawda jest taka, że sprawę z Buksą zawalił Obidziński, wtedy kiedy była możliwość przedłużenia Buksy o 3 lata przedłużył tylko o rok. O ile dobrze pamiętam Kuba w programie Foot Truck miał do niego o to pretensje.

Teraz nic innego już nie mogli zrobić, bo sprawa wcześniej została zawalona przez Obidzińskiego.

Czyli jeżeli Buksa odejdzie za samo wyszkolenie to wiecie komu podziękować.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 18.11.2020, 10:35
^^^ narracja jak za rządów WSH , tylko ludzie sie zmienili
Odpowiedz cytując
rychu
Senior Member

Od: 09.2010

Stary 18.11.2020, 10:37
wściekłe pięści węża napisał(a):Wyświetl post

Wisła nic nie zjebała i nikogo nie okłamała. Takie są przepisy.
Oglaszali wszem i wobec, ze Buksa podpisal kontrakt do 2023, co okazalo sie nieprawda.
TYLKO WISŁA
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Stary 18.11.2020, 10:50
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
To nie jest narracja tylko brutalna rzeczywistość. Przez głupie oszczędności na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych możemy stracić kilka milionów euro.

Jeżeli tak się stanie to Obidziński dołączy do grona Bednarza i Sarapaty, przez których Wisła straciła już wiele milionów złotych przez przegrane sprawy sądowe, odszkodowania, niekorzystne umowy itd.

Przez to została nam tylko modlitwa o pozytywne rozwiązanie sprawy, bo Obidziński szukał oszczędności nie tam gdzie trzeba.
Ostatnio edytowane przez Cycu : 18.11.2020 o godz. 11:04.
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 18.11.2020, 11:14
Cycu napisał(a):Wyświetl post
To nie jest narracja tylko brutalna rzeczywistość. Przez głupie oszczędności na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych możemy stracić kilka milionów euro.

Jeżeli tak się stanie to Obidziński dołączy do grona Bednarza i Sarapaty, przez których Wisła straciła już wiele milionów złotych przez przegrane sprawy sądowe, odszkodowania, niekorzystne umowy itd.

Przez to została nam tylko modlitwa o pozytywne rozwiązanie sprawy, bo Obidziński szukał oszczędności nie tam gdzie trzeba.

to jak to jest - teraz DB nie mógł podpisać z rodziną Buksów długoterminowej umowy, bo jest ograniczony przepisami o pełnoletności zawodnika, ale prawie rok wcześniej Obidzińskiego miały one już nie obowiązywać i zawałił sprawę?
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Stary 18.11.2020, 11:26
azor napisał(a):Wyświetl post
to jak to jest - teraz DB nie mógł podpisać z rodziną Buksów długoterminowej umowy, bo jest ograniczony przepisami o pełnoletności zawodnika, ale prawie rok wcześniej Obidzińskiego miały one już nie obowiązywać i zawałił sprawę?
Dało się, ale bez klauzul
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Stary 18.11.2020, 11:30
Cycu napisał(a):Wyświetl post
Dało się, ale bez klauzul
Nie dało się czy to z klauzalami czy bez - ani teraz ani za Obiego.

http://prawopilkinoznej.pl/kontrakt-...ch-zawodnikow/

Rożnica jest taka, że Obidziński w tej kwestii nie sciemniał, a DB najprawdopodobniej liczy na to, że Buksowie po 18 dzięki jakieś gentelmanskiej umowie przedłużą kontrakt o następne dwa lata a to bardzo życzeniowe myślenie na zasadzie "eeee no Olek weź nie rób jaj, myśmy już powiedzieli że zostajesz"
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 18.11.2020, 11:56
Czytałeś w ogóle co wrzuciłeś?

Cytat:
Teraz pokrótce przedstawię Ci najważniejsze założenia Kontraktu U18:

może być zawarty wyłącznie przez zawodnika, który w momencie jego podpisania ukończył 15 rok życia, a nie ukończył 18 roku życia,
na okres nie dłuższy niż 3 lata,
Buksa miał ukończone 15 lat, a nie miał 18,mógł więc podpisać kontrakt (a dokładnie to jego ojciec) na okres 3 lat.

Klub taka nam informacje podał, a od wczoraj wiemy że nic takiego się nie wydarzyło. Klub świadomie podał więc informacje nie prawdziwa - okłamał kibiców.

To jest dla mnie coś dużo gorszego niż zawalenie negocjacji.

Dwa: cokolwiek ustalono w sierpniu z ojcem Buksy - bo to on jest prawnym opiekunem osoby nie pelnoletniej - nie będzie miało znaczenia po nowym roku. W dniu 15 stycznia Olek staje się pełnoletni i co jego ojciec ustalal, gdy był "dzieckiem" go gówno obchodzi.

Zapewne tak rodzina Buksow sprawę przekaże w styczniu, gdy piłkarz odejdzie : ot, oni naprawdę chcieli podpisać nowy kontrakt, ale syn zmienił zdanie. A teraz jest dorosły i nie mamy nic do gadania.

Pięknie to rozegrali. Dzięki temu 15 stycznia Buksa będzie mógł podpisać z zagranicznym klubem 5 letni a nie 3 letni kontrakt.

To zapewne tłumaczy, dlaczego w dwa tygodnie Olek spadl z pozycji numer 1 w ataku, na 4... Oraz dlaczego trenera poniża go wpuszczając na maks 10 minut w przegranych meczach.
Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Martynki

https://zrzutka.pl/r64vya
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Stary 18.11.2020, 11:56
azor napisał(a):Wyświetl post
Nie dało się czy to z klauzalami czy bez - ani teraz ani za Obiego
Czyli w skrócie nic się nie dało zrobić, nie ma winnych i można się rozejść?
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Stary 18.11.2020, 12:01
wystarczyło powiedzieć "Aktualny kontrakt Olka obowiązuje do czerwca 2021 r., przedstawiliśmy zarówno jemu jak i jego tacie plan rozwoju oraz pomysł oraz rolę w zespole na kolejne dwa lata - decyzja pozostaje w rękach Państwa Buksów, głęboko jednak wierzymy, że będziemy mogli wspólnie śledzić rozwój Olka przy Reymonta conajmniej do 2023 roku"
Odpowiedz cytując
zibi7
Senior Member

Od: 01.2013

Stary 18.11.2020, 12:26
Chłopie przeczytaj sobie ten link co wrzuciłeś, bo bzdety wypisujesz.

Jak dało się teraz podpisać za 40 miesięcznie do 2021, to dało się też podpisać od razu do 2023, bo kontrakt U-18 limituje czas umowy na max 3 lata i tyle. I dało się też podpisać za pana Obiego, do 2022.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 18.11.2020, 12:32
Przeczytajcie ten artykuł, a nie brednie powielacie! Mówicie o starych przepisach, sprzed 2016 roku:

Cytat:
Bywało zatem tak, że niepełnoletni zawodnik podpisywał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem, jednocześnie był świetnym zawodnikiem, ale kontrakt ten gwarantował mu jedynie 300 zł miesięcznie. Mało prawda? Ok, ale wraz z nadejściem 18-tych urodzin kontrakt ten wygasał i jeżeli nadal był świetnym zawodnikiem, to albo podpisywał kontrakt w tym samym klubie – już na normalnych warunkach, albo zmieniał klub.
Aktualnie jest tak, że możesz podpisać Kontrakt U18 na dzień przed 18-mi urodzinami, kontrakt ten będzie ważny przez 3 lata, oraz gwarantował Ci będzie szalone 500 zł miesięcznie brutto.
Niepełnoletni piłkarz może podpisać (rękoma ojca) kontrakt na maksymalnie 3 lata.

Azor: nie wiem o jakim czerwcu 2021 mówisz, kontrakt Olka kończy się 31 grudnia tego roku. Za 40 dni staje się wolnym piłkarzem.

Żródło:
Cytat:
a razie jego obowiązująca do 31 grudnia 2020 roku umowa nie została przedłużona. Są jednak prowadzone rozmowy w tym temacie. https://transfery.info/ekstra/artyku...mentarz/135369
Można się domyślać, że od 1 stycznia do 14 stycznia będzie trenował indywidualnie, a 15 stycznia podpisze zawodowy kontrakt już sam bez ojca...

Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 18.11.2020, 12:36
Nie mogę edytować, jeśli podpisano kontrakt do czerwca 2021, to jest szansa, że w zimie nam jakies ochłapy wpadną.

Ewentualnie będziemy płacić hajs duży hajs za czwartego napastnika...

Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 18.11.2020, 12:49
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
I tak, i nie.

Narracja jest taka sama, tj. inni źli, my dobrzy, jak nakłamaliśmy, to dlatego, że tacy jesteśmy biedni i nieszczęśliwi, ale kochamy Wisłę i to najważniejsze.

Narracja jest trochę inna, bo jednak obecne rozdanie nie ma problemów z prawem i nie miesza tych problemów z Wisłą. Rzeczywiście tę Wisłę uratowało. A że bywa nieudolne. No, bywa. I jak to w takich sytuacjach, pudruje błędy, zrzuca winę na innych.

A wracając do tematu: nie znam przepisów i może okazać się, że Wisła zrobiła wszystko, co mogła. Nie mam czasu się tym zajmować. Ktoś to sprawdził, czy cała dyskusja na podstawie tt?

I jeszcze jedno: jak Buksa chce, niech idzie. Jak nie chce, niech nie idzie. Jest w tej chwili tyle problemów, że problem Buksy dla mnie nie istnieje, kopanie się po czole wiślaków jest mi obojętne, a od kibiców mnie odrzuca.
Ostatnio edytowane przez czaro : 18.11.2020 o godz. 12:55.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Stary 18.11.2020, 13:03
Stanowski odnośnie Buksy: https://twitter.com/K_Stanowski/stat...31180877000704
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 18.11.2020, 13:25
Właśnie miałem wspomnieć czy przypadkiem nie ma opcji, że kontrakt podpisany do 2023 jest, tylko leży na razie w sejfie
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 18.11.2020, 14:05
Idzie koniec roku to u nas znowu zaczyna się dziać. Tradycji, ....a, staje się zadość.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 18.11.2020, 16:04
radekogi napisał(a):Wyświetl post
Problem w tym że my go czynami nie zapewniamy w kwestii rozwoju. Gra 5 minut na tydzień-dwa, a trenuje go wuefista, a nauki może zbierać od snajpera Beciraja
I to jest podstawa problemu. Przecież on widzi co się dzieje? Skowronek robi łaskę że go wpuszcza i pieprzy coś o postawie na treningu. Tyle że z tego treningu nic pozytywnego nie wynika. Każdy napastnik w tak grającej drużynie jest jak kwiatek do kożucha.

I jeżeli nie ma widoków na zmianę to nie ma co się dziwić że chłopak zaczyna się rozglądać...

Niech idzie do Sosnowca tam się czegoś nauczy ...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 18.11.2020, 17:37
Drozd
Olek Buksa odejdzie z Wisły bo jej trenerem nie jest Kaziu Moskal. I odejdzie do Sosnowca albo do ŁKS bo tam jest Stawowy. Wszyscy zdrowi?

Wszędzie w każdym temacie masz tylko jedno do powiedzenia Moskal Moskal Moskal Moskal Moskal Moskal Moskal Moskal Moskal Moskal.

Jak będzie jutro pogoda panie Drozd? - Moskal.

btw
Ilość powtórzeń i ostatnie słowo w wątku dyskusyjnym nie znaczy że ma ktoś racje, ale tylko że zmęczył kondycyjnie swoich rozmówców. Czego ty jesteś przykładem. Zmęczyłeś juz chyba wszystkich i wszędzie wlewasz się z : Moskal Moskal Moskal Moskal Moskal Moskal Moskal Moskal Moskal Moskal......
(Mnie już chłopa tak obrzydziłeś jak nikt tym wiecznym mękoleniem o nim)
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 18.11.2020 o godz. 17:50.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 18.11.2020, 18:35
Ja nie wiem czemu w ogóle Buksa ma w styczniu podpisać ten kontrakt, kiedy tutaj jest napastnikiem nr 3(?). Chyba nie o to mu chodziło . Agencja Zahaviego go przygarnęła żeby zorganizować transfer, bo tym się Pini zajmuje.

A kłamstwo... cóż, kompromitacja i kolejny cios w wiarygodność. Panowie dużo mówią w mediach, ale troszkę im nie wychodzi(delikatnie mówiąc). W takiej Ekstraklasie wygrała właśnie opcja czegoś odwrotnego od tego co proponował Jażdżyński(Mioduski bierze wszystko), bo zanim wygłosił swoje mądrości to mógł poszukać sprzymierzeńców w innych klubach, a tam podobno niezbyt trawią trio.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 18.11.2020, 18:36
)))

Lodu na głowę. a jak mało to też na jaja...

Sprawa jest prosta na każdym kroku burdel w klubie, a we wszystkim macza palce niby trener Skowronek. I Buksa myśli o odejściu właśnie z tego powodu, że nie gra. Też bym się wkurzył gdyby taki fachura jak Skowronek wpuszczał mnie z łaską na 5 minut. Nawet kiedy wynik jest przesądzony.

Pisałem o Sosnowcu celowo żebyś się zapienił, bo że tobie Moskal śni się po nocach to nikogo nie obchodzi. Co nie zmienia faktu ze Buksa lepiej się rozwinie w 3 lidze pod Moskalem niż w ekstraklasie pod Skowronkiem.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 18.11.2020, 18:37
czaro napisał(a):Wyświetl post
I tak, i nie.

Narracja jest taka sama, tj. inni źli, my dobrzy, jak nakłamaliśmy, to dlatego, że tacy jesteśmy biedni i nieszczęśliwi, ale kochamy Wisłę i to najważniejsze.

otóż to

a kłopoty z prawem nie mają tu nic do rzeczy ,chodzi mi o narracje

ja nie wiem kto zawalił temat Buksy , nie jestem insiderem , nie mnie oceniać
ale pisanie że winny jest Obi , bo tak powiedział święty Jakub u jakichś gównianych yutuberów , to poziom akolitów Zielaka
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 18.11.2020, 18:40
Święty Jakub?
We łbach wam się już przewraca.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 18.11.2020, 18:42
@ Ogryzek Raczej odejdzie bo trenerem jest amator bez możliwości rozwoju.

Zresztą Olek już coś kombinował dlatego wahał się z podpisaniem kontraktu a Obi go automatycznie przedłużył. Co nie zmienia faktu, że zostaliśmy okłamani. A to pokazuje, że w klubie patrząc pod kontem możliwości rozwoju w szczególności młodych zawodników nie dzieje się najlepiej. Mam nadzieje jednak, że to jednorazowy trup z szafy. Choć wielki niesmak pozostał.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 18.11.2020, 20:21
Oj żeby się wam w styczniu nie zrobiło głupio... Kube czy Jażdżńskiego stawia się w jednym rzędzie z Sarapatą czy Dukatem...ładnie juz co niektórych pojebało
Odpowiedz cytując
Manhunt.
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2015

Stary 18.11.2020, 20:25
Tak amatorem, zapomniałeś dodać, że wufista jak wiekszosc tego zawodu.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 18.11.2020, 22:10
Manhunt. napisał(a):Wyświetl post
Tak amatorem, zapomniałeś dodać, że wufista jak wiekszosc tego zawodu.
WF-ista potrafi w rok czasu „sprawić” aby drużyna miała kondycję. Wiec proszę nie obrażać wf-istów.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów