The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 22.09.2017, 19:57
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Po pierwsze w Kielcach nie wygraliśmy od 4 lat.
Po drugie nie wiem gdzie zapisano cele na ten rok ale realnie to celem jest nie spaść. Jak się uda grupa mistrzowska to będzie to cel osiągnięty wcześniej.
Może to twój cel to tylko nie spaść.

W zeszłym sezonie pomimo zamieszania z Meresińskim i serią 7 porażek - na koniec sezonu jesteśmy na 6 miejscu. A jakbyśmy wygrali ostatni mecz z Niecieczą to mogliśmy nawet zająć 5 miejsce.

Nie wyobrażam sobie żebyśmy mieli zająć gorsze miejsce niż 6 mając zespół tak samo drogi jak w poprzednim sezonie. Żadnych tanich wymówek. Jakbyśmy grali tylko o utrzymanie to nie mielibyśmy tak licznej kadry 30 osobowej a tak 25 osobową.

Gramy o lepsze miejsce niż sezon temu i Kiko zapewne o tym wie. Zwłaszcza że ma w kontrakcie minimalną ilość punktów jaką musi zdobyć z zespołem.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
AntyMod
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 22.09.2017, 22:14
wystarczy troche fuksa i np 2 wygrane w 2 najblizszych meczach ( w co absolutnie nie wierze) i znow wiekszosc troli i szeryfów zza biurka bedzie nosilo Kiko na rekach ...ot , łaska pańska na pstrym koniu jezdzi ....
Odpowiedz cytując
daniel123
Member

Od: 07.2006

Stary 22.09.2017, 22:48
kiko ramirez: "Z mojej perspektywy uważam, że nie zagraliśmy w Kielcach źle. Sama gra mi się podobała"
poczucie humoru naszego trenera jest zajebiste
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 22.09.2017, 22:53
daniel123 napisał(a):Wyświetl post
kiko ramirez: "Z mojej perspektywy uważam, że nie zagraliśmy w Kielcach źle. Sama gra mi się podobała"
poczucie humoru naszego trenera jest zajebiste
Najfajniej jest jak się wycina fragment z dłuższej wypowiedzi i manipuluje rzeczywistością:

"Z mojej perspektywy uważam, że nie zagraliśmy w Kielcach źle. Sama gra mi się podobała, była na pewno lepsza, niż podczas ostatniego meczu ligowego z Piastem, bo tym razem stworzyliśmy sobie okazje, ale zabrakło wykończenia".

To nie są takie same przekazy.
Odpowiedz cytując
daniel123
Member

Stary 23.09.2017, 00:01
kolego kurz a zmienia to ocenę naszego trenera ze jest zabawny?.
nasza gra z piastem a z korona to jedne gówno do tego z korona graliśmy w przewadze 1 zawodnika przez 90 minut(!).

tłumaczyć obrońca kiko ze jest źle to jak tłumaczyć osobie o poglądach lewicowych dlaczego nie powinniśmy przyjmować obecnie tzn z nazwy uchodźców...
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 23.09.2017, 00:03
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
A najbardziej bym się ubawił, gdyby sam Kiko w którymś wywiadzie powiedział "zrobiłem błąd, mogłem wziąć na ławkę M. i C.". Musielibyście samemu Ramirezowi cisnąć od kretynów...
To że Ty jesteś napalony na puchary jak szczerbaty na suchary nie znaczy że taki cel postawiono przed Kiko. Carlitos naciągnął mięśnie brzucha, ale już nawet olewając ten fakt już po meczu z Wisłą Płock widać było że punkty w lidze >> PP.

Brutalna prawda brzmi - nieważne co powie Kiko i tak będziecie się do niego dop... Wisła przegrała mecz, zagrała słabo to trzeba odreagować. Jednak jakieś minimum przyzwoitości warto zachować.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 23.09.2017 o godz. 00:26.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
daniel123
Member

Stary 23.09.2017, 00:24
wolfy co ty pierd...
to by dal zagrać młodym albo przynajmniej odpocząć/żeby nie złapali kartek/kontuzji piłkarza z podstawowej 11 poza maleckim i narzekającym na uraz carlitosie reszta grała.
puchar polski miał duza wagę i nie został olany zwyczajnie po raz kolejny zobaczyliśmy na co stać nasz klub pod wodza kiko
Ostatnio edytowane przez daniel123 : 23.09.2017 o godz. 00:26.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 23.09.2017, 00:33
Którym młodym miał dać grać? Tym kontuzjowanym, czy tym nie mieszczącym się w kadrze? Bo grali Wojtkowski, Halilović, Balaniuk i Arsenić.

Puchar Polski miał dużą wagę bo? Ty tak chcesz? Bo roisz sobie europejskie puchary? Wybacz, nikt Ci tego wprost nie powie ale składy z meczy z WP i Koroną mówią same za siebie. Gdyby Kiko miał za zadanie wygrać PP to dzisiaj grałby skład B. Nie jest idiotą i sam nie dawałby pretekstu gdyby puchar był ważny. A wychodzi że znaczy o wiele mniej niż trzy punkty w lidze.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 23.09.2017 o godz. 01:07.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 23.09.2017, 01:34
Wolfy - niestety nie jestem takim prawdziwym kibicem jak ty i jeszcze przejmuje się wynikami.

Najpierw Kiko stwierdził ze da Carlitosowi odpocząć, teraz się okazuje że ma kontuzje. To czemu się z tym krył? Po co to pajacowanie? Trzeba było powiedzieć że ma kontuzje i nie było by całej tej dyskusji.

Pytanie tylko co z Malym?

Ty piszesz o przyzwoitości? Ty wyzywając braci po szału od "żałosnych kretynow"? To ja jestem nie przyzwoity bo chciałem Maleckiego w składzie?

Tekst roku.

Osoby które pisza o zwalnianiu trenera, nie mają - jak slusznie chyba "7 kotów" zauważył - punktu odniesienia. To nowy skład i nie wiemy na co ich stać, trzeba czekać. Dlatego rownie śmiesznie brzmią obrońcy jak Wolfy, którzy również punktu odniesienia nie mają - nie mogą być pewni czy Kiko odwala dobra robotę. Tymczasem każda jego decyzję komentujcie niczym katolik dzialania Boga - widocznie tak musiało być. Nie wystawił C i M - tak miało być, brawo że dał im odpocząć. Wystawił X i Y - super niech grają. Wpuścił Lloncha - super.

Na jakiej podstawie nie dopuszczacie myśli że on tez popełnia błędy?
Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Martynki

https://zrzutka.pl/r64vya
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 23.09.2017, 02:11
Dyskusja potoczyła się dzięki kilku postom bardzo do przodu - dzięki. W tym za nazwanie problemu przez 7 kotów.

Gramy brzydko i - na moje oko/oko wielu innych - dość przypadkowo (zwłaszcza z przodu). Pomimo to trener zdobył sporo punktów - chociaż znowu: z drugiej strony wiele z tych punktów zdobył dość fartownie. To są fakty.

Teraz możemy zastanawiać się, czy 1) powinniśmy się z tego cieszyć, bo bez trenera byłoby gorzej, czy 2) powinniśmy się denerwować, bo jest przez trenera, czy 3) w ogóle jest czymkolwiek zawracać sobie głowę, bo jakoś to jedzie do przodu i być może to na tym zależy zarządowi, klub rozwija się powoli i stabilnie, czy 4) jakikolwiek inny trener mógłby tu wiele zmienić, bo a) drużyna w przebudowie, b) kontuzje, c) wyjazdy etc. itd.

Ja bym się skłaniał ku 3, bo 1/2, a nawet 4 to jednak spekulacje. Chyba, że ktoś ma materiał, przygotowanie teoretyczne i umie dedukcyjnie przeprowadzić wywód od szczegółów (np. błędy w rotacji w składzie, błędy w ustawieniu na boisku, ocena pracy na treningach, ocena rozkładu treningów etc.). Jeżeli nie, to wiele teraz nie ustalimy. Dopóki akceptujemy wyniki i ustalamy, że nie efektowność jest teraz najważniejsza, dopóty nie powinno być zmian.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Piotr777
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 23.09.2017, 02:22
Wam się tutaj, co poniektórym, w dupach poprzewracało. Roszczeniowość na najwyższym poziomie. Nie pytaj co Wisła może dla Ciebie, zapytaj co Ty możesz zrobić dla Wisły. Pier...Bomisie.
Odpowiedz cytując
Grisza1
Moderator

Od: 05.2005

Stary 23.09.2017, 02:24
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
To nowy skład i nie wiemy na co ich stać, trzeba czekać.
O co chodzi z tym nowym składem?

Skład z derbów: Buchalik - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Llonch, Velez - Bartosz , Brlek, Małecki - Lopez.

Przykładowy inny skład: Buchalik - Cywka, Gonzalez, Głowacki, Sadlok - Boguski, Llonch, Velez, Wojtkowski, Małecki - Lopez.

W każdym takim zestawieniu jest 2 - 3 nowych zawodników. W pierwszym Velez i Lopez. W drugim Velez, Wojtkowski, Lopez. Z pozostałą 8 czy 9 zawodników Ramirez pracuje kilka miesięcy. Czy widać między nimi jakieś schematy i pomysł na grę? Dołożenie do tej ósemki czy dziewiątki dwóch czy trzech zawodników powinno sprawić, że wchodzą oni w sprawnie grającą maszynę, która ma wypracowane schematy przez kilka miesięcy. Tym bardziej, że Lopez pokazuje, że jest mu obojętne z kim gra, po prostu robi swoje, więc w zasadzie można powiedzieć, że do składu wskakuje jeden czy dwóch nowych zawodników. Czy coś takiego da się zauważyć? Czy gdyby wystawić skład np taki

Buchalik - Cywka, Gonzalez, Głowacki, Sadlok - Bartosz, Llonch, Boguski, Małecki - Lopez, Brożek,

a więc skład samych starych plus Lopez gra Wisły wyglądałaby inaczej?

W zimie kilku z obecnych "nowych" pójdzie do odstrzału (jak Kolumbijczycy czy Videmont) i na wiosnę znów będzie gadka, że przyszli nowi i trzeba zgrywać skład? Jaką filozofię gry Kiko wszczepił Wiśle podczas swojego pobytu w Krakowie? Które mecze pod jego wodzą zapadły kibicowi w pamięć ze względu na grę, a nie derbową euforię w końcówce?
Ostatnio edytowane przez Grisza1 : 23.09.2017 o godz. 03:06.
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.
Odpowiedz cytując
Piotr777
Senior Member

Stary 23.09.2017, 02:36
Chociażby o derbach zapomniałeś? Tak, przypadek.
Odpowiedz cytując
daniel123
Member

Stary 23.09.2017, 03:13
o którym meczu derbowym mówisz? tym ostatnim? gdzie dupę nam uratowała czerwona kartka - do tego momentu przegrywaliśmy 0;1 i byliśmy zespołem słabszym, dla rywala i carlitos?
graliśmy piach przegrywaliśmy wszystko zmieniło się po czerwonej kartce dla rywala która aktualnie już nawet nie pomaga.
zapamiętać można carlitosa i jego pokaz umiejętności ale nasz mecz był slaby do zapomnienia
Ostatnio edytowane przez daniel123 : 23.09.2017 o godz. 03:21.
Odpowiedz cytując
Piotr777
Senior Member

Stary 23.09.2017, 03:49
Wygrane derby w końcówce, przepiękny rajd Carlitosa, przepiękny finisz Carlitosa, mina Probierza, w.... parchów i ich profesorka. Do zapomnienia? Chyba przez parchatych. Ty tak na serio czy może obrzezany? Takie mecze kibic Wisły pamięta bardzo długo. Równie długo jak akcję z 08.11.2010 Kirm-Boukhari. Ale gdy patrzę na Twoje poprzednie posty, a w nich piszesz Moskal, Sobolewski, Małecki, Carlitos z małej litery, ale Kielce z dużej, to nie mam złudzeń z której strony Błoń Cię wiatr przywiał. Brawo mistrzu!
Ostatnio edytowane przez Piotr777 : 23.09.2017 o godz. 04:03.
Odpowiedz cytując
Grisza1
Moderator

Od: 05.2005

Stary 23.09.2017, 04:00
Pamiętasz bo to były derby. Derby są wyjątkowe bez względu na trenera. Pytanie było, który mecz pamiętasz ze względu na grę według filozofii Ramireza.
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.
Odpowiedz cytując
Piotr777
Senior Member

Stary 23.09.2017, 04:08
Filozofię polegającą na grze do końca, bez względu na okoliczności, mam potępiać? To nie był pierwszy taki mecz. I to mi się podoba, bardzo. A że nie zawsze wychodzi? Cóż, taka jest piłka. Realowi (Madryt) tez nie zawsze wychodzi. Wrażenia artystyczne? Przyjdzie na nie czas. Dla mnie ta szklanka jest w połowie pełna.
Ostatnio edytowane przez Piotr777 : 23.09.2017 o godz. 04:13.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 23.09.2017, 07:29
daniel123 napisał(a):Wyświetl post
o którym meczu derbowym mówisz? tym ostatnim? gdzie dupę nam uratowała czerwona kartka - do tego momentu przegrywaliśmy 0;1 i byliśmy zespołem słabszym, dla rywala i carlitos?
graliśmy piach przegrywaliśmy wszystko zmieniło się po czerwonej kartce dla rywala która aktualnie już nawet nie pomaga.
zapamiętać można carlitosa i jego pokaz umiejętności ale nasz mecz był slaby do zapomnienia
Zupełnie nie tak wyglądały derby. Cracovia zagrała wysokim pressingiem i przez to nie starczyło jej kompletnie sił do końca meczu. Stąd jej przewaga na początku pierwszej i drugiej połowy ale także faule, kartki i stracone bramki w końcówce.

Nie wiem też o jakich młodych piszesz we wcześniejszym poście. Przecież wystawił kogo miał.

Chciałbym też zwrócić co poniektórym uwagę, że wciąż jest za wcześnie na doszukiwanie się stylu i filozofii gry w tej drużynie. Prowadzenie tej samej dyskusji co 3 dni jest bez sensu. W tydzień czy dwa niewiele się zmieni. Kilka miesięcy to minimum przy klasie i znaczeniu piłkarzy, których straciliśmy oraz klasie i ilości piłkarzy pozyskanych.
Ostatnio edytowane przez Arked : 23.09.2017 o godz. 07:32.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 23.09.2017, 07:42
Bez sensu, bez sensu. Jakiego stylu doszukales sie w naszych meczach dajmy na to w maju? Klasa i znaczenie pilkarzy byla, bylo kilka miesiecy, byl okres przygotowawczy. Slucham z niecierpliwoscia.
Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 23.09.2017 o godz. 07:43.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Stary 23.09.2017, 07:51
Pamiętam dobrze, że było kilka meczów gdzie było sporo dobrej gry piłką. Co ciekawe im ładniej wizualnie graliśmy tym mniej punktów zdobywaliśmy (bo skuteczność była gówniana).
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 23.09.2017, 08:23
Ktore to byly mecze jesli mozna spytac? Ja za Kiko widzialem trzy dobre powiedzmy. Dziwnym trafem byly to trzy pierwsze jego mecze(Śląsk, Korona, Jagiellonia, Meczu z Pogonia oczywiscie w to nie wliczam). Pomimo tego, ze mecz ze Slaskiem byl przegrany, widzialem w tych meczach jakas mysl, zalozenia trenera, ktore byly widoczne. Mecz z Jagiellonia to bylo tego apogeum. Dawno nie zagraliśmy tak dobrego meczu jak wtedy. Jaga nie wiedziala co sie dzieje i co ma grac tak zostala stlamszona taktycznie. Pozniej cos sie zesralo, kilka wynikow bylo dobrych ale widac juz bylo, ze nie gramy swojego, tylko dokladnie to samo co teraz (chybil/trafil). Od tamtej pory w naszej grze nie zmienilo sie kompletnie nic. Moze masz racje, ze w tym sezonie jest to spowodowane tymi wszystkimi transferami, nie wiem. Oby tak bylo. Kiko tak czy siak rozliczany musi byc nie teraz ale na koniec sezonu. Nie wierze w to, ze z tym zespolem osiagnie wyniki, ktore sprawia, ze wyleci wczesniej.
PS. Mowiac o stylu, nie mam na mysli klepania pileczka jak Barcelona czy druzyny Guardioli. Bardziej taki mecz jak ten z Jaga, gdzie widac co chcemy grac a przeciwnik nie wie
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 23.09.2017 o godz. 08:36.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Stary 23.09.2017, 09:03
Nie pamiętam które. Chętnie bym ci listę przedstawił ale nie chce mi się oglądać powtórek wszystkich meczów

Gdyby nie fakt, że straciliśmy cały środek pola można by być bardziej krytycznym co do naszej gry. Po wyjęciu jednak najważniejszej formacji praktycznie w całości (Mączyński, Brlek, dopiero wracający do formy Llonch) ciężko spodziewać się szybkiej poprawy. Podejrzewam, że z tymi zawodnikami gra rozkręciła by się w tym sezonie dużo szybciej bo było by, mówiąc w przenośni, do czego tych nowych zawodników przyszywać. Niestety w środku pola na razie jest chaos. Żeby wypracować styl, trzeba mieć spójność taktyczną oraz liderów i reżyserów gry. Ta drużyna póki co tego nie ma bo i mieć nie może. Pamiętajmy też, że nie pozyskaliśmy jakichś gwiazd i piłkarzy kompletnych. To w większości są wyrobnicy. Zadanie stworzenia dobrze funkcjonującej drużyny z tego materiału to kwestia przynajmniej kilku miesięcy. Nie wiem czy Ramirezowi się to uda ale na pewno w tym momencie ma na to większe szanse niż jakikolwiek nowy trener.
Odpowiedz cytując
rozarian
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 23.09.2017, 09:05
Najlepszy fragment za kadencji Ramireza, to początek meczu z Górnikiem. Był rozmach i fajnie się to oglądało. Jako, że naiwnie pograli w defensywie i dostali w tyłek, to Kiko schował się później do swojej jaskini taktycznej. Teraz jednak wszystko wskazuje na , że kikowe męczenie buły może już nie dawać punktów. trenerzy innych zespołów już coraz lepiej wiedzą jak grać z hiszpańskim "taktykiem".
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 23.09.2017, 09:28
rozarian napisał(a):Wyświetl post
Najlepszy fragment za kadencji Ramireza, to początek meczu z Górnikiem. Był rozmach i fajnie się to oglądało. Jako, że naiwnie pograli w defensywie i dostali w tyłek, to Kiko schował się później do swojej jaskini taktycznej. Teraz jednak wszystko wskazuje na , że kikowe męczenie buły może już nie dawać punktów. trenerzy innych zespołów już coraz lepiej wiedzą jak grać z hiszpańskim "taktykiem".
O widzisz, to ciekawe co piszesz. Ja mam troszeczke inne spostrzeżenia, mianowicie moim zdaniem Kiko zle dobiera taktyke pod przeciwnikow. Zauwaz z jakimi druzynami w tym sezonie gralismy otwarta pilke. Z Gornikiem wlasnie i z Zaglebiem, troche z Arka( tam akurat po strzeleniu przez nas pierwszej cofnelismy sie broniac wyniku!!!). Oba mecze w czapke. Meczymy za to bule i chowamy sie za podwojna garda z tuzami futboli pokroju Wisly Plock, zydkow(do czerwonej kartki), Piasta itp. Jak dla mnie powinno byc odwrotnie. Ciekaw jestem co wybierze Kiko na mecze ze Slaskiem, Legia i Lechem. Jak bedzie z niki chcial grac w pilke to skonczy sie znowu trzema straconymi bramkami. Mam nadzieje, ze pomeczy za to z nimi bule i wywieziemy zapunktujemy w kazdym meczu(bo czemu nie), moze nawet po jakichs kontrach kogos z nich klepniemy.
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 23.09.2017, 09:39
Tylko zauważ, ze Górnik w tamtej kolejce nie byl brany za tuzów pilkarskich i przyszłych mistrzow polski
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 23.09.2017, 10:15
Bardziej mi chodzilo o to jak graja. Ofensywnie, pilka i do przodu, u siebie szczegolnie.
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 23.09.2017 o godz. 10:15.
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 23.09.2017, 10:32
Co do dobierania taktyki to w zeszłym sezonie było kilka artykułów o naszym analityku i nieźle to wyglądało.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 23.09.2017, 13:25
czaro napisał(a):Wyświetl post
Gramy brzydko i - na moje oko/oko wielu innych - dość przypadkowo (zwłaszcza z przodu). Pomimo to trener zdobył sporo punktów - chociaż znowu: z drugiej strony wiele z tych punktów zdobył dość fartownie. To są fakty.

Teraz możemy zastanawiać się, czy 1) powinniśmy się z tego cieszyć, bo bez trenera byłoby gorzej, czy 2) powinniśmy się denerwować, bo jest przez trenera, czy 3) w ogóle jest czymkolwiek zawracać sobie głowę, bo jakoś to jedzie do przodu i być może to na tym zależy zarządowi, klub rozwija się powoli i stabilnie, czy 4) jakikolwiek inny trener mógłby tu wiele zmienić, bo a) drużyna w przebudowie, b) kontuzje, c) wyjazdy etc. itd.

Ja bym się skłaniał ku 3, bo 1/2, a nawet 4 to jednak spekulacje. Chyba, że ktoś ma materiał, przygotowanie teoretyczne i umie dedukcyjnie przeprowadzić wywód od szczegółów (np. błędy w rotacji w składzie, błędy w ustawieniu na boisku, ocena pracy na treningach, ocena rozkładu treningów etc.). Jeżeli nie, to wiele teraz nie ustalimy. Dopóki akceptujemy wyniki i ustalamy, że nie efektowność jest teraz najważniejsza, dopóty nie powinno być zmian.
W ogóle to praktycznie nie wiemy niczego, co zarząd i pion sportowy wymyślili sobie na temat roli Wisły w tegorocznych rozgrywkach.
Też istnieje kilka możliwości:
1. Chcemy zająć jak najwyższe miejsce, ale świadomi, że sezon trwa długo i wszystko rozgrywa się w ostatniej jego fazie pomału zgrywamy zawodników robiąc wszystko, by stracić na razie jak najmniej punktów
2. Szykujemy szczyt formy rundy jesiennej na mecze w październiku, albo listopadzie i grudniu, żeby wtedy zdobyć największa liczbę punktów, kiedy inne drużyny zejdą już z wysokiego poziomu, który przyjęły na starcie.
3. Nie napalamy się na żadne mistrzostwo czy puchary tylko na spokojną grę w pierwszej ósemce po to, żeby wypromować jednego, a może dwóch, albo trzech piłkarzy, którzy odejdą latem za pieniądze podobne, jeśli nie wyższe jak w przypadku Brleka. Mamy 16 punktów. Do spokojnej gry w ósemce brakuje nam około 25 punktów. Przy podobnym, jak na razie tempie ich zdobywania za 14 kolejek (czyli po 23 kolejce - mecz z Arką w Krakowie) będziemy praktycznie pewni ósemki
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 23.09.2017, 13:25
czaro napisał(a):Wyświetl post
Dyskusja potoczyła się dzięki kilku postom bardzo do przodu - dzięki. W tym za nazwanie problemu przez 7 kotów.

To akurat nie są fakty, tylko Twoja opinia. O farcie można mówić w jednym meczu, a my regularnie ciśniemy.

Faktem jest że dobrze punktujemy.

Faktem jest że mamy totalnie przemeblowany skład - przez zmiany, kontuzje i wiek. Nad tym że Boguski wygrał nam w tamtym sezonie kilka meczy a teraz jest cieniem samego siebie, Głowacki często nie może grać a Brożek jest ewidentnie bez formy wszyscy przechodzą do porządku dziennego bo "sztuka jest sztuka". Kto odszedł wiadomo.

Faktem jest że mamy dużo kontuzji. Nawet bardzo. Tutaj szkosa się nawet rozpisywać.

Oddzielmy fakty od waszych życzeń, opinii i żali.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 23.09.2017 o godz. 13:30.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 23.09.2017, 13:52
Normalniejakis KOS sie na forum zrobil - komitet obrony stylu.

Naprawde mam wrazenie ze te wszystkie placze to jakas 5ta kolumna a nie kibice Wisly.
Kibic Wisly zdaje sobie sprawe ze odbicie sie od dna gdzie bylismy w zeszlym roku potrwa zapowiadane przez Junco pare lat (3-4?).
Kibic Wisly wie ze w tym momencie liczy sie wynik a nie styl, im wyzsze miejsce w tabelii tym wieksza szansa na nowych partnerow klubu / wieksze pieniadze od obecnych ( w domysle nowe dluzsze umowy)
Kibic Wisly wie ze zawodnicy ktorzy sa obecnie w klubie moga z niego zniknac w najblizszym czasie wiec nie ma sie co przywiazywac / krytykowac pewnych nazwisk.
Kibic Wisly wie ze kadra jest plynna a czas i spokoj sa naszymi atutami.
Kibic Wisly wie ze Kiko nie jest trenerem na nastepne 20 lat.

Pytam sie kim wy ....a jestescie ktorzy chcecie kolejnej rewolucji w Wisle? Zachowujecie sie jak "machajacy rekami Brozek"

Powodzenia dzis i dobrego wyniku w meczu z Korona zycze zawodnikom, sztabowi oraz wszystkim kibicom Wisly
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów