The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 13.02.2019, 20:42
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Może w końcu wyjaśnisz o co właściwie zabiegasz w tej sytuacji?
Sam mnie odesłałeś do CLJ to poszukałem i nic nie znalazłem

O to, że skoro Plewka ma taki dobry strzał to może niech ktoś to w końcu pokaże
Chyba, że w waszych standardach liczy się jeden gol 1,5 roku temu oraz poprzeczka w ostatni poniedziałek, to wtedy odpuszczam.
Dyskusje uważam za zakończoną. Jak mi pokażecie gdzie szukać tego typu zagrań, to się odezwę
Odpowiedz cytując
wyar
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 13.02.2019, 20:47
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Sam mnie odesłałeś do CLJ to poszukałem i nic nie znalazłem

O to, że skoro Plewka ma taki dobry strzał to może niech ktoś to w końcu pokaże
Chyba, że w waszych standardach liczy się jeden gol 1,5 roku temu oraz poprzeczka w ostatni poniedziałek, to wtedy odpuszczam.
Dyskusje uważam za zakończoną. Jak mi pokażecie gdzie szukać tego typu zagrań, to się odezwę
Nie,blagam,nie wracaj,do teraz tarzam sie ze smiechu czytajac Twoje tezy o psychologii sportu Chcesz mnie miec na sumieniu ?

Ale zaraz Ci odpowiem,tylko najpierw musze przebrnac przez cos,co nazywam forumowym alfabetyzmem funkcjonalnym (i to nie obraza)

Wiec to juz ostatni raz i naprawde szkoda tracic czas. Ale po kolei :

Juz Ci pisalem,ze nuzy Twoje bajdurzenie i odnoszenie sie do tez,ktorych nikt nigdy nie stawial. Pierwszy z brzegu przyklad to kolejny elaborat o psychologii sportu

Ale podpowiem Ci cos. Przyklad z trenigiem byl przykladem POWIAZANYM z przykladem o meczu,o ktorym - a jakze ! - "zapomniales" napisac. Przykladem,w ktorym jasno stwierdzalem,ze mozna ocenic pilkarza i jego umiejetnosci.Po meczu czy po treningu.

Co nie znaczy,ze mozna ocenic jego kariere. O czym zaczales pozniej pisac.

Ale ani ja ani kolega Skarabeus nic nie pisalismy o tym,jak Plewka poradzi sobie w ciagu najblizszych lat,czy za chwile bedzie odpalal 30 strzalow na mecz i zdobywal z nich po hattricku na mecz. Pisalismy o umiejetnosciach.A te mozna nabyc PRZED udowodnieniem tego na boisku.

Wiec jeszcze raz - dyskutujesz sam ze soba czyli ze swoimi tezami,Sherlocku.

Przyklad:
.

wyar napisał(a):Wyświetl post

Tak,po jednym meczu mozna sporo zobaczyc,w tym takze to,czy zawodnik nadaje sie czy nie. Czasem nawet po 1 treningu,bez meczu. Wlasnie dlatego masz w Wisle Kube Blaszczykowskiego.

Czego nie rozumiesz ?
Na co kolega :

Słyszałeś kiedyś o presji i o tym, że żaden trening nie zastąpi prawdziwego meczu? Może poczytaj coś o psychologi sportu? Piłkarz może wiązać krawaty swoimi nogami na treningach ale w meczu może się obsrać i nic z tego nie będzie. Niestety Ty próbujesz mi wmówić, że trening i mecz to to samo (chyba w FIFIE). Dlatego mówiłem o potencjału. Umiejętności można mieć ogromne ale nieraz ktoś silniejszy mentalnie, a słabszy pod względem piłkarskim zrobi większą karierę.

Dlatego caly czas piszesz o potencjale,by w kolejnym zdaniu umiescic stwierdzenie "umiejetnosci mozna miec ogromne" . Czyli mozna miec umiejetnosci za mlodu nawet ogromne,np. b.dobry strzal czy dobry drybling ? ? Czy to moze jednak potencjal ? I kto Ci usiluje wmowic,ze trening i mecz to jedno ? Slyszysz glosy ?

Uzyje Twojej ulubionej emotki

MOj poprzedni post byl koncyliacyjny,wywazony,i nie obwinial Cie za cos,czego nie napisales,ale chyba Ci to przeszkodzilo !

Ach,no tak,udowodniles jedno,nasz Ty forumowy Cerberze. Kiedy napisalem,ze nikt nigdzie,a Ty pojechales mi postem Karheropa. Wow !

Takze tak...

Na koniec musze napisac,ze z nerwow i dziecinnej checi udowodnienia calemu swiatu,ze racja jest najtwojsza, wprowadzasz taki chaos semantyczny,ze zastanawiam sie,jak funkcjonujesz w realu. Jesli nie rozumiesz co to jest strata,to poszukaj sobie definicji w internecie. Albo ja Ci podpowiem,tylko popros. Toz samo sie tyczy umiejetnosci czy potencjalu,a takze manipulacji. Wiem,ze jak typowy rozentuzjazmowany Polak zaraz przyporzadkujesz mnie do jakichs tam lewakow czy prawakow,dzieci TVN-u albo Radia Maryja,bo juz gdzies przyklady z polityki bierzesz. Tymczasem sam spokojnie siadz,przeczytaj raz jeszcze i raz jeszcze swoje posty i moje odpowiedzi,policz do 10-ciu i moze Ci to ulzy.

Choc nie mam wielkiej nadziei.

I przyklad najpierw z mojej rozmowy z Gunnerem :

Niestety,jesli mamy dyskutowac na takim poziomie,to moze lepiej nie ?

Pierwsza sprawa prosze screen ze straty Plewki:

Twoja teoria wg tego co napisales to :
idzie kontra z przewaga,a strata jest w strefie,za ktora sa tylko obroncy.

Teraz prosze wytlumacz mi to,bo ja widze cos innego. Widze 9 graczy Gornika na wlasnej polowie (10,bo jest jeszcze bramkarz) i co najmniej 5 pilkarzy Wisly za linia pilki.
W koncowym etapie widzimy 6 pilkarzy Wisly i 4 Gornika.

Czekam na Twoje wyjasnienie. Do reszty odniose sie pozniej.

Ach,zapomnialem dodac,ze wg Ciebie strata ma miejsce w okolicach kola srodkowego...
I odpowiedz Jagula ...

Jak już chcesz analizować tę sytuację to zacznij od samego początku, a nie wyciągasz screen samej straty. Największą głupotą Plewki jest to, że wdał się w drybling w momencie kiedy miał 6 partnerów przed linią piłki (nie wiem jak z Pietrzakiem, bo z kamery widać dopiero jak wraca) i za to należy mu się największa bura. To, że udało mu się przebiec z piłką jeszcze kilkanaście metrów nie ma już żadnego znaczenia. Ryzyko można podejmować ale nie w każdej sytuacji.

Mimo wszystko (żebyś mnie nie oskarżył, że jadę tylko młodego), to największe pretensje mam do Bashy, bo akurat on taką sytuację powinien przewidzieć i ewentualnie interweniować. Późniejszy jego spacer w polu karnym pozostawię bez komentarza.

Kolejny przyklad klotni ze soba,bo ja wyraznie pisalem,ze polemizuje z twierdzeniem Gunnera. W momencie straty pilki nie bylo tylko obroncow,ale byl Basha i chyba Kuba,ktory pozniej probowal faulowac,niestety nieskutecznie.Niestety dla Ciebie NIGDZIE nie napisalem,ze nie byl to blad Plewki. Pisalem tylko (co sam przyznales w swoim poscie ) ,ze to byla fatalna akcja obronna Wislakow,i mozna bylo spokojnie obronic sie przed tym atakiem. Sprokurowana strata Plewki,ale takich (nawet gorszych) strat np. Bashy to ja tez moglbym pokazac troche,niekoniecznie z tego meczu.

Gdzie tu wiec manipulacja i po co mialem pokazywac akcje od poczatku,skoro nieudana proba dryblingu i brak kontroli nad pilka to JESZCZE NIE STRATA (przeciwnik przejmuje kontrole nad pilka dopiero w momencie ktory pokazuje,i to jest strata),to Wiesz tylko sam.

Jest takich kwiatkow wiecej,ale jednak bez odbioru. Miec nadzieje na polemike,a dostawac wywody,przyklady i analizy jak z 3 klasy podstawowki - szkoda na to czasu.
Pozdrawiam i bez odbioru.
Ostatnio edytowane przez wyar : 14.02.2019 o godz. 00:16.
You'll never know...
Odpowiedz cytując
Gunner1906
Member

Od: 05.2013

Stary 13.02.2019, 21:09
He He He...

Nie,nie miala. Strata (przejecie pilki przez innego zawodnika) ma miejsce w tym momencie.To,ze wypuscil pilke za daleko to jasne,nie pisz oczywistosci. Czego tu bronie ? Ano tego,ze akcje mozna bylo przerwac wczesniej,po stracie pilki nastepuje podanie i miniecie jednego z zawodnikow,to jest pierwszy blad,bo takie miniecie MUSi zakonczyc sie faulem,i zolta kartka idzie wtedy na konto Plewki. Tego co pozniej sie dzialo nie musze tlumaczyc,bo tam co najmniej trzech pilkarzy popelnilo kolejne bledy. Wiec tej bramki mogloby spokojnie nie byc. Nikt nie broni strat niepotrzebnych,wynikajacych jednak z checi gry do przodu,niz podan np. w poprzek boiska. Nikt nie broni strat w ogole - pisze tylko,ze pilka nozna to gra zespolowa.

Natomiast mistrzem w bronieniu strat stales sie Ty,piszac,ze strata Wasilewskiego to przypadek,"bo tak mu sie przelalo po nodze". Gdyby nie zly wybor napastnika,to moglismy i powinni stracic bramke. Wybacz,ale tam bylo kilkanascie metrow i tylko bramkarz. Jesli uwazasz,ze to nie byla najgrozniejsza strata,to wybacz,ale to jakis zart. Jesli piszesz,ze nikt w tym miejscu,w ktorym Plewka stracil nie moze tracic pilek to znaczy,ze spisz na ogladanych przez siebie meczach. Owszem strata w tym miejscu moze(czesto jest) byc b. grozna,ale pokazalem Ci,ze od straty do bramki daleka droga,a obwinianie za bramke samego Plewki w tej akcji to zart.

He he.

I jeszcze jedno - ja nie twierdze,ze Plewka gral swietnie. Ja twierdze,ze jak na swoj wiek popelnial typowe bledy dla zawodnika srodka pola,ale pokazal takze sporo atutow. MOze wiec po nabraniu doswiadczenia i sily zrobic kolejny skok - dla mnie skok zrobil w stosunku do tego,co gral jesienia.Jebanie mlodego pilkarza i odsuwanie go od skladu jest szczytem idiotyzmu,zwlaszcza kiedy mowimy o srodku pola.

W dalszym ciagu jednak nie przedstawiles mi swojego spojrzenia na straty Wojtkowskiego,ktorego chcesz forowac w Wisle kosztem Plewki. Odnies je prosze do ilosci strat innych ofensywnych zawodnikow w Wisle
.

Masz racje,wkrotce skoncze,bo mi tam u gory facet pisze o psychologii sportu
Strata miała miejsce dużo wcześniej i widać to dobrze na skrócie. Strata bramki to wina plewki koledzy mogli temu zapobiec ale nie jest ich wina ze padła bramka bo sytuacja była już bardzo zła i jeśli ktoś by to powstrzymał faulem to brawo, ale niestety się nie udało bo akcja była dynamiczna. Ja nie tylko oglądam mecze ale gram w piłkę w niższych ligach i wierz mi każdy trener mocno zwraca uwagę na porządek w środku pola i tam takich strat ma nie być i kropka. Za coś takiego były Wislak prowadzący teraz krakowskie Podgórze na ławce trenerskiej dostawał szału.. Tak strata Wasilewskiego nie wynikała z jego nieodpowiedzialne decyzji bo tam zagranie do bramkarza było wskazane, należało to zrobić po prostu lepiej. Robienie dryblingow na środku boiska nie są wskazane i jeśli ktoś się na nie decyduje to NIE MOZE tracić piłek. Trzeba być matołem żeby porównywać stratę Wasyla do tych Plewki. Gdyby Patryk przy próbie podania się poślizgnal i po tym nastąpiło przejęcie pilki i padła bramka nikt nie miałby pretensji. Patryk często decyduje się na niepotrzebne pojedynki, ok niech to robi jeśli jest pewny że wyjdzie. Natomiast to nie jest CLJ i tutaj już nie jest tak łatwo i chłopak musi to wreszcie skumac

Ja też napisałem że nie dziwi mnie fakt że Plewka zagrał jak junior bo jest juniorem, tylko niech gra w juniorach a nie w pierwszym składzie w walce o byt w ekstraklasie (no chyba że nie ma wyjścia)
Szczytem idiotyzm jest pisanie że jebie młodego piłkarza. Co oznacza sformułowanie zwłaszcza jeśli chodzi o środek pola? Chodzi ci o pozycję najważniejsza na boisku gdzie potrzeba piłkarza który rozegra piłkę a nie będzie generatorem 2-3 strat na mecz które kończą lub powinny kończyć się strata bramki. Rzeczywiście jest to szczyt idiotyzm że wolałbym tam piłkarza który nie będzie tego robił.

Spojrzenie na straty wojtkowskiego już przekazywalem. Uważam że w ofensywie daje więcej od Patryka i nie przypominam sobie jego żadnej straty po której bym musiał się modlić żeby zaraz nie padła bramka.
Ostatnio edytowane przez Gunner1906 : 13.02.2019 o godz. 21:27.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Banita

Od: 02.2019

Stary 13.02.2019, 21:16
Cytat:
Ja też napisałem że nie dziwi mnie fakt że Plewka zagrał jak junior bo jest juniorem, tylko niech gra w juniorach a nie w pierwszym składzie w walce o byt w ekstraklasie (no chyba że nie ma wyjścia)

Abstrahujac od calej otoczki i oceny Plewki. Kto w jego miejsce mial zagrac?
Odpowiedz cytując
Gunner1906
Member

Stary 13.02.2019, 21:33
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Abstrahujac od calej otoczki i oceny Plewki. Kto w jego miejsce mial zagrac?
Jest tam takie magiczne zdanie w nawiasie.. Natomiast pisałem wcześniej przy zdrowym savicevicu widzę środek basha savicevic i przed nimi Kuba bądź Kamil Wojtkowski. W tym meczu wystawienie Patryka kompletnie mnie nie zdziwiło.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Banita

Stary 13.02.2019, 21:38
Wlasnie do tego zdania w nawiasie pilem ze nie mial kto inny zagrac w srodku. Wojtkowski to nie jest srodkowy pomocnik. Skrzydlowy lub ofensywny, ale na pewno nie defensywny czy nawet SP.
Savicevic ledwo z samolotu wysiadl i jak mozna slyszec ma zaleglosci na tyle duze ze wyglada gorzej od Plewki.

I wracajac do jego strat w srodku pola po dryblingach. Ta kiedy padla bramka to nie byla jedyna sytuacja. Pozniej bylo jeszcze kilka takich sytuacji.
Serio uwazasz, ze on tak z wlasnej mlodzienczej fantazji probowal tych dryblingow?
Otoz kolego nie. Dryblowal, bo Stolarczyk tego oczekiwal. Liczyl, ze tym dryblingiem minie jednego, moze dwoch, sciagnie na siebie z boku boiska rywala przez co na skrzydle zrobi sie wiecej miejsca.
Raz sie udawalo, raz nie.
Ale ide o zaklad, ze w kolejnych meczach te dryblingi beda sie powtarzac.
Odpowiedz cytując
wyar
Senior Member

Stary 13.02.2019, 22:08
Gunner1906 napisał(a):Wyświetl post
Strata miała miejsce dużo wcześniej i widać to dobrze na skrócie. Strata bramki to wina plewki koledzy mogli temu zapobiec ale nie jest ich wina ze padła bramka bo sytuacja była już bardzo zła i jeśli ktoś by to powstrzymał faulem to brawo, ale niestety się nie udało bo akcja była dynamiczna. Ja nie tylko oglądam mecze ale gram w piłkę w niższych ligach i wierz mi każdy trener mocno zwraca uwagę na porządek w środku pola i tam takich strat ma nie być i kropka. Za coś takiego były Wislak prowadzący teraz krakowskie Podgórze na ławce trenerskiej dostawał szału.. Tak strata Wasilewskiego nie wynikała z jego nieodpowiedzialne decyzji bo tam zagranie do bramkarza było wskazane, należało to zrobić po prostu lepiej. Robienie dryblingow na środku boiska nie są wskazane i jeśli ktoś się na nie decyduje to NIE MOZE tracić piłek. Trzeba być matołem żeby porównywać stratę Wasyla do tych Plewki. Gdyby Patryk przy próbie podania się poślizgnal i po tym nastąpiło przejęcie pilki i padła bramka nikt nie miałby pretensji. Patryk często decyduje się na niepotrzebne pojedynki, ok niech to robi jeśli jest pewny że wyjdzie. Natomiast to nie jest CLJ i tutaj już nie jest tak łatwo i chłopak musi to wreszcie skumac

Szczytem idiotyzm jest pisanie że jebie młodego piłkarza. Co oznacza sformułowanie zwłaszcza jeśli chodzi o środek pola? Chodzi ci o pozycję najważniejsza na boisku gdzie potrzeba piłkarza który rozegra piłkę a nie będzie generatorem 2-3 strat na mecz które kończą lub powinny kończyć się strata bramki. Rzeczywiście jest to szczyt idiotyzm że wolałbym tam piłkarza który nie będzie tego robił.

Spojrzenie na straty wojtkowskiego już przekazywalem. Uważam że w ofensywie daje więcej od Patryka i nie przypominam sobie jego żadnej straty po której bym musiał się modlić żeby zaraz nie padła bramka.
Gunner sytuacja nie byla b.zla.,bo sytuacje mozna bylo wczesniej skasowac.I to Ci pisalem.Nie chce mi sie juz powtarzac,obejrzyj raz jeszcze,bo ja obejrze i wrzuce ci screen.

Jesli chesz,bym podal Ci definicje straty w sporcie,to nie ma problemu,ale zapytaj trenera. Powie ci on,ze strata nastepuje wtedy,kiedy zespol przeciwny przejmuje pilke,zarowno w grze,jak i po stalym fragmencie gry (np. aucie).

Ciesze sie,ze grasz w pilke.Zycze powodzenia i nie polemizuje ze stwierdzeniem,ze to nie byl blad Plewki. Polemizuje ze stwierdzeniem,ze ten blad byl nie do naprawienia i bezposrednio przyczynil sie do straty bramki. Wykazalem ci,ze sytuacje mozna bylo opanowac kilka razy. Zapytaj swojego trenera. ja takze mam tu b. dobre podpowiedzi i doswiadczenie ,mozesz mi wierzyc. Trzeba byc matolem,by zarzucac komus porownanie straty Wasyla do straty Plewki ze wzgledu na odpowiedzialnosc zagrania Natomiast nie trzeba nim byc,zeby stwierdzic o stopniu zagrozenia,a to bylo nieporownywalnie wieksze. I nikt nie ma pretensji do Wasyla. Wskazuje tylko,ze robienie z Plewki kozla ofiarnego w tej sytuacji jest glupie,bo to gra druzynowa,i bramce mozna bylo zapobiec kilka razy przed jej strata (srodek,obrona,bramkarz tradycyjnie nie wychodzacy itd.). Nie oznacza to akceptacji i tolerowania bledow - oznacza to,ze mlody pilkarz musi sie uczyc,i paradoksalnie najlepiej wyjdzie mu to wtedy,jak cos zawali. Piszesz,jak gdyby bledy i straty w srodku pola (takze te grozne) byly tylko jego domena - sorry stary,ale to zdarza sie w tej lidze wielu pilkarzom,bywa ze i nawet z rzedu. Jesli Twoj trener odsyla Cie do rezerw bo spieprzysz mecz i jestes na poczatku tej drogi to wspolczuje - ale dla mnie nie jest to metoda. Szczytem idiotyzmu jest przypisywanie mi checi wystawiania pilkarzy ktorych gra bedzie sie konczyla stratami. Ale jeszcze wiekszym szczytem idiotyzmu jest odstawianie pilkarza po jednym meczu tylko dlatego,bo sprobowal dryblingu,a nie posiada doswiadczenia gry na tym poziomie.

Po Twoim nicku zakladam,ze jestes kibicem Arsenalu... Wiesz,ile razy spieprzyl w srodku pola w tym sezonie np. Guendouzi ? Sam ogladalem takie mecze na poczatku,ale nikt nie peka i ciagle dawal mu szanse i progres jest b. widoczny. Wszystko zalezy,jak oceniasz potencjal pilkarza,czy uwazasz,ze on sobie da rade czy nie.

To jest zreszta problem Wisly od wielu lat - brak cierpliwosci do wlasnych wychowankow,stad tak fatalnie skonstruowana kadra. Ale to temat na inny poemat.

Jeszcze raz - nie twierdze,ze Plewka zagral super,ale na tak mlody wiek pokazal wady i zalety. Zmieniam wiec,ze Ty go jebiesz (ta wersja odnosila sie do innych,sorry) ale widze,ze proponujesz Wojtkowskiego.zsylajac Plewke do rezerw. Zakladam,ze po prostu jestes mloda i goraca glowa. Ja jestem o wiele bardziej cierpliwy
.
Na koniec...
Rozgrzeszajac Wojtkowskiego straty,piszez o strefie,w ktorej traci pilke. I ze rzekomo daje wiecej w ofensywie... Co do strat - z zawodnikow ofensywnych w poniedzialek Wojtkowski mial 7. Dla przykladu Drzazga 3,a Kolar 12,ale gral (prawie) caly mecz. Kamil mial 7 w ciagu 26 minut... To nazywasz dawaniem czegos w ofensywie ? ja widzialem za to Plewke strzelajacego w poprzeczke,majacego kilka udanych zwodow,czy np. Drzazge dajacego 4 kluczowe podania czy - niestety-marnujacego stuprocentowe podanie od Kuby z rzutu roznego (dla mnie tez kluczowe podanie,ale mniejsza z tym).
Wojtkowski strzelil w tym sezonie jedna bramke z Lechia,jest dwa lata starszy od Plewki,gral 3 mecze od poczatku i w kilkunastu wchodzil z lawki. Podpowiedz mi,co on takiego daje druzynie w ofensywie. Z gory dzieki.
Ostatnio edytowane przez wyar : 13.02.2019 o godz. 22:11.
You'll never know...
Odpowiedz cytując
wyar
Senior Member

Stary 13.02.2019, 22:19
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Mysle, ze wyar probowal tutaj uwoodnic moja teze, ze druzyna formacjami slabo sie przemieszcza. Bo gdyby formacje potrafily reagowac odpowiednio to tej kontry by po prostu nie bylo.
Jeszcze slowo do tego. Oczywiscie masz racje,co wynikalo z ogolnie slabo przygotowanej fizycznie druzyny. Niczego nowego tu nie pisze - wiadomo,sklad przemeblowany,treningi zaczete z glowa poza Krakowem,przygotowania z pewnymi problemami,brak wytrenowania schematow itd.. Wiadomo,ze z kazdym dniem bedzie lepiej. Tylko ze nie mam sily i ochoty pisac oczywistosci zauwazonych przez Ciebie a i innych kolegow wczesniej. problem polega na tym,ze zawsze na forum znajda sie jakies misie,ktore "ogolic sie nie pozwola i nosily zarost od przed wojny!"

Taka maja koncepcje

https://www.youtube.com/watch?v=2SUa4BuIKw0
You'll never know...
Odpowiedz cytując
Gunner1906
Member

Stary 14.02.2019, 06:32
Nie chce mi się już pisać referatu i się z Tobą przepychać. Stracie można byłoby zapobiec i pewnie by się to udało gdyby zamiast Bashy grał Kante a zamiast Lisa, Lloris. Niestety takiego składu personalnego nie mamy i tutaj jedyny winny to Patryk, reszta mogła go uratować, niestety nie wyszło. Skoro chcecie Patryka w składzie który co mecz prowokuje 2-3 bardzo groźne akcje rywala a w ofensywie nie daje nam zbyt dużo to ok proszę bardzo.
Proszę mi nie przypisywać że chce go zsylac do rezerw (których chyba nie mamy?) bo nigdzie tak nie napisałem. Po prostu napisałem że dla mnie nie powinien grać w pierwszym składzie i tyle. Oczywiście pojawił się wysyp obrońców Patryka jakbym go tu normalnie zwyzywal... Do chłopaka nic nie mam po prostu nie chce zawodnika który co mecz jest gwarantem bramki dla rywala a w ofensywie za dużo nie daje (chociaż tutaj jest trochę lepiej). Podajesz jakieś statystyki które z których nic nie wynika. Niech Patryk ma sobie te straty nawet w liczbie 30, ale niech nie robi tego w taki sposób, że cała drużyna jest przez niego w mocnych opałach. Co innego jest stracić piłkę w narożniku boiska pod bramką rywala, a co innego w środkowej strefie gdzie leci kontra. W tym meczu Wojtowski nie miał ani jednej takiej straty, Patryka pamiętam co najmniej 3 gdzie już można było być przygotowanym na wyciąganie piłki z siatki. Nie mówiąc o innych meczach...

Już nic nie odpisuje w tym temacie.
PS. Nie jestem żadnym kibicem Arsenalu, mam gdzieś zagraniczne drużyny.
Ostatnio edytowane przez Gunner1906 : 14.02.2019 o godz. 08:44.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 14.02.2019, 07:34
Ale ani ja ani kolega Skarabeus nic nie pisalismy o tym,jak Plewka poradzi sobie w ciagu najblizszych lat,czy za chwile bedzie odpalal 30 strzalow na mecz i zdobywal z nich po hattricku na mecz. Pisalismy o umiejetnosciach.A te mozna nabyc PRZED udowodnieniem tego na boisku.
Powiedz mi tak szczerze co ta za umiejętność dla piłkarza skoro nie pokazuje jej na boisku? Co Ty mi próbujesz wmówić? Weryfikacją umiejętności piłkarza jest MECZ. Przeciętnego kibica nie obchodzi to czy Patryk Plewka strzela po 30 bramek na treningu z dystansu. Jego interesuje żeby powtórzył to w meczu. Rozmowa o jakiś tajemnych mocach, których dany piłkarz nie pokazał na boisku podczas meczu to mitologia.
Generalnie odpisując na Twoje teorie o tym, że mieszam się w zeznaniach. Przez potencjał rozumiem to, że Patryk Plewka strzela na treningach z dystansu. Jak zacznie to powtarzać na meczach (regularnie) wtedy będę mógł to nazwać umiejętnością.
Jeśli mówisz, że coś nabył (umiejętność) to chyba w przeszłości podczas meczów ekstraklasy lub CLJ powinienem coś takiego zauważyć chociaż w jednym meczu? No chyba, że Plewka ze swoim strzałem czeka dopiero na el. LM

Karherop jako jedyny przedstawił coś konkretnego - bramkę ze sparingu - szacunek za to.
Reszta próbuje mi wmówić jakieś głupoty i pisać o ocenianiu danego piłkarza.
Ocenić piłkarza można nawet na podstawie filmiku na YT. Powiem więcej. Jak Ty będziesz odpowiedzialny za jego zmontowanie to może z tego wyjść nawet piłkarz światowej klasy

Wiem,ze jak typowy rozentuzjazmowany Polak zaraz przyporzadkujesz mnie do jakichs tam lewakow czy prawakow,dzieci TVN-u albo Radia Maryja,bo juz gdzies przyklady z polityki bierzesz.
Na podstawie tego wpisu mogę stwierdzić, że jedyną osoba, która ma problem z polityką jesteś Ty. Bo jak widać dopisałeś sobie całą otoczkę do tego porównania.
Tak swoją drogą to szacunek za to, że ZASZUFLADKOWAŁEŚ mnie do Polaków, którzy SZUFLADKUJĄ.
I błagam nie wypowiadaj się już na tematy w których ponoszą Cię emocje.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 14.02.2019, 07:45
Wiadomo kiedy Vukan będzie do dyspozycji trenera?
Odpowiedz cytując
skarabeus
Banita

Stary 14.02.2019, 07:47
Do dyspozycji jest od dnia podpisania kontraktu. W najblizszym meczu pewnie bedzie na lawce i moze wejdzie w drugiej polowie.
Odpowiedz cytując
avitus
Member

Od: 09.2005

Stary 14.02.2019, 14:53
Wisła ma drużynę na poziomie Zagłębia Sosnowiec i w meczach wyjazdowych niewiele będzie miała do powiedzenia,jedynie u siebie może coś ugrać o ile nie będzie tracić bramki już na początku meczu równie dobrze mogłoby skończyć się wynikiem 5-0 ,na ławce siedzą sami juniorzy więc niewiele się może zmienić na lepsze a z czasem nowa drużyna się lepiej zgra a piłkarze którzy przez ostatnie kilka miesięcy sied,ieli na ławkach rezerwowych swoich klubów odzyskają swoją średnią dyspozycję ,berdziej martwi że kto będzie strzelał bramki?Kolar zdobył chyba dwie w dwudziestu meczach,,
Nie dasz rady doścignąć maluchem Skody octavii choćbyś nie wiem jak się starał,na szczęście nasz najbliższy rywal Śląsk to Cinquecento więc można powalczyć.
Odpowiedz cytując
Xels
Member

Od: 08.2012

Stary 14.02.2019, 15:25
Sezon temu Górnik Brosza dał rade maluchem, dziwne porównanie.
Powód: nazwisko
Ostatnio edytowane przez Xels : 14.02.2019 o godz. 15:25.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 14.02.2019, 21:49
Cytat:
Wisła ma drużynę na poziomie Zagłębia Sosnowiec(...)

Jebłem. Osłabiliśmy głębię składu, ale piłkarzy mamy conajmniej na środek tabeli.

Cytat:
iKolar zdobył chyba dwie w dwudziestu meczach

Kolejny bzdet. Kolar wystapił w tym sezonie 10 meczach Ekstraklasy, uzbierał łącznie 454 minuty na murawie, strzelił w tym czasie 3 gole i zaliczył jedną asystę.

Co daje bardzo fajny bilans - udział przy bramce Wisły co 113 minut. Zdenek Ondrasek, który się tak rozstrzelał w tej rundzie brał udział w bramce dla Wisły średnio co 124 minuty. W tym sezonie Kolar był tylko rezerwowym ale nie ma co się go czepiać. Jak gra to prezentuje pewien poziom. Ważne, żeby go utrzymał w dłuższym przedziale czasowym.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 15.02.2019, 08:53
@s1mone

Nie popadajmy że skrajności w skrajność.
Płacę mamy na poziomie dolnej części tabeli.
Piłkarze? Ambicjonalnie środek i wyżej ale realnie to duży znak zapytania. Możemy być zarowno 5 jak i 14 na koniec bo taka jest pilka.
Jeśli przegrany że Śląskiem, później z Lechią (tu jest to dość możliwe) to późniejsze spotkania z Pogonią u siebie będzie o być albo nie być na grę w górnej 8. Spotkań w rundzie zasadniczej zostało już bardzo mało, więc jeśli szybko nie wskoczymy na pewny poziom to drużynie Stolarczyka najzwyczajniej w świecie może zabraknąć czasu do wywalczyć czołowa 8.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 15.02.2019, 09:05
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Kolejny bzdet. Kolar wystapił w tym sezonie 10 meczach Ekstraklasy, uzbierał łącznie 454 minuty na murawie, strzelił w tym czasie 3 gole i zaliczył jedną asystę.

Co daje bardzo fajny bilans - udział przy bramce Wisły co 113 minut. Zdenek Ondrasek, który się tak rozstrzelał w tej rundzie brał udział w bramce dla Wisły średnio co 124 minuty. W tym sezonie Kolar był tylko rezerwowym ale nie ma co się go czepiać. Jak gra to prezentuje pewien poziom. Ważne, żeby go utrzymał w dłuższym przedziale czasowym.
1 gol z tego taki, ktorego nigdy nie powtórzy. Liczę na tego chlopaka, ale w dalszym ciągu wydaje mi sie ze potrzeba mu wypozyczenia. On jest spoko opcją na jokera, a nie na podstawowego napastnika. Porownałeś go do Zdenka, ale jakos nie piszesz jak dużo dawał Zdenek (taktyka była pod niego, zgrywał dzidy do boku, walczył, przepychał sie - Marko poki co to jest kasowany jak junior)
Tak jak w przypadku Patryka Plewki, jakos nie jestem podniecony jak większosc gdy go widze, tak na Marko coś tam liczyłem. Niestety w Zabrzu wyglądał jakby po prostu przyszedł z 3 ligi i miał swój pierwszy mecz. Drzazginho podobnie. Wiec mimo iz chlopaka lubie, to nie uważam by na dzien dzisiejszy prezentował jakiś tam poziom, gra bo musi.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 15.02.2019, 09:53
czyli tak : Plewki nie da się właściwie ocenić po 1 meczu , ale za to Savicevica , można już po ZERZE meczów ?
Odpowiedz cytując
avitus
Member

Od: 09.2005

Stary 15.02.2019, 12:09
Kolar wystąpując w 10 meczach strzelił 3 bramki na początku wchodząc z ławki ,pod koniec wobec braku Boguskiego i Imaza w podstawowym składzie,przez półtora roku w sumie bardzo niewiele sobie pograł jak będzie ZDROWY to poprawi swoje statystyki...
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 15.02.2019, 12:09
Ja nie popadam w skrajność. Jeżeli mówienie o tym, że kadrę mamy na przynajmniej środek tabeli to skrajność to ja wysiadam

Rozumiem, że mówienie o kadrze na poziomie Zagłębia Sosnowiec, które ma wpierdyliard punktów do przedostatniej pozycji to realizm w takim razie

Oczywiście, że piłka to piłka, skład jest niezgrany i może być różnie ale bez przesady. Nie będę mówił, że białe jest czarne tylko dlatego, że jest szansa, że kiedyś się wjebie do kałuży i czarne zostanie

Wracając do Zdenka - ja nigdzie nie napisałem, że Kolar jest lepszym piłkarzem. Skontrowałem jedynie debilny post, że on strzela bramki od dzwona, bo wcale tak nie jest. Strzela z podobną częstotliwością do Ondraska. Przynajmniej do tej pory.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 15.02.2019 o godz. 12:18.
Odpowiedz cytując
kha1
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 15.02.2019, 19:28
Pozwolę sobie na małe wtrącenie, bo dzisiejsza porażka Górnika była dla mnie pewniakiem 100%.
Dla mnie ich spotkanie z Wisłą to taka typowa Ekstraklasowa odskocznia. Mecz Konia, jak to mawiał mój brat za młodu. Było oczywiste, że go nie powtórzą.

Dla mnie to nie sygnał, że Wisła jest słaba, ale znak, że Górnik zagrał zapewne najlepszy mecz rundy. Zdarza się. Pech chciał, że trafiło na nas.

Trzymam kciuki za kolejne spotkanie
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów