The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Zamknięty temat

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Pablo84
Senior Member

Od: 03.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 23.11.2011, 12:45
Lub zmiana właściciela klubu.

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Romuald
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 23.11.2011, 12:52
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Lub zmiana właściciela klubu.
I kto niby ma zostać tym nowym właścicielem ?
30 kwietnia 2012 dzień pamiętny Wisła spuszcza pejsy,Melikson pogrąża rodaków uszczęśliwiając Wiślaków.
Pablo84
Senior Member

Stary 23.11.2011, 12:56
Nie wiem.
Ale autentycznie byłbym za tym, by bardzo ładnie Panu Cupiałowi podziękować za te wszystkie lata współpracy.Niech rozszprzeda do końca drużynę i odejdzie.
Z tym człowiekiem w gorącej wodzie kąpanym nic więcej nie osiągniemy, a przy jego wyobrażeniu na fukncjonowanie klubu, będzie jeszcze gorzej.
Wisła Kraków nie jest jakaś zabawka- jest sensem życia tysięcy ludzi, więc albo się ten człowiek zachowuję odpowiedzialnie, albo niech da stery komuś innemu, kto ma więcej cierpliwości, środków czy ..chociaż ma mniej gorącą głowę.

Żeby nie było.Jestem Panu Cupiałowi bardzo wdzięczny, że zdobył z Wisłą tyle mistrzostw, że Wisła przeżywała renesans, że były te chwile radości i smutku, ale ..trzeba iśc do przodu.Świat sportowych dyrektorów-dyktatorów minąl a podwaliny takich klubów jak Wisła muszą być wkoncu uformowane.Jak ten kliub ma normalnie funkcjonować,skoro w ciągu 12 lat nie zbudowano nawet jebanej bazy treningowej?
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 23.11.2011 o godz. 13:14.

FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 23.11.2011, 13:08
Nie wiem.
Ale autentycznie byłbym za tym, by bardzo ładnie Panu Cupiałowi podziękować za te wszystkie lata współpracy.Niech rozszprzeda do końca drużynę i odejdzie.
Z tym człowiekiem w gorącej wodzie kąpanym nic więcej nie osiągniemy, a przy jego wyobrażeniu na fukncjonowanie klubu, będzie jeszcze gorzej.
Wisła Kraków to nie jest jakaś zabawka, tylko sens życia tysięcy ludzi, więc albo się ten człowiek zachowuję odpowiedzialnie, albo niech da stery komuś innemu, kto ma więcej cierpliwości, środków czy ..chociaż ma mniej gorącą głowę.
Wiem, że to herezja na tym forum (i kilku innych), ale masz 100% racji.
Cupiał wykonal naprawdę wspaniałą robote dla Wisły wyciagając ją z finansowego niebytu. Udzielona pozyczka była najrozsadniejszym sposobem finansowania klubu (bo najmniej obciązała Wisłę).
Własnie dlatego, że Wisła jest sensem życia tylu ludzi, nie można nieustannie zgadzac się na to, by ten sens życia był narażany na stresy w wyniku emocjonalnych zachowań właściciela.
Chyba, że komuś odpowiada taka huśtawka.
Ja czasami mam wrażenie, że Cupiałowi nie zalezy na jakims spektakularnym sukcesie Wisły. Zawsze kiedy wszystko zaczyna iść w dobrym kierunku, następuje jakaś dekonstrukcja. Jak w przykładzie z Syzyfem - gostek wtacza kamień na szczyt góry i kiedy wydaje się, że już niewiele brakuje do celu jakieś bóstwo strąca kamień na dół i zatrudnia nowego Syzyfa. A kibicujący kamieniowi zwalają winę na kolejnego Syzyfa i podniecają się myśą, że nastepnym razem sie uda.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Romuald
Senior Member

Stary 23.11.2011, 13:27
Śmiać mi się chce jak czytam wasze marzenia o zmianie właściciela i jeszcze ta odp Pablo84 który chce zmiany właściciela a nie ma nawet propozycji kto mógłby przejąć Wisłe.
Ludzie wy myślicie,że znajdzie się ktoś kto kocha Wisłe ma ogromne pieniądze i zagwarantuje wyzszy poziom Wisły ? a może chcecie kogoś kto nie kocha Wisły a ma tylko kase i potraktuje Wisłe jak biznes...spróbuje zrobić sukces i zarobić ale jak się nie uda to po dwóch latach odejdzie.Macie przykład Poloni Wojciechowski ładuje pieniądze od kilku lat sukcesu nie ma... B Cupiał gwarantuje utrzymanie poziomu walka o mistrzostwo Polski każdego roku ,piękna historia Wisły się tworzy dzięki B Cupiałowi,kiedyś zatęsknicie za B Cupiałem jak już naprawde wycofa się z piłki...
30 kwietnia 2012 dzień pamiętny Wisła spuszcza pejsy,Melikson pogrąża rodaków uszczęśliwiając Wiślaków.
bartus2278
Junior Member

Stary 23.11.2011, 16:26
Ja wam powiem tak : zmiana właściciela to jest dobra myśl... ale nie zmiana na kolejnego tyrana i wszech wiedzącego władcę bo to nie ma sensu...;/

Powiem szczerze marzy mi Wisła jako klub na zasadzie socjos ... Czyli kibice którzy wpłacają co rok określoną składkę.. , sami poprzez głosowanie na walnym zgromadzeniu akceptują lub nieakceptują pomysły prezesa i dyr. sportowego. można było by połączyć to np. z sprzedażą pewnej części klubu jakimś dużym firmom ... , np. po 5-10 % wzamian za np. reklamę czy na stadionie czy koszulkach aby była kasa na rozwój + połączenie tego z socjos....

Jest wiele możliwości...
Pewnie spadnie na mnie fala krytyki , ale myślę że jeśli chodzi o naszego właściciela to sądzę że jeśli się nie dostaniemy do LM to nic się nie zmieni w kwestii brania emerytów za grosze...;/
Ale mam większą obawę... że jeśli jakimś cudem awansujemy.. to i tak nie wykorzystamy tego... nie stworzymy profesionalnych struktur i nadal będziemy mistrzami prowizorki..... ech ;/
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 23.11.2011, 17:10
Każdą przecenę można traktować, jako okazję.

Pamiętajmy, że z pustego to i salomon nie naleje.

Marzy mi się takie coś, jak jest w Realu, gdzie jest to klub królewski, gdzie akcje klubu należą do kilku osób. To jest coś pięknego, coś na co kibice mają WPŁYW.
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
kristos
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 23.11.2011, 18:14
Dobre - zmiana właściciela.
Zdaje mi się ,że to właśnie właściciel decyduje co robić ze swoją własnością.
Jeśli zechce sprzedać swoją własność ,to ją sprzedaje i to jest wyłącznie jego decyzja.
Wiem że na tym forum jest bardzo wielu fachowców od prowadzenia klubu ,więc proponuję im odkupienie klubu i decydowanie o polityce w przyszłości.
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"......
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 23.11.2011, 18:17
Panowie trochę zboczyliście z tematu - trenera 'zwolnic' się da, właściciela już nie bardzo..

Cupiał, to szef, wyłożył znaczną kasę na zatrudnienie nowych ludzi i do poukładania spraw w klubie. Nie wyszło więc poleciały czy polecą głowy. Nie za wyniki a za obiecywanie gruszek na wierzbie/nieporadność.

Temat na osobny wątek.

A co do tematu Stana, zdziwiła mnie jego wypowiedz na temat potencjału naszego składu. Twierdził niedawno iż nie potrzebujemy jakiejś znaczącej przebudowy zespołu w okienku zimowym. Można się zastanawiać na ile jest to kurtuazja z jego strony, na ile kalkulowanie własnych możliwości a na ile jego własne prywatne zdanie.

Skoro RM uważaliśmy za mitomana i złotoustego mówcę co co można powiedzieć Stanie? To samo? Też mija się z rzeczywistością? Czy też może tą wypowiedzią fatalnie podsumował prace swojego rodaka?

IMHO problem Wisły to nie problem złego trenera, dyrektora, Basałaja frekwencji czy Właściciela. Działania tych ludzi wyglądają na całkowicie nieporadne i niezsynchronizowane.

Teraz, dla przykładu, mamy trenera który będzie chciał za wszelką cenę pokazać iż nadaje się do prowadzenia pierwszej drużyny. Czyli będzie (co naturalne) robił wszystko by podważyć pomysł zatrudnienia nowego trenera. Zacytuje Stana: "Po rundzie jesiennej ocenimy sytuację i pracę trenera Moskala, i wtedy podejmiemy decyzję, kto poprowadzi drużynę po przerwie" I teraz pytanie: co potem z Panem K. Moskalem? Czasu na dobry wynik miał nie będzie. Degradacja z trenera na asystenta po kwartale pracy..... jakoś nie widzę tego. Podziękujemy obecnemu trenerowi dla czystości atmosfery? W to nie wierzę. Zostawimy Kazka na następna rundę? Nie czuje tego. Jedyne rozsądne rozwiązanie w obecnej sytuacji to użycie przez K. Moskala posady trenera jako trampoliny do jego pracy w innym klubie.

Reasumując: jednym ruchem ubiliśmy Trenera i asystenta a klubem targają interesy poszczególnych osób, przeważnie sprzeczne. I dlatego jest jak jest. Ścięcie czyjejś 'głowy' niewiele wniesie.
Powód: literówki
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 23.11.2011 o godz. 18:19.
Pablo84
Senior Member

Stary 23.11.2011, 18:24
Oglądał ktoś może ten wczorajszy program "Co z tą Wisłą", gdzie goścmi miał być Moskal,Valckx i Małecki?
Było coś ciekawego?Jakieś nowinki?

Squirtle88
Senior Member

Od: 10.2009

Stary 23.11.2011, 18:28
Stan zrobił razem z Basałajem z naszego klubu planetę małp , zbieraninę grajków którzy się nie rozumieją i wiedzą że są tu tylko po pieniądze , wy tego nie widzicie , zobaczycie jak za kilka lat Wisła upadnie , bo nic lepszego nie wróżę tak debilną polityką transferową ...
Pablo84
Senior Member

Stary 23.11.2011, 18:37
Taką politykę transferową wybrał Cupiał.Za 8 mln Euro pozbył się obrony + Pawła i Piotrka Brożka a kazał sprowadzić zawodników za darmo + Bunoza,Melkson , wypożyczony Biton,Diaz,Lamey.Jak myślisz, Stana nie miał lepszych zawodników w rękawie?Tylko co?Myślisz, że będą grali za frytki?Takiemu talentowi trzeba zapłacić ok 300-400 tyś + często wykupić go z jakiegoś klubu ze wschodu lub południa.Zobacz sobie na internecie kogo wyłowił Stan i za jakie pieniądze pózniej odeszli.
Poważnym minusem u Stana jest Jaliens, ale kto by się spodziewał, że taki zawodnik zanotuję regres formy, zwłaszcza, że znów taki stary nie jest.

szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 23.11.2011, 18:53
Poważnym minusem u Stana jest Jaliens, ale kto by się spodziewał, że taki zawodnik zanotuję regres formy, zwłaszcza, że znów taki stary nie jest.
Tu nie chodzi o regres formy etc.
Kupili zawodników w większości nie nadających się do naszej ligi, ale tak to jest jak sie nie zna realiów.
Przykład Paulinho któremu trener w ŁKS powiedział ze by sie do III ligi nie załapał a teraz interesuje się nim Milan.
Ale taka jest prawda, bo w III by sie nie złapał bo na co komu piłkarz który holuje piłke ? W III lidze liczy sie siła siła siła.
FraMat często podkreśla ze druzyny wygrywające graja antyfutbol,dlatego nam potrzeba antypiłkarzy, ale nie takich jak Jaliens tylko chamów grających na pograniczu faulu, wślizgu.
Przykład Marko Jovanovica, nie zrobił jeszcze nic wybitnego a juz wiekszosc go określa naszym najlepszym obrońcą ?Dlaczego? Bo walczył w derbach, zapierdalał, nikt nie widzi tego ze czesto łamał linie, gubił krycie czy tracił piłki. Ale zapierdalał.
A Kew, do zapierdalaczy nie należy. W polskie lidze oldboyów byłby kotem.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 23.11.2011, 19:16
kacpergawlo napisał(a):Wyświetl post
Uważasz, że znalazło by się tyle kibiców by złożyć sensownym budżet? Błagam. My nie jesteśmy Barceloną z milionami fanów, tylko Wisłą, która poza Krakowem ma marginalną ilość kibiców (w przeciwieństwie do katalońskiego zespołu), a i w samym miesćie nie ma ich jakoś mega dużo. Do tego ile osób chciałoby łożyć jakąkolwiek kasę skoro nawet frekwencja na meczach jest śmiesznie niska?

Co do zmiany właściciela - ja również uważam, że nadszedł moment pożegnania z Cupiałem (ba, ja mówiłem o tym rok-dwa lata temu), oczywiście jeśli na horyzoncie byłby jakiś sensowny następca. Proszenie o podanie nazwiska jest tak absurdalne, że ciężko nawet na to odpowiedzieć. Czy ktoś z forum jest ekspertem w dziedzinie biznesu, iż zna z nazwiska potencjalnych kupców? Zapewne znajomość tego tematu u większości forumowiczów kończy się na Kulczyku, Czarneckim czy Solorzu bądź Krauze, więc naprawdę ciężko wymagać by ktoś wskazał: tak, X byłby świetnym właścicielem.
Może jakaś grupa kapitałowa, albo zagraniczna firma? Jednak jest dość spore ryzyko, że zatęsknimy wtedy za Cupiałem.

kacpergawlo napisał(a):Wyświetl post
Trzeba się jednak zastanowić czy z Cupiałem mamy szansę na coś więcej niż marazm. Nawet jeśli ten marazm oznaczałby czołówkę polskiej ligi. Kiedy mieliśmy sensowny budżet transferowy? Inni idą finansowo do przodu, a my dalej brodzimy w tym samym szambie. Jak raz znalazła się kasa na Meliksona (i to też nie była jakaś bardzo wygórowana kwota) to już reszta transferów była za friko (akurat sfarcili, że wówczas Genkov i Pareiko w miarę grali). Ostatnie okienko to już popis marności naszych możliwości: wypożyczenia, praktycznie bez szans na wykupienia (poważnie ktoś wierzy, że wykupimy Bitona?) i emeryci za free + Jovanovic z wyprzedaży. Nie chcę oceniać czy ci gracze są wartościowi tylko z jakiej półki ich ściagamy (darmowi, wypaleni, albo wypożyczenia czy przeceny).
Czy wydajemy mało? Nie, przez ostatnie trzy okienka transferowe mniej więcej tyle wydaliśmy:
Melikson - ok. 700 tysięcy euro
Wypożyczenie Diaza - ok. 100 tysięcy euro
Wypożyczenie Bitona - ok. 100 tysięcy euro
Wypożyczenie Nuneza - ok. 100 tysięcy euro
Genkov - ok. 500 tysięcy euro
Jovanović - wyprzedaż za 400 tysięcy euro, choć niektórzy mówili nawet o 700 tysiącach.
Chavez - ok. 200 tysięcy euro
Bunoza - ok. 400 tysięcy euro
Jovanić - ok. 400 tysięcy euro
Wilk - ok. 200 tysięcy euro

Do tego dochodzą procenty dla agentów, kontrakty, premie.

Lepiej zapytajmy o źródła dochodów...
Mamy stadion wypełniony po brzegi?
Sezon przed przebudową drużyny graliśmy u siebie?
Mamy sponsora generalnego?
Pieniądze za prawa telewizyjne pokrywają pensje zawodników?

Jak więc to wszystko się bilansuje? Mam wrażenie, że tu własnie jest problem...
jerry.lii.lewis
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 23.11.2011, 19:27
Taką politykę transferową wybrał Cupiał.Za 8 mln Euro pozbył się obrony + Pawła i Piotrka Brożka a kazał sprowadzić zawodników za darmo + Bunoza,Melkson , wypożyczony Biton,Diaz,Lamey.Jak myślisz, Stana nie miał lepszych zawodników w rękawie?Tylko co?Myślisz, że będą grali za frytki?Takiemu talentowi trzeba zapłacić ok 300-400 tyś + często wykupić go z jakiegoś klubu ze wschodu lub południa.Zobacz sobie na internecie kogo wyłowił Stan i za jakie pieniądze pózniej odeszli.
Po pierwsze - Pan Cupiał
Po drugie - wybrał taką politykę bo tak ma ochotę gospodarować swoimi pieniędzmi w swoim klubie
Po trzecie - jego, w przeciwieństwie do Ciebie na to stać
Po czwarte - jak się nie ma nic mądrego do napisania to może lepiej nie pisać nic ->

Cytat:
Pablo84 napisał(a):
Nie wiem.
Pablo84
Senior Member

Stary 23.11.2011, 19:39
jerry.lii.lewis napisał(a):Wyświetl post
Po pierwsze - Pan Cupiał
Po drugie - wybrał taką politykę bo tak ma ochotę gospodarować swoimi pieniędzmi w swoim klubie
Po trzecie - jego, w przeciwieństwie do Ciebie na to stać
Po czwarte - jak się nie ma nic mądrego do napisania to może lepiej nie pisać nic ->
Po pierwsze, nie strofuj mnie.
Po drugie.To forum i mogę wyrazić swoją opinię na temat tego człowieka,zwłaszcza, że go nie obrażam.
Po trzecie.Faktycznie mnie nie stać. Na drużynę, ale często i na bilety na stadion.
Po czwarte.Nie jesteś dla mnie autorytetem w dziedzinie forumowych mądrości, więc wybacz, ale Cię nie posłucham.

Czasami mam wrażenie , że PAN CUPIAŁ zachowuję się jak rozkapryszone dziecko, któremu zabrano zabawkę w piaskownicy.Chciał LM?To niech się nie zachowuje teraz jak hipokryta.Ustami Basałaja powiedział, że ten sezon w klubie traktują jako eksperymentalny i planem minimum jest awans do LE, a teraz wielmożny Pan rozpierdala wszystko w ....uł, bo nagle okazało się, że w klubie nie ma zmienników.Czyja to wina ze rok temu posprzedawano całą obronę i zawodników ofensywnych?Jaką % całości kwoty z transferów reinwestowano?
Niby brakło 3 min do awansu CL, tylko że to zajebiście złudne.Zabrakło przedewszystkim stabilizacji, ogrania, schematów.APOEL napierdala praktycznie tym składem 3 rok, wymieniając od czasu do czasu ogniwa przy niewiele wyższym budżecie.Gdzie sa teraz oni, a gdzie my?
Owszem, to jego klub, ale NIE MOŻE z nim robić co chce, bo to ....a dobro narodowe, historia Polskiej piłki i znakomitych ludzi, którzy grali dla tego klubu, gdy jeszcze Polski jeszcze nie było na mapach świata, lub gineli za ojczyzne.Dlatego ....ica mnie strzela, gdy Pan Cupia traktuje ten klub jak swoją zabawkę.
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 24.11.2011 o godz. 20:14.

allon
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 23.11.2011, 21:05
Po pierwsze -
Klub piłkarski to biznes jak każdy inny , żeby robić pieniądze trzeba je po prostu mieć
Klub piłkarski pieniądze robi na transferach, nagrodach za wyniki sportowe biletach na mecz , sponsorach itd. W dużej mierze nagrody, wpływy z dnia meczowego wpływy od sponsorów przeznaczane są na bieżące utrzymanie drużyny sztabu, pieniądze jako zysk robi się na transferach.

Nie da się drenować przez wiele lat spółki z towaru(czyt. piłkarzy) nie oddając z powrotem współmiernych środków finansowych na nowy towar(piłkarzy) (a tak robił pan BC) bo w końcu spółka zacznie wynikami dołować czy to finansowymi czy sportowymi

Z klubem piłkarskim jest jak ze sklepem - jak sprzedasz towar to część zysku zostawiasz dla siebie a za większość kupujesz nowy żeby mieć co sprzedawać w dalszym ciągu, tak to mniej więcej działa
Jakoś w swojej Telefonice potrafi to doskonale zrozumieć a w Wiśle nie .... Może sobie szukać kolejnych kozłów ofiarnych ,ale pretensje o wyrzucanie pieniędzy w błoto może mieć tylko i wyłącznie do siebie i do swoich pożal się Boże "doradców" z loży.

^^ A "najlepsze" jest to ,że Wisła mogłaby spokojnie przynosić duże zyski właścicielowi jak i przy tym w pełni realizować swoje cele sportowe tak jak to robi choćby Dinamo czy Partizan

Podejrzewam ,że Stan przezornie nie wydaje kasy na prawo i lewo tylko wydaje ją tylko i wyłącznie wtedy kiedy widzi szansę zarobku na zawodniku - tak robił w PSV więc przestańcie za przed czasem płakać. Wieloletniego braku polityki transferowej w rok się nie da naprawić
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 30.11.2011, 18:14
Wygląda na to że zakotwiczą w Polsce na dłużej.
Jednak dziwię sie że postanowili to oboje rozdmuchać. Chyba oprócz satysfakcjii i zaspokojenia własniego EGO nikt na tym nie skorzysta.
http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=26162
Ostatnio edytowane przez Dariook : 30.11.2011 o godz. 18:18.
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 30.11.2011, 18:43
A ja właśnie życzę sobie, żeby wspaniały Piechniczek chociaż raz przyznał się na forum publicznym do błędu i łaskawie w mediach przeprosił!
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 30.11.2011, 19:00
DeadOrAlive napisał(a):Wyświetl post
A ja właśnie życzę sobie, żeby wspaniały Piechniczek chociaż raz przyznał się na forum publicznym do błędu i łaskawie w mediach przeprosił!
Mozesz zapomniec - to jest stary tetryk i nigdy czegos takiego nie zrobi
spirit
Senior Member

Od: 09.2003

Stary 30.11.2011, 20:33
mitmichael napisał(a):Wyświetl post
Mozesz zapomniec - to jest stary tetryk i nigdy czegos takiego nie zrobi
Jeśli holenderski duet wygra proces (a wg mnie jest to przynajmniej prawdopodobne) to na pewno sąd nakaże Antosiowi zamieścić oficjalne przeprosiny w ogólnopolskich mediach. Szczere, nie szczere - ale będą
Feci quod potui faciant meliora potentes
Dariook
Socios Wisła Kraków

Stary 13.01.2012, 04:09
Wake Up... Stan!
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 13.01.2012, 11:02
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Wake Up... Stan!
Kaziu Moskal i Prezes Basałaj także jak mantrę powtarzają, że Wisła ma potencjał na obronę tytułu i puchary . Więc proszę dodać do swojej wypowiedzi pozostałych członków Wiślackiego Trio .
Dariook
Socios Wisła Kraków

Stary 13.01.2012, 11:54
O ile Bb i SV można zrozumieć bo nie wymagajmy by srali pod siebie , jednak Moskala kompletnie nie rozumiem.
On jako Trener nie potrzebuje wzmocnień? To ja sie pytam dlaczego stracił nam 6 pkt na R22?

Chcę się mylić, niech to będzie jakąś zasłona... Bo jak nie to niestety ale Moskal rozmienia się na drobne.
Powoli można w ciemno twierdzić że do końca sezonu nie dotrwa, sam sobie zbija trumnę, wieko już nakryja inni.
Okaże się że jeszcze nie jego czas. Bo mając taki mocny skład , tracić punkty nie przystoi...
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 13.01.2012, 12:19
Dariook napisał(a):Wyświetl post
O ile Bb i SV można zrozumieć bo nie wymagajmy by srali pod siebie , jednak Moskala kompletnie nie rozumiem.
On jako Trener nie potrzebuje wzmocnień? To ja sie pytam dlaczego stracił nam 6 pkt na R22?

Chcę się mylić, niech to będzie jakąś zasłona... Bo jak nie to niestety ale Moskal rozmienia się na drobne.
Powoli można w ciemno twierdzić że do końca sezonu nie dotrwa, sam sobie zbija trumnę, wieko już nakryja inni.
Okaże się że jeszcze nie jego czas. Bo mając taki mocny skład , tracić punkty nie przystoi...
W tamtym roku transfery były późno i co były słabe? Genkov, Melikson, Pareiko dali wiele, zawdzięczamy im mistrzostwo. Co trener ma mówić według Ciebie: "nie mamy pieniędzy na transfery", "właśnie negocjujemy", a może "możemy wydać w okienku milion euro". Media takie rzeczy podchwycą i powstaną niezłe kwiatki. Jeszcze się okaże, że spalą nam jakiś transfer. Interesowaliśmy się rzekomo kilkoma piłkarzami, którymi potem interesowały się inne kluby. Jeżeli byłoby w tym jakieś ziarenko prawdy to jest to wystarczający powód, aby zachowywać w tajemnicy wszystko związane z transferami. Tym bardziej, że klub X może podbić stawkę bo stwierdzi, że Wisła potrzebuje na już transferu danego piłkarza itp.

Kiedyś były wycieki nazwisk i czy to było lepsze? Teraz działamy dużo bardziej profesjonalnie.

A punkty mogliśmy stracić z masy innych powodów, np. jakiś błąd w przygotowaniach, albo nastawienie mentalne, czy cokolwiek innego. Skład mamy silniejszy od Śląska.
borys
Banita

Od: 07.2010

Stary 13.01.2012, 12:23
Proste jak budowa cepa, nie chodzi o to, ze ktos czegos nie robi( w sensie nie przeprowadza transferow). KASY NIE MA. I ani SV ani BB ani KM nie przeskocza tego faktu.
Co do wypowiedzi Moskala to przeciez bylo do przewidzenia od poczatku, ze bedzie mowil, ze wszystko jest git. Trener bez doswiadzcenia jako pierwszy, heh bez licencji, pracujacy za psie pieniadze jak na zarobki innych na jego stanowisku, itd. ma prosic o wzmocnienia? (To nie przytyk do Kazia ale taka trzezwa ocena sytuacji)

P.S Ja mimo wszystko sadze ze bedzie 1 transfer na lewa obrone i to wsio.
flamengista
Piknik

Stary 13.01.2012, 12:32
Ile razy można to maglować... Wisła nie płaci nawet tyle, co Polonia, Legia i Amika. A przecież liga polska jest dla większości piłkarzy zagranicznych mało atrakcyjna.

Dlatego Stan nie zdradza się z planami transferowymi, bo nie ma sensu "spalać" zawodnika. Na ogół jest tak, że dostaje od nas ofertę, ale Wisła jest dla niego drugą lub trzecią opcją. Więc zawodnik czeka do końca okienka transferowego - jeśli nie ma nic innego, trafia do nas.

Stan ogłaszał, że chce zrealizować 2-3 transfery w tym okienku i tego należy się spodziewać. Doświadczenie też uczy, że w przypadku zagranicznych transferów do Wisły media na ogół dowiadują się o zakupie dopiero na konferencji prasowej. I mi się to bardzo podoba. Ze Świerczokiem był wyjątek, bo z Polakami nie da się utrzymać w tajemnicy negocjacji transferowych. Taki to już kraj.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 13.01.2012, 13:22
borys napisał(a):Wyświetl post
Co do wypowiedzi Moskala to przeciez bylo do przewidzenia od poczatku, ze bedzie mowil, ze wszystko jest git. Trener bez doswiadzcenia jako pierwszy, heh bez licencji, pracujacy za psie pieniadze jak na zarobki innych na jego stanowisku, itd. ma prosic o wzmocnienia? (To nie przytyk do Kazia ale taka trzezwa ocena sytuacji)
A myślisz że jakby prosił/błagał to coś by się zmieniło?Petrescu płakał o transfery i co? - dostał jedno wielkie gówno
Transfery a zachcianki trenera to dwie różne rzeczy i nie mają ze sobą niczego wspólnego
Trener w Wiśle musi brać co dają i tyle, stąd tez niemożliwością jest zakontraktowanie gościa z tzw nazwiskiem i sukcesami który faktycznie będzie chciał osiągnąć duże cele, bo taki trener sam ustala warunki - 'ok biorę drużynę ale potrzebuje to to i to'

Stąd jak dla mnie to plus że Moskal nie robi z siebie głupka wiedząc jaka jest sytuacja.Valckx czy Basałaj muszą dobrze zdawać sobie sprawę że z tym stanem kadrowym , obrona mistrza jest mało realna.Czy coś z tym zrobią - zobaczymy
94 - Allah Akbar!!
Arkas
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 13.01.2012, 13:25
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Cytat:
Rozumiem, dlaczego obie strony chcą ze sobą negocjować. My nie mamy z tym problemu. Młodzi piłkarze zmieniają kluby i to jest część futbolu - powiedział dyrektor sportowy Wisły Kraków.
Tak, sprzedawać / oddawać młodych a Stan ściągnie kolejnego emeryta z Holandii...
Nie wstydź się patriotyzmu.
WP.
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 13.01.2012, 13:26
Ale co Wisła może zrobić by go zatrzymać? No co ?
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Zamknięty temat
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów