The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 29 23,02%
osłabi 80 63,49%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,49%
Głosujących: 126. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
sl@y
Senior Member

Od: 10.2014

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 16.01.2020, 06:52
i jeszcze napastnik
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 16.01.2020, 09:41
luke1906 napisał(a):Wyświetl post
Jeśli jakimś cudem mielibyśmy grać na 2 napastników to jednym z nich musi być Buksa.
Kilka bramek i może go ktoś weźmie za dobry pieniądz. Skoro taki Klimała (wg wiki raptem 8 goli w ekstraklapie) mógł pójść za 4mln to czemu nie Buksa?
To może być nasza jedyna opcja na wyjście z długów, a jeżeli nie dostanie szansy to za chwilę go tu nie będzie.
Buksa nie jest gotowy na 90 minut gry. Poprzednia runda i ta wcześniej były przerywane kontuzjami.
Skowronek nie zniszczy dzieciaka obciążając go jak seniora. Będzie grał na ile mu organizm i forma pozwoli.
Pomijam że kończy mu się kontrakt...

Lodu na głowę polecam.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 16.01.2020 o godz. 10:24.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 16.01.2020, 11:05
Nie mówię, że ma grać od deski do deski. Zdaję sobie sprawę, że to młody chłopak.
Ale musi dostawać zdecydowanie więcej minut.
Przedłuży kontrakt jak nie dostanie szansy? Na kim innym mamy perspektywę dobrych pieniędzy?
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 16.01.2020, 11:21
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Buksa nie jest gotowy na 90 minut gry. Poprzednia runda i ta wcześniej były przerywane kontuzjami.
Skowronek nie zniszczy dzieciaka obciążając go jak seniora. Będzie grał na ile mu organizm i forma pozwoli.
Pomijam że kończy mu się kontrakt...

Lodu na głowę polecam.
no wlasnie dlatego ze konczu mu sie kontrakt to trzeba chlopakowi pokazac ze sie na niego liczy i stawia i wierzy - a nie odsyla na lawe i rezerwy - potem bedzie placz ze kolejny mlody zawodnik uciekl gdziekolwiek - zeby tylko grac
Odpowiedz cytując
Matios98
Member

Od: 12.2018

Stary 16.01.2020, 11:42
Co wy z tym Buksą? kiedy ostatnio nastolatek dostawał tyle szans co Buksa, w XX wieku? Zluzujcie trochę, mam oczywiście nadzieje, że wkrótce z nim przedłużymy kontrakt, ale ja nie widzę żadnych przesłanek dla których nie miałby tu zostać na dłużej. Do kadry włączony jako 15 latek, pierwsze minuty jako szesnastolatek, w poprzedniej rundzie jak był zdrowy, to regularnie szanse dostawał, więc kompletnie nie rozumiem nad czym wy tu dywagujecie?
on ma nam ekstraklasę ratować czy co? dajcie spokój.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 16.01.2020, 12:05
nie chodzi tylko o grę w eklapie, ale również szanse na zrównoważony rozwój, profesjonalne szkolenie i spokojną przyszłość. Mogę się założyć, że za pół roku niezależnie od naszego spadku chłopa już nie będzie, wybierze Lecha/Legie/Pogoń/Zagłębie.
Odpowiedz cytując
Matios98
Member

Od: 12.2018

Stary 16.01.2020, 12:17
No to przecież w Wiśle ma to wszystko zapewnione, baza treningowa jest, sztab ludzi jest, są doświadczeni piłkarze od których może się uczyć. Nie wiem po co miałby odchodzić do w/w drużyn i grzać tam lawę lub grać w CLJ czy rezerwach jak tu ma szanse na grę w ekstraklasie.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 16.01.2020, 13:07
gizmowisla napisał(a):Wyświetl post
no wlasnie dlatego ze konczu mu sie kontrakt to trzeba chlopakowi pokazac ze sie na niego liczy i stawia i wierzy - a nie odsyla na lawe i rezerwy - potem bedzie placz ze kolejny mlody zawodnik uciekl gdziekolwiek - zeby tylko grac
Nie wiem czy się interesujesz Wisłą, ale Buksa i Hoyo mają problemy z kontuzjami.
Jeżeli Buksa odejdzie to nie dlatego że dostaje mało czasu, to jest pewne. Dla kasy, lepszych perspektyw, za namową agenta - to już inna sprawa. Ja stawiam że na 90% odejdzie do innego klubu ekstraklasy.

A płacz jest zawsze, nawet jak odchodzą młodzi którzy kompletnie nie rokują.

@luke1906 - wiesz dlaczego Buksa nie grał dużo w ostanim roku? Przez KONTUZJE (miał kilka).
Skąd Ty w ogóle wziąłeś że Buksa nie dostaje czasu? Grałby więcej gdyby był zdrowy, a liczenie że będzie drugim napastnikiem kiedy on co chwile ma problemy to jakaś abstrakcja.
Będzie grał z uwagi na to że mamy wąską kadrę i przepisy o młodzieżowcu chociażby, poza tym sportowo daje więcej niż np. Zdybowicz. Ale to jest 16-latek.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 16.01.2020 o godz. 13:21.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 16.01.2020, 13:19
A ja obstawiam, że nie odejdzie. Jeśli do klubu przychodzą tacy piłkarze jak Zhukov i Kuveljic, którzy nie tylko mają 'papiery na duże granie' i wielkie nadzieje, jakie wiążą z nimi kibice, ale przede wszystkim udowodnili, że coś już potrafią, to jestem pewien, że zarząd z łatwością go zatrzyma, jeśli tylko oceni, że 'potencjał' nie jest wyobraźnią kibiców i jazdą na plecach brata. Myślę, że jeśli odejdzie, to za rok i za granicę.
" 'cause aint no such thing as half way crooks" ~PMS
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 16.01.2020, 13:47
Transfer Hołowni to transfer "warszawski" jak Szota. Ale mozę akurat trafimy i się nada. Widzialem go pare razy na zywo - był dla mnie jak Alan Uryga tyle ze z boku. No ale ja nie umiem oceniać
Szkoda sprawy z Peszkinem, ale Płock daje lepiej.
O tym czu Zukow "ogarnie" dowiemy sie podczas rundy.

W tej lidze trzeba biegac biegac i biegac. I chłopaki to robią, pozytywnie oceniają prace z Leszkiem, no ale mamy styczeń, czas pokaże jak będzie w rundzie.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member

Stary 16.01.2020, 14:01
wolfy napisał(a):

@luke1906 - wiesz dlaczego Buksa nie grał dużo w ostanim roku? Przez KONTUZJE (miał kilka).
Skąd Ty w ogóle wziąłeś że Buksa nie dostaje czasu? Grałby więcej gdyby był zdrowy, a liczenie że będzie drugim napastnikiem kiedy on co chwile ma problemy to jakaś abstrakcja.
Będzie grał z uwagi na to że mamy wąską kadrę i przepisy o młodzieżowcu chociażby, poza tym sportowo daje więcej niż np. Zdybowicz. Ale to jest 16-latek.
W listopadzie i grudniu w 7 meczach dostał łącznie 90minut. Nie wydaje mi się to dużo, zwłaszcza biorąc pod uwagę jaką manianę graliśmy oraz fakt, że nasi napastnicy zdobyli w tym okresie JEDNĄ bramkę - Brożek w Zabrzu.
Nie ma 16 lat, wczoraj skończył 17. Wiem, że miał kontuzję, ale siedząc na ławie czy grając po 10 minut to się do ligowych obciążeń nie dopasuje.
Zobacz sobie ile minut rozegrał rok starszy Karbownik.
the future's uncertain
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 16.01.2020, 14:04
W listopadzie i grudniu w 7 meczach dostał łącznie 90minut. Nie wydaje mi się to dużo, zwłaszcza biorąc pod uwagę jaką manianę graliśmy oraz fakt, że nasi napastnicy zdobyli w tym okresie JEDNĄ bramkę - Brożek w Zabrzu.
Nie ma 16 lat, wczoraj skończył 17. Wiem, że miał kontuzję, ale siedząc na ławie czy grając po 10 minut to się do ligowych obciążeń nie dopasuje.
Karbownik to rocznik 2001
Buksa rocznik 2003

jak ty widzisz rok roznicy to nie mam pytań
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member

Stary 16.01.2020, 14:23
Mój błąd, 2 lata.
Nie zmienia to faktu, że tamten już w 2018 miał natrzaskane minut w rezerwach.
the future's uncertain
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 16.01.2020, 18:42
Ciekawe czy my dostaniemy kasę za Carlitosa.....
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 16.01.2020, 18:53
Dwa lata starszy Karbownik. W tym okresie to bardzo dużo.
Grał tyle ile mógł. To że Ci się to wydaje mało - nie wiem co Ci mogę napisać. Młodziutki chłopak po kolejnej kontuzji, wy byście go zajechali w wieku 16-17 lat tak że w wieku 23 miałby historię kontuzji dłuższą niż listę występów. Jest sporo takich piłkarzy których za młodu zniszczono, u nas choćby Czekaj.
Poprzedni sezon Buksa też stracił przez kontuzję. Poza tym wchodząc zawalił nam ważnego gola, to nie jest tak że wpuszczanie go jest zawsze wskazane.

Proponuję ocenę zostawić trenerom, chłopak broni się umiejętnościami więc nie ma obaw że będzie siedział na ławce, ale pewnie w najbliższym czasie nie zagra nawet 60 minut od początku.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 18.01.2020, 21:11
Mnie z tych transferów poza klepniętym Żukowem najbardziej ciekawią :

1) potwierdzony Herbert - czy da radę, bo ostatnio w JL2 radził sobie w kratkę, a w Polsce całkiem całkiem. Strzelam, że da radę. w Japonii - szczególnie w niższych ligach gra się piłką szybko i technicznie, moim zdaniem radził sobie średnio, bo na takie granie jest po prostu za klockowaty. To jak Kosowski i Bundesliga. Leserstwo podparte bajeczną techniką w Niemczech po prostu nie miało prawa przejść.

2) Tomczyk - tylko szkoda, że omawiane jest wypożyczenie pewnie bez opcji wykupu... Strasznie niedoceniany w Lechu, a gdy tylko wchodzi na boisko to albo strzela albo śmierdzi golem. Technicznie nie wirtuoz - raczej surówka, ale to jest gość, którego piłka szuka w polu karnym i mógłby się okazać strzałem w dziesiątkę. Tylko, jeśli nie będzie perspektywy wykupu to lipa.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 18.01.2020 o godz. 21:14.
Odpowiedz cytując
xiondz77
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2007

Stary 18.01.2020, 21:29
Tomczyk według mnie świetny ruch, mocny przepchnie sie ,potrafi uderzyc . Tak jak pisze s1mone niedoceniany na Bułgarskiej. Mamy stryczek pod nosem a ten człowiek gwarantuje kilka punktów więcej.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 18.01.2020, 22:10
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Mnie z tych transferów poza klepniętym Żukowem najbardziej ciekawią :

1) potwierdzony Herbert - czy da radę, bo ostatnio w JL2 radził sobie w kratkę, a w Polsce całkiem całkiem. Strzelam, że da radę. w Japonii - szczególnie w niższych ligach gra się piłką szybko i technicznie, moim zdaniem radził sobie średnio, bo na takie granie jest po prostu za klockowaty. To jak Kosowski i Bundesliga. Leserstwo podparte bajeczną techniką w Niemczech po prostu nie miało prawa przejść.

2) Tomczyk - tylko szkoda, że omawiane jest wypożyczenie pewnie bez opcji wykupu... Strasznie niedoceniany w Lechu, a gdy tylko wchodzi na boisko to albo strzela albo śmierdzi golem. Technicznie nie wirtuoz - raczej surówka, ale to jest gość, którego piłka szuka w polu karnym i mógłby się okazać strzałem w dziesiątkę. Tylko, jeśli nie będzie perspektywy wykupu to lipa.
Na weszło.fm w magazynie lig egzotycznych gościł ostatnio Kamiński, który grał w Japonii 5 lat i powiedział, że w JL2 (90% zespołów) gra się lagę do przodu do wysokich, zazwyczaj zagranicznych piłkarzy, który mają ją zgrać. Taki późny Skorża. Tak więc twoja teoria nietrafiona
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Stary 19.01.2020, 00:57
xiondz77 napisał(a):Wyświetl post
Tomczyk według mnie świetny ruch, mocny przepchnie sie ,potrafi uderzyc . Tak jak pisze s1mone niedoceniany na Bułgarskiej. Mamy stryczek pod nosem a ten człowiek gwarantuje kilka punktów więcej.
czy t o jest napastnik-wzmocnienie - ktore NAM DA UTRZYMANIE czy to jest czlowiek ktory .......wwweezzz , nie chce przeklinac AL;E DLA MNIE TO KOLEJNY KROK W TYM ZEBY WIEDZIEC ZE TO JEDNAK koniec
Ostatnio edytowane przez gizmowisla : 19.01.2020 o godz. 01:06.
Odpowiedz cytując
xiondz77
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2007

Stary 19.01.2020, 01:12
Messiego chciałes? Skończcie juz płakać bo jak na razie nie wygląda to źle. Przemyślane te ruchy są.Jak nie podpiszemy serba to maja jakiegos defensywnego w obwodzie na 100%.
Odpowiedz cytując
Piotr777
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 19.01.2020, 02:20
Naszym celem nadrzędnym jest utrzymanie. I temu służą poczynione ruchy transferowe (wypożyczenia). Gdy osiągniemy cel krótkoterminowy, przejdziemy do etapu zmian właścicielskich. Dopiero kiedy przejdziemy ten etap, możemy spodizewać się zmiany polityki transferowej na długofalową. Tomczyk, Hołownia i Hebert idealnie wpisują się w aktualną politykę. Nie mamy czasu na eksperymenty. Ci Panowie znają realia naszej ligi. Na nich nas aktualnie stać.
Odpowiedz cytując
Lonia
Member

Od: 08.2018

Stary 19.01.2020, 06:07
Tomczyk-jestem jak najbardziej za,i tak jak koledzy wyżej uważam,że brak opcji wykupu to wielka strata.Tomczyk to napastnik o charakterystyce Ondraszka,silny waleczny a nawet skuteczny,z drugiej strony surowy technicznie,ma 21 lat i jest w Lechu mocno nie doceniany.
Posiłkując się danymi z TM,chciałbym zwrócić Waszą uwagę,że w poprzednim i obecnym sezonie Tomczyk wystąpił w Amikorzu w 35 meczach w których strzelił 7 goli i miał 2 asysty,powiecie,że to słabe staty? niby tak,ale...
Z tych 35 spotkań uzbierało się zaledwie 577min gry to tak mniej więcej 4 pełne mecze!!!!-przypominam 7 goli 2 asysty.
W zaledwie 4 meczach wyszedł w podstawie i nich właśnie zanotował 3 gole i 2 asysty,reszta to występy kilku lub kilkunastominutowe.
Tak,że zanim na dobre zaczniecie hejtować nasze ruchy transferowe i samego Tomczyka,to przeanalizujcie fakty i oglądnijcie gościa w akcji.
Odpowiedz cytując
Lonia
Member

Stary 19.01.2020, 06:11
577min to 6 pełnych meczy,mój błąd,jeszcze się nie dobudziłem
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 19.01.2020, 08:53
Ja widze, że niektórzy tu oczekują, że kupimy napastnika, ktory przejdzie pół boiska i będzie lądował bramki. Sorry, ale rozczaruje was... Nie stać nas. My po pierwsze potrzebujemy zgranych pomocników, którzy będą tworzyli akcje i wystawiali piłkę temu napastnikowi, który będzie strzelał do pustaka. A do tego nadaje się nawet Brożek. Ale wiadomo jak że zdrowiem. Dlatego szukamy w miarę ogarniętego napastnika... I Tomczyk jest do tego w sam raz.
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 19.01.2020, 09:35
No musze przyznac ze takiej laurki Tomczykowi to nikt nie zrobil. Bo np w Lechu maja go za cieniaka i totalne drewno.A zreszta on jest kontuzjowany dlatego go nie zabrali na zgrupowanie.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 19.01.2020, 09:48
Ahh aż mi się zeszły rok przypomina i info o janickim:
1. Niedoceniany w Lechu
2. Może i surowy technicznie ale wysoki i silny
3. Stolar go odbuduje

Odpowiedz cytując
Lonia
Member

Stary 19.01.2020, 09:49
Pomijając to czy Tomczyk jest kozakiem,czy przeciętniakiem,to faktem jest ,że to młodzieżowy reprezentant Polski,ma status młodzieżowca i doświadczeniem w Esie bije na głowę Bukse,Zdybowicza i Tupte razem wziętych.
Owszem nie jest wirtuozem technicznym ale to walczak,jakim nie jest np.Brożek.
Radziłbym tym,którzy wierzą w to,że do klubu na krawędzi finansowej i sportowej przyjdzie ktoś lepszy od Tomczyka,mocno się rozpędzić i....
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 19.01.2020, 10:34
Ma_niek napisał(a):Wyświetl post
No musze przyznac ze takiej laurki Tomczykowi to nikt nie zrobil. Bo np w Lechu maja go za cieniaka i totalne drewno.A zreszta on jest kontuzjowany dlatego go nie zabrali na zgrupowanie.
W miarę ogarnięty i że potrafi strzelić do pustaka to jest laurka? Weź się idź przewietrz.
Odpowiedz cytując
sanderuss
Socios Wisła Kraków

Stary 19.01.2020, 11:28
ciacho napisał(a):Wyświetl post
... potrafi strzelić do pustaka ...
Tak, do pustaka tez trzeba potrafic strzelic i to w polskiej polamatorskiej lidze jest duzy atut.
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Stary 19.01.2020, 12:36
z niechcianego ochlapu z amiki - robicie mega trnsfer , no zajebiscie - przypominam tylko ze to ostatni dzwonek zeby sie utrzymac w lidze , zeby stal sie cud .... my potrzebujemy lisa typu Angulo a nie typa typu Tomczyka , ze nie wspomne o obronie i defensywnym pomocniku
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów