The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 04.01.2020, 11:04
Armin napisał(a):Wyświetl post
Wyobraźmy sobie że drużyna piłkarska wraca pod skrzydła TS. I teraz pytanie do Socios? Na Wisle nie dacie? Przecież Wisła jest jedna. Nawet jakby tam Banaś rządził to i tak dacie. Nie będziecie wspierać? Nie macie klubu w sercu?
A ma sens dawanie pieniędzy tej patologii? Przejście do TS to koniec Wisły, trzeba zaczynać od A klasy poza ich skrzydłami.
Stosując logikę niektórych to nie ma znaczenia na co pieniądze pójdą bo "wspieramy Wisłę". Nie moja kasa, ale dziwi mnie takie podejście po tym co TS odwaliło dwa lata temu.

Według mnie TS będzie leciał w wuja dopóki nie zostanie przyparty do muru przez kibiców. Zero kasy, bojkot etc.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 04.01.2020, 11:07
Właśnie dlatego powstało stowarzyszenie, by osoby, które chcą wspierać Wisłę mogły to robić nawet wtedy, gdy nie będą miały pełni zaufania do osób zarządzających. Nasze środki będą wydawane zgodnie z naszym życzeniem i jeśli w stosunku do jakiegokolwiek zarządu pojawią się wątpliwości, to członkowie albo zablokują wsparcie, albo będą wspierać spółkę darowiznami celowymi (a sposoby na to, by środki nie zostały wykorzystane w innym celu są). Naprawdę byłoby świetnie, gdyby w RN spółki znalazło się miejsce z ramienia naszej organizacji, to ułatwiłoby sprawę.

Stosując Twoją logikę Wolfy, to półtora roku temu Wisły by już nie było.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 04.01.2020, 11:14
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Właśnie dlatego powstało stowarzyszenie, by osoby, które chcą wspierać Wisłę mogły to robić nawet wtedy, gdy nie będą miały pełni zaufania do osób zarządzających. Nasze środki będą wydawane zgodnie z naszym życzeniem i jeśli w stosunku do jakiegokolwiek zarządu pojawią się wątpliwości, to członkowie albo zablokują wsparcie, albo będą wspierać spółkę darowiznami celowymi (a sposoby na to, by środki nie zostały wykorzystane w innym celu są). Naprawdę byłoby świetnie, gdyby w RN spółki znalazło się miejsce z ramienia naszej organizacji, to ułatwiłoby sprawę.

Stosując Twoją logikę Wolfy, to półtora roku temu Wisły by już nie było.
Rok temu Wisła przetrwsła bo z rąk gangsterów wyrwali ją ludzie powszechnie szanowani (i nie mam tu na myśli Wisłockiego). Jeżeli wróci pod skrzydła tych nieudaczników/przestępców (niepotrzebne skreślić) to będzie koniec. Zostaniesz Ty i pare tysięcy osób którym TS nie wadzi, ale normalni ludzie się odwrócą. Nie będzie drugiej sprzedaży akcji i podejrzewam że Socios też zostanie bardzo mocno przeżedzone.
Ja Wisły pod skrzydłami TS nie wesprę w żadnej formie: karnetu, gadżetu, zbiórki. Nic. Ani złotówki.

Cierpliwość każdego ma granice, a bardzo dużo dobrej woli zostało zmarnowane przez działania TS. Tymczasowość do jakiej doprowadzili uniemożliwia konieczne inwestycje, a większość ludzi jest już zmęczona. Wisłocki budzi negatywne emocje jak Sarapata.

Przy okazji mam pytanie - czy to prawda że Wisłocki nie zgodził się na przekazanie szkolenia dzieci sekcji piłkarskiej, a chce oddać tylko akademię?
Ostatnio edytowane przez wolfy : 04.01.2020 o godz. 11:21.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 04.01.2020, 11:23
Półtora roku temu miała miejsce inna sytuacja, gdyby nie składki i inne akcje Wisły prawdopodobnie by już nie było. Tak, niestety kasa trafiła wtedy w części do złodziei - i właśnie dlatego teraz jest Socios, by takich sytuacji uniknąć. Pierwszą niewielką akcją, którą zrobiło Socios i masz pewność, że kasa nie została tknięta przez jeszcze stare władze, to akcja "Kibice Piłkarzom". Masz pewność, że dzięki takiej pomocy środki trafiły tam gdzie trzeba, na konta piłkarzy.

Pisałem już wiele razy, a potwierdzone to było na spotkaniach tak z SA jak i z TS. Akademia ma być oddana w całości do spółki akcyjnej, wszystkie roczniki. TS chciałby zatrzymać możliwość trenowania dzieciaków do 12 roku życia w "Szkółce Piłkarskiej Wisły", chcieliby zostać klubem partnerskim AP Wisła Kraków.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 04.01.2020, 11:28
Półtora roku temu miała miejsce inna sytuacja, gdyby nie składki i inne akcje Wisły prawdopodobnie by już nie było. Tak, niestety kasa trafiła wtedy w części do złodziei - i właśnie dlatego teraz jest Socios, by takich sytuacji uniknąć. Pierwszą niewielką akcją, którą zrobiło Socios i masz pewność, że kasa nie została tknięta przez jeszcze stare władze, to akcja "Kibice Piłkarzom". Masz pewność, że dzięki takiej pomocy środki trafiły tam gdzie trzeba, na konta piłkarzy.

Pisałem już wiele razy, a potwierdzone to było na spotkaniach tak z SA jak i z TS. Akademia ma być oddana w całości do spółki akcyjnej, wszystkie roczniki. TS chciałby zatrzymać możliwość trenowania dzieciaków do 12 roku życia w "Szkółce Piłkarskiej Wisły", chcieliby zostać klubem partnerskim AP Wisła Kraków.

TS chciałaby zostawić sobie najbardziej dochodową i najmniej wymagającą część
- poprawiłem to co napisałeś. Czyli to prawda że Wisłocki leci w wuja.
Te sieroty które nie potrafią pokazać zaświadczenia o niekaralności chcą być klubem partnerskim Wisły. Jasne. A jak potem okaże się że pracuje tam jakiś były(wersja optymistyczna) handlarz narkotyków albo pedofil to SA będzie za tych idiotów oczami świecić?

Ciekawe ile jest jeszcze takich kwiatków...

TS doprowadzi w ten sposób do upadku sekcji piłkarskiej.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 04.01.2020, 11:29
Rozumiesz, że w AP są też roczniki do 12 roku życia?
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Od: 11.2002

Stary 04.01.2020, 11:30
A SA w ogóle chce przejąć szkółkę?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 04.01.2020, 11:31
Rozumiesz, że w AP są też roczniki do 12 roku życia?
A Ty rozumiesz, że to jest część dochodów każdego normalnego klubu które TS chce sobie zatrzymać prawem kaduka? I że ta kasa powinna trafiać do SA tak jak trafia z innych szkółek klubowych do klubów macierzystych?
Myślisz że po co w Polsce są oficjalne szkółki Barcelony? Myślisz że ktoś z nich zagra kiedyś na Camp Nou?
Ostatnio edytowane przez wolfy : 04.01.2020 o godz. 11:34.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
A ty jak Wisła wróci pod skrzydła TS to przestaniesz jej kibicować? Zostaniesz kibicem innego klubu?

Na pewne rzeczy nie ma się wpływu.
tak mozna gdybac w nieskonczonosc ..... a jak przyjdzie red Bull i zrobi mega druzyne RB Wisla Krakow to nie bedziecie kibicowac ?
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

maaarcin napisał(a):Wyświetl post
A SA w ogóle chce przejąć szkółkę?
Nie chce, chce by TS ją zamknęła.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
A Ty rozumiesz, że to jest część dochodów każdego normalnego klubu które TS chce sobue zatrzymać prawem kaduka?
Rozumiem, tyle ża AP Wisła Kraków (już pod SA) może sobie zrobić nabór i na milion dzieciaków do najmłodszych sekcji i raczej dla nich wszystkich to AP Wisły a nie szkółka będzie pierwszym wyborem. W szkółce - tak jak dotychczas, miałyby trenować dzieciaki, które nie dostały się do AP.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 04.01.2020 o godz. 11:35.
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 04.01.2020, 11:34
W momencie gdy Wisła SA wróci pod skrzydła i zarządzanie TSu, w Socios zostanie ze 100 osób. Jak ktoś tego nie rozumie to rozstał się z rzeczywistością.
I nie ma znaczenia tutaj, że głosuje się na konkretne cele, ludzie po prostu przestaną przelewać pieniądze.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 04.01.2020, 11:35
Snow napisał(a):Wyświetl post
W momencie gdy Wisła SA wróci pod skrzydła i zarządzanie TSu, w Socios zostanie ze 100 osób. Jak ktoś tego nie rozumie to rozstał się z rzeczywistością.
I nie ma znaczenia tutaj, że głosuje się na konkretne cele, ludzie po prostu przestaną przelewać pieniądze.
To właśnie chciałem delikatnie kolegom zasugerować.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Matios98
Member

Od: 12.2018

Stary 04.01.2020, 11:38
Widzę, że przez ten cały konflikt ludziom już totalnie odpierdziela (nie dziwię się, ale starajmy się jednak podchodzić do sprawy na spokojnie, bez emocji). Jeśli chodzi o sprawy hipotetyczne, to już docieramy do granic absurdu, zaraz będzie postulat robienia ankiety nad ankietą w sprawie ankiety. Warto chyba w tym miejscu przypomnieć, że TS jest i był formalnym właścicielem spółki przez cały okres istnienia Socios, dlaczego więc teraz ktoś ma jakieś obawy co do wykorzystywania pieniędzy ze składek, a wcześniej nie miał? przecież sytuacja jest wciąż taka sama. (nawet lepsza,bo w spółce jest "trio" a przecież absolutna większość działań Socios ma związek ze spółką, a nie TS-em)
Warto też sobie uświadomić, że Socios nie jest stroną w tym sporze i nie znając szczegółów, nie mając grupy ekspertów, prawników itd. to nasze stanowisko można sprowadzić co najwyżej do stwierdzenia, że "chcemy żeby ten konflikt zakończył się i żeby wszyscy żyli długo i szczęśliwie" na co to komu? Rozumiem potrzebę działania, ale nie tak po omacku, na dzika byle tylko coś zrobić, byle tylko zająć stanowisko.
Nasze opcje są ograniczone i w zasadzie uzależnione od dobrej woli obu stron. Ja na przykład chciałbym się dowiedzieć dlaczego sprawa nie ruszyła ani o centymetr do przodu, skoro jakieś ustalenia już są (jak choćby to, że akademia ma trafić latem do SA) dlaczego nie udało się osiągnąć nic, albo co stoi na przeszkodzie, żeby ktoś z TS-u (np. Wisłocki) był w radzie nadzorczej SA i wiedział co tam się dzieje, zwłaszcza że kiedy odchodził do TS-u takie ustalenia były, bo nawet ja to kojarzę, a śledziłem sprawę tylko w mediach i na litość boską niech prezes Wisłocki wyjaśni dlaczego TS-owi nie udało się nawet zająć formalnego stanowiska. Takie informacje może próbować pozyskać zarząd Socios, jak do tego się obie strony odniosą nie wiadomo, może się podzielą, może z zastrzeżeniem żeby tego nie upubliczniać, a może w ogóle nie, i jak my w takiej sytuacji mamy nad czymkolwiek głosować i zajmować stanowiska?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 04.01.2020, 11:39
Nie chce, chce by TS ją zamknęła.

Rozumiem, tyle ża AP Wisła Kraków (już pod SA) może sobie zrobić nabór i na milion dzieciaków do najmłodszych sekcji i raczej dla nich wszystkich to AP Wisły a nie szkółka będzie pierwszym wyborem. W szkółce - tak jak dotychczas, miałyby trenować dzieciaki, które nie dostały się do AP.
Czyli SA ma tolerować konkurencje, której wszelkie wpadki będą szły na ich konto. A że TS jest jaki jest to jest to bomba z bardzo krótkim lontem. W internecie niezadowoleni rodzice będą pisać o "szkółce Wisły", nikt nie będzie się zastanawiał co jest TS a co SA.
Świadectwa o niekaralności już są?
Ostatnio edytowane przez wolfy : 04.01.2020 o godz. 11:41.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 04.01.2020, 11:40
Snow napisał(a):Wyświetl post
Może się tak stać, nikt takiej opinii tutaj nie neguje. Ja raczej staram się uzmysłowić, że to bez sensu, bo własnie po to powstało Socios - by nawet w takich "kryzysowych" czasach móc pomagać, by Wisła nie popłynęła.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 04.01.2020, 11:41
Nikt nie będzie palił pieniędzmi w piecu na rzecz ludzi do których nie mają kompletnie zaufania, w dodatku zasiadających w skompromitowanej do granic możliwości strukturze. Na klub nie dacie? Nie. Na tych ludzi w klubie nie damy, bo najprawdopodobniej będą pasożytować i marnować te pieniądze.

Obecnie kibice dają pieniądze na klub tylko i wyłącznie dlatego bo jest to Wisła ich ukochany klub ORAZ zarządzana jest przez ludzi godnych zaufania.

I w mojej ocenie obecnie nie ma jednej Wisły, smutne ale prawdziwe.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 04.01.2020, 11:42
Czyli SA ma tolerować konkurencje, której wszelkie wpadki będą szły na ich konto. A że TS jest jaki jest to jest to bomba z bardzo krótkim lontem. Świadectwa o niekaralności już są?
A czemu Ty mi zadajesz takie pytania i to w takim tonie? Czy ja jestem pracownikiem TSu, akademii? Ja Ci tylko piszę - bo zapytałeś - jaka jest sytuacja. Nie oceniam jej.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 04.01.2020, 11:44
Może się tak stać, nikt takiej opinii tutaj nie neguje. Ja raczej staram się uzmysłowić, że to bez sensu, bo własnie po to powstało Socios - by nawet w takich "kryzysowych" czasach móc pomagać, by Wisła nie popłynęła.
Wisła pod TS zbankrutuje. Koniec, kropka. NIKT im nie da pieniędzy, nikt z nimi nie będzie negocjował, mają zerowe pojęcie i jeszcze mniejszą wiarygodność.
Sponsorzy obwarowują zostanie w Wiśle obecnością Błaszczykowskiego w niej - myślisz że to przypadek?

To nie jest kwestia tego czy Wisła zostanie z trójcą czy wróci do TS, ale czy przetrwa.

serek.c2 - ja oceniam sytuację i nie jest to ocena wzięta z kosmosu. Myślisz że dlaczego trójca chce zamknięcia szkółki TS? Ze złośliwości?

Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 04.01.2020 o godz. 12:08.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Stary 04.01.2020, 11:48
Ale przecież serek.c2 jest raczej tego świadomy... Ciągle go atakujesz, a on praktycznie potwierdza to co piszesz. Co chcesz tym osiągnąć wolfy? Bo kompletnie nie rozumiem.

serek.c2 ma inne zdanie na temat dalszej pomocy, jest to jego prywatne zdanie, a nie Socios. Jestem przekonany, że zdaje sobie sprawę, jak i cały zarząd Socios, że jeżeli piłkarska Wisła "wróci" do TS to Socios w głosowaniu w zdecydowanej większości nie zgodzą się na przekazanie pieniędzy. Przecież to jest jasne patrząc jakie nastroje panują.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 04.01.2020, 11:50
silver03 napisał(a):Wyświetl post
Nikt nie będzie palił pieniędzmi w piecu na rzecz ludzi do których nie mają kompletnie zaufania, w dodatku zasiadających w skompromitowanej do granic możliwości strukturze. Na klub nie dacie? Nie. Na tych ludzi w klubie nie damy, bo najprawdopodobniej będą pasożytować i marnować te pieniądze.

Obecnie kibice dają pieniądze na klub tylko i wyłącznie dlatego bo jest to Wisła ich ukochany klub ORAZ zarządzana jest przez ludzi godnych zaufania.

I w mojej ocenie obecnie nie ma jednej Wisły, smutne ale prawdziwe.
Ja nie wydaję pieniędzy na rzecz ludzi, którzy spółką zarządzają, tylko na rzecz Wisły, która jest moim ukochanym klubem. Jeśli w klubie będzie się źle działo (np. będą zasiadały we władzach spółki nieodpowiednie osoby), to nie odwrócę się od niego, a raczej będę robił wszystko, by sytuację naprawić. Organizacja taka jak Socios, ale o wiele silniejsza, byłaby w stanie wpływać na klub w większym stopniu, mogłaby blokować pewne ruchy, szkoda że tego ludzie nie dostrzegają.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 04.01.2020, 11:52
Tylko, ze pomimo zaklinania Socios nie będzie miało REALNEGO wpływu na to, co dzieje się w Wiśle, a zwłaszcza na gospodarowanie pieniędzmi.
Być może Socios będą mieli udział w konkretnym wydatku, ale nie będą mieli wpływu na kształtowanie tych wydatków tak, żeby ułatwić działania klubu zmierzające do rzeczywistego progresu.

Przykład: Socios zdecydują, że przeznaczą 1 milion na wynagrodzenia piłkarzy.
Władze klubu to przyjmą. Dzięki temu pieniądze, których z własnych, pozostałych przychodów nie wydadzą na pensje piłkarzy bedą mogli wynieść po dowolnym meczu w reklamówce.

Jakoś nie obawiam się takiej sytuacji w przypadku Trio.
Obawiam się jednak tego w przypadku zarządzania przez TS.

Dlatego ja też, po ewentualnym przejęciu przez TS drużyny piłkarskiej wycofam się z Socios.

Pomijam na razie sytuację, gdy TS przejmuje znowu drużynę i przekazuje (sprzedaje SA) innemu, poważnemu podmiotowi, mającemu lepszy pomysł i większe środki na finansowanie drużyny. Na razie to nie grozi.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 04.01.2020, 11:56
maaarcin napisał(a):Wyświetl post
Ale przecież serek.c2 jest raczej tego świadomy... Ciągle go atakujesz, a on praktycznie potwierdza to co piszesz. Co chcesz tym osiągnąć wolfy? Bo kompletnie nie rozumiem.

serek.c2 ma inne zdanie na temat dalszej pomocy, jest to jego prywatne zdanie, a nie Socios. Jestem przekonany, że zdaje sobie sprawę, jak i cały zarząd Socios, że jeżeli piłkarska Wisła "wróci" do TS to Socios w głosowaniu w zdecydowanej większości nie zgodzą się na przekazanie pieniędzy. Przecież to jest jasne patrząc jakie nastroje panują.
Ale gdzie ja go atakuje? Przecież ja go na SB broniłem przed wariatami oskarżającymi go o bycie Sharksem albo jeszcze głupsze rzeczy (w ogóle zrobilibyście coś z pasiastymi prowokatorami, tak btw).

Ja piszę prosto z mostu odpowiedzi na jego argumenty, ale nigdzie go o nic nie oskarżam. Więcej, uważam że robi świetną robotę w Socios. Ale z wieloma rzeczami które pisze się nie zgadzam (jak np. że TS chce sobie tylko mniej zdolne dzieciaczki zostawić). Staram się pokazać brutalną rzeczywistość nie zabarwioną emocjami czy sympatiá dla TS. To są ludzie nieodpowiedzialni i głupi, o uczciwości trudno coś powiedzieć...

Myślę że zrozumienie że nie ma już opcji B p.t. "Wisła w TS" jest kluczowe.

Musicie na sytuację spojrzeć nie tylko jako kibice, ale spróbować tak jak patrzy na to biznes. A dla biznesu TS nie jest partnerem, tylko obciążeniem wizerunkowym, puszką Pandory. Jest balastem ciągnącym piłkę na dno.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 04.01.2020 o godz. 12:01.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 04.01.2020, 11:58
Tyle, że ja tu żadnych swoich argumentów w kwestii AP czy szkółki Wofy nie pisałem, odpowiedziałem Ci jedynie na pytanie, jaka jest sytuacja, jakie są żądania spółki, a jak zapatruje się na to TS.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 04.01.2020, 12:00
Organizacja taka jak Socios, ale o wiele silniejsza, byłaby w stanie wpływać na klub w większym stopniu, mogłaby blokować pewne ruchy, szkoda że tego ludzie nie dostrzegają.
Dlatego od samego początku istnienia Socios optowałem za wydawaniem znacznie większych środków finansowych nie na bezpośrednie potrzeby Wisły, ale na rozwój Socios: powiększanie szeregów Socios przez agresywną kampanię reklamową po to, żeby nie było nas 2000 ale co najmniej 20 000.

Wtedy gromadzone środki miałyby znacznie poważniejszy wpływ na to, co dzieje się w klubie i byłyby najważniejszą pozycją w jego budżecie.
Jakie byłyby tego konsekwencje? Wystarczy sobie wyobrazić....
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 04.01.2020, 12:02
Wisła pod TS zbankrutuje. Koniec, kropka. NIKT im nie da pieniędzy, nikt z nimi nie będzie negocjował, mają zerowe pojęcie i jeszcze mniejszą wiarygodność.
Od dnia kiedy TS ogłosi przejęcie spółki, daję spółce najwyżej kilka miesięcy życia, po czym nastąpi ciężki zgon.

Warto by było, żeby osoby jeszcze niezdecydowane w tym sporze wzięły pod uwagę trzy fakty:

1. TSem zarządzają ludzie bez obycia biznesowego i bez kompetencji do zarządzania. Ich zdolność pozyskiwania sponsorów lub inwestorów jest zerowa. Podobnie jak chodzi o zdolność kontraktowania nowych piłkarzy - jeśli teraz Błaszczu czy Jażdżyński z Królewskim dają jakąś rękojmię, to po ich odejściu zaufanie do spółki spadnie do zera.

Ciekaw jeszcze jestem, czy przypadkiem Gibała (Platiunium) nie węszy tu jakiegoś interesu...

2. Jak na razie gangusy mają inne problemy na głowie niż wywieranie wpływu na TS ale możecie być pewni, że jak tylko pierwsi się otrząsną z kłopotów kryminalnych, to pierwsze kroki skierują do TSu. Wierzycie w to, że zarząd TSu nie ugnie się przed nimi?

3. Trio BJK nie działa z pobudek czysto finansowych. Obecnie nikt do Wisły nie wejdzie jeśli będzie się kierował tylko motywacją materialną. Ani teraz, ani zapewne przez najbliższe 2-3 lata. To raz. A dwa - właściciele mający sentyment do klubu będą zawsze lepszymi właścicielami od takich, którzy robią to tylko dla zabawy lub w celu zarobkowym - bo jak się takiemu Wisła znudzi, to ją pieprznie w cholerę i tyle.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 04.01.2020, 12:04
Tyle, że ja tu żadnych swoich argumentów w kwestii AP czy szkółki Wofy nie pisałem, odpowiedziałem Ci jedynie na pytanie, jaka jest sytuacja, jakie są żądania spółki, a jak zapatruje się na to TS.
No i spoko, a ja tylko tłumaczę dlaczego pomysły TS są złe i nie do przyjęcia z punktu widzenia biznesu.
Absolutnie nie uważam żebyś Ty był problemem, wręcz przeciwnie - robisz co możesz, dzięki Socios Wisła jeszcze istnieje. Tak więc nie traktuj tego jako atak na siebie.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 04.01.2020, 12:05
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Tylko, ze pomimo zaklinania Socios nie będzie miało REALNEGO wpływu na to, co dzieje się w Wiśle, a zwłaszcza na gospodarowanie pieniędzmi.
Być może Socios będą mieli udział w konkretnym wydatku, ale nie będą mieli wpływu na kształtowanie tych wydatków tak, żeby ułatwić działania klubu zmierzające do rzeczywistego progresu.

Przykład: Socios zdecydują, że przeznaczą 1 milion na wynagrodzenia piłkarzy.
Władze klubu to przyjmą. Dzięki temu pieniądze, których z własnych, pozostałych przychodów nie wydadzą na pensje piłkarzy bedą mogli wynieść po dowolnym meczu w reklamówce.

Jakoś nie obawiam się takiej sytuacji w przypadku Trio.
Obawiam się jednak tego w przypadku zarządzania przez TS.

Dlatego ja też, po ewentualnym przejęciu przez TS drużyny piłkarskiej wycofam się z Socios.

Pomijam na razie sytuację, gdy TS przejmuje znowu drużynę i przekazuje (sprzedaje SA) innemu, poważnemu podmiotowi, mającemu lepszy pomysł i większe środki na finansowanie drużyny. Na razie to nie grozi.
No oczywiście, że nie będziemy mieli wpływu, ponieważ jesteśmy jeszcze zbyt mali, a jak będziemy rezygnować (z różnych przyczyn) to nigdy organizacją taką na miarę prawdziwego Socios z klubów zachodniej Europy się nie staniemy. Co do darowizn celowych, to się powtórzę - możemy przeznaczać swoje środki na zakup sprzętu, poprawę infrastruktury (rzeczy, których spółka nie planowała w budżecie) albo wstrzymać finansowanie. Dodatkowo - gdybyśmy mieli kogoś z ramienia Socios w klubie moglibyśmy patrzyć na ręce niekompetentnym władzom, jeśli takie by się pojawiły.

FraMat napisał(a):Wyświetl post
Dlatego od samego początku istnienia Socios optowałem za wydawaniem znacznie większych środków finansowych nie na bezpośrednie potrzeby Wisły, ale na rozwój Socios: powiększanie szeregów Socios przez agresywną kampanię reklamową po to, żeby nie było nas 2000 ale co najmniej 20 000.

Wtedy gromadzone środki miałyby znacznie poważniejszy wpływ na to, co dzieje się w klubie i byłyby najważniejszą pozycją w jego budżecie.
Jakie byłyby tego konsekwencje? Wystarczy sobie wyobrazić....
Szczerze mówiąc nie sądzę, by działania marketingowe przyniosły oczekiwane efekty - próbowaliśmy z reklamą w tv, zero odzewu. Jesteśmy jednak otwarci na propozycje, niedługo kolejne głosowania w sprawie wykorzystania środków.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 04.01.2020, 12:11
No oczywiście, że nie będziemy mieli wpływu, ponieważ jesteśmy jeszcze zbyt mali, a jak będziemy rezygnować (z różnych przyczyn) to nigdy organizacją taką na miarę prawdziwego Socios z klubów zachodniej Europy się nie staniemy. Co do darowizn celowych, to się powtórzę - możemy przeznaczać swoje środki na zakup sprzętu, poprawę infrastruktury (rzeczy, których spółka nie planowała w budżecie) albo wstrzymać finansowanie. Dodatkowo - gdybyśmy mieli kogoś z ramienia Socios w klubie moglibyśmy patrzyć na ręce niekompetentnym władzom, jeśli takie by się pojawiły.

Szczerze mówiąc nie sądzę, by działania marketingowe przyniosły oczekiwane efekty - próbowaliśmy z reklamą w tv, zero odzewu. Jesteśmy jednak otwarci na propozycje, niedługo kolejne głosowania w sprawie wykorzystania środków.
Jedyną szansą na rozrost Socios jest odbudowa piłki na Wiśle. To są naczynia połączone. Żadne reklamy raczej dużo tu nie zmienią.
Jeżeli Wisła uwolni się z garbu TS, zacznie grać i wygrywać, to na fali entuzjazmu ludzie będą chcieli mieć w niej większy udział. Wtedy reklamy będą miały sens.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Kowalski
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 04.01.2020, 12:13
Wydaje mi się, że po pierwsze dyskusja o Socios i ankiecie dla członków Socios powinna się się toczyć w innym pokoju. Po drugie jak już napisało wyżej kilka osób dając pieniądze celowo czy też nie celowo w taki czy inny sposób wspiera się organizację, której pieniądze się daje czyli wspiera się ewentualną patologię. Po trzecie ankieta może i jest czysto teoretyczna ale sedno jest głębiej. Członkowie Socios chcieliby znać strategię stowarzyszenia. Kiedyś zadałem już pytanie jaki plan a i plan b (a może i c) ma zarząd Socios w przypadku rożnych wersji rozwoju sytuacji naszego klubu? Będę się upierał, że wszelkie scenariusze należy mieć przygotowane wcześniej.
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Stary 04.01.2020, 12:21
Organizacja taka jak Socios, ale o wiele silniejsza, byłaby w stanie wpływać na klub w większym stopniu, mogłaby blokować pewne ruchy, szkoda że tego ludzie nie dostrzegają.
Sereck dostrzegamy - dlatego ja cały czas podnoszę i proponuję głosowanie w sprawie oficjalnego stanowiska Socios - otwartego stanięcia po jednej lub drugiej stronie. To właśnie jest realny wpływ na działanie klubu. Można też w głosowaniu dodać punkt - mamy nie zajmować oficjalnego stanowiska.
Choćby przez to, że na pewno zostanie to skomentowane w mediach - będzie wywierało na którąś ze stron presje.
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów