The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 03.01.2020, 20:28
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Krótko, bo nie dam rady teraz pisać - moje zdanie też znasz, ja osobiście bym się niegospodarnością nie przejmował. Zwracam tylko uwagę, że pewnie takimi sprawami w TS "mogą się martwić".
No ale popatrz - taki Wisłocki, wchodząc rok temu do zarządu SA (i nie wychodząc po miesiącu), brał na siebie odpowiedzialność, powiedzmy sobie szczerze, większą. W kontekście właśnie ryzyka upadłości i odpowiedzialności za niezgłoszenie wniosku upadłościowego na czas. Z tego punktu widzenia akurat "martwienie się" teraz niespecjalnie ma sens.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 03.01.2020, 20:38
maaarcin napisał(a):Wyświetl post
Czyli Socios mają robić hipotetyczne głosowania? Wolałbym jednak nie decydować o czymś teraz co teoretycznie mogłoby się wydarzyć za rok, ale raczej tak się nie wydarzy. Mam się teraz zastanawiać co moglibyśmy zrobić ze składkami za rok?

Już nie przesadzajmy. W TS przecież dobrze wiedzą jakie są nastroje i oczekiwania, również w Socios. Co niby miało to zmienić?

Jak będzie taka sytuacja to wtedy można głosować... Bo równie dobrze możemy głosować co się stanie z naszymi składkami jak zdobędziemy mistrzostwo za cztery lata
Pytanie do głosowania: Czy uważasz, że Socios powinno wspierać sekcję piłkarską Wisły Kraków jak ta wróci w pełnie władzy Towarzystwa Sportowego?

Odpowiedź mogłaby dać kolejny argument w dyskusjach SA-TS:
1. Jeśli większość by powiedziała TAK to Wisłocki i zarząd TSu widzi poparcie dla swoich działań i ma czyste sumienie pozostając na obecnym kursie a trio widzi, że musi lekko odpuścić.
2. Jeśli większość by powiedziała NIE to trio widzi poparcie i ciśnie jeszcze bardziej a TS dostaje jasny sygnał, że sami tego nie pociągną i muszą pójść na ustępstwa.

Socios to jedyna organizacja kibicowska która ma w tej chwili znaczenie. To są ludzie którzy co miesiac wpłacają niemałe kwoty na wsparcie Wisły. Gdybyśmy się jasno zdeklarowali kogo wspieramy to do porozumienia może dojść szybciej.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 03.01.2020, 20:39
Pod niegospodarność to pewnie można by i podciągnąć postawę TS w sylwestra.O tym o czym zaczynają tu pisać inni użytkownicy nie będę się już wypowiadał bo znowu odpalę jakiegoś gonzo albo innego oszołoma.Powiem tylko serek że ja nie stawiam żadnych warunków.Pieniądze na Socios i tak jakieś tam przekazałem i pewnię przekażę czyli jak widać to nie kwestia zaufania.Bardziej chodzi o to że nie wykorzystujecie możliwości jakie macie .Będąc w Socios chcialbym głosować nie tylko gdzie i ile komu kasy przekazać ale też jakie stanowisko jaką postawę przyjąć ma stowarzyszenie w sytuacjach na które może mieć wpływ.Wspierać mogę bez członkostwa
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 03.01.2020, 20:59
serek Ty na TS patrzysz przez różowe okulary. "Martwią się o niegospodarność"
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 03.01.2020, 21:03
Cytat:
Czy się z niczym na piśmie nie zgodził to nie wiem szczerze mówiąc, nie wiem jak z tą AP na przykład, czy to tylko deklaracje czy jest to spisane. Wisłocki z tego co kojarzę mówił o takich obawach.
Przecież, gdyby było cokolwiek dogadane na piśmie to król twittera, czy też król oświadczeń dawno by o tym pisali...

Zresztą co do AP - przecież Wisłocki mówił o tym, że najprawdopodoniej, od czerwca 2020 AP zostanie przekazana spółce, zaś w TSie zostanie szkolenie dzieci do 12 roku życia. Żądania trio były inne - chcieli przejąć całość męskiej piłki na Wiśle. Całość.

Także nawet w tym elemencie nie ma porozumienia, a pan Wisłocki wręcz wprost daje sygnał, że to kwestia nie do negocjacji. Jeżeli trio postawiło by w tej sprawie ultimatum, to pan prezes wydaję sie zagłosować za zostawieniem szkolenia w TSie, nawet kosztem upadku całej Wisły...
Cytat:

Nie odwracam. Po prostu napisałem swoje zdanie. Też płacę co miesiąc i nie widzę potrzeby robienia głosowania w tym momencie. A tym bardziej decydować o czymś co może nigdy nie nastąpić. Bo zaraz pojawią się pomysły, żeby jeszcze raz głosować w sprawie budowy boiska.
Sęk w tym, że ty musisz swoje zdania, my piszemy swoje, a osób w socios jest więcej niż pięć.

Pisałem już gdzieś o tym: rok 2020 będzie dla socios ważny jeśli chodzi o utrzymanie obecnych członków, a nie pozyskiwanie nowych. Jeżeli ludzie domagają się głosowania w jakieś sprawie, a "ktoś mądrzejszy" z góry uzna takie głosowanie za bezcelowe, to te osoby uznają, aby ci mądrzejsi płacili sobie sami składki...

Nie wspominając o tym, że przez brak głosowań, zwyczajnie ludziom nudzi się bycie w socios, spada mobilizacja, nagle zapominasz opłacić składkę itd...

Wracając do meritum, jaki miałbyś problem, gdyby w twojej skrzynce pojawiło sie coś co wrzucił szymek:

Cytat:
Czy uważasz, że Socios powinno wspierać sekcję piłkarską Wisły Kraków jak ta wróci w pełnie władzy Towarzystwa Sportowego?
i moje odpowiedzi:

Cytat:
a - tak, dalej powinniśmy ją wspierać
b - nie, TS jest skompromitowane i nie powinniśmy ich wspierać finansowo
c - nie mam zdania, uważam głosowania w sprawie przyszłych działań za idiotyczne,.
Zagłosowałbyś sobie na C a my wszyscy poznalibyśmy jasno zdanie członków naszego stowarzyszenia.

Dlaczego nie ma głosowania tego typu:
Cytat:
Jakie jest twoje stanowisko w sprawie szkolenia młodzieży na Wisle:
a - podzielam zdania tria ratunkowego - całość szkolenia powinna być na wyłączność w sa.
b - podzielam zdanie Wisłockiego - TS powinien uzupełniać sa i szkolić dzieci do lat 12
Przecież te głosowania nic nie kosztują, zajmują chwile, dlaczego nie pobudzać do aktywności naszych członków (hehe, dobrze zabrzmiało ) tego typu akcjami?

Wskaż mi chociaż jeden minus takiej ankiety.
Sorry za błędy i literówki, ale często pisze posty na telefonie, a nie mogę ich edytować ani na telefonie, ani w przeglądarce firefox na moim laptopie.
Odpowiedz cytując
Glazik
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 03.01.2020, 21:36
Kwestia głosowania o tym wydźwięku jest już długi czas poruszana nie tylko na tym forum. Widać że zarządzającym z jakiegoś powodu nie leży taka ankieta. Bo realnie rzecz biorąc nie potrafię znaleźć minusów tego głosowania. Argument przeciwników to słowo Bezsensu. Argument zwolenników to oczywisty i obrazowy wpływ na sytuację w Wiśle. Tak jak kolega wyżej wspomniał... Ludzie będą zapominać o wplatach jak wy o ich zdaniu zapomnicie...
Odpowiedz cytując
Matios98
Member

Od: 12.2018

Stary 03.01.2020, 21:54
Ja znajduję tylko jeden, głosowanie nad czymś hipotetycznym, to głos w sprawie, której nie ma, czyli głosowanie nad niczym, czyli strata czasu i energii, a poza tym to rzeczywiście nie ma minusów. Jest jeszcze taka kwestia dotycząca głosowania nad jakimś stanowiskami w sprawie tej czy innej, a nie jakimś konkrecie typu boisko, piwo itd. że niebezpiecznie to skręca w stronę tak znienawidzonego SKWK, czyli "to jest stanowisko kibiców Wisły, kto przeciw ten zdrajca". Osobiście wolałbym takiej sytuacji uniknąć zwłaszcza, że cały czas mówimy o jakieś hipotetycznej sytuacji , a nie konkretnej.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 03.01.2020, 22:03
Przepraszam, coś więcej będę mógł napisać jutro, teraz tylko kilka słów.

Rozumiem, że w przypadku, gdy spółką zarządzał będzie TS (albo inny podmiot, który nie będzie Wam odpowiadał - piszę czysto hipotetycznie), to odwrócicie się od Wisły? Rozumiem, że wtedy również przestaniecie chodzić na mecze Wisły? Dlaczego zadaję takie pytania? Ponieważ Socios powstało w takiej formie właśnie dlatego, byśmy mogli wspierać Wisłę nawet wtedy, gdy nie mamy pełnego zaufania do osób zarządzających. Od tego mamy głosowania, darowizny celowe, odpowiednio skonstruowane umowy, by nasze środki trafiały na cele takie, jakie członkowie Socios sobie przegłosują. Żadne inne.

Jeśli chcecie takiego głosowania, to zgłoście taką prośbę zgodnie z procedurą i je zrobimy, to przecież żaden problem (choć teraz myśleliśmy raczej nad innym głosowaniem, bo mamy troszkę środków "nad stan"). Ja osobiście nie widzę sensu takiego głosowania, nastroje są czytelne, a sami podczas rozmów mówiliśmy władzom TS, że na wsparcie z Socios w przypadku braku porozumienia z "trio" Towarzystwo nie ma co liczyć.
Odpowiedz cytując
Laszi
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2006

Stary 03.01.2020, 22:11
Jak się was czyta to się maczeta w kieszeni otwiera.

Zacznijmy od tego, że wątpię, że w TSie są osoby które mają jakiś niecny plan i chcą coś pod siebie zgarnąć. Domyślam się, że to są zwykli trenerzy którzy nie ogarniają tak zawiłych prawnych spraw jakie sie im powierza. Tekst, że ktoś trzyma sie stołka jest idiotyczny. Będąc w TSie nie mogą wiele zarabiać, bo skąd?

Weźmy te tematy o które walczy Jażdżyński. Nawiasem mówiąc, szanuje jego zmysł menadżerski ale rozjebał system tym wywiadem. Celowo. Po prostu bezkompromisowy człowiek. Jak chcesz coś znaczyć w biznesie to się nie .......isz z nikim.
1. Oddanie praw do herbu
Nie dziwie się TS'owi, że wolą dać licencję widząc obecny stan naszej drużyny w tabeli. Oddanie herbu teraz to proszenie się o kłopoty
2. Oddanie akademii pod skrzydła S.A.
To powiedzieli, że oddadzą, nie ma co się dopierdalać
3. Przekazanie długu
No i tu nie wszystkie karty trzyma TS. Nie wiem jak to do końca jest ale tu dużą role odgrywa Telefonika

Jazda po Wisłockim jest w takiej sytuacji mega chamstwem. Ja wiem, że to nie jest idealny człowiek do prowadzenia takiej organizacji ale chyba nie ma nikogo innego. Swoją ostatnią aktywnością w wywiadach i na twitterze potwierdził, że powinien bardziej ważyć słowa.

Ostatnia kwestia to wpierdalanie w całe zamieszanie Socios.
Każdy ma swoje zdanie. Nie wierze, że zdania kibiców nie znają w TS ale co miało by na celu takie opowiedzenie się za spółką? Że jak TS nie odda herbu spółce to nie będziecie płacić na Socios? Sorry ale ja będę płacił póki Wisła istnieje, czy to w ekstraklasie czy w B klasie.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 03.01.2020, 22:41
Swoją drogą.. od pół roku trwa dyskusja na temat przekazanie drużynie piłkarskiej Wisły praw do herbu Wisły.

z boku jak na to patrzą obserwatorzy to albo się śmieją albo zastanawiają o co nam chodzi
(nawet na portalu weszło napisali że to sytuacja kuriozalna)

100 stron sporu na tym forum nie dotyczy przekazania 20 milionów złotych, 3 hektarów ziemi i jednej hali, tylko spor dotyczy "przekazania Wiśle Kraków herbu Wisły Kraków."
Odpowiedz cytując
Glazik
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 03.01.2020, 22:51
Wszystko sprowadza się do tego żeby nasze środki nie dostały się w niepożądane łapy... Każdy z nas ma prawo mieć takie obawy. Przecież to nie małe kwoty. Ja wplacałem i będę wpłacać bo Socios ma moje pełne zaufanie.Z koleji TS powinno zaufanie u kibiców na nowo budować co jak narazie kompletnie im nie wychodzi.
Ostatnio edytowane przez Glazik : 03.01.2020 o godz. 22:53.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 23:24
Cytat:
Rozumiem, że w przypadku, gdy spółką zarządzał będzie TS (albo inny podmiot, który nie będzie Wam odpowiadał - piszę czysto hipotetycznie), to odwrócicie się od Wisły? Rozumiem, że wtedy również przestaniecie chodzić na mecze Wisły?
Przez dwa lata kupowałem karnet myśląc, że wspieram Wisłe. Jak się okazało wspierałem pana Miśka i Zielaka, którzy zarabiając skromne kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie na handlu narkotykami, uznali że im mało (wszak porszaki zmieniali co dwa lata, a chcieli co miesiąc), okradali więc dzięki ludziom TSu nasz klub z naszych pieniędzy. Władze zdobyli dzięki głosom Wisłockiego m.in, oraz wielu innych osób dalej siedzących w klubie.

Jeżeli władze TS nie skorzystają z jedynej opcji ratunkowej, ani nie znajdą nowej, tylko same będą próbować nowego rozdania, z nową Sarapatą i spółką, z cateringiem prowadzacym przez zresocjalizowanego pana Z., to ja finansowo nie pomogę i na żadne akcje typu koszulki, czy akcje TS nie ma co liczyć.

Karnet to co innego, bo jednak bez meczy życia sobie nie wyobrażam, choć może bym się przerzucił na bilety, skoro na wszystkich być nie mogę...

Cytat:
Ja osobiście nie widzę sensu takiego głosowania, nastroje są czytelne, a sami podczas rozmów mówiliśmy władzom TS, że na wsparcie z Socios w przypadku braku porozumienia z "trio" Towarzystwo nie ma co liczyć.
Dlaczego tak mówiliście, skoro nie znacie zdania członków stowarzyszenia? Co to znaczy, czytelne? 80%, 90%, 99%, 100%? Jakie są nastroje w socios na ten temat, bo ja nie wiem.

Cytat:
Jeśli chcecie takiego głosowania, to zgłoście taką prośbę zgodnie z procedurą i je zrobimy, to przecież żaden problem (choć teraz myśleliśmy raczej nad innym głosowaniem, bo mamy troszkę środków "nad stan"). Ja osobiście nie widzę sensu takiego głosowania, nastroje są czytelne, a sami podczas rozmów mówiliśmy władzom TS, że na wsparcie z Socios w przypadku braku porozumienia z "trio" Towarzystwo nie ma co liczyć.
Zgłosiliśmy na forum taką prośbę, myślałem, że jako członek zarzadu szybciej ogarniesz procedury...

Jak ta procedura zatem wygląda, skoro sam to musze robić...
Sorry za błędy i literówki, ale często pisze posty na telefonie, a nie mogę ich edytować ani na telefonie, ani w przeglądarce firefox na moim laptopie.
Odpowiedz cytując
Laszi
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2006

Stary 03.01.2020, 23:56
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Dlaczego tak mówiliście, skoro nie znacie zdania członków stowarzyszenia? Co to znaczy, czytelne? 80%, 90%, 99%, 100%? Jakie są nastroje w socios na ten temat, bo ja nie wiem.
Co za różnica czy 80 czy 100%?Nastroje są oczywiste. ....a chłopie wydaje się piszesz dla samego narzekania. Sprawa jest prosta jak drut, a Ty ciągle próbujesz zrobić z tego jakąś konspiracje
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 03.01.2020, 23:59
.

10 znaków.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Od: 11.2002

Stary 04.01.2020, 00:31
Glazik napisał(a):Wyświetl post
Wszystko sprowadza się do tego żeby nasze środki nie dostały się w niepożądane łapy... Każdy z nas ma prawo mieć takie obawy. Przecież to nie małe kwoty. Ja wplacałem i będę wpłacać bo Socios ma moje pełne zaufanie.Z koleji TS powinno zaufanie u kibiców na nowo budować co jak narazie kompletnie im nie wychodzi.
No, ale przecież nikt nikomu nie przekaże żadnych środków bez głosowania.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 04.01.2020, 00:38
Karnet to co innego, bo jednak bez meczy życia sobie nie wyobrażam, choć może bym się przerzucił na bilety, skoro na wszystkich być nie mogę...
Czyli będziesz kupował karnet, bilet i zasilał swoimi pieniędzmi kasę klubu bez możliwości decydowania na co te pieniądze będą szły, ale zrezygnujesz z opcji, która Twoje pieniądze mimo wszystko może przeznaczyć na konkretne, wybrane przez Ciebie cele?

Ponieważ jesteśmy obecni forum, na naszej grupę fb, na tt, rozmawiamy z członkami Socios, czytamy maile... Nie wiesz jakie są nastroje, poważnie?

Zgłosiliśmy na forum taką prośbę, myślałem, że jako członek zarzadu szybciej ogarniesz procedury...

Jak ta procedura zatem wygląda, skoro sam to musze robić...
Gdzie zgłosiliście taką prośbę, podczas luźnej rozmowy na forum, której zwyczajnie mogłem nie zauważyć? Wystarczy napisać odpowiedniego maila na skrzynkę zarządu, bądźmy poważni.

Powiedzcie mi tylko w czym to głosowanie pomoże, co nam da - ja nie wiem.

silver03 napisał(a):Wyświetl post
serek Ty na TS patrzysz przez różowe okulary. "Martwią się o niegospodarność"
Zacznij czytać ze zrozumieniem...
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 04.01.2020 o godz. 01:21.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 04.01.2020, 07:52
Cytat:
Co za różnica czy 80 czy 100%?Nastroje są oczywiste. ....a chłopie wydaje się piszesz dla samego narzekania. Sprawa jest prosta jak drut, a Ty ciągle próbujesz zrobić z tego jakąś konspiracje
Różnica jest bardzo duża i bardzo istotna.

Jeśli 100% członków socios byłoby przeciwko wspieraniu nowych rządów TSu to da to jasny sygnał zarządowi, że po powrocie do władzy stracą 1 milion złotych rocznie.

Jeśli byłoby to 80% to szanse na kasę od socios są bardzo małe.

Z kolei jeśli wynik byłby tylko 60-40, to wtedy Wisłocki śmiało będzie mógł ta kasę w budżet wpisywać.

Naprawdę jest to bardzo istotne z perspektywy Wisły...

---
Przypominam też, że głównym temat ankiety jaki proponowalismy, był taki :

Cytat:
Czy uważasz, że Socios powinno wspierać sekcję piłkarską Wisły Kraków jak ta wróci w pełnie władzy Towarzystwa Sportowego?
Ja nie mam zielonego pojęcia jaki byłby wynik takiej ankiety...

maarcin napisał(a):
No, ale przecież nikt nikomu nie przekaże żadnych środków bez głosowania
OK, ale nie uważasz, że należy o tym pomyśleć wcześniej?

Wyobraźmy sobie budżet na sezon 2020/21, gdzie są już uwzględnione pieniądze od socios. W styczniu trójka się wycofuje, wkracza TS, mamy głosowanie :

Czy jesteś za tym aby dalej pomagać finansowo spółce? Pada odpowiedź : nie.

Wisłocki wrzuca kolejne propozycje na co by przeznaczyć kasę, za każdym razem członkowie głosują na nie. W akcie desperacji ostatnia ankieta w lutym : czy jesteś za tym aby przekazać TSowi 1 milion złotych konieczny do przystąpienia do rozgrywek wiosennych.

Również pada odpowiedź : nie.

Co wtedy? Nie uważasz, że dużo lepiej poinformować o naszych nastrojach już teraz?
Cytat:
Czyli będziesz kupował karnet, bilet i zasilał swoimi pieniędzmi kasę klubu bez możliwości decydowania na co te pieniądze będą szły, ale zrezygnujesz z opcji, która Twoje pieniądze mimo wszystko może przeznaczyć na konkretne, wybrane przez Ciebie cele?
Nie bardzo wiem w którym miejscu zasugerowałem, że zrezygnuje z socios - nie jestem pewien co bym zrobił. Na pewno jednak głosowania byłyby bardziej emocjonujące niż obecne.

Druga rzecz : bądźmy poważni z tymi przelewami celowymi. To czy przelejemy spółce 100 tys zł miesięcznie mówiąc "robta co chceta z tą kasą", czy przelejemy 100 tys na kontrakt dwóch piłkarzy, czy przelejemy 100 tys na opłaty za stadion i media - nie ma żadnej różnicy, wyjdzie na to samo. Jeśli opłacimy im stadion to kasę która mieli na to zabezpieczona wydadzą na co będą chcieli.

To tak jakby ojciec, który opłaca synowi-cpunowi rachunki, mieszkanie i samochód, mówił że on daje pieniądze na konkretne rzeczy a nie na narkotykii.

Niby racja, ale przez to że syn nie ma rachunków, to stać go na dragi z własnej kasy...

Cytat:
Gdzie zgłosiliście taką prośbę, podczas luźnej rozmowy na forum, której zwyczajnie mogłem nie zauważyć? Wystarczy napisać odpowiedniego maila na skrzynkę zarządu, bądźmy poważni
.
Dalej musimy pisać maila, czy już zarząd wie, że jest taka prośba?

Cytat:
Powiedzcie mi tylko w czym to głosowanie pomoże, co nam da - ja nie wiem.
Napisałem wyżej co da głosowanie odnośnie finansowania spółki, czy o nastrojach wobec trio.

Jeśli chodzi o inną ankietę, którą proponowałem :
Cytat:
Jakie jest twoje stanowisko w sprawie szkolenia młodzieży na Wisle:
a - podzielam zdania tria ratunkowego - całość szkolenia powinna być na wyłączność w sa.
b - podzielam zdanie Wisłockiego - TS powinien uzupełniać sa i szkolić dzieci do lat 12
jej sens wydawał mi się oczywisty: abyś uzyskał wiedzę na temat zdania członków stowarzyszenia, skoro uczestniczysz w mediacjach.

Może się bowiem zdarzyć sytuacja, w której zostaniesz spytany o zdanie socios Wisły w tej kwestii. Co odpowiesz, skoro tego nie wiesz?

Co zaś do pytań typu :
Cytat:
Uzasadnij po co ci takie głosowanie
To kompletnie tego nie rozumiem.

Dlaczego musimy uzasadniać taka propozycje, dlaczego musimy (my jak i ty) tracić godziny na dyskusję, zamiast siąść do laptopa i w 5 minut wysłać maila z ankieta? Choćby na typowe "od....... się"? W czym jest problem? Opłacamy przecież człowieka, który ma ogarniać sprawy techniczne, jak wam się nie chce liczyć głosów to mogę się tym zająć. O co chodzi?

Gdyby mi dupe truly dwie blondynki-kretynki, aby zrobić ankietę na zmianę logo na czerwona róże, to w końcu bym zrobił na od....... się z opcją numer dwa : jestem przeciw zmianie logo na róże, oraz zajmowania się podobnymi .......ami przez najbliższe 10 lat. I tyle, wynik ankiety oczywisty, kretynki czuły by się wysłuchane - dalej płacą na socios, a temat zamknięty na 10 lat. Prosto, szybko, uczciwie i za darmo.

[przykład przejaskrawiony, nie brać tego dosłownie]

Druga rzecz : mamy zupełnie inna wizję socios. Dla mnie to ma być zorganizowana regularna zbiórka kasy niczym WOŚP. To ma być aktywnie działająca społeczność kibicowska, wyrażająca swoje poglądy, opinie. Która oprócz kasy do klubu, być może kiedyś będzie miała członka zarządu, który mógłby wyrażać poglądy całej społeczności w pewnych kwestiach.

Oczywiście mam świadomość, że model wyboru prezesa z Barcelony nie miałby w Polsce racji bytu (tam zresztą socios działają na innych zasadach), ale jestem w ciężkim szoku, że jest taki problem aby kibice mogli demokratycznie wyrazić swoje zdanie w tak ważnych rzeczach jak akademia, herb, prawa do nazwy, itd.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 04.01.2020, 07:55
Dla mnie to nie ma być zorganizowana regularna zbiórka kasy niczym WOŚP.

Proszę moderatora o edycję, nie działa mi ona na telefonie.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 04.01.2020, 08:11
Lepiej najpierw zrobmy ankiete czy chcemy otrzymac ankiete na ten temat. Przeciez to jest ....a tak glupi pomysl, ze szkoda slow. Zrobmy ankiete jaka pora roku socios jest ulubiona, jaki kolor. Przeciez przed jakimkolwiek przekazywaniem kasy na obojetnie jaki cel i obojetnie komu, bedzie glosowanie. Najpierw .......icie, ze TS specjalnie dziala po chamsku na zlosc SA inich wykorzystuje, SA dostaje kase od socios, jakby TSowi zalezalo na kasie z socios to by pogonilo JKB i tyle. Trojca odejdzie, TS przejmie wladze, bedziemy glosowac, na .... teraz komus jakies kuerwa glupie ankiety.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 04.01.2020, 08:47
Dariusz Marzec:

Cytat:
Zabolało mnie ostatnio, że akademia Wisły nie dostała żadnej gwiazdki w programie certyfikacji akademii PZPN. Wiadomo, że nie ma odpowiedniej bazy, ale z tego, co słyszałem, program, jaki Wisła złożyła do PZPN-u, to był jakiś śmiech. Coś niemożliwego. To dla mnie coś, za co ktoś w Wiśle powinien ponieść konsekwencje. I to nie polegające na tym, że ma przyznać, że zawalił. To za poważna sprawa. I nie mówię o trenerach, którzy nie donieśli jakichś zaświadczeń, a o osobach z samej góry.
https://www.przegladsportowy.pl/pilk...sienna/jq3nwel
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 04.01.2020, 08:54
Jak już zostało wyjaśnione w postach powyżej ankieta to głupi pomysł, że szkoda słów. Także wracać do wpłacania kasy- przecież kochasz swój klub?!jak odejdzie trio to już nie wpłacisz...?
Jak będziesz potrzeba przelania kasy na ważne cele to zapytają każdego z osobna i większość zdecyduje
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 04.01.2020, 08:57
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Dariusz Marzec:
https://www.przegladsportowy.pl/pilk...sienna/jq3nwel
Ał.

10 znaków.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 04.01.2020, 09:00
https://www.przegladsportowy.pl/pilk...na/89ffbk8?_ga

Tytuł wymowny.
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 04.01.2020, 09:32
To ja też doleję oliwy do ognia.

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ek...krakow/q3x94qj

Cytat:
Pani Gburczyk-Sikora była bardzo bliskim współpracownikiem Marzeny S. Inni członkowie obecnego zarządu, Robert Zaczkiewicz i Piotr Piecuch, zasiadali za kadencji byłej pani prezes w komisji rewizyjnej, a Małgorzata Solarz-Kulbicka była w sądzie koleżeńskim. Na tym polega to nowe otwarcie w Towarzystwie Sportowym i odcięcie się od przeszłości?

Mówi pan o osobach, które miały swoje zdanie i je wypowiadały, z tym że wówczas nie mówiło się tyle o TS. Wspomniani ludzie współpracują z setkami osób związanych z klubem. Rodzice powierzają im swoje dzieciaki, ich praca jest bardzo dobrze postrzegana. Czasem potrzeba więcej czasu, by dostrzec, że zarząd wykonuje dobrą pracę. Często po roku, dwóch niektórych odbieramy bardzo pozytywnie, a potem diametralnie się to zmienia. Proszę spojrzeć na ostatnie lata...
Nowe, ....a, rozdanie
Ostatnio edytowane przez TIR_DO_SŁUBIC : 04.01.2020 o godz. 09:36.
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Stary 04.01.2020, 09:57
O jakim Ty wpisywaniu pieniędzy w budżet w ogóle mówisz? Chcesz głosować nad sytuacją, która może się nie wydarzyć i pewnie się nie wydarzy. Nie wiesz co będzie za miesiąc, nie wiesz co będzie za trzy miesiące, tym bardziej nie wiesz co będzie za rok. Nie wiesz kto wtedy będzie rządził SA, nie wiesz jakie decyzje zapadną, nie wiesz jaka będzie sytuacja TS. Nie wiesz nic, a chcesz głosować.

A tekst "jak wam się nie chce liczyć głosów to mogę się tym zająć?" to już nawet szkoda komentować.

Piszesz o traceniu czasu. A ja uważam, że właśnie zajmowanie się taką ankietą i liczenie jej wyników to kompletna strata czasu.

Jaka ankieta będzie następna? Kto ma stać w bramce, Buchalik czy Lis? (także przykład przejaskrawiony).
Tak jak napisał wieśniak, chcemy najpierw ankiety czy taka ankieta powinna być!

Bądźmy poważni...
Odpowiedz cytując
Gin
Socios Wisła Kraków

Stary 04.01.2020, 10:32
Man nadzieję że Socios nie będzie jak Pis , proszę nas wspierać i nie przeszkadzać
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 04.01.2020, 10:37
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Widzę trzy możliwości:
- Wisłocki to idiota który nie rozumie konsekwencji swoich medialnych wystąpnień
- Wisłocki żyje w jakiejś bańce mydlanej wierząc że kibice są po stronie TS, albo maks neutralni
- oba powyższe.
Dlatego nacisk kibiców na TS i jasne przedstawienie nastrojów pomogłoby oczyścić sytuację.
Czwarta możliwość: nie przejmuje się (niemerytoryczną w jego mniemaniu) krytyką, bo prawdziwi kibice są po jego stronie.

R. Wisłocki napisał(a):
Zwracam uwagę jedynie na merytoryczną krytykę, głosy, które wskazują, jakie działania można byłoby podjąć. Hejtem w social mediach się nie przejmuję, albo tak sobie wmawiam. Gdybym w ogóle nie czytał komentarzy w internecie, pewnie byłbym zdrowszy. Czasem jednak się zdarza. Coraz więcej osób, bardziej doświadczonych ode mnie w zakresie mediów społecznościowych, podkreśla, że np. na Twitterze jest coraz mniej merytorycznej dyskusji, a mnóstwo hejtu. Poza tym to głos tylko pewnej części, określonej grupy, wiem, że nie całości społeczeństwa. A ci najbardziej radykalni zwykle są najbardziej widoczni. Koncentruję się na swojej pracy, nie na tym, jak jestem postrzegany.
https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ek...krakow/q3x94qj

Na marginesie: prawnik w TS albo nie wykonuje swojej pracy albo p. Wisłocki nie sługa się go, bo opowiada w wywiadzie o "sprzedaży i użyczeniu licencji". Takimi terminami może w uproszczeniu posługiwać się biznes, kiedy "kupuje" licencję na oprogramowanie, a nie osoby zaangażowane w negocjacje dotyczące znaku towarowego, kiedy wybór pomiędzy przeniesieniem praw a licencją jest przedmiotem negocjacji.

Z wywiadu wynika, że nie ma porozumienia w sprawie długu i w sprawie znaków towarowych. Co więcej, Wisłocki wypowiada się w takim tonie, jakby z góry zakładał, że ma rację i nie ustąpi.

Nie było planu B. Wisłocki umywa ręce: trudno było mieć plan B, bo nie miałem wiedzy, o tym, co się dzieje w klubie. Wątpię, aby rzeczywiście nie wiedział - Wisłocki raczej żali się, że nie dostał funkcji w RN. I może nawet powinien był dostać, ale istotą planu B w tej sytuacji, było: co z SA, jeśli BJK jej nie przejmie.
Ostatnio edytowane przez czaro : 04.01.2020 o godz. 10:40.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 04.01.2020, 10:42
Dlaczego musimy uzasadniać taka propozycje, dlaczego musimy (my jak i ty) tracić godziny na dyskusję, zamiast siąść do laptopa i w 5 minut wysłać maila z ankieta? Choćby na typowe "od....... się"? W czym jest problem? Opłacamy przecież człowieka, który ma ogarniać sprawy techniczne, jak wam się nie chce liczyć głosów to mogę się tym zająć. O co chodzi?
Dlaczego musimy tracić czas na dyskusje? Sądzę, że to ważne, by więcej osób wyraziło swoje zdanie na temat ewentualnych pytań/odpowiedzi, które miałyby się znaleźć w takim głosowaniu. Co do sugerowania, że się komuś liczyć głosów nie chce, to daruj sobie, bo nie daliśmy Ci nawet pół powodu, byś mógł tak pisać. I tak, zarząd wie od początku, że pojawiła się taka dyskusja i taka prośba na forum (a tak btw. serio jakąś ujmą byłoby dla Ciebie wysłać po prostu maila?).

Druga rzecz : mamy zupełnie inna wizję socios. Dla mnie to nie ma być zorganizowana regularna zbiórka kasy niczym WOŚP. To ma być aktywnie działająca społeczność kibicowska, wyrażająca swoje poglądy, opinie. Która oprócz kasy do klubu, być może kiedyś będzie miała członka zarządu, który mógłby wyrażać poglądy całej społeczności w pewnych kwestiach.

Oczywiście mam świadomość, że model wyboru prezesa z Barcelony nie miałby w Polsce racji bytu (tam zresztą socios działają na innych zasadach), ale jestem w ciężkim szoku, że jest taki problem aby kibice mogli demokratycznie wyrazić swoje zdanie w tak ważnych rzeczach jak akademia, herb, prawa do nazwy, itd.
Nie masz innej wizji Socios - chyba wszyscy, łącznie z założycielami stowarzyszenia tak właśnie widzą naszą organizację. Powiem Ci co z tych wizji zostaje. Aktywna społeczność? W ciągu roku była szansa pomóc/wykazać się podczas różnych wydarzeń (koncerty, walne zgromadzenia, wiślacki dzień dziecka, turniej "Wisła dla Klubów"). By wymieniać poglądy, dzielić się pomysłami, zintegrować społeczność Socios robiliśmy spotkania "przy piwku". Efekt? Przy każdym z tych wydarzeń/spotkań pojawiało się 10-15 tych samych, zaangażowanych osób. Bardzo im przy okazji dziękuję, bo bez ich pomocy wiele rzeczy by się nie udało/nie odbyło. I to tyle jeśli chodzi o aktywność. O osobie z ramienia Socios w strukturach spółki rozmawiamy od marca bodajże, docelowo widzielibyśmy kogoś w Radzie Nadzorczej.

Druga sprawa - kto Ci zabrania wyrażać swoje zdanie, swoją opinię na jakikolwiek temat? Mamy inną wizję niż Twoja w przypadku głosowania, nad którym teraz rozmawiamy. Jeśli mamy je przeprowadzić, to nie będziemy robić tego "na chybcika". Chcemy przemyśleć pytania, zapytać większej ilości członków o ich sugestie, czy chcieliby - oprócz sugerowanych pytań/odpowiedzi - dodać swoje propozycje. Choćby po to, by uniknąć kolejnych głosowań nad tym samym. Rozumiem, że możesz poczekać te kilka dni na początek głosowania?

Może się bowiem zdarzyć sytuacja, w której zostaniesz spytany o zdanie socios Wisły w tej kwestii. Co odpowiesz, skoro tego nie wiesz?
Odpowiem tak, jak to widzę - nastroje naprawdę nietrudno wyczuć. Dodam, że nie będzie problemem przeprowadzić ankietę, by poznać szczegółowe zdanie naszej społeczności. Na tę chwilę takie pytania się jednak nie pojawiły, była tylko nasza sugestia w stosunku do władz TS, o której pisałem.

Zaczynasz poruszać tyle wątków, że lepiej byłoby się po prostu spotkać i porozmawiać, bo o budżecie spółki, darowiznach celowych itd. możemy tutaj pisać elaboraty i każdy będzie miał różne zdanie (możesz środki przeznaczyć choćby na sprzęt, infrastrukturę, których nie planowano w wydatkach budżetowych, więc spółka nie będzie miała dzięki naszej działalności "wolnych środków"). Najważniejsze jest tutaj nasze ewentualne miejsce w strukturach klubu, by mieć wgląd w jego finanse i możliwość kontroli wydatków. To w jakimś stopniu zamknęłoby temat obaw o wykorzystanie naszych środków nawet przy niekorzystnych zmianach właścicielskich.

Gin napisał(a):Wyświetl post
Man nadzieję że Socios nie będzie jak Pis , proszę nas wspierać i nie przeszkadzać
Czy w przeciągu półtora roku choć raz wydarzyło się coś, by uzasadnione było w ogóle takie zdanie?
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 04.01.2020 o godz. 10:44.
Odpowiedz cytując
Armin
Member

Od: 07.2011

Stary 04.01.2020, 10:57
Wyobraźmy sobie że drużyna piłkarska wraca pod skrzydła TS. I teraz pytanie do Socios? Na Wisle nie dacie? Przecież Wisła jest jedna. Nawet jakby tam Banaś rządził to i tak dacie. Nie będziecie wspierać? Nie macie klubu w sercu?
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 04.01.2020, 10:59
Armin napisał(a):Wyświetl post
Wyobraźmy sobie że drużyna piłkarska wraca pod skrzydła TS. I teraz pytanie do Socios? Na Wisle nie dacie? Przecież Wisła jest jedna. Nawet jakby tam Banaś rządził to i tak dacie. Nie będziecie wspierać? Nie macie klubu w sercu?
A ty jak Wisła wróci pod skrzydła TS to przestaniesz jej kibicować? Zostaniesz kibicem innego klubu?

Na pewne rzeczy nie ma się wpływu.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów