The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 01.01.2020, 13:22
Ale jest podstawowy problem z postawieniem spółki na nogi przy obecnym stanie..

Bo Jazdzynski, Błyszczykowski, Krolewski, wypowiedzieli sie ze bez praw do nazwy i herbu nie będą wstanie pomoc spolce piłkarskiej. I podali przykład. Np. przychodzi do nich inwestor ktory chcialby wesprzec Wisle Kraków. I inwestor dowiaduje się ze to nie jest Wisła Kraków (w rozumowaniu prawnym, że jest to 114-letni klub, tylko spolka pilkarska powstała pod koniec lat 90, która nie ma praw do nazwy i herbu 114-letniego klubu, nie jest w zaden sposob zabezpieczony). I teraz inwestor w to nie wejdzie

I do tego zamierzaja ratownicy spółki pilkarskiej.

A ktoś zapyta, to dlaczego Cupiałowi to nie przedzkadzalo? Bo Cupiał nie szukał zadnego wsparcia, zadnych inwestorow, on za wszystko placil, byl panem samego siebie i jako jeden z najbogatszych ludzi w Polsce mogl mieć to w dupie

A druga sprawa że marketingowo też to gorzej wyglada, bo kibice identyfikują się z herbem Wisly, z logiem spółki pilkarskiej już nie. I co zrozumiale spolka piłkarska też chce zarabiac w sklepie klubowym na herbie Wisły. Bo dziś tylko sklep TS Wisła zarabia.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 01.01.2020, 13:31
Dlatego herb powinien zostać przekazany spółce, napisałem to nie raz! Chciałbym jedynie, by przeczekać krytyczny moment, czyli uniknąć spadku, z którym wiązać się może bankructwo spółki. A gdyby herb i nazwa trafiła do spółki teraz, to przy nie daj Boże spadku nasz znak trafia do syndyka... Jeśli potrafisz wskazać odpowiednie rozwiązania prawne, które zabezpieczą nasz znak w takim przypadku (pierwokup takim rozwiązaniem nie jest), to nie mam żadnych problemów z przekazaniem praw już teraz...
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 01.01.2020, 13:43
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Dlatego herb powinien zostać przekazany spółce, napisałem to nie raz! Chciałbym jedynie, by przeczekać krytyczny moment, czyli uniknąć spadku, z którym wiązać się może bankructwo spółki. A gdyby herb i nazwa trafiła do spółki teraz, to przy nie daj Boże spadku nasz znak trafia do syndyka... Jeśli potrafisz wskazać odpowiednie rozwiązania prawne, które zabezpieczą nasz znak w takim przypadku (pierwokup takim rozwiązaniem nie jest), to nie mam żadnych problemów z przekazaniem praw już teraz...
Powinien zostać przekazany, jasne. Ale TS ma własne interesy przecież, najlepiej żeby ktoś inny odwalał robotę a oni zarabiali na gadżetach i szkoleniu dzieci. Idealny układ. No nie wiem co trójcy nie pasuje, jak sam pisałeś jakieś dziwne żądania stawiają...

Być może trzeba to załatwić jak w Legii, czyli poczekać aż TS zbankrutuje i odkupić herb.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 01.01.2020, 13:51
Gdy byliśmy na rozmowach z TS, wstępnie zgodzono się na przekazanie praw do herbu i nazwy po sezonie, po ewentualnym utrzymaniu. Nie wymyślaj więc swoich teorii. Z rozmów wynikało, że TS jest gotowe przekazać całą akademię (wszystkie roczniki), są gotowi rozmawiać o zamknięciu sklepu w przypadku przekazania praw do nazwy i znaku. Nie wiem jak z tym "papierowym" długiem, bo tutaj np. TF nie zgadza się na "przekazanie" długu do SA...

Co się wysypało, dlaczego nie "pociągnięto" rozmów dalej - nie wiem.
Odpowiedz cytując
Lvcas
Member

Od: 11.2019

Stary 01.01.2020, 14:09
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Herb nie powinien zostać przekazany spółce. Tylko Spółka powinna dostać cześć praw do herbu tzn. 50% tak, żeby było sprawiedliwie i nikt nie został pokrzywdzony.
Nikt chyba nie chce też zakazać TSowi handlu pamiątkami, tylko chodzi o to, żeby działalność się nie duplikowala tzn. Żeby TS nie handlowa tym, czym się nie zajmuję. Tak jak S.A nie rosci sobie praw do handlowania akcesoriami do koszykówki tak chyba TS nie powinno handlować akcesoriami piłkarskimi jak nie ma nie być właścicielem spółki pilkarskiej.
Wydaje mi się, że jak 2 podmioty ledwo stoją na nogach to podzielenie praw wydaje się być rozsadnym rozwiązaniem bo w przypadku bankructwa jednego podmiotu syndyk przejmuje tylko tą część praw, która posiadał podmiot.
Wydaje mi się, że Trio zgodziloby się na przekazanie praw dopiero w momencie, gdy drużyna utrzyma się w tym sezonie w lidze.
Uważam, że istnieje wiele narzędzi, które można zastosować żeby uniknąć posadzenia o niegospodarność. Jak się chce to napewno się da to zrobić.
Poza tym uważam, że skoro TS jest właścicielem spółki pilkarskiej to nie powinno stać nic na przeszkodzie, żeby te prawa do nazwy i herbu przekazać za symboliczną kwotę.
Ostatnio edytowane przez Lvcas : 01.01.2020 o godz. 14:14.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 01.01.2020, 14:14
To oczywiste, że chodzi o 50% praw do nazwy i herbu - od początku tylko o tym jest dyskusja, myślałem że nie trzeba tego precyzować.

Jeśli istnieje wiele narzędzi, to je wskaż - po prostu. Ja prawnikiem nie jestem. Tak czy siak, gdybym był na miejscu Wisłockiego znakiem bym się podzielił, ale rozumiem, że nie każdy będzie chciał ryzykować, gdy ma jakieś tam prawne opinie, które ryzyko takich zarzutów wskazują.

Co do handlu pamiątkami jeszcze - jestem zwolennikiem jednego, wspólnego sklepu. Jakiś % zysku powinien trafiać do TS i sprawa załatwiona.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 01.01.2020 o godz. 14:19.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 01.01.2020, 14:29
Cytat:
Strategicznie to TS rozgrywa to po mistrzowsku.
Strategicznie to TS się nadaje do dupy bo jeśli ich cały plan awaryjny opierał się na tym, że Kuba kocha Wislę a Królewski i Jażdzyński też nie odpuszczą i nie było zadnego innego planu już nie mówię C, D czy Z, ale nie było planu B na dzień 1 stycznia 2020 roku, w razie gdyby Kuba i społka sie wycofali to TS sa zwykłymi debilami albo Bogami, którzy przewidują przyszłość i wiedzieli, że mogą mieć przez rok wyjebane bo i tak w ostatniej chwili trio się obsra i przedłuży czas pajacowania na kolejny rok.

Generalnie to jesteśmy w dupie tak samo jak rok temu, bo jeśli nie zdaży się cud i ktoś nie wyloży wielkiej kasy to nam rożnicy to nie robi czy jest rok 01.01.2019 i mamy 40 mln długu czy rok 01.01.2023 i mamy 5 mln dlugu, bo przy takim zarzadzaniu jaki prezentuje TS to i tak nas czeka spadek do IV ligi, jak nie w ewentualnym 2023 roku przy 5 mln długu to zadłużenie się dalej i spadek za 5 lat na przykład. A cud się raczej nie stanie i nikt kasy nie wyloży bo nikt w taki gowniany układ nie wejdzie gdzie ma lożyć kasę a jeszcze źródłem dochodów się dzielić z TS (akademia, pamiątki itp).

Herb to powinien być poł na poł, kazda sekcja ma prawo do używania herbu i robienia pamiątek swojej sekcji. Kto chce to sobie kupuje w wiślackim świecie pamiątki kibicowskie/sekcji pilkarskiej z herbem TS, kto chce to sobie kupuje na hali pamiątki kibicowskie/rożnych sekcji (oprocz piłkarskiej).
Proste jak jebanie, tylko żeby do takich logicznych i prostych wniosków dojść to trzeba mieć trochę dobrej woli i honoru. A wiadomo, że tego w TS nie było i nie ma nadal.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 01.01.2020, 14:33
To jeszcze mi powiedz, które to są pamiątki piłkarskie - kufle, t-shirty z herbem, polówki, szaliki, zegarki, portfele, pościel, kubki? Serio pytam Nie lepiej zrobić jeden porządny wiślacki sklep?
Odpowiedz cytując
Matios98
Member

Od: 12.2018

Stary 01.01.2020, 14:38
Gdy wybuchła cała ta afera medialna z konfliktem miedzy SA a TS, to szczerze mówiąc daleki byłem od bicia na alarm i podgrzewania atmosfery, doszukiwania się drugiego dna, z uśmiechem politowania podchodziłem do głosów w stylu "tu trzeba działać, Socios musi zabrać stanowisko, poprzeć obecny zarząd, a TS przyprzeć do muru, inaczej nic z tego nie będzie" bo szczerze wierzyłem, że media mediami, szum szumem, ale sprawa w zaciszu gabinetów zostanie po prostu załatwiona, bo mamy do czynienia z dorosłymi, rozsądnymi ludźmi. Po tym co się wczoraj wydarzyło jestem rozczarowany i nie pozostaje nic jak załamać ręce nad TS-em, nie wiem jak można było dopuścić do sytuacji, że tak ważna sprawa zostaje rozwiązana na ostatnią chwilę i to na wyraźną prośbę obecnego zarządu, co by TS zrobił gdyby SA nie wyszła z propozycją przedłużenia statusu quo?
Nie chce mi się strzępić ryja w dyskusji na temat czy w TS- ie jest zła wola, niecne zamiary itd. czy po prostu totalne niedodupcenie, bo co za różnica?
Cała ta sytuacja pokazała, że nie ma co liczyć na pomocną dłoń ze strony Stowarzyszenia w ratowaniu spółki i to pomimo, że na jego czele jest Wisłocki. Wygląda na to, że trzeba TS dopisać do listy podmiotów z którymi trzeba będzie się użerać, bo innego wyjścia nie ma, ale podobnie jak miasto jest to podmiot wrogi, obcy i raczej nie ma co liczyć na szczęśliwe zakończenie tego konfliktu. Teraz pretekstem jest obawa o utrzymanie, latem jak się utrzymamy wymówka znajdzie się inna, albo będzie ta sama, bo skoro w tym sezonie bronimy się przed spadkiem, choć nikt tego nie zakładał, to w przyszłym teoretycznie może być podobnie i już mamy pretekst do dalszego zwodzenia wszystkich z obecnym zarządem na czele.
Jakie jest więc wyjście, co można zrobić? w mojej ocenie trzeba rzeczywiście przycisnąć TS, dość jakiegoś gadania, mediacji, skoro kończy się to tak jak widzimy, czyli zwykłym waleniem w chvja. Wydaje mi się, że władze Socios powinny się spotkać raz jeszcze z zarządem TS- u żeby po pierwsze Ci drudzy się wytłumaczyli z tego jak załatwili, te sprawę, a po drugie dać jasny sygnał, że albo TS potraktuje te sprawę priorytetowo, albo niech nie liczą na wsparcie z Socios w żadnej sprawie, z pieniędzmi na boisko włącznie. Jeżeli i to nie pomoże, to biada nam.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 01.01.2020, 14:54
Matios98 napisał(a):Wyświetl post
Nie chce mi się strzępić ryja w dyskusji na temat czy w TS- ie jest zła wola, niecne zamiary itd. czy po prostu totalne niedodupcenie, bo co za różnica?
Jak przychodzi do dzielenia pieniędzmi, to nie bój nic, każdy niedźwiadek obudzi się z zimowego snu.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 01.01.2020, 15:09
Jakie jest więc wyjście, co można zrobić? w mojej ocenie trzeba rzeczywiście przycisnąć TS, dość jakiegoś gadania, mediacji, skoro kończy się to tak jak widzimy, czyli zwykłym waleniem w chvja. Wydaje mi się, że władze Socios powinny się spotkać raz jeszcze z zarządem TS- u żeby po pierwsze Ci drudzy się wytłumaczyli z tego jak załatwili, te sprawę, a po drugie dać jasny sygnał, że albo TS potraktuje te sprawę priorytetowo, albo niech nie liczą na wsparcie z Socios w żadnej sprawie, z pieniędzmi na boisko włącznie. Jeżeli i to nie pomoże, to biada nam.
Będziemy chcieli jak najszybciej ruszyć sprawę do przodu. Kontakt mamy tak z SA jak i z TS.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 01.01.2020, 15:13
To ostatnie rozwiązanie akurat idealne dla TSu... SA będzie dalej porządkowana(i uzależniona) i po spłacie wróci do TSu. Za 4 mln zł 2 lata bez odpowiedzialności to good deal. Nie wiem za bardzo w co gra trio, bo wygląda że to oni się ugięli.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 01.01.2020, 15:14
Cytat:
To jeszcze mi powiedz, które to są pamiątki piłkarskie - kufle, t-shirty z herbem, polówki, szaliki, zegarki, portfele, pościel, kubki? Serio pytam Nie lepiej zrobić jeden porządny wiślacki sklep?
Myślę, że własnie w obecnej sytuacji lepiej by było podzielić prawa do herbu i niech każdy sobie na swoją dzialkę dzaiała, ewentualnie jak SA by miało gest dobrej woli to może wspomóc TS. Obecnie sytuacja jest karykaturalna i sa trzy grupy interesu które chcą zarobić, SA, TS a i kibice by chcieli coś uczknąc na swoja działalnośc. Tak się normalnie nie da funkcjonowac jeśli się nie zrobi jakiegoś podziału lub tego nie uprości.

Specjalnie napisałem pamiątki kibicowskie i sekcji piłkarskiej oraz innych. Jak mówię pamiątki sekcji pilkarskiej to mam po prostu na myśli używanie loga i jakiegoś kontekstu piłkarskiego, tzn coś stricte związanego z piłką tzn jakieś koszulki meczowe czy repliki z nazwiskami piłkarzy generalnie tutaj dużo wytycznych bym nie widział... Przecież każdy może sobie zrobić koszulkę w trzech kolorach, gadzet z napisem Wisła 1906 i dac herb TS. Tez bym tego tak nie rozgraniczał, że jedynie SA ma mieć prawo do herbu i robienia jakichś pamiątek.
A kufle czy inne breloczki to przecież po prostu gadżety kibicowskie.

Uwazam, że to wszystko powinno sobie działac jednoczesnie i nikt nikomu żadnych praw zabierac nie powinien. SA jest sekcją Wisły i powinno miec jednolity herb i móc go używać. I tyle w temacie. TS jest oczywiście całym związkiem sekcji i też ma prawo do używania herbu, gwiazdy, barw. Nikt nikomu nie powinien za dużo zabraniac i się wtrącac, każdy ma swoje prawa, swój sklep i niech kombinuje z pamiątkami jak mu się podoba. Jedynie bym tak jak mówił zrobił małe zastrzezenie, że np SA nie ma prawa wydawać jakichś pamiątek związanych z koszem, koszulek, nie wiem szalików łączonych na wypadek meczów w eurolidze i tyle. Ale już kibicom bym dał mały wyjątek bo jako część Wisły, część zarówno SA jak i TS i w ogóle odrebna strona całego ukladu uwazam, że kibice mają prawo wydać gadżety okolicznościowe na mecz, szaliki łączone czy jakies tam swoje koszulki gdzie moga sobie uzyc gwiazdy, herbu, nazwy i dac swój kontekst kibicowski z oprawy albo z Reymanem bo uwazam, że nie jest to tylko postać piłkarska ale nasza wspolna historia bez podziału na sekcje.

Trochę mi z tego wyszlo masło maslane bo i tak w gruncie rzeczy wyszło, że prawie każdy może prawie wszystko... No ale dla mnie ważnym szczegołem tutaj jest wlasnie to PRAWIE oraz to, ze SA musowo powinno miec prawo do herbu, wydawania gadzetów z logiem itd oraz przede wszystkim żeby kazdy sobie na swoją działkę działał i jeśli wszyscy są tacy mądrzy i się doszukują tego, że są robieni na kase przez drugich to niech każdy działa w swoim sklepie i tyle. A kibice sobie zdecydują czy chca wspierać bardziej SA, bardziej TS czy bardziej ruch ultras.
Odpowiedz cytując
lucas8
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 01.01.2020, 15:18
Gdy wybuchła cała ta afera medialna z konfliktem miedzy SA a TS, to szczerze mówiąc daleki byłem od bicia na alarm i podgrzewania atmosfery, doszukiwania się drugiego dna, z uśmiechem politowania podchodziłem do głosów w stylu "tu trzeba działać, Socios musi zabrać stanowisko, poprzeć obecny zarząd, a TS przyprzeć do muru, inaczej nic z tego nie będzie" bo szczerze wierzyłem, że media mediami, szum szumem, ale sprawa w zaciszu gabinetów zostanie po prostu załatwiona, bo mamy do czynienia z dorosłymi, rozsądnymi ludźmi. Po tym co się wczoraj wydarzyło jestem rozczarowany i nie pozostaje nic jak załamać ręce nad TS-em, nie wiem jak można było dopuścić do sytuacji, że tak ważna sprawa zostaje rozwiązana na ostatnią chwilę i to na wyraźną prośbę obecnego zarządu, co by TS zrobił gdyby SA nie wyszła z propozycją przedłużenia statusu quo?
Dokładnie to mnie najbardziej przeraża i powoduję obrzydzenie działaniem Stowarzyszenia. Nikt tak po nich by nie jechał, gdyby wyszedł z ich strony choć jeden jasny oficjalny komunikat zawierający ARGUMENTY, dlaczego nie mogą spełnić danego punktu wymagań Kuby, Jarka i Tomka. Nic takiego nie miało miejsca za to klasyczne zwykle .......enie, próba zamiatania problemu pod dywan i przeciąganie tego w czasie. Teraz nagle TS jest wielce dobroduszny bo 31 grudnia przystał na propozycję Spółki o przedłużenie terminu o kolejne 12 miesięcy. Przecież jakby Trio tym jebło z końcem 2019 to oni nie zdawali sobie sprawy, że mają 4 bańki długu obciążone na hipotece do spłaty?

Ja już nie wiem co on nich myśleć. To jest tak lekceważące podejście połączone z indolencją, że mnie osobiście już to przeraża.

P.S. Do tego Rafał Wisłocki wie jakie wczoraj było napięcie i jeszcze sobie robi relacje foto z wizyty u notariusza i podgrzewa.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 01.01.2020, 15:20
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
...
No więc idealnym rozwiązaniem jest jeden porządny wiślacki sklep (oczywiście najpierw przekazanie połowy praw do herbu i nazwy), ustalenie % od zysku, który otrzymywałoby Towarzystwo i tyle. Po co kombinacje, spieranie się o to, co kto może produkować, a czego nie może. Nawet koszty prowadzenia takiego sklepu mniejsze...
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 01.01.2020, 15:30
A obecna stagnacja na linii SA TS paraliżuje nas calkowicie, bo jeśli założenie, że zaden inwestor nie wejdzie w tę niejasną i nieuregulowaną sytuację między SA i TS, i nie wyloży kasy to my stojąc w miejscu cofamy się, tracimy czas i potencjalne pieniądze. Czas gra na naszą korzyść od tej strony, że nie ma tematu degradacji a dług mimo wszystko będzie się zmniejszał ale z drugiej strony czas jest bardziej naszym wrogiem bo nic nie robiąc tracimy możliwość szybszego wyjścia z dołku finansowego i znalezienia inwestora.
O ile można było po tej burzy miskowej być ja wiem, pół roku w zawieszeniu to rok i kolejny przyszły rok to już o wiele za długo i trzeba coś zrobić konkretnie, albo w lewo albo w prawo bo myslę, że warianty typu
a) kolejny rok w eklasie i dopiero w 2021 TS przejmuje stery a Wisła zostaje zdegradowana do IV ligi
b) nie wiem, kolejne 2 lata niepewności i kolejny koniec roku z łudzeniem się, że coś się zmieni
c) itd itd

to nam nic nie daje. Tylko w sumie bez sensu splacamy długi bo jak mamy upaśc to upadnijmy i ruszmy od nowa szybciej. Szkoda wygrzebywania się 2 lata żeby i tak być w punkcie wyjścia za rok. Szkoda się łudzić, miec nadzieje, angazować jakiekolwiek środki i zapał ludzki na takie przeciąganie liny z TSem, który ma wszystko w dupie i zero pomyslów. Szkoda czkać rok czy jeszcze 2 aż się zdecyduja i wtedy szukac inwestorów, rozwijac klub pod wodzą trio czy kogoś innego. Za dużo w tym jest nerwów, złej woli i głupoty. A w tak powaznych biznesach to dobrze nie wroży bo to jest duża kasa i duże operacje finansowe i trzeba działac konkretnie żeby się utrzymac na powierzchni. Inaczej nas zaraz poł 1 ligi zje swoja atrakcyjnością organizacyjną i finansową (już 32 letnie odpady ida do Miedzi zamiast do nas...). Tym bardziej dla nas ciężki okres bo lada moment trzeba znowu poł składu zakontraktować po odejściu co lepszych, odrzucneiu co gorszych i pójściu na emeryture Wasyla, Brozia, Boguskiego a i z Kuba i jego zdrowiem też nie wiadomo jak będzie...

Tam w TS się wszyscy powinni zlapac za jaja, wziąc glęboki wdech i spojrzec w lusro i odpowiedziec sobie na pytanie czy są w odpowiednim miejscu i czasie, czy sa na odpowiednim stanowisku i czy mają jakis plan B, C w obecnej sytuacji. A jak nie to niech zwiną żagle i jak nie umieją nic ot niech oddadzą wladzę ludziom, którzy nawet jeśli nie sa kompetentni i idealni to chociaż jakiś pomysl i plan mają. A trio powino się ustosunkować czy da radę podjąć jakieś działania, przejąć Wislę, szukac inwestora, co w razie gdyby taki inwestor sie nie znalazl i czy Wisła by została pod ich sterami 5 czy 10 lat i tyle. Bo jak to ma wygladac kolejne 10 lat jak cyrk to serio lepiej już niech to .......nie dziś niż się męczyć te 10 lat i się starać skoro każdy wie, że .... z tego wyjdzie i i tak to .......nie tyle, że później.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 01.01.2020, 15:36
Cytat:
Przecież jakby Trio tym jebło z końcem 2019 to oni nie zdawali sobie sprawy, że mają 4 bańki długu obciążone na hipotece do spłaty?
Hmm a tak serio to co kogo obchodza jakieś 4 bańki? Przecież TS jest w takiej sytuacji, że jesli się znaleźli frajerzy od ratowania klubu i splacania długu to niech działają, a jak nie to najwyżej SA i może też cąły TS upadnie i tyle. I nikt żadnych 4 baniek nie będzie musial spłacać
To jest zerowa odpowiedzialność i zerowa inwestycja.
Tak to jest jak ktoś groszem nie smierdzi, skończy jakiś smieszny kierunek albo się dorwie do władzy innymi ściezkami i się mądrzy a nie ma pojęcia w praktyce. Pensje mają, praca lekka, odpowiedzialności zero, nic swojego grosza nie wlożyli, czego chciec więcej?

zeby mi zaraz ktoś nie powiedział, ze w TS się zarabia mało i roboty dużo albo odpowiedzialna praca.
-zarobki i tak lepsze niż by mieli kible sprzatać z tą swoją bystrością i chęcią pracy
-odpowiedzialność taka, że sprawa z akademią niedopilnowana a losy SA i tak na prawdę TS olane i po prostu zajęli się swoim życiem, świętami sylwestrem i drugi raz im dupe uratowalo trio, bo gdyby się wycofali dzisiaj to już by było po nas

Cytat:
No więc idealnym rozwiązaniem jest jeden porządny wiślacki sklep (oczywiście najpierw przekazanie połowy praw do herbu i nazwy), ustalenie % od zysku, który otrzymywałoby Towarzystwo i tyle. Po co kombinacje, spieranie się o to, co kto może produkować, a czego nie może. Nawet koszty prowadzenia takiego sklepu mniejsze...
Ja tylko daję alternatywny pomysł. Jak sie dogadają na jeden sklep % od sprzedazy itd to niech sobie tak robią. Ale jak mówię zawsze to można na innej zasadzie rozdzielić. Najwazniejsze aby nikt nie miał zabieranego prawa do herbu bo to co jest obecnie ot jest patologia.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 01.01.2020, 15:46
czaro napisał(a):Wyświetl post
Jak przychodzi do dzielenia pieniędzmi, to nie bój nic, każdy niedźwiadek obudzi się z zimowego snu.
Dlatego konieczny jest twardy nacisk kibiców na TS. Mogą go zlać, jasne, ale wtedy sytuacje będzie dla wszystkich klarowna i pies z kulawą nogą im później nie pomoże. Teraz to oni udają bohaterów bo łaskawie podpisali przedłużenie terminu spłaty, Wisłocki wysyła zdjęcia do gazet od notariusza i rżnie głupa na TT, a wściekłość kibiców rośnie.

Organizacyjnie to oni nie są w stanie przygotować dokumentów o niekaralności z czym radzą sobie szkółki z jakichś pipidówek, ale będą twardo negocjować trzymając klub jako zakładnika.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
lucas8
Senior Member

Stary 01.01.2020, 15:50
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Dlatego konieczny jest twardy nacisk kibiców na TS. Mogą go zlać, jasne, ale wtedy sytuacje będzie dla wszystkich klarowna i pies z kulawą nogą im później nie pomoże. Teraz to oni udają bohaterów bo łaskawie podpisali przedłużenie terminu spłaty, Wisłocki wysyła zdjęcia do gazet od notariusza i rżnie głupa na TT, a wściekłość kibiców rośnie.

Organizacyjnie to oni nie są w stanie przygotować dokumentów o niekaralności z czym radzą sobie szkółki z jakichś pipidówek, ale będą twardo negocjować trzymając klub jako zakładnika.
Właśnie o tym pisałem wyżej. Po co te zdjęcia były, żeby jeszcze bardziej w....ić ludzi, robić sobie kpiny, bo nie wiem? Grupa ratująca czeka na oficjalny odzew, a on gra im na nosie i muszą uczestniczyć w takiej żenadzie.

Idealnie podsumowałeś. Amen.
Ostatnio edytowane przez lucas8 : 01.01.2020 o godz. 15:55.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 01.01.2020, 15:55
lucas8 napisał(a):Wyświetl post
Właśnie o tym pisałem wyżej. Po co te zdjęcia były, żeby jeszcze bardziej w....ić ludzi, robić sobie kpiny, bo nie wiem?

Idealnie podsumowałeś. Amen.
Widzę trzy możliwości:
- Wisłocki to idiota który nie rozumie konsekwencji swoich medialnych wystąpnień
- Wisłocki żyje w jakiejś bańce mydlanej wierząc że kibice są po stronie TS, albo maks neutralni
- oba powyższe.

Dlatego nacisk kibiców na TS i jasne przedstawienie nastrojów pomogłoby oczyścić sytuację.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 01.01.2020, 16:01
Cytat:
Po co te zdjęcia były, żeby jeszcze bardziej w....ić ludzi, robić sobie kpiny, bo nie wiem?
może po to żeby pokazać jak TS prężnie działa i żeby pokazać dowód, że coś się w TSie robi a nie tylko siedzi i pierdzi w stołek hehe
Jak się coś raz w roku zrobi to chyba warto się pochwalić jaka to tyrka jest w TS?
Odpowiedz cytując
lucas8
Senior Member

Stary 01.01.2020, 16:03
może po to żeby pokazać jak TS prężnie działa i żeby pokazać dowód, że coś się w TSie robi a nie tylko siedzi i pierdzi w stołek hehe
Jak się coś raz w roku zrobi to chyba warto się pochwalić jaka to tyrka jest w TS?
Szczególnie 31 grudnia jak wszyscy wiemy co było tematem numer jeden. A co tam, pogramy trochę na nosie i pośmieszkujemy, żeby były domysły
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2018

Stary 01.01.2020, 16:05
Dlatego nacisk kibiców na TS i jasne przedstawienie nastrojów pomogłoby oczyścić sytuację.
Nacisk ? Poprzez wysyłanie e-maili, nabijanie postów na forum, FB, TT ?

ps. Czy prezes Wisłocki zaszczyci ponownie Walne Socios ?
Ostatnio edytowane przez krakus76_ : 01.01.2020 o godz. 16:10.
----------------------------------------------------------------
„W świecie baranów i owiec wolę być wilkiem"
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 01.01.2020, 16:15
Może chodziło o to że tym razem udało się dostarczyć całą potrzebną dokumentację na czas?
Jak na standardy TS - sukces.
Złośliwie można jednak zauważyć, że tym razem nie wymagano zaświadczenia o niekaralności.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 01.01.2020 o godz. 16:22.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 01.01.2020, 16:31
Widzę trzy możliwości:
- Wisłocki to idiota który nie rozumie konsekwencji swoich medialnych wystąpnień
- Wisłocki żyje w jakiejś bańce mydlanej wierząc że kibice są po stronie TS, albo maks neutralni
- oba powyższe.

Zgadzam się z Tobą co do presji. Tutaj przydałoby się pewnie zaangażowanie Socios, ale nie wypada mi się wypowiadać ani wskazywać drogi, bo do niego nie należę.

Co do Wisłockiego: na podstawie wszystkich informacji wywiadów wnioskuję, że facet żyje w jakiejś bańce, nie chcę oceniać czym spowodowanej. Raczej nie chciał nikogo denerwować.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 01.01.2020, 16:49
zastanawia mnie po co Wisłocki na Instagramie publikowal zdjęcia ze jest u jakiegos notariusza.. i to akurat w dniu gdy kibice Wisły w goraczce czekają na jakies pozytywne informacje. I nagle ruszyła dyskusja , że Wisłocki jest u notariusza.. co to będzie.. wszyscy z powagą wyczekują z info.. Po czym Wislocki po wszystkim z rozbrajającą szczerością mowi że to nie mialo zadnego zwiazku z Wisłą Kraków.

Celowe działanie, zeby podkvrwicc kogos, podsmiechujki zrobic? Czy on rzeczywiście żyje w jakiejś bańce mydlanej? niezrozumiałe zachowanie
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 01.01.2020, 16:50
Mozna sobie smieszkowac ale na serio dl Wislockiego i TS to jest sukces i powod do dumy ze przedłużono umowe z trio. Jak im nic nie wychodzi i nie maja żadnych pomysłów to podpisanie tej umowy jest wielka sprawa i dla nich to pokazuje jak TS ma dobra wole i jak walczy o Wisle - juz na serio mowie, bez robienia sobie żartów i sarkzmu.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 01.01.2020, 16:56
tylko że to jest błędny odbior bo o tym w rzeczywistosci zadecydowała ratująca trio. A nie na zasadzie dobrej woli TS-u. I jeszcze ten idiotyczny komunikat, że łaskawcy z TS-u zgodzili się na przedłużenie prowadzenia klubu przez ratujące trio.

W tym przypadku, wygrał Wisłocki i TS. Przez niezdecydowanie i odpuszczenie tematu przez ratujące trio. I co najlepsze . Wisłocki i TS nic nie musieli zrobic. Dla TS-u rozwiazanie zaproponowane przez ratujące trio było idealnym . Wisłocki i TS nie mogli sobie lepiej tego wymyslec
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 01.01.2020, 18:26
Naszymi jedynym aktywem są obecni kibice i ich przywiązanie do klubu.

Brak porozumienia bardzo to osłabia. Są fanatycy którzy nawet w B klasie będą z Wisłą ale bardzo dużo ludzi po włożeniu iluś tam pieniędzy, czasu, energii powie dość. Można zaklinać rzeczywistość ,,od zawsze na zawsze" ale życie tak nie działa - niestety nie.

Przy braku porozumienia czytaj przy dalszej niepewności co do losów Wisły dużo trudniej będzie przekonać piłkarzy do gry w naszym klubie nie mówiąc już o sponsorach.

Smutno ten rok się rozpoczyna.
Odpowiedz cytując
Chorynatrzykolory
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 01.01.2020, 18:35
A teraz wyobraźmy sobie sytuację, że parę dni wcześniej Kuba by się wkur wił wraz z Jazdzyńskim i Królewskim i by się wycofali i Wisła by miała dodatkowe 4-5 milionów długu i zaczęlibyśmy od 4 ligi. I co by było? Ts się zachował strasznie słabo..
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów