The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 15.01.2019, 09:04
Vinci napisał(a):Wyświetl post

Czyje to słowa?
Królewskiego.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 15.01.2019, 09:05
W dobrym kierunku to idzie co oczywiście cieszy, wiadomo też że idziemy krok po kroku
Ale
Od przyszłego tygodnia czas się pochylić nad sytuacją kadrowa
Bo cała ta akcja będzie psu w du.pe jeżeli spadniemy do 1 ligi w przeddzień nowego kontraktu telewizyjnego
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
StarożytnyWiślak
Member

Od: 12.2018

Stary 15.01.2019, 09:09
Tyle punktów jest za przeproszeniem naruchanych w tym momencie, że nawet z juniorami na połowie pozycji utrzymanie jest bardziej niż prawdopodobne.

Szekle z systemu Pro Junior też większe.
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 15.01.2019, 09:10
Królewskiego :d
Odpowiedz cytując
KoPer
I am what I am

Od: 09.2004

Stary 15.01.2019, 09:14
Nie. Pośrednikiem w tej transakcji jest/był 4Business: http://www.4b.com.pl/uslugi/marketing-sportowy/

Agencja, która zajmuje się tego typu rzeczami.

Porter napisał(a):Wyświetl post
"Biała Gwiazda" na razie ma jednego dużego sponsora. Z reklamy na koszulce i innych nośnikach LV Bet płaci 1,6 mln zł rocznie, z czego 12 procent trafia do pośrednika, który znalazł tego mecenasa, wobec czego do klubu trafia 1,4 mln zł. Ówczesna prezes Marzena Sarapata chwaliła się, że załatwiła najlepszego w lidze sponsora." - Ciekaw jestem czy ten pośrednik też ma zarejestrowaną działalność na R22. Ktoś, coś wie?
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 15.01.2019, 09:25
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
W dobrym kierunku to idzie co oczywiście cieszy, wiadomo też że idziemy krok po kroku
Ale
Od przyszłego tygodnia czas się pochylić nad sytuacją kadrowa
Bo cała ta akcja będzie psu w du.pe jeżeli spadniemy do 1 ligi w przeddzień nowego kontraktu telewizyjnego
Serio myślisz że równolegle nie są prowadzone rozmowy w sprawie sytuacji kadrowej? Ci goście raczej nie wyglądają na debili i wiedzą że ich kasa nic tu nie da jak wszyscy odejdą.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 15.01.2019, 09:33
Że są prowadzone to się domyślam, chodzi mi o konkrety
W tej chwili samo utrzymanie obecnej kadry to za mało, na środek obrony mamy 2 piłkarzy w tym jednego 39 letniego (nawet jeżeli to twardziel pokroju Wasyla)
Ja wiem, że mając 2 tygodnie temu w perspektywie nieprzystapienie do rozgrywek są to problemy błahe tym niemniej czas się nad nimi pochylić
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 15.01.2019, 09:50
Sytuacja kadrowa nie jest wcale taka zła.Już widać ,że w tym sezonie żeby się utrzymać wystarczy mniej lub tyle samo punktów co w poprzednim .Pewnie dojdą jakieś wypożyczenia i 3-4 juniorów.Nie sądzę abyśmy sprowadzali jakich zawodników nawet z niższych lig.Nikt nie będzie chciał dodatkowo obciążać budżetu
Powód: błąd
Ostatnio edytowane przez krysztal : 15.01.2019 o godz. 09:53.
Odpowiedz cytując
StarożytnyWiślak
Member

Od: 12.2018

Stary 15.01.2019, 09:50
Strzelam, że Łukasz Szukała będzie grał w Wiśle.
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 15.01.2019, 10:18
https://twitter.com/jarokrolewski/st...594.1538224014

Ok to pierwszy pożar ugaszony Pan Królewski zasługuje na co najmniej owację na stojąco na pierwszym meczu przy R22.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 15.01.2019, 10:23
Ajax napisał(a):Wyświetl post
https://twitter.com/jarokrolewski/st...594.1538224014

Ok to pierwszy pożar ugaszony Pan Królewski zasługuje na co najmniej owację na stojąco na pierwszym meczu przy R22.
Ale jak na owacje na stojaco? Przeciez on nie biega po boisku to jak bedziesz klaskał to nie będzie za bardzo wiadomo komu
Odpowiedz cytując
ExoFan
Junior Member

Od: 01.2019

Stary 15.01.2019, 10:28
Przede wszystkim dzień dobry, forum czytam od dawna, ale sytuacja wymusiła, że się zarejestrowałem i przedstawię krótko fakty.

To co się dzieje w Wiśle, to cyrk do potęgi n. W KRS nadal figuruje Sarapata jako prezes, bo sąd jeszcze nie rozpatrzył zmian w zarządzie i nie wiadomo, co postanowi (umowa z Vanną i Hartlingiem), samozwańczy prezes Wisłocki nie będąc formalnie we władzach spółki "formalnie" przekazuje "władzę" trzem pozyczkodawcom. To tragifarsa. Podejrzewam, że w Kambodży są mniejsze jaja niż to, co oni wyprawiają teraz w Krakowie.
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2018

Stary 15.01.2019, 10:30
Imaza w cholerę sprzedać. Niech do bierze Lech czy Legia jak chcą byleby zapłacili. Pytanie czy ktoś za niego da jakieś pieniądze .... ? Pojawiały się jakieś kwoty bo on ewidentnie jest z kimś już dogadany. ?

A jak nie to niech zasuwa przez te kilka miesięcy, pomoże w utrzymaniu i podziękował.
----------------------------------------------------------------
„W świecie baranów i owiec wolę być wilkiem"
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Od: 11.2002

Stary 15.01.2019, 10:33
ExoFan napisał(a):Wyświetl post
Przede wszystkim dzień dobry, forum czytam od dawna, ale sytuacja wymusiła, że się zarejestrowałem i przedstawię krótko fakty.

To co się dzieje w Wiśle, to cyrk do potęgi n. W KRS nadal figuruje Sarapata jako prezes, bo sąd jeszcze nie rozpatrzył zmian w zarządzie i nie wiadomo, co postanowi (umowa z Vanną i Hartlingiem), samozwańczy prezes Wisłocki nie będąc formalnie we władzach spółki "formalnie" przekazuje "władzę" trzem pozyczkodawcom. To tragifarsa. Podejrzewam, że w Kambodży są mniejsze jaja niż to, co oni wyprawiają teraz w Krakowie.
Ale sąd zapewne nie wie nic o umowie z Vanną i Hartlingiem, bo niby skąd ma wiedzieć. Oni niczego do sądu nie zgłosili.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 15.01.2019, 10:36

Dzięki za fakty, zajmiemy się tym możesz zamykać już konto
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 15.01.2019, 10:42
regan napisał(a):Wyświetl post
Ale jak na owacje na stojaco? Przeciez on nie biega po boisku to jak bedziesz klaskał to nie będzie za bardzo wiadomo komu
No nie wiem jak np będzie skandowane jego nazwisko to będzie wiedział
Odpowiedz cytując
ExoFan
Junior Member

Stary 15.01.2019, 10:43
Akcje są w rękach Vanny i Hartlinga i sąd ma takie informacje, bo nastąpiło zbycie akcji. Akurat trochę siedzę w prawie spółek i wiem, jak to wygląda.

PS. @regan - też pozdrawiam.
Ostatnio edytowane przez ExoFan : 15.01.2019 o godz. 10:46.
Odpowiedz cytując
Putin2000
Member

Od: 02.2008

Stary 15.01.2019, 10:53
A mnie się wydaje, że to celna uwaga.

Na jakiej zasadzie wspomniane Trio przejmuje kontrolę nad Wisłą? Dają pożyczkę, ok, ale to nie daje prawa do kierowania spółką. Takie rzeczy są określone w prawie polskim, a nie prawem kaduka.

Komu ta pożyczka została przekazana? TS, jako właścicielowi spółki, czy spółce bezpośrednio? Kto jest wobec tego dysponentem środków? Paradoksalnie może być lepiej jeśli środki pójdą przez TS, bo jeśli sąd nie przychyli się do tego, że umowa z tercetem egzotycznym jest nieważna i tym samym Wisłocki nie jest prezesem Wisły (a to by oznaczało, że nigdy nim nie był), to dysponowanie przez Wisłockiego środkami spółki byłoby bezprawne.
Odpowiedz cytując
ExoFan
Junior Member

Stary 15.01.2019, 11:00
Chodzi o parodię sytuacji w przypadku tercetu, a nie sąd. Sąd to zmiany w KRS, a tam w grę wchodzi zbycie akcji przez S.A.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 15.01.2019, 11:01
Zbycie akcji, nie nastąpiło, bo umowa nie weszła w życie. Idąc tym tokiem, jeżeli nastąpiłaby fizyczna kradzież akcji, to zarząd już nie sprawowałby swojej funkcji, bo akcje miałby kto inny?
Ostatnio edytowane przez KOMINEK : 16.01.2019 o godz. 12:06.
Odpowiedz cytując
kowalkowskij
Member

Od: 05.2012

Stary 15.01.2019, 11:05
Niedoszli właściciele nie złożyli do KRS wniosków o zmianę zarządu, więc dla sądu nie istnieją. Nie nastapił wpis do księgi akcyjnej również. Wpisanie Wisłockiego to formalność. Tam też siedzą kibice Wisły...
Tylko wspólnie można coś zbudować. Wisła Kraków - Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Odpowiedz cytując
sanderuss
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2006

Stary 15.01.2019, 11:05
Akcje są w rękach Vanny i Hartlinga i sąd ma takie informacje, bo nastąpiło zbycie akcji. Akurat trochę siedzę w prawie spółek i wiem, jak to wygląda.
.
Dzieki ze jestes! Zaraz dam znac kancelariom Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy oraz Giera Kaczmarek i Wspólnicy zeby na przyszlosc wszystkie opinie przechodzily przez ciebie bo oni sie nie znaja tak dobrze jak ty!
Odpowiedz cytując
grzechu1991
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2008

Stary 15.01.2019, 11:08
Exofan nie wiem w jakim prawie spółek siedzisz, ale na pewno nie polskim. Wpis dotyczący zmian w zarządzie spółki akcyjnej ma charakter deklaratoryjny. Członkiem zarządu jest się od momentu powołania przez uprawniony organ, a nie od chwili ujawnienia tego faktu w rejestrze. To, że ktoś nie figuruje w KRSie nie znaczy, że nie jest członkiem zarządu spółki. Sąd żadnych informacji o zbyciu akcji nie ma, bo musiałoby to zostać zgłoszone (pytanie przez kogo skoro stary zarząd złożył rezygnację, a nie wiadomo czy akcjonariusze powołali Pietrowskiego, czy też on sam uznał, że jest p.o. prezesa). Wisłocki jest zatem prezesem i ma pełną moc decyzyjną, nie ma jej natomiast ani Piggi ani Gołda, mimo że dalej są wpisani w rejestrze.
Odpowiedz cytując
gregoriustsw
Member

Od: 08.2008

Stary 15.01.2019, 11:11
@ExoFan
Rozumiesz roznice miedzy akcjami imiennymi i na okaziciela, a takze uprawnienia zbywcy akcji wynikajace m.in. z KSH, gdzie w kilku artykulach expressis verbis wymienione sa instytucje na ktore zapewne Wisla bedzie sie powolywac bo ma do nich calkowite prawo ?
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 15.01.2019, 11:11
grzechu1991 napisał(a):Wyświetl post
Exofan nie wiem w jakim prawie spółek siedzisz, ale na pewno nie polskim.
Może w szwedzkim
Odpowiedz cytując
ExoFan
Junior Member

Stary 15.01.2019, 11:12
Rozumiem lepiej niż Wam sie wydaje. Pogadamy po decyzji sądu, pozdrawiam. Najbardziej rozbawiło mnie "umowa nie weszła w zycie". Umowa, której nikt z tego forum nie widział na oczy.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 15.01.2019, 11:16
Rozumiem lepiej niż Wam sie wydaje. Pogadamy po decyzji sądu, pozdrawiam. Najbardziej rozbawiło mnie "umowa nie weszła w zycie". Umowa, której nikt z tego forum nie widział na oczy.
Mnie bardziej ubawiło "sąd ma takie informacje, bo nastąpiło zbycie akcji" - też zapewne na podstawie umowy, której nikt z tego forum nie widział na oczy.
Odpowiedz cytując
Boracik86
Member

Od: 09.2013

Stary 15.01.2019, 11:16
Dobrze że jesteś tak rozbawiony. Może nikt tutaj nie widział tej umowy. Są natomiast ludzie, którzy ją widzieli i stwierdzili iż jest nie ważna. Jeżeli interesujesz się Wisłą to wiesz o kogo chodzi. Ja im ufam. Ty nie musisz.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 15.01.2019, 11:25
Kto mówi, że umowa nie weszła w życie? Nie powtarzajmy tej zabawy od początku...
Jeżeli w aktach rejestrowych nie ma umowy pomiędzy TS a Wanną i Hoganem to dlaczego KRS miałby się nią zajmować?

Gdyby Wanna i Hogan chcieli dokonać zmian w KRS musieliby:
1. Złożyć w KRS dokumenty dot. zmian właścicielskich (co najmniej umowę, przy czym KRS mógłby zażądać dalszych dokumentów, np. potwierdzeń przelewów)
2. Podjąć uchwałę o powołaniu Pietrowskiego na prezesa - i zawnioskować o jego wpis do KRS

Żadna z tych czynności nie została dopełniona. Hogan wie, że dla niego hipotetyczne uznanie umowy za obowiązującą mogłoby oznaczać konieczność zapłaty odszkodowania za brak licencji, więc z pewnością nie naciska.
Odpowiedz cytując
it
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 15.01.2019, 11:26
Nie ma co bezmyślnie atakować ExoFana tylko dlatego, że wyraził pogląd, który się nie podoba.
Nikt z forum umowy zapewne nie widział, to prawda, wypowiedziały się kancelarie, ale to tylko opinie, ja mimo wszystko nie mam pewności co do tego jak postąpi sąd i w oparciu o jakie przesłanki.
ExoFan zwraca uwagę na pewne niebezpieczeństwo i trzeba tylko mieć nadzieję, by te obawy nie były zasadne.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów