The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Zamknięty temat

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
sqallpl
Senior Member

Od: 08.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 08.11.2011, 06:06
Cytat:
Co ważne - i aż się dziwie, że nikt jeszcze o tym nie wspomniał - ktoś, kto weźmie ze sobą sztab przygotowania fizycznego.
Jeżeli nic się nie zmieniło na górze to chyba nic z tego. Schaefer nie został trenerem ponoć przez to, że rozeszło się o wynagrodzenia dla jego własnego sztabu.
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 08.11.2011, 06:11
Cytat:
Takiej metody jeszcze nikt w Polsce nie stosował. Lars Walther (46 l.), duński trener piłkarzy ręcznych Wisły Płock, przed ważnymi meczami puszcza w szatni na cały regulator ostre utwory Metalliki. - Heavy metal pomaga nam wygrywać - uważa Walther.

Niesieni heavymetalowym brzmieniem piłkarze Wisły Płock w poprzednim sezonie przerwali hegemonię Vive Kielce i zdobyli mistrzostwo Polski. Ich nieoficjalnym hymnem był jeden z najsłynniejszych utworów Metalliki - "Kill'em all", czyli "Zabijcie ich wszystkich".

Zamienia ich w rottweilery
- Spokojnie, nie zachęcam w ten sposób moich zawodników do zrobienia rywalom krzywdy. Ta muzyka ma naładować piłkarzy, rozpalić w nich ducha walki. Chcę ich w ten sposób zamienić w rottweilery, które na boisku nigdy się nie poddają - tłumaczy "Super Expressowi" trener Lars Walther. - I to działa. O swoje walczą wszyscy. Nawet ci, którzy nie lubią heavy metalu. Oni wychodzą na parkiet wściekli, że muszą tego słuchać i ta złość napędza ich do ambitnej gry. Właśnie to jest celem tych metalowych seansów.
Trener Wisły Płock przyznaje, że jest wielkim fanem amerykańskiego zespołu heavymetalowego.
- Metallica towarzyszy mi od lat. Pierwszy raz usłyszałem ich w 1983 roku, dwa lata po powstaniu zespołu, gdy wydali swój debiutancki album zatytułowany właśnie "Kill'em all" - opowiada Lars Walther. - Nie ma lepszego zespołu. Jestem ich fanem przez całe dorosłe życie i gdyby mi czas pozwolił, jeździłbym za Metallicą po świecie.

Podobna dyscyplina - też mają piłkę - brać gościa
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
syryls
Senior Member

Od: 10.2011

Stary 08.11.2011, 06:12
Fajnie jakby to był, kto chciałby się wzorować na jakimś klubie, z dobrym wprowadzaniem młodych, doświadczony a także jednak głodny sukcesu.
willow
a.k.a. morgenes

Od: 11.2002

Stary 08.11.2011, 06:31
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html
"Gdy wracam do domu i się zamyśle, myślę o Wiśle..."
K.I.Gałczyński

"I skończył się mecz w Londynie i tak i to jest prawda!!!..."
fresh.cie
Senior Member

Od: 09.2011

Stary 08.11.2011, 06:36
Hmm... ciekawe, ciekawe. Jestem ciekaw czy z tej mąki da radę Manolo zrobić jakiś dobry chleb...
Mar85
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 08.11.2011, 06:46
Do tej pory byłem za zatrudnieniem Manolo, ale przyjrzałem mu się bliżej i zaczynam mieć wątpliwości. Prowadził w życiu dwa kluby, raczej nie słabe, wyników powalających nie miał. W zeszłym sezonie potrafił przegrać AEK z Olympiakosem 6-0. W Wiśle na pewno nie ma takich graczy nie mówiąc o pieniądzach. To nie jest człowiek który potrafiłby zderzając się z naszymi realiami dać radę. Tu trzeba kogoś nie do nauki ale na już. Nawiasem mówiąc sam trener bez swojego sztabu niewiele da. Czemu zwalniając trenera nie można pozbyć się pozostałych członków, a nowemu dać wolną rękę przy wyborze współpracowników Marzy mi się ktoś taki jak Klopp....
waspinator
Junior Member

Od: 02.2008

Stary 08.11.2011, 06:47
willow napisał(a):Wyświetl post
My potrzebujemy trenera z doświadczeniem na arenie międzynarodowej i udokumentowanymi sukcesami. Mimo wszystko trenera z zagranicy. I to nie może być jakiś młody wilczek, chcący się pokazać. Nie dla naszych kopaczy. Tu musi być autorytet, z twardą ręką. Ktoś, kto będzie rządził nie tylko na boisku, ale i w szatni.
Co ważne - i aż się dziwie, że nikt jeszcze o tym nie wspomniał - ktoś, kto weźmie ze sobą sztab przygotowania fizycznego.
Taka osobna pójdzie i powie:
"Panie Prezes daj kasy na wzmocnienia, mam kilku graczy na oku, potrzebujemy 2-4 miliony euro" i co wtedy zrobi Pan Prezes myślisz że sypnie groszem wątpię...

Osobiście byłem w szoku jak po udanym sezonie Maskanta nie było "co sezonowej" wyprzedaży osób wybijających się formą i liczyłem na wyczekiwane przez wszystkich budowanie drużyny, jak widać nasz Pan Prezes się jednak nie zmienił nie umie przełknąć goryczy porażki drużyny która zaczęła grać co 3-4 dni bez 3 podstawowych graczy...

Nie będę zaskoczony jeśli w zimie pożegnamy Bitona i kilku innych celem "załatania budżetu"
orm
Senior Member

Stary 08.11.2011, 06:48
Jakoś nie chce mi się wierzyć w Jimeneza, raczej spodziewam się powtórzenia scenariusza ze zwolniania Skorży, też był "dogadany " trener zagraniczny a padło na Kasperczaka, z fatalnym skutkiem.
snyrting
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 08.11.2011, 07:13
Mar85 napisał(a):Wyświetl post
Marzy mi się ktoś taki jak Klopp....

To bądź łaskaw przeczytać sobie dokonania Kloppa pomijając mistrzostwo z Borussią. Gdyby pracował u nas, to zdążylibyśmy go zwolnić tak z 3-4 razy.

Mi by się marzył ktoś taki jak Reinhard Rauball jako prezes klubu i taka forma właścicielska jak w Borussi.

suikoden
Banita

Od: 03.2008

Stary 08.11.2011, 07:19
Uwaga z tego co wiem to Holender odchodzi do końca sezonu prowadzi Moskal po euro bierze nas Smuda
prezes85
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 08.11.2011, 07:31
Będzie Franek Smuda i tyle
Sancezz
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 08.11.2011, 07:39
Deschamps w Monaco, Blanc w Bordeaux mieli idealne debiuty. Może iść tym tropem i zatrudnić Bixente Lizarazu? Koleś z jajami.
mhl_pl
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 08.11.2011, 07:55
Żeby wiślaccy kopacze przekonali się co to profesjonalizm i żeby dostali ostry wycisk to na ławce trenerskiej musiałby siedzieć Felix Magath albo Louis van Gaal A jak wszyscy wiemy jest to nierealne

Jak dla mnie kandydatem był Rysiu Tarasiewicz ( niestety już w ŁKS), poza tym Jan Urban bo stawia na młodych chłopaków !
A trenerem i tak pewnie będzie Maonolo Jimenez
Piotrze R. Legendo Kuchenkorza - Pozdrowienia do Więzienia...
sovinho_02
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 08.11.2011, 08:06
Do końca rundy trenerem ma być Kaziu Moskal... Mam nadzieję że postawi na młodych chłopaków i na Górnik wychodzimy takim składem :

Pareiko - Jovanovic, Czekaj, Bunoza(Chavez),Nunez, Pajlic(Szewczyk),Wilk,Brud,Garguła(Jirsak),Iliev - Biton

Zmiany: Stanek, Boguski, Jirsak

A panów Holendrów nie chcę widzieć nawet na ławce rezerwowych...
emjot
Senior Member

Stary 08.11.2011, 08:12
sovinho_02 napisał(a):Wyświetl post
Do końca rundy trenerem ma być Kaziu Moskal... Mam nadzieję że postawi na młodych chłopaków i na Górnik wychodzimy takim składem :

Pareiko - Jovanovic, Czekaj, Bunoza(Chavez),Nunez, Pajlic(Szewczyk),Wilk,Brud,Garguła(Jirsak),Iliev - Biton

Zmiany: Stanek, Boguski, Jirsak

A panów Holendrów nie chcę widzieć nawet na ławce rezerwowych...
Brud, Szewczyk pokazali klasę w młodych derbach
mesową klasę jeśli chodzi o szczegóły
Garguła?
Stanek i Boguski
Bunoza jest połamany
Jirsak chory

dramat nasz jest taki że nie ma kim grać
zupełnie
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
Zbychu
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 08.11.2011, 08:15
Adam Nawałka.W każdym razie niech to będzie polski trener.Nie żaden Holender czy Hiszpan,który sprowadzi swoich wypalonych czy przedemerytalnych piłkarzy rodaków.Jeśli mam oglądać kiksy zawodników niech to będą polacy.Przynajmniej za kilka lat może być jakiś pożytek dla reprezentacji.

Na zachodzie jest tak że jak przychodzi cudzoziemiec do klubu to musi być 2 razy lepszy od rodzimego piłkarza.W Polsce niestety jeszcze tej reguły za bardzo nie widać.

Przykład Śląska Wrocław wicemistrza Polski,obecnie będącego liderem Ekstraklasy jasno wskazuje że można mieć dobrą drużyne z polskim sztabem szkoleniowym,opartą w większości na polskich zawodnikach i wcale niekoniecznie tych z głośnymi nazwiskami sprowadzonymi za grube pieniądze.Legii też wprowadzenie do zespołu utalentowanej polskiej młodzieży raczej nie zaszkodziło.

No ale cóż.Jeśli uważamy że wszystko co zagraniczne jest lepsze od polskiego tylko dlatego że zagraniczne to szukajmy drugiego "bez sukcesów ale dobrze rokującego" Maaskanta wersji niemieckiej czy hiszpańskiej(Ci z sukcesami do Wisły raczej się nie skuszą) a za rok - dwa staniemy się drugą Pogonią Szczecin.

Stawiając na polaków nie mam jakiegoś bzika nacjonalistycznego,wiadomo jakie są realia obecnie.Chodzi o to żeby obcokrajowiec był jak pisałem wcześniej rzeczywiście ewidentnie lepszy od polaka to wtedy należy go zostawić jak Meliksona czy Bitona.

Trener natomiast uważam pownien być polakiem gdyż:
1.Zna polskie realia
2.Ci najlepsi czy nawet średni szkoleniowcy zagraniczni i tak nie zdecydują się pracować w Wiśle jak i w innym polskim klubie ze względów sportowych i finansowych.Pozostaje szukać młodych,bez sukcesów jak Petrescu czy Maaskant a to jest zawsze loteria.
3.Język.Bariera w komunikacji.
By dostawać więcej od życia, dawaj więcej od siebie.
nesta
Senior Member

Stary 08.11.2011, 08:16
libero napisał(a):Wyświetl post
A po co Wiśle nowy trener, skoro i tak nie ma kim grać ?
To moze wprowadzmy odgorny zakaz, ze slabe kluby (np. z budzetem ponizej 15 mln Euro) nie moga zatrudniac trenerow. Bo przeciez oni sa niepotrzebni, bo pilkarze slabi, to po co tam trener ?

A jesli prawda jest, ze byla realna mozliwosc sprowadzenia Jimeneza wczesniej i zdecydowano sie na Maaskanta to jest w ogole jakas kpina i to pokazuje jacy idioci pracuja w tym klubie.
ChG
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 08.11.2011, 08:20
Zbychu napisał(a):Wyświetl post
3.Język.Bariera w komunikacji.
I z kim u nas ten polski trener będzie rozmawiał w ojczystym języku? Z Jaliensem czy może z Nunezem?
JrQ-
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 08.11.2011, 08:21
willow napisał(a):Wyświetl post
Skoro trener z tej samej półki, to po co ta zmiana?
Wydawało mi się, że jesteś kibicem z większym stażem : )
Ale skoro pytasz, to...

Wyniki klubu są średnio dobre (nie są tragiczne, nie przesadzajmy). Gdyby u nas była jakaś myśl przewodnia to zrobiono by jak w Niemczech kilka lat temu (czy nawet w Warszawie...). Gdy była klapa, to zainwestowano zdecydowanie w szkolenie, boiska treningowe i teraz mają efekty. Od samego początku Cupiała w Wiśle efekt ma być widoczny już. Cupiałowi wydaje się, że z klubem jest jak z jego kablami. Czyli wydaje pieniądze i efekt jest już widoczny, a jak nie, to problem trenera. Niestety, takie proste to nie jest. Niektóre rzeczy trzeba robić z głową. Ktoś musiał poleciał za obecny stan rzeczy, a że zwolnienie trenera jest obecnie najtańszym rozwiązaniem, to tak zrobiono. I na tym cała polityka naszego klubu się kończy. Cupiał zrobił swoje, karawana jedzie dalej.

Zresztą o czym my mówimy, nasz klub nie potrafi nawet internetowej sprzedaży biletów wprowadzić...

Co do trenera, to nie wiem kto nim zostanie - ale na pewno nikt poważny teraz w to nie wejdzie, raczej ktoś zdesperowany, długo bez pracy, ew. jakiś młody, który odbierze to jak szansę. Tak czy siak, na starcie ma przejeebane.
inimicus
Junior Member

Od: 08.2011

Stary 08.11.2011, 08:24
Po kuluarach chodzą plotki o zatrudnieniu Pawła Nowaka............
ChG
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 08.11.2011, 08:26
Nowak byłby kapitalnym wyborem, ale nie oszukujmy się - nie ma szans na jego przyjście do Wisły. On w USA przejął nowo-powstały zespół, stworzył sobie wszystko od podstaw i całkiem nieźle wypadł ze swoimi chłopakami w sezonie MLS. Także...
przemek1902
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 08.11.2011, 08:29
Co powiecie na kandydaturę Avraama Granta?
*RoGu*
Senior Member

Od: 06.2003

Stary 08.11.2011, 08:30
chyba chodzi wam o Piotra Nowaka?
przy Tobie nasza brać na wieki będzie trwać!!!!
dynek.pl
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 08.11.2011, 08:43
Ja jestem przeciwny temu Jimenezowi. Gosc swoje wyniki w Sevilli zawdziecza temu, ze przejal druzyne zbudowana przez Juande Ramosa. Jakby byl taki dobry to by nie mial problemu ze znalezieniem roboty w Hiszpanii. Generalnie
trenerzy z Hiszpanii nie sprawdzaja sie zagranica, a tym bardziej w Polsce. W Hiszpanii pilke przyjmuje sie na milimetry, a tu na metry. Tam zagrywa sie na nos, a u nas na zapalenia płuc. Tutaj jest inna pilka i hiszpankie granie nijak sie tu nie sprawdzi.

Jesli chodzi o zagranicznych kandydatow to moze ten trener BATE ?
Nie jest to jakiś wielki przeskok kulturowy, a tacy goście ze Wschodu są zazwyczaj wymagający w pracy.
Osiągnięcia ma niepodważalne. Właściwie juz osiągnął tam wszystko wiec może czas spróbować czegoś
nowego i trochę tez zarobić - myślę, ze bylibyśmy w stanie zaoferować mu kuszące warunki finansowe.
Przesłanie na nowy sezon para-ekstraklasy znalezione na innym forum po występach pucharowiczow:

Cytat:
Polscy piłkarze powinni być wyszydzani, poniżani i szmaceni za takie akcje na każdym meczu ligowym przez cały sezon. (...)
sportnh
Senior Member

Stary 08.11.2011, 08:45
btw ile zarabial mniej wiecej Maaskant?

bo Jimenez chce 450tys euro rocznie
Mixu
Senior Member

Od: 01.2008

Stary 08.11.2011, 08:49
Grant, Nawałka kto jeszcze? Dajcie spokój. Nie sprawdzali się krajowi to na gwałt trzeba zagranicznego!! Nie sprawdził się zagraniczny, musi być z Polski!! Co niektórzy tu p****lą to głowa boli. Jeśli chce się myśleć o sukcesach trzeba wyłożyć kaskę na KONKRETNEGO trenera. W Polsce takiego nie ma. Poproszę więc z zagranicy. Piotr Nowak, czemu nie. Ale zdobył on jednego mistrza MLS z tego co wyczytałem (wiem, był asystentem trenera USA przez dłuższy czas). Ligi która nie oszukujmy się, jest słaba. Plusem może być fakt że skompletowałby profesjonalny sztab z kozakiem od przygotowania (amerykańscy są najlepsi podobno) a nie z jakimś Bahrem.

Chociaż wierzę że Stasiu Valckx uruchomi macki swej machiny wpływów legalnych czy też nie do końca i załatwi nam treneiro z CV i z nazwiskiem.
sportnh
Senior Member

Stary 08.11.2011, 08:53
sportnh napisał(a):Wyświetl post
btw ile zarabial mniej wiecej Maaskant?

bo Jimenez chce 450tys euro rocznie
cytat znaleziony na jednej ze stron:

" Robert Maaskant, holenderski trener Wisły, który w Krakowie zarabia ponoć około 140 tysięcy złotych miesięcznie."

czyli jest to praktycznie to samo co chce zarabiac Jimenez..
nesta
Senior Member

Stary 08.11.2011, 08:55
Taka kasa za cos takiego, niesamowite..
libero
Member

Od: 07.2006

Stary 08.11.2011, 08:56
nesta napisał(a):Wyświetl post
To moze wprowadzmy odgorny zakaz, ze slabe kluby (np. z budzetem ponizej 15 mln Euro) nie moga zatrudniac trenerow. Bo przeciez oni sa niepotrzebni, bo pilkarze slabi, to po co tam trener ?

A jesli prawda jest, ze byla realna mozliwosc sprowadzenia Jimeneza wczesniej i zdecydowano sie na Maaskanta to jest w ogole jakas kpina i to pokazuje jacy idioci pracuja w tym klubie.

Ale po co nam trener ? Przecież po jakimkolwiek paśmie niepowodzeń znowu na formu zawrze, będziemy chcieli go wy.......ić na zbity pysk, znowu znajdzie się milion kibiców Wisły zwalniająch trenera. Po co nam trener skoro nigdy nie będzie miał czasu na wprowadzenie swoich porządków. A tak przynajmniej nie będzie sie na kogo w....iać. Oczywście ja tak nie na serio - sarkazm - w świetle trenersko-wiślackich wydarzeń - tak jak i zdanie do którego raczyłeś sie odnieść wcześniej. Inną sprawą jest, że słabymi zawodnikami to i najlepszy trener nic nie ugra.
nesta
Senior Member

Stary 08.11.2011, 09:02
Przeczytaj sobie post Flamengisty w temacie o Maaskancie. Nie ma sie co powtarzac. W skrocie: stabilizacja dla samej stabilizacji nie jest niczym dobrym.

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Zamknięty temat
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów