The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
djjamajczyk
Senior Member

Od: 03.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 04.07.2011, 20:03
Polak z dużej mhl_pl ja też nie jestem jakimś fanem kultury homo ale zupełnie mi to nie przeszkadza , na pewno ani na paradzie równości ani na żadnej nacjonalistycznej mnie nie spotkasz , ja wyznaje zasadę ,że w sprawach prywatnych każda jednosta ma 100% wolnośc nie kolidujaca z kodeksem .

Elefant nie sadzę ze jesteś władny rozsądzać czy jestem kibicem i co jest naturalnie a co chemicznie związane , ja mam troche inne pojmowanie sfery patriotyzmu , jeśli mam go użyć to objawia się u mnie w kształceniu sie ,żeby dac coś krajowi przynajmniej przez jakiś czas , nie dewastowaniu itp. szumne zapowiedzi jakim to kto nie jest patriotą a potem krzyk "Zydzi do gazu" i podpalenie kosza na śmieci to hipokryzja .
Let other people be who they want to be. Remember, someday, somehow U can be in the minority ...
Odpowiedz cytując
orzeu
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 04.07.2011, 20:12
djjamajczyk napisał(a):Wyświetl post
. Nie ma problemu nie być patriotą a być kibicem Wisły dla mnie nie ma żadnego konfliktu interesów
.
To tak jakbys napisal "nie ma konfliktu w popieraniu AK i nie byciu patriota" w czsach II WŚ.
Nasi poprzednicy lali milicje na ulicach Krakowa i Nowej Huty, ich poprzednicy lali Niemcow i Ruskow przez dwie wojny swiatowe a jeszcze wczesniej ich poprzednicy walczyli o niezalezna Polske w ramach zaborow.
Poczytaj sobie www.historiawisly.pl zanim zaczniesz kolejne kretynizmy wypisywac.
Swiadomy Kibic Wisly = Patriota bo przyjmuje na sioebie cala 105-letnia Jej historie i ma obowiazek kontynuwac wszystkie tradycje wislackie i patriotyczne. Nie nazywac sie patriota moze co najwyzej sympatyk Wisly, emocjonujacy sie wynikami druzyny pilkarskiej a nie calemu klubowi.

Do czego doprowadzilo odejscie wszystkich autorytetow z forum internetowego. Byle kto moze sobie napisac cokolwiek mu slina na jezyk przyniesie, zalozyc bylejaki temat (co on tu jeszcze robi?) i wymadrzac sie.

Aha, kazdemu rozpoczynajacemu swoje zdanie od "niech" albo wtracajacego w srodku "powinni" (zazwyczaj tyczy sie to co "niech zrobi" i "powinno zrobic" SKWK) proponuje rozpoczac zmiane od siebie lub zachecic innych do zmian poprzez wlasne dzialanie. Najlepiej juz w istniejacych strukturach i organizacjach. Dla kazdego znajdzie sie zajecie.
WISŁA PANY !!
Odpowiedz cytując
Chorynatrzykolory
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 04.07.2011, 20:36
ta wszystko niech zrobi skwk wy i tak nic nie zrobicie sami ,przypomnieć moge jak była zbiórka w Radzie Miasta gdy mieliśmy walczyć o hale i pokazać się w wielkiej liczbie.Nie wiem czy było 20 osób chociaż.Ogarnijcie dupy w okół siebie najpierw a nie,że ktoś ma robić za was coś
Odpowiedz cytując
dulli78
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 04.07.2011, 20:38
A hasła nazistowskie , antysemickie o UPA , rasistowskie uważam za cholernie nie trafione bo w historii Polski jak i Europy już za dużo złego wyrządził populizm i ekstremizm tj dla mnie ktoś kto wznosi takie hasła to zwykły motłoch nie zaleznie czy czuje sie Polakiem ,Ślązakiem , Niemcem czy kimkolwiek innym .
A hasła socjalistyczne? Nie uważasz ich za cholernie nietrafione bo w historii Polski jak i Europy już za dużo złego wyrządziły?
"Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"

Odpowiedz cytując
djjamajczyk
Senior Member

Stary 04.07.2011, 20:46
Kwestia uznania dzisiejszego patriotyzmu , ja nie godze się zawłaszczenie go dla jednej miłościwie panującej religii , poglądu nacjonalistycznego czesto szowinizmu , skrajnej prawicowości , mnie to odrzuca a wyobraź sobie ze z Niemcami walczyła cała Polska w tym służacy w polskim wojsu Niemcy(choćby sławetny admirał Unrug ) czy Żydzi .
Tak samo walczyli kibice masy innych klubów , stowarzyszeń więc nie zawłaszczaj dla swojego pkt widzenia jednej płaszczyzny.
Dobra kończmy ta dyskujsę bo jest zupelnie bezowocna i nie ma szans na kompromis. amen
Let other people be who they want to be. Remember, someday, somehow U can be in the minority ...
Odpowiedz cytując
dj_ibutti
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 04.07.2011, 20:46
Ja ogólnie na 1. miejscu postawił bym że jestem Europejczykiem potem długo długo nic i Polakiem ale to jedynie z racji urodzenia i wszystkiego co z tym związane . Nie ma problemu nie być patriotą a być kibicem Wisły dla mnie nie ma żadnego konfliktu interesów
A hasła nazistowskie , antysemickie o UPA , rasistowskie uważam za cholernie nie trafione bo w historii Polski jak i Europy już za dużo złego wyrządził populizm i ekstremizm tj dla mnie ktoś kto wznosi takie hasła to zwykły motłoch nie zaleznie czy czuje sie Polakiem ,Ślązakiem , Niemcem czy kimkolwiek innym .
I to jest właśnie sukces tej zjebanej UE... Tak jak niegdyś było obywatelstwo ZSRR, tak teraz będzie ZSRE...
Do ....y nędzy! Bezstresowe wychowanie...
KLUB FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO: KRAKÓW TIGERS
Odpowiedz cytując
djjamajczyk
Senior Member

Stary 04.07.2011, 20:49
dulli78 napisał(a):Wyświetl post
A hasła socjalistyczne? Nie uważasz ich za cholernie nietrafione bo w historii Polski jak i Europy już za dużo złego wyrządziły?
Komunistyczne jak najbardziej tak jak faszyzm a socjalistyczne to odnosisz się do socjalizmu jakiego ? Szwedzkiego czy komuny paryskiej dhammiczny bo nie wiem ?
Odpowiedz cytując
WiaraPolska
Junior Member

Od: 06.2011

Stary 04.07.2011, 20:52
Powinno się głośno mówić o kłamstwach jakimi nas karmią media i z szacunku do naszych korzeni głośno mówić im NIE. Jeżeli ktoś ma wątpliwości zapraszam na yotube z hasłem manipulacje tvn. Bo dla mnie troche nie powarzne a nawet obraźliwe występowanie polityków SLD na paradzie równości czy robieniu wielkiej awantury wokół Krzyża upamiętniającego tragedie smoleńska, a nie pokazanie marszu kibiców legii którzy wykrzykują hasła przeciwko obecnej władzy. Prawdopodobnie gdyby doszło w wawce do jakiś incydentów podczas w/w marszu zrobili by z kibiców zwierzęta wypuszczone z klatki. W mojej ocenie jawnie starają sie Nami manipulować.
Odpowiedz cytując
Glazik
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 04.07.2011, 21:27
To ciezka batalia ,80% spoleczenstwa oglada wiadomosci w tv i sie na tym co uslyszy,zobaczy nie zastanawia tylko poprostu przyjmuje ta falszywa wiedze.. W nastepstwie narod jest w wewnetrznym konflikcie.To nie jest kwestia tylko PO i PiS. To kwestia religii,pogladow europejskich i naszej narodowej tragedi Smolenskiej ktora media tak zszargaly ze przecietny Polak gdy slyszy Smolensk to sie krzywi, nie ma mowy o pamieci ofiar.. to jest 3 moze 4 plan..
To sie wszystko dzieje dzis i nikt sie temu nie sprzeciwia...
Dla jednych to oczywiste dla innych wygodne a jeszcze inniych to nie interesuje..
Odpowiedz cytując
orzeu
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 04.07.2011, 21:35
Kwestia uznania dzisiejszego patriotyzmu , ja nie godze się zawłaszczenie go dla jednej miłościwie panującej religii , poglądu nacjonalistycznego czesto szowinizmu , skrajnej prawicowości , mnie to odrzuca a wyobraź sobie ze z Niemcami walczyła cała Polska w tym służacy w polskim wojsu Niemcy(choćby sławetny admirał Unrug ) czy Żydzi .
Tak samo walczyli kibice masy innych klubów , stowarzyszeń więc nie zawłaszczaj dla swojego pkt widzenia jednej płaszczyzny.
Dobra kończmy ta dyskujsę bo jest zupelnie bezowocna i nie ma szans na kompromis. amen
Skad sie tacy ludzie biora? Wytrzaskuja jakies dziwne teorie. Kto ci kaze byc patriota w jakis "konkretny, jeden okreslony sposob"?
Tak? Walczyli? Chyba malo masz pojecia o calej sprawie. W latach 70, 80 zorganizowane grupy kibicow mozna bylo policzyc na palcach jednej reki. Krakow byl jednym z najsilniejszych osrdokow gdzie kibice mieszali sie ze srodowskiem opozycyjnym. Poza tym cos takiego jak "stowarzyszenia" istnieje w polskiej pilce kilkanascie lat i nigdy nie istnialo za komuny.
Z kim ja w ogole gadam? :|

"Przede wszystkim jestem Europejczykiem"
Moj drogi przede wszystkim to ty jestes czlowiekiem, ssakiem. Skoro jak twierdzisz miejsce urodzenia w ogole cie nie determinuje i nie ma wplywu na swiadomosc to nic poza genetyka cie nie identyfikuje.
WISŁA PANY !!
Odpowiedz cytując
mhl_pl
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 05.07.2011, 08:34
Mnie bawią stwierdzenia co poniektórych -nie tylko na tym forum (naprawdę nie chcę nikogo urazić) - że ten czuje się przede wszystkim Europejczykiem , tamten nie czuje się Polakiem, ten czuje się Ślązakiem , a następny z tej głupoty swojej to już sam nie wie kim się czuje. Urodziliście się w Polsce i nie czujecie się Polakami Już się w d***ch poprzewracało. Idąc tym tropem to ja w takim razie czuję się przede wszystkim Zakopiańczykiem, bo oglądałem przez kilka lat Małysza w TV,i pewnego zimowego dnia odezwał się we mnie duch gór !

A do tego kolesia(boczka) który chciał tutaj zażartować o Banderze i jego zbrodniarzach.. to nie pozostaje nic innego jak ''spojrzeć'' na niego z politowaniem i nie dyskutować z tego typu żartownisiem.
Ostatnio edytowane przez mhl_pl : 05.07.2011 o godz. 08:38.
Piotrze R. Legendo Kuchenkorza - Pozdrowienia do Więzienia...
Odpowiedz cytując
madenn
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 05.07.2011, 09:10
Tak wiemy Tusk to morderca< wyborcy PO to niemcy , Izraelczycy są wcieleniem diabła , a prawdziwi Polacy chodzą co tydzien do kosciola , czytaja Nasz Dziennik i bronili krzyza .
Odpowiedz cytując
Jarza
Senior Member

Od: 06.2004

Stary 05.07.2011, 09:29
To jest dramat, że wystarczyły 3/4 pokolenia, żeby ludzie zapomnieli swojej historii.
ponad 100 lat bez własnego państwa, później wyniszczanie przez Nazistów i Komunistów nie złamało naszego narodu.
A tu zaledwie kilka lat pod rządami Kryptokomuny z pod znaku UE spowodowało, że ludzie zapominają na jakiej ziemii się urodzili i jaki chleb jedzą.

Jestem głęboko wstrząśnięty tymi kretyńskimi wypowiedziami.

Leżący w grobach, którzy ginęli za naszą Ojczyznę w bojach, katowani przez totalitarne instytucje, od zdradzieckich strzałów w tył głowy, z wywalonymi flakami gdzieś na kresach, albo w komorach gazowych pewnie przewracają się w grobach jakich obywateli się doczekali...

Opamiętajcie się ludzie!

boczek napisał(a):Wyświetl post
jesteśmy ukrytą opcją Ukraińską.

UPA ponad wszystko !

hehehe
http://www.kki.pl/piojar/polemiki/ru...z/wirtuoz.html
Przeczytaj to ignorancie i przeproś podpisując się własnym imieniem i nazwiskiem.
Powód: link
Ostatnio edytowane przez Jarza : 05.07.2011 o godz. 09:32.
Jarzon

Cytat:
Przeciwko k***stwu, Wiślaków cała masa. Przeszedłeś na Pasy, więc wbijamy w Ciebie Tasak

Wszystko o suplementacji w sporcie: http://activlab.blogspot.com/
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 05.07.2011, 09:34
madenn napisał(a):Wyświetl post
Tak wiemy .
A "wy" to kto? Bo mi tęczowymi gaciami zalatuje. Jak "wy" nie macie nic do powiedzenia to "wy" siedźcie cicho bo się ośmieszacie, a później macie pretensje że na wasz widok Polacy odczuwają niesmak.
----------------------

Nie wiem czy to wykonalne ale można by na stadionie zrobić lekcje śpiewu patriotycznego tak jak się czasem zdarza na rynku, żeby modzi poczuli wspólnotę i przy okazji poznali repertuar, który jest bardzo szeroki. 15 minut przed meczem, w przerwie i po meczu. Zacząłbym od "roty" bo ona jest jak ulał na dzisiejsze czasy.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
mhl_pl
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 05.07.2011, 10:29
Tak wiemy Tusk to morderca< wyborcy PO to niemcy , Izraelczycy są wcieleniem diabła , a prawdziwi Polacy chodzą co tydzien do kosciola , czytaja Nasz Dziennik i bronili krzyza .
Pamiętasz co mówił '' najwybitniejszy syn narodu polskiego ŚP Jan Paweł II'' - Rodacy brońcie krzyża ( zapewne chodziło o sposób duchowny a nie jak to miało miejsce na krakowskim przedmieściu) i nie niszczcie swoich korzeni, nie zapominajcie o swojej kulturowej tożsamości. Pewnie wtedy ''Europejczyku'' byłeś na Błoniach i klaskałeś słuchając tego Człowieka.

Proszę mi tutaj nie zarzucać od razu, że jestem pisiorem moherem itp. W naszym kraju Tusk stworzył taki stereotyp że jeśli go nie popierasz to od razu musisz być zwolennikiem pisu, moherem, zacofańcem czy fanatykiem religijnym co nie jest prawdą.
Piotrze R. Legendo Kuchenkorza - Pozdrowienia do Więzienia...
Odpowiedz cytując
pzkwr
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 05.07.2011, 11:24
Przez dłuższy czas nie odwiedzałem forum, więc z ciekawości zajrzałem do nowego wątku. Przeczytałem wszystkie posty i postanowiłem zabrać głos. Cieszę się z EU, nie znoszę PIS-u (PO zresztą też), uważam Powstanie Warszawskie za straszną klęskę, więc dla części gości tego tematu jestem pewnie tylko "polskojęzycznym obywatelem", żydem, pedałem i masonem w jednym. Widząc te wszystkie posty ociekające patriotyzmem w jedynie słusznym wydaniu zacząłem się zastanawiać nad jednym: "Prawdziwi patrioci" (czyli najczęściej zwolennicy PIS-u) to jakieś 30% społeczeństwa, dlaczego więc przez ostatni tydzień, który spędziłem w muzeach, zamkach i zabytkach północnej Polski, nie spotkałem tam NIKOGO. Najczęściej byliśmy sami z żoną, w bardziej znanych miastach pojedyncze osobniki, często z zagranicy. Nie jeżdżę na wakację zagranicę, uważam, że Polska jest pięknym krajem z niesamowitą ilością ciekawych miejsc. Zastanawia mnie jedno: skąd jesteście tacy dumni z tego (nie napiszę naszego, bo przecież nie jestem prawdziwym Polakiem) kraju, skoro go nie znacie i kompletnie nie interesujecie się jego zabytkami i historią. Dlaczego nie spotkałem Was w tych wszystkich zabytkowych, historycznym miejscach, które odwiedziłem w ciągu ostatniego tygodnia? Dużo tracicie, może zajmijcie się więcej poznawaniem Polski a mniej tropieniem spisków i odmawianiem innym patriotyzmu.
rrr
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 05.07.2011, 11:29
mhl_pl napisał(a):Wyświetl post
Proszę mi tutaj nie zarzucać od razu, że jestem pisiorem moherem itp. W naszym kraju Tusk stworzył taki stereotyp że jeśli go nie popierasz to od razu musisz być zwolennikiem pisu, moherem, zacofańcem czy fanatykiem religijnym co nie jest prawdą.
Nie lękaj się. Każdy któremu krzyż nie przeszkadza, jest dumny ze swojej Polskości czy nie biega z tęczowymi rajtuzami jest PiSiorem i moherem. Tak zadecydowało zgromadzenie "ałtorytetów". Nie po to ogłupiano lemingi przez tyle lat żeby teraz ogłupienia nie wykorzystać. Nie pozostaje nic innego jak być dumnym z bycia moherem i finał
Ostatnio edytowane przez Drozd : 05.07.2011 o godz. 11:35.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
martin_6
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 05.07.2011, 11:46
Jesteś w stanie napisać w tym temacie cokolwiek innego, niż bezsensowna, a do tego wtórna i przewidywalna wrzutka polityczna?

Problem jest. Mamy obecnie najmłodszy młyn w Polsce i to jest fakt. To starsi powinni wskazywać młodszym drogę, wkręcać ich w patriotyzm, u nas tego nie ma. Kto ma u nas organizować akcje patriotyczne? Lanserzy robiący sobie na młynie sWeEt fOcIe ;* na fejsbuczka? Bez żartów...
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas,
Że na drzewach zamiast liści
Będą wisieć komuniści!

UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY!
Odpowiedz cytując
Jarza
Senior Member

Stary 05.07.2011, 11:54
pzkwr napisał(a):Wyświetl post
Przez dłuższy czas nie odwiedzałem forum, więc z ciekawości zajrzałem do nowego wątku. Przeczytałem wszystkie posty i postanowiłem zabrać głos. Cieszę się z EU, nie znoszę PIS-u (PO zresztą też), uważam Powstanie Warszawskie za straszną klęskę, więc dla części gości tego tematu jestem pewnie tylko "polskojęzycznym obywatelem", żydem, pedałem i masonem w jednym. Widząc te wszystkie posty ociekające patriotyzmem w jedynie słusznym wydaniu zacząłem się zastanawiać nad jednym: "Prawdziwi patrioci" (czyli najczęściej zwolennicy PIS-u) to jakieś 30% społeczeństwa, dlaczego więc przez ostatni tydzień, który spędziłem w muzeach, zamkach i zabytkach północnej Polski, nie spotkałem tam NIKOGO. Najczęściej byliśmy sami z żoną, w bardziej znanych miastach pojedyncze osobniki, często z zagranicy. Nie jeżdżę na wakację zagranicę, uważam, że Polska jest pięknym krajem z niesamowitą ilością ciekawych miejsc. Zastanawia mnie jedno: skąd jesteście tacy dumni z tego (nie napiszę naszego, bo przecież nie jestem prawdziwym Polakiem) kraju, skoro go nie znacie i kompletnie nie interesujecie się jego zabytkami i historią. Dlaczego nie spotkałem Was w tych wszystkich zabytkowych, historycznym miejscach, które odwiedziłem w ciągu ostatniego tygodnia? Dużo tracicie, może zajmijcie się więcej poznawaniem Polski a mniej tropieniem spisków i odmawianiem innym patriotyzmu.
Stary, ale co ma piernik do wiatraka?
Szacun, że chodzisz po muzeach, ale to nie jest wskaźnikiem lepszego patriotyzmu.
Podobnie jak wypowiedzi na forum... jak widzisz jest tu prowadzona dyskusja i próba wyrugowania idiotycznych wpisów typu "UPA ponad wszystko, po pierwsze jestem Krakowianinem, dopiero później Polakiem...."

Ogólnie środowisko kibicowskie od zawsze było mocno prawicowe i radykalne, więc nie dziw się takiemu wydźwiękowi na forum.

I nikt spisku nie tropi, dałeś się omamić różowej propagandzie. Oddawanie czci bohaterom, pamięć o nich i swojej historii oraz korzeniach nie jest chyba spiskiem, tylko obowiązkiem każdego Polaka.
Jeśli o tym zapomnimy, to możemy spokojnie zapomnieć o naszej państwowości, zapakować walizki i rozjechać się do szorowania kibli po świecie.
Jarzon

Cytat:
Przeciwko k***stwu, Wiślaków cała masa. Przeszedłeś na Pasy, więc wbijamy w Ciebie Tasak

Wszystko o suplementacji w sporcie: http://activlab.blogspot.com/
Odpowiedz cytując
pawelwislak
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 05.07.2011, 12:23
Przykrym jest to co sie czyta na forum, swego czasu obiecalem sobie nie udzielac sie w pseudo politycznych tematach. Irytuje mnie nawolywanie do jednego skrajnego i slusznego wizerunku Polaka. Bynajmniej nie uwazam wejscia do UE za zle. Wrecz przeciwnie w naszym chorym kraju w niektorych aspektach gospodarczych byla to jedyna szansa na sukces. Niestety ostatnio dominujace postawy i poglady polityczne, prezentowane praktycznie przez wszystkie topowe partie polityczne w Polsce sa dla mnie nie do zaakceptowania. I nie ma tu znaczenia czy sa to Pisowcy czy Powcy na jedno wychodzi. Prezentuja praktycznie to samo, reprezntowani przez oszolomow. Osobiscie jestem skrajnie przeciwny religii w administracji panstwowej. Mieszaniu sie do spraw politycznych przez koscielnych, tymbardziej ogolnego zwyrodnienia politycznego uprawianego na szczycie przez trzy partie ktore nie rozumieja albo nie chca rozumiec co jest dobrem Polski. Dalej uprawiajmy spiskowe teorie, dalej dawajmy pseudo fachowcom odpowiadac za najwazniejszy resort(finansow) w panstwie. Napewno daleko dojdziemy.
Szkoda tylko ze w dzisiejszych czasach w calkowite zapomnienie przechodza jednostki pokroju Jozefa Pilsudskiego czy Romana Dmowskiego z jakze skrajnych opcji jednak ze wspolna wizja poprawy Polski.
Odpowiedz cytując
wiślak 86
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 05.07.2011, 12:36
drozd takie pytanie z ciekawości do Ciebie
czy Ty w ogóle chodzisz na mecze?
jesteś w jakiejś partii?
płacą Ci za te wszystkie posty?

Pytania jak najbardziej poważne bo o ile zrozumiem że w politycznym się udzielasz to gdzie się nie pojawisz to zaczynasz pisać o polityce.
Dumny po zwycięstwie
Wierny po przegranej

Zbanowany za napisanie "matoł", "jeba*y złamas", "3 kretynów" o ludziach dla których flaga Polski do góry kołami to coś normalnego na twarzy
Odpowiedz cytując
martin_6
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 05.07.2011, 13:06
pawelwislak napisał(a):Wyświetl post
Szkoda tylko ze w dzisiejszych czasach w calkowite zapomnienie przechodza jednostki pokroju Jozefa Pilsudskiego czy Romana Dmowskiego z jakze skrajnych opcji jednak ze wspolna wizja poprawy Polski.
O to właśnie chodzi. Naszym zadaniem jest, by nasza historia nie poszła w zapomnienie. Mamy o niej przypominać, sprawiać, by Polacy byli z niej dumni, ku wściekłości co niektórych środowisk, które chciałyby, by Polacy wstydzili się swojej tożsamości.
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas,
Że na drzewach zamiast liści
Będą wisieć komuniści!

UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY!
Odpowiedz cytując
tomo
Senior Member

Od: 12.2003

Stary 05.07.2011, 13:09
Kolejny quasipolityczny temat. Sezon ogórkowy w pełni... .
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 05.07.2011, 14:07
Drozd napisał(a):Wyświetl post

Nie wiem czy to wykonalne ale można by na stadionie zrobić lekcje śpiewu patriotycznego tak jak się czasem zdarza na rynku, żeby modzi poczuli wspólnotę i przy okazji poznali repertuar, który jest bardzo szeroki. 15 minut przed meczem, w przerwie i po meczu. Zacząłbym od "roty" bo ona jest jak ulał na dzisiejsze czasy.
tu już Drozd rozjebałeś konkretnie system....Oprócz "Roty" proponuje jeszcze "Kiedy ranne wstają zorze"

Wszystkim pozostałym ,którym się wydaje ,że przez UE Polacy przestali grzebać w ranach z przeszłości (co jest oczywiscie zle,bo trzeba w kolko wyprować flaki i rozpamietywac jak nas w dupe wszyscy lali),proponuje zawiązanie partyzantki i przeniesienie się do lasów
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 05.07.2011, 16:15
wiślak 86 napisał(a):Wyświetl post
drozd takie pytanie z ciekawości do Ciebie
czy Ty w ogóle chodzisz na mecze?
jesteś w jakiejś partii?
płacą Ci za te wszystkie posty?

Pytania jak najbardziej poważne bo o ile zrozumiem że w politycznym się udzielasz to gdzie się nie pojawisz to zaczynasz pisać o polityce.
Ja ?
Gdzie konkretnie? Tylko chciałem kolegę uświadomić że być moherem to zaszczyt i obowiązek. Jeżeli Polak katolik, albo patriota dumny z Polskości, albo ktoś upamiętniający bohaterów którzy oddali życie z Naszą wolność, to w skrócie moher.

Co za różnica czy chodzę na mecze? Co to za pytanie. Kibicuję Wiśle od lat i to powinno wystarczyć.

Nie jestem w żadnej partii, ale mam zamiar wstąpić w szeregi Korpusu Ochrony Wyborów.

Za które wszystkie? Kto niby powinien mi płacić? Uważasz że zasługuję? Dziękuję za uznanie.

AS82 napisał(a):Wyświetl post
tu już Drozd rozjebałeś konkretnie system....Oprócz "Roty" proponuje jeszcze "Kiedy ranne wstają zorze"

Wszystkim pozostałym ,którym się wydaje ,że przez UE Polacy przestali grzebać w ranach z przeszłości (co jest oczywiscie zle,bo trzeba w kolko wyprować flaki i rozpamietywac jak nas w dupe wszyscy lali),proponuje zawiązanie partyzantki i przeniesienie się do lasów
Lepiej "Wyklęty powstań ludu ziemi" a zamiast rozpamiętywać jak nas kopali wystawić zadek po kolejnego kopa. I zamiast naiwnie się buntować jak buntowali się nasi ojcowie, przyzwyczaić się do uczucia buta na zadku, a nawet to uczucie polubić. Bo przecież to nie taki zwykły but.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 05.07.2011 o godz. 18:33.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
wiślak 86
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 05.07.2011, 17:16
Zwierze napisał(a):Wyświetl post
To gratuluję...
Chwalenie się tym że wygwizdywało się śpiewających hymn Wisły na ich forum to jest jednak rewelacja. Tak trzymaj.
Bez odbioru.
widzisz nie dostrzegasz pewnego rodzaju buntu w tej wypowiedzi.

z tego co napisałeś osoby które nie śpiewały jak był protest to zwykli bandyci, pseudokibice, którym nie zależy na Wiśle.
otóż chciałem cię uświadomić że wcale tak nie jest, a wychwalanie ludzi którzy przyszli na mecz pierwszy drugi albo trzeci raz w życiu i ni z gruchy ni z pietruchy zaczęli śpiewać hymn to jest dopiero rewelacja.

jeszcze prościej: nie gwizdałem, nie śpiewałem, wyszedłem jak było trzeba. siedziałem pisałem sms, rozmawiałem z sąsiadem z krzesełka obok spoglądałem na mecz.

bo dla mnie liczą się trybuny a nie skórokopy które za rok albo półtora odejdą z Wisły...

Drozd:
tak sądziłem że będziesz chciał uciec od odpowiedzi czy chodzisz na mecze bo nie widziałem ani jednego Twojego wpisu dotyczącego meczy albo kibiców. a zapytałem tak z czystej ciekawości.
Z KOWu to mam naszywki i bynajmniej nie jest to rozwinięcie które użyłeś
Jeżeli partia PiS nie daje Ci żadnych pieniędzy za nawracanie innopartyjnych to ten świat na głowie stanął. będzie trzeba chyba nasmarować jakieś pismo do zarządu krakowskiego.
a czy Polak patriota może nie być Katolikiem?
Dumny po zwycięstwie
Wierny po przegranej

Zbanowany za napisanie "matoł", "jeba*y złamas", "3 kretynów" o ludziach dla których flaga Polski do góry kołami to coś normalnego na twarzy
Odpowiedz cytując
flamengista
Piknik

Od: 03.2004

Stary 05.07.2011, 18:10
Przyznaję, że zupełnie nie wiem po co ten wątek. Ale widać cieszy się zainteresowaniem, więc niech będzie.

Są jednak pewne warunki:
1. Bez obrażania - bezwzględnie będzie to karane.
2. Piszemy na temat - czyli o wątku patriotycznym w ruchu kibicowskim. Nie o Smoleńsku i Radiu Maryja - do tego jest wątek polityczny.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Odpowiedz cytując
Glazik
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 05.07.2011, 18:21
Dzis (dzieki manipulacja i) katolik w Polsce uwazany jest za fanatyka religijnego ktory jest powszechnie wysmiewany.Przez blazenade pod krzyzem. i nie Winie za to tych co protestowali i tych co byli przeciw... Nie mam pojecia ktorzy byli wiekszymi patryjotami, nie mozna tak ich podzielic.W tej calej historii mozna byc pewny jednego, ze patryjotyzmu zabraklo wladzy ktora do tego doprowadzila i jest w pelni odpowiiedzialna za podzielenie polaqw na 2 obozy.. Bardzo zle sie dzieje w Polsce przez ostatnie 10 lat.. WARTOSCIE NARODOWE I PATRYJOTYCZNE sa deptane przez ludzi na najwyzszych stanowiskach panstwowych..

Jeszcze jedno ciezko nie mieszac Polskiej wladzy z katolikami.. gdyz kosciol sprytnie wykorzystuje to ze narod jest wyjatkowo religijny.. a to mnie najbardziej irytuje.
Odpowiedz cytując
Arapaho
Senior Member

Stary 05.07.2011, 19:29
pirat.z.karaibow napisał(a):Wyświetl post
My przede wszystkim jesteśmy Krakowianami a dopiero później Polakami.
Ty może już wróc na Karaiby , musiało tam przygrzać mocno.

boczek napisał(a):Wyświetl post
jesteśmy ukrytą opcją Ukraińską.

UPA ponad wszystko !

hehehe
Wiesz co . NIe będę zgadywał ile masz lat ale myślę że niewiele więc nie powiem że życze ci aby z twoją rodziną stało sie to co z polskimi kobietami,dziecmi, starcami w Stanisławowie, Lwowie,w Hucie Pieniackiej ,na Wołyniu i w całej Małopolsce wschodniej. Poczytaj trochę i napisz jakie wrażenia.

pzkwr napisał(a):Wyświetl post
Nikt ci nie wypomina że jesteś za EU - to raz- ale to temat na inną dyskusję.
To że interesujesz się historią i odwiedzasz muzea jest chwalebne tylko że chyba mylisz hobby z patriotyzmem. Jeśli twoje zainteresowania uznajesz że pewną odmianę patriotyzmu to mylisz sie bardzo. Znajomośc historii jest warunkiem koniecznym do bycia patriotom , jednak nie wystarczającym. Za wiedzą powinny iśc czyny. Czyny oczywiście zależne od możliwości każdego z nas. Od przekazywania tej "tajemnej" -dla większosci- wiedzy o naszej historii tym którzy jej nieznają i np.gloryfikują morderców naszych dziadków i babć jak niejaki boczek, poprzez akcje patriotyczne, budowanie polskiej gospodarki po usuwanie z przestrzeni publicznej ludzi działających na szkodę Polski - choć w tym przypadku dla ciebie to tropienie spisków - co niestety jest typowym przykladem zatracenia logiki kosztem pseudo postępowego pojęcia bycia nowoczesnym europejczykiem wycierającym z pamięci wybrane bynajmniej nie losowo zdarzenia, sytuację czy osoby.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej
Odpowiedz cytując
Arapaho
Senior Member

Stary 05.07.2011, 19:57
flamengista napisał(a):Wyświetl post
Przyznaję, że zupełnie nie wiem po co ten wątek. Ale widać cieszy się zainteresowaniem, więc niech będzie.

Są jednak pewne warunki:
1. Bez obrażania - bezwzględnie będzie to karane.
2. Piszemy na temat - czyli o wątku patriotycznym w ruchu kibicowskim. Nie o Smoleńsku i Radiu Maryja - do tego jest wątek polityczny.
Podejrzewam że nie ty jeden zastanawiasz się po co ten wątek . Nie ty jeden wśród kibiców Wisły. Bo chyba tylko my spośród fanatyków znanych polskich klubów pokazujemy Polsce jak wygląda totalne odwrócenie się od tradycji patriotycznych, jak wygląda swego rodzaju nihilzm polskości na naszych trybunach. To że taki temat powstał to tylko znak że jest pare osób które dostrzegają problem , problem którego w najśmielszych snach nie przewidywałby Henryk Reyman -że kiedykolwiek powstanie wśród braci wiślackiej
Przypomnę niektórym Krakowianom nie Polakom czy innej maści "kibicóm'" Wisły

"„Profesor II Wyższej Szkoły Realnej w Krakowie Tadeusz Łopuszański w roku 1906, a było to na wiosnę po zajęciach szkolnych, zatrzymał nas w klasie proponując utworzenie klubu sportowego... Opowiadał jak to w innych państwach rozwija się sport, więc i my Polacy musimy włączyć się w ten nurt. Na te słowa radość taka zapanowała, żeśmy zaczęli klaskać i niejednemu łza pokazała się w oku. Godziliśmy się na wszystko, że klub będzie nazywał się Wisła, i znowu oklaski i okrzyki »Polacy i Wisła to Polska«”

"„Szliśmy zawsze wiernie w służbie pewnej, ale wielkiej idei. Czuć się w klubie swoim jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter - oto nasza idea, której służyliśmy. Daliśmy temu niejednokrotnie wyraz na zewnątrz. Tak było np. w r. 1911, kiedy występowaliśmy z Austrjackiego Związku Piłki Nożnej, uznającego tylko zasadę państwową i przystępowaliśmy wraz z lwowskimi ‘Czarnymi’ do tworzenia pierwszego na ziemiach polskich Związku Polskiego Piłki Nożnej, który był członkiem UIAFA, uznającej zasadę narodowości. Ta sama myśl kierowała nami, gdy jechaliśmy do bratnich klubów b. zaboru rosyjskiego, aby nawiązać z nimi jak najlepsze i najżywsze stosunki. Podobnie było i z nawiązaniem kontaktu z klubami Wielkopolski, której reprezentację gościliśmy u siebie w Krakowie... Tą samą ożywieni myślą oddajemy naszą szatnię, nasze boisko w Oleandrach organizującym się w r. 1914 Legjonom Polskim, do których zgłasza się także i to, co mieliśmy najdroższego, tj. gros I naszej drużyny”."

Tyle zalożyciele naszego klubu. Cóż my -nastepcy- pokazujemy na co nas- pod wzgledem patriotycznym -stać zarówno na trybunach , jaki i na tym forum. Pozostawiam do przemyślenia
Ostatnio edytowane przez Arapaho : 05.07.2011 o godz. 19:59.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów