The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.02.2020, 07:06
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
panowie !
juz dokonalismy niemozliwego , bo w zasadzie jestesmy juz bezpieczni , teraz juz wystarczy nie s.......ic

w sensie że pierwszy krok wykonany , strefa spadkowa za nami , teraz tylko tam nie wrocic
Jesteśmy już bezpieczni? Czyli oddajemy resztę spotkań walkowerem?

Optymistycznie: 4 kolejki temu mieliśmy 6 punktów straty do bezpiecznego miejsca i 16 punktów do pierwszej "8".

Teraz mamy bezpieczne miejsce i "tylko" 8 punktów straty do "8".

Skowronek miał rację, "wystarczy" dobra seria kilku zwycięstw i wszystko może się odmienić. Wierzę w kolejne 2 zwycięstwa ale później zacznie się mocno pod górkę
Ostatnio edytowane przez Karherop : 17.02.2020 o godz. 07:08.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 17.02.2020, 08:42
Cytat:
Statystycznie do TOP8 potrzeba 43 punktów po 30 kolejkach. Jak jesteś w stanie przeliczyć wszystkie mecze w pozostałych 8 kolejkach i udowodnić, że wystarczy mniej to powodzenia.
Tylko by udowodnić to trzeba pokazać, że nie ma żadnego przypadku, gdzie potrzeba więcej. A to co robisz to są pojedyncze przypadki i to optymistyczne dla nas.

Edit: pobawiłem się twoim linkiem i da się ustawić ligę, że 47 punktów nie musi dać nam top8
Czyli te 43 punkty tak naprawdę nic nie znaczą. Może być tak, że przy 47 punktach nie awansujemy do 8, a może byc tak, że przy 38 punktach będziemy miec ósme miejsce...

Dlatego mnie irytuje te powtarzanie tych magicznych "43 punktów" skoro one nic nie mówią...

Kartherop napisał(a):
Już teraz top 7 zespołów ma 34 punkty.

Przy pierwszym wariancie na 8 mamy szansę, przy dobrym ułożeniu wyników, przy drugim w zasadzie szanse są czysto iluzoryczne. 40 i mniej punktow, nie da w tym sezonie 8. (Na 99%).
To moje subiektywne odczucie/przeczucie .
Nie ma znaczenia, ile punktów na 7. drużyna tylko ósma. To raz.

Dwa, dla mnie drużynę 8 i 9 czyli Płock i Jaga są w kryzysie i nie będą punktować "statystycznie". Wisła Płock w ostatnich 9 meczach wygrała tylko raz. Jaga podobnie, a przed nią mega trudny terminarz - na osiem spotkań, sześć to drużyny z TOP6 walczące o puchary.

A jeśli miejsce w ósemce nie zajmiemy po 30 kolejce, to ja bym bardzo się naszą pozycją nie przejmował. Wszak, o wszystkim będzie decydować dodatkowych siedem spotkań...
Sorry za błędy i literówki, ale często pisze posty na telefonie, a nie mogę ich edytować ani na telefonie, ani w przeglądarce firefox na moim laptopie.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 17.02.2020, 15:55
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
A jeśli miejsce w ósemce nie zajmiemy po 30 kolejce, to ja bym bardzo się naszą pozycją nie przejmował. Wszak, o wszystkim będzie decydować dodatkowych siedem spotkań...
a ja bym się przejmował, bo ewidentnie przygotowano szczyt formy na kilka najbliższych, ważnych spotkań tak, żeby wyjść z miejsca spadkowego.

Puchar maja może okazać się wtedy zbyt trudny, bo forma będzie dawno za nami
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 17.02.2020, 16:47
Nawet na weszlo twierdza, ze Wisla moze byc w gornej 8
http://weszlo.com/2020/02/17/czas-za...erwsza-osemke/
Jak dla mnie sprawa niemozliwa i nierealna. Oby nie bylo zjazdu nastrojow po pierwszym remisie/przegranej
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 17.02.2020, 17:09
Cytat:
Jak dla mnie sprawa niemozliwa i nierealna.
Dokładnie tak samo jak niemożliwe było aby przegrać 11 spotkań pod rząd.

Albo wygrać 9 spotkań jak Wisła Płock.

Ale jednak się wydarzyło - czyli było możliwe.
Sorry za błędy i literówki, ale często pisze posty na telefonie, a nie mogę ich edytować ani na telefonie, ani w przeglądarce firefox na moim laptopie.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 17.02.2020, 17:17
...
Dlatego mnie irytuje te powtarzanie tych magicznych "43 punktów" skoro one nic nie mówią...

..
W tym temacie przyjęliśmy takie założenia więc jak cię irytują "magiczne 43 punkty" to poczekaj do 30 kolejki.
Jak nie awansujemy do top8 będziemy pisać o "magicznych 42".

Statystycznie 43 po 30 (czyli 43(30)) dają top8 i oczywiście utrzymanie oraz statystycznie 42 po 37 (czyli 42(37)) dają 13 miejsce czyli utrzymanie.
Resztę masz w moim podpisie.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 17.02.2020, 18:07
bódyń napisał(a):Wyświetl post
Jak dla mnie sprawa niemozliwa i nierealna. Oby nie bylo zjazdu nastrojow po pierwszym remisie/przegranej
Spokojnie...lodu róbmy swoje,a będzie dobrze, celem nie jest górna ósemka,a utrzymanie się
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 17.02.2020, 18:37
Dokładnie tak samo jak niemożliwe było aby przegrać 11 spotkań pod rząd.

Albo wygrać 9 spotkań jak Wisła Płock.

Ale jednak się wydarzyło - czyli było możliwe.
Płock nie wygrał 9 z rzędu ale 5.

We wcześniejszej analizie specjalnie napisałem że top 7 już trochę odjechało. O 8 premiowane awansem do grupy mistrzowskiej miejscem będzie walczyło 5 ekip. To dużo.
Sam podkreślam fakt, że masę punktów już odrobilismy, ale wciąż co najwyżej mozemy sobie marzyc.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 17.02.2020, 20:40
Szansa jest. Mała, bo mała ale jest. Wiele zależy od dwóch najbliższych meczy.
Odpowiedz cytując
Matios98
Member

Od: 12.2018

Stary 17.02.2020, 21:00
Osobiście uważam, że jeżeli mamy marzyć o pierwszej ósemce, to dwa najbliższe mecze nie tyle dają szansę, co są obowiązkiem, a prawdziwą szansę da nam weryfikacja w tych czterech mega trudnych meczach(derby, legia, lech i piast) i w sumie fajnie to wyszło, jeżeli mamy tam awansować, to musimy ograć nie tylko ogórów, ale też drużyny z tej górnej ósemki. Inna sprawa, że my tu snujemy wizje, a jak znamy naszą ekstraklasę, to pewnie się potkniemy już w meczu z Koroną
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 17.02.2020, 22:00
bódyń napisał(a):Wyświetl post
No to po zabawie. Klątwa Weszło jest bezwzględna.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Stary 18.02.2020, 06:55
No dobra czy 43pkt maja znaczenie. Maja. Magicznie myslenei ze moze sie uda jest dosc glupia.
A jak wygladaly punkty z 8 miejsca i 9 miejsca z okresu podzialu tabeli po 30 kol.

a teraz tabele po 30 kolejkach

tak by bylo wiadome o czym mowimy.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 18.02.2020, 11:50
Tak ale wygląda na to że w tym sezonie nawet 43 pkt po rundzie zasadniczej to może być za mało do top 8.W sezonach gdzie granicą było 38-39 pkt po 22 kolejce ogólny dorobek drużyn walczących o grupę mistrzowską był niższy o kilka oczek.Mówiąc krótko i potocznie,matematyczne szanse na ósemkę jeszcze mamy statystycznie jest już dawno pozamiatane
Odpowiedz cytując
RoS
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 18.02.2020, 12:46
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Tak ale wygląda na to że w tym sezonie nawet 43 pkt po rundzie zasadniczej to może być za mało do top 8.W sezonach gdzie granicą było 38-39 pkt po 22 kolejce ogólny dorobek drużyn walczących o grupę mistrzowską był niższy o kilka oczek.Mówiąc krótko i potocznie,matematyczne szanse na ósemkę jeszcze mamy statystycznie jest już dawno pozamiatane
W seozonach 17/18 i 18/19 gdzie potrzbne było 43 pkt po 22 kolejkach 8 drużyna miała odpowiednio 32 i 30 punktów (teraz 31) .

Sezon 15/16 gdzie wystaczyło 38 punktów do górnej ósemki po 22 kolekach było tylko 26 pkt na 8 miejscu.

Więc jak narbardziej statytstycznie i historycznie to mityczne 43 punktów powinno dać awans do grupy mistrzowskiej.

2013/14 40
2014/15 41
2015/16 38 (mała tabela)
2016/17 39 (mała tabela)
2017/18 43
2018/19 43
Odpowiedz cytując
Eberk
Member

Od: 04.2010

Stary 18.02.2020, 13:21
Panowie, skoro juz idziemy tak do przodu... Nie chce, hehe, zapeszac, ale zespol z 8. miejsca w rundzie finalowej gra z zespolami z miejsc 1, 2 i 5, co aktualnie daloby mecze domowe z Legia, Cracovia i Lechem. W przypadku wykrecenia takiej niesamowitej sredniej liczby punktow na mecz, ktora by dala "osemke", mielibysmy praktycznie zagwarantowane trzy sold outy co daloby chociazby spory zastrzyk gotowki dla klubu, o emocjach nie wspominajac.

Alez to by byla historia. Achhh, rozmarzylem sie...
Ostatnio edytowane przez Eberk : 18.02.2020 o godz. 13:23.
Odpowiedz cytując
rdunia87
Member

Od: 03.2018

Stary 18.02.2020, 13:43
Eberk napisał(a):Wyświetl post
Panowie, skoro juz idziemy tak do przodu... Nie chce, hehe, zapeszac, ale zespol z 8. miejsca w rundzie finalowej gra z zespolami z miejsc 1, 2 i 5, co aktualnie daloby mecze domowe z Legia, Cracovia i Lechem. W przypadku wykrecenia takiej niesamowitej sredniej liczby punktow na mecz, ktora by dala "osemke", mielibysmy praktycznie zagwarantowane trzy sold outy co daloby chociazby spory zastrzyk gotowki dla klubu, o emocjach nie wspominajac.

Alez to by byla historia. Achhh, rozmarzylem sie...
Zdradzę Ci tajemnice tylko nie mów nikomu. Zespoły z górnej 8 też będą rozgrywać swoje mecze więc struktura górnej 8 ulegnie zmianie.
Odpowiedz cytując
Eberk
Member

Stary 18.02.2020, 17:06
Ja zdradze ci swoja. Niekoniecznie

Co wiecej: mysle, ze jest na to duzo wieksze prawdopodobienstwo niz na to, ze znajdziemy sie w osemce.

Poza tym widze, ze nie bardzo wylapales istote mojej wypowiedzi.
Ostatnio edytowane przez Eberk : 18.02.2020 o godz. 17:23.
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 19.02.2020, 07:55
@Eberk nie marnuj czasu, nie warto byłoby to miłe zwieńczenie sezonu, trzy mecze z pełnym stadionem i najlepiej pozbawieniem żydów mistrza hahahaha
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 19.02.2020, 08:24
Haha!
W ostatniej kolejce pozbawić ich mistrzostwa, a w bonusie zepchnąć na 4 miejsce pozbawiając medalu, to by było coś
W pucharach niechby sobie zagrali, ja te ich eurov.......e od Soligorsków czy innych Tetowów nawet lubię
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 19.02.2020, 19:28
Warto zauważyć, że jest jedna statystyka, która przemawia przeciwko wejściu do ósemki.

Od czasu wprowadzenia podziału na dwie finałowe grupy, nigdy nie zdarzyło się, żeby w jednej grupie, czy to mistrzowskiej, czy to spadkowej, grały dwie drużyny z Krakowa, a zatem nigdy nie było dodatkowych derbów na wiosnę.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że należy od piłkarzy oczekiwać, że póki istnieje cień szansy, powinni o ósemkę walczyć jak o życie. Z jednego prostego powodu - każdy punkt więcej w rundzie zasadniczej przybliży nas do utrzymania i da trochę luzu w meczach rundy finałowej nawet jeśli nie uda się awansować.
Odpowiedz cytując
kasiarz
Member

Od: 09.2006

Stary 19.02.2020, 19:41
Co znaczy że judasze nie będą w 8. :0
Powód: nie
Ostatnio edytowane przez kasiarz : 19.02.2020 o godz. 19:42.
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 20.02.2020, 06:17
@MaLk skoro nigdy, to dlaczego nie teraz? z każdym sezonem prawdopodobieństwo raczej rośnie nie mówię, że stawiajcie na to domy ale skoro nigdy... a tak poważnie, dopiero po kolejnych 3 wygranych z rzędu można o tym myśleć, chociaż wiadomo jaki wtedy mamy terminarz także marsz marsz marsz, górna 8 czeka na nas
Powód: aa
Ostatnio edytowane przez PSYCHOLTSW : 20.02.2020 o godz. 06:17.
Odpowiedz cytując
TSWojtas
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 20.02.2020, 09:00
a o któregoś buka można obstawić nasze wejście do 8 ?
Odpowiedz cytując
eustachyrakieta
Junior Member

Od: 01.2019

Stary 20.02.2020, 12:08
W STS-ie, kurs na ten moment wynosi 5.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 20.02.2020, 12:34
Ja miałem "spiskową" teorie dlaczego My i parchy nigdy nie graliśmy w tej samej 8. Przecież na ostatnie 2 mecze wszystkie mecze są w ten sam dzień i o tej samej godzinie. Więc mogłoby być tak że np. w 37 kolejce są mecze
Wisła - Amica
Parchy - legia
o tej samej porze
i jak wtedy miasto i psiarnia zabezpieczy takie 2 imprezy blisko siebie z mnóstwem kibiców? Ale to takie moje przemyślenia z przymrużeniem oka
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 20.02.2020 o godz. 12:41.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Gunner1906
Senior Member

Od: 05.2013

Stary 20.02.2020, 12:53
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Ja miałem "spiskową" teorie dlaczego My i parchy nigdy nie graliśmy w tej samej 8. Przecież na ostatnie 2 mecze wszystkie mecze są w ten sam dzień i o tej samej godzinie. Więc mogłoby być tak że np. w 37 kolejce są mecze
Wisła - Amica
Parchy - legia
o tej samej porze
i jak wtedy miasto i psiarnia zabezpieczy takie 2 imprezy blisko siebie z mnóstwem kibiców? Ale to takie moje przemyślenia z przymrużeniem oka
W takim wypadku na pewno by zmienili ten z góry ustalony terminarz i po problemie.
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 20.02.2020, 14:03
@PSYCHOLTSW a dlaczego niby to prawdopodobieństwo miałoby rosnąć? jeśli przy rzutach monetą dziesięć razy z rzędu wypadnie Ci reszka, to uważasz, że w związku z tym prawdopodobieństwo wypadnięcia orła przy kolejnym rzucie będzie większe niż 50%? ''bo już dawno nie wypadł, więc teraz musi'' ;>
Ja bym się zaczął co najwyżej monecie przyglądać, czy nie jakaś lewa przypadkiem (czyli w gruncie rzeczy robiłbym to, co Ogryzek, czyli szukałbym ewentualnego spisku

PS. Ten kurs 5 za nasze wejście do ósemki to niezbyt hojny Np. kurs na Koronę, która ma tyle samo punktów wynosi 15. Wiadomo, wyceniają aktualną formę sportową, skład, potencjał, terminarz itd., ale z tą różnicą to trochę ich chyba poniosło, zwłaszcza, że Korona ma też całkiem dobrą serię za sobą.
Wisła Płock będąca wciąż w górnej ósemce kurs 3, Jaga 1,55 - też uważam, że to oni jednak dołączą (co oczywiście nie przeszkadza mi żywić wciąż nadzieję, że jednak nam się uda)
Ostatnio edytowane przez masada : 20.02.2020 o godz. 14:06.
Odpowiedz cytując
Eberk
Member

Stary 20.02.2020, 18:26
Jagiellonia ma bardzo ciezki terminarz i mysle, ze beda walczyc raczej o utrzymanie. Mysle, ze Rakow moze wejsc do osemki. Reszta zespolow bez formy, a my mamy bardzo malo punktow.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 23.02.2020, 17:11
Idziemy jak burza, choć dziś mogło tak nie lać

Kod:
Wisła Kraków     razem     dom  wyjazd
kolejka             23       11     12
punkty              26       18      8
średnia           1,13     1,64   0,67

Utrzymanie        42(37)     43(30)  
Brakuje           16         17  
średnia na mecz 
13 miejsce        1,14
8 miejsce         2,43

13 miejsce (pkt)     26
zostało meczów       14
brakuje punktów       0
potrzebna średnia+  0,00

8 miejsce (pkt)      32
zostało meczów        7
brakuje punktów       6
potrzebna średnia+ 0,86

puchary           63
Brakuje           37
średnia na mecz 2,64

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 23.02.2020, 17:18
Niedziela była dla nas, bo drużyny 8+ gubiły punkty
WPłock zremisowała z Zagłębiem
Jaga dostała od L
Raków od Arki
a Górnik Z od Śląska.

Za tydzień potrzeba:
Raków-Piast - zwycięstwa Piasta
Jaga - Amica - kibicujemy Kuchenkorzowi
MY z Płockiem - oczywiste
Górnik-Pogoń - Pogoń powinna zapunktować
Korona-Lechia - dla naszego top8, to lepiej by punktowała Korona
Zagłębie-Śląsk - liczymy na naszą dawną zgodę.

Legia jest pierwszą drużyną, która uzyskała magiczne 43 punkty.
Top3 jest w 40+

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów