The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
doktor granat
Member

Od: 12.2018

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 07.11.2019, 16:18
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Czy naprawdę nie dotarło do was, że minimalizujemy koszty i w związku z tym zaryzykowaliśmy bardziej niż poprzednio?

Kontuzje Brożka, Błaszczykowkiego i Bashy nie powinny chyba dziwić. Pozostali mają problemy zdrowotne od czasu do czasu. Nic niezwykłego.
Minimalizujemy koszty czego dobrym przykładem jest sprawa Wasyla...
Odpowiedz cytując
Colin
Senior Member

Od: 07.2004

Stary 07.11.2019, 16:23
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Zapewne tyle ile przeciętny piłkarz w naszej kadrze. Nie żyjmy w Nibylandii gdzie prezes Wisły zarabiał mniej niż Niepsuj czy Chuca.

Obidzinski nigdy nie mówił że będzie tu robił wolontariat.

Zdecydowanie jeśli ktokolwiek ma tu ogarnąć trabsfery to bez wsparcia nowymi ludźmi będziemy skazani na pomysły Stolarczyka + kompilacje odpadów od menagerow. Patrząc przez pryzmat ostatniego okna widać jaki może mieć to skutek.

Dopiero teraz widać tez jak dobrą robotę wykonywał Kuzba. A i kto wie czy nie będziemy za chwilę Łapki wspominać z łezka w oku (o zgrozo).
Kuźby naprawdę żal bo z perspektywy czasu można powiedzieć, że w dużym procencie jego transfery "wypaliły" - solidni grajkowie na dorobku za rozsądne pieniądze z perspektywami ogrania, otrzaskania się w naszej jakby nie patrzeć siłowej lidze i wypromowania w przyszłości. Wydaje mi się, że naprawdę szkoda, że współpraca z Marcinem nie mogła być dalej kontynuowana. Jego głównie "zaciąg bałkański" za rozsądne pieniądze w bardzo dużej mierze się w Wiśle sprawdził. Do tej pory najbardziej mnie boli kiedy z winy klubu straciliśmy za darmo Arsenicia bo to kawał stopera w świetnym wieku i w niedalekiej przyszłości Jaga na nim zarobi bardzo fajne pieniądze.
Colin McRae[*] Żegnaj Mistrzu. Teraz pewnie ścigasz się z Ryśkiem i Januszem pilotowany przez "Beefa" po niebiańskich OSach...

"Heroes don't die, they just move on to the next stage"
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 07.11.2019, 16:49
doktor granat napisał(a):Wyświetl post
Minimalizujemy koszty czego dobrym przykładem jest sprawa Wasyla...
Minimalizujemy, pojedyncze kontrakty tego nie zmienią.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 07.11.2019, 17:07
Idż do lekarza i niech cię wyleczy tylko trochę,częściowo...
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 07.11.2019, 17:27
Do mnie piszesz? Jeśli do mnie, to zorientuj się chociaż ile zarabiał Wasilewski w poprzednim sezonie.
Odpowiedz cytując
Brozinho_23
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 07.11.2019, 20:54
Przeoczyłem gdzieś informacje o kontrakcie Wasilewskiego, było to podawane w mediach?

pan_premier napisał(a):
Ja część rozumiałem jako część, zakładałem że klub dołoży 2x tyle, wiele się nie pomyliłem.

Socios dało 300k zł. (w dwóch ratach po 150), czyli jak rozumiem skoro klub dołożył 2x tyle to on teraz zarabia 900k zł./sezon ? No chyba, że chodziło o ,,drugie tyle".
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 07.11.2019, 20:55
Ale to chyba nie polega na tym żeby wszystkim ująć jakiś procent tylko wydawać racjonalnie a kontraktu Wasyla nijak pod racjonalne wydawanie podciągnąć się nie da
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 07.11.2019, 21:29
Oczywiście, że nie na tym polega...

W klubie środki są wydawane racjonalnie (przynajmniej tak to jest przedstawiane - 100% pewności będziemy mieli jak zobaczymy sprawozdania finansowe), a ja tylko wskazuję, że nie można ocenić całości przez pryzmat jednego czy dwóch kontraktów. W sporcie, w piłce, nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Za Wasyla moglibyśmy mieć pewnie ze dwóch niezłych środkowych obrońców - w drużynie jest jednak coś takiego jak team spirit, który to tworzą zawodnicy o określonych cechach. Wasyl wg trenera jest jednym z nich. W sytuacji, gdy zespół tracił ludzi (np. Ondrasek), którzy tworzyli atmosferę (na której to "jechaliśmy" dość długo) widocznie sztab uznał, że dla zespołu odejście kolejnego takiego zawodnika będzie zgubne, stąd wszystkimi siłami postanowiono powalczyć o zatrzymanie Wasilewskiego.

Sam się zastanawiałem, czy to ma sens, czy sportowo Marcin sprosta (pod koniec poprzedniego sezonu było pod tym względem słabo), ale powiedziałem sobie, że przecież nie wiem co dzieje się w szatni, na treningu. Od tego jest trener, sztab, by ocenić. Czy ocenili dobrze? Na ten moment wydaje się, że nie. Łatwo nam ocenić po czasie, trudniej było podjąć decyzję przed sezonem.
Odpowiedz cytując
lucker
Member

Od: 08.2018

Stary 07.11.2019, 22:02
W końcu głos rozsądku. Łatwo być ekspertem oceniając to co się widzi. Trudniej podjąć decyzję wcześniej nie mając pewności jakie skutki przyniesie.
Dlaczego przed sezonem internetowi spece od piłki nie krzyczały Stolar out?! Wasyl out?!
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 08.11.2019, 00:17
Otóż to kto to miał wiedzieć przed sezonem jak nie Stolarczyk.Poza tym umówmy się są pewne granice jeśli chodzi o to ile można wydać na zawodnika który ma głównie dbać o atmosferę w szatni.Chyba zgodzicie się że grubo przesadzono
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 08.11.2019, 01:14
Wystarczyło go włączyć do sztabu trenerskiego . Miał niezbyt dobry poprzedni sezon i sportowo ta decyzja się nie broniła(gdyby to jeszcze były jakieś drobne...). Na Atmosfericia pozwolić sobie może Legia, Lech, Lechia, a nie bankrut.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 08.11.2019, 03:39
Cytat:
że dla zespołu odejście kolejnego takiego zawodnika będzie zgubne, stąd wszystkimi siłami postanowiono powalczyć o zatrzymanie Wasilewskiego.
Sek w tym, że poza Legia, Lechia i Lechem (a na pewno te kluby nim nie były zainteresowane) , praktycznie żaden klub nie płaci więcej niż 40 tys zł. Jeżeli Wasyl miał jakieś oferty to właśnie w tych granicach (30-40), nie trzeba było przebijac ich aż dwukrotnie. Nie wspominając o tym, że tutaj ma dom i rodzine na miejscu.

O ile miał jakieś oferty.

Zrobiono błąd, Stolarczyk się pomylił, miejmy nadzieję że wnioski zostaną wyciągnięte.
Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Martynki

https://zrzutka.pl/r64vya
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 08.11.2019, 08:33
Zrobiono błąd.
Podejrzewam, że gdyby zespołowi szło choć trochę lepiej, nikt by dzisiaj nie miał o ten kontrakt pretensji.
A tak, zrobiło się przykro.

Socios wyciągną wnioski na przyszłość, choć podejrzewam, że gdyby te pieniądze wydane na Wasyla Socios przeznaczyli na inną formą pomocy klubowi, to automatycznie w klubie zwolniłyby się środki w takiej wysokości i też mógłby je przesunąć na kontrakt Wasyla.

Niestety nie zapowiada się, żeby Socios mogli mieć wpływ na politykę klubu.
Przynajmniej tak długo jak będzie nas tylko ok. 2000 zamiast przynajmniej 20 000.
Większa pozycja w budżecie klubu przekładałaby się na większy głos.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 08.11.2019, 12:10
Panowie... ....a... jak można było Wasylowi dać kontrakt 75 tyś. zł miesięcznie. Ja byłem pewny, że płacimy mu tylko to co daję socios.
Kogoś tam w klubie mocno pogrzało, że socios w to weszło jestem w szoku.

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie,
a przejdziesz na aukcję allegro.

SPRAWDŹ - NOWA NISKA CENA!

Odpowiedz cytując
jkw
Member

Od: 01.2010

Stary 08.11.2019, 12:22
Taki furman dostaje 100tys MSC w Płocku. To co zrobili z kontraktem Wasyla to jest wałek na miarę delfinów
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 08.11.2019, 12:30
Furman zarabia 40 tys złotych obecnie, vice-prezes Płocka powiedział, że złożyli mu nową ofertę, ale kwota 100 tys złotych podana przez media jest przesadzona...
Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Martynki

https://zrzutka.pl/r64vya
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Stary 08.11.2019, 15:09
jkw napisał(a):Wyświetl post
Taki furman dostaje 100tys MSC w Płocku. To co zrobili z kontraktem Wasyla to jest wałek na miarę delfinów
Pół rundy żyłem z wiedzą, że gość dostaje 20 tysięcy zł miesięcznie, na które biedna Wisła nie ma i musi prosić kibiców o zrzutkę. A tu się okazuję, że trzeba się było zrzucić bo Wasyl nie chce grać za 55 tyś.

Pytanie do tych co głosowali w socios, wiedzieliście o tym? Jeżeli tak no to luz Wasza decyzja, ale jeżeli nie to nie czujecie, że ktoś Was wydymał?

Odpowiedz cytując
pan_premier
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 08.11.2019, 15:45
nero, no przykro mi ale to jest czytanie ze zrozumieniem. Wszędzie było napisane że to część.

Wg mnie widać że ciągle nie jesteśmy gotowi by dyskutować o zarobkach.
Wydymali, wałek.. Panowie ważcie słowa, to ze wy tyle nie zarabiacie nie znaczy że np w piłce nie można tyle zarobić.

Ciekawe że nikt nie był oburzony kilka miesięcy temu, +/-90% Socios głosowało za.
Widać zarządzanie drużyna nie jest tak prost jak się wydaje, co?
Ci kibice potrafią uczynić niesamowity kocioł rytmicznie uderzając nogami - informuje Wojciech Łobodziński, który grał na tym obiekcie z reprezentacją Polski.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 08.11.2019, 15:53
Prawda jest taka że teraz każdy madry
A jak byśmy byli w analogicznej sytuacji ale bez przedłużania Wasyla tylko z wziętym za niego kolejnym Janickim to byłby płacz, że nie ma "nikogo z charakterem", "nie ma kto za mordę złapać" itd itp
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 08.11.2019, 15:54
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Jak zawsze. Nikt nie bierze pod uwage tego, ze wartosc obecnego kontraktu Wasyla jest po calkiem sporej obnizce w porownaniu do sezonu poprzedniego
Teraz to mozna sobie gdybac, ze za duzo, ze za stary, ze nie gra, ze bez formy. Z drugiej strony mogl byc w formie i grac bardzo dobrze. Wtedy pewnie nawet nikt by nic nie powiedzial. To jest pilka nozna - gra bledow, zarowno na boisku jak i przy decyzjach sztabu czy w gabinetach. Za kase z jego kontraktu mozna bylo podpisac trzech innych zawodnikow, ale tak samo moglaby to byc bledna decyzja i zostalibysmy z trzema kontraktami.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 08.11.2019, 16:09
Jak czytam o wydymaniu i wałkach to mi serio ręce opadają...
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2011

Stary 08.11.2019, 16:58
Sprawa wysokości kontraktu Wasyla to już nie kamień tylko głaz do ogródka Stolarczyka. Nie sądzę żeby trener nie dowiedział się ile jego zawodnik chce zarabiać i pomimo to znając problemy finansowe klubu prosił o wsparcie socios. No jak Go nie posądzać o kolesiostwo? Jeśli nawet jakimś cudem nie znał kwot, to powinien zapytać w klubie o jakiej mniej więcej kasie mowa i czy warto.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała ...., to by była ojcem"
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Stary 08.11.2019, 17:34
pan_premier napisał(a):Wyświetl post
nero, no przykro mi ale to jest czytanie ze zrozumieniem. Wszędzie było napisane że to część.

Wg mnie widać że ciągle nie jesteśmy gotowi by dyskutować o zarobkach.
Wydymali, wałek.. Panowie ważcie słowa, to ze wy tyle nie zarabiacie nie znaczy że np w piłce nie można tyle zarobić.

Ciekawe że nikt nie był oburzony kilka miesięcy temu, +/-90% Socios głosowało za.
Widać zarządzanie drużyna nie jest tak prost jak się wydaje, co?
Wierz mi bądź nie, ale całkowicie nie ruszają mnie pensje piłkarzy. Do wypowiedzianych wcześniej słów biorę zwyczajnie na chłodno zwykłe kalkulacje w oparciu o zarobki innych piłkarzy, którzy poniekąd są dla Wasyla konkurencją na rynku pracy. Następnie na podstawie tego wyciągam wnioski, tyle. Zero z mojej strony jakieś spiny, że ktoś na świecie może za miesiąc zarobić 100 tyś.

Potrafię wyciągnąć wnioski, że gość jest doświadczony, grał profesjonalnie na wysokim poziomie, że taka wartość kosztuję, ale... nie kosztuję tyle.

Niezależnie od tego w jakiej formie byłby Wasyl nawet jakby miał sezon życia nadal jest zwyczajnie przepłacony i naprawdę trzeba nie mieć wstydy by jeszcze zwracać się do Socios by do tej wypłaty się dorzucili.

Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 09.11.2019, 21:52
Jesteś legenda, hej Stolar jesteś legenda!
Dzikim fartem nie przegrywamy tego 0:4 z ostatnią drużyna w lidze
W zasadzie wszystkie drugie piłki wygrywają piłkarze Arki,
szkoda coś więcej pisac
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Wasiu
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 09.11.2019, 21:55
Najgorszy trener w Ekstraklasie w tym wieku.
Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 09.11.2019, 21:56
Macieeeeek Stolarczyk wolfy
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 09.11.2019, 21:58
Napiszę krótko:

Stolar wypierdalaj!
Odpowiedz cytując
JacekFan
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 09.11.2019, 21:59
Stolarczyk wypierdalaj
Odpowiedz cytując
Maine_Coon
Member

Od: 05.2013

Wypierdalac wszyscy jesteście nie godni ....a srac w kiblu klubowym
Jorg Loser i Norbert Bernatzky 1906% poparcia
Odpowiedz cytując
Turecki Rożek Lodowy
Junior Member

Od: 10.2019

Najgorszy trener w Ekstraklasie w historii.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów