The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.07.2021, 19:48
Spokojnie, chłopaki się rozegrają, nie srajcie żarem
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 18.07.2021, 20:41
No to pozostało nam liczyc ze Klimet odpali ,bo jesli nie nasza gra w ataku bedzie wygladała zapewne jak wczoraj co zwiastuje bardzo zle.

I tak to jest ,ciagle mamy problem z napastnikiem a jak pokazuje wiele klubów,miec goscia ktory zapewni ci te kilkanascie bramek -rzecz bezcenna.Ja wiem ze w naszym pułapie finansowym ktos taki nie istnieje,ale klub mogl zrobic wiecej w tej kwestii i jeszcze kogos sprowadzic(nawet taki Bilinski),czy ktokolwiek a nie skrzydłowy Hugi w ataku.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 18.07.2021, 20:57
Nie ma co porównywać Gruszkowskiego do Szota. Szot nie potrafi biegać jak piłkarz. Sadzi susy w ślamazarnym tempie, tak to można na skrzydle jak to robił Kosa, ale na bocznej obronie kluczowa jest szybkość zwrotność, a Szot to jest na ten moment człapiący muł.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 18.07.2021, 21:21
Wojtas napisał(a):Wyświetl post
No to pozostało nam liczyc ze Klimet odpali ,bo jesli nie nasza gra w ataku bedzie wygladała zapewne jak wczoraj co zwiastuje bardzo zle.

I tak to jest ,ciagle mamy problem z napastnikiem a jak pokazuje wiele klubów,miec goscia ktory zapewni ci te kilkanascie bramek -rzecz bezcenna.Ja wiem ze w naszym pułapie finansowym ktos taki nie istnieje,ale klub mogl zrobic wiecej w tej kwestii i jeszcze kogos sprowadzic(nawet taki Bilinski),czy ktokolwiek a nie skrzydłowy Hugi w ataku.
Napastnik niewiele wniesie (szczególnie taki, jaki tu może realnie przyjść), jeśli gra całej drużyny w ofensywie się nie poprawi, a nowi zawodnicy nie okażą się lepsi od poprzednich... Problemem będzie każdy mecz, w którym przeciwnicy skupią się na przeszkadzaniu i będą czyhali na nasze błędy, czyli pewnie większość spotkań, które rozegramy.

Na razie nie wyciągam żadnych wniosków, ale żeby skutecznie bawić się w "Krakowską piłkę" trzeba mieć zdecydowanie lepszych piłkarzy niż inni, a nie porównywalnych lub odrobinę lepszych...
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 19.07.2021, 08:09
Szot już rozgrywał dobre mecze niestety jak w przypadku prawie każdego młodego zawodnika kontuzja powoduje swoisty reset.Tak że radził bym uzbroic się w cierpliwość np w stosunku do Plewki bo po kontuzji może trochę czasu upłynąc zanim osiągnie poziom który prezentował przed nie mówiąc już o jakimś progresie.
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 19.07.2021, 08:58
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Napastnik niewiele wniesie (...
....taaa niewiele....To teraz wyobraź sobie jakbyśmy mieli takiego Carlitosa,Brożka(sprzed lat) czy choćby Imaza w ataku...
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 19.07.2021, 10:01
Griszka30KR napisał(a):Wyświetl post
....taaa niewiele....To teraz wyobraź sobie jakbyśmy mieli takiego Carlitosa,Brożka(sprzed lat) czy choćby Imaza w ataku...
Nie zacytowałeś całego zdania. Nie muszę sobie tego wyobrażać. Mieliśmy Carlitosa, Brożka, Imaza i Ondraska jednocześnie, ale nie zanosi się , żeby taka sytuacja się powtórzyła (mam na myśli zawodników na podobnym poziomie). Kolejny Carlitos tu raczej nie trafi.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 19.07.2021, 10:27
Kurz,
tak zasadniczo, to dlaczego nie?
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 19.07.2021, 11:05
Reaktywujmy Brożka i z głowy. Miał rok przerwy, już chyba wyleczył te łydki, plecy i co tam jeszcze. Pawka do grania, kibice do kibicowania.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 19.07.2021, 11:23
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Kurz,
tak zasadniczo, to dlaczego nie?
To był ślepy traf. Tacy zawodnicy trafiają się rzadko (nie wiem czy Carlitos nie był najlepszym zagranicznym napastnikiem w historii Wisły) i zwykle lądują w lepiej płacących klubach ekstraklasy. Jeśli chodzi o rodzimych napastników, musimy sobie wychować takiego sami, bo z rynku trafia do nas tylko to, czym wzgardzili inni.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 19.07.2021, 12:58
Mamy kadrę jaką mamy, na razie nie szykował bym się na puchary. Wszelkie zachwyty nad tym jak jesteśmy mocniejsi też bym zostawił na później. Jak Kliment okaże się kołkiem możemy być de facto słabsi niż w poprzednim sezonie, bo bez napastnika.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 19.07.2021, 14:15
patrzyłem na mecz z PBB i powiem TRAGEDIA. Szczęśliwy remis. Postawa Sadloka i Savicia nie zmieniła się nic w stosunku do zeszłego roku. Co z tego że strzelamy gola na 1-0 mamy 4 setki jak dostajemy bramkę z dupy. Wykonanie karnego przez Frydrycha gorzej niż na podwórku. Bez napastnika niestety nie zwojujemy nic. Sobol widać, że sporo nie grał ale i umiejętności nie te. Zagłębie jak to Zagłębie, niby słabe, porozbijane ale poprzeczkę zawiesi dużo wyżej niż PBB.
w PBB podobał mi się Dawid Polkowski. 22 lata. Warto go obserwować i zainteresować się nim.
Powód: dopisek
Ostatnio edytowane przez Szneka : 19.07.2021 o godz. 14:51.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 19.07.2021, 14:24
Dla mnie jedyny pozytyw po meczu z Podbeskidziem to El Mahdioui. Ligii nie podbije ale widać jak na dłoni , że potrafi wprowadzić spokój w środku i jest bardzo dokładny- praktycznie nie traci piłek mimo , że zdarza mu się rzucić jakąś piłkę do przodu. Solidny grajek bez większego szału - ale takich to mamy spory deficyt od paru sezonów.

Yeboah coś tam pokazał ale wielkich nadziei nie pokładam w nim - zagra dwa dobre spotkania i pewnie znowu zniknie na resztę rundy. Jeszcze jest Piotr Starzyński - widać , że ma większą pewność siebie - częściej idzie w pojedynki ale w tym meczu dwa razy dokonał złej decyzji - dwa uderzenia z ostrego kąta zamiast podawać.
Oprócz powyższej 3 pochwaliłbym jeszcze Młyńskiego.

Pozostali starzy zawodnicy bez zmian w stosunku do poprzedniego sezonu. W obronie fatalnie - Podbeskidzie nawet grające atak pozycyjny z łatwością tworzyło okazje.

Pozostali nowi zawodnicy nie pokazali nic ciekawego.

Dodałbym jeszcze , że Wisła kończy przygotowania a Podbeskidzie jest w trakcie - dodatkowo maja kilku nowych piłkarzy. Nie wygląda to pozytywnie ale tez nie robiłbym tragedii , sparingi sparingami ale to ekstraklasa nas zweryfikuje.
Ostatnio edytowane przez ciastek88 : 19.07.2021 o godz. 14:27.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 19.07.2021, 14:25
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Mamy kadrę jaką mamy, na razie nie szykował bym się na puchary. Wszelkie zachwyty nad tym jak jesteśmy mocniejsi też bym zostawił na później. Jak Kliment okaże się kołkiem możemy być de facto słabsi niż w poprzednim sezonie, bo bez napastnika.
Napastnik to nie wszystko. Pytanie, co mają do zaoferowania inni ofensywni zawodnicy. I jak będzie grała cała drużyna. W każdym razie nawet Michał Kucharczyk potrafił strzelić tyle bramek co nasz Felicio , wiec chyba jakoś go zastąpimy.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 19.07.2021, 15:14
Ciężko oczekiwać żeby:
- Sadlok, który gra 90% słabo lub bardzo przeciętnie nagle stanie się podporą obrony
- Frydrych, który jest solidnym obrońcą, ale zbyt dużo błędów jak na lidera tej formacji.
- Gruszkowski który jest zwyczajnie słaby...
- Hanusek - jego jeszcze zweryfikujemy póki co to widziałem tylko ten jeden mecz, więc tutaj jakieś nadzieje jeszcze są.

Niestety nasza obrona póki co jest cieniutka. Nadzieją jest to, że Ci zawodnicy co u nas są zbliżą się do swojej życiowej formy. Nadzieję pokładam w tym, że Uryga jak wróci będzie grał tak jak w Płocku, czyli będzie liderem.
Oraz w tym, że Hanusek będzie ogarniał.
Odpowiedz cytując
ociec Ciemka
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 19.07.2021, 15:19
Sadlok jest po kontuzji, chwilę mu zajmie dojście do formy. To samo Mehremić i Uryga więc nie będzie chyba zbyt szybko mocnej obrony.
Hanousek w meczu z PBB wyglądał obiecująco w grze do przodu.
Panie, co wszystko wiedzą, w skrócie wszystkowiedźmy..
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 19.07.2021, 15:41
Dodałbym: i zapłaczecie za Forbsem, jakby nie było dobrym napastnikiem jak na nasze możliwości.

Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 19.07.2021, 19:43
Zgadzam się.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 20.07.2021, 07:38
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Dodałbym: i zapłaczecie za Forbsem, jakby nie było dobrym napastnikiem jak na nasze możliwości.
Przede wszystkim jest sprawdzony na naszym podwórku. Powyżej pewnego poziomu nie podskoczy ale te 10 goli w sezonie może zapewnić.
Oby ten Kliment wypalił czym prędzej.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 20.07.2021, 07:48
Kliment tylko raz dobił do 10 bramek w sezonie, a najmłodszy nie jest także prawdopodobieństwo że wypali jest niewielkie plus na treningach z tego co słyszałem nic ciekawego nie pokazuje.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 20.07.2021, 07:50
Patrzac z jakim składem zaczynaliśmy poprzedni sezon (Frydrych doszedł bodaj od 5 kolejki, Forbes od 7) to sztuka byłoby mieć słabszy zespół.

Nie wiem na co nas realnie stać w tym sezonie, ale pamiętajmy z jakiego poziomu startujemy. Dwa sezony pod rząd 13 zespołu w esa.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 20.07.2021, 09:02
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Bardzo możliwe, ale Forbesa sprzedajemy bo potrzebujemy pieniędzy a jako jedyny miał udany sezon. Wcale nie nastawiam się że Kliment będzie lepszy, jak to będzie zamiana 1 do 1 to już można będzie otwierać szampana.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 20.07.2021, 10:39
Merkury napisał(a):Wyświetl post
Kliment tylko raz dobił do 10 bramek w sezonie, a najmłodszy nie jest także prawdopodobieństwo że wypali jest niewielkie plus na treningach z tego co słyszałem nic ciekawego nie pokazuje.
Może przypomnisz mi, gdzie taki na przykład Forbes dobił do 10 bramek w sezonie?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Matejas_
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 20.07.2021, 10:50
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Może przypomnisz mi, gdzie taki na przykład Forbes dobił do 10 bramek w sezonie?
Albo Carlitos
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 20.07.2021, 13:21
Matejas_ napisał(a):Wyświetl post
Albo Carlitos
Też tak miałem napisać, ale Carlitos miewał w innych ligach po 13 goli

Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 20.07.2021, 14:01
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Też tak miałem napisać, ale Carlitos miewał w innych ligach po 13 goli
w 3 czy 4 lidze hiszpańskiej? Swoją drogą Forbes jeszcze kilka lat temu był bodajże prawym obrońcą, on chyba już grał w karierze na każdej pozycji xD
Odpowiedz cytując
Kac
Senior Member

Od: 06.2004

Stary 20.07.2021, 14:28
ja w Klimenta specjalnie nie wierze, ale daj Boze zebym sie zdziwil
STOP kompleKSom!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 20.07.2021, 16:24
Matejas_ napisał(a):Wyświetl post
Albo Carlitos
Komentarze na temat jego przyjścia nie były inne niż hiszpański szrot z 3 ligi. Kto wtedy wierzyl że będzie strzelał seryjnie bramki?
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 20.07.2021, 20:19
No tak... dlatego nie ma sensu patrzenie ile jakiś napastnik strzelił wcześniej bramek w jakiejś innej lidze. Ekstraklasa rządzi się swoimi prawami.
Gdybyśmy patrzeli na osiągnięcia Brożka w Trabzonspor (całe 3 gole) nigdy nie bralibyśmy go pod uwagę, a on od 2013 strzelił dla Wisły 53 bramki.
Dlatego się powyzłośliwiałem pod uwagą o Klimencie, że tylko raz dobił do 10 bramek w sezonie.

To fakt, że może okazać się, że w Wiśle będzie bez gola, albo, że dobije do co najmniej 20 bramek.

Ekstraklasa jest dziwna

Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 20.07.2021, 21:45
Trzeba wziąć pod uwagę, że będziemy grać ofensywnie i tych sytuacji w danym meczu możemy mieć sporo. Więc jeśli taki Kliment będzie zdrowy i będzie grał regularnie to jest spokojnie w stanie przekroczyć te 10 bramek. Z Carlitosem była o tyle inna sprawa, że to hyl typ dryblera, potrafił sam z niczego nagle strzelić bramkę po indywidualnej akcji. Kilka takich trafił.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów