The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 26.07.2021, 23:45
inspektor erektor napisał(a):Wyświetl post
...

Najwyższa pora skończyć z tym wiślackim mesjanizmem, jesteśmy takim samym organizacyjnie i finansowo klubem jak Stal Mielec czy inny Raków.
Różnica między Stalą, a Rakowem jest dość zasadnicza. Raków to topowy klub, stabilnie finansowany przez prywatną dużą firmę informatyczną. I z trenerem, który tam robi wynik średnio co dwa lata.

Stal to koszmar e-klapy. Finansowana z pieniędzy podatników, fatalnie zarządzana, bez stabilizacji w kadrze trenerskiej.

Mam nadzieję, że idziemy w stronę Rakowa.

A co do meczu to super się oglądało, a staty (spadek/puchary) są w temacie statystycznym.
Do utrzymania potrzeba jeszcze jakieś 34 punkty.
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. Udowodnić, że trójkąt Dyrektor Sportowy-Trener-Zarząd działa.
3. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 26.07.2021, 23:45
Co cieszy poza wynikiem?

1. Nowi zawodnicy z miejsca zaczęli stanowić o sile zespołu, nie mówimy nic o "aklimatyzacji" itp, oczywiście można wyróżnić tylko tych którzy dziś zagrali (poza Hugim).

2. Widać że tworzy się w zespole drużyna. Chyba wszyscy w drużynie są głodni sukcesu. Masa młodych zawodników + wartościowi obcokrajowcy. Atmosfera po zwycięstwach zawsze się sama buduje.

3. Młodzież.

4. Widać było na boisku drużynę która zdecydowanie wie co chce grać, wyszła po zwycięstwo, a po 3-0 dalej ciągnęła na bramkę rywala.

5. Lider
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 27.07.2021, 00:13
Ja myślę, że jak tak za tydzień zagrają to tego lidera nie oddamy przynajmniej do meczu z Rakowem ;-)
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 27.07.2021, 00:16
Karherop, właściwie to wszystko o czym mówisz już bylo heh. Od lat, zaczyna się dobrze, konczy się źle.
Nadziei na przełamanie upatruję w tym, że ta drużyna krzepnie. Każdy z tych mlodych to już nie ten sam mlody co rundę czy sezon, dwa sezony temu, to już się robią konkretni piłkarze. I np taki Lis, na którym wieszano psy, okrzepł, nabral doświadczenia, rozwinął się i dziś jest pewnym punktem drużyny.
Do tego co raz bardziej sensowny sklad zarządu + trener. Od strony organizacyjnej nabiera to rąk i nóg.
Dodatkowo kilku pilkarzy juz ma za soba sezon lub więcej w Wiśle więc tworzy się jakis trzon, rytm tego zespołu, łatwiej dokoptować kilku nowych niż co sezon totalna rozwałka podstawowej 11.

No i co najwazniejsze, już nie grają u nas w podstawie totalne odpady typu Niepsuja itp czyli ludzie, którzy się nigdzie nie sprawdzili i ich wyciągaliśmy z drugiego garnituru Pogoni czy Jagi. Ściągneliśmy ciekawych pilkarzy, którzy grali sporo meczów w najwyższych ligach w danym kraju. Może nie sa to ligi z top5 czy nawet top 15, ale jak na nasze możliwości to i ci piłkarze ze słabszych krajów robą u nas rożnice.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 27.07.2021, 00:22
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Karherop, właściwie to wszystko o czym mówisz już bylo heh. Od lat, zaczyna się dobrze, konczy się źle.
Nadziei na przełamanie upatruję w tym, że ta drużyna krzepnie. Każdy z tych mlodych to już nie ten sam mlody co rundę czy sezon, dwa sezony temu, to już się robią konkretni piłkarze. I np taki Lis, na którym wieszano psy, okrzepł, nabral doświadczenia, rozwinął się i dziś jest pewnym punktem drużyny.
Do tego co raz bardziej sensowny sklad zarządu + trener. Od strony organizacyjnej nabiera to rąk i nóg.
Dodatkowo kilku pilkarzy juz ma za soba sezon lub więcej w Wiśle więc tworzy się jakis trzon, rytm tego zespołu, łatwiej dokoptować kilku nowych niż co sezon totalna rozwałka podstawowej 11.

No i co najwazniejsze, już nie grają u nas w podstawie totalne odpady typu Niepsuja itp czyli ludzie, którzy się nigdzie nie sprawdzili i ich wyciągaliśmy z drugiego garnituru Pogoni czy Jagi. Ściągneliśmy ciekawych pilkarzy, którzy grali sporo meczów w najwyższych ligach w danym kraju. Może nie sa to ligi z top5 czy nawet top 15, ale jak na nasze możliwości to i ci piłkarze ze słabszych krajów robą u nas rożnice.
Musimy poczekać. Do 10 kolejki zagramy ze wszystkimi najsolidniejszymi drużynami ekstraklasy i zobaczymy, jak wyglądamy na ich tle. To też powinien być czas, kiedy powinniśmy zbliżyć się do naszego optimum.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 27.07.2021, 00:30
Jasne, to był tylko jeden mecz. Mógł to być czysty fart, lepszy dzień, zwycięstwo na fali optymizmu. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, które opisałem, to w końcu to realnie wygląda dobrze, a nie gadanie na siłę, że teraz to już jest git i bedą wyniki.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 27.07.2021, 00:40
Jasne, to był tylko jeden mecz. Mógł to być czysty fart, lepszy dzień, zwycięstwo na fali optymizmu. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, które opisałem, to w końcu to realnie wygląda dobrze, a nie gadanie na siłę, że teraz to już jest git i bedą wyniki.
Nie mam wątpliwości, że będziemy lepsi niż w 2 ostatnich sezonach... ale czekam na Raków, Piasta, Pogoń, Legię i nawet Lecha, żeby przekonać się czy będziemy na miejscu w przedziale 6-10 czy trochę wyżej.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 27.07.2021, 02:20
... I np taki Lis, na którym wieszano psy, okrzepł, nabral doświadczenia, rozwinął się i dziś jest pewnym punktem drużyny.
...
W temacie Lisa to niestety nie ma gwarancji, że przetrwa okno transferowe.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 27.07.2021, 09:34
No qrwa jest dobrze.Jasne że obecne zagłębie to żadna weryfikacja ale jednak jakieś wnioski można wyciągnąć a to są dość optymistyczne.Będą pewnie słabsze mecze będą też takie gdzie zagramy piach ale jak po słabszym występie będzie poprawa to będzie znaczyło że poszliśmy dobrą drogą.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 27.07.2021, 09:57
Ja tam jestem zadowolony
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 27.07.2021, 10:20
Ja zapamiętałem sytuację przy linii gdzie mieliśmy wyrzut z autu i Starzyński blokował zawodnika Zagłębia, żeby zrobić miejsce naszemu któremuś. Ze swoimi warunkami fizycznymi zrobił to skutecznie!
Chłopak myśli także jak nie jest przy piłce, ma tę boiskową bezczelność, na prawdę aż mi się uszy do oklasków składały.

Teraz wystarczy nie schodzić poniżej tego poziomu (3 strzelone bramki na mecz) i będzie dobrze
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 27.07.2021, 11:56
Ja liczę na to, że od teraz wrócimy do nieprzegyrwania na własnym stadionie. Marzy mi się seria kilkunastu czy kilkudziesięciu spotkań bez porażki na R22. Już.niedługo ;-)
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 27.07.2021, 11:57
To dopiero pierwszy mecz, do tego ze słabym i nieprzygotowanym jeszcze Zagłębiem, który dodatkowo mógł się fatalnie ułożyć ale...
Po pierwsze nie ułożył się, a to już.dobry zwiastun.
Po drugie nawet taki mecz trzeba wygrać co się udało a dodatkowo w stylu, który momentami był naprawdę miły dla oka. Widać jakiś pomysł, piłka fajnie chodzi - tylko praca, cierpliwość i stopniowo będzie coraz lepiej. Przyjdą jeszcze słabe mecze ale i na to trzeba być przygotowanym. Oby więcej było tych dobrych, to na początek wystarczy.
Wczoraj na zdecydowany plus Yaw, Lisek, Hanousek, Gruszka, Ashraf, Kliment.
Frydrych i Sadlok zagrali swoje. Skwarka niby niewidoczny ale jednak dwie asysty mówią same za siebie.
Młyński fajna zmiana, widać było że chciał się pokazać. Natomiast Savic znowu blado, Starzyński w pierwszej połowie dał drużynie więcej.

Edit: jedno czego nie rozumiem: co chciał pokazać Gula Hubertowi Sobolowi wpuszczając w końcówce meczu Forbesa?
Ostatnio edytowane przez sandomingo : 27.07.2021 o godz. 12:04.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 27.07.2021, 12:09
Ja natomiast jestem zdania, że do plusów należy zaliczyć także i to, że:
- żadna zmiana w trakcie meczu nie osłabiła drużyny.

Owszem, można rozkminiać, że zmiana Yeboaha spowodowała mniej widowiskową grę, ale Młyński wszedł i... strzelił.
Wygląda na to, że skład jest bardzo wyrównany i to z tendencją do równania ku górze.

Daleki jestem od hurraoptymizmu, bo ZL zagrało sobie jeszcze dość wakacyjnie, ale to naprawdę idzie w dobrym kierunku.
Można byłoby doczepiać się kilku elementów, ale na razie nie ma po co.
Dla Wisły tez był to pierwszy poważny mecz w nowym sezonie i egzamin wyszedł per saldo na plus.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 27.07.2021, 12:17
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
To dopiero pierwszy mecz, do tego ze słabym i nieprzygotowanym jeszcze Zagłębiem, który dodatkowo mógł się fatalnie ułożyć ale...
Po pierwsze nie ułożył się, a to już.dobry zwiastun.
Po drugie nawet taki mecz trzeba wygrać co się udało a dodatkowo w stylu, który momentami był naprawdę miły dla oka. Widać jakiś pomysł, piłka fajnie chodzi - tylko praca, cierpliwość i stopniowo będzie coraz lepiej. Przyjdą jeszcze słabe mecze ale i na to trzeba być przygotowanym. Oby więcej było tych dobrych, to na początek wystarczy.
Wczoraj na zdecydowany plus Yaw, Lisek, Hanousek, Gruszka, Ashraf, Kliment.
Frydrych i Sadlok zagrali swoje. Skwarka niby niewidoczny ale jednak dwie asysty mówią same za siebie.
Młyński fajna zmiana, widać było że chciał się pokazać. Natomiast Savic znowu blado, Starzyński w pierwszej połowie dał drużynie więcej.

Edit: jedno czego nie rozumiem: co chciał pokazać Gula Hubertowi Sobolowi wpuszczając w końcówce meczu Forbesa?
No ja myślę, że chciał dać FBF pożegnać się z kibicami. Moim zdaniem fajny ruch – wszedł na dwie minuty, poklaskać ostatni raz i powodzenia w karierze. Przyszedł na kilka miesięcy, wrzucił kilka bramek, dorzuci trochę pieniędzy do budżetu – idealny transfer
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 27.07.2021, 12:27
silver03 napisał(a):Wyświetl post
Ja tam jestem zadowolony
Skąd masz wyniki?
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 27.07.2021, 13:04
pepe72:

https://www.flashscore.pl/mecz/dpgrBain/#h2h/overall
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 27.07.2021, 13:20
Wielkie dzięki!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 27.07.2021, 14:28
krysztal napisał(a):Wyświetl post
No qrwa jest dobrze.Jasne że obecne zagłębie to żadna weryfikacja ale jednak jakieś wnioski można wyciągnąć a to są dość optymistyczne.Będą pewnie słabsze mecze będą też takie gdzie zagramy piach ale jak po słabszym występie będzie poprawa to będzie znaczyło że poszliśmy dobrą drogą.
Ja bym do tego dolozyl, że obecnie żadna weryfikacja będzie również :
cracovia, Gornik Zabrze, górnik Łęczna, Wisła Plock, Radomniak, Stal Mielec, Termalika, Warta

To daje 8 ekip + 9 Zagłębie które nie wyobrażam sobie aby w końcowym rozrachunku zajęło miejsce przed nami. Daje to ok 8-10 miejsce w lidze, czyli mniej więcej w to co celujemy.

Oczywiście radość jest tonowania, co również bardzo ciekawie opisał Trela https://newonce.sport/artykul/obys-n...malnym-sezonie

Jeśli po Rakowie będziemy mieć 9 pkt to powiem, że może będziemy w tym sezonie walczyć o coś więcej niż 8-10 miejsce.

Rok temu 9 pkt mieliśmy dopiero po 8 kolejce.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 27.07.2021 o godz. 14:34.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 27.07.2021, 15:51
i jeżeli nam nie wyciągną Lisa.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 27.07.2021, 16:01
Jest fajnie ale nie popadajmy w hurraoptymizm, to był dopiero pierwszy mecz, siłę drużyny rozpoznaje się po postawie w trakcie całego sezonu Nam się zdarzały świetne mecze przeplatane z beznadziejnymi (pamiętam, że chyba w 2015 albo 2014 roku przegralismy 5:0 z legią a tydzien później u siebie 5:0 przewieźliśmy bodajże Pogoń) także lodu na głowy, w zimie będziemy się zachwycać i planować, na razie cieszmy się tym meczem i myślmy tylko o następnym
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 27.07.2021, 16:56
Jawor w interii pisze, że ostatni raz 3-0 w pierwszym meczu wygraliśmy w 2000.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 27.07.2021, 17:02
Niezła gra. Wynik bardzo dobry. Obrona do poprawy. Ale niewątpliwe jakiś optymizm się pojawił.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 27.07.2021, 17:54
Przede wszystkim - dobrze się to oglądało. Zagłębie było strasznie słabe i mieli ewidentnie wywalone, ale to ich problem. Zresztą to taki klub - bez honoru, bez kibiców, bez boiska

Lasyka powinni na starcie zawiesić, dyktuje karnego po padolino, nie dyktuje po ewidentnej ręce. Żenada.

Za wcześnie żeby oceniać, ale debiutanci w tym konkretnym meczu grali pierwsze skrzypce.

Karherop - to nie tak. Zagłebie było słabe, ale jeżeli będziemy regularnie punktować w takich meczach to będzie to bardzo dużo znaczyło. Słowo klucz - regularnie.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 27.07.2021, 17:58
Jedno co mi się nie podobało a co jest w przypadku gry Żukowa częste a wręcz notuje fatalne straty w każdym meczu. Każda lepsza drużyna to wykorzysta.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 27.07.2021, 21:17
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Karherop - to nie tak. Zagłebie było słabe, ale jeżeli będziemy regularnie punktować w takich meczach to będzie to bardzo dużo znaczyło. Słowo klucz - regularnie.
Nie trzeba mnie o tym specjalnie przekonywać...

W poprzedniej rundzie jesiennej odnieśliśmy wszakże 3 zwycięstwa. Z PBB, ze Stala i Lechem. Cóż to była za mordercza dla kibicow runda.

Wierzę, że powtórki z rozrywki nie będzie bo i nic ku temu nie wskazuje.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 27.07.2021, 21:57
Widziałem tylko drugą połowę w której mam wrażenie byliśmy cofnięci i czekaliśmy na kontrę. Mimo że Zagłębie jakichś setek nie stworzyło to kilka razy przy lepszym zachowaniu napastników mogli nam coś strzelić, tak że obrona monolitem jeszcze nie jest. W ataku dobrze działają skrzydła Kliment potrafi się zastawić i zgrać celnie. W środku nareszcie jest chłop któremu piłka nie przeszkadza. Wygląda to całkiem całkiem. Jak przyjdzie lepsze zgranie trochę pewności to będzie jeszcze lepiej.

Jest taka sytuacja, że nikt nie może być pewny placu. Każdy ma świadomość że słabszy mecz czy plaża na boisku będzie się wiązał z ławą w kolejnym meczu i nie wiadomo kiedy będzie następna szansa. To jest na ten moment najważniejsze.

No i niestety trzeba mieć świadomość że taki lasyk i jego zachowanie to nie przypadek, nie mógł nic wykręcić to nas wykartkował. Jak nasz defensywny zrobił balansem wsiura z Lubina i ten bezczelnie go kopnął nie mając szansy dotknąć piłki, to czarny frajer kartki nie wyjął. Całą drugą połowę gwizdał pod Lubin. Dobrze chociaż ze jego popisy zostały zauważone medialnie...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 28.07.2021, 01:39
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Jawor w interii pisze, że ostatni raz 3-0 w pierwszym meczu wygraliśmy w 2000.
Ale np. w 2004 r. wygraliśmy 5:1.

Edit:

Teraz znalazłem ten artykuł. Jemu chodzi o pierwszy mecz trenera Wisły. W sumie nic nie wspomina o Wdowczyku (4:2 na wyjeździe z Niecieczą).
Ostatnio edytowane przez R33 : 28.07.2021 o godz. 01:45.
Odpowiedz cytując
Pulpet
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 28.07.2021, 06:49
Ja tylko dodam coś z innej beczki.
Gdy po meczu piłkarze podeszli pod C, by pokrzyczeć z kibicami najbardziej zaskoczony a później roześmiany był Ashraf. Chłop w szoku po latach gry w słabiutkiej kibicowsko Słowacji takie coś musi robić wrażenie.
Bardzo fajnie to wyglądało i napewno dodatkowo motywuje do jeszcze lepszej gry.
Odpowiedz cytując
rafalek
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 28.07.2021, 10:29
R33 napisał(a):Wyświetl post
Ale np. w 2004 r. wygraliśmy 5:1.

Edit:

Teraz znalazłem ten artykuł. Jemu chodzi o pierwszy mecz trenera Wisły. W sumie nic nie wspomina o Wdowczyku (4:2 na wyjeździe z Niecieczą).
A to nie chodzilo o zwyciestwo 3 bramkami?
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów