The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Reser
Senior Member

Od: 01.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 31.01.2018, 09:31
Ja jestem z okolic Warszawy. Też chętnie wsparłbym Wisłę jako socios, gdyś nie mam możliwości chodzić na mecze.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 31.01.2018, 09:33
Będzie płacz jak będzie coś małego
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 31.01.2018, 09:40
Psychol ma rację, ale ciężko uwierzyć w tego typu wpłaty. Nie dlatego, że to Kraków, bo Wisła ma kibiców wszędzie, ale dlatego, że panuje wśród nas marazm. Ilu z was płaci miesięcznie na akademię? Nie mówię o 100, mówię o np. 10 zetach. Pewnie BARDZO niewielu, bo większość jest zdania, że im się należy I ..... Zaangażowanie w sprawie projektu obywatelskiego też obnażyło na ile nas stać. Pustki na hali to samo.

Wiem, że wydarzenia ze świata kibolstwa mocno nawyrężyły wiarę w sens tego wszystkiego wielu z nas, ale Wisła się nie zmienia. Jak będzie się chciało, to ZAWSZE znajdzie się wiele wymówek, a część z mędrków forumowych jest tu tylko po to, żeby narzekać i krytykować, bo pewnie tylko tutaj ktoś ich wysłucha/ przeczyta, a w realnym życiu są ignorowani. Niemniej w kryzysie o jedność jest najłatwiej, mimo wszystko, i wystarczy naprawdę niewiele, żeby atmosfera u nas znowu była jak dawniej. Trzeba tylko przestać być roszczeniowcem a zacząć działać. I nie chodzi mi tu o wymagające sprawy. Na początek - ustawcie sobie stałe przelewy na Akademię w kwocie 19,06 wykonywane 1. dnia każdego miesiąca. Potem pójdźcie na halę na kosza, siatkę, futsal, turniej bokserski, kupcie karnet na piłkę - cokolwiek. Sama obecność ludzi to już jest argument marketingowy i sygnał dla potencjalnych inwestorów, że na Wiśle "coś się dzieje". I to wystarczy. Kiedy są ludzie, to reszta będzie znacznie prostsza.
Odpowiedz cytując
nesta
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 31.01.2018, 10:02
Trzeba pamiętać, że modele zachowania i mentalność kibiców jest zróżnicowana. Podejściem na zasadzie "kupuj karnet, a dopiero potem krytykuj i oceniaj", "chcesz żeby było lepiej, a nie kupiłeś karnetu" itp. trafiacie do jednej, określonej grupy. Zbierzecie tak może kilka tysięcy wiernych kibiców, do których taki tok rozumowania, stricte rodem z kibicowskiej mentalności, trafia. Innych nawet nie tyle przekonacie, co wzburzycie i zrazicie do jakichkolwiek form finansowania kluby.

Oprócz tego istnieje też jednak duża społeczność fanów, prezentująca zgoła inne nastawienie. Można się z tym nie zgadzać lub nie, ale trzeba zaakceptować, bo ich złotówki są warte dokładnie tyle samo co grupy pierwszej. Ci bardziej roszczeniowi kibice powiedzą raczej - dajcie nam produkt to wtedy wydamy pieniądze, dlaczego mam płacić za coś o tak niskiej jakości? Czy reżyser przed nakręceniem filmu mówi mi "kup bilet do kina to wtedy zrobię Ci dobry film!". To są często ci bardziej zamożni fani, klasa średnia. I dopiero zdobycie tej grupy kibiców czyli wykreowanie wysokiej jakości produktu daje sens inicjatywom pokroju socios. Bo to oni będa głównymi darczyńcami, a do biznesu dołążą się wtedy jak będzie na określonym poziomie.

I teraz struktura i fragmentacja kibiców w każdym z klubów będzie inna. W Wiśle z powodów historii najnowszej jest liczba grupa tzw. kibiców sukcesu, którzy są w stanie dać klubowi bardzo dużo, ale dopiero po spełnieniu określonych warunków.
Odpowiedz cytując
dwakroki
Junior Member

Od: 07.2010

Stary 31.01.2018, 10:10
Ja też mieszkam w Warszawie i chętnie zostałbym "socios". Karnetu nie kupuję - karnet to inny model, który oferuje mniej niż socios.

Spokojnie udałoby się zebrać 1000 osób które płacą ok. 1000 zł rocznie.
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 31.01.2018, 10:11
Dla mnie karnety nie są wyznacznikiem. W sezonie jestem na wszystkich meczach ale, że bywa z rożnymi osobami to siedzę na rożnych sektorach. Od lat czekam aby można było kupić karnet - voucher płacę określoną cenę która upoważnia mnie do wejścia na sektor x, y, z powiedzmy dwa dni przed meczem a przy meczach top 10 dni rezerwuję konkretne miejsce.

a co do socios to musi być coś ekstra zaproponowane jego uczestnikom tylko co wybór prezesa ?- no chyba nie . Pomysł dobry tylko jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach.
Ostatnio edytowane przez KOMINEK : 31.01.2018 o godz. 10:14.
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 31.01.2018, 10:20
Socios czyli należenie do elitarnego grona kibiców, muszą przekonać ludzi, żeby czuli się wyróżnieni kupując ten produkt.

Jeżeli formą ma być tylko następna plastikowa karta czy możliwość wyboru Prezesa to nie wróżę temu przedsięwzięciu dużego sukcesu.
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2005

Stary 31.01.2018, 10:28
heoij napisał(a):Wyświetl post
Socios czyli należenie do elitarnego grona kibiców, muszą przekonać ludzi, żeby czuli się wyróżnieni kupując ten produkt.

Jeżeli formą ma być tylko następna plastikowa karta czy możliwość wyboru Prezesa to nie wróżę temu przedsięwzięciu dużego sukcesu.
W obecnych, polskich warunkach model niewykonalny. Jak ktoś twierdzi, że takie opinie to brak wiary albo sianie destrukcji, to wcześniej niech wnikliwie się zapozna z tym, co Ci "socios" mogą i jakie mają przywileje. Z kilkunastoletnim stażem stadionowym, jaki mają tu ludzie, czy wyobrażacie sobie, że wiślaccy socios mają wpływ na politykę klubu, rodzaje reklam i wybory prezesa?

Co innego stałe grupy wsparcia, regularnie wpłacające pieniądze np. poprzez zakup biletu bez obecności na meczu czy akademię. Dobrym zalążkiem takich akcji były tematy na forum z mobilizacją do wpłacania środków na konto AP. Może warto to jeszcze bardziej rozwinąć o inne kanały informacyjne i środowiska
Wydaje mi się, że jeżeli na tych prostych projektach uda się wyodrębnić stałą, solidną grupę wpłącających, to wówczas można pójść krok dalej i myśleć o czymś zbliżonym, co "socios" może zacznie przypominać.
Wszystko inne to nic innego, jak budowanie domu od dachu...

btw

Ktoś ostatnio wrzucił grafikę przychodów z gadżetów klubowych. Wystarczy popatrzeć, które miejsce zajmujemy, nim do reszty zagubimy się w fantasy pomysłach...
Ostatnio edytowane przez Vinci : 31.01.2018 o godz. 10:31.
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 31.01.2018, 10:28
PSYCHOLTSW napisał(a):Wyświetl post
@FraMat gdzie ja napisałem 1200 osób z Krakowa? piszesz, żeby pisać i nabijać sobie postów, to zacznij czytać ze zrozumieniem będziesz wtedy miał mądrzejsze wypowiedzi. Ja nie jestem z Krakowa, to już zostaje tylko 1199.
Ja jestem z Nowej Soli i również wsparłbym Wisełkę
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 31.01.2018, 10:29
dwakroki napisał(a):Wyświetl post
Ja też mieszkam w Warszawie i chętnie zostałbym "socios". Karnetu nie kupuję - karnet to inny model, który oferuje mniej niż socios.

Spokojnie udałoby się zebrać 1000 osób które płacą ok. 1000 zł rocznie.
Tak sądzisz na podstawie?
No nie wiem, jakieś analizy, badania potencjału rynku, wstępne zgłoszenia?

Bo opierając się na takich samych podstawach ja twierdzę, że może znajdzie się co najwyżej kilkaset osób płacących systematycznie co najwyżej 100-200 zł rocznie.
Dotychczasowe akcje na to wskazywały.

(No chyba że mamy jakieś duże, nielegalne pieniądze, które chcemy pod hasłem socios wyprać. Ale to oczywiście fantastyka)
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Stary 31.01.2018, 10:31
heoij napisał(a):Wyświetl post

Prezesa to niech lepiej socios nie wybierają... Przynajmniej jak narazie
Ostatnio edytowane przez wiertar : 31.01.2018 o godz. 10:39.
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Stary 31.01.2018, 10:34
FraMat napisał(a):Wyświetl post
(No chyba że mamy jakieś duże, nielegalne pieniądze, które chcemy pod hasłem socios wyprać. Ale to oczywiście fantastyka)
Czyli już wiemy o czym jutro krakowskie gazety będą pisały ehh przypomina się liga włoska lat 80/90
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 31.01.2018, 10:35
Vinci napisał(a):Wyświetl post
Czyli już wiemy o czym jutro krakowskie gazety będą pisały ehh przypomina się liga włoska lat 80/90
przypomniały mi się wpłaty internetowe na leczenie Waltera White'a i podnieta jego synalka.

Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 31.01.2018, 10:49
Nie siejąc 'defetyzmu' wg mnie model gdzie oczekujecie znalezienie 1000-1200 osób wpłacających rocznie powiedzmy te 1000 zł jest mega optymistyczny i niczym niepoparty. Zauważcie jedną rzecz - u nas REGULARNIE na stadionie jest 10 tys. osób. To są ciągle te same mordy, jak przejdziecie po E lub D - na każdym meczu spotkacie tych samych, nawet w tych samych miejscach. Nowe twarze pojawiają się tylko JAK COŚ SIĘ DZIEJE, czyt. Derby, Legia, walka o coś.
Wiara w to, że wśród tych 10 tys. osób znajdzie się 10% dokładających dodatkowego tysiaka rocznie (czyli więcej niż roczny karnet) jest naprawdę grubym optymizmem. Dodajcie do tego akcje crowdfundingowe - to też nie było tak, że w nie zaangażowało się jakoś w sroc ludzi. No dobra, w tą pierwszą weszło wiele osób, bo dodatkowo był też mecz więc sprzedana liczba wejściówek, dobre rozegranie tego PRowo i naprawdę fajne nagrody sprawiły że wyszło to super.
Po 12-bohaterze, gdzie sprawa nagród ciągnęła się chyba ponad pół roku (o ile dalej się nie ciągnie) zaufanie niestety spadło, pozostał niesmak i nie wiem czy uda się znowu nakręcić tyle ludzi do robienia CZEGOŚ.

Ale skoro to 2 tysiące kroków zawierające się w dwóch, to pewnie jest to jeszcze coś innego. I nie wiem czy dowiemy się o tym dzisiaj.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 31.01.2018, 10:55
FraMat napisał(a):Wyświetl post

Bo opierając się na takich samych podstawach ja twierdzę, że może znajdzie się co najwyżej kilkaset osób płacących systematycznie co najwyżej 100-200 zł rocznie.
Dotychczasowe akcje na to wskazywały.

Kibice Wisły sa różni. Dla jednego 1000 zl to duzy wydatek, dla innego 10 zl.

Skoro na Barcelonę 200 os w Polsce placi 180 euro rocznie to nie wierzę w to ze tyle samo "zamożnych" kibiców nie ma Wisła na calym świecie.

Poza tym jest to kwota która może (i powinna) być rozbita na caly rok.

Poza tym nie ma co mieszać ilości sprzedanych karnetów z tym pomysłem, bo mówimy o "sprzedazy" calkowicie innego produktu.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Stary 31.01.2018, 11:10
Jednak inwestor brawo TS! który odkupi akcje Wisły
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Mixu
Senior Member

Od: 01.2008

Stary 31.01.2018, 11:13
Teraz kilkaset stron dywagacji o nowym inwestorze.
To może ja zacznę. Po ostatnich wydarzeniach myślę że to Państwo Izrael
Odpowiedz cytując
nesta
Senior Member

Stary 31.01.2018, 11:15
Brawo zarząd!

Te tweety były jednoznaczne, że to coś grubego i mieliśmy rację. Nie robiliby sobie takich jaj z kibiców.
Odpowiedz cytując
dwakroki
Junior Member

Od: 07.2010

Stary 31.01.2018, 11:23
Cytat:
Proszę bardzo. Połowa Polaków śledzi ekstraklasę, 15% z nich kibicuje Wiśle. To jakieś 2.85 miliona osób. Załóżmy, że tylko co dziesiąty byłby w stanie się zaangażować aktywnie. To 285 tysięcy osób.

1000 zł rocznie to 85 zl miesięcznie. "Mało" to jakichś 1% miesięcznych zarobków. Tyle zarabia 9% Polaków. Więc, nasza potencjalna grupa docelowa to 25 600 osób, i to tylko w Polsce. Jeżeli z tej grupy uda się przekonać co dziesiątą osobę, żeby została socios - mówimy o 2 560 osobach i 2.5 mln PLN rocznie.

----
Źródła:
http://www.gol24.pl/ekstraklasa/a/le...aport,9574446/
http://wyborcza.pl/7,155287,22684173...to-spadla.html
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 31.01.2018, 11:30
Wszystko do wyjaśnienia w jednym zdaniu.

Czyścimy klimat i grunt przed nimi. Inwestor jak wszystko pójdzie dobrze to wchodzi do dwóch miesięcy, kwestia formalności.

Na szczęście nie było mowy o pierdołach typu socios czy srocios. Konkretny temat.
Z drugiej strony poziom wypowiedzi niektórych dziennikarzy na poziomie licealnym. Głównie pytania o siłownię, żenada.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 31.01.2018, 11:32
dwakroki napisał(a):Wyświetl post
Proszę bardzo. Połowa Polaków śledzi ekstraklasę, 15% z nich kibicuje Wiśle. To jakieś 2.85 miliona osób. Załóżmy, że tylko co dziesiąty byłby w stanie się zaangażować aktywnie. To 285 tysięcy osób.
Co to znaczy "połowa" Polaków? Liczbowo?
18-19 milionów osób? Włączywszy w to niemowlęta?
Jakaś bzdura.

ps.
poza tym i tak po ptakach (po socios)

Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 31.01.2018, 11:32
@El'kabat srocios to Ty masz w głowie ciekawe że w Hiszpanii to bardzo dobrze funkcjonuje a u nas mędrcy to krytykują zanim zostanie wprowadzone.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 31.01.2018, 11:35
Czy ja Cie "człowieku" obrażam? Model biznesowy w Hiszpanii, a w Polsce to są dwa różne światy, nie tylko w futbolu.

Jest to świetna informacja i patrząc przez pryzmat nas, nawet historyczna. Nie ma co skupiać się teraz na rzeczach typu socios etc.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 31.01.2018, 11:39
@El'kabat srocios to Ty masz w głowie ciekawe że w Hiszpanii to bardzo dobrze funkcjonuje a u nas mędrcy to krytykują zanim zostanie wprowadzone.
Jestem tego samego zdania. Warto spróbować
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 31.01.2018, 11:41
El'kabat napisał(a):Wyświetl post
Czy ja Cie "człowieku" obrażam? Model biznesowy w Hiszpanii, a w Polsce to są dwa różne światy, nie tylko w futbolu.

Jest to świetna informacja i patrząc przez pryzmat nas, nawet historyczna. Nie ma co skupiać się teraz na rzeczach typu socios etc.
masz racje. Nie da sie.
W ogole nic sie nie da. Najlepiej nic nie robić tylko znajdować problemy przez które "nie da sie"

bez jaj, zmien sposób myślenia, duzo zyskasz.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 31.01.2018, 11:42
Nikt ci nie broni stać się założycielem ruchu socios.
Jeśli uzbierasz odpowiednią liczbę chętnych i deklaracji składek, zapewniam cię, że klub nie będzie się temu przeciwstawiał.
Jak na razie jednak widzę dużo gadania. Coś a la Petru

Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Stary 31.01.2018, 11:43
Dramatyczny przebieg ma ta konferencja.... Trenuj Sporty Walki spychają w cień niusa o nowym inwestorze...
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 31.01.2018, 11:47
@FraMat rzeczywiście mówisz jak Petru, wpłacasz na AP Wisły? Masz karnet? to ja mogę wymagać od klubu żeby dał mi jeszcze jedną możliwość wspierania i identyfikowania się z Wisłą.
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 31.01.2018, 11:49
W Hiszpanii się sprawdza, a głównie w Barcelonie i chyba tylko tam. Wyobrażasz sobie jakby u nas kibice mieli wpływ na wybór prezesa klubu? W Barcelonie chcieli/chcą wysiudać obecnego prezesa, bo nie zatrzymał Neymara i nie chciał wydać grubej kasy na zawodników. Ostatecznie wówczas wydali na Dembele 150 baniek i gość jest jak na razie bezużyteczny. Jak wiemy u nas wybierany byłby ten, który obieca duże transfery. Takim sposobem o katastrofę nie trudno. Dlatego takiego rozwiązania nie ma w lidze angielskiej, niemieckiej czy włoskiej.

El'kabat napisał(a):Wyświetl post
Wszystko do wyjaśnienia w jednym zdaniu.

Czyścimy klimat i grunt przed nimi. Inwestor jak wszystko pójdzie dobrze to wchodzi do dwóch miesięcy, kwestia formalności.

Na szczęście nie było mowy o pierdołach typu socios czy srocios. Konkretny temat.
Z drugiej strony poziom wypowiedzi niektórych dziennikarzy na poziomie licealnym. Głównie pytania o siłownię, żenada.
Nie się co dziwić, skoro taki był temat konferencji. Wyjaśnią wszystko i stanowisko klubu będzie znane wszystkim. Jeżeli dziennikarze dalej będą pisać na podstawie jakichś filmików, to niech wezmą się również za strzelnice, bo na nich mogą wyrosnąć potencjalni mordercy, bo nauczą się używać broni palnej.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
seba_109
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 31.01.2018, 11:49
nie przyjemnie było pod koniec konferencji, już tVN kładzie kłody pod nogi
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania