The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 32 24,06%
osłabi 82 61,65%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 19 14,29%
Głosujących: 133. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.03.2012, 18:53
Makuszewski jak utrzyma formę z ostatnich spotkań to może jeszcze na Euro grać. Świetnie się prezentuje. Kupisz również trzyma formę. Przy naszym Kirmie to wygląda normalnie jak Messi...

Wydaje mi się, że to nie temat na takie rozważania. I tak Ich w Wiśle nie zobaczymy.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
Wiślak-1990
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 18.03.2012, 19:01
Coś czuje że Cupiał wraca do dawnych pomysłów i będzie chciał kupować polaków, na pewno nie będzie to na taką skale jak ponad 10 lat temu, pewnie przeciętnych zawodników kupi.
Odpowiedz cytując
marcin19876
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 18.03.2012, 20:23
Adrian Błąd (Zawisza Bydgoszcz)- 21 lat, 10 bramek w I polskiej lidze
Makuszewski (Jagiellonia) - 22 lata
Kupisz ( Jagiellonia) - 22 lata
Arkadiusz Piech ( Ruch Chorzów)

tych zawodników wziąłbym od zaraz!
Odpowiedz cytując
Marcin_fan
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 18.03.2012, 21:03
marcin19876 napisał(a):Wyświetl post

A przy Piechu nie napisałeś wieku, może dlatego że ma 27 a to sporo na zawodnika który nic szczególnego nie osiągnął..
Odpowiedz cytując
Teqcontroller
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 18.03.2012, 21:03
Ja to widzę tak, Stana wyjebią Bednarz w jego miejsce, sprzedadzą Melxa i Malego, Wisła nie przedłuży kontraktów ani nie wykupi, sprowadzą jakis ogórków za FREE i będzie bida i nyndza przez kolejne lata, potem Bednarza wyjebią i kółko się zamyka Cyrku ciąg dalszy xD
"JEDNA WIARA JEDEN KLUB WISŁA KRAKÓW AŻ PO GRÓB"

Odpowiedz cytując
marcin19876
Senior Member

Stary 18.03.2012, 21:07
Junior Diaz- out
Dudu Biton - musi zostać
Gervasio Nunez - out
Michaela Lameya - out
Sergeja Pareiki - powinien zostać
Tomasa Jirsaka - out
Dragana Paljicia - out
Radosława Sobolewskiego - powinien zostać
Boguski - out
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 18.03.2012, 21:16
marcin19876 napisał(a):Wyświetl post

Makuszewskiemu od czerwca wygasa kontrakt, więc trzeba się pośpieszyć.
Kupisz pewnie z milion euro by kosztował, ale jeżeli faktycznie znalazłby się jakiś chętny na Kirma to może byłoby nas na niego stać.
W sprawie Błąda trzeba negocjować z Zagłębiem. Może nie być łatwo.
Piech z kolei pewnie też jest wyceniany przez Ruch na jakiś milion euro.

Ogólnie jeżeli chcemy się odbudować to będzie drogo.
Odpowiedz cytując
marcin19876
Senior Member

Stary 18.03.2012, 21:20
Ale warto wydać te pieniądze.... a Makuszewskiego trzeba mieć!szczególnie za darmo! o Błąda też bym się starał
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 18.03.2012, 21:40
Hmmm - Makuszewski. Niski, szybki skrzydłowy/napastnik, Wigry Suwałki... Czy wam to czegoś nie przypomina ?
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 18.03.2012, 22:17
BlurgH napisał(a):Wyświetl post
Hmmm - Makuszewski. Niski, szybki skrzydłowy/napastnik, Wigry Suwałki... Czy wam to czegoś nie przypomina ?
Z Wigier Suwałki? To może na Małeckiego dobrze by ten transfer zadziałał ; )
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 19.03.2012, 00:12
Marcin_fan napisał(a):Wyświetl post
A przy Piechu nie napisałeś wieku, może dlatego że ma 27 a to sporo na zawodnika który nic szczególnego nie osiągnął..
Piech to przykład jak marnują się talenty w naszej piłce. Często (tak jak Piech) przez swoje wcześniejsze złe prowadzenie. Dopiero u Fornalika zabłysnął jak trafił na dobrego trenera w Ruchu.

Mnie podoba się jego gra, ale to nie jest piłkarz na którym można w przyszłości zarobić większe pieniądze z racji już 27 lat. A przy tym to nie jest Melikson. No ale jakby miał trafić do nas za nie wygórowaną kwotę to czemu nie.
(Na pewno nie kosztuje 2,5 mln euro )

BTW
A ciekawe czemu takiego Makuszewskiego czy Kupisza nie wypatrzyliśmy wcześniej? Co nam przeszkodziło z Suwałk za grosze ściągnąć takiego piłkarza jak Makuszewski?
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 19.03.2012, 06:59
Teqcontroller napisał(a):Wyświetl post
Ja to widzę tak, Stana wyjebią Bednarz w jego miejsce, sprzedadzą Melxa i Malego, Wisła nie przedłuży kontraktów ani nie wykupi, sprowadzą jakis ogórków za FREE i będzie bida i nyndza przez kolejne lata, potem Bednarza wyjebią i kółko się zamyka Cyrku ciąg dalszy xD
To chyba nie po to przyszedł Bednarz zeby klub dołowac kupujac sam szrot - w połowie sezonu a nawet wczesniej by go wypieprzyli.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 19.03.2012, 09:58
Trzeba na czymś zbudować swój optymizm. Ja to wyobrażam sobie tak. Trener Probierz pracował w Grecji trochę czasu, zna realia i na pewno kojarzy zawodników, do tego nasi skauci jeździli tam oglądać piłkarzy. Mając na uwodzę to że Grecja przestaję być atrakcyjnym kierunkiem do gry w piłkę można byłoby spróbować pociągnąć stamtąd 2-3 piłkarzy. Wtedy Bednarz nie musiałby robić tego w czym jest najgorszy czyli zajmować się selekcją piłkarzy.

Do tego jestem za tym aby Głowacki wrócił do Wisły. Naturalnie należy przyjrzeć się bliżej piłkarzą typu Mateusz Mak oraz wspomniany Makuszewski. Według mnie w przypadku tego pierwszego należy się zastanawiać się już nie czy tylko kiedy wyciągnąć Mateusza z Bełchatowa.

Odnośnie wykupu piłkarzy dla mnie najmniejsze wątpliwości budzi Junior Diaz naturalnie jestem na TAK. W przypadku Bitona wiadomo dużo zależy od tego ile uda się utargować. Nunez tutaj należy się zastanowić czy on jest wstanie zmienić swoją mentalność bo nie chcę w Wiśle piłkarza który nie potrafi kontrolować swoich frajerskich zachowań i w każdej chwili może wylecieć z boiska.

Nie odkryję tu ameryki ale najwięcej zależy tu od $ którym będziemy dysponować.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 19.03.2012 o godz. 10:04.
Odpowiedz cytując
Sialalalala
Senior Member

Stary 19.03.2012, 10:35
nie te czasy Wisła nie jest już taką drużyną w której każdy by chciał grać Piechowi w Ruchu z Waldkiem Kingiem jest dobrze reszta drużyn też niechętnie i nie tanio kogos sprzeda więc zostają nam odpadki bez kontraktów, których w dodatku nie sprzątną nam bardziej kasiaste kluby .... czyli kolejny zaciąg zagranicznego szrotu :/
Odpowiedz cytując
fcb4
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 19.03.2012, 11:03
Nie oszukujmy się na wyróżniających się polaków z ekstraklasy nas nie stac. Jeżeli co możemy zrobi jak nie zamierzamy otwierac szkółki piłkarskiej to szperac w niższych ligach i znalezionych piłkarzy umieszcac w ME a potem w I drużynie. Jeżeli ktoś myśli że na lato będziemi mieli kasę na transfery to się grubo myli. Stan i tak max wyciągnął w II okienkach transferowych to co się dało. Myślicie że Bednarzowi się uda przeciez on sciągał piłkarzy na ostanią chwilę robił podstawowe błędy jak prawie każdy polski klub przed ważnymi meczami się osłabiamy i nie sciągamy nikogo albo na ostanią chwilę lub na koncu okienka transferowego jak już wszystko jest pozamiatane. Tylko jak byli Holendrzy to wszystkie transfery mieliśmy w odpowiednim czasie bo oni mieli na tyle rozumu że rzeczą oczywistą jest sciaganie piłkarzy przed rozpoczęciem przygotowan do sezonu lub w ich trakcie.

Tak więc nie spodziewajcie się po Bednarzu niczego nowego bedzie taki samy cyrk jak poprzednio za jego kadencji.

Jeżeli ktoś spodziewa się że będziemy sciągac piłkarzy z Grecji dlatego że Proberz pracował tam parę tygodni i jak ktoś twierdzi że zna rynek ( nie zna bo za którtko tam był) śmiac mi się chce.

Szczeże powiedziawszy jestem już zmęczony tymi ciągłymi zmianami w klubie. Bo one gów*** dawały i będą dawać na dłuższą metę będziemy wracac do punktu wyjscia jak zawsze.

Więc Cyrk na Reymonta ciąg dalszy :/ !!!!!
Odpowiedz cytując
Karlos
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 19.03.2012, 12:09
Makuszewski jest wychwankiem Wissy Szczuczyn, nie wielkiej miejscowości w podlaskim.

Jeszcze za czasów gdy grał w Wissie i ja chodziłem na mecze tej drużyny kiedyś to był to zawodnik który robił co chciał z każdym obrońcą w lidze
Odpowiedz cytując
matt84
Junior Member

Od: 07.2009

Stary 19.03.2012, 15:04
Myślę, że powinniśmy skupować systematycznie takie talenty i wprowadzać ich do składu. W końcu w ten sposób mieliśmy Brożków czy Błaszczykowskiego. Czarek Wilk pojawił się niedawno i jest teraz kapitanem.
Odpowiedz cytując
marcin19876
Senior Member

Stary 20.03.2012, 13:12
Oto największy paradoks jaki w życiu słyszałem!!! Jak Wisła mogła się zgodzić zeby po 2 latach sprzedać Chaveza i dostać tylko 35 % a oddać AŻ 65% CD Platense!!! czy to jest normalne?

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 20.03.2012, 13:26
Wtedy było ciśnienie, żeby podpisać Chaveza. Gadki typu "jak to, Chaveza nie wykupią ? Byliby frajerami!" na porządku dziennym na forum. No i podpisali. A, że kasy brakowało, by go wykupić raz a dobrze więc wykombinowali takie czary mary.
..
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 20.03.2012, 13:32
nioe wydaje mi sie zeby to była prawda.... Chavez to nie Melikson że z góry mozna było zakłądać że zarobimy na nimn konkretne pieniądze.

az tak nie kompetentnych osób chyba nie mamy w klubie.... choc w sumie to wszystko jest możliwe.
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 20.03.2012, 13:39
tofik 1906% racji
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
riv
Senior Member

Stary 20.03.2012, 13:46
Po 1 - To niemożliwe, że oddamy im 65% kwoty transferu. Przy takich zapisach chodzi o własność karty zawodniczej. Klub w którym zawodnik gra nie na zasadzie wypożyczenia musi zawsze mieć większość karty (wyjątek - Włochy, wspólnie posiadają po połowie karty zawodnika). Ergo Platense nie może żądać 65% kwoty transferowej bo znaczyłoby to, że ma 65% karty zawodnika, czyli Chavez grałby w Hondurasie!

Po 2 - zwykła logika. Jeżeli muszą Chaveza sprzedać po 2 latach to po co podpisywali go na 5? W Wiśle może pracują dyletanci ale nie idioci. Przecież taki zapis (nie wiem wogóle czy prawnie jest możliwy) przy kontrakcie na 5 lat to aż proszenie się o kary! Nie lepiej wtedy podpisać krótszy kontrakt?

Nie wydaje mi się że doniesienia Onetu (ONETU!) czy tam Futbolnews (coś jak Bravo Sport ) są prawdziwe - ich dział sportowy słynie z braku rzetelności i profesjonalizmu. Może coś przekręcili w tłumaczeniu? Może wyssali to sobie z palca bo ITI dawno Wiśle nie dojebało? Może prezes Platense nie ma pojęcia o umowach transferowych i nie wie co podpisuje? Wszystkie te spekulacje są bardziej prawdopodobne niż taka umowa Chaveza!

Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 20.03.2012, 14:45
Po transferze mówiło się o 60:40, 65:35 prawach Wisły do karty Chaveza. Teraz ktoś odwraca proporcje. Właściciel karty zawodniczej musi mieć co najmniej 50 procent praw do zawodnika według przepisów FIFA. Nie wierzę, że zawarliśmy w umowie, że go sprzedamy za 2 lata. To nie jest od nas w pełni zależne to raz, a dwa mam wrażenie, że poprzedni jego klub jest zły na to, że nie sprzedaliśmy go do Chin. Bardziej bym optował za umową dżentelmenską, ale nie wierzę, że takie coś znalazło się na papierze. Nie wiem, czy nie mogliśmy tego załatwić inaczej. Czy można podpisywać kontrakty z brakiem sezonu pośrodku?
Odpowiedz cytując
elliot_ness
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 20.03.2012, 15:15
Bez względu na to jaki procent praw do Chaveza ma jego były klub na pewno jest opcja aby tą róznice dopłaciła WIsła.
Na poczatku transferu słyszałem ,że Wisła ma podzielić się z poprzednim pracodawcom w przypadku sprzedazy zawodnika kwotą transferu. Zasugerowałem aby go nie sprzedawać. Skąd teraz mowa o sprzedazy w ciągu 2 lat ? Ciekawe ile takich ukrytych kruczków jest w innych umowach ?
Odpowiedz cytując
ociec Ciemka
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 20.03.2012, 15:39
Właściwie, to najlepiej byłoby zapytać klub zamiast tworzyć niepotrzebnie spekulacje o niewielkiej wartości poznawczej. Ale dziennikarze wolą plotki rozsiewać zamiast napisać lub zadzwonić do rzecznika prasowego Wisły. Ich celem jest więcej kliknięć a nie informowanie.
Panie, co wszystko wiedzą, w skrócie wszystkowiedźmy..
Odpowiedz cytując
cfa
Senior Member

Od: 08.2009

Stary 20.03.2012, 18:22
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Po transferze mówiło się o 60:40, 65:35 prawach Wisły do karty Chaveza. Teraz ktoś odwraca proporcje. Właściciel karty zawodniczej musi mieć co najmniej 50 procent praw do zawodnika według przepisów FIFA. Nie wierzę, że zawarliśmy w umowie, że go sprzedamy za 2 lata. To nie jest od nas w pełni zależne to raz, a dwa mam wrażenie, że poprzedni jego klub jest zły na to, że nie sprzedaliśmy go do Chin. Bardziej bym optował za umową dżentelmenską, ale nie wierzę, że takie coś znalazło się na papierze. Nie wiem, czy nie mogliśmy tego załatwić inaczej. Czy można podpisywać kontrakty z brakiem sezonu pośrodku?
Nie ma co czytać dziennikarzy, jakiś czas temu pewien Pan napisał, że kibice Wisły mają 2 lata zakazu wyjazdowego na meczu w pucharach.
Odpowiedz cytując
lazy
Senior Member

Od: 10.2003

Stary 29.03.2012, 09:13
Hurra, wg Fuktu jest szansa że ten temat ożyje!
Jeżeli rzeczywiście z Pareiką nie przedłużymy kontraktu to pielgrzymki bramkarzy na Reymonta znów staną się faktem. To jest nawet logiczne skoro w klubie znów pracuje Bednarz. Ach te emocje! Znów będziemy mogli przeczesywać internet w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji o kandydatach do gry między słupkami.
c.d.n.
Odpowiedz cytując
wiśnia
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 29.03.2012, 09:21
łapy precz od Pareiki, i jak tu się nie wkrwić z rana
AH:"Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość.... "
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 29.03.2012, 09:24
lazy napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli rzeczywiście z Pareiką nie przedłużymy kontraktu to pielgrzymki bramkarzy na Reymonta znów staną się faktem. To jest nawet logiczne skoro w klubie znów pracuje Bednarz. Ach te emocje! Znów będziemy mogli przeczesywać internet w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji o kandydatach do gry między słupkami.
Myślę, że Bednarz tym razem zadziała szybko i będziemy mieć powrót Pawełka. Tak się zacznie przywracanie proporcji między Polakami, a stranieri... Kolejni będą Chrapek, Nalepa, może Głowa jak ozdrowieje...
Sergiej jak dla mnie ogólnie ok tylko ten błąd w Nikozji:( Coś jak wcześniej Majdan.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 29.03.2012, 09:56
lazy napisał(a):Wyświetl post
Faktycznie przyjście Bednarza można połączyć z niepodpisaniem Pareiki. Czym będzie się zajmował Bednarz jak nie kolejnymi pielgrzymkami bramkarzy z naj śmieszniejszych zakątków świata ?
Druga odsłona serialu pt. "Wisła szuka bramkarza" już niedługo do zobaczenia - tylko w TS Wisła.....
Gratulacje.....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów