The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Azmo
Junior Member

Od: 09.2013

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 24.05.2019, 22:46
Cytat:
Co do niewypałów transferowych: te równie dobrze mogą się trafić w Polsce. Co jeśli Wisła ściągałaby tylko takich Klemenzów?
Co by było gdyby do Wisły trafiali piłkarze w dobrym wieku? Mający za sobą dobre występy w pierwszej lidze? Z twardym lądowaniem w ekstraklasie (Jagielonia), lecz potrafiący pokazać swoje umiejętności w innym? Do tego dobrze znani trenerowi Stolarczykowi (z reprezentacji młodzieżowej)?

Ja (i chyba nie tylko ja) byłbym jak najbardziej ZA!
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 24.05.2019, 23:39
Adasss napisał(a):Wyświetl post
Pomijając już kwestię tego, co uważasz za "wypalił" np. w przypadku Halilovicia, to do tego mamy też:
González, Špičić, Echavarría, Valencia, Ze Manuel, Vidémont, Pérez, Bałaniuk, Cuesta, Palčič, Mitrović, Kumah

A teraz lista nowych Polaków, nie juniorów i z polskiej ekstraklasy (bo rozumiem, że o sensie takich transferów jest ta dyskusja, skoro wybuchła przy okazji Janickiego, Maka i Niepsuja), którzy w tym samym okresie nas zasilili:
Mójta, Kort, Klemenz, Peszko.

I co z tego wynika? Wg tych Twoich "kryteriów" "wypaliło" 75% Polaków i 52% obcokrajowców
To gdzie ten Halilovic teraz jest i o co gra(gra nie siedzi). Zaliczanie Gonzaleza, Cuesty, Palcica i Kumaha, ktory jest tu 3 mce do niewypalow... no stary, grubo.

Mojta)

Ale w sumie w calej sprawie chodzi o cos troche innego. Do tej pory raz wajcha na zagranice, raz na Polskę. A ja bym chcial na jakosc, poprostu.

Natomiast, ze na ogol tanszego i lepiej wyszkolonego pilkarza znadziesz za granica jest faktem. Przekonal sie nawet lysy od, starozakonnych.
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 25.05.2019, 07:32
Ktoś przypomni kiedy mieliśmy kompletowaną kadrę przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego? Dla mnie mega zaskoczenie. Niech chłopaki się zgrywają.
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 25.05.2019, 07:56
@MB1906:
Zaliczenie Halilovicia do "wypałów" ze względu na jego grę w innym klubie, do którego odszedł za darmo, chyba jednak jest "grubsze"
Gonzalez Cuesta i Palcić, może i mieli jakąś jakość, ale i problemy z kontuzjami i podziękowano im stosunkowo szybko, a prawdopodobnie do grupy tych "tanich" nie należeli ... to gdzie ich niby liczyć?
Co do cen ... g...o wiemy ile trzeba było zapłacić każdemu z wymienionych obcokrajowców i naszych ligowców, wiec generalnie jest to takie opowiadanie sobie bajek.
Co do wychylenia wajchy ... również g..o wiemy o tym czy w ogóle próbujemy ściągnąć jeszcze jakichś obcokrajowców. Jak ktoś słusznie zauważył, może to nie być w naszej obecnej sytuacji takie hop-siup ... np. takiego Brleka czy Arsenicia, to w obecnych warunkach bardzo ciężko byłoby przekonać do przejścia do nas.
Współwłaściciel
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 25.05.2019, 07:56
Dobrze, że tak szybko działają ale tonowalbym hurra optymizm
Póki co zastąpieni zostali odchodzący Palcic, Peszko i na 90% Pietrzak
A ze kadra jest wąska pokazała runda rewanzowa
Zakładając że nikt więcej nie odejdzie spokojnie mamy miejsce na jeszcze z 4 zawodnikow
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 25.05.2019, 08:09
@MB1906:
A co do wymienia Kumaha, to obawiam się, że jest ono jak najbardziej na miejscu, bo nie da się wykluczyć, że pole manewru za granicą z wielu względów mamy w tym momencie tak ograniczone, że o inny typ chętnych do przyjścia obcokrajowców będzie ciężko na tym etapie sezonu.
Współwłaściciel
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 25.05.2019, 15:15
Mam wrażenie, że niektórzy kibice oderwali się już dawno od rzeczywistości, tworząc własną alternatywną fikcję...

Jakby ktoś nie zauważył to czasy Cupiała zakończyły się już dawno... Obecnie żyjemy w innej rzeczywistości... Ściągamy tych na których nas stać a to oznacza, że trafiają do nas piłkarze z określonymi problemami...

Zawodnicy tacy jak Rafał Janicki, Michał Mak, czy David Niepsuj są zawodnikami których co do zasady znamy i wiemy co prezentują.

Warto zwrócić uwagę, że ściągnęliśmy dwóch obrońców i jednego pomocnika, a więc zawodników na pozycję które wymagają obsadzenia. To już jest pozytyw gdyż robimy transfery przemyślane... Według mnie w naszej sytuacji każdy z tej trójki jest wzmocnieniem... choć nie znam i słabo kojarzę Niepsuja.

Tak czy siak wiadomo liga zweryfikuje transfery ale według mnie znajdują one uzasadnienie.

A jeśli chodzi o krytykę Janickiego... Cóż Lech Poznań w tym sezonie był parodią drużyny a obrońcy wyglądali jakby grali w cyrku... ale to nie oznacza, że Janicki jest słaby... Gość jakby nie spojrzeć ma 26 lat i rozegranych już 221 meczy w Eklapie... Klemenz jak przychodził wyglądał fatalnie a jednak rozegrał się... czemu Janicki nie miałby się u nas odbudować?
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 25.05.2019, 16:55
Nasza obrona tez przez duza czesc sezonu grala jak w cyrku.
Odpowiedz cytując
jendrus
Senior Member

Od: 09.2010

Stary 25.05.2019, 21:11
Mamy druzyne rezew mieć. Wiec napewno kilku zawodników dojdzie.
lks Termalica Bruk-Bet Nieciecza - legła W-wa 3:0
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 26.05.2019, 08:35
W rezerwach mają grać ci którym skończył się wiek juniora starszego a są póki co za słabi na pierwszy skład. Dodatkowo ta drużyna ma być wzmacniana zawodnikami z pierwszego składu, którzy w weekend nie załapali się do 11. Tak o tym mówił w wywiadzie chyba Stolarczyk.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 26.05.2019, 08:58
Należy też zakładać, że kogoś się wypożyczy.
M.in. Puszcza Niepołomice zakończyła sezon w połowie tabeli 1 ligi więc jest z kim rozmawiać.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 26.05.2019, 12:55
Bierzemy (bo trudno mówić o kupowaniu przy graczach z kartą na ręku) piłkarzy na jakich nas stać i wyglądałoby to pewnie o wiele gorzej, gdyby kilku piłkarzy się u nas nie odbudowało, zwłaszcza pod okiem Stolarczyka.
Klemenz też grał dramatycznie słabo w Jagielloni, a pod koniec sezonu u nas to był świetny stoper. Chyba nawet trafił do jedenastki kolejki.

Jak na nasze możliwości te transfery wyglądają bardzo dobrze.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 26.05.2019, 14:18
forthy napisał(a):Wyświetl post
Bo nawet taki Palcić zarabiał więcej niż Niepsuj, a pewnie +- tyle co Janicki czy Mak. Dodatkowo ściąganie w sierpniu/wrześniu ludzi po 30 osobową kadrę kończyło się gigantycznymi łącznie wydatkami na pensje. Śmieszy mnie założenie "hej można było nie kupować tych Perezów i byłoby zajebiście". Tylko jest druga opcja : co jakby sprowadzeni zostali TYLKO Perezy i Balanyuki? Jak by to wyglądało? Zero logiki.

Piszesz butnie, że Janicki jest drogi. Skąd to wiesz? Nie wiesz i tyle, budujesz sobie narrację pod z góry dobraną tezę. Wisła na warunki EKS daje niskie pensje, naprawdę niskie. Jest to sprawdzony solidny ligowiec, a Wisła takich (lub nawet gorszych) pod kontraktami ma obecnie bardzo niewielu, aktualnie to nie licząc sprowadzonego tercetu graczy było takich... 6 Wasilewski, Sadlok, Klemenz(?), Lis(?), Savicevic, Kolar. Lodu, naprawdę lodu, bo trzeba mieć kim grać.
Teraz już masz: Lisa, Buchalika, Sadloka, Janickiego, Wasilewskiego, Klemenza, Niepsują, Savicevica, Kolara, Maka, Boguskiego, Wojtkowski ma za sobą już 2 pełne sezony w ESA. Pewnie będzie Kuba. O Bashe walczą. Jedyny junior w tym towarzystwie to Wojtkowski, który ma za sobą fatalny sezon. Przy naszej sytuacji normą powinno być granie 2-4 juniorami w podstawie. Może nie koniecznie takimi 15-letnimi, jednak jakimiś starszymi jak w Lechu.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 26.05.2019, 15:05
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-14162197

Wisła Kraków. Rafał Boguski przedłużył kontrakt z „Białą Gwiazdąâ€
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
goodbay
Member

Od: 09.2017

Stary 26.05.2019, 15:40
hmm nie jestem po takim news zadowolony, szkoda ze Rafał zostaje:(
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 26.05.2019, 15:41
Boguski doprowadzony do dobrej formy fizycznej jest dla nas w tym momencie na wagę złota.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 26.05.2019, 16:01
I bardzo dobrze, a hejterzy cicho tam
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 26.05.2019, 17:01
Nie wiem co wy chcecie od tego boguskiego. Moim zdaniem rozsądny ruch. Może chłop prochu już nie wymyśli ale przyda się jeszcze u nas jako uzupelnienie. W ostatnich meczach na srodku zagrał całkiem nieźle. Podejrzewam że zarobki już też nie na jakimś wysokim poziomie. Nie jestem jego jakimś fanem ale ta decyzja się bbroni
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 26.05.2019, 17:47
Arked napisał(a):Wyświetl post
Boguski doprowadzony do dobrej formy fizycznej jest dla nas w tym momencie na wagę złota.

A jak zamierzasz go odmłodzić o 8 lat?
Odpowiedz cytując
Brozinho_23
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 26.05.2019, 18:24
Boguś > Wasyl. I tyle w temacie.
Odpowiedz cytując
WiateritoTSW
Junior Member

Od: 03.2019

Stary 26.05.2019, 18:37
Mak - nie wiem czemu, ale strasznie się jaram akurat nim, najbardziej z trzech wzmocnień wg mnie on może się okazać na boisku najcenniejszy.

Niepsuj - nie widziałem za dużo jego gry, więc odpuszczę.

Janicki - jeden mecz piłkarza nie czyni co prawda, ale po akcji w meczu Piast - Lech ciężko mi teraz na niego dobrze spojrzeć aczkolwiek Stolar to cudotwórca
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 26.05.2019, 19:18
WHITE*STAR napisał(a):Wyświetl post
A jak zamierzasz go odmłodzić o 8 lat?
Po co? Jego kiepska forma w ostatniej rundzie była spowodowana kontuzją i brakami treningowymi, nie wiekiem. Przed kontuzją wyglądał bardzo dobrze pod względem fizycznym. I nie było to 8 lat temu, tylko 8 miesięcy temu.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
_al3x
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 26.05.2019, 19:35
Brozinho_23 napisał(a):Wyświetl post
Boguś > Wasyl. I tyle w temacie.
dokładnie, tak zasłużony piłkarz Wisły a tak poniewierany przez niektórych "kibiców". Wasyl to buty może nosić Bogusiowi.
Brawo dla zarządu za dobry ruch !!! Boguś king !!!
Pieniądze są w sieci tylko trzeba wiedzieć jak po nie sięgnąć!!!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 26.05.2019, 19:41
WiateritoTSW napisał(a):Wyświetl post
Mak - nie wiem czemu, ale strasznie się jaram akurat nim, najbardziej z trzech wzmocnień wg mnie on może się okazać na boisku najcenniejszy.

Niepsuj - nie widziałem za dużo jego gry, więc odpuszczę.

Janicki - jeden mecz piłkarza nie czyni co prawda, ale po akcji w meczu Piast - Lech ciężko mi teraz na niego dobrze spojrzeć aczkolwiek Stolar to cudotwórca
Jak chodzi o tą akcję z Putnockim, to była w 100% wina bramkarza. Wyszedł na grzyby i krzyknął "Moja!". Nie pierwszy raz w tamtym sezonie...
Nie żeby Janicki miał udany sezon, ale też cały Lech jest toksycznym miejscem pracy.
Jestem optymistycznie nastawiony do tego transferu.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 26.05.2019 o godz. 19:43.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 26.05.2019, 21:25
Fajnie ze Bogus zostaje.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 27.05.2019, 09:38
To było pewne, że Boguski dostanie propozycję nowego kontraktu. Jeśli ktoś ma grać w Wiśle za paczkę frytek to właśnie on. I szacunek za to. Choć jeśli będzie miał formę z wiosny, a nie z jesieni to na pewno będzie jego ostatni sezon. I być może również kariery piłkarskiej.

Natomiast pilniejsze kwestie do rozwiązania to kontrakt Bashy, Kuby, ale także Burligi czy Drzazgi. Kibice na to czekają.
Odpowiedz cytując
konrad123
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 27.05.2019, 14:21
@Karherop może nie rozwiązujmy im tych kontraktów.. hehe
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 28.05.2019, 12:41
Ogień!
Dawno mnie tak nie ucieszyło przedłużenie umowy z zawodnikiem
Mózg zostaje, jeszcze mu tylko "ochroniarza" za plecy ściągnąć i może być dobry sezon
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 28.05.2019, 12:44
Uryge i Załuskę jeszcze
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu