The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 01.05.2021, 13:37
Od ligowej przeciętności oddzielał nas kurek z pieniędzmi z Myślenic i najlepsi ligowcy, których kupowaliśmy sobie wedle uznania. Te czasy się skończyły i prędko nie wrócą.

[23/42]
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 01.05.2021, 13:48
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Tylko, że formuła się moim zdaniem wyczerpała. 2 lata temu grupa spadkowa i 9 miejsce. W tamtym roku 13 miejsce. W tym, być może, jeszcze słabiej. Coś się skończyło. Piłkarze, którzy wyrośli w Wiśle odeszli albo odchodzą (na szczęście tylko na sportową emeryturę), a to przecież między innymi oni oddzielali nas od ligowej przeciętności, kiedy byli zdrowi, grali, byli w formie. Jeśli nic się nie zmieni, nawet jeśli teraz się utrzymamy, czeka nas spadek za rok. Słowo zmiana nie dotyczy trenera, kimkolwiek by był. Głównym problemem jest coraz słabsza kadra.
Zgadza się. Dlatego najgłupsze, co można teraz zrobić, to wymienić trenera ORAZ pół kadry. Myślę, że jedno albo drugie powinno zostać, ze wskazaniem jednak na trenera.

Naprawdę wolałbym oglądać Hyballę + nowych zawodników, pozyskanych w (myślenie życzeniowe) jakiś przemyślany sposób, według jakiejś koncepcji, niż jakiegoś - z całym szacunkiem - Ojrzyńskiego, Zielińskiego czy Brzęczka grających Sadlokiem, Silvą albo Burligą.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 01.05.2021, 15:55
Kamil Kania (weszlo) podczas transmisji twierdził, że Hyballa kończy w maju.
Zbymak na twitterze też twierdzi, że się panowie nie dogadali.
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 01.05.2021, 16:00
Jeżeli to prawda to bardzo słaba informacja dla nas. A jeżeli na ławce pojawi się Brzeczek to oznacza jedno, ze era Hyballi skończyła się w momencie jak Boniek zmienił trenera reprezentacji :(
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 01.05.2021, 16:05
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Od ligowej przeciętności oddzielał nas kurek z pieniędzmi z Myślenic i najlepsi ligowcy, których kupowaliśmy sobie wedle uznania. Te czasy się skończyły i prędko nie wrócą.
Od ligowej przeciętności w czasach po Cupiale. Zawsze w tym okresie mieliśmy kilku ponadprzeciętnych zawodników (Wisła z Wolskim Czy Carlitosem czy Brlekiem czy jeszcze kilkoma była naprawdę dużo mocniejszą drużyną), którzy oddzielali nas od przeciętności. Dzisiaj takich nie mamy.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 01.05.2021, 16:08
Revolver napisał(a):Wyświetl post
Zgadza się. Dlatego najgłupsze, co można teraz zrobić, to wymienić trenera ORAZ pół kadry. Myślę, że jedno albo drugie powinno zostać, ze wskazaniem jednak na trenera.
To stwierdzenie chyba nie jest zawsze prawdziwe. Nie wiem też, czy jest prawdziwe w naszych okolicznościach. Jeżeli jednak miałbym wybierać, to wiadomo, zmieniamy piłkarzy.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Stary 01.05.2021, 16:15
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Kamil Kania (weszlo) podczas transmisji twierdził, że Hyballa kończy w maju.
Zbymak na twitterze też twierdzi, że się panowie nie dogadali.
Zbymak? Ten, co od roku nie podał żadnego konkretnego info, tylko pierdy w stylu "w tym tygodniu możliwy transfer"?
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 01.05.2021, 16:19
czaro napisał(a):Wyświetl post
To stwierdzenie chyba nie jest zawsze prawdziwe. Nie wiem też, czy jest prawdziwe w naszych okolicznościach. Jeżeli jednak miałbym wybierać, to wiadomo, zmieniamy piłkarzy.
Po pierwsze błogosławieństwem jest to, ze wielu piłkarzom wygasają kontrakty. Dzięki czemu będziemy mogli pozbyć się wielu, którzy odkąd tu są nie odgrywają w Wisle żadnej roli i tylko obciążają nasz budżet. Po drugie niech ktoś w klubie pomyśli o sprowadzeniu środkowego pomocnika/pomocników, o innych właściwościach od tych, których mamy. Żukow, Plewka i Savić nigdy nie będą zbyt wiele kreować. Po trzecie, poproszę o napastnika, który będzie napastnikiem, mogącym konkurować z Forbesem (o ile ten zostanie). Jak zostanie jeszcze trochę kasy, to bardzo proszę o skrzydłowego, który będzie przynajmniej 5-6 w ekstraklasie. Czy wymagam zbyt wiele?
Odpowiedz cytując
siemstein
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 01.05.2021, 16:21
Od ligowej przeciętności w czasach po Cupiale. Zawsze w tym okresie mieliśmy kilku ponadprzeciętnych zawodników (Wisła z Wolskim Czy Carlitosem czy Brlekiem czy jeszcze kilkoma była naprawdę dużo mocniejszą drużyną), którzy oddzielali nas od przeciętności. Dzisiaj takich nie mamy.
Uprzedzę teraz fanatyków, którzy się wyłonią, by powiedzieć, że Kuba jest takim piłkarzem. Wszedł na ok. 15 minut i miał z 2 kontakty z piłką. No, wiem że krótko, ale po takim występie wcale nie dziwię się że wchodzi na końcówki...
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member

Od: 04.2009

Revolver napisał(a):Wyświetl post
Zbymak? Ten, co od roku nie podał żadnego konkretnego info, tylko pierdy w stylu "w tym tygodniu możliwy transfer"?
Ostatnio wszedłem poczytać co tam pisze to takie podsumowanie:
1. Jest sponsor A dający 4-5mln na sezon
2. Pojawił się w ostatnim czasie sponsor B dający więcej
3. LV Bet chce podwyższyć obecne finansowanie

Trio zastanawia się jak ich wszystkich pomieścić na koszulkach
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

No cholera! Szampan się mrozi i mrozi.... a tu ciągle nie ma zmian na ławce trenerskiej

Dzisiaj trener Hyballa widzę przemyślał taktykę na mecz z legią i zamiast przeciwskutecznegogo w ostatnich meczach "gegen" była gra jak Warty Tworka.

Tak, może mało piekna czy romantyczna, ale skuteczna. Zagralismy dziś jak Warta Tworka to i zapunktowaliśmy tak.

btw
Czyzby trener sobie uswiadomił (albo ktoś mu to pomógł uśiwadomić) że albo będziemy grać żeby zdobywac punkty i się utrzymamy, albo "popisywać się" nieskutecznym "gegenbamggangiem? gdzie to po nim rywale robia z nami to co robią i to oni wygrywają. Tak w każdym razie było ostatnio.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 01.05.2021, 16:22
Jak zostanie jeszcze trochę kasy, to bardzo proszę o skrzydłowego, który będzie przynajmniej 5-6 w ekstraklasie. Czy wymagam zbyt wiele?
Tak, ponieważ podzieliłeś kasę, której nie ma
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 01.05.2021, 16:28
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Tak, ponieważ podzieliłeś kasę, której nie ma
Ależ będzie. Mamy szansę pozbyć się wielu zawodników, którzy są balastem, to luz dla budżetu. Kogoś w ich miejsce musimy sprowadzić. Być może będą to ludzie, którzy dadzą więcej drużynie.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 01.05.2021, 19:16
zibi7 napisał(a):Wyświetl post
No wielki plus, że teraz za każdym razem musi przesuwać podstawowego prawego obrońcę - Burligę na lewą obronę i rozwala sobie skład w każdym meczu grając w innym zestawieniu personalnym i pozycyjnym. Świetny ruch, stabilizacja jest w drużynie że hoho. Skrzydła są zgrane świetnie ze sobą... No i dołożyć do tego kolejny wspaniały i wizjonerski ruch Hyballi czyli Yeboah na lewym skrzydle, który całą karierę grał na prawym i traci z lewej strony połowę swoich atutów.
Zmień tabletki chłopcze .... Kolejny hit. ABRAMOWICZ . :/ To już Bury na lewej lepiej ogarnia niż on, Abramowicz to masakryczna porażka, gdzie on teraz gra? Przestań bredzić.

Jak chcesz się pryjebać na siłę to przynajmniej z konkretnymi argumentami, a nie Beciraj do Izraela czy Abramowicz ehhhh

Żeby nie było - nie jestem obrońcą Hybalii z prostej przyczyny, nie znam faktów od środka, tak więc nie trzymam żadnej ze stron.

Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 01.05.2021, 19:19
Ależ będzie. Mamy szansę pozbyć się wielu zawodników, którzy są balastem, to luz dla budżetu. Kogoś w ich miejsce musimy sprowadzić. Być może będą to ludzie, którzy dadzą więcej drużynie.
nie chce sie wcinac w wasza klotnie- ale cos w tym jest - jest duza szansa bardzo przewietrzyc szatnie ze szrotu ...i nie podpisywac umow i placic takiej fortuny takim parodystom jak np Sadlok itp ....dawno nie bylo okienka z taka okazja pozbycia sie tyle badziewie na raz ... no i oczywiscie mam nadieje ze juz tak mega slabi kopacze nie beda pobierac tak wygorowanych wyplat ...przyklad np. tak beznadziejnego pilkarza jak SFG Maciej to przyklad trwonienia pieniedzy , bo koles zaluguje co najwyzej na 1/5 swoich poborow
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 01.05.2021, 19:23
gizmowisla napisał(a):Wyświetl post
nie chce sie wcinac w wasza klotnie- ale cos w tym jest - jest duza szansa bardzo przewietrzyc szatnie ze szrotu ...i nie podpisywac umow i placic takiej fortuny takim parodystom jak np Sadlok itp ....dawno nie bylo okienka z taka okazja pozbycia sie tyle badziewie na raz ... no i oczywiscie mam nadieje ze juz tak mega slabi kopacze nie beda pobierac tak wygorowanych wyplat ...przyklad np. tak beznadziejnego pilkarza jak SFG Maciej to przyklad trwonienia pieniedzy , bo koles zaluguje co najwyzej na 1/5 swoich poborow
Sadlok chociaż gra. Taki Basha kasuje duży kontrakt a pożytek z niego żaden.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 01.05.2021, 19:25
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Serio?
Dzisiaj jeden z tych komentatorów w meczu w Warszawie powiedział, że Basha nie gra, bo Hyballa go nie widzi w składzie...

To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 01.05.2021, 19:27
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
No cholera! Szampan się mrozi i mrozi.... a tu ciągle nie ma zmian na ławce trenerskiej

Dzisiaj trener Hyballa widzę przemyślał taktykę na mecz z legią i zamiast przeciwskutecznegogo w ostatnich meczach "gegen" była gra jak Warty Tworka.

Tak, może mało piekna czy romantyczna, ale skuteczna. Zagralismy dziś jak Warta Tworka to i zapunktowaliśmy tak.
.

No tak,moze czas sie przestawic z tej pieknej gry z Piastem w pierwszym meczu(ehh ta pierwsza połowa ,cos pieknego),do poprostu ciezkiej,tytanicznej pracy u podstaw...

jak widac taka gra poprostu sie opłaca bo ciułasz chociaz remisy,sumujesz i patrzysz ze w tabeli to sie opłaca.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 01.05.2021, 19:30
Już tu parę razy mówiłem na czym polega różnica pomiędzy budżetem na płace i budżetem transferowym. Nie chce mi się do tego wracać.

Ale najbardziej mnie męczy to:
Cytat:
Być może będą to ludzie, którzy dadzą więcej drużynie.
Być może... to trochę esencja naszej polityki transferowej ostatnich lat.

Ja wiem, że nigdy nie ma gwarancji, że dany transfer wypali, ale już jakiejś skuteczności "na x transferów 50% wypaliło i sprowadzeni piłkarze byli lepsi, albo chociaż nie gorsi" należałoby od profesjonalnego ekstraklasowego klubu oczekiwać. W końcu każdy profesjonalny, ekstraklasowy klub ma od tego profesjonalny pion sportowy... czekaj... wróć.
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 01.05.2021, 19:32
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Zmień tabletki chłopcze .... Kolejny hit. ABRAMOWICZ . :/ To już Bury na lewej lepiej ogarnia niż on, Abramowicz to masakryczna porażka, gdzie on teraz gra? Przestań bredzić.
Możliwe że w przyszłym sezonie zajebie nam bramkę na R22 w barwach Radomiaka Radom.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Stary 01.05.2021, 19:43
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Sadlok co robi , przepraszam
Odpowiedz cytując
ramzes190
Senior Member

Od: 09.2014

Stary 01.05.2021, 19:54
Co robi Maciej "Potrafi uderzyć" Sadlok ?
- zwód na nawinięcie
- podanie do tyłu
- wywalenie SFG w trybuny

Chłopaki z weszło ładnie go podsumowali:
https://weszlo.com/2020/09/18/maciej...afisz-uderzyc/
Ego przerośnietę, a umięjętności może w jego prime-time były wystarczające na e-klapę. Teraz w 1ej lidzę byśmy znaleźli 10 lepszych od niego
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 01.05.2021, 19:56
Klasycznie daje przeciwnikowi co najmniej jedną bramkową akcję w meczu. A co?
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Stary 01.05.2021, 20:05
Sadlok - szkodnik, a nie kapitan.

Swoją drogą - jeżeli Sadlok, Boguski i Burliga nie przedłużą, a Kuba postanowi zakończyć karierę, to ciekawe, do kogo trafi opaska kapitańska. Frydrych wydaje się logicznym wyborem, ewentualnie Lis, jeżeli trener będzie chciał Polaka.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 01.05.2021, 20:27
Trener jak na nasze możliwości jest ok, przypierdzielanie się do niego o kształt kadry jest komiczne. Rozumiem, że wrzucanie kamyczków do ogródka naszego Trio jest dla niektórych ciężkie, ale spójrzmy prawdzie w oczy, jaką oni kadrę nam kształtują? Na mityczną pierwszą 8? Czy raczej I ligę? Kolejna zmiana trenera na prawdę nic nie da, gdy materiał coraz gorszy. Na rynku piłkarskim poruszamy się jak dzieci we mgle, pierwsi w kolejce do wydymania przez różnych rodzaju menadżerów.

W mojej opinii najlepszym rozwiązaniem byłoby pogodzenie się z Hyballą, we współpracy z nim przewietrzyć szatnie, ale tak nie będzie, bo nasze guru nie jest wstanie zapewnić piłkarzy lepszych, i nie jest tu problem w pieniążkach tylko w braku rozeznania na rynku piłkarskim. Także szykujcie się na kolejny kontrakt Sadloka, bo lepszego przecież nie znajdą (co najwyżej gorszego).

Albo tu naprawdę zajdą gigantyczne zmiany (zatrudnienie kompetentnych ludzi do działu sportowego), albo skończy się to spadkiem.

PS. Kuźba wróć...

Ostatnio edytowane przez silver03 : 01.05.2021 o godz. 20:40.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 01.05.2021, 21:31
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Już tu parę razy mówiłem na czym polega różnica pomiędzy budżetem na płace i budżetem transferowym. Nie chce mi się do tego wracać.

Ale najbardziej mnie męczy to:

Być może... to trochę esencja naszej polityki transferowej ostatnich lat.

Ja wiem, że nigdy nie ma gwarancji, że dany transfer wypali, ale już jakiejś skuteczności "na x transferów 50% wypaliło i sprowadzeni piłkarze byli lepsi, albo chociaż nie gorsi" należałoby od profesjonalnego ekstraklasowego klubu oczekiwać. W końcu każdy profesjonalny, ekstraklasowy klub ma od tego profesjonalny pion sportowy... czekaj... wróć.
Ależ ja to dokładnie wiem. Nie ma jednak potrzeby, żeby został więcej niż jeden zawodnik z grupy: Mehmerić, Radković, Basha (chyba że nagle zacznie być okazem zdrowia), Mavutor, Kone.

Nie ma potrzeby, żeby trzymać dalej Silvę i Chucę.

Nie sądzę, żeby był sens zatrzymywać Boguskiego i Burligę.

Do tego zniknie Medved i raczej Błaszczykowski.

Sprowadzić przynajmniej minimalnie 3-4 w ich miejsce i tak musimy. Ważne, żeby w miarę udanych. Niekoniecznie na poziomie 3-4 najbardziej zasobnych drużyn ekstraklasy.
Ostatnio edytowane przez Kurz : 01.05.2021 o godz. 21:33.
Odpowiedz cytując
Hermond
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 01.05.2021, 21:37
Oby to nie Hyballa dobierał nam zawodników. Akurat ten trener gustuje w "biegaczach" pokoju Burligi. Tego trenera prędzej czy później nie będzie a z drewniakami trzeba się będzie męczyć przez kolejne lata. Chciałbym znów doczekać krakowskiej piłki na Reymonta
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując
marek2a
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 01.05.2021, 22:22
W środku pola mamy : Plewka , Starzyński, Yeboah,Savić,Żukow,Młyńsk,Kuveljic,i trzeba kogoś pozyskać ,najlepiej dwóch zawodników. kogoś do pierwszego składu i młodego dobrego z 1szej ligi
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Stary 01.05.2021, 22:28
marek2a napisał(a):Wyświetl post
W środku pola mamy : Plewka , Starzyński, Yeboah,Savić,Żukow,Młyńsk,Kuveljic,i trzeba kogoś pozyskać ,najlepiej dwóch zawodników. kogoś do pierwszego składu i młodego dobrego z 1szej ligi
mlynski ( hhhujj wie w jakiej formie, mudzin , Starzynski to dla ciebnie srodek poza tym 2 ligowy Kuvaleje cos tam ....- rozumiem cie , jest wszystko ok - w srodku mamy tylko Zukowa , Plewke i Savica - i NIKOGO wiecej
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 01.05.2021, 22:34
Potrzebny jest NAPASTNIK.

Bo mimo że potrafimy doprowadzić piłkę w okolice pola karnego to g... z tego bo nie ma komu podać. Forbes dzisiaj zjebał każda piłkę którą dostał. Każdą.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów