The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 30.03.2012, 17:44
http://menedzer-staniszewski.pl/pl/download - Dla kolegi, który chciał aktów prawnych.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 31.03.2012, 01:20
1q2 napisał(a):Wyświetl post
No ale to są pokemony - nie wiem czy ktoś im za to płaci, czy robią z siebie idiotów za free ale jak widać włączyli się do jechania po byłych i promowania obecnych.

A co lepsze, widzę że tą bajeczkę pt 'skok na LM' , już sporo osób kupiło gdzie faktycznie skok był ale sezon wcześniej i nie na LM a na kasę.

Jedyny 'pion' który u nas zawsze dosyć sprawnie działał to pion propagandy.Nie dość że na czysto zarobili na ostatnich transferach ze 4 mln euro + następne 5 z pucharów, to okazało się że 3, 4 kontrakty w granicach 300tyś euro , zrujnowały budżet bo dawniej to chłopaki za pampersy grali.
Ludzie! Przywracacie mi wiarę w inteligencję na tym forum. I to nie jest żart
Ja się już spodziewałem, że po tym gniocie na weszło 90% kupi bajeczkę o (najlepsze chyba podsumowanie) "dobrym carze i złych doradcach", ale nie...

A żeby było śmieszniej, przypomnijcie sobie kto robił zasłonę dymną podczas zeszłosezonowego skoku na kasę Basałaja. Tak, tak - maci0s i zbymak kreślili nam wizje o genialnym Basałaju i jak to pieniądze ze sprzedaży wszystkiego co się rusza zostaną świetnie zainwestowane.
A teraz to Basałaj z Valcxxem dług nam wygenerowali...

raindog napisał(a):Wyświetl post
Pan Cupiał powinien uczyć się od Wojciechowskiego, jak nie powinno się zajmować klubem - uczyć w sensie, nie robić tak jak on.
To Wojciechowski uczył się od Cupiała.

MatMario napisał(a):Wyświetl post
A prawda jest taka że basalaj ze staszkiem dobre lody kręcili, to mamy efekty.
Czy ty jesteś normalny? Ty wiesz że za coś takiego są paragrafy? Zdajesz sobie sprawę, że budżet zatwierdza Rada Nadzorcza?
Nie wiem jak trzeba być ograniczonym żeby napisać coś takiego jak Ty popełniłeś.
Lody kręcili? Że niby jak - budżet dwukrotnie przeszacowali i nikt się nie skapnął?

Tu nie chodzi o ocenę Valcxaa i Basałaja, tylko o zarzucanie im czynów kryminalnych.

Dopasuj ubiór do pogody za oknem, bo chyba Cię w tym kostiumie króliczka przegrzało...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 31.03.2012 o godz. 01:45.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 31.03.2012, 01:40
wolfy napisał(a):Wyświetl post

A żeby było śmieszniej, przypomnijcie sobie kto robił zasłonę dymną podczas zeszłosezonowego skoku na kasę Basałaja. Tak, tak - maci0s i zbymak kreślili nam wizje o genialnym Basałaju i jak to pieniądze ze sprzedaży wszystkiego co się rusza zostaną świetnie zainwestowane.
A teraz to Basałaj z Valcxxem dług nam wygenerowali...

hehe, tak było - zresztą gdzie ja jakimś wielkim spiskowcem nie jestem to nie wydaje mi się to przypadkowe że koleś 'ze szklaną przy scianie' - akurat teraz rozwija myśl Bednarza, do tego z tym zakończeniem o wielkim kibicu Cupiale, którego Barejowski Jarząbek by się nie powstydził.

Piękny tekst ogólnie i jakie tam chwytając za serce deklaracje padają - Co prawda takiego syfu te ućpane Holendry narobiły że to nie do spłacenia ale sprzedamy Meliksona a tą brakującą kwotę dorzuci Cupiał 0 nic tylko padać na kolana, gdzie ja Cupiała nie zamierzam za bardzo szczypać bo pamiętam Wisłę przed nim ale bez jaj - idziemy w przepaść sportową, też dlatego że na dziś to Cupiał nie ma żadnego pomysłu na ten klub
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 31.03.2012, 01:54
1q2 napisał(a):Wyświetl post
hehe, tak było - zresztą gdzie ja jakimś wielkim spiskowcem nie jestem to nie wydaje mi się to przypadkowe że koleś 'ze szklaną przy scianie' - akurat teraz rozwija myśl Bednarza, do tego z tym zakończeniem o wielkim kibicu Cupiale, którego Barejowski Jarząbek by się nie powstydził.
EDIT: po chwili zastanowienia - olewam to. Jakby co, to na priv
Ostatnio edytowane przez wolfy : 31.03.2012 o godz. 02:29.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 31.03.2012, 02:22
No tak, ... sprzedając Marcelo , Głowackiego, Diaza, Pawła i Piotra Brozków narobiliśmy sobie długów (coś około 7 mln euro, oczywista straty, same straty) ...

No tak, ... to fatalnie że Maaskant i Stan dali nam ten awans do LE, no tak to paskudne MP2011...

A zakupów tyle że ho, ho, aż 3 gotówkowe, za ok. 1,6 mln (Melikson, Genkow i Jovanović), parę wypożyczeń, paru co wzięli za podpisy i ...katastrofa budżetowa, hahaha , musze przyznać, że dawno sie tak nie uśmiałem.
Gdyby nie Stan i Maaskant i ich sportowe sukcesy za niewielkie pieniądze to byśmy dopiero mieli cudnie w naszym magicznym klubie, swoją drogą to ciekawa jest ta propaganda anty-holenderska , ciekawa, głupia , ale ciekawa.

Tego co było przed Holendrami za Basałaja nie komentuje pozytywnie, bo kasa na Jovanicia, czy Bunozę była wydana lekkomyślnie, ale to jeszcze nie powód aby snuć spiskową teorię dziejów.
Ostatnio edytowane przez milosz : 31.03.2012 o godz. 02:28.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 31.03.2012, 02:28
milosz napisał(a):Wyświetl post
No tak, ... sprzedając Marcelo , Głowackiego, Diaza, Pawła i Piotra Brozków narobiliśmy sobie długów (coś około 7 mln euro, oczywista straty, same straty) ...
No tak, ... to fatalnie że Maaskant i Stan dali nam ten awans do LE, no tak to paskudne MP2011...
A zakupów tyle że ho, ho, aż 3 gotówkowe, za ok. 1,6 mln (Melikson, Genkow i Jovanović), parę wypożyczeń, paru co wzięli za podpisy i ...katastrofa budżetowa, hahaha , musze przyznać, że dawno sie tak nie uśmiałem.
Gdyby nie Stan i Maaskant i ich sportowe sukcesy za niewielkie pieniądze to byśmy dopiero mieli cudnie w naszym magicznym klubie, swoją drogą to ciekawa jest ta propaganda anty-holenderska , ciekawa, głupia , ale ciekawa.
OK, ale do kogo pijesz? To jest oficjalna wersja klubu.
Teraz będzie wdrażany program oszczędnościowy - to też nie ja wymyśliłem.

Nie trzyma się kupy? Jak widać nie musi - patrz post wyżej.
"Z faktami się nie dyskutuje".

Sportowo będzie raczej biednie, ale jeśli w dłuższej perspektywie spowoduje to wyjście Cupiała i Wisła zaczęłaby normalnie funkcjonować, to ja nie miałbym nic przeciwko nawet karnej degradacji za długi. Nie ma na to (czytaj - na sensownie zarządzany klub) widoków, ale zawsze pozostaje nadzieja.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 31.03.2012 o godz. 02:33.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 31.03.2012, 02:59
OK, ale do kogo pijesz? To jest oficjalna wersja klubu.
Teraz będzie wdrażany program oszczędnościowy - to też nie ja wymyśliłem.

Nie trzyma się kupy? Jak widać nie musi - patrz post wyżej.
"Z faktami się nie dyskutuje".

Sportowo będzie raczej biednie, ale jeśli w dłuższej perspektywie spowoduje to wyjście Cupiała i Wisła zaczęłaby normalnie funkcjonować, to ja nie miałbym nic przeciwko nawet karnej degradacji za długi. Nie ma na to (czytaj - na sensownie zarządzany klub) widoków, ale zawsze pozostaje nadzieja.
Do kogo ? Do misia Gogo, do tych co sprawili że UEFA ma jakieś wątpliwości w sprawie Mandziary, kumpla Kapki, a więc do Zdziśa K. np., do Pana Bednarza kwestionującego politykę Stana, a sam sprowadzał Jirsaka za 700 tyś, Kirma za 350, dawał super pensje Gargule, Matusiakowi, itd., nie chce mi sie dalej wymieniać, ale generalnie do Sz. Pana. B.C… ...kasa jest zarobiona na dużym plusie z ostatnich dwóch lat, a jeśli jej brak znaczy albo zarząd , noo kolokwialnie pisząc ukradł, albo co Ja uważam, zwyczajnie zabrał Cupiał, a opinia publiczna ma usłyszeć o tym że zły wilk (nie chodzi o Czarka), ściślej zły wilk holenderski roztrwonił nam kasę ...wiadomo, zły Stan i dobry Bednarz, jak dla mnie idealna bajka, tyle że Ja w nią nie wierzę.

Dla mnie sprawa jest prosta boss odzyskuje kasę i po to aby ją mieć wywala holendrów i na nich zrzuca winę za jej brak. Później cokolwiek nie zrobi dyletant Bednarz (bo Stan to dla mnie profesjonalista) to sytuacja sie powtórzy i tak nasz kochany boss zarabia na tym interesie, co niby tylko straty przynosi, jest oficjalny prikaz że mają być straty to są, Pan każe, sługa (zarząd) musi. Tak to widzę, bo jeśli jest inaczej to od tego jest prokurator.

Polityka naszego umiłowanego sponsora polegająca na odbieraniu "długu", więc ma różne oblicza, ale skutek zawsze ten sam, boss kasę ma, a Wisła nie. Zwłaszcza na bazę szkoleniową (boiska), jakościowe transfery ...choć jak zapalić lampkę z neonem LM ... i to w pół roku … ( haha w pół roku, Stan z Maaskantem mieli nam dać LM, niby jak !?, chyba cudem i o mały włos cud by był, ech no życie jest pełne cudów widać) to troszku wydać można, ale to gołym okiem widać że to tylko losowa droga na skróty, iluzja , a nie realna droga rozwoje klubu...

Pozostaje więc wspominać co było dobre i czekać aż ktoś kompetentny (na miarę Valckx'a) zapali neon z napisem LM przed bossem i wówczas kto wie co będzie, kto wie.
Ostatnio edytowane przez milosz : 31.03.2012 o godz. 03:10.
Odpowiedz cytując
Chrisman
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 31.03.2012, 10:47
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 31.03.2012, 11:50
Merkury napisał(a):Wyświetl post
http://menedzer-staniszewski.pl/pl/download - Dla kolegi, który chciał aktów prawnych.
No i niedoczytałem sie by uregulowana była wielkośc procentowa prowizji menadżerskich.
A skoro w "przykładowych umowach" sa tylko trzy kropki na wpisanie kwoty, to znaczy imho ze kwota jest do wyboru do koloru.
Merkury Ty pisałeś że to jest uregulowane, to weź wklej tekst jednolity by już nie było niedomówień.

Chrisman wkleiłes piłkarza Bednarza po co
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
K4millo
Senior Member

Od: 05.2003

Stary 31.03.2012, 12:18
szprotson napisał(a):Wyświetl post
No i niedoczytałem sie by uregulowana była wielkośc procentowa prowizji menadżerskich.
A skoro w "przykładowych umowach" sa tylko trzy kropki na wpisanie kwoty, to znaczy imho ze kwota jest do wyboru do koloru.
Merkury Ty pisałeś że to jest uregulowane, to weź wklej tekst jednolity by już nie było niedomówień.
Merkury ma rację, w "Regulamin FIFA w sprawie agentów zawodników" masz wszystko napisane, szczególnie Artykuł 20. W przykładowych umowach jest tak: "Agent zawodników otrzyma prowizję w wysokości … % dorocznej płacy podstawowej brutto, należnej zawodnikowi w wyniku umów o pracę wynegocjowanych lub renegocjowanych przez agenta zawodników, płatną jak określono poniżej:". Rzeczywistość to jednak nie Football Manager.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 31.03.2012, 12:39
k4milo ale mi chodzi o to ze nie ma podanych ze jest to np. 10% przychodów. Jedyne co jest napisane to ze w razie poźniejszych odszkodowań gdy ten temat został pominięty to jest to 3%.

E: K4mil ale wrócmy do sedna:
"Prowizje menadżerskie są regulowane prawem UEFA i FIFA - i są podane w procentach"
są podane w procentach dokładnie co i jak czy jest wolnosc wyboru ? Czy może to być np. 50% ?
Ostatnio edytowane przez szprotson : 31.03.2012 o godz. 12:52.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
K4millo
Senior Member

Od: 05.2003

Stary 31.03.2012, 12:47
Poczytaj sobie dokładniej, to czy będzie to 10% czy 5% określone jest w umowie zawodnika.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 31.03.2012, 14:36
raindog napisał(a):Wyświetl post
Ale powiedz mi, co mnie obchodzi, czy jesteś, byłeś zwolennikiem Basałaja? Jaki to ma związek z dyskusją?
Taki związek, że ja pisałem o bredniach maci0sia w trakcie wyprzedaży, przed Karabachem i serią żenujących meczy w lidze, kiedy realnie mogliśmy wejść do strefy spadkowej. Ty zaś pamiętasz tylko to jak ratował sytuację po weryfikacji pucharowo-ligowej. Tyle że wtedy nikt już nie uwierzyłby w hurraoptymizm.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 31.03.2012 o godz. 15:33.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 31.03.2012, 15:20
W tym tekście Maciosa można doszukać się jeszcze kilku kwiatków np. jakoby Pilch miał czuwać i pilnować teraz interesu. Przecież ten Pan był w RN a teraz jest z niej delegowany na 3 miesiące do zarządu. Powód jest prosty żaden z potencjalnych kandydatów na prezesa się nie zgodził objąć tego stanowiska.
Skoro ów autor tak świetnie wie kto ile zarabia w związku z zakazem ujawniania tajemnic handlowych i wysokości wynagrodzenia łamie prawo.
Odpowiedz cytując
WiślakMyślenice
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 31.03.2012, 15:59
Cytat:
jakoby Pilch miał czuwać i pilnować teraz interesu.

Podobnoż jest gorącym zwolennikiem sprzedaży Wisły.
13.04.2013r. - mecz z poWIŚLEm Warszawa. "Rudy Włoch działa. Nie ufaj rudym ludziom, bo one rude są."

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 31.03.2012, 16:47
WiślakMyślenice napisał(a):Wyświetl post
Oby mu się udało.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 31.03.2012, 17:02
Nowy splash na oficjalnej stronie Wisły.
http://www.wisla.krakow.pl/splash2/
Niby jest to mała rzecz, a jednak cieszy głównie z tego względu, że ktoś użył mózgu, wygląda to lepiej i sprawia, że kibic może swobodniej poruszać się na stronie. Mam nadzieje że dojdzie do przemodelowania całej strony głównej, (łącznie z serwisem WislaTube który przy lepszym dopracowaniu strony jest fajną inicjatywą). Uwieńczeniem tego powinna być możliwość zakupu biletu przez internet.
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 31.03.2012, 19:02
Im dłużej ten sezon trwa tym bardziej widać jak Valckx zjebał swoją robotę. Z ciężkim sercem muszę stwierdzić że chyba był chwalony nad wyrost. Jednak sam pokładałem w nim nadzieję i tym bardziej jestem rozczarowany . Coraz bardziej widać że nawet on sam by tego nie ogarnoł.
Zastanawia mnie tylko dlaczego podobnie jak Basałaj nie podał się do dymisji. Bo niby po co zostaje do końca skoro wie że klub chyba razczej negatywnie patrzy na jego pracę.
No chyba że bedzie jakaś posadka dla niego a my poprostu o tym nie wiemy.
U nas wszystko jest możliwe...
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 31.03.2012, 19:34
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Im dłużej ten sezon trwa tym bardziej widać jak Valckx zjebał swoją robotę. Z ciężkim sercem muszę stwierdzić że chyba był chwalony nad wyrost. Jednak sam pokładałem w nim nadzieję i tym bardziej jestem rozczarowany . Coraz bardziej widać że nawet on sam by tego nie ogarnoł.
Zastanawia mnie tylko dlaczego podobnie jak Basałaj nie podał się do dymisji. Bo niby po co zostaje do końca skoro wie że klub chyba razczej negatywnie patrzy na jego pracę.
No chyba że bedzie jakaś posadka dla niego a my poprostu o tym nie wiemy.
U nas wszystko jest możliwe...
Takie samo ostatnio odnoszę wrażenie. Za Jirsaka zapłaciliśmy podobne pieniądze co za Jaliensa. Jednak Bednarza się za to nieźle krytykuje...

Polityka naszego umiłowanego sponsora polegająca na odbieraniu "długu", więc ma różne oblicza, ale skutek zawsze ten sam, boss kasę ma, a Wisła nie. Zwłaszcza na bazę szkoleniową (boiska), jakościowe transfery ...choć jak zapalić lampkę z neonem LM ... i to w pół roku … ( haha w pół roku, Stan z Maaskantem mieli nam dać LM, niby jak !?, chyba cudem i o mały włos cud by był, ech no życie jest pełne cudów widać) to troszku wydać można, ale to gołym okiem widać że to tylko losowa droga na skróty, iluzja , a nie realna droga rozwoje klubu...
Kolego, masz wgląd w sprawozdania finansowe Wisła Kraków SSA? Powiedz mi skąd się mówi o rzekomym długu wewnętrznym Legii (znacznie większym niż nasz), czy ostatnio Śląska? Co Ty myślisz, że tutaj wszyscy na piłce zarabiają? Masz dowody to je przedstaw, a nie piszesz, że właściciel zarabia na klubie. Co Ty myślisz, że bez transferów nasz budżet się dopina? Właśnie po to sprzedajemy zawodników! Ja rozumiem, że można mieć pretensje do właściciela o to, że zwalnia trenerów, czy nie postawi na młodzież, ale bez przesady! Powiedz mi ile w poszczególnych sezonach Wisła wydała, a ile zarobiła. Konkretne liczby! Bo piszesz tak jakbyś je znał!
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 31.03.2012 o godz. 19:36.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 31.03.2012, 23:30
1)Za Jirsaka (Bednarz) zapłacilismy 700 tysięcy euro, czyli tyle co za Meliksona (Valckx) też 700 tyś. euro, więc takie porównia pokazuje że fanklub Bednarza na tym forum nie ma tu czego szukać.

2)No tak piłka nożna to tylko straty, naiwnych nie sieją sami się rodzą.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 31.03.2012, 23:33
WiślakMyślenice napisał(a):Wyświetl post

Jak kazdy zdrowo myslacy.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
koniak
Senior Member

Od: 12.2004

Stary 01.04.2012, 00:10
Wojtas napisał(a):Wyświetl post
Jak kazdy zdrowo myslacy.
Raczej nie myślący. Chyba, że wierzycie w przyjście jakiegoś szejka albo innego amatora czarnego złota.
Odpowiedz cytując
ooona
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 01.04.2012, 00:16
Oby mu się udało.
Nie sądzę, aby w obecnej sytuacji znalazł się jakiś sensowny i chętny kupiec. Popatrzcie na Śląsk i Solorza jak wyglądają takie businnesy. Nie mamy terenu pod galerię handlową to i nie będziemy mieć inwestora. Takie czasy i prawdę mówiąc wcale nie jesteśmy atrakcyjnym towarem. Duże długi + sporo innych kłopotów.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 01.04.2012, 00:19
1)Za Jirsaka (Bednarz) zapłacilismy 700 tysięcy euro, czyli tyle co za Meliksona (Valckx) też 700 tyś. euro, więc takie porównia pokazuje że fanklub Bednarza na tym forum nie ma tu czego szukać.

2)No tak piłka nożna to tylko straty, naiwnych nie sieją sami się rodzą.
Ad 1. Za Jaliensa tyle samo nam wyszło i co z tego? Nie zdziwiłbym się, gdyby Iliev nas kosztował tyle co Jirsak. Myślisz, że oni przyszli za darmo i grają za karnet na stołówkę? Jaliens zarabia ok. 400 tys. euro, czyli przez cały kontrakt dostaje 1 mln euro! Do tego pewnie za podpis coś dostał - taka jest częsta praktyka jeżeli przychodzi zawodnik bez kontraktu. Załóżmy, że dostał 200 tysięcy euro, choć mam wrażenie, że więcej. Wychodzi 1.2 mln euro. Jeżeli Jirsak zarabia ok. 100 tysięcy euro za sezon to wychodzi, że obaj kosztowali nas tyle samo. Stan kupił za 700 tysięcy euro Meliksona, a Bednarz za prowizję menedżerską Marcelo. Pod tym względem Stan wypada lepiej. Na Meliksonie nie zarobimy takiej kasy. Odejdzie pewnie za mniej niż odszedł od nas Dudka. Na plus może wyjdziemy 1 mln euro (pensja 250 tysięcy euro za sezon * 1.5 sezonu + kasa na transfer). Poza tym wracając do Jirsaka przychodził jako młodzieżowy reprezentant Czech, piłkarz miał naprawdę niezły potencjał. Nie wypalił. Kto wie gdzie byłby gdyby nie trafił na Skorżę... Można gdybać.

Ad 2. Czekam na liczby jeżeli uważasz, że Wisła w każdym sezonie wychodzi na +. Zasymuluj nasz budżet i pokaż gdzie jest niby ten zysk. Na czym opierasz swoje twierdzenia? Taka Barcelona i Real muszą być fatalnie zarządzane skoro mają ~0.5 mld euro długu. Nie no - przecież są na plusie! A w innych ligach jak? MU sprzedał Christiano Ronaldo za 94 mln euro, ale ma dług ~0.7 mld funtów. Jak to możliwe?! To nie jest takie proste. Piłka nożna generuje straty nie tylko u nas, ale na całym świecie.
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 01.04.2012 o godz. 00:22.
Odpowiedz cytując
Vegetas
Member

Od: 07.2005

Stary 01.04.2012, 00:36
Dariook - jak by się Stan podał do dymisji to nie miał by co miesiąc pensji, a na wakacje trzeba gdzieś pojechać z rodziną Basałaj pewnie już coś ma nagrane. Taka prawda, że w Krakowie znalazł by się jakiś porządny menager, porządny sztab itp. ale to kosztuje. Pan Cupiał ponoć nie ma zbytniego zaufania do nowych ludzi dlatego też otacza się takimi baranami. Chłopaki z Ultra Wisły mają sto razy lepszy marketing niż cały klub, świadczy to o nich bardzo dobrze, ale smuci fakt, że w klubie nie chce nikt tego zmienić. Władze klubu zatrzymały się na okresie, który my pamiętamy bardzo dobrze. Stadion który pomieści 11 tysięcy był wypełniony, i zawsze te 11 tysięcy przyszło, czy grali dobrze czy źle. Nie da się jednak utrzymać stadionu na 30 tysięcy wypełniając go w 1/3. Panie i Panowie jesteśmy w ciemnej ..... Jeśli nie będzie odświeżenia zarządu i jakiejś profesjonalizacji my z tego bagna nie wyjdziemy...
Płaszów stary wierny Wisle
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 01.04.2012, 00:46
Według maci0sa dzięki aktualnej kadrze to my jesteśmy około 3ml euro na minusie.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 01.04.2012, 01:44
Eee tam 3 mln, .... może 20 mln …

Sprzedaż Marcelo, Brożków, Diaza i Głowackiego to ok. 7 mln, wpływy z kw. do LM, z LE , a wydatki to 1.6 na trzy transfery gotówkowe (Melikson, Jovanović i Genkow), wypożyczenia i piłkarze z karta w ręku (więc za podpis), plus wcześniejsze transfery Bunozy i Jovanicia, pensje itd, itp ... może 4 , może 5 wydane no ale nie… 10 .... Sprawa jest prosta, jest prikaz aby były straty to są , choć są zyski, tak to wygląda.
Swoją drogą to łatwo jest wmówić że obcy to wróg i nas okrada, hmm zbyt łatwo.
do ..
1) No właśnie i co z tego że ci cos wyszło, szczerze mam to gdzieś, bo to tylko puste dywagacje.
2) Piłka nożna generuje straty oficjalnie, a nieoficjalnie interes sie kręci.

Maaskant i Valckx tanim kosztem o mało nas nie wprowadzili do LM, wprowadzili za to do LE , zaś nasza gra wiosną w pucharach to od 9 lat nasz najlepszy wynik, no ale to nie Polacy, to zdeptać , zniszczyć, wmówić że same straty to MP i ta LE , ciemny lud uwierzy, tyle że mnie takie rozumowanie nie wzrusza.

PS. A, Iliew to na 100% kosztował więcej niż Messi i za wszystkim stoi jakis spisek pewnie ... dziękuje dobranoc.
Oj długo będziemy tkwić w polskim grajdołku, w tym naszym swojskim skansenie, oj długo, zwłaszcza z takim rozumowaniem.

_______
Ale spoko teraz już są Bednarz i Kapka i Mandziara i wszystko będzie po staremu czyli cacy.

Niektóre rodzaje prawdy
są kłamstwem .
I te właśnie się cieszą
największym uznaniem .
Ostatnio edytowane przez milosz : 01.04.2012 o godz. 02:26.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 01.04.2012, 09:19
Podałeś wpływy, to teraz podaj wydatki. Piłkarze grają za paczkę fajek, no nie? Utrzymanie i czynsz stadionu kosztuje nas nic? Sponsora generalnego w ogóle mamy? Popatrz na Legię, sprzedali tylu piłkarzy, a dług wewnętrzny ~200 mln zł. Widać, że budżet się nie dopina bez transferów.

Piłkarze tacy jak Iliev nie przychodzą wcale za darmo (kasa za podpis z wolnym zawodnikiem to normalna praktyka w piłce). Właśnie nie tanim kosztem. Iliev kosztował nie mało, więc nie ironizuj. Tak samo Jaliens, Lamey. Zarabiają znacznie więcej niż ich poprzednicy.

Zobacz jak sytuacja Lecha wygląda przez brak awansu do pucharów... Przypadek?

Więc weźcie skończcie z tymi teoriami spiskowymi. Mogę skrytykować właściciela Wisły za kilka rzeczy, ale nie mam podstaw mówić, że zarabia na Wiśle. Tym bardziej, że podliczyłem orientacyjne liczby wychodzi, że bez transferów z klubu, czy sukcesu w pucharach ciężko dopiąć budżet. A pamiętając co się stało po Levadii nie zdziwiłbym się, gdyby wliczono 4 rundę el. LM do budżetu.
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 01.04.2012 o godz. 09:26.
Odpowiedz cytując
Po prostu Wiślak
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 01.04.2012, 12:41
szprotson napisał(a):Wyświetl post
ale jakimi dokumentami miał to poprzez? Skany kontraktów
Oczywiscie ze to jego własne przemyslenia, tyle ze ja o podobnych "przemyśleniach" slyszalem juz od kilku osób w tym pracownikow klubu.(np. wyjebanie Basałaja) Nie mowie ze macios pisze w 100% prawde, ale z tego co pamietam miał dosc dobre informacje w ostatnim czasie.
Maci0ś sam się zdemaskował. Pokazał, że nie ma żadnej wiedzy na temat wysokości kontraktów zawodników, choć bezczelnie pisze ile rzekomo kosztują klub. Oto cytat z "jego" forum:

MaciOś napisał(a):
Marzec 29, 2012, 11:57:56 pm » ja nie znam kontraktów piłkarzy... czasem podsłucham robiąc w warzywniaku zakupy na temat jednego czy drugiego zawodnika, ale nie 20.

A Wy naiwnie wierzycie w ten stek bzdur, że to kontrakty podpisane przez Valcxa zachwiały budżetem klubu.

Wydaje się oczywiste, że ten tekst ma po prostu przygotować grunt dla Bednarza i wracającej do władzy oraz żłobu, starej kliki. Valckx ma sto razy większe pozytywne osiągnięcia, niż oni wszyscy razem wzięci.
Ostatnio edytowane przez Po prostu Wiślak : 01.04.2012 o godz. 12:43.
Odpowiedz cytując
żuraw_9
Senior Member

Stary 01.04.2012, 12:57
dzisiaj rano na pasku Orange Sport przeczytałem mniej więcej taką wiadomość, że Franciszek Smuda został doradcą Zarządu Wisły Kraków do spraw sportowych a po Euro zostanie jej trenerem. Czy ktoś coś wie o co w tym wszystkim chodzi? Prima Aprilis?
Ostatnio edytowane przez żuraw_9 : 01.04.2012 o godz. 13:04.
"Po burzy słońce wychodzi zza chmur,i nad Krakowem zaświeci znów.O jednym marzę, o jednym wciąż śnię,Mistrzem będzie Wisełka, na pewno to wiem."

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów