The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Jakie filmy najbardziej lubicie oglądać?
Zdecydowanie nowości 216 34,23%
Stare klasyki - do nowości nie mam zaufania 35 5,55%
Raczej starsze,ale czasem i nowościami nie pogardze 200 31,70%
Obojętnie jakie - żeby tylko była okazja się piwka napić 88 13,95%
Jakie mi znajomi polecą 72 11,41%
Nie lubie oglądać filmów 20 3,17%
Głosujących: 631. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 14.06.2008, 03:55
post pod postem ale....

ANGST.

kolejny film ktory niszczy ,potwierdzając tylko teorie ze USA ze swoimi produkcjami(oprocz wyjatkow) to moze sie schowac
Milosnicy Gruz 200 laczcie sie - bo tylko z tym moge to porownac, choc jesli mierzyć poziom po.......enia to chyba produkcja made in 88 & ich bracia ktorym lysy **** musi pomagac - pobije sowietow.
Film konczy w tym roku 25 lecie ale o dziwo wiekowosc tu nie wadzi.
Zdjecia robil Polak i dzis w dobie gdzie nic nas nie przerazi , robi grube wrazenie.

Chore jak nasz swiat, surowe, be zadnych upiekszen czy blyskotliwych zwrotow akcji kino
Bardzo goraco polecam maniakom chorych produkcji

Link z ktorego sciagnalem po lekkich katuszach.
http://isohunt.com/torrent_details/2...st?tab=summary
Jakby ktos mial propozycje jak to wrzucuc to prv prosze - mam to na dysku.
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 14.06.2008 o godz. 04:00.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
WiselkaMLP
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 14.06.2008, 10:45
PONIEDZIALEK

Akcja filmu rozgrywa się w prowincjonalnym śląskim miasteczku. Maniek (Bolec) ima się różnych, często niezbyt legalnych zajęć, ponieważ panuje tu wysokie bezrobocie. Film przedstawia 24 godziny z jego życia. Na zlecenie szefa bankrutującej hurtowni (Stańko) Maniek podejmuje się ściągnąć przemocą pieniądze od jego dłużników. Uzbrojony w łom i pistolet chłopak wybiera się "na akcję". Do pomocy dobiera sobie nieudacznika Dawida (Kukiz), któremu sam jest zresztą winien pieniądze. Wspólnie za pomocą gróźb i przemocy próbują odzyskać część długów, co początkowo przynosi marne rezultaty. Wreszcie trafiają na Romka (Michał Gadomski). Jego ojciec za pieniądze od szefa hurtowni kupił mu mieszkanie. Romek ma żonę w ciąży, narkomankę Renatę (Preis). Podczas gdy Romek zmuszony jest do zdobycia pieniędzy, Dawid uprawia z Renatą seks. Egzekutorzy osiągają wątpliwy sukces: zdobywają szmal za cenę upodlenia Romka. Po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni debiut reżyserski Witolda Adamka wzbudził burzliwą dyskusję wśród publiczności i krytyki. Część widowni uznała film za pochwałę patologii. Pojawiły się też głosy o mechanicznym naśladowaniu wzorców amerykańskich, zwłaszcza kina Quentina Tarantino. Adamek bronił się, mówiąc o próbie sportretowania przemian cywilizacyjnych "od wewnątrz", próbie opisywania dotychczas nieopisywanej rzeczywistości. Adamka zainteresował scenariusz debiutanta Przemysława Wojcieszka, ponieważ - jak twierdzi - pomimo pewnych niezręczności, dostrzegł w nim świeży osobisty ton i rzadką dziś w polskim filmie chęć oddania obrazu rzeczywistości bez upiększeń. Reżyser osobiście dokonał korekt tekstu. Pierwotnie uznał ją za zbyt deklaratywną. Wolał bliżej przyjrzeć się dwójce antybohaterów. Główne role w "Poniedziałku" zagrali znani muzycy: raper Bolec (właściwie Grzegorz Borek), który dwa lata temu wydał z sukcesem płytę "Żeby było miło", a obecnie pracuje nad drugim albumem. Ten krakowski muzyk sprawił mocne wrażenie na Adamku. Otoczony sławą (na ile wykreowaną?) "chuligana" wydawał się idealnym kandydatem do roli Mańka. Partneruje mu Paweł Kukiz, właściwie już weteran rockowej sceny, kiedyś członek zespołu "Hak" i "Aya RL", potem lider słynnej grupy "Piersi". Kukiz uważany za przenikliwego i ironicznego obserwatora współczesności ma na swym koncie także występy filmowe. Ostatnio widzieliśmy go w "Billboardzie", a zasłużonym uznaniem cieszył się jego występ jako neurotycznego inteligenta wplątanego w aferę kryminalną w "Girl Guide" Juliusza Machulskiego. W obsadzie znalazła się też gwiazda nurtu disco-polo Shazza, oraz śpiewająca aktorka Kinga Preis (nagroda na ostatnim festiwalu piosenki aktorskiej we Wrocławiu). Muzyka w ogóle pełni bardzo ważną rolę w tym filmie budując jego klaustrofobiczny klimat. Wykorzystano utwory Bolca i Kukiza, raperów-skandalistów z grupy Nagły Atak Spawacza, wsławionych brutalnym atakiem na Liroya. Nie brak tu także utworów weteranów sceny niezależnej: grup Dezerter i Proletaryat czy heavy-metalowego Acid Drinkers. Kinga Preis została wyróżniona w Gdańsku nagrodą za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą.
Odpowiedz cytując
dj_ibutti
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 14.06.2008, 13:32
Nawet fajnie mi się go oglądało. Choć sam w sobie średniawy, jak dla mnie.

Natomiast polecam z nowości, 2 dni w Paryżu, można się uśmiać i życiowy bardzo
KLUB FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO: KRAKÓW TIGERS
Odpowiedz cytując
emsi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 14.06.2008, 13:47
1q2 napisał(a):Wyświetl post
ANGST.
Angst kawał naturalistycznej ekstremy nie polecam przyzwyczajonym do holywoodzkich produkcji grozy, ci co znają i cenią produkcję jak Henry - potret seryjnego zabójcy, i nie boją się naturalizmu i brzydoty w horrorze polecam bez mrugnięcia okiem. 1q2 widze, że nadrabiasz hardcorowe pozycje

To ja polecę coś co jest mało znane, ale jest to piękne połączenie kina grozy z melodramatem w lekko baśniowym klimacie, do tego urzekające zdjęcia przywodzące mi an myśl malarstwo impresjonistyczne, ciekawa historia opowiedziana oczami dziecka i tak na to składa się jeden z najmniej znanych arcydzieł kina stykającego grozę z meldramatem czyli Skóra jak Lustro (Reflecting Skin) Phillipa Ridley'a kto nie widział a kocha historie z tajemnicą w tle opowiedziane bez zbytniej dosłowności i nazbyt nachalnie, niech się weźmie za ten dość nieznany tytuł - jak najbardziej niesłusznie nieznany bo wg mnie to wielkie kino.

Tu krótki opis z filmwebu.

Młody chłopiec boryka się z wieksjim życiem w latch 50-siątych, a jego fantazje stają się drogą interpretacji wydarzeń. Po tm jak ojciec opowiada mu historie o wampirach, jest przekonany, że okno na końcu drogi jest wampirem i poszukuje sposobu, by zniechecić swojego brata od zobaczenia go. Musi zadawać się z wulgarną matką, ojcem z zarzutem molestowania, bandą młodzieży siejącą spustoszenie i bezlitosny śrosowiskiem.

Film w moim top najlepszych filmów jakie widziałem w ogóle.

A na koniec coś jeszcze dla fanow francuskiej animacji (do, której się zaliczam), która wg mnie ejst obecnie najciekawszą animacją zarówno filmy pełnometrażowe (Trio z Belleville) jak i krótkometrażówki (dużo by wymieniać) ode mnie do obejrzenia jedna z lepszych framcuskich animacji Na krańcu świata Konstantina Bronzita http://pl.youtube.com/watch?v=WM4hlm86_-A i zachęcam do eksploracji krótkich filmów animowanych, można wyłowić naprawdę sporo perełek

Pozdrawiam
--Dezaktywacja-- Borys trzymaj się!
Odpowiedz cytując
mb_1906
Senior Member

Od: 10.2005

Stary 01.07.2008, 00:59
Obejrzałem L'interieur i musze powiedziec, ze jest to jeden z najlepszych horrorow jakie widzialem. Nie poleceam go jednak kobietom a zwlaszcza w ciazy . Jedynym minusem filmu jest az nierealistycznie glupia policja idaca na ratunek kobiecie uwiezionej we wlasnym domu.
Odpowiedz cytując
Huzar73
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 01.07.2008, 03:02
Ok. Proboje przypomniec sobie tytul filmu i nie moge wiec jestem bliski zalamania nerwowego.

Akcja filmu tak mniej wiecej.

Prawnik czrnoskory wyjezdza na Floryde gdzie poznaje goscia ktory pisze ksiazke o morderstwach na prawnikach. Gosc daje do przeczytania ksiazke czrnemu i pozoroje ze umarl. Czrny wydaje ksiazke pod wlasnym nazwiskiem lecz nie wie ze morderstwa w ksiazce zdarzyly sie naprawde i tu zaczynaja sie jego problemy z prawem poniewaz wszyscy mysla ze to on ich dokonal.

Ludzie jak mi nie powiecie jaki jest tytul tego filmu to Wisla straci kibica bo ja juz prawie oszalalem.
Odpowiedz cytując
emsi
Senior Member

Stary 03.07.2008, 16:49
Witam

Ostatnio obejrzałem w ramach nadrabiania zaległości Angielski Broken (tytuł polskiego wydania to W Sieci zła) i musze powiedzieć, że było to moje duże zaskoczenie.

Jest to survival, w kameralnej odsłonie (tak naprawdę przez większość filmu widzimy 2 główne osoby, potem dochodzi 3), a całość obsady można zamknąć myślę, że w 6 osobach. Ta kameralność jest bardzo dobrze rozegrana podczas filmu, świetnie ogrywana alienacja, relacje między postaciami konfliktu, jak i podłoże psychologiczne wyraźne i rewelacyjnie jest zarysowane., Osobne brawa należą się odtwórcom głównych rół którzy perfekcyjnie udźwignęli na barkach te bardzo trudne role. Wszytko w tym filmie dopięte jest na ostatni guzik od zdjęć (ich jedyna wada jest, to, że film posiadał bardzo niski budżet i są z kamery cyfrowej) i to chyba jedyna dla mnie wada, bo choć kadry i ujęcia są konsekwentnie i w sposób wysmakowany zrobione to jednak normalna kamera, wyciągnęła by z nich głębie i tkwiący potencjał, którego nie da się w pełni pokazać za pomocą cyfrówki).

Osobna laurka należy się za sceny gore (jest ich kilka nasyconych dużą brutalnością a ich wykonaniu nie mogę absolutnie nic narzucić) oraz nie są dodane na siłę, jedynie potęgują jeszcze bardziej napięcie ponieważ istotą znęcania mimo wszystko jest terror psychiczny (choć początkowa scena zmrozi nie jednego wyjadacza gatunku). Moje peany zakończę, tym, że uwielbiam takie końcówki jak w tym filmie i one zapadają mi w pamięć i nie inaczej jest z tą bardzo intensywną dającą do myślenia i zaskakującą, jak i to, że postać "złego" nie jest do końca jasna i dokładnie nie wiemy co nim kieruje i wielu rzeczy możemy próbować się domyślać.

Film można kupić po giełdach i stoiskach gdzie sprzedają różnego typu wydania, ja zakupiłem za 7 złotych i pewnie cena do dychy jest i namawiam każdego kto chcę zobaczyć do kupienia, bo to perełka, niszowego reżysera, którą lubiąc kino grozy znać wg mnie należy (obok Wolf Creeka i Wilderness ostatnio najlepszy survival).

Dla fanów gatunku uczta obowiązkowa, dla chcących zobaczyć intensywne mocne kino survivalowe również, ludzie o słabych nerwach omijać produkcję .

Film otrzymał nagrodę publicznościwspolnie z Dead Trails na jednym z największych festiwali horrorowych w Edynburg "Dead By Dawn" i to powinno dodatkowo przekonać do sięgnięcia po to dziełko niezależnego horroru pana Masona i Boyesa.

Co do nowych mających się ukazać produkcji to pojawiły się dwa kolejne trailery Martyrs (czyli francuskiej krwawej fali ciąg dalszy) oraz nieźle zapowiadającego się Vinyan.

Martyrs
http://pl.youtube.com/watch?v=nl_FtFrwC-8\
http://pl.youtube.com/watch?v=JN94Ve...eature=related

Vinyan
http://pl.youtube.com/watch?v=RuER0LJDZok

Pozdrawiam
Odpowiedz cytując
Gucio25
Forumowy Di Caprio

Od: 07.2005

Stary 14.07.2008, 22:42
pora troszkę temat odświeżyć, bo wolnego czasu aż nadto teraz.
obejrzałem ostatnio kilka produkcji, ciekaw jestem waszych opinii na temat tych filmów, bo z dzieciakami z filmwebu ciężko dyskutować.

jak na horrory przystało, postaram się żeby emocje rosły, więc zaczniemy od słabizny.
- Dom Strachu (House of Blood) - powiedzcie że to oglądaliście. nie chcę być sam. najgorszy film, jaki w ostatnim czasie oglądałem, pewnie jeden z najgorszych horrorów ostatnich lat. przeraźliwie słaba gra aktorów, fatalna muzyka (kto ją dobierał do akcji?!) itp., itd. szkoda, bo potencjał ten film mógł mieć, sądząc po zamyśle. rozpisywał się nie będe, bo filmu nie polecam.

- Ruiny (The Ruins) - coś nowego, tegoroczna produkcja Cartera Smitha, wypadła naprawdę przyzwoicie. w skrócie: kilkoro młodych ludzi wybiera się do nieznanych ruin w Meksyku, których nie ma nawet na mapie. tam przeżywają dramat, zostają uwięzieni w tajemniczych ruinach i walczą o życie. znany schemat, ale mimo wszystko wykonanie całkiem niezłe. film jest adaptacją znakomitej książki o tym samym tytule, której niestety nie czytałem. z tego co jednak słyszałem, to film nie wykorzystał całkowicie jej potencjału, co więcej różni się kompletnie od niej. jednak, dobzi aktorzy, całkiem przyzwoity klimat i fabuła, czy też kilka momentów w których można podskoczyć na fotelu, przemawiają za Ruinami. polecam.

- Zdarzenie (The Happening) - również tegoroczna produkcja, tym razem thriller/sci-fi, choć elementów sci-fi zbyt dużo nie ma, przynajmniej tak mi się wydaje. film jakże znanego M. Night Shyamalan'a, który stoi za takimi produkcjami, jak Szósty zmysł, Znaki czy też Osada. znając nazwisko reżysera oczekiwałem naprawdę dobrego kina - i nie zawiodłem się. mimo niezbyt pochlebnych opinii niektórych widzów, Zdarzenie często zaskakuje widza i trzyma w napięciu, co jest najważniejszym atrybutem tego filmu. na minus trochę chyba słaba gra aktorów, Mark Whalberg w niezbyt dobrej formie, choć jego partnerka - Zooey Deschanel - urocza. krótki opis z filmwebu:
Cytat:
Wszystko zaczyna się nagle, bez ostrzeżenia – w ciągu kilku minut wielkie amerykańskie miasta ogarnia epidemia dziwnych, przerażających samobójstw.
powinien nieco zachęcić was do obejrzenia tego filmu. ja w każdym razie polecam, choć film nieco fantastyczny, to na swój sposób coś w sobie ma. coś, co naprawdę przyciąga do ekranu.

- Projekt: Monster (Cloverfield) - pierwszy z dwóch filmów "kamerowych", które dziś opisuje. więcej takich filmów proszę!
film, w którym widzimy tylko to, co widzą bohaterowie na swój sposób jest czymś niesamowitym. te dwa filmy, które obejrzałem (ten oraz za chwilę opisany REC) niesamowicie dają nam wczuć się w wydarzenia w filmie. nie rozumiem tych, którzy piszą "nic na ekranie nie widać", "po co takie głupie przerwy i przestoje?", czy też "lepiej by wyszło, gdyby perspektywa była normalna", właśnie to jest świetne w tych filmach. a co do samego Cloverfieldu - film baardzo dobry, świetna akcja, dużo zaskakujących momentów, bardzo dobre efekty specjalne i świetni aktorzy - co mnie nieco zaskoczyło, żadnych znanych mi nazwisk, a jednak zagrali tak jak trzeba było. bardzo polecam, choć pewnie wielu już wcześniej tą produkcję obejrzało.

- i na koniec, MAJSTERSZTYK! cudo! czyli [REC]. dla mnie najlepszy horror ostatnich lat. hiszpańska produkcja Jaume Balagueró i Paco Plazy, i zaczynam się utwierdzać w przekonaniu że kino europejskie coraz częściej pokazuje swoją wyższość nad przereklamowanymi produkcjami amerykańskimi. poprostu niesamowity film, nie pamiętam takiego horroru, podczas którego bałbym się oglądać końcówki.
streszczając, film to dokument młodej hiszpańskiej dziennikarki, na temat pracy strażaków. reportaż przeradza się w dramat, kiedy wyruszają na akcję do jednej z kamienic.
odzielna linijka na to jak zagrała Manuela Velasco - absolutne mistrzostwo świata! amerykanie kupili już prawa do własnej produkcji na podstawie REC, która będzie identyczna, a główną role zagra tam aktorka znana z Dextera (Morgan), jestem absolutnie pewien że RECa nie pokona. w 2009 czekać ma nas hiszpański sequel.
jeśli ktoś nawet nie lubi tematyki zombie, a jest fanem bardzo dobrych filmów, czy horrorów, to niech zobaczy.
strasznie wszystkim polecam, obejrzeć z miejsca!

to by było na tyle, wybaczcie że się tak rozpisałem.
chętnie przeczytam wasze opinie na temat tych filmów.
i jeszcze pytanie, widział ktokolwiek "Zejście"? emsi?
Odpowiedz cytując
sergio
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 14.07.2008, 23:09
Emsi już nie mogę się doczekać na te filmy!

Gucio25 dla mnie te filmy do mnie nie przemawiają,typowy przykład amerykańskiego gówna

Ale film REC nie oglądałem i z przyjemnością obejrze

A co do filmu Zejście dla mnie to kolejny gniot ale zaznaczam to jest tylko moje skromne zdanie,
życze miłego oglądania
TYLKO WISŁA!
Odpowiedz cytując
Gucio25
Forumowy Di Caprio

Stary 14.07.2008, 23:12
sergio napisał(a):Wyświetl post
Emsi już nie mogę się doczekać na te filmy!

Gucio25 dla mnie te filmy do mnie nie przemawiają,typowy przykład amerykańskiego gówna

Ale film REC nie oglądałem i z przyjemnością obejrze

A co do filmu Zejście dla mnie to kolejny gniot ale zaznaczam to jest tylko moje skromne zdanie,
życze miłego oglądania
Cloverfield Ci się nie podobał?
REC jak najbardziej polecam, tym bardziej że jest to odskocznia od USA, ale to również film z perspektywy kamery, więc wiesz.
Odpowiedz cytując
sergio
Senior Member

Stary 14.07.2008, 23:28
Gucio25 napisał(a):Wyświetl post
Cloverfield Ci się nie podobał?
REC jak najbardziej polecam, tym bardziej że jest to odskocznia od USA, ale to również film z perspektywy kamery, więc wiesz.
Cloverfield nie powalił mnie na kolana wszystko na jedno kopyto ale każdy ma swoje gusty i guściki.

Emsi jakbyś juz zdobył te dwa filmy wrzuciłbyś linki do tych filmów
Ostatnio edytowane przez sergio : 14.07.2008 o godz. 23:32.
TYLKO WISŁA!
Odpowiedz cytując
WiselkaMLP
Senior Member

Stary 14.07.2008, 23:43
MIASTO BOGA - Film Fernando Meirellesa, którego akcja dzieje się na przedmieściach Rio de Janerio został nakręcony na podstawie powieści Paolo Linsa "Cidade de Deus". Tytułowe Miasto Boga to powstała w latach 60. dzielnica biedoty. Nie ma stąd ucieczki, bo niby dokąd? Ten, kto tu mieszka musi podporządkować się bezwzględnym wymogom ulicy, gdzie rządzi silniejszy, a zabicie kogoś to jak odpakowanie cukierka. W filmowym Cidade de Deus nie wzywa się na pomoc policji, ale ucieka przed nią. Siejący postrach baronowie narkotykowi wyznaczają własne granice i prawa, a kilkuletnie dzieci maszerując ulicą licytują się ilu ludzi każdy z nich rozwalił i ilu jeszcze rozwali. W Mieście Boga wszystko kojarzy się z przemocą, ze śmiercią.

Życie toczy się tu szybko, tak jak cały film, który stanowi układankę wielu świetnie pasujących do siebie elementów. Doskonałe zdjęcia - podczas ostatniego festiwalu Camerimage ich autor Cesar Charlone otrzymał Złotą Żabę - dynamiczna narracja i montaż, zmiany tempa, kolorów, stylów filmowania powodują, że nie można nie zwrócić uwagi na sposób realizacji obrazu, ale i treści nic zarzucić sie nie da, bo przerażająca rzeczywistość opisana została naprawdę przekonywująco.
Film podzielony jest na trzy części (trzy dekady), a jego akcja obejmuje okres od lat 60. do 80. Narratorem opowieści jest Kapiszon, który jako jeden z niewielu nie ma zamiaru zostać bandytą, ale fotografem i dzięki tym zainteresowaniom wyrwie się ze slumsów. Widzimy go jako dwudziestoparolatka obserwującego bezwzględną rywalizację dwóch gangów. Za chwilę akcja przenosi się wstecz, kiedy Kapiszon jako dziecko biega za piłką z kolegami, którzy niebawem od napadów przejdą do zajęć bardziej opłacalnych, czyli do handlu narkotykami.

"Miasto Boga" ma wielu bohaterów, wyrazistych i w gruncie rzeczy podobnych do siebie, a także wiele wątków. Mamy tu błyskawiczne zwroty akcji i liczne retrospekcje. Nic nie dzieje się po kolei. Obrazy zmieniają się szybko i szybko też poddajemy się specyficznemu rytmowi filmu. Widzimy świat bez zasad, gdzie takie pojęcia jak przyjaźń, miłość, prawda, nie mają większego znaczenia. Obserwujemy tworzenie narkotykowej mafii, walki gangów, przejęcie władzy w dzielnicy przez Małego Ze, którego armią są małe dzieci zabijające bez opamiętania. Widzimy również trudny proces dorastania. Bolesny, chociaż mieszkańcy dzielnicy zdają się szybko przyzwyczajać do swojego życia. Jak gdyby było to oczywiste, że egzystuje się tak jak wszyscy, że ginie się od kuli się mając kilkanaście lat. Ich przyszłość będzie taka sama, jak ich starszych braci i kolegów. Następni stoją już w kolejce, aby objąć przywództwo, sprzedawać narkotyki, zabijać. Taka jest kolej rzeczy w Mieście Boga. Życie ludzkie nie ma tu wielkiej wartości, ceni się siłę, pieniądze i wpływy.

Fernando Meirelles pokazuje bezwzględny, pełen okrucieństwa świat, na widok którego automatycznie rodzi się pytanie jak to możliwe. Siła tego filmu polega między innymi na tym, że oglądając mrożące krew w żyłach sceny mamy świadomość, że oparty jest na faktach, a w głównych rolach oglądamy w większości dzieci wychowujące się w dzielnicach biedoty, i co istotne, opowieść o ich losach pozbawiona jest rzewnej otoczki. Powstał film sugestywny i poruszający. Decydując się na zrealizowanie społecznego obrazu o rzeczywistości slumsów reżyser nie miał łatwego zadania, bo mówić o przemocy w czasach, kiedy przemoc króluje jako zjawisko i jako temat eksploatowany do granic możliwości jest niezwykle trudno. Tym większe należą mu się brawa.

najlepszy text filmu "GLOWKA PEDALE !!!!!"
Odpowiedz cytując
Coach
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 14.07.2008, 23:48
jakis czas temu byl gramy na tvp 1 albo 2 rowniez polecam
eśli ktoś publicznie mówi, że kocha Wisłę, to musi ją szanować od początku do końca, a nie tylko całować koszulkę po strzeleniu bramki
Odpowiedz cytując
qbbba
Senior Member

Od: 09.2003

Stary 15.07.2008, 00:01
"Święta Góra" - film z lat 70. ale dopiero teraz pokazany szerszej publicznosci. Jesli ktos ogladal "Mechaniczna pomarancze" i myslal, ze ten film porysowal mu nieco mozg to niech przed objrzeniem "Swietej Gory" zalozy garnek emaliowany na glowe.

Mega film, mega prznosnie, mega porownania, mega symbolika. Ja obejrzalem go TYLKO raz, przeczytalem dwie recencje i interpretace i mysle, ze dopiero za nastym raze go skumam chociazby w 80%; skumam tzn. rozszyfruje wiekszosc symboli ukrytych w tym filmie. Polecam, ale uprzedam: trzeba zwizac sie pasami a pozniej odrzucic piot od wlaczania i wylaczania tv/kompa w kat bo trudno jest "wysiedziec" na tym filmie. Jedyne co mozna dodac, to TO, ze kase na film Jorowskeyego dali sami THE BEATLES, ktrzy sie zajawili jego tworczoscia. Polecam dla wytrwalych i MILOSNIKOW KINA.
czy wygrywasz czy nie, zawsze ja kocham Cie
Odpowiedz cytując
qbbba
Senior Member

Od: 09.2003

Stary 15.07.2008, 00:12
Wczoraj jeszcze raz po ok. rocznej przerwie postanowilem obejrzec "Symetrie". Przyznam, ze jestem milosnikiem polskich filmow i "Symetrie" umieszcze w klasykach polskiego kina. Film z klimatem. Bardzo dobra rola glownego bohatera - Łukasza, czyli Arkadiusza Detmera , swietnie zagrana postac "Albercika" przez Borysa Szyca. Bez watpienia najlepzy w filmie jest Mariusz Jakus. W dodatku Andrzej Chyra wiec mowi to samo za siebie. Bez zastanowienia umieszczam ten film w czolowce polskiej kinematografii.

I z innej beczki: pytanie do osob, ktore ogladaly TRADE z nasza piekna Alicja Bachleda Curus. WARTO? Z tego co widze to film ma b dobre recenzje. Nic tylko czekam na dobry transfer
Ostatnio edytowane przez qbbba : 15.07.2008 o godz. 00:19.
czy wygrywasz czy nie, zawsze ja kocham Cie
Odpowiedz cytując
1986
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 15.07.2008, 06:43
simone napisał(a):Wyświetl post
Kojarzycie może taki film, w którym koleś dogadał się z gangsterami czy ze śmiercią (nie pamiętam, bo dosyć dawno oglądałem), że dostanie mnóstwo kasy, którą będzie musiał wydać w kilka dni, bo po ich upływie umrze (czy go zabiją...)? Koleś owszem na początku bawił się świetnie, ale gdy deadline się zbliżał zaczęły się wątpliwości, nie tak spieszno mu było na tamten świat i zaczęły się kłopoty, bo ci którzy dali mu kasę zaczęli się o nią upominać... Jeśli ktoś kojarzy, to byłbym wdzięczny za tytuł.

Chodzi Ci może o film "CO ZA ŻYCIE" http://www.filmweb.pl/f32884/Co+za+%C5%BCycie,2000/opisy
STOŁECZNE KRÓLEWSKIE MIASTO KRAKÓW

TYLKO WISŁA
Anty Jude
Odpowiedz cytując
sergio
Senior Member

Stary 15.07.2008, 09:23
qbbba napisał(a):Wyświetl post
I z innej beczki: pytanie do osob, ktore ogladaly TRADE z nasza piekna Alicja Bachleda Curus. WARTO? Z tego co widze to film ma b dobre recenzje. Nic tylko czekam na dobry transfer
z czystym sumieniem mogę CI go polecić bez fajerwerków ale warto
TYLKO WISŁA!
Odpowiedz cytując
emsi
Senior Member

Stary 15.07.2008, 15:36
Gucio Descent (Zejście) nie zgodzę się z opinią Sergio, dla mnie bardzo dobre z rewelacyjną końcówką) i kapitalny twist gdy film z eksploracji jaskiń nagle zmienia się w... ale nie zepsuje ci oglądania jedynie szczerze polecę.

Qbbba jak podoba ci się poryty pełen chorej symboliki klimat autorskiego kina pana Jodorwskiego, to czym prędzej oglądnij jego El Topo (Kret) na pewno się nie zawiedziesz, a poza tym odsyłam do komiksów jego scenariusza, jak będziesz chciał to podrzucę Ci kilka tytułów.

No a Rec byłem zachwycony i widzę, że wszyscy się zachwycają ta produkcją wg mnie najlepszy horror zeszłego roku na spółkę z nieco nierównym i w innym stylu ale wg mnie też świetnym AL'Interieur (Inside).
Gucio jak chcesz poznać inne filmy Balaguero (zupełnie inny mają klimat niż Rec) bardziej w kierunku opowieści o duchach to polecam Bezimiennych, Ciemność i Delikatną, oraz krótki wydany w serii dla telewizji "Filmy które ni pozwol.ą ci zasnąć" To Let tegoż reżysera (choć tu klimat bardziej makabryczny). Generalnie to jeden z moich ulubionychwspółczesnych twórców kina grozy.

A co do Ruin to znudziły mnie tak, że po pół godzinie usnąłem, ale dam temu filmowi jeszcze jedną szansę, choć porównanie do książki to opinie są miażdżące dla filmu, a kniga podobno kawał dobrego literackiego horroru .

A ja może dziś zabiorę się za pewien film z gatunku horror na który długo czekałem, aż sie pojawi, opinie pewnie tu wrzucę czy wg mnie warto obejrzeć

Pozdrawiam
Odpowiedz cytując
Gucio25
Forumowy Di Caprio

Stary 15.07.2008, 17:07
ciekaw jestem co to za film.
obejrzałem Zejście i jestem dosyć zadowolony. może nie jest to rewelacyjna produkcja, ale całkiem dobry film. nie zachwycił mnie montaż, sam nie wiem czemu - może dlatego, że obejrzałem go po [REC]. ale też raczej polecam, jeśli ktoś ma trochę wolnego czasu, może obejrzeć. "twist" o którym wspomniałeś, rzeczywiście dobrze zrobiony i trzyma już w napięciu do samego końca.

dzięki za tytuły filmów Balaguero, chętnie się w niektóre zaopatrzę i obejrzę.

Cytat:
A co do Ruin to znudziły mnie tak, że po pół godzinie usnąłem, ale dam temu filmowi jeszcze jedną szansę, choć porównanie do książki to opinie są miażdżące dla filmu, a kniga podobno kawał dobrego literackiego horroru
no wieje nudą momentami, to minus tego filmu i może dlatego tak słabo oceniany. mi, pomimo tych chwil, przypadł do gustu, klimat raczej ma, także daj mu tą szansę.
no i jeśli polecasz Al'Interieur i stawiasz go na równi z REC, to muszę obejrzeć.
Odpowiedz cytując
Zbychu
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 15.07.2008, 18:04
emsi napisał(a):Wyświetl post
Gucio Descent (Zejście) nie zgodzę się z opinią Sergio, dla mnie bardzo dobre z rewelacyjną końcówką) i kapitalny twist gdy film z eksploracji jaskiń nagle zmienia się w... ale nie zepsuje ci oglądania jedynie szczerze polecę.
emsi,
podpisuje się pod tym.

Ciekawi mnie jaka jest Twoja(znawcy horrorów) opinia o filmie Klucz do koszmaru z 2005r. Pomimo wielu krytycznych głosów jak dla mnie film naprawde "miodzio" ,wcale się na nim ani przez chwile nie nudziłem,a końcówka wręcz porażająca,której by się najwybitniejsze autorytety X muzy z Sir Alfredem Hitchcockiem nie powstydzili
By dostawać więcej od życia, dawaj więcej od siebie.
Odpowiedz cytując
WislaFan123
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 15.07.2008, 18:46
hmm poszukuje, dokladnie juz nie pamietam jak sie nazywa, ale serial typu Miasto Boga, 2 lata temu gosc w Angli pozyczyl mi plytke. Wiekszosc aktorow ta sama co w tym filmie, te same dzielnice i podobne watki, no ale i serial i film sa extra... jakby ktos mial torrenta badz jakiegokolwiek linka, wtedy nie moglem tego znalesc.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 15.07.2008, 20:28
KaSzTaN napisał(a):Wyświetl post
hmm poszukuje, dokladnie juz nie pamietam jak sie nazywa, ale serial typu Miasto Boga, 2 lata temu gosc w Angli pozyczyl mi plytke. Wiekszosc aktorow ta sama co w tym filmie, te same dzielnice i podobne watki, no ale i serial i film sa extra... jakby ktos mial torrenta badz jakiegokolwiek linka, wtedy nie moglem tego znalesc.
wchodzisz, filmweb, na strone filmu "Miasto Boga", patrzysz w prawo na filmy powiązane i masz:

http://www.filmweb.pl/f206256/Cidade+dos+Homens,2002
http://www.filmweb.pl/f406375/Cidade+dos+Homens,2007

potem wpisujesz tytuł orginalny, lub angielski do mininova.org i ściągasz...
21312
Odpowiedz cytując
Gucio25
Forumowy Di Caprio

Stary 16.07.2008, 20:13
emsi, mała prywata do Ciebie. szukam trochę ciekawie zapowiadających się filmów i coś z europy, więc może obejrzałeś.

KM 31 (Kilómetro 31), Hiszpania/Meksyk, film Rigoberto Castanedy?
Isolation, Wielka Brytania/Irlandia, Billy O'Brien?
dwa filmy, które są bardzo dobrze oceniane, więc pewnie polecisz, czyli:
28 dni później - Wielka Brytania/Francja/USA/Holandia, Danny Boyle,
i sequel, czyli 28 tygodni później - Hiszpania (ponownie )/Wielka Brytania, Juan Carlos Fresnadillo.
Ostatnio edytowane przez Gucio25 : 16.07.2008 o godz. 21:25.
Odpowiedz cytując
emsi
Senior Member

Stary 17.07.2008, 18:14
31 Kilometrów mocno średni wg mnie niestety. Tu masz recenzje najbardziej miarodajnego wg mnie serwisu traktującego o horrorach.

http://www.horrory.com.pl/recenzje/KM_31.html

Isolation polecam gorąco choć jest dość specyficzny i albo sie bardzo będzie podobał, albo zupełnie (mi się podobał bardzo).

z 28 dni póżniej i tygodni później lepszy ten drugi, choć pierwszy też jest ok ale wg mnie słabszy od sequelu.

Z Hiszpanii zobacz cały ten nurt horrorów związanych z baśniowością, czyli na pierwszy ogień Cronos, Labirynt Fauna, czy Sierociniec (to wszystko reprezentanci takiego klasycznego obecnie dla Hiszpanów stylu kina grozy).
A z innej bajki to Nacho Cerdy Aftermatch i Genesis, choć to na własną odpowiedzialność, bo to kawałek ekstremy jest.

Anglia z ostatnich koniecznie Broken, który już tu oceniałem.

Całkiem nieźle obecnie wygląda skandyawia i tu na pewno Villmark (Dark Woods) i Fritt Villt (w Polsce wydany przez Carismę jako Hotel Zła) bardzo niegłupi Slasher.

A z Francji koniecznie całą Krwawą falę bo rządzi czyli po kolei, najpierw Haute Tension (rewelacja niestety ze słabszą końcówką) Al'Interieur (ten tytuł to sie już przewija w wielu postach i nie tylko moich) słabszy od dwóch pozostałych obecnie w kinach Frontieres (choć nie najgorszy) i wszyscy maniacy grozy obecnie czekają na Martyrs, bo opinie w pismach branżowych znawcow gatunków jak i fanów to jedna wielka laurka dla teg ponoć hiper brutalnego filmu, więc pozostaje tylko na niego czekać jak i na Vinyan

Mam nadzieje, że pomogłem i myślę, że w najbliższym czasie masz co oglądać

Pozdrawiam
Ostatnio edytowane przez emsi : 17.07.2008 o godz. 18:20.
Odpowiedz cytując
Gucio25
Forumowy Di Caprio

Stary 17.07.2008, 22:45
dzięki emsi, mam nadzieję że do końca wakacji się wyrobie z tym wszystkim.

obejrzałem 28 dni później i jakoś mnie nie przekonał. początek dobry, opuszczony Londyn naprawdę ciekawie pokazany, a w drugiej części... wieje nudą, film taki bezpłciowy się staje. niektórzy twierdzą, że druga część jest własnie lepsza, pokazująca że to człowiek dla człowieka jest największym zagrożeniem, ale nie na to się chyba w tym filmie nastawiałem...

pozdrawiam i miłego filmowania.
Odpowiedz cytując
qazwsx123
Senior Member

Stary 18.07.2008, 10:37
JA bym prosił o filmy wojenne, szczególnie dotyczace 2 wojny albo starozytnosci i sredniowiecza.

ewentualnie jakies ciekawe filmy psychologiczne tylko nie milosne, i sensacyjne i nie fantastyczne
Odpowiedz cytując
mb_1906
Senior Member

Od: 10.2005

Stary 18.07.2008, 11:25
Rise of the footsoldier
Film gorąco polecany np. na kibice.net ( ) przedstawiający opartą na faktach historię brytyjskiego hooligana, który po okresie fascynacji piłka zaczyna rozkręcać grubszą działalność (narkotyki itp.). Występuje w nim kilku aktorów znanych z Football Factory. Jest on jednak od tego filmu o wiele brutalniejszy i przemoc w nim przedstawiona jest o wiele bardziej drastyczna. Osobiście wolałem jednak FF, ale i ten film warto obejrzeć.
Odpowiedz cytując
noonelikeus
Banita

Od: 04.2008

Stary 18.07.2008, 18:01

polecam
wlasnie obejrzalem na hbo i sie poplakalem jak dziecko
polecam jeszcze raz
fajny film o tym ze rodzina najwazniejsza a nie praca czy inne rzeczy
Odpowiedz cytując
wisłaWieczysta
Senior Member

Stary 18.07.2008, 18:18
mb_1906 napisał(a):Wyświetl post
Rise of the footsoldier
Film gorąco polecany np. na kibice.net ( ) przedstawiający opartą na faktach historię brytyjskiego hooligana, który po okresie fascynacji piłka zaczyna rozkręcać grubszą działalność (narkotyki itp.). Występuje w nim kilku aktorów znanych z Football Factory. Jest on jednak od tego filmu o wiele brutalniejszy i przemoc w nim przedstawiona jest o wiele bardziej drastyczna. Osobiście wolałem jednak FF, ale i ten film warto obejrzeć.
skąd go ściągnołeś
masz jakieś linki bo chętnie bym go obejrzał
Odpowiedz cytując
WiselkaMLP
Senior Member

Stary 18.07.2008, 19:38
NIENAWISC / LA HAINE 1995

24 godziny z życia bezrobotnych mieszkańców paryskiego przedmieścia. Tanie czynszowe mieszkania zamieszkują kolorowi lub członkowie różnych mniejszości etnicznych lub religijnych. Na ulicy rządzą gangi. W czasie policyjnej interwencji do szpitala jeden z członków miejscowego gangu. Pobity trafia do szpitala, gdzie jego życie wisi na włosku. Jego kumple - Żyd, Murzyn i Arab - stoją przed dylematem co mają zrobić, gdyby ich wspólnik zmarł? Już teraz wspomniany incydent jest zarzewiem zamieszek i regularnych bijatyk miedzy policją a młodocianymi gangami.

BARDZO POLECAM !!

tu taki kawalek ktory wystepuje w filmie MIAZGA !!

http://www.wrzuta.pl/audio/jeDKo1REo...n_de_la_police
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów