The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 30.04.2010, 08:10. Aktualni pracownicy Wisły Kraków: prezes, marketing...
Temat założony w celu uporządkowania dyskusji toczącej się w kilku tematach

Od 1 czerwca Wisła Kraków będzie miała nowego prezesa. Stanowisko piastowane obecnie przez Ireneusza Reszczyńskiego przejmie Bogdan Basałaj, który wcześniej przez cztery lata wykonywał obowiązki "sternika" w krakowskim klubie - informuje "Polska Gazeta Krakowska".

Wszystko wskazuje więc na to, że w Wiśle chcą wrócić do lat świetności. Po Henryku Kasperczaku na Reymonta pojawi się więc Basałaj. To właśnie za kadencji tych panów Białą Gwiazda sięgnęła po jedyny w historii klubu dublet (mistrzostwo i Puchar Polski) oraz toczyła wielkie boje z Parmą, Schalke 04 i Lazio.
Ostatnio edytowane przez KOMINEK : 30.04.2010 o godz. 08:13.
Odpowiedz cytując
Maciuś
bananowy chłopiec

Od: 07.2006

Stary 30.04.2010, 08:30
Nostalgia Cupiala za udanymi czasami swietnosci. Niestety to tylko swiadczy o tym ze klub nie ma zadnego pomyslu na funkcjonowanie. Nastepni w kolejnosci pewnie beda Kosowski, Zurawski i Pater. Az strach pomyslec co bedzie jak sie skoncza poklady osobowe sprzed paru lat.
Odpowiedz cytując
gigant
Joker the Great

Od: 06.2003

Stary 30.04.2010, 08:36
Maciuś napisał(a):Wyświetl post
Nostalgia Cupiala za udanymi czasami swietnosci. Niestety to tylko swiadczy o tym ze klub nie ma zadnego pomyslu na funkcjonowanie. Nastepni w kolejnosci pewnie beda Kosowski, Zurawski i Pater. Az strach pomyslec co bedzie jak sie skoncza poklady osobowe sprzed paru lat.
Cupiał zapobiegawczo zwalniał tak często, że w zasadzie ma teraz niekonczące się zasoby ludzkie, więc tutaj pole manewru ma wyjątkowo wielkie.
90minut.pl o tabeli 2005/2006 napisał(a):
"Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."
Odpowiedz cytując
Pennywise
Member

Od: 02.2003

Stary 30.04.2010, 08:49
Widzę , że w klubie tworzy się grupa "starych dobrych doradców" jak pamiętamy. Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki i podobno mądry Polak po szkodzie, ale nie w tym przypadku.
W temacie B. Basałaja to ciekawe , jaką też wizję rozwoju klubu przedstawił. Możliwe, że sztandarowy postulat to : Wypromować jak najlepiej a zaraz potem sprzedać jak najlepiej ( sarkazm
Odpowiedz cytując
MrÓwA_1906
ULTRA WISŁA

Od: 11.2002

Stary 30.04.2010, 08:50
JJ też ponoć wraca...
Dark Dogs '02 ULTRA WISŁA
Odpowiedz cytując
Marcinnno
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 30.04.2010, 08:55
Szok... Czy to nie Basałaj dogadywał się z Wernerem Licką i przekonywał Cupiała do tego trenera?
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 30.04.2010, 08:56
MrÓwA_1906 napisał(a):Wyświetl post
JJ też ponoć wraca...
Mam nadzieję że to żart(?)
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Stary 30.04.2010, 09:00
Marcinnno napisał(a):Wyświetl post
Szok... Czy to nie Basałaj dogadywał się z Wernerem Licką i przekonywał Cupiała do tego trenera?
nie, to ten jego brat Janusz co jest takiem "fenomenalnym" komentatorem.Bogdan ma chyba większe pojęcie o piłce i zarzadzaniu.Jednak wtedy gdy pracował 7-10 lat temu to były zupełnie inne czasy.Wtedy KUPOWANO najlepszych piłkarzy w lidze a teraz głównie ściaga sie za free.
Ostatnio edytowane przez AYALA : 30.04.2010 o godz. 09:04.
Odpowiedz cytując
tomo
Senior Member

Od: 12.2003

Stary 30.04.2010, 09:13
Dementuje że dementowałem Jurczyński Jerz wraca.
Odpowiedz cytując
LooNatyk
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 30.04.2010, 09:41
wyglada na to ze Cupial dopiero po tylu latach zrozumial, ze wtedy mial wszystko w lidze.. bylismy hegemonem. Potem mu zylka strzelila, i rozpirzyl to wszystko, myslac, ze zbuduje cos mocniejszego. Grubo sie jednak rozczarowal i probuje wrocic do tamtych czasow.

Czy to zle? Hmm sam nie wiem, zobaczymy. Ja do B Basalaja nic nie mam, uwazam nawet ze zna sie na swojej robocie. Caly czas zwiazany byl przez ten okres z pilka, wiec na pewno jest lepszy niz jakis prezes z TF, dla ktorego Wisla to klopot.
Odpowiedz cytując
Zbyychu
Senior Member

Od: 09.2008

Stary 30.04.2010, 10:01
AYALA napisał(a):Wyświetl post
nie, to ten jego brat Janusz co jest takiem "fenomenalnym" komentatorem.Bogdan ma chyba większe pojęcie o piłce i zarzadzaniu.Jednak wtedy gdy pracował 7-10 lat temu to były zupełnie inne czasy.Wtedy KUPOWANO najlepszych piłkarzy w lidze a teraz głównie ściaga sie za free.
e, takie gadanie. Jak się człowiek zna na rzeczy, to się i odnajdzie w takiej sytuacji. Zresztą, różnica między ściąganiem najlepszych piłkarzy a ściąganiem dobrych za free w dużej mierze sprowadza się do skautingu i umiejętności wyczajenia świetnych darmowych piłkarzy (Marcelo, Ba).
A takie bezsensowne różnice można mnożyć, np. można powiedzieć "no tak, wtedy sobie radził, ale teraz to zupełnie inne czasy, będziemy mieli duży stadion", co nie znaczy że będzie to miała sens.
Odpowiedz cytując
Mareq
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 30.04.2010, 10:04
Powinno być ,,marketing'' .
Mam nadzieje , że przyjście nowego starego prezesa , będzie początkiem jakiejś szerszej strategii marketingowej(bez ,,''), tak bardzo potrzebnej w kontekście otwarcia nowego stadionu.
Ostatnio edytowane przez Mareq : 30.04.2010 o godz. 10:07.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Stary 30.04.2010, 10:18
Brakuje jeszcze Hellera czy jak mu tam wtedy były komplet A co do niego to nie mam zdania na razie zobaczymy jak będzie pracował

żartuje
Ostatnio edytowane przez brylant17 : 30.04.2010 o godz. 10:28.
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
martin_6
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 30.04.2010, 10:29
brylant17 napisał(a):Wyświetl post
Brakuje jeszcze Hellera czy jak mu tam wtedy były komplet A co do niego to nie mam zdania na razie zobaczymy jak będzie pracował

żartuje
Ty się nie martw. Do tego klubu każdy prędzej czy później wraca
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas,
Że na drzewach zamiast liści
Będą wisieć komuniści!

UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY!
Odpowiedz cytując
pan Dudi
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 30.04.2010, 10:33
Cytat:
Zresztą, różnica między ściąganiem najlepszych piłkarzy a ściąganiem dobrych za free w dużej mierze sprowadza się do skautingu i umiejętności wyczajenia świetnych darmowych piłkarzy (Marcelo, Ba).
Człowieku, jesteś geniuszem!
Prawą ręką ci pogrożę, zdrajco, a nie lewą

http://inicjatywa14.net/
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 30.04.2010, 10:47
Czyli funadamenty jak były liche tak są nadal. Myślałem,że okres bez prezesa jest czasem kiedy Cupiał szuka dobrego zarządzającego z sznytem i doświadczeniem zdobytym w silnych ligach. Że będziemy mieć osobę obytą,ktora sprawowała jakieś funkcje kierownicze w klubie na zachodzie. Sądziłem,że przyjdzie gość z profesjonalnym spojrzeniem na sprawę. No cóż,mamy coś nader odwrotnego. I tak będziemy taplać się w tym polskim ligowym grajdołku zaścianowym,od zwycięstwa do porażki po przypadkowy sukces w Europie vide. awans do fazy grupowej LE. A to ostatnie nam tylko zaciemni obraz nędzy/. No ale co my możemy poza pisaniem sobie.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
MaG*
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 30.04.2010, 11:03
Skoro już tak wracamy do starego modelu i budujemy 'nowy stary zespół' to może Cupiał rzuci ekstra gotówką na transfery jak za dawnych lat.
Ostatnio edytowane przez MaG* : 30.04.2010 o godz. 11:11.
Odpowiedz cytując
SpoXsteR
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 30.04.2010, 11:03
Cytat:

W kuluarach od dłuższego momentu mówiło się o powrocie Bogdana Basałaja do Wisły. To, że niebawem zostanie on prezesem Spółki Akcyjnej stało się faktem w dniu rozgrywania przez Białą Gwiazdę wyjazdowego meczu ligowego z Piastem.

Nowy (stary) prezes Wisły SA skrywał mocno swój powrót na Reymonta. Jeszcze w minioną sobotę prowadząc na UJ na studiach podyplomowych (Zarządzanie organizacjami sportowymi) wykład o tematyce Struktura i funkcjonowanie spółki Ekstraklasa S.A. oraz Europejskiego Stowarzyszenia Lig Zawodowych faktowi temu zaprzeczył.
Bogdan Basałaj analizując na w/w wykładzie działalność Ekstraklasy SA zwrócił uwagę na słabą infrastrukturę polskich klubów piłkarskich. Zapytano więc go dlaczego za poprzedniej jego kadencji w Wiśle nie dążył do rozwoju bazy treningowej oraz wprowadzenia odpowiedniego szkolenia młodzieży odparł:To, że funkcjonuje boisko treningowe przy nowej hali Wisły jest moją zasługą. Mimo to za największą swoją porażkę (jeśli tak to można nazwać), jaką odnotowałem za swojej poprzedniej kadencji przy R22 uznaję, że nie udało mi się wówczas nakłonić właściciela do zainwestowania finansów w prawdziwe zaplecze treningowe, ale z tego co wiem dorósł on już mentalnie do takiego przedsięwzięcia"

Pan Bogdan Basałaj tłumaczył też zainteresowanym argumenty skłaniające go wówczas do ukarania Olgierda Moskalewicza, a na zaliczaniu prac polegających na stworzeniu biznes planu dowolnej, nowatorskiej inicjatywy sportowej wyróżnił pracę dwóch fanów Białej Gwiazdy, której temat brzmiał :Projekt badania jakości imprezy sportowej organizowanej na Stadionie Miejskim im. H.Reymana przez Wisłę Kraków S.A. z wykorzystaniem metody TEAMQUAL:
http://www.swiatmarketingu.pl/index....d_numer=194463
naznaczając, iż tego typu badania winny być prowadzone we wszystkich klubach ekstraklasy.

zrodlo: SKWK

Ostatnio edytowane przez SpoXsteR : 30.04.2010 o godz. 11:07.
Odpowiedz cytując
SpoXsteR
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 30.04.2010, 11:15
Marcinnno napisał(a):Wyświetl post
Janusz, a nie Bogdan.. i wszystkie te hasla spiewane , transparent byly kierowane wlasnie do Janka
niektorzy z Was po prostu myla te osoby
Odpowiedz cytując
salek
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 30.04.2010, 11:30
Mareq napisał(a):Wyświetl post
Powinno być ,,marketing'' .
Mam nadzieje , że przyjście nowego starego prezesa , będzie początkiem jakiejś szerszej strategii marketingowej(bez ,,''), tak bardzo potrzebnej w kontekście otwarcia nowego stadionu.

Ciężko mówić o jakiejkolwiek strategii marketingowej, gdy w klubie pracuje 2 osoby... sama ma ustawiać tablice, szukać sponsorów, przygotowywać kampanie reklamowe i jeszcze kreować strategie marketingowe? Moim zdaniem nierealne.

Trzeba sobie to wreszcie uśiadomić- nic się nie zmieni...
Odpowiedz cytując
buczo1985
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 30.04.2010, 13:15
Mam nadzieję, że kilka osób przejrzy na oczy i Wisła będzie miała w końcu porządny dział marketingu. Nie rozumiem tylko dotychczasowej polityki, co niby szkodzi na przeszkodzie zatrudnienia kilku kompetentnych osób, mogących zbudować ciekawy zespół? Zwłaszcza, że jak pisze salek w klubie obecnie zatrudnione są 2 osoby. To chyba wyłącznie dobra wola i niechęć do zmian stoi na przeszkodzie, bo nie wierzę, że wobec olbrzymich kontraktów zawodników klubu, nie znajdzie się trochę "drobnych" dla kilku młodych pasjonatów klubu z pomysłami.
What's new?

Odpowiedz cytując
ToTylkoJa
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 30.04.2010, 13:18
a Szula Cupiał nie chce?
Odpowiedz cytując
QBAS
Senior Member

Stary 30.04.2010, 13:39
Po tym jak Kasper wrócił, to już żaden powrót do Wisły mnie nie zdziwi. Choć nie każdy będzie mnie oczywiście cieszył

A o dziale marketingu pisałem już jakiś czas temu. Nie trzeba przecież wcale wielkiej kasy ładować na reklamę, żeby to się kręciło. Wystarczy zatem zatrudnić kilku ludzi z pomysłami, a o Wiśle na pewno mówiło by się więcej i przede wszystkim lepiej. Z pieniędzmi łatwiej o dobry marketing, ale są działania do których dobry pomysł i przede wszystkim wola wystarczą. Pierwszy, który mi do głowy wpadł: skoro trybuny mają być z zewnątrz szare to dlaczego chłopaki z WG nie mieliby się legalnie wyżyć?
Odpowiedz cytując
Żmijka
Forumowiczka z jadem. Nietrującym.

Od: 10.2003

Stary 30.04.2010, 13:48
buczo1985 napisał(a):Wyświetl post
Mam nadzieję, że kilka osób przejrzy na oczy i Wisła będzie miała w końcu porządny dział marketingu. Nie rozumiem tylko dotychczasowej polityki, co niby szkodzi na przeszkodzie zatrudnienia kilku kompetentnych osób, mogących zbudować ciekawy zespół? Zwłaszcza, że jak pisze salek w klubie obecnie zatrudnione są 2 osoby. To chyba wyłącznie dobra wola i niechęć do zmian stoi na przeszkodzie, bo nie wierzę, że wobec olbrzymich kontraktów zawodników klubu, nie znajdzie się trochę "drobnych" dla kilku młodych pasjonatów klubu z pomysłami.
To uwierz.
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 30.04.2010, 14:02
ToTylkoJa napisał(a):Wyświetl post
a Szula Cupiał nie chce?
Szul cały czas dla nas pracuje, dbając o Legię.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
maRgrabkarz
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 30.04.2010, 14:03
Pod artykułami i na forum widzę wiele nieprzychylnych/pesymistycznie nastawionych komentarzy wobec osoby Bogdana Basałaja. Może mi więc w końcu ktoś przedstawić ARGUMENTY przemawiające za tym, że to zły wybór i się tu nie nadaje/nie zasługuje na to stanowisko? Z góry wielkie dzięki.

Bo mam wrażenie, że ludzie automatycznie tworzą sobie w głowach negatywne konotacje Basałaja z Tamtymi czasami rozpierduchy, nie wiedząc sami dlaczego.

Powtarzam, chodzi mi tylko i wyłącznie o tę jedną konkretną osobę.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Stary 30.04.2010, 14:13
Powrót Basałaja odbieram jako kolejny upiorny żart.

Człowiek, który niegdyś pytał retorycznie: "Po co Wiśle podgrzewana murawa?" (przed pamiętnym sezonem i meczami z Lazio), który popełnił mnóstwo błedów, nie zdradził żadnej nowoczesnej wizji prowadzenia klubu piłkarskiego i który po sobie nie zostawił w strukturach i funkcjonowaniu klubu nic trwałego i wartościowego, teraz ma znów nas zbawić?

Ktoś już całkiem upadł na głowę?

Jak Wisła ma być kiedykolwiek profesjonalnym i sprawnie funkcjonującym klubem, skoro jej los ciągle powierzany jest tym samym osobom, które nie potrafią/nie mogą/nie są w stanie myśleć i działać w nowoczesny i profesjonalny sposób? Ciągle taplamy się w tym samym bagienku, konserwujemy ten stan, a potem dziwimy się, że za cholerę nie potrafimy zrobić kroku naprzód.
Odpowiedz cytując
blackluk
Senior Member

Od: 12.2007

Stary 30.04.2010, 15:55
Ja osobiście bardzo się dziwie tej fali krytyki, wielu chyba mylą się panowie Basałaj. Jest to człowiek który kupę lat zajmował sie marketingiem i zna sie na swojej robocie. Myślę że jest to dobry wybór, teraz tylko Pan Mielcarski na Dyrektora sportowego i powinno pomalutku wszystko iść w odpowiednim kierunku.
Odpowiedz cytując
QBAS
Senior Member

Stary 30.04.2010, 16:01
Po cichu właśnie na Mielcarskiego liczę. Z jego come backu najbardziej bym się ucieszył. Facet wie o piłce bardzo dużo, grał w różnych krajach, wie jak to wyglądać wszystko powinno i w którą stronę pchać ten cały wózek. Tylko oczywiście jak miałby działać to musiałby mieć poparcie całego zarządu
Odpowiedz cytując
blackluk
Senior Member

Od: 12.2007

Stary 30.04.2010, 16:13
Wszystko będzie zależeć od tego jaki posłuch będą mieli nowi-starzy pracownicy u P. Cupiała, czy będą umieli przekonać do swoich koncepcji. No i najważniejsza sprawa czy P. Bogusław chce jeszcze raz spróbować "zawojować" Europe. Ja po cichu liczę ze nowy stadion jeszcze raz go do tego zmobilizuje, to człowiek z ogromnym sercem do Wisły i wiem ze bardzo by chciał tylko jest też realista i nie wywali znów dużej kasy bez jakiejś większej gwarancji. Mam nadzieje że sie nie mylę, pisałem o tym juz rok temu ze ten sezon bedzie na przetrwanie, a potem będzie ostatnia próba naszego Bossa.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów