The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Czy masz ochote kopac jeszcze w tym roku
Tak bardzo chetnie (Liga rzadzi Liga radzi Liga nigdy Cie nie zdradzi) 490 57,11%
Prawdopodobnie tak, ale jeszcze nie wiem na 100% 94 10,96%
Wolalbym nie, chyba ze pod partyjnym przymusem 36 4,20%
Nie ma ch.... wole wpierdalac karpia 181 21,10%
Decyzje zostawiam innym i dostosuje sie do niej 57 6,64%
Głosujących: 858. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
flamengista
Piknik

Od: 03.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 02.04.2009, 08:36
Podobny wynik z San Marino osiągnęła by nawet C. pod wodzą niezapomnianego Stefana. Co ja mówię, nawet Tłoki Gorzyce by ich rozjechały, choć nie 10-0.

Reakcja naszych taka, jakby Gołota po ostatniej kompromitacji wszedł do pierwszej lepszej knajpy i strzelił w mordę pierwszego kolesia, który by się mu napatoczył.

Trochę wstyd tak bić słabszego i wyżywać się na nim za poprzednią kompromitację.

Niemniej wynik poszedł w świat, chłopaki poprawili sobie samopoczucie a i dziennikarze Leo odpuszczą. Do następnej wtopy, która jest nieunikniona.

Jakoś zupełnie marginalnie komentują media wyniki naszej grupy - sytuacja jest zła. A dramatyczna to będzie na jesieni.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 02.04.2009, 08:55
Z pierwszą częścią to się zgodzę...Żałosne to że przegrali mecz z rówieśnikami a odgryźli się na dzieciach - jak tak słuchałem Smolarka to racje mają Ci co twierdzili że koleś już dawno temu stracił kontakt z rzeczywistością.
Natomiast ja tam wole tego wkurzającego Benhałera niż lisa w kurniku a czy sytuacja będzie dramatyczna?Tu już bawisz się w nostradamusa w wersji pesymistycznej.9 pkt jest do zdobycia jak nic a to może już dać 2 miejsce.
Pozostają Czechy co grają jeszcze większą kichę niż my ale tamo punkty łatwo pewnie nie będzie.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
SH88
Junior Member

Od: 03.2009

Stary 02.04.2009, 09:24
czy mi się wydaje czy podczas meczu były wyzwiska w kierunku Naszej Drużyny ?
" Wisłę trzeba pier.... "
Odpowiedz cytując
zimiok
Senior Member

Od: 10.2008

Stary 02.04.2009, 09:29
były, poleciały ze strony sektora na którym wcześniej była oprawa
Odpowiedz cytując
Nowohucianin^^
Senior Member

Od: 08.2008

Stary 02.04.2009, 09:29
jakbyś przeczytał trochę do tyłu to byś wyczytał że było śpiewane WTSK itp.... jednym słowem HOŁOTA HOŁOTA KIELECKA HOŁOTA !

Odpowiedz cytując
Dubi
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 02.04.2009, 10:34
SH88 napisał(a):Wyświetl post
czy mi się wydaje czy podczas meczu były wyzwiska w kierunku Naszej Drużyny ?
" Wisłę trzeba pier.... "
rozbawiło mnie zachowanie Szpakowskiego który zaraz po tym wydarzeniu przekonywał ze na stadionie jest fantastyczna atmosfera i głosny doping
szacunek.
Odpowiedz cytując
el Nuero
Senior Member

Od: 02.2009

Stary 02.04.2009, 10:53. Rozważając na spokojnie
Pewnie się narażę zwycięskiej większości, ale niech tam. Plusem jest na pewno okazały wynik (poprawienie bilansu bramkowego i kondycji psychicznej zawodników). Niestety, minusów jest więcej, niekoniecznie wynikających z gry naszych.

1) Minus pierwszy – niekorzystne wyniki w pozostałych meczach (zwycięstwo Irlandii Płn. oraz Słowaków). Pamiętajmy też, że część drużyn jeszcze będzie grała z San Marino (zatem zdobędą kolejne punkty). O pierwsze miejsce będzie bardzo ciężko. Słowacja jest w najlepszej sytuacji – jeśli (jak) wygra z San Marino w czerwcu, to strata jakiegokolwiek punktu przez naszą reprezentację skieruje nas najwyżej do walki o baraże. Na dzień dzisiejszy drugie miejsca w swoich grupach zajmują m.in. Rosja, Chorwacja i Francja – więc powodzenia chłopaki...

2) Minus drugi – wielka niedokładność. Na tle zespołu listonoszy, bankowców, instruktorów fitness i opiekunów trawników nie było tego zbytnio widać, ale niektórzy nasi piłkarze zagrali mało dokładnie, co przy silniejszym rywalu dałoby zupełnie inny wynik. Krzynówek z rzutu wolnego „przekopał trybuny” (jak napisało „z czuba”), Robert Lewandowski zanim strzelił gola, zmarnował dwie - trzy dobre sytuacje, drugi Lewandowski mimo ładnego gola też mógłby poprawić celność (z główki w poprzeczkę przy pustej bramce).

3) Minus trzeci – występ Smolarka. Media okrzyknęły go bohaterem, a ja uważam że był jednym ze słabszych zawodników na boisku i nie dziwię się, że nie chcą go ani w Anglii, ani w Hiszpanii. Przede wszystkim za tak egoistyczną grę powinien być zmieniony jako pierwszy. Owszem, zaliczył asystę przy golu Saganowskiego i zdobył piękną bramkę nożycami, ale resztę jego występu bym przemilczał. „Trzeci gol” Smolarka to zwykły samobój obrońcy który stał przy słupku, a przy strzale Błaszcza wręcz żałowałem, że Smolarek stał na sępa, żeby tylko jemu zaliczono bramkę. Futbol to gra zespołowa, panie Euzebiuszu – trzeba nie tylko kiwać się i dobijać, ale też podawać. W Santander wiedzą o tym od dawna.

Wiem, że zwycięzców się nie sądzi, ale martwi mnie trochę ten hurraoptymizm. Oczywiście cieszę się, że dwie bramki strzelił Boguski (szkoda że nie zdobył hattricka), że Błaszczu zagrał przebojowo i ofiarnie, że pogardzany przez Ben Hakkera Jeleń po raz kolejny udowodnił, że strzelać umie. Jednak oddałbym połowę wczorajszych bramek za skromne 1:0 w Belfaście dla nas...
Odpowiedz cytując
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 02.04.2009, 14:34
Mnie tam gra Smolarka nie przeszkadzała ;] trzy farfocle ale dla czwartej bramki warto było oglądać;]

Jednak rzeczywiście nie jest to piłkarz w świetnej formie. Ale grać potrafi. A nigdzie nie chcą go za charakter i muchy w nosie.

Jakby w bramce wisiał ręcznik to niewiele by się zmieniło;]

Chociaż radio rano informowało, że w miejsce Borubara powołany został Radzio Majdan ;D
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 02.04.2009, 16:14
tofik napisał(a):Wyświetl post
No jesteśmy wielcy. Powieźliśmy amatorów. Samoocena pewnie znowu skoczyła pod sufit
Świadomość tego, że wynik z San Marino niewiele w ocenie naszej Reprezentacji zmienia zaczyna już powoli przebijać się do świadomości niektórych. Brawo, rozgromiliśmy amatorów.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 02.04.2009, 17:31
Znów przyjedzie 11 rzemieślników, z pośród których dwóch umie kontrolować kopniętą piłkę i znów zaliczymy kolejne lanie. Póki co spokój jest,bo bankowcy dali sobie 10 wbić.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
andys
Senior Member

Od: 09.2006

Stary 02.04.2009, 17:41
słowa Cześnika Raptusiewicza z "Zemsty" Fredry: "Znaj proporcją, mocium panie" jak ulał pasują do zachwytów nad wielkim sukcesem naszej reprezentacji ze strony mediów i niektórych kibiców.
Odpowiedz cytując
atomek21
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 02.04.2009, 17:43
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
bankowcy dali sobie 10 wbić.
i kelnerzy i studenci bogatsi niż polskie żaki
Odpowiedz cytując
eye63
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 02.04.2009, 18:31
el Nuero napisał(a):Wyświetl post
...
Narażasz się za błędy w komentowaniu, a nie za to że jesteś w "przegranej mniejszości" jakby odbić Twój retoryczno-zapobiegliwy wstęp.
Po pierwsze - to dopiero połowa drogi, Słowacja może równie dobrze wtopić z Polską, Czechami, Irlandią Płn. itd. To czyste wróżenie z fusów patrząc na to, co się dzieje w naszej grupie.

Po drugie - co do Smolarka, to tak bzdurnego argumentu jak "stanie na sępa" dawno nie słyszałem. A gdyby się odsunął (a łatwe to by nie było, bo Błaszczu palnął konkretnie) i piłka odbiłaby się jakimś cudem od stojącego za Smolarkiem obrońcy i nie wpadła do bramki, to co byś pisał? Zadaniem każdego piłkarza jest wepchnąć piłkę do bramki, choćby czubkiem ch..., liczy się strzelona bramka dla drużyny, a nie to, kto ją strzelił. Kolejna sprawa - jego występ, czy Ty nie rozumiesz, że nam takiego sępa właśnie strasznie potrzeba w drużynie, który potrafi się zabrać z tą piłką, kiwać, itd. Ty myślisz, że Wasilewski, Dudka i reszta to piłkarze, którzy potrafią grać klepą z zamkniętymi oczami? Piszesz dalej, że trzeci gol to samobój i Smolarek nie miał z nim nic wspólnego, rzeczywiście, to obrońcy San Marino wyskoczyli do piłki, doskonale się ustawili i tyłem głowy walnęli w poprzeczkę. Daj spokój. A co do egoizmu, to kiedy trzeba podać, to Smolarek podaje - patrz przywołana przez Ciebie asysta. W porównaniu z takim R. Lewandowskim, to Smolarek grał o niebo lepiej.

Po trzecie, strzał Lewandowskiego z głowy w poprzeczkę, to był istny majstersztyk, przy takim odbiciu się piłki, takiej możliwości złożenia się do strzału, 80% piłkarzy na świecie przyjęłoby piłkę bohatersko na nos lub po prostu na nią nie poszło, a Cycowi wyszedł potężny strzał, prawie jak z nogi.

Hurraoptymizmu nie ma, ale większość tutaj piszących zdaje się chyba popadać w ultrapesymizm, bo nie wiem jak jeszcze inaczej to nazwać.
Fakt faktem - ustrzeliliśmy najwięcej bramek w historii (mam to gdzieś z kim, to są el. MŚ, tutaj podobno nie ma już słabych drużyn). Po drugie, Smolarek strzelił cztery bramki (wg FIFA) i pokazał się piłkarsko z niezłej strony (a siedzi głównie na ławie), więc mam gdzieś, czy ma muchy w nosie, czy kocha inaczej, czy jeszcze coś tam robi. Ma grać w piłkę i strzelać bramki. Wygraliśmy zasłużenie i się z tego cieszmy, cel pozostaje ten sam, a i tak wszystko będzie zależeć od przyszłych spotkań.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 02.04.2009, 20:30
eye63 napisał(a):Wyświetl post
Fakt faktem - ustrzeliliśmy najwięcej bramek w historii (mam to gdzieś z kim, to są el. MŚ, tutaj podobno nie ma już słabych drużyn).
Można i tak
Ale te bramki przy ew. wejściu z drugiego miejsca nie będą brane pod uwagę(odpada najgorsza drużyna), a trzy punkty z San Marino skasują wszyscy.
Szpakowski miał rację - przegrywając z Irlandią praktycznie wypadliśmy z gry. Jedyne co nam pozostaje, to liczenie na cud i (w niektórych przypadkach) skandowanie "Leooo".
Powtórzę - można i tak.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2005

Stary 02.04.2009, 20:39
Cytat:
Szpakowski miał rację - przegrywając z Irlandią praktycznie wypadliśmy z gry.
Nie tragizuj, przed nami jeszcze rewanż. Przy takim ścisku w grupie wszystko może się zdarzyć jeszcze....
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 02.04.2009, 20:53
Vinci napisał(a):Wyświetl post
Nie tragizuj, przed nami jeszcze rewanż. Przy takim ścisku w grupie wszystko może się zdarzyć jeszcze....
Wszystko się może zdarzyć...

Żeby liczyć na uśmiech losu, to najpierw musielibyśmy cokolwiek grać. A nie gramy. Nasza reprezentacja jest tragicznie słaba - bez Brożka i Błaszczykowskiego w formie ofensywnie nie istniejemy. Jeżeli chodzi o defensywę - to już można usiąść i płakać.

10 goli? I jak niby były one zdobywane? Ile z nich zostało zdobytych pod pressingiem, twardym kryciem, a ile jest efektem przewagi w szybkości?

Wszystko może się zdarzyć?
Jasne.
Może nawet kogoś ogramy, ale na pewno nie z taką grą.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
eye63
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 02.04.2009, 21:07
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Wszystko może się zdarzyć?
Jasne.
Można też i tak . W końcu następny mecz gramy za tydzień i na pewno będzie to taka sama gra jak z Irlandią Płn., wszyscy będą bez formy, a Brożek i Błaszczykowski będą dalej kontuzjowani. Dajcie sobie na wstrzymanie, bo widzę trauma wielka Was dopadła. Drużyną pokroju Holandii nie jesteśmy, żeby nie liczyć na uśmiech losu, każdy w naszej grupie musi liczyć na uśmiech losu, bo się trafiła grupa zespołów (nie licząc San Marino) o wyrównanej średnio-słabej formie.
Ostatnio edytowane przez eye63 : 02.04.2009 o godz. 21:10.
Odpowiedz cytując
Ricken
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 03.04.2009, 11:10
Nie wiem czy ktoś zauważył ale kielecki spiker przy pierwszej bramce Rafała pomylił go ze Smolarkiem a stadion pod spikera .Fajne uczucie musiał mieć strzelec.Odnośnie dopingu to te klubowe przeróbki na reprezentacji wychodzą do bani szczególnie chorwackie amici.
Odpowiedz cytując
el Nuero
Senior Member

Stary 03.04.2009, 13:37. Lubie takie analizy
eye63 napisał(a):Wyświetl post
Narażasz się za błędy w komentowaniu...
Dzięki za uwagi. Może nieprecyzyjnie się wyraziłem.

Nie zamierzałem krytykować żadnego z Lewandowskich. Obaj zostawili sporo zdrowia na boisku, zdobyli po bramce i mieli jeszcze okazje na kolejne. I Robert, i Mariusz mogą być zadowoleni po swoim występie. Chodziło mi tu o sytuację, że grając z silniejszym rywalem, mielibyśmy mniej sytuacji, a te stworzone należałoby bezwzględnie wykorzystać. Inna sprawa, że bardzo mi żal strzału Mariusza. "Trochę" niżej i zamiast poprzeczki mielibyśmy fantastyczny strzał w okienko. Szkoda.

Co do Smolarka - zamieszanie z czwartą bramką wynikało może z tego, że w UEFA różnie liczą te samobóje. Pamiętam "petardę" Krzynówka (a nawet dwie - przeciwko Realowi Madryt i Portugalii), kiedy piłka odbijała się od słupka, bramkarza i dopiero wtedy wpadała do bramki. Dlatego uważałem że strzelił 3, a nie 4. Napisałeś, że takiego "sępa" potrzebujemy, bo nie zrobi tego ani Dudka ani Wasilewski. Sam Ebi po meczu przyznał że chciał wbić jak najwięcej. Rozumiem. Moja pretensja polegała na tym, by każdy zawodnik (w tym Ebi) starał się grać dla zespołu przez 90 minut (albo i więcej). Ebi nie zawsze o tym pamiętał, stąd te słowa krytyki.

I na koniec - to dopiero połowa drogi. eye63 - obyś był dobrym prorokiem, a ja żebym się pomylił w 100 % !!! Po prostu nie jestem takim optymistą (i nie tylko ja, co widać po forum). Słowacy mają więcej punktów od Polski mimo że mniej rozegrali meczów, ale masz rację, że w naszej grupie wszystko staje do góry nogami. Jeszcze tylko brakuje remisu San Marino z kimkolwiek.

Z ciekawości zadam ci pytanie. Jak byś typował wynik jesiennego meczu Polska - Słowacja, już z udziałem (w pełni zdrowych) Brożka i Błaszczykowskiego u nas, oraz - w formie u Słowaków - Sestakiem i Hamsikiem? Nie chodzi mi o suchy wynik, ale o samą analizę sił i możliwości. Jak sądzisz, ciężko by naszym przyszła wygrana?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 03.04.2009, 18:39
Leo chyba jednak poleci.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
ToTylkoJa
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 07.04.2009, 10:49
http://mundial.wp.pl/kat,1019539,tit...wiadomosc.html

Cytat:
Nowe, zaskakujące rozwiązanie kwestii nowego selekcjonera reprezentacji Polski przedstawia tygodnik "Piłka Nożna". Zdaniem "PN" całkiem realne jest, że będziemy mieli nie jednego, a dwóch trenerów kadry.

"Piłka Nożna" informuje, że po meczu z Irlandią Północną wysoko postawieni działacze PZPN dzwonili po kraju i prowadzili konsultacje na temat wprowadzenia do reprezentacji Polski... szwedzkiego modelu przed Euro 2012.

Wytypowano już nawet kandydatów, którzy mieliby stworzyć duet co najmniej tak skuteczny jak swego czasu Tommy Soederberg i Lars Lagerbaeck. Wybór padł na Macieja Skorżę, szkoleniowca Wisły Kraków oraz trenera Legii Jana Urbana!

Skorża i Urban nie wiedzą jeszcze o planach PZPN. - Nic mi w tej materii nie wiadomo. Poza tym uważam, że rozkładanie odpowiedzialności na dwóch szkoleniowców nie byłoby chyba najlepszym rozwiązaniem. Zresztą dopóki nie będzie przynajmniej zapytania w tej kwestii, temat dla mnie nie istnieje - stwierdził Maciej Skorża.

Piłka Nożna/WP.PL
do tego jeszcze Czesia Michniewicza i mamy super trio. Zapomniałbym o Stawowym. Czyli kwartet
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Od: 11.2002

Stary 07.04.2009, 10:58
Kwintet, bo nadzorowac to musi Engel Jerzy.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
manson777
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 18.04.2009, 20:25
Fabiański pokazał dziś, nie po raz pierwszy zresztą że nie nadaje się na I bramkarza kadry.
najpierw bramka w krótki róg
potem debilne wyjście przy II bramce poza pole karne
Almunia ma pewny plac przy Fabiańskim
La tierra giró para acercarnos, giró sobre sí misma y en nosotros,
hasta juntarnos por fin en este sueno, como fue escrito en el Simposio.
Pasaron noches, nieves y solsticios; pasó el tiempo en minutos y milenios.
Una carreta que iba para Nínive llegó a Nebraska. Un gallo cantó lejos del mundo, en la previda a menos mil de nuestros padres. [...]

Odpowiedz cytując
maksinho
Senior Member

Od: 01.2007

Stary 26.05.2009, 21:13
Ej a co się dzieje z Bronowickim tym z Belgradu Jakaś kontuzyjka...
Odpowiedz cytując
zieniu.nazawsze
Member

Od: 06.2009

Stary 02.06.2009, 18:24
http://www.sport.pl/sport/1,65025,66...rupowania.html co sie qwa dzieje ?!
Odpowiedz cytując
kreseq
Warszawiak

Od: 11.2003

Stary 05.06.2009, 15:52
Bronowicki prawdopodobnie znowu wyladuje w Legii, chociaz i to nie do konca jest pewne. Ma kilka propozycji z Ekstraklasy i najblizej mu do Polski.

Ludovic Obraniak oficjalnie Polakiem. Teraz tylko zgoda FIFA ( ktora jest formalnoscia bo przypadkow odmowy bylo kilka na kilkaset takich spraw ) i mozna go powolywac. Mam nadzieje ze Leo go sprawdzi jak najszybciej. Jakies 5 minutek w meczu i po ptokach

Skoro Rogera wzieli to i Ludo powinien sie zalapac
Against Modern Football

http://www.zolnierzewykleci.pl/ - Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie.
Odpowiedz cytując
GERO7
Banita

Od: 05.2009

Stary 06.06.2009, 14:18
Beenhakker naprawde nie ma kogo powolywac tylko takie drzewa jak :Rzezniczak czy Wilk , jeszcze Bosacki do kompletu

Krzynowek grajacy na lewej obronie robi wiecej zamieszania sprzodu niz lewy skrzydlowy Wilk
Ostatnio edytowane przez GERO7 : 06.06.2009 o godz. 14:23.
Odpowiedz cytując
Darson
Member

Stary 06.06.2009, 14:27
to niech jeszcze Kaczynski da Obywatelstwo Polskie Jakiemus murzynkowi z legii to nasza Reprezentacja juz bedzie calkiem kolorowa
Odpowiedz cytując
p e t e r
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 06.06.2009, 14:31
TVP jak zwykle "zapomniała", że mimo wszystko całkiem rozsądnym pomysłem jest uwzględnienie w transmisji polskiego hymnu.

Ten mecz to idealna okazja do przetestowania przydatności reprezentacyjnej młodzieniaszka Bosackiego. Dzięki temu Engel mógł pochwalić w studio Lecha za dostarczenie 5 piłkarzy do podstawowego składu.

A Leo bawi się dobrze nawet mimo kradzieży w jego pokoju.
Odpowiedz cytując
Żmijka
Forumowiczka z jadem. Nietrującym.

Od: 10.2003

Stary 06.06.2009, 14:36
A nie mogli tak Rogerowi Polskiego paszportu ukraść ? :|

Mnie się i tak najbardziej podoba rój pszczół przy mikrofonie

Swoją drogą to ciekaw czy rasizm w wykonaniu ludzi o ciemnej karnacji skóry zostanie jakoś "doceniony" przez różne organizacje ...
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów