The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Przybyszewski
Senior Member

Od: 05.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 11.02.2019, 19:27
Najbardziej widać brak Ondraska. Nie ma kto przytrzymać piłki z przodu i każde zagranie to strata.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 11.02.2019, 19:28
Revolver napisał(a):Wyświetl post
Gdzie napisałem, że spodziewałem się, że pojedziemy Górnik? Napisałem, że graliśmy do dupy i tyle. Bo graliśmy.

Pisząc zupełnie pragmatycznie, to też życzyłbym sobie właśnie "spokojnego utrzymania się". O to moim zdaniem gramy. Piszesz, że to nasz cel, a jednocześnie ze stoickim spokojem przyjmujesz totalny wpierrdol od drużyny, która sama jakoś wyjątkowo składem nie powala. Może lepiej odrobinę mniej pokory z Twojej strony.

1. Jasne.
2. Nie wiem czy to akurat miarodajny czynnik. Napisałbym raczej, że Górnik podszedł poważniej do pierwszych 45 minut.
3. W naszej obronie zmienił się tylko Palcic, a i tak zagrali, jakby pierwszy raz widzieli się w życiu na oczy.
Przyjmuję to ze stoickim spokojem bo nie liczyłem na cud, a konkretnie, że:
1) brak gry nie wpłynie na Kubę, Peszko, Pajlicia, Kolara
2) braku doświadczenia na tym poziomie nię będzie widać u młodych
3) braku "normalnego" okresu przygotowawczego nie odczujemy
4) tak jak braku zawodników którzy robili nam grę.

Innymi słowy - byłem realistą. Liczę że z czasem się to zacznie zazębiać.
Ale to nie tak że się nie martwię - może być nerwowo. Co poradzić? Trzeba kibicować i trzymać kciuki.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 11.02.2019 o godz. 19:33.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
RAFi89
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 11.02.2019, 19:29
solny napisał(a):Wyświetl post
Wchodzą jak w masło bo cała drużyna idzie do przodu. Nie wiem po co zresztą bo w ataku pozycyjnym i tak nic nie potrafią. Postawić autobus jak za Carrillo i tyle. Górnik dzisiaj na tym dobrze wyszedł.
Wchodzi jak w masło to praktycznie każdy zespół z którym gramy na wyjeździe. Przypomnijcie sobie spotkania z Śląskiem, Pogonią, Piastem, Arką, Miedzią, z Legią i Lechem wynik fajny ale w defensywie też słabo.
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Stary 11.02.2019, 19:31
Levis88 napisał(a):Wyświetl post
Ciężkie nogi niestety. Trochę czasu jeszcze minie aż odzyskają świeżość - oby do górnej ósemki.
Dokładnie. Wyglądało to jakby cały czas w okresie przygotowawczym zapierniczali bez piłki albo za duże obciążenia i przez to słabe czucie piłki. Ta im cały czas odskakiwała. Przerzuty bardzo niedokładne. Kuba słabo się zaprezentował ale według mnie głównie dlatego że czuł iż nam nie idzie i rzucał się na dryblingi z trzema obrońcami co z góry było skazane na porażkę. Plewkę należy zatrzymać w Wiśle. Nawet biorąc pod uwagę że od przyszłego sezonu będziemy potrzebować młodzieżowca do gry, a widać w nim potencjał i to dość spory. No i bez urazy dla naszych napadziorów ale potrzebujemy dobrej dziewiątki. Szkoda tego Ondraszka jak cholera.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 11.02.2019, 19:33
solny napisał(a):Wyświetl post
Wchodzą jak w masło bo cała drużyna idzie do przodu. Nie wiem po co zresztą bo w ataku pozycyjnym i tak nic nie potrafią. Postawić autobus jak za Carrillo i tyle. Górnik dzisiaj na tym dobrze wyszedł.
Carrillo nie stawiał autobusu, tylko ustawiał linię obrony na 30-50 metrze. Na stoperze mieliśmy dlatego Wasyla z Velezem, bo Velez był jednym z najszybszych w drużynie. Teraz przy Sadloku i Wasylu na tak wysoko ustawioną obronę nie możemy sobie pozwolić.

Szczerze mówiąc, ja bym spróbował Wojtkowskiego w ataku, bo jest zwrotny i szybki, a przy tym jako jeden z niewielu ma zdolność do gry 1 na 1 + fajnie wychodzi do piłki. Jak rozgrywamy w środku, to prawie zawsze brakuje piłkarza do odegrania piłki. Jak jest Wojtkowski, to prawie zawsze taki piłkarz jest i w większości jest to właśnie Kamil.

Ogólnie gramy podobnie jak na jesień. To, ze Górnik nas nakrył taktycznie, nie znaczy, że uda się to innym.
Ostatnio edytowane przez raindog : 11.02.2019 o godz. 19:42.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 11.02.2019, 19:36
RAFi89 napisał(a):Wyświetl post
Wchodzi jak w masło to praktycznie każdy zespół z którym gramy na wyjeździe. Przypomnijcie sobie spotkania z Śląskiem, Pogonią, Piastem, Arką, Miedzią, z Legią i Lechem wynik fajny ale w defensywie też słabo.
Też to miałem zapisać. Pamiętam te straszne mecze ze Śląskiem czy Pogonią, te to były dramatyczne...
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 11.02.2019, 19:54
Pisalem ze potrzeba nam napastnika bo na dzis nie ma nikogo u nas kto bylby gwarantem goli w meczu.Sory ale Kolar....eh no jest taki zawodnik i tyle.Tu trzeba by kogos jednak zakupić bo szykuje sie cieżka walka o górna 8/

a z meczu dzis to bym nie wyciagał zadnych wnioskow oprocz tego ze potrzebujemy napastnika,ten zespól potrzzebuje chwile czasu zeby zaskoczyc i oby to zrobił jak najszybciej,ale na razie spokojnie bez nerwowych ruchow ,i tak trzeba sie cieszyc ze jakos stajemy na nogi.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
fqqs
Member

Od: 12.2011

Stary 11.02.2019, 19:57
nie ma to jak oceniac po jednym meczu... ogarnijcie sie
Odpowiedz cytując
alborn1
Junior Member

Od: 01.2006

Stary 11.02.2019, 20:07
ja napisze tak, to Gornik zagral naprawde dobre zawody widac nowe zakupy to wspore wzmocnie, niektore akcje zabrzan niczym z La Liga
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 11.02.2019, 20:08
Wojtas napisał(a):Wyświetl post
Pisalem ze potrzeba nam napastnika bo na dzis nie ma nikogo u nas kto bylby gwarantem goli w meczu.Sory ale Kolar....eh no jest taki zawodnik i tyle.Tu trzeba by kogos jednak zakupić bo szykuje sie cieżka walka o górna 8/
Jak to dobrze że gramy o utrzymanie...
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Stary 11.02.2019, 20:08
Nikt nie ocenia i nie wyciąga daleko idących wniosków. Po prostu opisujemy obecny stan rzeczy.
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 11.02.2019, 20:09
fqqs napisał(a):Wyświetl post
nie ma to jak oceniac po jednym meczu... ogarnijcie sie
A co mają robić jak w fifie potrafią wygrywać każdą drużyną, min 3 gole na jedno spotkanie?
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 11.02.2019, 20:21
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Jak to dobrze że gramy o utrzymanie...

jak sie nie uda do górnej ósemki to tak trzeba bedzie grać o utrzymanie,ale póki sa punktowo nadzieje ,trzeba wierzyc i korzystać,szanse mamy ale juz ze Slaskiem przegrać nie można.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 11.02.2019, 20:25
....a, co sie tam zmroziłem to moje, plus meczu to zobaczyc Kube oficjalnie w koszulce Wisly.

ogolnie widac ze sie nie czytamy wzajemnie (za wczesnie na to)
Kolar, Drzazga, Plewka, Palcic, Pietrzak wygladali jak Z.Sosnowiec w sobote.
Porazka w srodku, Basza mial chyba krycie indywidualne Zurkowskiego a z Plewka tez Basza z Zabrza robil co chcial.
Pietrzak dramat.
Gornik wygladał o wiele szybciej i świeżej niż my, a kazda pilka prostopadla w nasza obrone to był pojedynek pocisku ze styropianem.
Nasza taktyka wydaje sie prosta, laga Wasyla na ktoreś skrzydlo ...

zobaczymy co to bedzie, imho 2-0 najnizszy wymiar kary
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Szelu_BRW
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2018

Stary 11.02.2019, 20:31
Sławek Peszko bardzo dobry mecz. Było wszędzie. W moich oczach bardzo zaplusował. Najgorzej - Basha... Co mecz te same błędy. Jak dobiegnie do piłki to jest dobrze. Jak przejmie to jest już wow, a jak jeszcze celnie poda, to normalnie jest jakiś cud i generalnie klękajcie narody...
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 11.02.2019, 20:45
Jak na wymienione pół składu to nie było tak źle. Martwi radosna gra bocznych obrońców i Basha snujący się po boisku.

Reasumując: walczymy o pierwszą ósemkę do 30 kolejki, bajki o czymś więcej możemy odłożyć póki co na półkę.

[20/39]
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 11.02.2019, 21:26
Każda z formacji zaprezentowała się dzisiaj słabo, osobiście wyróżnić mogę Sławomira Peszkę, mało się po nim spodziewałem, ale gość wszedł w mecz naładowany i pozytywnie mnie zaskoczył. Zawiódł środek pola, szczególnie Basha, Wisła nie istniała w tym miejscu. Obrona nie umiała wyprowadzić piłki przez dłuższy czas ze swojej połowy. Napastnicy bezbarwni, trzeba szukać jakiegoś wzmocnienia, bo ani z Drzazgą ani z Kolarem daleko nie zajdziemy.

Cieszy natomiast utrzymanie się przy piłce, w tym elemencie pokonaliśmy Górnika, chociaż po naszym początku spodziewałem się najgorszego, potem były jednak momenty, że wyszło nam parę rzeczy, jednak to za mało, żeby nawet zremisować mecz.

Co do Kuby, spotkanie pokazało, że jednak tak łatwo nie będzie jak się niektórym wydawało. Próbował coś szarpać, ale widać jeszcze brak zgrania z kolegami z zespołu. Na wszystko potrzeba czasu.
Ostatnio edytowane przez heoij : 11.02.2019 o godz. 21:39.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Stary 11.02.2019, 21:29
Miejmy nadzieję, że może przyjdzie jeszcze ktoś kreatywny do środka, bo jeśli nie to będą nam odcinać skrzydła i leżymy. Będzie zgranie i powinno być lepiej, ale ktoś z przodu, kto by pomieszał czy strzelił bardzo miłe widziany. A odnoszę wrażenie, że ani Kolar ani Krzysiek to nie 9.
Odpowiedz cytując
irman
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 11.02.2019, 21:32
Panowie, przecież na jesieni mając o niebo mocniejszy skład, w większości meczów, od czasu meczu u siebie z Lechią, graliśmy podobny piach. Aktualnie jesteśmy najbiedniejszą drużyną w lidze, z jednym z najsłabszych w lidze składów. A dodatkowo ten skład został dopiero co zlepiony i przepracował okres przygotowawczy w dosyć przypadkowych warunkach. Po prostu nie może być dobrze. Modlę się o utrzymanie.

Dziwi mnie tylko nasza gra obronna. Niby skład osobowy solidny, niby trzon pozostał, a jak byli tragiczni, tak są nadal.
:/
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 11.02.2019, 22:44
irman napisał(a):Wyświetl post
Dziwi mnie tylko nasza gra obronna. Niby skład osobowy solidny, niby trzon pozostał, a jak byli tragiczni, tak są nadal.
Bo bronią nie tylko obrońcy. Chodzi o umiejętne przesuwanie się po boisku, inteligentne zamykanie stref, podwajanie, przewidywanie i takie tam. Czwórka obrońców - choć dziś bez polotu - bez wsparcia pomocników i napastników w destrukcji nic nie zdziała. Moim zdaniem dziś mecz przegraliśmy dużo słabszym środkiem pola.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 12.02.2019, 06:34
Niestety, ale Plewka z Bashą nadają się do tarcia chrzanu, a nie do zabezpieczania środka pola.
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
Gilbert Azory
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 12.02.2019, 06:55
Bardzo krótko i zwięźle. Oni najpierw muszą się nauczyć biegać w tym samym kierunku w tym samym czasie. Wszyscy, a nie tylko obrona. Tam były takie luki że aż żeby bolały. A w ataku coś się zacznie dziać jak obrona się poprawi. Przejęcie piłki w środkowej strefie poprzez dobre ustawienie działa cuda. Dzisiaj wszyscy biegali jak w Benny Hill.
Odpowiedz cytując
Jay jay
Member

Od: 05.2016

Stary 12.02.2019, 07:05
Gilbert Azory napisał(a):Wyświetl post
Bardzo krótko i zwięźle. Oni najpierw muszą się nauczyć biegać w tym samym kierunku w tym samym czasie. Wszyscy, a nie tylko obrona. Tam były takie luki że aż żeby bolały. A w ataku coś się zacznie dziać jak obrona się poprawi. Przejęcie piłki w środkowej strefie poprzez dobre ustawienie działa cuda. Dzisiaj wszyscy biegali jak w Benny Hill.
dokladnie brak powrotow po stracie pilki przed polem karnym Gornika i absencja napastnika. Plus podejrzewam, ze Wisla nieco zlekcewazyla przeciwnika.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 12.02.2019, 07:10
Ktoś pisał że najwięksi wygrani przygotowań to Palcić i Plewka. Po wczorajszym meczu nie było tego widać. Pierwsza bramka dośrodkowanie ze strony Palcicia druga jego błąd w kryciu. Plewka w środku pola i Basha dramaty jakich mało. Kuba cień zawodnika, Peszko póki miał siłę szarpał . ogólnie blado to wygląda.
W tej kolejce gorzej od nas zagrało tylko Zagłębie Sosnowiec
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 12.02.2019, 07:34
Nie ma co się czarować nasza gra wyglądała bardzo słabo. Drzazga i Plewka nie są obecnie na poziomie ekstrklasowym, dodatkowo ten ostatni zaliczył masę groźnych strat w środku pola co skutkowało jedną z bramek. Widać braki meczów u Kuby i Peszki, pół roku bez gry robi swoje. Standardowo dojdą do formy meczami. Ciekawe czy na następny ze Śląskiem Stolarczyk ustawi zespół pod 4-5-1, bo do 4-4-2 trzeba mieć w środku jednak dwóch kozaków, obecnie mamy jednego dobrego - Bashe. Nawet jeśli nie wskoczymy do pierwszej 8 to o utrzymanie jestem spokojny, chłopaki wcześniej czy później dojdą do formy.

A Pan Królewski musi trochę przystopować i ochłonąć, rzucanie jednego dnia hasłem - gramy o puchary, następnego, że mogą przegrać i 8 meczów z rzędu, nie wydaje się rozsądne.
Odpowiedz cytując
it
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 12.02.2019, 07:43
Górnik przebiegł 117 km, my 111...
To oczywiście nie jest jedyna przyczyna, ale wiele mówi.
Dla Górnika to normalna średnia, Wisła średnio miała ponad 113 km, więc teraz to spadło.
Widać było, że fizycznie Górnik jest lepiej przygotowany, byli zawsze nieco szybsi przy piłce i szybko przechodzili do ataku kilkoma graczami, stąd m.in. było wrażenie wielkiej dziury u nas.
Wyrwa w środku pola i w ataku nie będzie łatwa do zastąpienia.
IMO Ze Śląskiem można jeszcze spróbować zagrać podobnie, ale w następnych meczach z silniejszymi rywalami, trzeba zagęścić środek i zagrać na 1 napastnika.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 12.02.2019, 07:44
Stolarczyk to kumaty gość, więc jestem spokojny o to, że wyciągnie odpowiednie wnioski. Z resztą już jego wypowiedź na konferencji prasowej na to wskazuje.
Fakty są takie, że zarówno Basha jak i Plewka muszą grać, bo zwyczajnie nie ma alternatywy. Dodatkowo Plewka to nasza inwestycja i potrzebuje tych minut. Z każdym meczem powinno to wyglądać lepiej i naprawdę liczę, że tak będzie.
Ze Śląskiem ten środek pomocy trzeba chyba jednak wzmocnić, bo tak naprawdę tam jest autostrada do naszej bramki. W miejsce kogoś z dwójki naszych napastników potrzeba typowego łącznika pomiędzy liniami pomocy i ataku.
Nie wiem czy ten Savicevic jest już gotowy - a jeżeli nie to chyba tylko Wojtkowski.

W każdym razie - czeka nas ciężka walka o punkty ale czas jest naszym sprzymierzeńcem. Aż szkoda, że pierwsza przerwa reprezentacyjna dopiero za miesiąc.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 12.02.2019, 07:47
trzeba wierzyć ze Dejan potrafi grać w środku, szczególnie że Slask ostatni mecz wygrał dzięki postawie srodka pola
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
GBO
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 12.02.2019, 08:03
Bardzo szkoda tego meczu pod kątem PR. Mógł pójść w świat przekaz: Wisła padła ale nie zginęła, wstała z kolan i dumnie wypinając pierś pokazuje lidze że nadal musi się z nią liczyć. Dalo by to jeszcze większego kopa do zakupu karnetów czy koszulek. Liczyłem, że piłkarze myślą podobnie. Tymczasem Górnikowi chciało się bardziej. Teraz koniecznie wygrać kolejny mecz bo inaczej powietrze może zacząć uchodzić.
Odpowiedz cytując
Booze1988
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2018

Stary 12.02.2019, 08:26
Całkowita dominacja Górnika. Byliśmy wolniejsi, za mało agresywni, bez pomysłu na grę. Najbardziej zawiodła defensywa. O dziwo, bo w tej formacji zaszły najmniejsze zmiany. Palcić zbyt dużo nie wniósł do gry ofensywnej, Wasilewski popełniał proste błędy, Sadlok od meczu z Legią na Łazienkowskiej jest cieniem zawodnika z poprzedniego sezonu, a Pietrzak ustabilizował formę na dość przeciętnym poziomie. W środku pola dziura. Plewka niestety nie sprawia wrażenia zawodnika, który może okazać się zbawieniem dla Wisły. Razem z Bashą wczoraj grali bardzo niedokładnie. Drzazga niewidoczny, Peszko coś tam momentami szarpał, ale z upływem minut tracił siły. Błaszczu w pierwszej połowie pokazał parę razy próbkę możliwości, w drugiej już był dobrze czytany przez obrońców Górnika. Kolar niestety nie nadaje się na grę jako jedyny napastnik. Nie ma siły, nie przepchnie obrońcy, nie zastawi się. Reasumując, nie wygląda to zbyt różowo, a Stolar nie ma za dużo czasu, aby poukładać na nowo tę drużynę. Szczęśliwie zdobyliśmy na tyle dużo punktów w pierwszej rundzie, że teraz mamy dosyć komfortową sytuację. W meczu ze Śląskiem na pewno nie będziemy faworytem.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów