The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
ArturBarlinek
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 19.12.2018, 00:13
Vanna ly
A dodatkowo słyszałem o oszustach podszywających się pod firmy noble capital, więc chyba było to weryfikowane.

Sarapata o Głowackim i Brożku: Dziękuję za szacunek do kibiców, wierność barwom, siłę charakteru, wyrozumiałość i klasę. Za stawianie zawsze na pierwszym miejscu dobra klubu. Jesteście Wisłą Kraków. Jej siłą, historią i legendą na zawsze!

Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 19.12.2018, 00:15
Oby to nie był Meresiński 2.0, mam złe przeczucia.

Odpowiedz cytując
Brozinho_23
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 19.12.2018, 00:17
Z TT Towarzystwa Sportowego (chyba nikt nie wklejał):
Cytat:
Przedstawiciele zarządu TS "Wisła" Kraków odbyli spotkanie z potencjalnymi inwestorami. Oficjalny komunikat zostanie przekazany jutro po uzgodnieniu jego treści z drugą stroną.
https://twitter.com/TSWislaKrakow/st...41426718146560
Odpowiedz cytując
JacekFan
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 19.12.2018, 00:18
Registered office address
Blackthorns House 80-82 Dudley Road, Lye, Stourbridge, West Midlands, England, DY9 8ET siedzibą Nobel Capital Partnera Limited, "grubo" wrzuccie na Google mapa za https://beta.companieshouse.gov.uk/company/06564089
Ostatnio edytowane przez JacekFan : 19.12.2018 o godz. 00:22.
Odpowiedz cytując
kotlet06
Member

Od: 07.2009

Stary 19.12.2018, 00:19
Jestem tu od dawna, ale rzadko się udzielam, chociaż codziennie śledzę forum, ale jak nie mam nic konkretnego do powiedzenia to mielę ozorem. I zgadzam się z Gubernatorem. Jontek to jakiś troll, a jego avatar doprowadza mnie do szału. Pomijam, że nie ma nic do powiedzenia w aktualnym temacie. Aha, gdyby ktoś wysyłał mnie do gimnazjum, to zacząłem chodzić na Wisełkę od meczu z Celtikiem.
Ktoś wie kiedy było?
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 19.12.2018, 00:20
kotlet06 napisał(a):Wyświetl post
Jestem tu od dawna, ale rzadko się udzielam, chociaż codziennie śledzę forum, ale jak nie mam nic konkretnego do powiedzenia to mielę ozorem. I zgadzam się z Gubernatorem. Jontek to jakiś troll, a jego avatar doprowadza mnie do szału. Pomijam, że nie ma nic do powiedzenia w aktualnym temacie. Aha, gdyby ktoś wysyłał mnie do gimnazjum, to zacząłem chodzić na Wisełkę od meczu z Celtikiem.
Ktoś wie kiedy było?
tego jubileuszowego co kiaku strzelił na 1:0 czy tego wcześniejszego za czarno-białej telewizji?

EDIT: sory Hristu Chiacu strzelił z Sevillą, z Celtickiem tylko grał
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 19.12.2018 o godz. 00:23.

Odpowiedz cytując
kotlet06
Member

Stary 19.12.2018, 00:21
miało być nie mielę ozorem. Sorry. Trochę poszło Jacka Danielsa
Odpowiedz cytując
Jontek
Member

Od: 12.2018

Pamiętajmy o najważniejszym - jak nie przeleją kasy do 28 to nie zostaną właścicielami i wracamy do myśli o 4 lidze. A jak przeleją to przynajmniej piłkarze dostaną zaległą kasę - należy im się jak nigdy za tę rundę. Gorzej niż teraz nie będzie.

Edit: o który wpis ci chodzi Kotlet? Przesadziłeś z alko na noc?...
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
Delgado
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 19.12.2018, 00:24
Słuchajcie, rozszarpiecie mnie, ale tak sobie myślę, a może te privy suikodena z jadczakiem to nie był wcale fejk?

A jadczak teraz wyparł się, żeby nie kopać się z koniem (zwłaszcza, że publiczne oskarżenie o właścicielach oszustach spowodowałyby gównoburzę w jego stronę) i kręci z nas totalną bekę podając info, że będzie fiesta itede?

PS. Przysięgam, że chciałbym się mylić!!!
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 19.12.2018, 00:25
Jontek napisał(a):Wyświetl post
Pamiętajmy o najważniejszym - jak nie przeleją kasy do 28 to nie zostaną właścicielami i wracamy do myśli o 4 lidze. A jak przeleją to przynajmniej piłkarze dostaną zaległą kasę - należy im się jak nigdy za tę rundę. Gorzej niż teraz nie będzie.

Edit: o który wpis ci chodzi Kotlet? Przesadziłeś z alko na noc?...
aha to teraz kasa dla zawodników do 28?

Odpowiedz cytując
kotlet06
Member

Stary 19.12.2018, 00:25
@jontek
większość. I zmień avatar, bo to cię zdradza, że masz 10 lat max. I to tyle, żeby nie zaśmiecać forum.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 19.12.2018, 00:27
dzollo napisał(a):Wyświetl post
Jest jedno logiczne wytłumaczenie... Pralka lewej kasy a klub piłkarski jest do tego idealny. W takim przypadku sportowo możemy akurat stać całkiem dobrze.
Jest więcej logicznych wytłumaczeń. Kluby kupuje się też w ramach marketingu dużych firm, lub jako zabawki i sposoby auto-promocji (sława, władza) dla miliarderów.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
hors
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 19.12.2018, 00:30
Wyrażę opinię, dla mnie to się kupy nie trzyma, nie wiem, tyle niedomówień. To nie może być normalna firma która ma jakiś obrót i wpisując z zwykłą przeglądarkę będę mógł poczytać jej historię i czym się zajmuje?
Strach lodówkę jutro otworzyć bo nie wiem co wypadnie.
Wierność
Odpowiedz cytując
Jontek
Member

Od: 12.2018

Stary 19.12.2018, 00:31
@LucjuszWielki
"Alalega i Noble Capital Partners kupili Wisłę za symboliczne euro, ale do 28 grudnia spłacą dług licencyjny w wysokości 12,2 mln zł"
https://sport.interia.pl/klub-wisla-...ampaign=chrome

@kotlet dzięki, warto się udzielać na forum, by poznać tak miłych ludzi jak ty
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 19.12.2018, 00:34
Panowie.
Podstawowe pytania:
Co to jest alalaga? Kto tym zarzadza, czym sie zajmuje? Czemu nikt o tym nic nie napisze?
Czemu informatorzy nabrali wode w usta?
Czemu rozgrywa sie jakaś żenująca rozgrywka z utrzymywaniem tajemnicy skoro wiadomo jest że juz klepięte?
Czemu nikt nie drązy tematu?
Czy Janex znów sciemnial odnosnie tej firmy outsorcingowej?

Żart czy ściema?
Odpowiedz cytując
dzollo
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 19.12.2018, 00:37
Arked napisał(a):Wyświetl post
Jest więcej logicznych wytłumaczeń. Kluby kupuje się też w ramach marketingu dużych firm, lub jako zabawki i sposoby auto-promocji (sława, władza) dla miliarderów.
Marketing tak... Gdyby kupiła nas np. Coca- Cola ale w przypadku tego konsorcjum nie ma to raczej sensu. Bo co niby mieliby reklamować? Trzeba wziąść pod uwagę, że każda reklama ma trafić do konkretnej grupy odbiorców. Czy przeciętny widz polskiej ligi będzie potencjalnym klientem dla funduszu i inwestycyjnego z Kambodży? Nie!!! Drugi argument to tak ale raczej jak już ktoś napisał wcześniej jeżeli miliarder jest kibicem danej drużyny co miało miejsce u nas wcześniej... B. C.
Ostatnio edytowane przez dzollo : 19.12.2018 o godz. 00:39.
Czy wygrywasz czy nie.... <3
Odpowiedz cytując
*bART*
Junior Member

Od: 02.2004

Stary 19.12.2018, 00:42
http://www.krs-online.com.pl/msig-5466-104091.html

Hartling, Pietrowski. Hmm...
>>>TS Wisła Kraków&lt;&lt;&lt;
Mistrz Polski AD 2004 !!!
Odpowiedz cytując
Radwi
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2005

Stary 19.12.2018, 00:43
Gubernator napisał(a):Wyświetl post
Jontek nienawidzę twojego avatara...
Jontek ma w avatarze postać z Wiedźmina która nazywała się... Jontek i była mega debilem... dlatego mi też się źle kojarzy

Żeby nie robić offtopu: jestem sceptyczny ale powinnismy patrzeć nowym właścicielom na ręce i zadawać jak najwiecej pytań, drążyć i szukać.. nie może powtórzyć się sytuacja z Meresinskim i Stechertem. Bądźmy czujni!
Odpowiedz cytując
Martineq
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 19.12.2018, 00:44
Wszystko składa się w logiczną całość , warunek nieujawniania nazwy inwestora (ze względu na to , że szczątkowe informacje o spółkach nasuwają sporo wątpliwości , a być może mogłoby wyjść coś co by ten deal ubiło) , brak jednogłośności w ramach TS-u co do sprzedaży , wcześniejsza nieufność zarządu (są tam ludzie jacy są, ale to nie idioci i widzą jaki koń jest) , warunek wpłaty pieniędzy żeby deal doszedł do skutku (boją się , że to przewał jak przy Meresiu). Nie mają wyboru więc zabezpieczyli transakcję transferem pieniędzy i modlą się, żeby ona jakimś cudem doszła do skutku. Ta Kambodżańska część daje jakąś nadzieję , ale zostawiliby aż 40 % tak podejrzanej spółce jak noble capital?
Albo z transakcji nici albo faktycznie pralnia pieniędzy. Może będę coś kombinować ze sprzedażą zawodników , a jednocześnie nie zapłacą (transakcja ma charakter rozwiązujący , a nie zawieszający?).

IMO Szansa, że z tego wyniknie coś naprawdę dobrego i ten Kambodżański inwestor to prawdziwy inwestor to jakieś 10%.
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 19.12.2018, 00:46
Założyłbym temat, 'przeleją czy nie'(te 12 baniek), tyle że nie wiem jak ankietę zrobić.
Jak dla mnie nie ,tyle że nie wiem po co ta szopka jak z Wisły nie da się chyba nic już wycisnąć.Stadion nie nasz, tereny...wiadomo, większość zawodników zaraz ucieknie itp.

Gorzej niż 4 liga nie będzie więc zaśnijmy w nadziei że szwedzko-angielsko-kambodżański konglomerat da nam przynajmniej przetrwanie wyżej.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
maxx304
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 19.12.2018, 00:47
*bART* napisał(a):Wyświetl post

No co? Kupili sobie spółkę, żeby pokazać że mają plany inwestować w naszym kraju
Odpowiedz cytując
AntyMod
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 19.12.2018, 00:49
naprzemian sprawdzam nasze forum z tematym parchów o Nas i naszym SB - dobijamy do ich dna , z dnia na dzien coraz nizej upadamy w merytoryce rozmow ....gratuluje ....Lucjusz , nie pozdrawiam , ale widze ze znow zaczynasz Ty i inni .....najgorzej to dawac wrogom powodow do szydery i zniesmaczenia
Odpowiedz cytując
hors
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 19.12.2018, 00:50
*bART* napisał(a):Wyświetl post

jutro rano wpłacam 5 tyś i zakładam spółkę. Odpowiadam tylko za wniesiony kapitał. Mogę już kupić klub?
Wierność
Odpowiedz cytując
Martineq
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 19.12.2018, 00:51
1q2 napisał(a):Wyświetl post
Założyłbym temat, 'przeleją czy nie'(te 12 baniek), tyle że nie wiem jak ankietę zrobić.
Jak dla mnie nie ,tyle że nie wiem po co ta szopka jak z Wisły nie da się chyba nic już wycisnąć.Stadion nie nasz, tereny...wiadomo, większość zawodników zaraz ucieknie itp.

Gorzej niż 4 liga nie będzie więc zaśnijmy w nadziei że szwedzko-angielsko-kambodżański konglomerat da nam przynajmniej przetrwanie wyżej.
Wygląda na to, że spółkę już mają (zwolnienie Sarapaty) , a więc warunek jest raczej rozwiązujący. Do powiedzmy 28 grudnia są właścicielami Wisły. Są w stanie do tego czasu opchnąć kilku piłkarzy i się zawinąć? Kto wie.
Odpowiedz cytując
caucus
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2018

Stary 19.12.2018, 00:54
No żeby to miało chociaż odrobinę pozytywny skutek, to są dwie opcje:

1. Jakimś cudem Noble i Alelega, dwa anonimowe fundusze, chcą kłaść duże pieniądze na Wisłę, bo tak.
2. To po prostu jakieś przejściowe słupy i zaraz wyjdzie docelowy właściciel, który chce inwestować w klub.

Niestety, zamiast dnia odpowiedzi, mamy dzień kolejnych pytań i atmosfera jest taka sama jak za Meresińskiego i Stecherta. To wszystko mocno śmierdzi. Dziwi mnóstwo rzeczy, choćby entuzjazm Baszczyńskich i Kłosów.
Odpowiedz cytując
Sami
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 19.12.2018, 00:54. JA .......E
PODSUMUJMY:

Wisłę mają przejąć:
60% - Alelega - podobno fundusz z Kambodży, który podobno ma udziały w innych klubach piłkarskich, za którym stoi Ly Vanna - podobno pochodzący z rodziny królewskiej w Kambodży
40% - Noble Capital Partners Ltd z Anglii, za którym ma podobno stać Szwed Mats Hartling (59 lat)

Dyrektorem sportowym ma zostać Polak Adam Beniamin Pietrowski (40 lat), podający się za menedżera, agenta FIFA

TERAZ FAKTY:
O funduszu Alelega ZERO informacji w google. Ly Vanna - szczątkowe informacje. Jest informacja tylko o tym, że kiedyś próbował przejąć pakiet akcji w Genoi, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Podaje się za milionera, ale nikt nie potrafi tego zweryfikować, ma stać za funduszem z Kambodży i niby jest z rodziny królewskiej. Znając egzotyczne realia to za członka rodziny królewskiej może podać się pewnie z 1000 osób...
Jest na legendarnym już zdjęciu "nowych właścicieli", drugi od prawej, obok łysego - Pietrowskiego:
https://www.instagram.com/p/BjaIF9OHOI8/

Filmik gdzie kręci się z prezesem Genoi tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=ap8gxDEooOY

Informacje o tym, że był zainteresowany przejęciem akcji Genoi:
https://www.futbolmarket.eu/2018/03/...from-cambogia/

Ogólnie nie przeszedł pozytywnej weryfikacji we Włoszech i chyba nie uwierzono w jego bajki.
Ale to jest ....
Większe kwiatki wychodzą przy Pietrowskim i Noble Capital Partners Ltd.
Pietrowski, Mats Hartling i to coś z Anglii są ze sobą połączone.

To znaczy:
Pietrowski i Hartling mieli już w Polsce razem spółki: Capital City Markets Sp. z o.o. i East Assets Sp. z o.o. - obie z kapitałem 5000zł (czyli najniższym jakie dopuszcza polskie prawo), obie zarejestrowane na adres Biała 4/81 w Warszawie, czyli w wirtualnym biurze. Obie spółki zaczęły działalność w marcu tego roku.
http://www.infoveriti.pl/osoba-krs/P...d4418a66c.html
http://www.infoveriti.pl/osoba-krs/H...dcae27520.html

Noble Capital Partners Ltd zarejestrowana jest pod Blackthorns House 80-82 Dudley Road, Lye, Stourbridge, West Midlands, England, DY9 8ET, czyli tutaj:
https://pbs.twimg.com/media/DrZHLFdX0AADP5e.jpg

A więc kolejna firma z wirtualnym adresem. Obaj panowie (Pietrowski i Hartling są zatrudnieni w tej firmie). Szwed z przerwami.

Tutaj pojawia się ostrzeżenie, że ktoś podszywa się pod agenta NCP Matsa Harlinga:
http://www.petrofinder.com/virtual_c...id=1708&page=1

Pietrowski podaje się za dyrektora agencji menedżerskiej ABP Sport Management. Jakich piłkarzy mają u siebie to widać tutaj:
https://www.transfermarkt.pl/abp-spo...213.1532505702
Nazwiska nie rzucają na kolana........

W polskich spółkach obok dwóch wyżej wymienionych praw.....ów występuje niejaki Marcin Puchacz. Wygląda na typowego handlarza spółkami.
Mats Hartling jest zarejestrowany również w innych firmach w Angllii. Większość opisów z nich to inwestycje, skup akcji, pożyczki, lombard, inwestowanie w Europie Wschodniej itd. Niestety brzmi to jak bełkot i tania próba naciągania, a nie poważna oferta biznesowa...

PODSUMOWUJĄC:
Kto przejął Wisłę? NIE WIADOMO. Dla mnie wygląda to źle. Ta dwójka - Szwed i Polak wyglądają na typowych cwaniaczków i naciągaczy z pustymi kieszeniami. Po jaki .... im potrzebna Wisła? NIE WIEM.
Niestety, ŻADEN Z PODMIOTÓW NIE WYGLĄDA POWAŻNIE.
Te obiecanki o 130mln budżecie, akademii, transferach... Wsadziłbym to między bajki. No chyba, że ten cały Ly Vanna naprawdę posiada jakiś majątek, ale w tej chwili jest to niemożliwe do zweryfikowania i nic na to nie wskazuje. Chciałbym się mylić, ale dla mnie wygląda to źle.
Teraz już chyba wiadomo dlaczego nazwa "inwestorów" była trzymana w tajemnicy.
Powód: literowka
Ostatnio edytowane przez Sami : 19.12.2018 o godz. 02:53.
"Nie dla ligi, nie dla mody, nie dla żadnego szpanu, nigdy nie zaliczaj nas do stada tych baranów..."
Odpowiedz cytując
Virusman
Senior Member

Od: 10.2005

Stary 19.12.2018, 00:56
Dane i informacje pewnie będą wypływać na bieżąco, za parę dni będziemy wiedzieć więcej. Ja tylko dodam coś do tego co napisał Sami.

Alelega to firma zarejestrowana w Luksemburgu.
https://www.editus.lu/en/alelega-luxembourg-sarl-romba
https://opencorporates.com/companies/lu/B182131

Za dużo o niej nie ma informacji. W 2016 roku ostatnie dokumenty opublikowane na drugiej stronie, z kolei na tej pierwszej jest napisane, że Vanna Ly... to kobieta. Ktoś wstawiał już wiadomości z Włoch. Był tam Vanna Ly mężczyzna i chyba istnieje.

Co ciekawe Alelega prowadzi(ła) działalność W Timisoarze w Rumunii https://www.listafirme.ro/alelega-srl-38634757/ W rejestrze również widzimy nazwisko Ly z tymże... flaga francuska obok wskazuje, że Vanna Ly ma (również) obywatelstwo francuskie.

O Francuzie Vanna Ly łatwiej coś znaleźć https://dirigeants.bfmtv.com/Vanna-LY-4328548/ Firmy Vouban, Axell Informatique i Media Spirit są łatwiejsze do odnalezienia niż Alelega, choć też nie wygląda na to, żeby byli to jacyś giganci. Może ktoś poszpera dalej.

Nie mogłem nigdzie znaleźć koneksji Vanna Ly z kambodżańską rodziną królewską. Może dowiemy się skąd ten kapitał z Kambodży jutro albo pojutrze. Gdyby nie Majchrowski i Jadczak to nie byłoby powodu żeby sądzić, że ktokolwiek związany z Kambodżą inwestuje w Wisłę.
ABG ABG ABG
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 19.12.2018, 00:56
AntyMod napisał(a):Wyświetl post
naprzemian sprawdzam nasze forum z tematym parchów o Nas i naszym SB - dobijamy do ich dna , z dnia na dzien coraz nizej upadamy w merytoryce rozmow ....gratuluje ....Lucjusz , nie pozdrawiam , ale widze ze znow zaczynasz Ty i inni .....najgorzej to dawac wrogom powodow do szydery i zniesmaczenia
G. mnie obchodzi co parchate łby myślą, ich radość nie będzie trwać wiecznie. Już pisałem wcześniej jak wygłada sprawa z nimi przy okazji cytowania Czerepucha.

Napisz coś sensownego, napisz jak widzisz deal, jak oceniasz przecieki, a nie siej belfrowskich przesłań. Ja mam nie komentowac moich odczuć apropos wałka 2.0 bo parchate będą się cieszyć? Chory ty jesteś czy upadłeś na głowę? Przecież wszystko wyjdzie lada moment i co? Przez moje komentarze deal zostanie spalony? Lecz się. W czym masz problem? Że nie łykam tych newsów co 5 minut zmieniających się? Gimbazjum już skończyłeś?
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 19.12.2018 o godz. 01:00.

Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 19.12.2018, 01:09
0
Virusman napisał(a):Wyświetl post
. Gdyby nie Majchrowski i Jadczak to nie byłoby powodu żeby sądzić, że ktokolwiek związany z Kambodżą inwestuje w Wisłę.
Dwie persony które najbardziej nam kibicują
Do przelewu a tymczasem dobranoc.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów