The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 29 23,20%
osłabi 79 63,20%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,60%
Głosujących: 125. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
westersyl
Guest

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 06.02.2011, 13:21
1q2 napisał(a):Wyświetl post
Musisz coś zrozumieć - 'kolega' z którym się sprzeczasz ledwo się nie pociął po Pawle Brożku - nawet marsz żałobny mu zafundował.Jakoś przeżył i znalazł kolejnego idola którego ponoć widział w 2 meczach i który jest 3 razy lepszy niż Błaszczu
Z fanatykiem nie wygrasz, pamiętaj - a tak w ogóle to to że nikt o nim nie słyszał to akurat nic nie znaczy.Jesteśmy w takim miejscu piłkarskiego łańcucha pokarmowego że nie kupujemy zawodników o których ktoś wcześniej słyszał(pomijam pasjonatów którzy wiedzą więcej niż można by było sobie wyobrazić), chyba że to są grajki z naszej ligi.

A tak w ogóle to mam nadzieje że to będzie dobry grajek jak na naszą ligę.
A ty musisz nauczyć się czytać, nie wiem jak ty ale ja nie praktykuję gwizdania na zawodników w trakcie meczów, dla mnie to śmiech na sali ale jak chcecie to gwiżdżcie z kolegom zium ziumem po każdym nie udanym zagraniu Meliksona, wasz styl kibicowania.
Z Błaszczykowskim nie pisałem że Melikson jest 3 razy lepszym piłkarzem, jak widać nie doczytałeś.
Pisałem o umiejetnosciach czysto piłkarskich, takich jak przyjęcie piłki, technika strzału, dopieszczone podania, prowadzenie piłki.

Ferguson powiedział nawet o Rooneyu, jego technika nie jest ważna, liczy się jego serce do gry i to czyni go wielkim piłkarzem. Tak samo jest z Błaszczykowskim i Sobolem.

No i ch** cie obchodzi o czym robię filmiki, to temat transferowy, a ty piszesz 10 razy jak cie się moje filmiki nie podobają, pomijam już to co napisałeś w komentach na YT. Nie oglądaj kanału westersyl, proste.

Całe szczęście że klub nie kupuje zawodników patrząc na przebieg kariery tylko na umiejętności, bo w naszej lidze są przecież tacy którzy wyszli ze szkółki Barcelony, grali tacy którzy byli mistrzami Niemiec, łapali się do młodzieżówki Brazylii, no ale Melikson grał tylko w Izarelu, może to i dobrze bo kluby z europy raczej średnio tam wysyłają swoich skautów, dokoła islamskie kraje nie zakontraktują przecież Izarelczyka, co spowodowało że tak znakomity piłkarz kisił się w tamtejszej lidze tyle czasu.
Moje osobiste odczucie jest takie że z Meliksonem jest jak z Pawłem też bardzo późno osiągnął dojrzałość piłkarską i zanim przestał być tylko talentem minęło trochę czasu.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 06.02.2011 o godz. 13:59.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 06.02.2011, 14:03
1q2 napisał(a):Wyświetl post
(...) a tak w ogóle to to że nikt o nim nie słyszał to akurat nic nie znaczy.Jesteśmy w takim miejscu piłkarskiego łańcucha pokarmowego że nie kupujemy zawodników o których ktoś wcześniej słyszał(pomijam pasjonatów którzy wiedzą więcej niż można by było sobie wyobrazić), chyba że to są grajki z naszej ligi.
Jeśli już jesteśmy przy tym temacie to chyba coś się zaczyna zmieniać bo z naszych ostatnich 6 transferów nie słyszałem nigdy wcześniej tylko o Meliksonie. Dla porównania o zawodnikach, których pozyskiwaliśmy wcześniej nie wiedziałem nic gdyż byli to zazwyczaj ludzie znikąd. Tak więc moim zdaniem coś zaczyna się w naszej polityce transferowej zmieniać in plus.
Ostatnio edytowane przez Arked : 06.02.2011 o godz. 14:06.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
Greeg
Senior Member

Od: 12.2003

Stary 06.02.2011, 14:55
westersyl napisał(a):Wyświetl post
Z Błaszczykowskim nie pisałem że Melikson jest 3 razy lepszym piłkarzem, jak widać nie doczytałeś.
Pisałem o umiejetnosciach czysto piłkarskich, takich jak przyjęcie piłki, technika strzału, dopieszczone podania, prowadzenie piłki.

Ferguson powiedział nawet o Rooneyu, jego technika nie jest ważna, liczy się jego serce do gry i to czyni go wielkim piłkarzem. Tak samo jest z Błaszczykowskim i Sobolem.

No i ch** cie obchodzi o czym robię filmiki, to temat transferowy, a ty piszesz 10 razy jak cie się moje filmiki nie podobają, pomijam już to co napisałeś w komentach na YT. Nie oglądaj kanału westersyl, proste.

Całe szczęście że klub nie kupuje zawodników patrząc na przebieg kariery tylko na umiejętności, bo w naszej lidze są przecież tacy którzy wyszli ze szkółki Barcelony, grali tacy którzy byli mistrzami Niemiec, łapali się do młodzieżówki Brazylii, no ale Melikson grał tylko w Izarelu, może to i dobrze bo kluby z europy raczej średnio tam wysyłają swoich skautów, dokoła islamskie kraje nie zakontraktują przecież Izarelczyka, co spowodowało że tak znakomity piłkarz kisił się w tamtejszej lidze tyle czasu.
Moje osobiste odczucie jest takie że z Meliksonem jest jak z Pawłem też bardzo późno osiągnął dojrzałość piłkarską i zanim przestał być tylko talentem minęło trochę czasu.

Całe szczęście, że klub nie kupuje już (?) zawodników patrząc na kilka filmików na youtubie. Problem polega na tym, że nadal na tym forum są osoby, które będą pisać o Żydzie jako zbawcy Wisły, właśnie na takiej podstawie. Kilka minut kompilacji, może dwa obejrzane na sopcascie mecze i już robi się z anonimowego zawodnika, który nie zapisał na swoim koncie praktycznie żadnego sukcesu zbawcę Wisły.

Dajcie mu choć kopnąć piłkę kilka razy, żeby miał szansę się ośmieszyć albo faktycznie zaprezentować te niebywałe, niespotykane i jakże z rzadka oglądane na naszych ekstraklasowych boiskach umiejętności, a dopiero wtedy będziecie sobie mogli powiesić jego zdjęcia. Koniecznie w antyramie, żeby łatwo było wytrzeć po uprzednio dokonanym akcie Onana ....

No chyba, że okaże się beznadziejny, swoje występy dostosuje do poziomu naszych rezerwowych, a kwitować będzie je mógł jedynie miną jaką uraczył nas na zdjęciach po samym przylocie ... wtedy będziecie mogli pluć i też będzie się łatwo ścierać.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 06.02.2011, 15:05
Greeg napisał(a):Wyświetl post
Całe szczęście, że klub nie kupuje już (?) zawodników patrząc na kilka filmików na youtubie. Problem polega na tym, że nadal na tym forum są osoby, które będą pisać o Żydzie jako zbawcy Wisły, właśnie na takiej podstawie. Kilka minut kompilacji, może dwa obejrzane na sopcascie mecze i już robi się z anonimowego zawodnika, który nie zapisał na swoim koncie praktycznie żadnego sukcesu zbawcę Wisły.

Dajcie mu choć kopnąć piłkę kilka razy, żeby miał szansę się ośmieszyć albo faktycznie zaprezentować te niebywałe, niespotykane i jakże z rzadka oglądane na naszych ekstraklasowych boiskach umiejętności, a dopiero wtedy będziecie sobie mogli powiesić jego zdjęcia. Koniecznie w antyramie, żeby łatwo było wytrzeć po uprzednio dokonanym akcie Onana ....

No chyba, że okaże się beznadziejny, swoje występy dostosuje do poziomu naszych rezerwowych, a kwitować będzie je mógł jedynie miną jaką uraczył nas na zdjęciach po samym przylocie ... wtedy będziecie mogli pluć i też będzie się łatwo ścierać.
Od tego między innymi jest ten teamt aby wyrażać swoją opnie na teamt pozyskanych zawodników, nie muisz się z tym zgadzać co napisałem na temat Maora.
Uważam, że moja wiedza na temat piłki nożnej i tego zawodnika jest wystarczająca aby stwierdzić, że jest to zawodnika z umiejętnościami wystarczającymi aby być czołowym zawodnikiem tej ligi. Jeśli moja opinia stanowi dla Ciebie problem to zmień forum, lub kliknij przycisk "ignoruj" nie będziesz musiał tego czytać.

Zależy kto co dostrzega oglądając dany mecz, zlepek akcji itp, jednym wystarczy wpadająca piłki do siatki jak w przypadku Beto drudzy zaczynają od doszukiwania się premedytacji w zagraniach wyszukują szczegóły, patrzą na zachowania obrońców itp.
Czasami zawodnika nie trzeba oglądać w 10 meczach, wystarczy nawet 1, mając na uwadze poziom drużyny w przypadku Melikosna można być nawet na "tak" widząc sposób w jaki Melikson prowadzi piłkę. Chociażby, nie wiem czy dostrzelicie to że Melikson szuka już jednym okiem napastnika/kolegi z drużyny jeszcze przed tym jak dostanie piłkę. 90% zawodnik w Polsce patrzy na piłkę i skupia się na przyjęciu. Generalnie Maor nawet jak drybluję to jego głowa jest w górze. Patryk ma z tym problem, i jeszcze był taki jeden Konrad Gołoś co znał chyba każdą kępkę trawy na swojej stronie.

Ale przecież ja się nie znam, szkoda tylko, że transfer Beto oglądając filmiki określiłem jako skandal, a umiejętności Łobodzińskiego potrafiłem zmieszać z błotem jeszcze za nim do nas trafił. Moja zabawa w scauta na podstawie materiałów video jak na ten moment jest na plus.

W kierunku Genkowa również kierowałem pozytywne słowa dlaczego wtedy nikt tak zażarcie się nie buntował ? Dla wielu osób problem leży gdzie indziej.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 06.02.2011 o godz. 15:53.
Odpowiedz cytując
Lucas.B
Banita

Od: 09.2010

Stary 06.02.2011, 15:05
Łobodziński, Garguła, Jirsak to zawodnicy w pierwszej kolejności do odstrzału po sezonie, do tego dojdą zawodnicy wypożyczeni - Cikos żeby u nas został musi zagrać tą rundę o klasę lepiej, nie jest to zawodnik prezentujący równą wysoką formę - ma przebłyski nic więcej a to trochę za mało jak na zespół z takimi aspiracjami jak nasz. Ciekawe również jak potoczą się losy Chaveza gdyby nie udało nam się go wykupić po sezonie kolejna rewolucja dotknie formację defensywną lewa, prawa obrona i środek a to przed ewentualnymi występami w pucharach niczego dobrego nie wróży. Z tym, że do tych pucharów trzeba awansować a to po ostatnich występach (3 mecze bez gola) i ogólnej mizerii w grze będzie to trudne - nie wierzę by w przeciągu 2 tygodni nasza gra i dyspozycja poszczególnych zawodników uległa diametralnej zmianie na lepsze. Braki kadrowe nadal są spore w obronie, na skrzydłach i ataku. A bramkarz przyjdzie do nas za darmo na krótki kontrakt.
Odpowiedz cytując
Korbit
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 06.02.2011, 15:29
nowe nazwisko http://futbolnet.pl/wiadomosci/drugi...w-wisle-krakow ciekawe
Odpowiedz cytując
MCX
Senior Member

Od: 06.2003

Stary 06.02.2011, 15:31
Korbit napisał(a):Wyświetl post
Wczoraj pisał o nim zbymak w 'Gdybym był...'
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 06.02.2011, 15:32
żadne nowe, zbymak pisa juz o Nim.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
grzesiek632
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 06.02.2011, 15:35
szprotson napisał(a):Wyświetl post
żadne nowe, zbymak pisa juz o Nim.
Dokładnie.. i coś mi się wydaje że tym " nasze źródła podają " jest post zbymaka..

Więc na razie to szkoda komentować jakichkolwiek dokonań tego piłkarza.

ale czy może to być dla nas wzmocnienie? a na tej formacji potrzebujemy naprawde dobrego piłkarza
Moim zdaniem każdy piłkarz który będzie miał obie nogi sprawne będzie wzmocnieniem tej formacji.. Bo co jeśli Paljic złapie kontuzje? Branco nie jest zbyt przekonujący.
Ostatnio edytowane przez grzesiek632 : 06.02.2011 o godz. 15:40.
"Wisła to nasz nałóg, to nasza heroina
i gdyby nie ONA - świat mógłby się zatrzymać.."

Odpowiedz cytując
Korbit
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 06.02.2011, 15:36
ale czy może to być dla nas wzmocnienie? a na tej formacji potrzebujemy naprawde dobrego piłkarza
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 06.02.2011, 15:41
Musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto ogląda mecze Czernomorca. Nie wiem czy się taki znajdzie.
Powód: i po krzyku :)
Ostatnio edytowane przez tofik : 06.02.2011 o godz. 15:57.
..
Odpowiedz cytując
FredzIo
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 06.02.2011, 15:46
A w innych formacjach już nie potrzebujemy naprawdę dobrych piłkarzy?!

Szczerze zdziwiłby mnie kolejny transfer piłkarza z pola, ale byłaby to miła niespodzianka. Zastanawia mnie też liczba naszych pomocników.Myślę, że w razie sprowadzenia kolejnego zawodnika z pola, transfer z klubu będzie potrzebny. Pozbycie się kogoś z dwójki Łobo, Jirsak byłoby rozsądne. Ja skłaniałbym się ku opcji odejścia Czecha.
Bogusław Cupiał napisał(a):
Kochałem Wisłę, kiedy byłem jej kibicem i kocham dzisiaj, bo to jest mój klub..
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 06.02.2011, 15:48
tofik napisał(a):Wyświetl post
Musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto ogląda mecze Chernomortsa. Nie wiem czy się taki znajdzie.
Blagam, nie dręczcie moich oczu... piszcie nazwy drużyn jakos normalnie...
Czernomorec jesli już a nie Chernomorts.
Karabach a nie Qarabaq
Crvena Zvezda a nie Red Star
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
twardybidon
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 06.02.2011, 15:58
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Blagam, nie dręczcie moich oczu... piszcie nazwy drużyn jakos normalnie...
Czernomorec jesli już a nie Chernomorts.
Karabach a nie Qarabaq
Crvena Zvezda a nie Red Star
No z Azerami to akurat strzał kulą w płot - w Azerbejdżanie używany jest alfabet łaciński i poprawnie jest Qarabağ. Co do reszty pełna zgoda - ludzie piszący rosyjskie czy ukraińskie nazwy "po angielsku" to językowi ignoranci.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 06.02.2011, 16:15
Tak, ale w Polsce piszemy o Karabachu, podobnie jak:
Arsenal Londyn a nie Arsenal London
Real Madryt a nie Real Madrid
Bayern Monachium a nie Bayern Munchen

Przepraszam za OT
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Greeg
Senior Member

Stary 06.02.2011, 18:48
Od tego między innymi jest ten teamt aby wyrażać swoją opnie na teamt pozyskanych zawodników, nie muisz się z tym zgadzać co napisałem na temat Maora.
Uważam, że moja wiedza na temat piłki nożnej i tego zawodnika jest wystarczająca aby stwierdzić, że jest to zawodnika z umiejętnościami wystarczającymi aby być czołowym zawodnikiem tej ligi. Jeśli moja opinia stanowi dla Ciebie problem to zmień forum, lub kliknij przycisk "ignoruj" nie będziesz musiał tego czytać.

Zależy kto co dostrzega oglądając dany mecz, zlepek akcji itp, jednym wystarczy wpadająca piłki do siatki jak w przypadku Beto drudzy zaczynają od doszukiwania się premedytacji w zagraniach wyszukują szczegóły, patrzą na zachowania obrońców itp.
Czasami zawodnika nie trzeba oglądać w 10 meczach, wystarczy nawet 1, mając na uwadze poziom drużyny w przypadku Melikosna można być nawet na "tak" widząc sposób w jaki Melikson prowadzi piłkę. Chociażby, nie wiem czy dostrzelicie to że Melikson szuka już jednym okiem napastnika/kolegi z drużyny jeszcze przed tym jak dostanie piłkę. 90% zawodnik w Polsce patrzy na piłkę i skupia się na przyjęciu. Generalnie Maor nawet jak drybluję to jego głowa jest w górze. Patryk ma z tym problem, i jeszcze był taki jeden Konrad Gołoś co znał chyba każdą kępkę trawy na swojej stronie.

Ale przecież ja się nie znam, szkoda tylko, że transfer Beto oglądając filmiki określiłem jako skandal, a umiejętności Łobodzińskiego potrafiłem zmieszać z błotem jeszcze za nim do nas trafił. Moja zabawa w scauta na podstawie materiałów video jak na ten moment jest na plus.

W kierunku Genkowa również kierowałem pozytywne słowa dlaczego wtedy nikt tak zażarcie się nie buntował ? Dla wielu osób problem leży gdzie indziej.

Oczywiście, że czasem nie trzeba oglądać zawodnika w wielu meczach, ale zazwyczaj pozwala to uniknąć większości transferowych niewypałów.

Nawet zakładając, że jesteś w stanie ocenić po tym, według mnie bardzo skromnym, materiale umiejętności czysto piłkarskie to granie w Wiśle wymaga czegoś więcej. Problematyczną kwestią pozostaje czy dany zawodnik będzie w stanie sprzedać te swoje umiejętności piłkarskie.

I tutaj już nikt mi nie wmówi, że jest w stanie ocenić charakter zawodnika, siłę jego psychiki, czy też najzwyklejszą umiejętność sprzedania swoich póki co niepotwierdzonych atutów na zielonej murawie.

W przypadku zawodnika z Izraela mamy do czynienia z piłkarzem, który może i brylował w swoim poprzednim zespole, ale nie mamy żadnej gwarancji, że będzie czołową postacią u nas. Oczywiście, w przypadku transferów zawodników tego typu, za takie pieniądze do, nie ukrywajmy tego, drużyny takiej jaką w obecnej chwili jest Wisła zawsze będzie obarczone dużą dozą niepewności.

Tylko, że w tym przypadku mamy do czynienia z piłkarzem, który swoich sił próbował już w lepszych zespołach parokrotnie, z jakim skutkiem to już większość tego forum wie. Co według mnie stanowi pewną, dosyć silną przesłankę wpływającą na ocenę jego transferu.

Oczywiście wszystko zweryfikuje boisko i zielona murawa. Dlatego jak napisałem, śmieszą mnie głosy kreujące tego zawodnika na zbawcę Wisły. Obiektywnie tego nie jest w stanie ocenić nikt z nas na chwilę obecną. Czy jest on predestynowany choćby na granie w podstawowym składzie? Ośmielam się stwierdzić, że w naszej obecnej sytuacji kadrowej tak. Ale czy nie czeka go casus Branco bądź Boukhariego? To też jest prawdopodobne.

Co do pozasportowych czynników wpływających na ocenę tego zawodnika ... Hmm ...

Cóż, jaka jest jego narodowość też już każdy wie i niech każdy sobie sam odpowie na pytanie czy Wisła powinna iść tą drogą. Żeby nie być gołosłownym i nie dać szansy nadgorliwym strażnikom moralności, obrońcom tolerancji i miłośnikom akceptacji powiem jedynie iż marzy mi się aby Wisła wkroczyła na ścieżkę jaką podąża pewien hiszpański klub.

Athletic Bilbao jest bodajże czwartym najbardziej utytułowanym hiszpańskim klubem, opierającym się jedynie na piłkarzach pochodzących z kraju Basków. I mam nadzieję, że dożyję momentu kiedy Wisła choć zacznie wprowadzać szczątki takiego systemu. Wtedy nie będzie problemów z zawodnikami innych nacji, gdyż będą sporadycznym dodatkiem, najlepiej dla chłopaków z małopolski a później znikną całkowicie.
Odpowiedz cytując
Antystenes
Banita

Od: 09.2010

Stary 06.02.2011, 19:20
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Tak, ale w Polsce piszemy o Karabachu, podobnie jak:
Arsenal Londyn a nie Arsenal London
Real Madryt a nie Real Madrid
Bayern Monachium a nie Bayern Munchen

Przepraszam za OT
Amika Wronki a nie Lech Poznań
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 06.02.2011, 19:59
Cytat:
niech każdy sobie sam odpowie na pytanie czy Wisła powinna iść tą drogą
Temat był wałkowany już wielokrotnie, odpowiedzi jest prosta: tak Wisła powinna iść drogą ściągania zawodników zagranicznych. W Polsce po prostu nie ma zawodników lub są to tak zwane rodzyny które gwarantują jakiś tam w miarę solidny poziom. Sobiech czy Mierzejewski mają już swoje kluby. Pierwszy z nich kosztował 1 mln euro - według mnie śmiech na sali, fakt jest utalentowany jednak Wojciechowski przepłacił parokrotnie.

Twierdzisz że prawdopodobna jest powtórka z Branko czy Boukharim.
Po pierwsze drugi z nich pokazał umiejętności do których przeciętny ligowiec nigdy się nie zbliży. "zwykły" kibic widzi tylko to że jest wolny, jednak nie wiem czy wiecie ze Boukhari zrzucił kilka kilo i według mnie to może być tzw "transfer wewnętrzny" bo jeśli on przyśpieszy trochę ruchy to będzie grał w pierwszej 11.

Nie ma to jak wiara w transfery, będzie grał jak Branko przecież to nadaję się do jakiegoś kabaretu... ktoś kto wypisuję takie rzeczy nie ma nawet najmniejszego pojęcia na temat dyscypliny jaką jest piłka nożna....nie zamierzam opisywać już zalet Meliksona bo dyskusja z znawcy będą obalać moje argumenty tekstami typu: być może jest słaby psychicznie, być może się nie zaaklimatyzuję, może nie będzie mu smakować polskie jedzenie, może powietrze będzie tutaj gorsze, być może trawa tutaj jest bardziej zielona niż w Izarelu.., być może bramki w Izraelu są o kilka cm większe... co jeszcze ? Szukanie dziury w całym.

Opanujcie się trochę... jesteśmy tak słabym klubem że każdy zawodnik potrafiący przyjmować piłkę, podać celnie i ją prowadzić jest skarbem.

Cytat:
Athletic Bilbao jest bodajże czwartym najbardziej utytułowanym hiszpańskim klubem,
Co do Atlheltic Bilbao: niestety u nas nie panują takie warunki a jeśli nawet chcemy takowe zrobić to przy dobrych lotach może ze jakieś 15 lat ujrzymy tego efekty.
Miłej lektury.
Cytat:
Lezama

Athletic Club Bilbao posiada jedna z najlepszych szkólek pilkarskich w Hiszpanii, jesli nie nawet najlepsza. Wszystkie talenty z klubu podobnie jak i pierwszy zespól, rezerwy oraz druzyny zenskie trenuja na obiektach w Lezama polozonych okolo 10 kilometrów od Bilbao. Jest to jedno z najlepszych i najladniejszych miasteczek sportowych/centrów treningowych w Hiszpanii.

Inauguracja centrum sportowego w Lezamie nastapila w 1971 roku. Osrodek zajmuje powierzchnie 14,760 metrów kwadratowych obejmujacych 4 naturalne pelnowymiarowe boiska (w tym jedno z trybunami na 1500 widzów gdzie gra druzyna rezerw), 2 pelnowymiarowe ze sztuczna trawa, pawilon z boiskiem ze sztuczna nawierzchnia, silownia, budynek glówny, centrum medyczne, budynek obslugi oraz hotel dla zawodników. Oprócz tego do dyspozycji wszystkich przebywajacych na terenie osrodka jest bar oraz parking.

Oczywiscie oprócz samego osrodka kluczem do rozwoju zawodników oraz budowania formy stanowi sztab szkoleniowy. Poza glównym trenerem i asystentem kazda nawet najmlodsza druzyna Los Leones ma w osrodku swoich trenerów przygotowania fizycznego, lekarza oraz masazystów. Ponadto do dyspozycji zawodników sa liczni psychologowie a dla mlodych adeptów pilki noznej równiez nauczyciele gdyz klub nie tylko dba o rozwój fizyczny swoich pilkarzy ale równiez stara sie nie zaniedbac edukacji naukowej mlodych ludzi. Równie istotna rzecza na która klub kladzie szczególny nacisk to oprócz edukacji i kwestii czysto sportowych jest budowanie charakteru i tozsamosci narodowej mlodych Basków.

Oprócz instalacji treningowych w Lezamie, klub utrzymuje jeszcze 13 innych malych centrów rozwojowych w calym Kraju Basków w których moga szlifowac swoje umiejetnosci mlodzi zawodnicy z innych malych klubików rozsianych po calym regionie. Jest to nierozlacznie zwiazane z polityka Cantery stosowana przez Athletic tak wiec klub nie moze sobie pozwolic na pominiecie jednego chocby najmniejszego pilkarskiego talentu.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 06.02.2011 o godz. 20:17.
Odpowiedz cytując
Galonek
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 06.02.2011, 20:19

nie wiem czy wiecie ze Boukhari zrzucił kilka kilo i według mnie to może być tzw "transfer wewnętrzny" bo jeśli on przyśpieszy trochę ruchy to będzie grał w pierwszej 11..
To prawda, chociaż sam ostro szydziłem z Kebaba, to wiosną może być prawdziwym wzmocnieniem.
Odpowiedz cytując
Greeg
Senior Member

Stary 06.02.2011, 20:21
Wklejając informację o centrum treningowym Athletic sam sobie chyba odpowiedziałeś na pytanie czy Wisła powinna iść tą drogą. Oczywiście, że tak, bo któż z nas nie chciałby doczekać takiego ośrodka w Wiśle ? To, że efekty szkolenia będą widoczne najwcześniej za kilka do kilkunastu lat nie jest argumentem zbijającym sensowność takich działań. W dniu dzisiejszym nawet piłkarze pierwszej drużyny nie mają praktycznie gdzie trenować.

O klubie należy myśleć długofalowo i właśnie taką strategię zaimplementować. Jeśli Polacy są drodzy i przepłacani a przy tym nie posiadają choć części umiejętności wielu zawodników z zagranicy to należy dążyć do zmiany tego stanu rzeczy. Wychowankowie to nie tylko inwestycja sportowa, ale też finansowa i marketingowa.

Osobiście pod względem piłkarskim przypadł mi do gustu Boukhari, uważam że w tych kilku spotkaniach, w których wystąpił pokazał elementy wyszkolenia niedostępne dla 95% piłkarzy grających w Polsce. Będzie miał szansę, żeby udowodnić swoją przydatność w tej rundzie, ale sądzę iż będzie mu trudno.

Tylko, że ja nie mam już złudzeń. Jeśli zawodnik taki jak Boukhari, który faktycznie odznacza się relatywnie dużymi umiejętnościami nie gra w pierwszym zespole to znaczy, że są tego przyczyny (choćby kondycja), akurat Maaskant pokazał że do nazwisk nie jest przywiązany.

Problemem w naszej dyskusji jest to, że ja w przeciwieństwie do niektórych nie przesądzam czy zawodnik, o którym wypowiadasz się w samych superlatywach usiądzie na ławce, nie przesądzam też że będzie wiodącym zawodnikiem naszego zespołu. Wskazuje elementy, które mogą mu w tym przeszkodzić podpierając się przy okazji sytuacjami z jego przeszłości, w pewien sposób wzmacniającymi pewną tezę.

Bardzo chciałbym, żebyśmy kiedyś nie musieli uciekać się do zażartej walki o zawodnika z takiego Izraela a zamiast tego po naszym boisku biegał chłopak z mojego osiedla, wytrenowany wcześniej w wiślackiej szkółce. Może gdybyśmy mieli trenerów i warunki to taki Mączyński mógłby potrenować po godzinach i zamiast rozbijać się po mieście samochodem grałby teraz u nas na odpowiednim poziomie zamiast wylądować w Łodzi.
Odpowiedz cytując
Flow
Junior Member

Od: 01.2011

Stary 06.02.2011, 20:23
Dziwne jest to, że Boukhariego większość skreśliła po jednej rundzie, w której grał nieprzygotowany fizycznie i z nadwagą. Nikt nie wymienia go w swoich ''typach'' na pierwszą 11, a dla mnie to on może na wiosne nam prowadzić gre.
''Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów''
Odpowiedz cytując
snyrting
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 06.02.2011, 20:28
Zaciekawił mnie dzisiejszy news dotyczący meczu Młodej Wisły. Bramki strzelili m.in. Jacek Pawłowski i Marcin Staszewski.
Czy ktoś mógłby potwierdzić, że to o tych panów chodzi?
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=10865
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...i,12860,249218

Zapomniałem o linku do newsa: http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...sko_w_wiedniu/
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Stary 06.02.2011, 20:33
snyrting napisał(a):Wyświetl post
Zaciekawił mnie dzisiejszy news dotyczący meczu Młodej Wisły. Bramki strzelili m.in. Jacek Pawłowski i Marcin Staszewski.

Zapomniałem o linku do newsa: http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...sko_w_wiedniu/
Tak dokładnie o tych.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 06.02.2011, 20:39
Antystenes napisał(a):Wyświetl post
Amika Wronki a nie Lech Poznań
Trafne spostrzezenie
tak na marginesie to chyba powinnem zmienic jezyk klawiatury... ale niewiem jak
A wracając do polityki to chyba za bardzo europejska nam sie Wisełka robi bo mimo wszystko ze nie jestem przeciwny to czy naprawde tak ciezko znalesc ciekawego polskiego piłkarza ?

Personel tez nam powoli sie zmienia bo wielce prawdopodobne jest zatrudnienie kilka osób z Rumuni tylko czekamy na referencje i pozwolenia na prace...Maja za soba wystepy w Niemczech i Angli wiec gwarantuja wysoki standart i sa tansi niz Polacy . Dziwne ze jeszcze na oficjalnej nic niema
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 06.02.2011, 20:43
Wklejając informację o centrum treningowym Athletic sam sobie chyba odpowiedziałeś na pytanie czy Wisła powinna iść tą drogą. Oczywiście, że tak, bo któż z nas nie chciałby doczekać takiego ośrodka w Wiśle ? To, że efekty szkolenia będą widoczne najwcześniej za kilka do kilkunastu lat nie jest argumentem zbijającym sensowność takich działań. W dniu dzisiejszym nawet piłkarze pierwszej drużyny nie mają praktycznie gdzie trenować.

O klubie należy myśleć długofalowo i właśnie taką strategię zaimplementować. Jeśli Polacy są drodzy i przepłacani a przy tym nie posiadają choć części umiejętności wielu zawodników z zagranicy to należy dążyć do zmiany tego stanu rzeczy. Wychowankowie to nie tylko inwestycja sportowa, ale też finansowa i marketingowa.

Osobiście pod względem piłkarskim przypadł mi do gustu Boukhari, uważam że w tych kilku spotkaniach, w których wystąpił pokazał elementy wyszkolenia niedostępne dla 95% piłkarzy grających w Polsce. Będzie miał szansę, żeby udowodnić swoją przydatność w tej rundzie, ale sądzę iż będzie mu trudno.

Tylko, że ja nie mam już złudzeń. Jeśli zawodnik taki jak Boukhari, który faktycznie odznacza się relatywnie dużymi umiejętnościami nie gra w pierwszym zespole to znaczy, że są tego przyczyny (choćby kondycja), akurat Maaskant pokazał że do nazwisk nie jest przywiązany.

Problemem w naszej dyskusji jest to, że ja w przeciwieństwie do niektórych nie przesądzam czy zawodnik, o którym wypowiadasz się w samych superlatywach usiądzie na ławce, nie przesądzam też że będzie wiodącym zawodnikiem naszego zespołu. Wskazuje elementy, które mogą mu w tym przeszkodzić podpierając się przy okazji sytuacjami z jego przeszłości, w pewien sposób wzmacniającymi pewną tezę.

Bardzo chciałbym, żebyśmy kiedyś nie musieli uciekać się do zażartej walki o zawodnika z takiego Izraela a zamiast tego po naszym boisku biegał chłopak z mojego osiedla, wytrenowany wcześniej w wiślackiej szkółce. Może gdybyśmy mieli trenerów i warunki to taki Mączyński mógłby potrenować po godzinach i zamiast rozbijać się po mieście samochodem grałby teraz u nas na odpowiednim poziomie zamiast wylądować w Łodzi.
To nie jest temat na temat zmian jakich trzeba przeprowadzać w polskiej piłce, o bazie treningowej też jest osobny temat. Powiem tylko tyle że zdaniem Basałaja jakoś teraz miało ruszyć coś w kwestii bazy, miałby być jakiś projekt czy coś takiego, Będą to raczej trzy boiska na których będzie mogła trenować pierwsza drużyna i mesa.
Zrozum że celem naszego klubu jest LM, Mistrzostwo Polski, tutaj nikt nie będzie czekał aż być może za 15 lat wyprodukujemy pierwszych piłkarzy. Melikoson, Genkow, Jalies to według mnie bardzo dobre rozwiązania. Na TVP mecz polskich ligowców którzy biegają za piłką którą operuje drużyna Mołdavi, wybacz mi że nie będę oglądał talentów z Polski których tak wielu tutaj preferuję, do wyboru mam jeszcze mecz Interu z Romą.
Według mnie wszyscy 3 wspomniany piłkarze wzorem Interu, sprawdzą się podobnie jak Snejder,Milito, Lucio, zachowując proporcje.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 06.02.2011 o godz. 20:47.
Odpowiedz cytując
bearex
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 06.02.2011, 20:49
snyrting napisał(a):Wyświetl post

Ten Pawłowski to nasz piłkarz jeśli się nie mylę.
Podpisaliśmy go bodajże w lecie.
Nawet strzelił wtedy bramkę w sparingu 1 zespołu
Odpowiedz cytując
speedfashion
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 06.02.2011, 20:49

...
Zapewne wiele osób (bo na pewno ja) może "przetrawić" tych obcokrajowców, ale pod warunkiem, że rozpoczniemy solidne szkolenie młodzieży. Doświadczeni zawodnicy (np. Boukhari) mogliby pomagać w treningach itp. Też chciałbym iść kiedyś na mecz i widzieć z trybun naszych chłopaków, którzy wychowali się w określonych wartościach itp. Niestety przez lata zaniedbań takie gadanie to póki co utopia.

Sęk w tym, że obcokrajowcy powinni zagwarantować jakiś awans sportowy, poprawę marki, wizerunku itp. A czy na to się zanosi, to inny temat.
Odpowiedz cytując
willow
a.k.a. morgenes

Od: 11.2002

Stary 06.02.2011, 20:53

Oczywiście, że Wisła powinna iść tą drogą , jestem pewien, że również westersyl, wklejając tę informację, to miał na myśli. Tyle, że to perspektywa kilkunastu lat i to pod warunkiem, że zaczniemy ten projekt wprowadzać w życie już! Natomiast dyskusja toczy się o tym co jest tu i teraz - chyba, że źle zrozumiałem, ale nie sądzę. A tu i teraz, gdybyśmy chcieli grać zawodnikami z małopolski, to i w małopolskiej lidze byśmy wylądowali. Regionalnej.
Potrzeba sprowadzania zawodników z zagranicy jest spowodowana sytuacją, w jakiej znalazła się polska liga. Nikt rozsądnie myślący nie będzie wywalał milion euro za polskiego zawodnika, który ma problem z kopnięciem prosto piłki. Z taką kwotę możesz mieć dwóch obcokrajowców z umiejętnościami technicznymi, o jakich naszym gwiazdkom nawet się nie śniło. Jeśli natychmiast nie będą rozpoczynane w klubach projekty własnych szkółek piłkarskich z odpowiednią, doświadczoną kadrą szkoleniową, a nie trenerami w-fu, to takie jaja czekają nas w perspektywie najbliższych kilkunastu lat.

Co do Meliksona - nikt rozsądnie myślący (mam nadzieję) na podstawie youtuba nie pokusi się o jednoznaczną ocenę Jego przydatności w Wiśle, nie mniej Jego umiejętności dają nadzieję na to, że powinien być podstawowym piłkarzem naszego klubu.
"Gdy wracam do domu i się zamyśle, myślę o Wiśle..."
K.I.Gałczyński

"I skończył się mecz w Londynie i tak i to jest prawda!!!..."
Odpowiedz cytując
arrosmay
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 06.02.2011, 21:34
A tak w ogóle to patrząc na sparingi naszym najlepszym transferem tego okienka jest.....Sebastian Czapa
Odpowiedz cytując
zim zum
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 06.02.2011, 22:25
Sobie jaja jakieś robisz ? Dostajesz ignora twoje pojęcie na temat piłki nożnej to mniej niż zero. Chodziło mi to, że w klubie można ściągnąć 3 zawodników do każdej formacji i każdy z nich może stanowić o sile drużny, jeśli myślałeś że oni będą grąć na takim poziomie jak wymieniona trójka z Interu to jesteś naprawdę nie normalny. Jeśli nie widzisz różnicy w jakości ściąganych piłkarzy w tym okienku a w poprzednim to również proponuję się zastanowić nad tym co robisz w tym temacie.

Tak na marginesie w dobrych klubach grają ci piłkarze z Izareala.
Ekspercie cytujesz i odpowiadasz zupełnie nie na temat. Z twoim śmiesznym porównaniem chodzilo mi o to, że nagle Jaliens będzie w OE jak Lucio i zdobędzie kilka bramek po wejściach ofensywnych(on tak w ogóle gra skoro w ponad 250 spotkaniach zdobył raptem 13 goli ?), Melikson nagle będzie strzelał i podawał jak Sneijder (skoro w całym życiu zdobył 27 goli w spotkaniach ligowych) i na koniec Genkow będzie jak Milito ładowałbramkę za bramką.

Dalej nie odniosłeś się do inwigilacji ligi izraelskiej. skąd w takim razie tylu zawodników w zagranicznych klubach ? w tym nawet chlesea.

Nie wiem jaki masz w tym interes ale na siłę wmawiasz ludziom, że liga Izraelska to zaścianek świata. Nikt w Europie, ba nawet w Izraelu nie wypatrzył takiej perły jak Melikson, nagle przyjechali działacze Wisły i zabrali go stamtąd i utarli nosa całemu światu. Poważne europejskie kluby maja skatuów, którzy biegają nawet po lasach w Afryce, a ty insynuujesz tutaj takie zaniedbania w Izraelu.

Dla mnie transfer Sivakova nie różni się wiele od Boukhariego. Bo i jeden i drugi był niechciany w swoim klubie. Jedyna różnica jest taka, że ten pierwszy cos tam gdzies w Europie pograł, a ten drugi może mieć przebieg kariery jak Matusiak, bo jest dużo analogii. Według Ciebie mamy się podniecać każdym kto tu przyjdzie, bo od razu poziom nam wzrośnie. Ja uważam, że w naszej sytuacji znalezienie dobrego zawodnika zagranicznego to tylko kupa szczęścia w przypadku wyszukaniu bardzo młodego gościa, który akurat wypali. I nie uważasz, że poziom Branco znaleźlibyśmy gdzieś w ME ?

Nie rozumiem czemu ktoś kasuje posty.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów