The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
63.5 Kg
Senior Member

Od: 06.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 11.04.2015, 19:16
KrzychooR napisał(a):Wyświetl post
Info telefoniczne?
Na domowy dzwonili...
Odpowiedz cytując
dmc
Member

Od: 10.2014

Stary 11.04.2015, 19:26
O Barientosie mało kto pisze a koleś ma bardzo duzy potencjał jak na naszą ligę.

Żeby tak jeszcze Semira zatrzymac.....
Odpowiedz cytując
darotsok73
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 11.04.2015, 19:30
Na meczu stałęm pod samym dachem , obok prasowej. Doping z C tradycyjnie przeciętne " mruczando" . Pare zrywów ale TO NIE TO. Goście lepiej słyszalni , Stwierdzam fakt. Sportowo? Powiem tak ,nasi kopaczersi wyganiają ze stadionu kibiców. Jak widać po frekwencji skutecznie. Dudka ( dziwne ,bo dobry w Białymstoku) ,Uryga, BROŻEK, nie wspomnę o R. Boguskim. Nic nie wnoszą ,ławka lub nawet trybuny. Skończcie ze sprowadzaniem murarzy bo mamy nie gorszych wychowanków. Przynajmniej wiem że będą gryżli trawę a nie czekali przelewów na konto i jęczeli po wejściu barkiem rywala. Powtarzam ,za rok strefa spadkowa i frekwencja jak u garbatych. Chciałbym się mylić ale wspomnicie moje słowa. Najlepszy Wiślak? STILIĆ. Wczoraj było widać co nas bez niego czeka. Ale spokjo ,na pewno mamy już jakiegoś kolesia z Samoa lub Namibii upatrzonego. Na pewno nie jest jego zastępcą , , nie żle wczoraj grający Barientos
Ostatnio edytowane przez darotsok73 : 12.04.2015 o godz. 07:25.
Jeśli ktoś nie rozumie, w jakim klubie gra i dla kogo, to niech stąd lepiej odejdzie i nie zawraca głowy - mówi ostro były piłkarz "Białej Gwiazdy", MAREK MOTYKA
Odpowiedz cytując
dmc
Member

Od: 10.2014

Stary 11.04.2015, 19:39
Brożek najlepszy strzelec w lidze, zresztą wczoraj z piłek od naszych obrońców czy bramkarza, czyli na aferę do przodu przyjmował po walce i tworzyły się dobre okazje, więc już tak z nim nie przesadzajcie, chyba, że wolicie Jankowskiego.

Najgorzej to wyglądało jak nasi nie potrafili piłki od bramki wyprowadzić a Górnik to robił z wielkim spokojem. Tak samo z strefami bocznymi w ataku, Górnik mnóstwo miejsca a Nasi metra wolnego nie mogli znaleźć. Szkoda, że tak późno się obudzili, bo od tej pory mieliśmy wiele setek a Górnik jedną jeszcze z przypadku.

Donald to mógł wczoraj z 5 bramek strzelić, ale wyszło co wyszło.
Odpowiedz cytując
fialo
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 11.04.2015, 19:58
darotsok73 napisał(a):Wyświetl post
Na meczu stałęm pod samym dachem , obok prasowej. Doping z C tradycyjnie przeciętne " mruczando" . Pare zrywów ale TO NIE TO. Goście lepiej słyszalni , Stwierdzam fakt. Sportowo? Powiem tak ,nasi kopaczersi wyganiają ze stadionu kibiców. Jak widać po frekwencji skutecznie. Dudka ( dziwne ,bo dobry w Białymstoku) ,Uryga, BROŻEK, nie wspomnę o R. Boguskim. Nic nie wnoszą ,ławka lub nawet trybuny. Skończcie ze sprowadzaniem murarzy bo mamy nie gorszych wychowanków. Przynajmniej wiem że będą gryżli trawę a nie czekali przelewów na konto i jęczeli po wejściu barkiem rywala. Powtarzam ,za rok strefa spadkowa i frekwencja jak u garbatych. Chciałbym się mylić ale wspomnicie moje słowa. Najlepszy Wiślak? STILIĆ. Wczoraj było widać co nas bez niego czeka. Ale spokjo ,na pewno mamy już jakiegoś kolesia z Samoa lub Namibii upatrzonego. Na pewno nie jest jego zastępcą , , nie żle wczoraj grający Barientos
W każdym poście się dopierdalasz do sektora C, dopingu itd. ? Masz w tym jakiś cel ? czujesz ulgę jak przelejesz ten jad na klawiaturę ? Akurat o dziwo mlyn wczoraj bardzo ładnie nabity, jak na przedmeczowe przewidywania i doping nienajgorszy wiec skończ .......ic. Górnik na wyjeździe to najlepsza bodaj ekipa w PL wiec jak przyjadą w 2 paki to jasne ze się będą przebijać ze swoimi melodyjnymi przyspiewkami, ktorych nie mamy w repertuarze, szczególnie ze stadion w dopingu nie pomaga.

Najlepszym podsumowaniem Twojego ........... postu jest fakt, że piszesz, że Ci się Dudka w Bialymstoku podobał. Szkoda tylko że Dudka w Białymstoku nie grał za kartki.
Ostatnio edytowane przez KOMINEK : 12.04.2015 o godz. 11:16.
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly

Listen fucking stars - you're breaking our hearts!!
Odpowiedz cytując
63.5 Kg
Senior Member

Od: 06.2003

Stary 11.04.2015, 20:21
dmc napisał(a):Wyświetl post
O Barientosie mało kto pisze a koleś ma bardzo duzy potencjał jak na naszą ligę.

Żeby tak jeszcze Semira zatrzymac.....
Jak dla mnie gość wygląda lepiej jak schodzi do srodka..
Odpowiedz cytując
lazy
Senior Member

Od: 10.2003

Stary 11.04.2015, 21:03
raindog napisał(a):Wyświetl post
Czytaliście pomeczowe wypowiedzi? Strasznie mało w nich sportowej złości... Jest raczej - tak miało być.

Nie, nie sugeruję spisku, a myśl - ten mecz był ustawiony - wyrażała podsumowanie obrazu meczu.

Dla mnie głównym problemem tego meczu był brak pressingu. Górnik atakował na naszej szesnastce, a my czekaliśmy na nich na 50 metrze i nikt nie podbiegł dalej. Nie było żadnej agresji - po prostu nieustanne truchtanie i myśl - piłka parzy.
Cóż, ja miałem wrażenie że w tym tygodnu przeszli ciężkie zgrupowanie kondycyjne, albo zjedli po 2 kg pierogów przed meczem. Skutek podobny... zbyt wolno, niedokładnie, bez zaangażowania...

Barrientos powinien grać w środku - za Gargułe na przykład.

I jeszcze nasi "Zmiennicy" - Jankowski i Stępiński - to już któryś mecz jak wchodzą z ławki i nie pokazują kompletnie NIC. Może lepiej sięgnąć po juniorów? Ryzyko niewielkie a może coś zaskoczy.
c.d.n.
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 11.04.2015, 21:09
piotek napisał(a):Wyświetl post
Tylko jakimś dziwnym trafem wszystko szło stroną Sadloka, a nie jego...
Jak Burliga najlepiej gra w przodzie, to niech gra na skrzydle.
Czyli sam potwierdziałeś to co mowie. Szlo stroną Sadloka bo Jovic zwyczajnie się nienadaje.
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Stary 11.04.2015, 21:15
silver03 napisał(a):Wyświetl post
Mieszaj dalej, ciekawą masz receptę na sukces. Głowacki ostatnio bierze się za rozgrywanie, więc dajmy go na środek pomocy, bo czemu nie? I na tej samej zasadzie będziesz pchał Burego na skrzydło. Genialne.

W sumie Sadlok też potrafi zagrać ofensywnie, na skrzydło go!

Czekaj .. Głowacki ostatnio bramke strzelil, nie ? Do ataku go ! Gumis tez tam się nada, bo wysoki jest i będzie zgrywać do Glowackiego.
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 11.04.2015, 21:23
Fugiel napisał(a):Wyświetl post
Czyli sam potwierdziałeś to co mowie. Szlo stroną Sadloka bo Jovic zwyczajnie się nienadaje.
chyba go nie zrozumiałeś, wszystkie akcje Górnika szły lewą stroną, bo na prawej Jović wszystko kasuje, przypominam, że to obrońca, a nie pomocnik, fakt w ofensywnie wiele póki co nie daje, ale przede wszystkim ma bronić, a w tym jest dużo lepszy od Burligi
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 11.04.2015, 22:23
Górnik też skupiał się głównie na atakowaniu lewą strona ze względu na lewego-środkowego Żemło.
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 11.04.2015, 22:42
sevenheaven napisał(a):Wyświetl post
chyba go nie zrozumiałeś, wszystkie akcje Górnika szły lewą stroną, bo na prawej Jović wszystko kasuje, przypominam, że to obrońca, a nie pomocnik, fakt w ofensywnie wiele póki co nie daje, ale przede wszystkim ma bronić, a w tym jest dużo lepszy od Burligi
O to mi właśnie chodziło, chociaż faktycznie dwuznacznie to napisałem.

Silver, jasne że tak, ale z Jagą Jovic też wyglądał dużo lepiej (chociaz tam też koncentrowali się na Burlidze). Niemnij w mojej ocenie Słoweniec wygląda w destrukcji dużo lepiej niż Łukasz.
Burliga kojarzy mi się z chaotycznością. Tu wygra przebitkę, tam drugą i nagle strzela gola, ale niemal zawsze mam wrażenie, że to efekt szczęścia. Spróbowałbym znowu z tym skrzydłem.

Szkoda tego remisu... Niby odrobiliśmy punkt do Jagi, Śląska i Legii, ale mogło być zdecydowanie lepiej. Zobaczymy jeszcze Lecha, chociaż w sumie to niech wygrają, Legia już się gotuje, ciekawe co się z nimi stanie, jak stracą lidera.
Ostatnio edytowane przez piotek : 11.04.2015 o godz. 22:47.
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 12.04.2015, 00:53
Stępiński to katastrofa jakaś. Nie powinien nigdy więcej grać ani minuty
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 12.04.2015, 01:23
Jovic mnie bardzo zaskoczył.

Był reklamowany jako ofensywnie grający obrońca jak przychodził.

A gość to po prostu typowy plaster, ciężki do przejścia - praktycznie w każdym meczu wyłączał z gry skrzydłowego drużyny przeciwnej.

Ale w konstruowaniu ataków jak narazie słabiutko.
Odpowiedz cytując
Grisza1
Moderator

Od: 05.2005

Stary 12.04.2015, 01:45
fialo napisał(a):Wyświetl post
W każdym poście się dopierdalasz do sektora C, dopingu itd. ? Masz w tym jakiś cel ? czujesz ulgę jak przelejesz ten jad na klawiaturę ? Akurat o dziwo mlyn wczoraj bardzo ładnie nabity, jak na przedmeczowe przewidywania i doping nienajgorszy wiec skończ .......ic. Górnik na wyjeździe to najlepsza bodaj ekipa w PL wiec jak przyjadą w 2 paki to jasne ze się będą przebijać ze swoimi melodyjnymi przyspiewkami, ktorych nie mamy w repertuarze, szczególnie ze stadion w dopingu nie pomaga.

Najlepszym podsumowaniem Twojego debilnego postu jest fakt, że piszesz, że Ci się Dudka w Bialymstoku podobał. Szkoda tylko że Dudka w Białymstoku nie grał za kartki.
Górnik kibicowsko zaprezentował się w piątek bardzo dobrze, dla naszego sektora C też szacuneczek. Jedynie co moim zdaniem należałoby poprawić to zaczynanie niektórych przyśpiewek na wyższych tonach, bo mają one zazwyczaj taką linię melodyczną, że jak się zacznie nisko to później - jak to miał w zwyczaju mówić mój kolega dyrygent - następuje czołganie, a nie śpiew. I stąd wychodzi takie buczenie i nawet ekipy gości się przebijają przez to. Wyżej zaczynać, będzie głośniej.
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.
Odpowiedz cytując
darotsok73
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 12.04.2015, 07:44
fialo Staram się nikogo nie obrażać personalnie ,ale skoro inaczej nie potrafisz. Proszę uprzejmie. W swoim ............................ poście dopierdalasz się do mnie o krytykę sektora C. Jak jest coś do poprawienia to krytykuję bo mam prawo. Opisałęm jak wygląda głośność i jakość dopingu słyszana ze srodka trybun. Bajeczki o melodyjności i potencjale opowiadaj babci. Ale dobrze , ...............................-, doping był zajebisty ,C jest zajebiste ,TY też jesteś ................................ ,frekwencjja też jest zajebista i mecz był zajebisty. Rzeczywiście Dudka w Białym pauzował, w swojej zaciekłej krytyce pomyliłem mecze. Straszne. Jak Ci się moje posty nie podobają to ignoruj i po bólu.
Ostatnio edytowane przez KOMINEK : 12.04.2015 o godz. 11:18.
Jeśli ktoś nie rozumie, w jakim klubie gra i dla kogo, to niech stąd lepiej odejdzie i nie zawraca głowy - mówi ostro były piłkarz "Białej Gwiazdy", MAREK MOTYKA
Odpowiedz cytując
siemstein
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 12.04.2015, 09:16
fialo napisał(a):Wyświetl post

Najlepszym podsumowaniem Twojego...............................postu jest fakt, że piszesz, że Ci się Dudka w Bialymstoku podobał. Szkoda tylko że Dudka w Białymstoku nie grał za kartki.
Co do Dudki, może dlatego mu się podobał, bo nie grał?

A co do dopingu. Mamy bardzo dużo melodyjnych, krótkich przyśpiewek, przy których człowiek się nie męczy śpiewając je, ale gniazdowi wolą intonować piosenki po 10 zwrotek... Pamiętam kiedyś na meczu gniazdowy mówi, że nie śpiewamy dla piłkarzy, ani żeby było w telewizji słychać tylko dla siebie...(słyszałem to z E). Wtedy zrozumiałem, że te mruknięcia, czy też piosenki których 3/4 C nie umie zaśpiewać, bo po prostu nie ma słuchu, o dupę rozbić. Z takim nastawieniem najlepiej szeptać, bo i tak nikt nie słyszy co śpiewają nasi, tylko co śpiewają przyjezdni.
Ostatnio edytowane przez KOMINEK : 12.04.2015 o godz. 11:17.
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 12.04.2015, 11:19
......................................... bez obrażania się
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 12.04.2015, 11:38
Górnik toklub z tradycjami ale sportowo obecnie to śmieszna drużynka. Jak dostajemy od nich oklep przez większość meczu (tak odbieram pierwszą i część drugiej połowy) i to w stylu, który u mnie powoduje zaciśnięcie pięści bo mam wrażenie, że to jeden wielgachny minimalizm naszych grajków, to stwierdzam, że coś jest nie tak.

Nasi piłkarze od 5 minuty meczu grali na dowiezienie wyniku! Fenomen na skalę światową!

Trzeba umieć powiedzieć co się myśli między oczy i moim zdaniem odpowiedzialność za ten mecz ponosi trener Moskal. Drużyna była przez 60 minut źle ustawiona, bo Dudka i Uryga w środku to jest nieporozumienie. Bez dzidy do przodu nie zrobiliśmy ani pół akcji przed 60 minut. Nasi "playmakerzy" mieli tyle strat w środku pola, że kumata drużyna by nas rozwaliła trzema bramkami do przerwy. Nie da się tego nie widzieć. Mówiliśmy o Smudzie, że nie robił zmian, a co zrobił Kazek? Dopiero Guła w środku pola spowodował, że nabraliśmy trochę płynności. Może Kaziu Moskal powinien oglądać mecz z trybun, żeby lepiej było widać? Trener Skorża nie bał się w meczu zdjąć Keitę z boiska w 30 minucie jak zobaczył, że taktyka nie daje rady.

Kolejna kwestia: my gramy nowinką taktyczną, która się nazywa "półpressing". Niby dobiegamy do przeciwników, ale tak na 1-1,5 m. żeby się nie udusili naszą obecnością. Jaki jest efekt? Ani nie zagęszczamy na swojej połowie, ani nie doskakujemy. Łatwo się utrzymywać przy piłce przeciwnikowi przy takim pozorowaniu obrony.

Darek Dudka jest piłkarzem, który gra na pół gwizdka. Przepraszam, bo nie chce go obrazić, ale może on już bardziej nie może? Nie ma go ani w obronie ani w ataku. Fizycznie wygląda przesłabo. Kawał chłopa, a słaby na nogach, nie ma szybkości, nie ma zdrowia, nie ma nawet ustawienia na boisku... Dla Urygi mam nadzieję, że to był po porstu słabszy mecz, ale oni we dwaj w środku spowodowali, że Górnik nas zdominował. Kolejny gość to Stępiński. Nie ma ani jednego atutu piłkarskiego, który by charakteryzował tego gościa. Gość zanurkował z formą strasznie.

Mnie się osobiście podobał Jankowski (jeśli w ogóle coś się mogło podobać w tym meczu). Wniósł ożywienie, podawał piłkę celnie do przodu, co jest wartością samą w sobie. Być może na tle tej mizeroty wygrał więcej minut w kolejnym meczu.

Nie rozumiem nagonki na Buchalika? Co jest? Ktoś musi być winny? O co Wam chodzi? Ja rozumiem, że gośc jest przyspawany, ale chyba nie zasłużył po meczu z Górnikiem na wiadro pomyj?

Guerrier. Gość jest super luźny w życiu i na boisku. Wygląda jak czarny brat Piotra Żyły. Wiecznie suszy zęby i ma w sobie to coś. Żyła potrafi raz pobić rekord skoczni, a drugi raz rozpłaszczyć się o bulę. Guerrier jest dokładnie taki sam: bramka lewą nogą z lewej strony boiska po długim rogu, zwody, ruletki na środku boiska, a potrafi podać idealnie przeciwnikowi na kontrę...

Po tym meczu wiemy, że nic nie wiemy. Konia z rzędem temu, który wytypuje prawidłowe wyniki pozostałych meczów Wisły w rundzie zasadniczej.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2011

Stary 12.04.2015, 12:31
DOPING to obciach. Każdy Wiślak na czarno! Pozdro dla kumatych. PDW.
Odpowiedz cytując
Bóg Trybun (objawion)
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2007

Stary 12.04.2015, 13:41
Adenalix napisał(a):Wyświetl post
Darek Dudka jest piłkarzem, który gra na pół gwizdka.
Taki był za Skorży. Teraz jest już Panem Piłkarzem. Człapiące dostojeństwo i wielkie mniemanie.

Ciekaw jestem zapisów w jego kontrakcie, bo (niestety) kiedy jest zdrowy to wychodzi w podstawowym. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
są kibice i kibuce, Kraków wiedzie prym w tej sztuce

Odpowiedz cytując
iiYama
Senior Member

Stary 12.04.2015, 14:10
Od dłuższego czasu gramy w drugiej linii 4-1-1. Ze Stilicem za Brozkiem.

I w każdym meczu, w którym graliśmy dwójką typowo defensywnych w środku pomocy, mieliśmy problem z płynnością gry, prowadzeniem piłki etc.

Gdybyśmy np. na Legii wyszli z Dudką i Urygą byłaby marmolada.

Dlatego niezmiernie się zdziwiłem decyzją jaką podjął Moskal. A raczej, że swego pomysłu szybko nie skorygował. Z perspektywy E22 było widać doskonale jak pasywnie gra Dudka i Uryga, oraz jak zbyt głęboko się cofają.

Co było przedziwne, ani Dudka ani Uryga, czy też reszta drużyny nie doskakiwała do Zabrzan chcąc odciąć ich od piłki lub zmusić do błędu. Wyglądało to bardziej na cofanie się i wyczekiwanie za podwójną gardą. W pierwszej połowie, w pewnym momencie dziewięciu z pola broniło się na 35m od bramki Buchalika a Brożek osłupiały stał w środkowym kręgu wokół 3 zabrzan.

Początek 2 połowy, 30 sek pressingu, po czym znów się cofamy. Dudka za napastnikiem cofnął się aż w linię obrony dublując Głowackiego. Masakra.

Przejęliśmy pod koniec meczu inicjatywę jedynie ponieważ Górnik się cofnął zadowolony remisem, lub bo im zabrakło sił. Gdyby dalej trzymali pressing przy naszym rozegraniu nie pisnęlibyśmy słowa.

Po tym meczu mam pierwsze zastrzeżenia do Moskala, za złe ustawienie i za brak reakcji na wydarzenia na boisku. Uważam, że powinien był wyjść Gargułą obok Urygi, z Barrientosem przed nimi, i kimkolwiek ( Stępiński, Boguski, Jankowski ) na prawym skrzydle.

Barrientos - Moskal go zmienił zirytowany po jednym z jego zagrań. Niemniej wydaje się, że facet potrzebuje ogrania, i że napewno nie jest killerem. Ma problem z celnością.

Dudka - jedyne miejsce na które się jeszcze może przydać to środek obrony. Na środek pomocy lub bok obrony jest za wolny i za mało zwrotny. W tej chwili nasz 4 obrońca.

Żemło - popełniał błędy w kryciu ( na początku ) czy wyprowadzeniu ( druga połowa, fatalne podanie z lewej nogi pod rywala ). Bardzo pasywny i bojaźliwy w rozegraniu, wszystkie piłki oddawał do Arka. Ale występ obiecujący.

Jovic - b. dobry plaster, niezły w wyprowadzeniu piłki, ale nie jest to typ D. Alvesa czy też Piszczka. Zdecydowanie lepiej czuje się w obronie.

Buchalik - wreszcie coś wyciągnął, ale moim zdaniem mógł się znacznie lepiej zachować przy bramce.

Moje ustawienie na kolejny mecz.

Buchalik
Jovic-Głowacki-Guzmics(Żemło)-Sadlok
Burliga-Uryga(Stjepanovic)-Garguła-Guerrier
Stilic
Brożek.
Ave
Wisła
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu