The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 19.08.2014, 21:50
MatMario napisał(a):Wyświetl post

Na Kazimierzu jadlem spoko kebsa na Wawrzynca juz prawie przy Starowislnej.
Sami Am Am czy jakoś tak. Bracia Syryjczycy ( czy Libanczycy) to prowadzą i jest ok. Nie zmienia to faktu, że kebab w Polsce ma się nijak do kebaba. Oni akurat przynajmniej idą w dobrym kierunku ale bez prawdziwych składników to nigdy nie będzie to.
Odpowiedz cytując
adam_09
Senior Member

Od: 11.2010

Stary 19.08.2014, 22:31
a jakąś grecką dobrą restaurację znacie ? Tą na Królewskiej znam. Słaba.
Odpowiedz cytując
alterego
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 19.08.2014, 22:57
Kiedys byla calkiem spoko knajpa na Meiselsa. Nie wiem czy dalej jest.
Odpowiedz cytując
R33
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 20.08.2014, 20:58
Co do tego na Podchorążych to chyba nie mówicie o kebabie24? Tam jak pamiętam (ale to już chyba z ponad rok tam nie byłem) to strasznie słabe mięso, dużo, ale nie ma dobrego smaku. No chyba, że się coś zmieniło.

Co do kebaba to akurat dawno nie jadłem ale mi zawsze smakował w Kebabowni na Plantach, nieopodal ul. Szewskiej.

orzeu napisał(a):
Wyrażanie radości poprzez śpiewanie o tym, ze inni są do dupy to jest nic innego jak kompleks. Tak robi tylko ktoś kto w głębi duszy uważa sie za gorszego.

Odpowiedz cytując
Krav
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 20.08.2014, 21:25
adam_09 napisał(a):Wyświetl post
a jakąś grecką dobrą restaurację znacie ? Tą na Królewskiej znam. Słaba.
dzisiaj przejeżdżałem i zauważyłem grecką tawernę Hellada czy jakoś tak, na Limanowskiego, blisko Rynku Podgórskiego. Ale zupełnie nic o niej nie wiem.

A kebabownia na plantach daje rade, chociaż jak wspomniali poprzednicy, z prawdziwym kebabem nie ma to wiele wspólnego. Kiedyś kiedyś zajebiste kebaby były pod piramidą, ale się niemiłosiernie zj.ebały.
„Wiślaku - nie pytaj, co Wisła dała Tobie, pytaj, co Ty dałeś Wiśle”
Odpowiedz cytując
wojtole14
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 21.08.2014, 14:10
Krav napisał(a):Wyświetl post
dzisiaj przejeżdżałem i zauważyłem grecką tawernę Hellada czy jakoś tak, na Limanowskiego, blisko Rynku Podgórskiego. Ale zupełnie nic o niej nie wiem.

A kebabownia na plantach daje rade, chociaż jak wspomniali poprzednicy, z prawdziwym kebabem nie ma to wiele wspólnego. Kiedyś kiedyś zajebiste kebaby były pod piramidą, ale się niemiłosiernie zj.ebały.
To jest ten sam właściciel co na Królewskiej więc wątpię żeby było lepiej. Hellada smakowała mi jeszcze z pół roku temu, bardzo dobrą pizzę robili i souvlaki pierwsza klasa. Ale ostatnio po tym jak na souvlaki czekałem godzinę przy braku jakichkolwiek gości, dostałem w końcu niedopieczone mięso, które było gumowe, a w środku czerwone... nigdy więcej nie zjem w Helladzie.

Pod Piramidą kebab dramat, zawsze kusi zapachem jak wysiada się przy Bagateli, ale niestety zapach nie idzie u nich w parze ze smakiem. Jedząc kebaba w innych miastach stwierdzam, że w Krakowie nawet najlepszy kebab jest gorszy od tych w innych miastach, chociażby w Lublinie. Znam knajpy w innych miastach gdzie mają certyfikowane mięso, które posiada aż 34% baraniny, w Krakowie ciężko nawet o pseudobaraninę

Odpowiedz cytując
Eryk
Senior Member

Od: 01.2007

Stary 21.08.2014, 17:05
Co do kebaba polecam Sami Am Am na wawrzyńca. Prowadzą libańczycy/syryjczycy. Jest kebab z baraniną i w arabskim cieście, a nie w pseudo tortilli. Są też inne potrawy arabskie - polecam.

Hellada na podgórzu to zupełnie inna bajka - dużo lepsza obsługa i jedzenie.
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 21.08.2014, 21:58
Chińczyk na Tęczowej we Wrocku - niedaleko placu Orląt Lwowskich.

Cenowo i smakowo miażdży. Żarłem tam na delegacji 4 dni pod rząd
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
wiślak 86
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 21.08.2014, 22:11
Co polecicie w Radomiu? Moze ktoś przypadkiem tak trafił
Dumny po zwycięstwie
Wierny po przegranej

Zbanowany za napisanie "matoł", "jeba*y złamas", "3 kretynów" o ludziach dla których flaga Polski do góry kołami to coś normalnego na twarzy
Odpowiedz cytując
adam_09
Senior Member

Od: 11.2010

Stary 21.08.2014, 23:02
pod Radomiem karczma Bankrut i w Dobrucie karczma Dobrut. Zawsze jadąc do Wawy tam się zatrzymuję.
Odpowiedz cytując
wiślak 86
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 21.08.2014, 23:34
a w samym mieście? może mają jakieś swoje specyfiki jak nasze obwarzanki?
Dumny po zwycięstwie
Wierny po przegranej

Zbanowany za napisanie "matoł", "jeba*y złamas", "3 kretynów" o ludziach dla których flaga Polski do góry kołami to coś normalnego na twarzy
Odpowiedz cytując
Kamil
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2006

Stary 22.08.2014, 09:14
R33 napisał(a):Wyświetl post
Co do tego na Podchorążych to chyba nie mówicie o kebabie24? Tam jak pamiętam (ale to już chyba z ponad rok tam nie byłem) to strasznie słabe mięso, dużo, ale nie ma dobrego smaku. No chyba, że się coś zmieniło.

Co do kebaba to akurat dawno nie jadłem ale mi zawsze smakował w Kebabowni na Plantach, nieopodal ul. Szewskiej.
Czemu słabe?oni mają jednego dostawcę mięsa od paru lat . Mogłeś poprostu mieć niefarta i trafić ns brak dostawy. Wtedy fakt . Mają beznadziejne.
TYLKO WISŁA
Odpowiedz cytując
ted
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 22.08.2014, 16:54
z racji tego ze odswiezylem temat o kebabach musze pochwalic LA MARSA na kalwaryjskiej tuz za matecznym, maja jagniecine oraz bułki arabskie, oraz sa czynni do 24.00 , pomijajac ze jest duzy i smaczny

ktos podziela me zdanie?
Odpowiedz cytując
Zola
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 15.09.2014, 08:50
Czy jest w Krakowie jakaś WŁOSKA RESTAURACJA z prawdziwego zdarzenia?
Ktoś może coś polecić?

Odpowiedz cytując
Ronnie
Member

Od: 07.2011

Stary 15.09.2014, 09:19
Ja mogę polecić z czystym sumieniem restauracje Portobello. Jadłem tam kilka razy i jest to restauracja z daniami najbardziej zbliżonymi do tych, które jadłem we Włoszech.
Odpowiedz cytując
3120c
Member

Od: 06.2012

Stary 15.09.2014, 21:05
Zola napisał(a):Wyświetl post
Ktoś może coś polecić?
Polecam Via Otta przy Jubilacie, ile razy tam byłem to dania kosmos. Nie jest najtaniej, ale śmiało można polecić.
Łysa głowa, mały wacek, to nasz prezes - Bednarz Jacek
Odpowiedz cytując
Prezydentowa
Miodek

Od: 06.2004

Stary 15.09.2014, 21:37
Bardzo dobra jest ta włoska knajpka na Chodowieckiego (tam na cichym Kąciku, za stadionem)
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 15.09.2014, 21:52
We wloskim stylu jesszcze polecane Focha 42 i Mamma Mia na Karmelickiej.

Ponoc po sasiedzku do MM na Karmelickiej tez dobra kiuchnia.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 15.09.2014, 22:41
Włoska - Il Calzone na Starowiślnej, jadłem tam lunche przez prawie 2 lata. Do 20 zł można się naprawdę najeść.

Nie jest to włoska w stylu że ma 40 włoskich dań ale makarony (czarny pycha) robią z różnymi sosami niesamowicie dobre.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
szczepek19
Senior Member

Od: 01.2010

Stary 15.09.2014, 22:48
Trattoria na Cichym Kąciku pycha Lasagne !
Wisła to jest potęga ! Wisła Najlepsza jest ! Wisłę trzeba szanować ! Wisłę ten nasz TS !
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 24.09.2014, 09:42
Ronnie napisał(a):Wyświetl post
Ja mogę polecić z czystym sumieniem restauracje Portobello. Jadłem tam kilka razy i jest to restauracja z daniami najbardziej zbliżonymi do tych, które jadłem we Włoszech.
No fajna jest rzeczywiście. Wybrałem się ostatnio i bardzo przyjemne miejsce z dobry jedzeniem. Typowo włoskie klimaty prostego jedzenia.

I mają lemoniadę z Tsubasą
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
maTyS.
Bene Nati

Od: 10.2007

Stary 26.09.2014, 15:15
polecicie jakąś restaurację z romantycznym klimatem tak żeby można było wziąć dziewczynę ?
PRĄDNIK BIAŁY WIERNY WIŚLE !
Odpowiedz cytując
gypsy
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 10.10.2014, 12:09
To zależy jaki typ jedzenia chcesz no i na ile możesz sobie pozwolić cenowo. Jeśli lubicie kuchnię włoską, to Mamma Mia na Karmelickiej powinna wam się spodobać
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 10.10.2014, 15:36
Ja polecam Warsztat na Bożego Ciała. Jedzenie dobre, niezłe ceny, spoko atmosfera tylko z miejscem ciężko bywa.
Odpowiedz cytując
Bóg Trybun (objawion)
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2007

Stary 10.10.2014, 18:30
"Kuchnia Mistrza Jana" przy 29 Listopada. Dużo, smacznie i po polsku.
są kibice i kibuce, Kraków wiedzie prym w tej sztuce

Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 10.10.2014, 23:20
Zola napisał(a):Wyświetl post
Ktoś może coś polecić?
hmm ja takiej nie znam Ale najlepsza pizze zjesz albo w mamma mia albo tu : http://www.pizzagarden.pl/pl/index.php , choc w tym ostatnim tylko dowóz ... niemniej jednak pizza jest chyba najlepsza w Krakowie.
Odpowiedz cytując
vabanq
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 11.10.2014, 08:55
mamma mia? Y Y, odradzam; czesc dan z karty faktycznie dobra, ale druga czesc bardzo przecietna(miesa- rozbite, gumiaste; zupy czesto po prostu bez smaku, pizza i spaghetti niezle) jak na lokal na takim poziomie i cenniku. Co do wloskiej naprawde dobrej restauracji moge szczerze polecic Pomodorino przy matecznym. Wszystkie steki naprawde trzymaja poziom, bardzo dobre pizze, polecam deske wloska (szynka parmenska, salami , ser) + bardzo dobre spaghetti w kilku smakach i risotto( raz jadlem ale polecam). Zupy dnia zazwyczaj ale kazda kiedy jadlem byla naprawde pyszna Nie zawiodlem sie tam ani razu, a cenowo jak mamma mia i z tych 2 restauracji z czystym sumieniem bardziej polecam 2 opcje.
www.wislaszaliki.pl.tl
Kalwaria Bezżydowska
Odpowiedz cytując
Krav
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 11.10.2014, 20:08
miałem zamiar dzisiaj wybrać się na kebsa do Sami Am Am, którego kilka osób polecało. Jakież było moje zdziwienie i rozczarowanie jak dotarłem i przeczytałem, że mają zamknięte od 6.10 do 19.19... Koniec końców wylądowałem na Kalwaryjskiej (ten z oczojebnym LED-em) La Marsa sie nazywa, jakoś tak. Nie żałuje, jeden z lepszych kebabów jak nie najlepszy jaki jadłem w Krakowiem, z jagnięciną, dobrze przyprawiony. Ku.ewsko ostry, pali jeszcze do teraz ale do Sami Am Am jak otworzą też sie przejdę
„Wiślaku - nie pytaj, co Wisła dała Tobie, pytaj, co Ty dałeś Wiśle”
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 12.10.2014, 13:25
vabanq napisał(a):Wyświetl post
mamma mia? Y Y, odradzam; czesc dan z karty faktycznie dobra, ale druga czesc bardzo przecietna(miesa- rozbite, gumiaste; zupy czesto po prostu bez smaku, pizza i spaghetti niezle) jak na lokal na takim poziomie i cenniku. Co do wloskiej naprawde dobrej restauracji moge szczerze polecic Pomodorino przy matecznym. Wszystkie steki naprawde trzymaja poziom, bardzo dobre pizze, polecam deske wloska (szynka parmenska, salami , ser) + bardzo dobre spaghetti w kilku smakach i risotto( raz jadlem ale polecam). Zupy dnia zazwyczaj ale kazda kiedy jadlem byla naprawde pyszna Nie zawiodlem sie tam ani razu, a cenowo jak mamma mia i z tych 2 restauracji z czystym sumieniem bardziej polecam 2 opcje.
Hehe co człowiek to opinia Ja pracuje niedaleko pomodorino i uważam, że w Mamma pizza jest kilkanaście razy lepsza Co do innych zdań w Mamma to się zgadzam, dobre mają oprócz pizzy sałatki i desery w szczególności rodzaj "lava cake" czyli ciastko podawane na ciepło z sosem pomarańczowym i czekoladą.

Co do reszty dań w Mamma to rzczywiscie średnio. Ale pizza jest wg mnie jedna z lepszych w Krakowie.
Odpowiedz cytując
88tajfun
Junior Member

Od: 11.2008

Stary 12.10.2014, 20:57
Włoska kuchnia to chyba jednak nie tylko pizza moim zdaniem najlepsze włoskie knajpy w Krakowie to Trattoria Pergamin na Kąciku i Soprano na Anny. Mamma Mia mocno obniżyła loty choć czekoladowe ciasto wciąż najlepsze
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów