The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Krisu
Junior Member

Od: 05.2019

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 10.11.2019, 19:09
Skoro własnym piłkarzom nie płacili to byłym trenerom tym bardziej. Stąd się biorą zaległości, które trzeba uregulować.
Odpowiedz cytując
armani199
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 10.11.2019, 19:16
Leży Marzena na pryczy i sobie po cichu tak ryczy:
-,, Przecież nie kradłam dla siebie
lecz dla tych co byli w potrzebie.
Dobrze żem grilla zrobiła
i liczne dowody spaliła.
Kasiorę żem dobrze schowała,
więc zrobią mi takiego wała.
A cieszy mnie także to wiele
gdy spojrzę na pewna tabelę.
Bo za mnie to drużyna grała
gdym płacić im wcale nie chciała.
A teraz im ,,odnowiciele"
znów kasy daja zbyt wiele,
wiec gdy odwrócisz tabelę
to Wisła się pręży na czele.
Na sporcie żem ja się nie znała
kumpeli żem sprawy oddała.
Położną była ( tą z Porsche)
wyniki miała niezgorsze!
A teraz fachowcy rządzą
co w sporcie na ślepo błądzą.

Na koniec żem powiedzieć chciała
żem paczki tu nie dostała.
A karmią tu dosyć marnie
i cyc mi opada koszmarnie,
więc zróbcie do puszek ściepę
bym znów odzyskała swą krzepę.
Kawior przyślijcie, szyneczkę,
maskotek Szarksów troszeczkę.
I pamiętajcie o wibratorze
on zwalczyć mi chcicę pomoże.

Napiszę jak przyjdzie mi wena
Pozdrawiam S.Marzena
Odpowiedz cytując
doktor granat
Member

Od: 12.2018

Stary 10.11.2019, 20:45
armani199 napisał(a):Wyświetl post
Leży Marzena na pryczy i sobie po cichu tak ryczy:
-,, Przecież nie kradłam dla siebie
lecz dla tych co byli w potrzebie.
Dobrze żem grilla zrobiła
i liczne dowody spaliła.
Kasiorę żem dobrze schowała,
więc zrobią mi takiego wała.
A cieszy mnie także to wiele
gdy spojrzę na pewna tabelę.
Bo za mnie to drużyna grała
gdym płacić im wcale nie chciała.
A teraz im ,,odnowiciele"
znów kasy daja zbyt wiele,
wiec gdy odwrócisz tabelę
to Wisła się pręży na czele.
Na sporcie żem ja się nie znała
kumpeli żem sprawy oddała.
Położną była ( tą z Porsche)
wyniki miała niezgorsze!
A teraz fachowcy rządzą
co w sporcie na ślepo błądzą.

Na koniec żem powiedzieć chciała
żem paczki tu nie dostała.
A karmią tu dosyć marnie
i cyc mi opada koszmarnie,
więc zróbcie do puszek ściepę
bym znów odzyskała swą krzepę.
Kawior przyślijcie, szyneczkę,
maskotek Szarksów troszeczkę.
I pamiętajcie o wibratorze
on zwalczyć mi chcicę pomoże.

Napiszę jak przyjdzie mi wena
Pozdrawiam S.Marzena
Dzięki, trochę uśmiechu na koniec barowej niedzieli
Napisz jeszcze coś o Macieju.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 10.11.2019, 21:35
Pulpet napisał(a):Wyświetl post
Pytanie, które mi się nasunęło po wizycie w Shoutboxie - ilu faktycznie trenerów mamy na garnuszku?
Bo już czytałem że nawet 4 a przecież:
Kiko - trenuje klub w Grecji
Wdowczyk - to było tak dawno temu, że chyba już po sprawie
Carillo - nie pracuje nigdzie tyle czasu

Rozwiążmy tę łamigłówkę raz na zawsze
Rozwiązałeś: )
Kiko mogl sie dogadac na spłatę w ratach
tak samo Wdowiec
tak samo Carillo
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 10.11.2019, 21:35
przewrotne pytanie , a kiedy ten klub był ostatnio nie "trupem do reanimacji" ?
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 10.11.2019, 21:42
A tu jeszcze wychodzi, że po udanej reanimacji okazuje się, że pacjent wymaga dializy, przeszczepu wątroby i bypasu ...
Do tego wierzyciele mają nadzieję na sprzedaż pozostałych sprawnych narządów a rodzina domaga się kolejnego cudu od lekarzy prowadzących reanimację ...

Ech, żeby tak choć jakieś jedno światełko w tunelu się pojawiło ...
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 11.11.2019, 00:00
Szkoda słów.
Ostatnio edytowane przez leszekpw : 11.11.2019 o godz. 00:53.
Odpowiedz cytując
ramzes190
Senior Member

Od: 09.2014

Stary 11.11.2019, 00:08
co to za k*rwa wieczorek poezji. Tutaj bardziej pasują treny żałobne a nie fraszki
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 11.11.2019, 00:18
Bo nie wiadomo czy się z tej sytuacji śmiać czy płakać.
Odpowiedz cytując
Sylwus1988
Member

Od: 03.2018

Stary 11.11.2019, 00:33
ramzes190 napisał(a):Wyświetl post
co to za k*rwa wieczorek poezji. Tutaj bardziej pasują treny żałobne a nie fraszki
Anielski orszak niech jej dusze przyjmie..
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 11.11.2019, 09:29
nie , ale serio , niewielu tu jest użytkowników 45+ ale niech któryś z nich (35+ są za młodzi od razu zaznaczam) przypomni jak to było gdy opuścił nas niesławny resort , bo wydaje mi się że od wtedy to jest dołowanie z okazjonalnymi wyskokami
Odpowiedz cytując
siara
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 11.11.2019, 09:43
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
nie , ale serio , niewielu tu jest użytkowników 45+ ale niech któryś z nich (35+ są za młodzi od razu zaznaczam) przypomni jak to było gdy opuścił nas niesławny resort , bo wydaje mi się że od wtedy to jest dołowanie z okazjonalnymi wyskokami
Czasy resortu pamiętam. Pierwszy raz na meczu byłem w 1983 roku. Czy za resortu było wspaniale ? Moim zdaniem nie. Spadek do pierwszej ligi wieńczył dzieło.
Jednak po upadku komuny, było jeszcze gorzej. Brakowało pieniędzy na ciepłą wodę, czy napoje dla zawodników .
Tyle że wtedy, nie było licencji i jakoś to funkcjonowało. Potem grupa ratownicza Voigt, Skrobowski....Działo się.
Odpowiedz cytując
doktor granat
Member

Od: 12.2018

Stary 11.11.2019, 10:00
Było dziadostwo, dziwny awans, bieda, konieczność sprzedaży Moskala po całkiem udanym sezonie (89/90 - 8 miejsce), potem był niejaki Voigt i nawet 3 miejsce (91), ale szybko okazało się, że V nie daje rady finansowo i ten okres w zasadzie skończył się meczem z legią (0-6) w 93, a w kolejnym sezonie był spadek.
Potem w 2 lidze wszedł do Wisły Skrobowski, a udziałowcami/sponsorami zawiązanej spółki zostały też realbud i jakiś niewielki bank, tak więc sytuacja nieco się poprawiła. To a także zatrudnienie Apostela na trenera pozwoliło Wiśle awansować. Po awansie w połowie sezonu odszedł Apostel, przyszedł Łazarek i udało się utrzymać, a w połowie kolejnego sezonu weszła TF.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 11.11.2019, 10:29
no tak zapomniałem o spadku w 85
, to kiedy było ostatni raz tak naprawde dobrze ?
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 11.11.2019, 10:42
Gdzieś czytałem, że można wziąć byłego trenera Stali Mielec. Gość ogarniał sprawę w Stali, ma mega ciśnienie na Ekstraklasę bo chce coś w życiu osiągnąć.

Czy dobrze myślę, że takiemu gościowi nie powinno przeszkadzać to co dzieję się w Wiśle? Ważne, że ktoś dał mu szanse, jak gość jest dobry to będzie zapierdziałał bo to szansa dla niego.

Potrafi ktoś jakoś sensownie go zrecenzować, jest lepszy od Stolarczyka? Jest realne, że chciałby u nas pracować? Czy jednak ma taki potencjał, że czeka na telefon z lepszych klubów?

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie,
a przejdziesz na aukcję allegro.

SPRAWDŹ - NOWA NISKA CENA!

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 11.11.2019, 10:56
a możesz w stosownym "trenerskim" temacie?

rozwalasz potencjalnie ciekawą dyskusje
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 11.11.2019, 10:57
Mówisz chyba o Smółce który został właśnie trenerem Chojniczanki i odbił się ... a jakże od Arki
Odpowiedz cytując
Garret
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 11.11.2019, 11:03
Czerepach, za Telefoniki to niby źle było?

Nero ma na myśli Skowronka, nie Smółkę.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 11.11.2019, 11:04
A sprawdziłem pewnie mowa o Skowronku.Był chyba trenerem Pogoni i tez im wtedy nie szło.To tak wpaść z deszczu pod rynne.Nam potrzebny trener z autorytetem
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 11.11.2019, 11:09
a możesz w stosownym "trenerskim" temacie?

rozwalasz potencjalnie ciekawą dyskusje
Masz racje, jebnęły mi się tematy. Myślałem, że piszę w tym trenerskim.

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie,
a przejdziesz na aukcję allegro.

SPRAWDŹ - NOWA NISKA CENA!

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 11.11.2019, 12:43
Revolver napisał(a):Wyświetl post
Ramirez trenował już jakiś zespół w Hiszpanii na początku roku. Nie wypłacamy mu już pensji, ale równie dobrze możemy mu być winni jakieś bonusy (?). Nie mam pojęcia, jak miał skonstruowany kontrakt.

Wdowczykowi to chyba dalej płaci Piast, a nie my. Natomiast Carrillo rzeczywiście jest dalej bez pracy, przynajmniej trenerskiej. Z tego, co pamiętam, to Joan miał kontrakt na dwa lata, więc teoretycznie przestajemy mu płacić 1. stycznia 2020.

EDIT: Sorry, pomyłka! Carrillo miał kontrakt do czerwca 2019. W takim razie których trenerów niby dalej utrzymujemy?
Niepłacono zawodnikom, to myślisz że płacono byłym trenerom? Na bank ugodami rozłożyliśmy spłaty w czasie, jak z innymi dłużnikami.
To nawet niekoniecznie musi być któryś z tej trójki, możemy coś wisieć komuś z czasów TF.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 11.11.2019, 15:37
FraMat napisał(a):Wyświetl post
To oczywiste.
Ale dlaczego TFK pozbyła się swojej wierzytelności?
Dlaczego mogąc domagać się zwrotu 40 mln powiedziała: a ch... z tym, niech TS się o to stara, albo jakikolwiek inny nowy właściciel?
To już było tyle razy wałkowane...

TF pozbyła się wierzytelności, bo:
1/ Bez tego NIKT by Wisły nie kupił, nawet za złotówkę i nawet Meresiński, Stechert, Hartling ani żadna inna Wanna. Bo z tym długiem wartość Wisły SA jest ujemna.
2/ Bo wierzytelności te już dawno były spisane przez TF jako nieściągalne, więc już dawno zostały przezeń zaliczone w stratę.
3/ Bo te wierzytelności to były pieniądze, które Cupiał wkładał w Wisłę, żeby się bawić. Nie robił darowizn ani nie "kupował usług reklamowych" (jak np. robi Filipiak), bo od tego należałoby zapłacić podatek. Więc Cupiał przycwaniakował i udzielał Wiśle "pożyczek właścicielskich", które nie były opodatkowane, tyle tylko, że w księgach rachunkowych Wisły musiały zostać pokazane jako dług, który kiedyś trzeba oddać.
4/ Bo niby potem można by było "zlikwidować" (umorzyć albo przekonwertować na kapitał zakładowy) te wierzytelności, ale od tego znowu trzeba byłoby zapłacić podatek. A Wisła nie miała (i nie ma) na to kasy, bo to w jej sytuacji wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Efektem tego cwaniakowania była późniejsza "niesprzedawalność" Wisły, bo Cupiał uparcie domagał się, żeby mu potencjalni nabywcy (wtedy, kiedy Wisła była jeszcze łakomym kąskiem) tę kasę oddali.

Dopiero chwilę przed sprzedażą Meresińskiemu Cupiał poszedł po rozum do głowy i powiedział właśnie "a ch** z tym" - część z tych wierzytelności (było ich znacznie więcej niż 40 mln zł) przekonwertował na kapitał zakładowy Wisły SA, a resztę oddał za darmo z zastrzeżeniem, że niech się przyszły właściciel martwi jak to zlikwidować.

Niestety(!), do końca nie olał tych wierzytelności. W trosce o to, aby przypadkiem nowy właściciel nie mógł nic zarobić na Wiśle (wersja pesymistyczna) lub nie mógł w banalny sposób wydrenować pieniędzy z Wisły (wersja optymistyczna), przy okazji sprzedaży akcji zablokował nabywcy możliwość egzekwowania tego długu, jak posłusznie donoszą media.

Pytanie kluczowe polega na tym, co medialny autor ma na myśli mówiąc o tym, że w razie egzekwowania tego długu, wyegzekwowana kasa ma wrócić to TF. Jeśli przypadek ten obejmuje także konwersję długu na akcje, albo co gorsza, przeniesienie wierzytelności na kolejnego nabywcę, to będzie to ogromna przeszkoda do znalezienia jakiegokolwiek inwestora. W takiej sytuacji, bez zgody TF na "zlikwidowanie" tego długu zawsze będziemy w ciemnej... no, wiecie w czym.

Bo ten dług jest "papierowy" tylko wtedy, kiedy jest "właścicielski". W momencie, gdy staje się długiem wobec innego podmiotu, jest już jak najbardziej realny dla każdego potencjalnego właściciela.

Jeśli faktycznie TF blokuje rozwiązanie problemu tego długu, to potencjalny inwestor na start ma nie 30 mln do spłacenia, tylko 70 mln zł. Tylko po to, żeby "wyjść na zero"...
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 11.11.2019, 16:22
Garret napisał(a):Wyświetl post
Czerepach, za Telefoniki to niby źle było?

Nero ma na myśli Skowronka, nie Smółkę.
w poście MalKa masz odpowiedź
Odpowiedz cytując
Garret
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 11.11.2019, 16:26
Nie, nie mam.

To w jaki sposób klub był w tamtych latach zarządzany i jakie są tego skutki dzisiaj to jedno, ale był to jednocześnie złoty okres w historii Wisły. Kropka.
Odpowiedz cytując
avitus
Member

Od: 09.2005

Stary 11.11.2019, 16:57
Lata 80 te Wisła Kraków jest ligowym średniakiem ,po spadku w 85 w trzech kolejnych sezonach walczy zawsze w czubie o powrót do 1 ligii( bodajże w 86 rozkopują stadion zachodnia część całkowicie usunięta ,kolejne wersje przebudowy nie zostaną zrealizowane krajobraz jak obecnie stadion Pogoni i Szczecin , tyle że prowizorka przez kilkanaście lat),powrót w 88 po szczęśliwym zwycięstwie barażowym z Knurowem 4-2 ,ligowy średniak poza jednym sezonie i zajęciu 3 miejsca ,transfer T.Dziubińskiego do FC Brugges za rekordowy 1 mln $,rok 93 sprzedany mecz Legii dyskwalifikacja czołowych graczy w konsekwencji spadek ,w pierwszym sezonie pechowo w końcówce stracona szansa na powrót,w następnym zmiana grupy z zachodniej na wschodnią 2 ligii i awans po walce z Jeziorakiem Iława i Cracovią (wyjazdowe zwycięstwo 2-0 ),
po powrocie w 1996 dalej najwyżej dolne rejony tabel.W momencie pojawienia się Telefoniki 13 lub 14 miejsce w tabeli i jak najbardziej byłaby walka o utrzymanie.(stadion dalej rozkopany)
Więc nie było tak różowo.
Dla Cracovii Wisła była Rysami dla Legii ,Lecha czy Widzewa Gubałówką.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 11.11.2019, 21:03
MaLk napisał(a):Wyświetl post
To już było tyle razy wałkowane...
(...)
Bo ten dług jest "papierowy" tylko wtedy, kiedy jest "właścicielski". W momencie, gdy staje się długiem wobec innego podmiotu, jest już jak najbardziej realny dla każdego potencjalnego właściciela.

Jeśli faktycznie TF blokuje rozwiązanie problemu tego długu, to potencjalny inwestor na start ma nie 30 mln do spłacenia, tylko 70 mln zł. Tylko po to, żeby "wyjść na zero"...
I tak fajnie, że tyle to wszystko trwało! Siłą rozpędu, ale wszystkie wygrane mecze i bramki, zawodnicy powtarzający, że chcą nawiązać do dawnej Wisły - tego nikt nam nie zabierze.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 11.11.2019, 21:25
czaro napisał(a):Wyświetl post
I tak fajnie, że tyle to wszystko trwało! Siłą rozpędu, ale wszystkie wygrane mecze i bramki, zawodnicy powtarzający, że chcą nawiązać do dawnej Wisły - tego nikt nam nie zabierze.
Nie mam najmniejszego zamiaru umniejszać Cupiałowi tego, co wtedy osiągnął sportowo.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że trochę nie fair, że teraz każe nam za to płacić...
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 13.11.2019, 07:52
Negocjacje z TF
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-14575261
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 13.11.2019, 20:07
Cytat:
Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie na linii
@WislaKrakowSA
-
@TSWislaKrakow
. Bez specjalnego przełomu, ani jeśli chodzi o akademię, ani jeśli chodzi o prawa do herbu i nazwy.
@sport_tvppl
Miga na tt na razie lipa
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 17.11.2019, 08:39
Polecam do przeczytania dla wszystkich "wiedzących lepiej":

https://sport.interia.pl/klub-wisla-...-t,nId,3336736
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów