The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 35 24,48%
osłabi 86 60,14%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 15,38%
Głosujących: 143. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 08.05.2022, 12:48
transfery out i transfery in będą zależały od tego jaki plan ma zarząd

a raczej, co sobie wyobraża JB16
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 08.05.2022, 12:50
FraMat napisał(a):Wyświetl post
transfery out i transfery in będą zależały od tego jaki plan ma zarząd

a raczej, co sobie wyobraża JB16

Wiem. Dlatego uważam , że jesteśmy zgubieni i w I lidze nie będzie walki o awans a raczej byt w środku tabeli z dużą dozą prawdopodobieństwa szorowania tyłkiem po dnie. ..
@JustynaKrupa77: Forum @wislakrakowcom to wesołe miejsce czasem. Ja się mogę z niego dowiedzieć od czasu do czasu np. że jestem "zmywaczką do naczyń" albo: "wezcie mi tej idiotki nie przypominajcie , koneser balkanskiej pilki , k... ogladnela pewnie na youtube jakis skrot z derbow belgradu" 🙃
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 08.05.2022, 12:55
ciastek88 napisał(a):Wyświetl post
Wiem. Dlatego uważam , że jesteśmy zgubieni i w I lidze nie będzie walki o awans a raczej byt w środku tabeli z dużą dozą prawdopodobieństwa szorowania tyłkiem po dnie. ..
dopóki nie spłacimy wszystkich długów - bo kibic i tak przyjdzie, wpłaci na socios, znajdą się sponsorzy na koszty typu stadion i coś tam jeszcze.
Wszystko kosztem wartości sportowej

Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 08.05.2022, 13:20
Wydaję mi się, że trio zrozumiało już lekcję, którą dostało - straszna szkoda, że za późno: nawet w mega słabej ekstraklasie nie da się utrzymać drużyny, ciągle osłabiając kadrę i budując ją na darmowych piłkarzach bez umiejętności i ambicji. W I lidze skład zostanie wypełniony składem węgla i papy tak, żeby liczba piłkarzy się zgadzała. Możemy zapomnieć o perspektywicznych graczach, zostanie nam grzebanie w odpadkach z Ekstraklasy, czyli zgrane płyty z 30+ na karku.
Jeżeli nie wygrzebiemy się z I ligi w przeciągu tego jednego sezonu, to będziemy w totalnej dupie finansowej.

[26/42]
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 08.05.2022, 13:36
dopóki nie spłacimy wszystkich długów - bo kibic i tak przyjdzie, wpłaci na socios, znajdą się sponsorzy na koszty typu stadion i coś tam jeszcze.
Wszystko kosztem wartości sportowej
Ale jak kosztem wartości sportowej, skoro my przecież ostatnio przedłożyliśmy wydatki na "wartość sportową" ponad spłatę długów.

Oczywiście wykonanie przez naszych asów zarządzania klubem sportowym było takie, że nie ma ani wartości sportowej, ani spłaty długów - ale to tylko przez ich nieudolność.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Stary 08.05.2022, 13:46
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Wydaję mi się, że trio zrozumiało już lekcję, którą dostało
Podziwiam Twój optymizm. Poza tym to nie TRIO musi zrozumieć lekcję ale jedna konkretna osoba w klubie. Królewski czy Jażdżyńki trzymali się z daleka od strony sportowej, nie jest to żadna tajemnica.
@JustynaKrupa77: Forum @wislakrakowcom to wesołe miejsce czasem. Ja się mogę z niego dowiedzieć od czasu do czasu np. że jestem "zmywaczką do naczyń" albo: "wezcie mi tej idiotki nie przypominajcie , koneser balkanskiej pilki , k... ogladnela pewnie na youtube jakis skrot z derbow belgradu" 🙃
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 08.05.2022, 14:22
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Ale jak kosztem wartości sportowej, skoro my przecież ostatnio przedłożyliśmy wydatki na "wartość sportową" ponad spłatę długów.

Oczywiście wykonanie przez naszych asów zarządzania klubem sportowym było takie, że nie ma ani wartości sportowej, ani spłaty długów - ale to tylko przez ich nieudolność.
masz na myśli, że ostatni na oślep wydawaliśmy pieniądze w nadziei na utrzymanie?

Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 08.05.2022, 14:30
masz na myśli, że ostatni na oślep wydawaliśmy pieniądze w nadziei na utrzymanie?
Mam na myśli sprawozdanie finansowe za 2021 rok (kalendarzowy), czyli sprzed czasu, kiedy na oślep wydawaliśmy pieniądze w nadziei na utrzymanie, ale już uwzględniające to, jak "budowaliśmy" krakowską piłkę w oparciu o projekt czesko-słowacki.
Odpowiedz cytując
RAF
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 08.05.2022, 14:32
ciastek88 napisał(a):Wyświetl post
Podziwiam Twój optymizm. Poza tym to nie TRIO musi zrozumieć lekcję ale jedna konkretna osoba w klubie. Królewski czy Jażdżyńki trzymali się z daleka od strony sportowej, nie jest to żadna tajemnica.
Zastanawiam się jak jest to możliwe że dwaj współwłaściciele, ludzie wykładający swoje pieniądze, nie chcą się wtrącać do kwestii sportowych i oddają ją człowiekowi który się najzwyczajniej w świecie na niej nie zna. Przecież to sabotowanie własnej inwestycji i własnego kapitału.
Szostego sierpnia roku panskiego 2003 zdziesiatkowani przez kontuzje i chimery pilkarze Wisly Krakow starli sie z Cypryjczykami w Nikozji. Walczyli jak poeci, walczyli jak prawdziwi Krakowianie. I wywalczyli awans do III rundy el. Champions League....
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 08.05.2022, 15:38
Właściciele chyba powinni wtrącać się w kwestie sportowe, przecież oni tym klubem zarządzają i odpowiadają za jego wyniki. I dlatego Wisła osiąga najgorsze wyniki od 26 lat. Jarek, Kuba i Tomek jak pokazały 3 lata nie ogarniają prowadzenie klubu pod kątem czysto sportowym. Widzę ich w Wiśle na innych stanowiskach, ale nie jako właściciele. Bo nie jest nic złego i dziwnego, że właściciele klubu wtrącają się w sprawy sportowego klubu którym sterują, problem jest tylko w tym, kto piastuje stanowisko właścicieli i czy mają jakiekolwiek predyspozycje do jego zajmowania.

A te pieniądze, które pożyczyli Wiśle 3 lata temu, pewnie już im się zwróciły. Przecież dostają co miesiąc pensje z kasy klubu.
Ostatnio edytowane przez aNouc : 08.05.2022 o godz. 15:49.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 08.05.2022, 16:28
aNouc napisał(a):Wyświetl post
Widzę ich w Wiśle na innych stanowiskach, ale nie jako właściciele.
Czy jesteś trzeźwy?
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 08.05.2022, 19:31
Alon Turgeman
Michal Frydrych
Yaw Yeboah
Aschraf El Mahdioui
Jean Carlos Silva
Georgij Żukow
Felicio Brown Forbes
Matej Hanousek
Luis Fernandez
Zdenek Ondrasek
Joseph Colley
Marko Poletanović
Elvis Manu
Stefan Savić
Gieorgij Citaiszwili
Mikołaj Biegański
Momo Cisse
Michal Skvarka
Alan Uryga
David Niepsuj
Michał Mak
Rafał Janicki
Serafin Szota
Nikola Kuveljić
Hebert
Mateusz Hołownia
Adi Mehremić
Enis Fazlagić
Sebastian Ring
Dawid Abramowicz
Uros Radaković
Paweł Kieszek
Kacper Rosa
Dor Hugi
Jan Kliment
Hubert Sobol
Mateusz Młyński
Przemysław Zdybowicz
Chuca
Fatos Beqiraj
Damian Pawłowski
Lubomir Tupta
Souleymane Kone
David Mawutor
Żan Medved
Krystian Wachowiak
Tim Hall

czy naprawde ktoś przy zdrowych zmyslach , wierzy w to że ta cała karuzela była na tyle bezkosztowa , że udalo sie jakos znaczaco poprawic sytuacje finansową ?

jest tak jak napisal Malk , ani wartości sportowej , ani splaty dlugów
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 09.05.2022, 07:59
A wiecie, że my możemy znowu stać sie ofiarą własnego myślenia, że "I liga nie jest taka trudna, awans w 1-2 sezony to na pewno będzie, to dobry czas aby zacząć wszystko budować od nowa"

1. Z takim podejściem i zarządem to spadniemy i z I ligi. Co, może nagle się okażę, że każdy ruch trio będzie dobry i teraz zaczniemy na spokojnie budować ekipę na powrót do ekstraklasy, w perspektywie za 2-5 lat walkę o puchary?

- jedyna szansa jest taka, ze oni się nadal uczą i zmienią swoje podejście na podstawie zebranych doświadczeń. Bo potrzebujemy całkowitej reorganizacji ale przede wszystkim co do zarządu, reorganizacje składu, taktyki, trenerów, jak widać nic nie przyniosły, tzn przyniosły na 99% spadek.

2. I liga czyli super czas na wymiane połowy lub 3/4 kadry. No nie jestem tego taki pewien. Jeszcze się okaże, że kolejny szał transferowy w kolejnym sezonie przyniesie miejsce 10 albo 18 w I lidze...

3. Kasa, być może jeden sezon na zapleczu by nas bardzo nie załamał. Ale na pewno nie będzie to czas na finansowe szaleństwa, a tym bardziej 2 czy więcej sezonów na zapleczu ekstraklasy, przy długach i tak chujowym zarządzaniu będą dla nas czymś kolejnym co zwiąże nam ręce w działaniu.

Od 10 lat myślimy, że Wisła to ta Wisła z sezonu 2002, 2008 czy chociaż 2013. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni. My musimy nabrać pokory nawet do 1 ligi, bo przy tak chujowym zarządzie i braku jakiegokolwiek planu to nawet z I ligi zlecimy. My mamy długi i jesteśmy dużym klubem, z dużym stadionem, który potrzebuje więcej kasy na funkcjonowanie niż jakiś klub biedny z małego miasteczka. Także dla nas chujowe ruchy zarządu i odcięcie od kasy z ekstraklasy jest podwójnie bolesne. I jeśli to będzie dalej taka amatorka w zarządzaniu to niby czemu mielibyśmy nie spaść niżej albo czemu niby I liga ma być momentem na spokojną odbudowę?

Podsumowując. Zarząd do zmiany albo zmiana myślenia i strategii działania. Myślenie kibiców, ze teraz 3/4 składu można wymienić i na pewno z I ligi nie spadniemy, też do zmiany. Możemy mieć jednego zjebanego, nieprofesjonalnego piłkarza i to nie będzie problem ale jeśli mamy zjebany zarząd, który nie ogarnia, to z automatu ucierpi cała Wisła Kraków i dlatego wcale bym nie był taki pewien, że I liga to jest super czas na budowanie na pałę albo wielki spokój dla nas.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 09.05.2022, 09:16
To czy z drużyny poleci 70 czy 90% piłkarzy to nie jest wybór ale konieczność.

Nawet jak ściągniemy z pozoru fajnych graczy na poziom 1 ligi (tak jak teraz na esa) to skutek może być taki, że max co wyciągniemy to połowa tabeli.

Jedyni którzy na tym wygrają to młodzi, Broda, Szywacz, Młyński, Starzynski, Plewka, Gruszkowski - to będzie dla nich idealny poziom żeby zacząć coś prezentować. Miejmy tylko nadzieję że zostaną otoczeni ligowymi wyjadaczami.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Stary 09.05.2022, 09:19
To nie jest myślenie kibiców, że można teraz wymienić 3/4 składu, tylko realia. Zakładam, że większość kontraktów jest skonstruowana tak, że spadek otwiera furtkę do ich rozwiązania, z częścią szrotu i tak byśmy się pożegnali. Czeka nas MEGA wietrzenie szatni w lecie, pytanie tylko kto przyjdzie i w jakich okolicznościach.
Przy spadku zobaczymy zaciąg ligowych wyrobników, których zadaniem będzie wymęczenie awansu.
W przypadku utrzymania nie wyobrażam sobie kolejnego okienka bez realnych, gotówkowych wzmocnień, żeby nie powtórzyć scenariusza z tego sezonu.

[26/42]
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 09.05.2022, 09:22
Zakładam jedyny słuszny scenariusz czyli utrzymanie.
Na już lewy obrońca, prawy obrońca, środowy pomocnik i napastnik. Zakładam też, że Fernandez i Manu lub Gio zostaną.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Stary 09.05.2022, 09:36
To nie jest myślenie kibiców, że można teraz wymienić 3/4 składu, tylko realia. Zakładam, że większość kontraktów jest skonstruowana tak, że spadek otwiera furtkę do ich rozwiązania, z częścią szrotu i tak byśmy się pożegnali.
Wielokrotnie pojawiało się info na forum. W przypadku spadku do I ligi nieistotne są zapisy w kontraktach - przepisy PZPN dają możliwość rozwiązania każdego kontraktu jednostronnie przez klub - warunkiem jest wypłata jednomiesięcznego wynagrodzenia jako odprawy oraz brak zaległości płacowych.
Dlatego po spadku w kadrze zostanie część młodych typu Młyński, Starzyński, Szot, Szota , Gruszkowski czyli ci po których nikt się nie zgłosi z Ekstraklasy. Biegańskiego pewnie sprzedamy za jakieś gorsze żeby wyjść na + z jego transferem. Pozostali - wszyscy obcokrajowcy + Sadlok OUT.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Stary 09.05.2022, 09:57
Przepraszam, nie zdawałem sobie sprawy z tego zapisu. Jakkolwiek to zabrzmi, to są pozytywy w przypadku spadku do I ligi - będzie można bezboleśnie rozstać się z ogórami pokroju Klimenta czy Skvarki.

[26/42]
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Stary 09.05.2022, 10:53
Przepraszam, nie zdawałem sobie sprawy z tego zapisu. Jakkolwiek to zabrzmi, to są pozytywy w przypadku spadku do I ligi - będzie można bezboleśnie rozstać się z ogórami pokroju Klimenta czy Skvarki.
Tak to jest niezaprzeczalny plus
Ale tez z korkami od szampana wstrzymam się bo co okienko była rewolucja , miało byc lepiej a było coraz gorzej. Tym bardziej , że środki nam pozwolą na jeszcze większe odpady niż kiedykolwiek .
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 12.05.2022, 10:47
Cytat:
75 % obecnej kadry Wisły musi zostać wyczyszczona. Lepszych piłkarzy od tych naściąganych, to ja przed telewizorem, w "Telezakupach" bym złowił. Na czele z takimi niewypałami, jak Enis Fazlagić. Za niego wywalono do sedesu 500 tysięcy euro. Z całym szacunkiem wobec Arka Głowackiego i absolutnie niczego mu nie ujmując, ale dziś, choć jest chłopakiem po czterdziestce zdecydowanie lepiej dałby radę od Fazlagicia. A już na pewno ja byłbym spokojniejszy o Wisłę, z takim zawodnikiem w składzie, jak "Głowa". Tak, jak drepcze i podaje Fazlagić, czyli wzdłuż i wszerz to od biedy i ja dałbym radę. By było straszniej, podpisano z nim umowę do 2026.
- Andrzej Iwan
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 12.05.2022, 11:02
aNouc napisał(a):Wyświetl post
- Andrzej Iwan
Mówi Andrzej Iwan - skaut Wisły, współodpowiedzialny za politykę kadrowa klubu

A wróć, przecież po 3 dniach wrócił do nałogu i wyjechał do córki

Sorry, ale to ostatni który powinien teraz oceniać obecna politykę kadrowa Wisły, nawet jeśli ma rację.

A Kumaha kto musiał koniecznie zatrudnić w Wieczystej
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 12.05.2022, 13:02
Po spadku rozwiążą umowę z Enisem. Jasne, szkoda pół bańki euro, ale z drugiej strony i tak w życiu byśmy go nie sprzedali, a tylko ciągnąłby co miesiąc kasę.

Na pierwszej stronie tematu rozważania o Lewandowskim z I ligi. Myślę, że to dobra okazja, żeby wrócił do tej I ligi i ponownie zdobył tytuł króla strzelców
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 12.05.2022, 14:15
Cytat:
Zakładam jedyny słuszny scenariusz czyli utrzymanie.
Na już lewy obrońca, prawy obrońca, środowy pomocnik i napastnik. Zakładam też, że Fernandez i Manu lub Gio zostaną.

Jak już to jedynie Gio coś sobą reprezentuje i widać, że mu się chce.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 12.05.2022, 14:25
500 tys. w tą czy w tą, kto by to liczył
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 12.05.2022, 14:43
silver03 napisał(a):Wyświetl post
500 tys. w tą czy w tą, kto by to liczył
Jakby go zatrudnić przy cateringu na stadionie, to może chociaż trochę by się zwróciło!
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów