The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 35 24,65%
osłabi 85 59,86%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 15,49%
Głosujących: 142. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Jam55
Senior Member

Od: 01.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.07.2018, 21:56
Króla strzelców ekstraklasy i najlepszego ligowca nie sprzeda się za miliony bo ma tylko roczny kontrakt?Żartujesz prawda?
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 05.07.2018, 21:59
Nie żartuje. 28 letniego zawodnika, z 12 miesiącami kontraktu, z bardzo kiepskim CV, w dodatku mając bardzo kiepską pozycję negocjacyjną z powodu problemów finansowych nie sprzedasz za miliony. Sprawa jest prosta.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
Jam55
Senior Member

Od: 01.2016

Stary 05.07.2018, 22:03
Kolego umowmy się Carlitos przerasta ta ligę o 2 głowy. W przeszłości za dużo większe pieniądze były sprzedawane dużo starsze ogorki, które nawet do pięt Carlitosowi nie dorastali. Jestem przekonany, że gdyby taki Carlitos grał w Niecieczy to by go za większe pieniądze sprzedali nie mówiąc o innych poważniejszych klubach.
I nie ma tu nic do rzeczy, że ma 28 lat i kiepskie CV. Jedyne co miało znaczenie to niestety coś nas przycisnęło do sprzedaży myślałem, że chęć spłaty długu za stadion i podpisanie nowej umowy. Niestety się pomyliłem.
Ostatnio edytowane przez Jam55 : 05.07.2018 o godz. 22:08.
Odpowiedz cytując
rokfor
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2004

Stary 05.07.2018, 22:04
domin_czyzyny napisał(a):Wyświetl post
Legii tez zależało na czasie, Carlitosowi też. Zaraz zaczynają się elimunacj LM. Spór by trochę potrwał, była pewnie kalkulacja, że lepiej rzucić menelowi parę PLN na jabcoka i mieć Carlitosa na już.

To oczywiście tylko hipoteza.
Nam też zależało na czasie, nie stać nas na spory toczące się wiele tygodni/miesięcy, zresztą po jego zakończeniu, nawet z pozytywnym dla nas rozstrzygnięciem i tak byśmy za Carlitosa nic nie dostali bo mogło by być już dawno po oknie transferowym.
Wszystkim zależało na czasie, ale to my byliśmy pod ścianą, a piłkarz i manager o tym doskonale wiedzieli, więc mogli postawić warunek: albo zgadzacie się na ofertę Legii, albo się sądzimy.
Zresztą, gdyby byli tacy pewni nieważności kontraktu sprawa trafiła by do sądu już parę miesięcy temu.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 05.07.2018, 22:05
Arked napisał(a):Wyświetl post
Nie żartuje. 28 letniego zawodnika, z 12 miesiącami kontraktu, z bardzo kiepskim CV, w dodatku mając bardzo kiepską pozycję negocjacyjną z powodu problemów finansowych nie sprzedasz za miliony. Sprawa jest prosta.
Ale za 1,2 mln euro już tak. Taka była propozycja Dinama, Ale "aktywo" wolało cwelke.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2010

Stary 05.07.2018, 22:19
rokfor napisał(a):Wyświetl post
Nam też zależało na czasie, nie stać nas na spory toczące się wiele tygodni/miesięcy, zresztą po jego zakończeniu, nawet z pozytywnym dla nas rozstrzygnięciem i tak byśmy za Carlitosa nic nie dostali bo mogło by być już dawno po oknie transferowym.
Wszystkim zależało na czasie, ale to my byliśmy pod ścianą, a piłkarz i manager o tym doskonale wiedzieli, więc mogli postawić warunek: albo zgadzacie się na ofertę Legii, albo się sądzimy.
Zresztą, gdyby byli tacy pewni nieważności kontraktu sprawa trafiła by do sądu już parę miesięcy temu.
Dlatego sie dogadali i poszli na kompromis, ktory dla nas jest kompromitacją.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Stary 05.07.2018, 22:33
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Ale za 1,2 mln euro już tak. Taka była propozycja Dinama, Ale "aktywo" wolało cwelke.
No tak, ale czyja to jest wina? Raczej nie odsądzanego od czci i wiary zarządu Więcej propozycji pewnie nie było.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 05.07.2018, 22:37
Niektórzy widzę pocieszają się, że w tym najnowszym szaleństwie musi być metoda i jakaś sensowna kalkulacja. Albo chociaż bezwzględna konieczność. Musi coś być, bo zarząd nie może postępować aż tak głupio i aż tak błądzić jak w ostatnich miesiącach.

Ciśnie się na usta pytanie: taka mądra kalkulacja jak niegdyś przy Pawłowskim? Wyrzuceniu Petrescu, postawieniu na Liczke, Kulawika, itd?

Zarząd nie pierwszy raz podejmuje kontrowersyjne czy kompromitujące decyzje opierając się na jakiś idiotycznych pomysłach, założeniach, czy nie widząc lepszych możliwości. Nie pierwszy raz zarządzający klubem strzelają sobie w kolano czy zawalają jakaś sprawę.

Cała to zarządzanie, które teraz doprowadziło do sytuacji, gdzie oddajemy Legii wybitnego w polskich warunkach zawodnika za niewielkie pieniądze to dramat. Ludzie, którzy do tego doprowadzili niestety pokazali, że nie nadają się dluzej do sterowania klubem. Niestety.
Ostatnio edytowane przez Markus : 05.07.2018 o godz. 22:58.
Odpowiedz cytując
siedzenaganku2
Senior Member

Od: 06.2015

Stary 05.07.2018, 22:55
bardzo wazna jest klauzula 30 procent. bo jesli carlitos wypali w legii to na pewno ktos z hiszpanii sie zglosi po niego, wtedy my dostaniemy piekne pieniazki
Odpowiedz cytując
zibi7
Senior Member

Od: 01.2013

Stary 05.07.2018, 23:07
Ten co napisał o klauzuli 30 procent, napisał również wszędzie dementowaną kwotę transferową w ratach ponad 1 mln, gdzie wszyscy mówią 500 tys+ ewentualne bonusy. Zresztą ten procent od transferu tez widziałem że mu dementowali. Więc nie cieszyłbym się, bo możliwe że takiej klauzuli w rzeczywistości nie ma.
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 05.07.2018, 23:27
Jak znam nasze zdolności, to w kontrakcie jest, że w przypadku transferu Wisła oddaje 30%.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Stary 05.07.2018, 23:30
Markus napisał(a):Wyświetl post
Niektórzy widzę pocieszają się, że w tym najnowszym szaleństwie musi być metoda i jakaś sensowna kalkulacja. Albo chociaż bezwzględna konieczność. Musi coś być, bo zarząd nie może postępować aż tak głupio i aż tak błądzić jak w ostatnich miesiącach.

Ciśnie się na usta pytanie: taka mądra kalkulacja jak niegdyś przy Pawłowskim? Wyrzuceniu Petrescu, postawieniu na Liczke, Kulawika, itd?

Zarząd nie pierwszy raz podejmuje kontrowersyjne czy kompromitujące decyzje opierając się na jakiś idiotycznych pomysłach, założeniach, czy nie widząc lepszych możliwości. Nie pierwszy raz zarządzający klubem strzelają sobie w kolano czy zawalają jakaś sprawę.

Cała to zarządzanie, które teraz doprowadziło do sytuacji, gdzie oddajemy Legii wybitnego w polskich warunkach zawodnika za niewielkie pieniądze to dramat. Ludzie, którzy do tego doprowadzili niestety pokazali, że nie nadają się dluzej do sterowania klubem. Niestety.
Nie ma żadnej metody. Nie ma też szaleństwa. Skończyła się jazda na oparach i tyle. To było tylko kwestią czasu w sytuacji jeśli nie pojawi się nowy inwestor. Nie pojawił się... Na pewno wiele rzeczy dało się zrobić lepiej ale obecny zarząd nie doprowadził bezpośrednio do tej sytuacji. Powolna agonia trwała od dawna i nie udało się jej zatrzymać. Moim zdaniem bez zastrzyku gotówki z zewnątrz odrobienie istniejących i nawarstwiających się długów było po prostu niemożliwe.
Ostatnio edytowane przez Arked : 05.07.2018 o godz. 23:37.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 06.07.2018, 00:16
szprotson napisał(a):Wyświetl post
ja zaraz Ci odpowiem tylko czekam az ty najpeirw odpowiesz na zadane przez mnie pytanie powyzej...
Ale, chyba odpisałem? Jeżeli nie, to sorry, nie zrozumieliśmy się. Pytasz mnie, jakie okoliczności zmusiły Wisłę do sprzedaży Carlitosa? Nie wiem, skąd mam wiedzieć. Jest kilka prawdopodobnych hipotez: kombinowaliśmy z ratą za stadion, stadionem alternatywnym, potrzebowaliśmy tych pieniędzy na inne zobowiązania, chcieliśmy ocalić z tego transferu, ile się dało wobec potencjalnego sporu i odejścia zawodnika za pół roku/rok za jeszcze mniejsze pieniądze/darmo.

Jam55 napisał(a):Wyświetl post
Aha czyli wg Twojego wielkiego doświadczenia w pisaniu kontraktów sportowych kontrakt był zgodny z prawem t.tylko że coś zjebano.Kolego jeśli coś zjebano w kontrakcie to jest to kontrakt nie ważny czyli de facto nie zgodny z prawem.
To jest tak głupie, że ja tego nawet nie będę komentował.

_____

Nie chcę być traktowany jako adwokat zarządu. Nie mam z tymi ludźmi nic wspólnego, razi mnie wiele ich zachowań i polityka kadrowa. Ale krytyka powinna być uzasadniona i odpowiednia (proporcjonalna) do popełnionych błędów. Trzeba też na sprawę patrzeć całościowo. Jeśli nie oni, to pewnie nikt, chyba że TS nagle zmieni władze.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Smyrgu
Blood Brothers

Stary 06.07.2018, 01:23
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Jakimi wami poniewieraja i dlaczego tak was szanuja jak sami sie szanujecie? W czyim imieniu to napisales?
W swoim imieniu...wyrazam swoją opinię tym przypadku miałem na myśli że Legia robi z Wisła co jej się podoba inne instytucje też zaczynają jak widać...o takie poniewieranie mi chodziło...

Jak sądzę zostałem źle zrozumiany że to zarząd poniewiera kibicami? Bez przesady
BRUCE SPRINGSTEEN & THE E-STREET BAND

"This music is forever for me. It's the stage thing, that rush moment that you live for. It never lasts, but that's what you live for."
--Bruce Springsteen
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 06.07.2018, 02:24
Smyrgu napisał(a):Wyświetl post
W swoim imieniu...wyrazam swoją opinię tym przypadku miałem na myśli że Legia robi z Wisła co jej się podoba inne instytucje też zaczynają jak widać...o takie poniewieranie mi chodziło...

Jak sądzę zostałem źle zrozumiany że to zarząd poniewiera kibicami? Bez przesady
Ciesz się, że jak kibice Widzewa nie musiałeś oglądać klubu w 3. lidze i tam zapewne każdy klub Ekstraklasy czy 1. ligi mógł wyjmować najlepszych piłkarzy. Życie uczy pokory. Obyś za kilka lat nie mówił z nostalgią, że sprzedawaliśmy piłkarzy za setki tysięcy euro. Jest taka sytuacja jaka jest. Jednym klubom miasta wynajmują za milion stadion, pompują budżet kilkoma milionami i budują za kilkanaście miliony bazę sportową a innym dają 2,5 raza taki czynsz za gorszy stadion i żadnej pomocy nie ma.

Jak już gdzieś powiedziałem, że tym się powinien zająć UOKiK czy Komisja Europejska. Bo to już mi zaczyna wyglądać za zaburzenie konkurencji czy nawet przypomina pomoc publiczną, która co do zasady jest zabroniona a jest możliwa na zasadzie wyjątków. Takich lubi się czepiać Komisja Europejska (przykład Realu Madryt i terenów dla tego klubu). Podmiot prywatny (Wisła) ma dużo trudniej niż taka spółka komunalna (Śląsk Wrocław). Walczą na tym samym rynku. Może wpływy z dnia meczowego to lekko inny target, ale handel kartami zawodniczymi czy sponsoring to już ten sam rynek. Mówimy tu o realizacji przez gminę zadań poza sferą użyteczności publicznej, a więc taka spółka powinna istnieć w drodze wyjątku. To nie wygląda na wyjątek jak klub stać na opłacanie kontraktów Koseckiego, Chrapka czy zagranicznych piłkarzy. Gdyby nie takie wspieranie niektórych klubów przez miasta, spółki miejskie czy państwowe i gdyby były podobne ceny czynszów, to pewnie byśmy sobie nawet lepiej radzili w lidze. Wyobrażacie sobie, że Zabrze wyprasza ze stadionu Górnika Zabrze? Po dokapitalizowaniu spółki na 34 (?) miliony złotych? Taki transferek pieniędzy do Wisły, to przywrócenie płynności finansowej i naprawdę wielki oddech. I tak możemy być dumni, że przy takim braku wsparcia i problemach finansowych, utrzymujemy się.w górnej "8".
Odpowiedz cytując
Guzik
Senior Member

Stary 06.07.2018, 06:12
rokfor napisał(a):Wyświetl post
Gdyby kontrakt był zjebany, to za Carlitosa dostalibyśmy okrągłe 0 zł.
Gdyby kontrakt był zjebany to by miodek nam zapłacił okrągłe 0 a jednak zapłacił 500 tys euro . Czyli nie był zjebany.
Ostatnio edytowane przez Guzik : 06.07.2018 o godz. 06:31.
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 06.07.2018, 06:27
Jam55 napisał(a):Wyświetl post
Aha czyli wg Twojego wielkiego doświadczenia w pisaniu kontraktów sportowych kontrakt był zgodny z prawem t.tylko że coś zjebano.Kolego jeśli coś zjebano w kontrakcie to jest to kontrakt nie ważny czyli de facto nie zgodny z prawem.
Tu nie mma nic do rzeczy moije doswiadczenie w pisaniu kontraktow sportowych.

Wyobraz sobie sytucje, ze podpisujesz z kims umowe, ok? I z tej umowy oboje jestescie zadowoleni, spisz spokojnie i sie cieszysz. W pewnym momencie druga strona informuje Cie, ze w switle jakiegos tam prawa zacznie interpetowac zawarta umowe w taki a nie inny sposob i jest to sposob interpretacji dosc dla Ciebie nie kozystny. Oczywiscie jestes oburzony, to zrozumiale ale w pewnym momencie dochodzi do Ciebie po glebszej analizie, ze druga strona moze nie do konca ma racje ale ma argumenty zeby udowodnic swoja teze przed pewnymi organami, ktore moga zdecydowac o tym ze bedziesz w dupie. Paradoksem jest to, ze nawet jesli zatriumfujesz to czas nie jest twoim przyjacielem I moze sie okazac, ze nie ma do czego wracac a Tobie pozostanie dochodzenie jakis smiesznych roszczen i odszkodowan.

Jest jakies wyjscie z sytuacji- o dziwo proponowane przez zainteresowanego, spuszczasz z tonu i mozna powiedziec ze wszyscy wtedy sa zadowoleni. Tak, niby musisz byc zadowolony ale wiesz ze s.......iles/zjebales sprawe.

Prosciej nie potrafie.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 06.07.2018 o godz. 07:12.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
Laszi
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2006

Stary 06.07.2018, 07:11
Dariook napisał(a):Wyświetl post

Prosciej nie potrafie.
Dalej zbyt skomplikowane
Odpowiedz cytując
Pan Jotka
Senior Member

Od: 12.2004

Stary 06.07.2018, 08:09
To ja wam powiem jak wygląda sprawa.
Pierwsza rzecz.
Sarapata gra na przetrzymanie miasta. Bo zakłada, że jak miasto nie da stadionu Wisłę to po co mu stadion? Niby słusznie tylko.. jest rok wyborczy i miasto nie zaryzykuje.

Druga sprawa.
Carlitos przyszedł za darmo. Grąl za ...2 K EUR/msc. TAK ! 2 K EUR/msc. Dopiero mu dali podwyżkę na wiosnę i dostał 5 K EUR. W Legii dostał 50.000/msc. Odszedł i jest zły? No nie. Odszedl bo mu zaproponowali świetne z jego punktu widznenia warunki. Czy Wisła straciła? No nie. grał za śmieszne pieniądze , dął Wisełce wysokie miejsce w lidze i kasę od Canal Plus. A to ze Legia wykorzystała sytuację to nie wina Legii tylko ZARZĄD się przeliczył i dopuścił poprzez sytuacje ze stadionem do przystawienia nam pistoletu do skroni.

Trzecia sprawa.
Biorąc pod uwagę stanowisko miasta powiem Wam jeszcze jedno. Już niedługo usłyszymy , ze w końcu jest inwestor. !!!!
Tylko wiecie co? On nie da 2 mln za 10% akcji. On da 2 mln za 30% akcji. Bo Wisła nie ma wyboru, gdyż zarząd ustawił nas w sytuacji bez wyjścia. No chyba, ze kolejna pożyczka, ale to chyba już tylko w Providencie...
Ostatnio edytowane przez Pan Jotka : 06.07.2018 o godz. 08:13.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 06.07.2018, 08:20
Pan Jotka napisał(a):Wyświetl post
Druga sprawa.
Carlitos przyszedł za darmo. Grąl za ...2 K EUR/msc. TAK ! 2 K EUR/msc. Dopiero mu dali podwyżkę na wiosnę i dostał 5 K EUR. W Legii dostał 50.000/msc. Odszedł i jest zły? No nie. Odszedl bo mu zaproponowali świetne z jego punktu widznenia warunki. Czy Wisła straciła? No nie. grał za śmieszne pieniądze , dął Wisełce wysokie miejsce w lidze i kasę od Canal Plus. A to ze Legia wykorzystała sytuację to nie wina Legii tylko ZARZĄD się przeliczył i dopuścił poprzez sytuacje ze stadionem do przystawienia nam pistoletu do skroni.
Ciekawe skąd informacja, że Carlitos grał za 2 a później za 5k EUR miesięcznie.
Odpowiedz cytując
Pan Jotka
Senior Member

Od: 12.2004

Stary 06.07.2018, 08:31
!!IRIVER!! napisał(a):Wyświetl post
Ciekawe skąd informacja, że Carlitos grał za 2 a później za 5k EUR miesięcznie.
Wczoraj podawał jakiś pismak na twitterze. Choć sprawdzam wg informacji z wrzęśnia 2017 szacowano, że dostaje 7 tysięcy euro miesięcznie (30 tys. zł).
jesli nawet ja powołałem złe informację za pierwszym razem to jak widzisz mówimy o przedziale pomiędzy 2-7 K. A dostał 50 K choć chciał ...100 K na msc !!!
Ostatnio edytowane przez Pan Jotka : 06.07.2018 o godz. 08:34.
Odpowiedz cytując
butazango
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2010

Stary 06.07.2018, 09:11
Cześć nie ogarnia, ze Carlitos nie chciał już u nas grać. Jakbyśmy go nie puścili do Legii, to co chwile miałby zapalenie ucha, bóle pleców, grypę i uj wie co jeszcze. On chciał do L bo tam dostał konkretna kasę, wiec mogliśmy go puścić za marne grosze już, lub płacić kontrakt jeszcze przez jakis czas, a potem poszedłby za free.
Odpowiedz cytując
_gilardino_
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 06.07.2018, 09:44
butazango napisał(a):Wyświetl post
Cześć nie ogarnia, ze Carlitos nie chciał już u nas grać. Jakbyśmy go nie puścili do Legii, to co chwile miałby zapalenie ucha, bóle pleców, grypę i uj wie co jeszcze. On chciał do L bo tam dostał konkretna kasę, wiec mogliśmy go puścić za marne grosze już, lub płacić kontrakt jeszcze przez jakis czas, a potem poszedłby za free.
Sorry, ale sprzedaż Carlitosa to dla nas kilka miejsc w tabeli niżej i spora różnica w frekwencji na trybunach - czyli finansowo w plecy mniej więcej tyle ile Legia nam za niego zapłaciła albo i jeszcze gorzej. Dodatkowo oddaliśmy najlepszego piłkarza rywalowi i zostaliśmy upokorzeni.
To jest kompromitacja zarządu i nie ma co zaklinać rzeczywistości że jest inaczej. Nie sprzedali go dlatego, że nikt nie dawał więcej. Amatorzy z zarządu źle policzyli budżet i nagle się okazało że jak nie wpłynie cokolwiek za Carlitosa w ciągu kilku dni to nie dostaniemy licencji na ekstraklasę. Można było za niego dostać spokojnie 1.5-2 mln euro w drugiej połowie Lipca, albo trzymać przez cały następny sezon...

Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 06.07.2018, 09:54
_gilardino_ napisał(a):Wyświetl post
Sorry, ale sprzedaż Carlitosa to dla nas kilka miejsc w tabeli niżej i spora różnica w frekwencji na trybunach - czyli finansowo w plecy mniej więcej tyle ile Legia nam za niego zapłaciła albo i jeszcze gorzej. Dodatkowo oddaliśmy najlepszego piłkarza rywalowi i zostaliśmy upokorzeni.
To jest kompromitacja zarządu i nie ma co zaklinać rzeczywistości że jest inaczej. Nie sprzedali go dlatego, że nikt nie dawał więcej. Amatorzy z zarządu źle policzyli budżet i nagle się okazało że jak nie wpłynie cokolwiek za Carlitosa w ciągu kilku dni to nie dostaniemy licencji na ekstraklasę. Można było za niego dostać spokojnie 1.5-2 mln euro w drugiej połowie Lipca, albo trzymać przez cały następny sezon...
Widzę, że rzeczywistość nie przeszkadza Ci za bardzo w komentowaniu wydarzeń, które Twoim zdaniem miały miejsce. Nie jestem fanem obecnego zarządu, ale już bez jaj z tą totalną opozycją.

W jaki sposób typ, co koniecznie chce odejść miałby nam ugrać te parę miejsce wyżej w tabeli, skoro wciąż by był kontuzjowany, albo zwyczajnie nie wrócił z Hiszpanii, w której by "załatwiał sprawy osobiste"? Mówi ci coś nazwisko Kalu Uche?

Co do wpływów z biletów po sprzedaży Carlitosa. Patrz punkt 1. Ile myślisz, że wyniosły wpływy z biletów w porównianiu z wcześniejszym sezonem zanim Carlitos do nas dołączył? Nie mam pod ręką danych, ale jestem pewny, że różnica wynosiła znaaaaacznie mniej niż 0,5 - 1 mln €.

W przypadku transferu tego piłkarza nie było innego wyjścia niż po prostu przyjąć ofertę z Legii, skoro sam Carlitos odrzucał inne, bo za mało mu na rękę dawali.
Odpowiedz cytując
Guzik
Senior Member

Stary 06.07.2018, 10:02
Było inne wyjście, klub kokosa. 500 tys nic nam nie daje. Po roku banicji nikt by go nie chciał. Natomiast jak by nie trafił do klubu kokosa i grał na pół gwizdka to też by był dla niego strzał w kolano i na pewno nie ugrałby 50 tys za miesiąc.
Odpowiedz cytując
_gilardino_
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 06.07.2018, 10:08
wściekłe pięści węża napisał(a):Wyświetl post
Widzę, że rzeczywistość nie przeszkadza Ci za bardzo w komentowaniu wydarzeń, które Twoim zdaniem miały miejsce. Nie jestem fanem obecnego zarządu, ale już bez jaj z tą totalną opozycją.

W jaki sposób typ, co koniecznie chce odejść miałby nam ugrać te parę miejsce wyżej w tabeli, skoro wciąż by był kontuzjowany, albo zwyczajnie nie wrócił z Hiszpanii, w której by "załatwiał sprawy osobiste"? Mówi ci coś nazwisko Kalu Uche?

Co do wpływów z biletów po sprzedaży Carlitosa. Patrz punkt 1. Ile myślisz, że wyniosły wpływy z biletów w porównianiu z wcześniejszym sezonem zanim Carlitos do nas dołączył? Nie mam pod ręką danych, ale jestem pewny, że różnica wynosiła znaaaaacznie mniej niż 0,5 - 1 mln €.

W przypadku transferu tego piłkarza nie było innego wyjścia niż po prostu przyjąć ofertę z Legii, skoro sam Carlitos odrzucał inne, bo za mało mu na rękę dawali.
16/17 13989
17/18 14420

Po tym co odjebał zarząd uważam że 18/19 będzie to w granicach 10-11k
Zakładając spadek o 3.5k i średniej cenie biletów 40zł wyjdzie ci 2.5mln zł
Czas pokaże czy mam rację.

Odpowiedz cytując
lazy
Senior Member

Od: 10.2003

Stary 06.07.2018, 10:09
Jakoś ostatnią rundę nie grał na pół gwizdka. Więc nie racjonalizujcie sobie tu sytuacji domysłami co by było gdyby...
Prawda jest taka że od końca roku 2017 było wiadomo że odejdzie. Było dużo czasu żeby znaleźć odpowiedni dla wszystkich klub i sprzedać go za godziwą kwotę.
Zawalił zarząd, zawalił Junco i na koniec wszyscy budzimy się z ręką w nocniku.
c.d.n.
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 06.07.2018, 10:11
Adenalix napisał(a):Wyświetl post
Jak znam nasze zdolności, to w kontrakcie jest, że w przypadku transferu Wisła oddaje 30%.
Wiesz, że do bardzo łatwo obejść? Przecież 7 może dogadać się z klubem na kwotę np 4 mln euro z czego 3,7 to będzie kwota za wypożyczenie, a po pół roku "oficjalny" transfer na kwotę 300 tys euro. Więc dostaniemy 30% z 300 tys, a nie 4 mln. Wszystko odbędzie się w majestacie prawa.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 06.07.2018, 10:14
Guzik napisał(a):Wyświetl post
Było inne wyjście, klub kokosa. 500 tys nic nam nie daje. Po roku banicji nikt by go nie chciał. Natomiast jak by nie trafił do klubu kokosa i grał na pół gwizdka to też by był dla niego strzał w kolano i na pewno nie ugrałby 50 tys za miesiąc.
Właśnie przez takie zachowania na przestrzeni ostatnich lat jesteśmy w tym miejscu gdzie jesteśmy. Zamiast się dogadać woleliśmy "pokazać", a teraz na wszystko brakuje pieniędzy. Wiecznie słyszałem wtedy, że "przecież 200k za Cierzniaka nam nic nie daje", "100k za Handzlika nam nic nie daje", "50k za race to żadna kwota w skali klubu" itd.

Już nie raz tutaj tłumaczono, że nasza sytuacja wydaje się tak dramatyczna, że pewnie większość zawodników może rozwiazać kontrakt z powodu zaległości, nie jest do końca pewne czy uda nam się wystartować w tym sezonie, a ty chcesz dalej chcesz zgrywać bogacza, który może coś komuś "pokazać".

PhantomRanger napisał(a):Wyświetl post
Wiesz, że do bardzo łatwo obejść? Przecież 7 może dogadać się z klubem na kwotę np 4 mln euro z czego 3,7 to będzie kwota za wypożyczenie, a po pół roku "oficjalny" transfer na kwotę 300 tys euro. Więc dostaniemy 30% z 300 tys, a nie 4 mln. Wszystko odbędzie się w majestacie prawa.
Jeżeli jest dobrze zapisany punkt w umowie to w ten sposób go nie ominiesz. Oczywiście, nie zmienia to faktu, że można go ominąć w dużo innych sposób np. Lopez za 100k euro, a Kowalski z zespołu rezerw za 4mln. Ogólnie klauzula procentu od następnego transferu jest tak idiotyczna, że aż dziwie się że kluby jeszcze ją stosują. Powinno się wprowadzić, tak jak w lidze włoskiej, możliwość podziału praw do zawodnika.
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 06.07.2018 o godz. 10:20.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
kristos
Senior Member

Stary 06.07.2018, 10:19
Guzik napisał(a):Wyświetl post
I tak należało zrobić.
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"......
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów