The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 35 24,65%
osłabi 85 59,86%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 15,49%
Głosujących: 142. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 24.04.2018, 17:26
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Spoko, jak dla Ciebie bilans 0-1-5 to walka to luz. W takim razie dziwia mnie jakiekolwiek zarzuty w tym momencie bo jakby nie bylo dalej walczymy o puchary (wystarczy wygrac wszystko do konca).
Jak widać to wystarczyło - do 6 miejsca wiec w czym masz problem?

My też możemy jeszcze zająć 6 miejsce.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 24.04.2018, 17:31
Mozemy zajac i czwarte, przeciez walczymy
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 24.04.2018, 19:04
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Rozarian, gdyby Junco maił 100% trafionych transferów to może pracowałby w Realu czy innej Barcelonie.
A i to nie wiadomo, bo na razie zajmuje się grzebaniem w outlecie zawodników bez kontraktu, których nikt lepszy nie chciał, a Reale i inne Barcelony takimi się nie interesują

Tak na serio, to podtrzymuję to, o czym pisałem na początku sezonu - w takich warunkach jeśli trafi się 1 na 3, to już jest sukces.

Swoją drogą, coś już z tą naszą ligą jest takiego, że im ktoś ma lepsze CV, tym gorzej się tu odnajduje. Niektórzy ludzie tłumaczą to brakiem motywacji takich piłkarzy, ale mnie to wytłumaczenie nie przekonuje. Za dużo tego było, żeby zakładać, że aż tylu teoretycznie dobrych zawodników przychodzi tu bez motywacji do tego, żeby dobrze grać.
Odpowiedz cytując
bob85
Senior Member

Od: 10.2015

Stary 24.04.2018, 19:15
Chcialem przypomniec, ze w poprzednim roku w fazie finalowej byl podzial punktow. Sytuacja wyjsciowa w tym roku moglaby byc calkiem inna, ale nie ma co o tym dywagowac.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 24.04.2018, 19:19
Ciekawe uwagi. Ja prywatnie, tak pod nosem, nazywam to "syndromem Ekstraklasy" Przychodzi taki pilkarz, chwile pogra i z czasem dostosowuje sie do poziomu bo widzi, ze za wiele pracowac nie trzeba. Szczególnie widoczne jest to w przypadku technicznych zawodnikow vide Stilic, Melikson. To tak z przymruzeniem oka oczywiscie bo nie ma ogolnej zasady. Dajmy na to naszego Pereza, papiery mial i chuja gral Ogolnie ciezko sie doszukiwac jakiejs logiki w tej lidze.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 25.04.2018, 09:10
z taką grą to nic prócz 8 miejsca nam nie grozi, to i tak sukces biorąc pod uwagę nasze problemy i to że na razie gramy bez trenera bo nie widać żeby Carillo specjalnie ogarniał temat... no ale może coś z tego będzie ?
Odpowiedz cytując
_gilardino_
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 26.04.2018, 17:51
Cytat:
W Wiśle Kraków zamierzają przynajmniej o kilkanaście procent zmniejszyć budżet na kontrakty zawodników. Jest to zastanawiający ruch, patrząc jak mocno przeciętną drużyną w ostatnich latach jest ekipa spod herbu Białej Gwiazdy. Zupełnie nie spełnia oczekiwań szerokiej rzeszy kibiców. Dodatkowo nie wierzę w wiedzę i transferowy nos dyrektora sportowego Manuela Junco, gdyż większość jego dotychczasowych pomysłów to były mocne niewypały. Jak daje się usłyszeć, sposób prowadzenia rozmów przez Hiszpana z polskimi zawodnikami pozostawia wiele do życzenia, a oferta (bez wcześniejszego zapytania), jaką zimą złożył za Szymona Żurkowskiego, odebrano w piłkarskim środowisku jako kompromitację i obnażenie nieznajomości specyfiki rynku. Pozytywne transfery Hiszpanów w większości wynikały z kontaktów i rozeznania na tamtejszym rynku byłego trenera Kiko Ramireza. Jako przykład można przytoczyć sytuację, że Junco i klubowy skaut Marcin Kuźba nie byli do końca przekonani do transferu „amatora Carlitosa” z rezerw Villarrealu.

Co ciekawe, Boguski, środkowy obrońca Gonzalez i bramkarz Cuesta mogą nie zrealizować limitów minut potrzebnych do przedłużenia kontraktu. Polak został zwyczajnie odstawiony i klub z premedytacją robi wszystko, żeby nie osiągnął wymaganego limitu, a Hiszpanie byli kontuzjowani. Decyzję w ich sprawie podejmą włodarze. W Wiśle zapowiada się na uszczuplenie kadry i małą rewolucję, szczególnie w środku pola, gdzie trzecią propozycję kontraktu odrzucić miał Pol Llonch. Hiszpan w przynajmniej trzech klubach z Ekstraklasy dostałby lepsze warunki niż te oferowane przez Wisłę. Zakusy na niego, z tego, co pisał Piotr Koźmiński z "Superaka", ma nawet walcząca o awans Miedź Legnica.
http://www.2x45.info/aktualnosci/545...skawka-i-tort/

Odpowiedz cytując
South
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 26.04.2018, 18:01
Jak dla mnie zlepek informacji z neta i wywiadu z Junco.
Wielki bum bo chcemy zejść z kontraktów, nic dziwnego jak cześć zawodników cały czas kontuzjowana, druga cześć prezentuje żenujący poziom.
Boguski z premedytacja odstawiony( rozumiem z premedytacja żeby nie spełnił warunku) - kabaret. Poza tym Junco mówił ze do przedłużenia kontraktu Boguski wcale nie musi spełnić tego warunku minut...
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 26.04.2018, 18:42
W tym momencie mamy zdecydowanie zbyt szeroką kadrę. Nie jesteśmy w stanie utrzymywac tylu zawodników, gdzie kilku sposrod tych, którzy nie łapią się do 18 mają wysoką pensje. Głębokie rezerwy a więc zawodnicy 19, 20, 21, 22, czy 23-go wyboru to powinni być młodzi piłkarze z racjonalnymi kontraktami.
Myślę, że cięcie w budżecie płacowych będzie oznaczać zwyczajnie uszczuplenie kadry
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 26.04.2018, 20:24
Kto polecony przez Kiko prócz Pereze (Ze Manuel?) nie sprawdził się u nas?

Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 27.04.2018, 09:35
Kiko Ramirez na dyrektora sportowego !
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 03.05.2018, 12:32
Jest jakaś szansa na przywrócenie rezerw? Zlikwidowaliśmy je, o ile dobrze pamiętam, ze względu na sytuację finansową.

Bez rezerw młodzi zawodnicy, których ściągamy, a którzy nie przebiją się do 1. składu nie mają gdzie się ogrywać. Też nie mamy gdzie w seniorskiej piłce przetestować młodych z CLJ.

Czy ktoś się orientuje czy zaczynalibyśmy od 3. czy 4. ligi?
Odpowiedz cytując
butazango
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2010

Stary 03.05.2018, 14:25
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Jest jakaś szansa na przywrócenie rezerw? Zlikwidowaliśmy je, o ile dobrze pamiętam, ze względu na sytuację finansową.

Bez rezerw młodzi zawodnicy, których ściągamy, a którzy nie przebiją się do 1. składu nie mają gdzie się ogrywać. Też nie mamy gdzie w seniorskiej piłce przetestować młodych z CLJ.

Czy ktoś się orientuje czy zaczynalibyśmy od 3. czy 4. ligi?
Junco ostatnio wspominał w którymś z wywiadów, ze nie planują przywrócenia rezerw w najbliższym czasie.
Odpowiedz cytując
Colin
Senior Member

Od: 07.2004

Stary 03.05.2018, 15:25. Mam wątpliwości
Mnie zastanawia polityka podpisywania kontraktów z zawodnikami, która zakłada automatyczne przedłużanie takich kontraktów po "wyrobieniu" określonej liczby minut na boisku w sezonie. Mam tu wątpliwości bo to może powodować celowe odstawianie niektórych od składu w sytuacji gdy mogli by coś oni dać jeszcze zespołowi w obecnym sezonie w danym momencie (mimo tego, że w dłuższej perspektywie czasowej (np: przyszłego sezonu przez różne czynniki np: wiek, czy chęć zastąpienia kimś bardziej perspektywicznym, lepszym) nie rokuje się z nimi nadziei). Mam wątpliwości co do skuteczności takiej formy przedłużania kontraktów. O wiele bardziej przekonują mnie kontrakty 1+1 gdzie to do klubu należy decyzja (do pewnego momentu w sezonie) czy zostanie on przedłużony o rok a nie suche liczby, wyrobione minuty na boisku, bo one nie uwzględniają wielu czynników i tak naprawdę nie zawsze pokazują czy z kimś można wiązać nadzieje przy budowaniu i wzmacnianiu składu na przyszły sezon.

Natomiast w danym momencie sezonu niezależnie od okoliczności (jeśli to możliwe, jeśli nie ma kontuzji itp.) powinno się mieć możliwość skorzystania z całej kadry mimo iż pewnych zawodników nie widzi się w składzie na przyszły sezon. Odstawianie kogokolwiek od składu zabija naturalną rywalizację i tłumi rozwój zespołu.
Colin McRae[*] Żegnaj Mistrzu. Teraz pewnie ścigasz się z Ryśkiem i Januszem pilotowany przez "Beefa" po niebiańskich OSach...

"Heroes don't die, they just move on to the next stage"
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary 03.05.2018, 15:27
https://twitter.com/KiewiczKrz/statu...19449321582593
'Informator' raczej pewny, więc nie w plotkach, a polityce.
''Kto za Mitrovica? Pewnie Basha który wraca do 18tki, a wkrótce ma przedłużyć umowę z Wisłą'
Bardzo cieszy mnie ta wiadomość
Odpowiedz cytując
TonyWiślak
Member

Od: 05.2011

Stary 03.05.2018, 15:55
Cytat:
''Kto za Mitrovica? Pewnie Basha który wraca do 18tki, a wkrótce ma przedłużyć umowę z Wisłą'
Bardzo cieszy mnie ta wiadomość
Potrzeba nam piłkarzy do gry a nie osób,które leczą kontuzję non-stop ,więc nie wiem z czego tu się cieszyć.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 03.05.2018, 16:28
Colin napisał(a):Wyświetl post
Mnie zastanawia polityka podpisywania kontraktów z zawodnikami, która zakłada automatyczne przedłużanie takich kontraktów po "wyrobieniu" określonej liczby minut na boisku w sezonie. Mam tu wątpliwości bo to może powodować celowe odstawianie niektórych od składu w sytuacji gdy mogli by coś oni dać jeszcze zespołowi w obecnym sezonie w danym momencie (mimo tego, że w dłuższej perspektywie czasowej (np: przyszłego sezonu przez różne czynniki np: wiek, czy chęć zastąpienia kimś bardziej perspektywicznym, lepszym) nie rokuje się z nimi nadziei). Mam wątpliwości co do skuteczności takiej formy przedłużania kontraktów. O wiele bardziej przekonują mnie kontrakty 1+1 gdzie to do klubu należy decyzja (do pewnego momentu w sezonie) czy zostanie on przedłużony o rok a nie suche liczby, wyrobione minuty na boisku, bo one nie uwzględniają wielu czynników i tak naprawdę nie zawsze pokazują czy z kimś można wiązać nadzieje przy budowaniu i wzmacnianiu składu na przyszły sezon.

Natomiast w danym momencie sezonu niezależnie od okoliczności (jeśli to możliwe, jeśli nie ma kontuzji itp.) powinno się mieć możliwość skorzystania z całej kadry mimo iż pewnych zawodników nie widzi się w składzie na przyszły sezon. Odstawianie kogokolwiek od składu zabija naturalną rywalizację i tłumi rozwój zespołu.
Przecież trzeba pogodzić interes klubu i zawodnika. Zawodnicy często mogą przebierać w ofertach i na pewne zapisy się nie zgodzą. Zapisy o wyrobieniu minut sa z korzyścią zarówno dla klubu (zawodnik jest przydatny), jak i dla zawodnika (trener na mnie stawia, mam pewne miejsce w składzie).

Podobnie jak kolegę wyżej dziwi mnie przedłużenie z Basha. To szklany zawodnik.
Jedynym wytłumaczeniem może być fakt że zawodnicy o takim potencjale sportowym kosztują dużo wiecej, a Basha ma niski kontrakt.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary 03.05.2018, 16:52
Stop stop stop. Skąd wzięło się przekonanie o podatności Bashy na kontuzje? Sprawdźcie sobie transfermarkt, jego poprzednie sezony. Na jesień wypadł na 2 mecze- drobny uraz. W zimie, ktoś na treningu zrobił mu potężne kuku i to niby ma o czymś świadczyć? Jakby wpadł pod TIRa to też miałby wyjść bez szwanku? Szklany to jest Zdenek, który co chwile łapie kontuzje i urazy.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 03.05.2018, 17:43
ashkeczup napisał(a):Wyświetl post
Stop stop stop. Skąd wzięło się przekonanie o podatności Bashy na kontuzje? Sprawdźcie sobie transfermarkt, jego poprzednie sezony. Na jesień wypadł na 2 mecze- drobny uraz. W zimie, ktoś na treningu zrobił mu potężne kuku i to niby ma o czymś świadczyć? Jakby wpadł pod TIRa to też miałby wyjść bez szwanku? Szklany to jest Zdenek, który co chwile łapie kontuzje i urazy.
Ano dokładnie. Basha wszedł w pierwsze mecze Wisły bez solidnego przygotowania fizycznego. Bo tak było trzeba.
Potem, kiedy zaczęło to wpływać na jego zdrowie grał dalej. Bo tak było trzeba.
Potem się posypał, a ledwo zaczął się zbierać, znowu coś się stało. Czego by mogło nie być, gdyby był wprowadzany do drużyny normalnie a nie na wariata.
A teraz na forum zrodził się mit, że Basha jest szklany.

I tak będzie ten mit trwał dopóki nie narodzi się nowy, wokół którego będzie można snuć kolejne teorie.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 03.05.2018, 18:04
Basha to dobry piłkarz. Jak sie wykuruje może być liderem naszej drugiej linii.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
lucas8
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 03.05.2018, 18:57
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Basha to dobry piłkarz. Jak sie wykuruje może być liderem naszej drugiej linii.
Też tam uważam, ale do tego musimy przedłużyć kontrakt z Llonchem. Ten duet na nowy sezon w linii pomocy może nam dać dużo jakości!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 04.05.2018, 06:15
Start start start.

Życzę Bashy duzo zdrowia i dobrej formy, ale myślę że nie ja jeden wśród kibiców mam jednak wątpliwości co do jego stanu zdrowia. Jego obecna kontuzja miała spowodować miesieczna absencje a jednak facet wypadł na ponad 2.
Nad zdrowiem Palcicia tez niektorzy dali sobie rękę uciąć i mamy jego pierwszą u nas kontuzję. Szkoda, że jesteśmy zmuszeni do kontaktowania piłkarzy z takimi "defektami".

Mam nadzieje że Zarzad pójdzie po rozum do głowy, bo jednak obecny sezon z perspektywy liczebności kadry i ilosci kontuzji był ewenementem.

28 chłopa z czego notorycznie kontuzjowanych bylo 20-30%.
Łatwiej wymienić kto nie miał miesięcznej absencji w tym sezonie niż tych którzy ją mieli.

W naszej sytuacji finansowej to nie do pomyślenia...
Ostatnio edytowane przez Karherop : 04.05.2018 o godz. 06:27.
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2010

Stary 04.05.2018, 08:42
Bartosz Karcz i GK/DP:

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...uzej,13146403/
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 04.05.2018, 08:59
Basha ma odpowiednie umiejętności żeby być wyróżniającą się postacią w drugiej linii, a to że teraz miał dłuższą przerwę nie świadczy o tym, że to typ "szklanki". Jak Palcić przychodził też wszyscy zaczęli grzmieć, że ściągamy gościa który ma poważne problemy z kolanem i był po operacjach i będzie więcej w gabinetach lekarskich niż na boisku... A od kiedy tylko wskoczył do 11 to grał regularnie bez żadnych problemów.
To, że ktoś w Ekstraklasie złapie kontuzję która wyklucza go z gry na lekko ponad miesiąc to już trzeba mu przypisać taką łatkę piłkarza podatnego na kontuzję i chuchać i dmuchać na niego żeby sobie nic znowu nie zrobił... Takie już myślenie w naszym kraju.
Odpowiedz cytując
AlvaroTS
Member

Od: 12.2015

Stary 04.05.2018, 10:18
https://www.transfermarkt.pl/vullnet.../spieler/56324 Tu link na temat kontuzji. Nie wyglada na szklanego.
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Od: 06.2008

Stary 04.05.2018, 11:19
Wycinek z prasówki dla weszlo:

Wydaje się, że z kolei z Wisłą Kraków pożegna się Ivan Gonzalez.
– Bardzo chciałbym tu zostać. Jeszcze przed operacją, gdy rozmawialiśmy z dyrektorem Manuelem Juncą, bezpośrednio mu to zakomunikowałem. Pojawiał się wtedy temat możliwego sprzedania mnie, ale ja jasno powiedziałem, że chciałbym w Wiśle skończyć karierę, grać w niej jeszcze pięć-sześć lat, bo bardzo dobrze się tu czuję. Kocham Wisłę – mówi. Skąd taka miłość Andaluzyjczyka do Krakowa? – To dla mnie drugi dom. Od pierwszego momentu wywiązało się szczególne uczucie z klubem – tłumaczy. Jednocześnie jest jednak realistą. – Mój menedżer niedawno był w klubie na negocjacjach. Nie zapadły żadne decyzje, choć z moich odczuć i doświadczenia wnioskuję, że kontrakt raczej nie zostanie przedłużony – twierdzi.

Edit:
jest i cały artykuł:
https://www.przegladsportowy.pl/pilk...krakow/749zw6q
Ostatnio edytowane przez Hives4 : 04.05.2018 o godz. 11:28.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary 04.05.2018, 12:42
Identyfikuje się z klubem! Obcokrajowiec! Kontrakt do 2035 r, lekko! Gdzie my takiego znajdziemy?
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 04.05.2018, 12:58
Identyfikuje się z klubem! Obcokrajowiec! Kontrakt do 2035 r, lekko! Gdzie my takiego znajdziemy?
w kazdym sklepie z "chorymi obcokrajowcami identyfikujacymi sie z klubem ktory placi im dobry hajs i zyja w swietnym mieści"
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 04.05.2018, 13:26
Ciapate i Erasmusy są właśnie takie kochliwe latino romantiko.

Popieram ashkeczupa, podpisać do 2035 roku.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 04.05.2018, 13:29
To Gonzales na chorobowym otrzymuje jakiś dobry hajs?
Paczpan... to może dlatego mamy tyle kontuzji?

Tylko głupi Carlitos się nie kapnął.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów