The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Reklama

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
LanceTS
Senior Member

Od: 07.2009

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 02.12.2018, 19:00
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post

I nie gadajcie mi tu, że to jest jakieś .......enie i że praca czyjaś jest warta 10 czy 11 zł dzisiaj, że więcej nie wypracuje. A jeśli tak no to musi pracodawca zwinąć interes bo coś mu nie wypalił skoro czyjas praca i jej owoce sa tak mało warte.
Mam telemarketerkę, która w przeciągu kilku miesięcy dała mi średni zysk taki, że jej praca jest dla mnie warta 13zł/h. Ja jako pracodawca chciałbym zarobić, więc szukam kogoś kto będzie pracował za 10-11zł. Jak znajdzie się ktoś chętny - dlaczego mam go nie zatrudnić?
kij ma dwa końce, wy próbujecie pokazać, ze ma tylko jeden.
Nikt nie każe pracować za 6 zl - nikt nie każe zatrudniać za tyle
Nie rozumiesz jednego. Ja niechce nikomu niczego zabraniać. Jeśli pracodawca CHCE zatrudnić kogoś za 6zł, a pracownik CHCE za tyle zarabiać, do czemu mam iż zabronić?
Ja ani nie każe pracownikowi pracować za 6zł, ani pracodawcy zatrudniać za tyle. Niech robią, to co CHCĄ!

Było się uczyć - no to było się nie uczyć i mieć spokojną, dobrze płatną pracę za 12 zł i święty spokój w życiu z pracą na etacie a nie się pchać w biznesy
Nie chcesz to nie rób - nie chcesz to firmy nie prowadź
Chce prowadzić firmę. Firmę na moich warunkach. Firmę, w której ja jestem szefem i w której chce mieć PRAWO (nie obowiążek) szukać kogos, kto zgodzi się pracować za 6zł. Jak znajde taką osobę, to Ty chcesz mi ZABRONIĆ jej zatrudnić. I Ty mówisz, że starasz się patrzeć obiektywnie. Może zamiast ZABRONIĆ pracodawcy zatrudniać za mniej niż 12zł, to ZABRONIMY pracownikowi pracować za więcej niż 6zł? Przecież to jest byłoby takie same s....ysyństwo.

Za mało zarabiasz, zmien pracę - za małe ma firma zyski to zmien branżę albo wprowadź innowacje w obecnej branży
Ale wyjedź zagranicę. Daj spokój, jesli chcesz tak rozmawiać - już niektórzy próbowali ustawiać mi życie. Jeśli chcę prowadzić firmę, która daje nawet minimalne zyski, to dlaczego chcesz mi zabronić, albo co gorsza zmusić mnie żebym zwiększył swoje koszty?
Wy tylko widzicie, że politycy dojezdżają pracodawców a udajecie, że pracodawca jest święty i pracownika nie dojeżdża. Podałem wczesniej konkretne przypadki gdzie ci pracodawcy sa za przeproszeniem chuja warci. Tak samo się nadają do biznesu prowadzenia jak ci ludzie, którzy zarabiają po 10 zł i nie potrafią wskoczyć na wyzsze pensje bo mają problem z myśleniem/pracowaniem.
Pracodawca różni się tylko tym, że wział sprawy w swoje ręce. Wziął odpowiedzialność za całą firmę, ta firma jest jego i jeśli by chciał - możę nagle ją sprzedać albo zamknąć. Jego wola.

Z mojej strony koneic, bo widzę, że żadne argumenty nie trafiają. Chcesz zabraniać tylko jednej stronie, a dziuęki temu zapewnić minimum drugiej.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 02.12.2018, 22:54
Ja nikomu niczego nie chcę zabraniać ani nakazywać. Generalnie mam to w dupie, jedynie nie lubię chamstwa ludzi i robienia z kogoś idioty. Dlatego nie lubię .......enia Lucjusza i reszty KODu o komunizmie w Polsce, bo żyję w tej Polsce i wiem jak było przed 2015 rokiem. Nie lubię płakania, że PiS zły bo generalnie rozbija się sprawa o płacenie VATu.

Cytat:
Nie rozumiesz jednego. Ja niechce nikomu niczego zabraniać. Jeśli pracodawca CHCE zatrudnić kogoś za 6zł, a pracownik CHCE za tyle zarabiać, do czemu mam iż zabronić?
Ja ani nie każe pracownikowi pracować za 6zł, ani pracodawcy zatrudniać za tyle. Niech robią, to co CHCĄ!
I to jest taka pseudo logika. Serio myślisz, że ktoś chce pracować za 6 czy 10 zł? A Ty chcesz zarabiać na swojej firmie 500 zł na miesiąc?
Chyba normalne, że każdy chce żyć godnie i trzeba te zarobki trochę skorelować z kosztami życia. Całe to niby wolnościowe gadanie sprowadza się do tego, że jeśli ktoś robi za 6 zł to niech robi, nie twoja sprawa. Otóż nie, to nie jest kwestia CHCIEĆ tylko MUSIEĆ. Ludzie chcą pracować, a że sytuacja życiowa zmusza ich do tego aby podjąć prace za 6 czy 10 zł to trudno, pracują tak.
Czy ludzie chcą robić ciężko fizycznie, na mrozie, za 10 zł, bez umowy o pracę? Może sa tacy idioci ale na pewno większość się nie cieszy z takich warunków a próbujesz sobie i wszystkim wmówić, ze ktoś tak chce.

Życie jest bardziej skomplikowane niż teorie korwinowskie i tyle.

Ja uważam, że firma powinna być traktowana jako rodzina, jako całość, nawet jeśli ta Twoja telemarketerka zarabia tak mało to mimo wszystko jest częścią tej firmy i bez niej nie byłoby Was więc warto też docenic mimo wszystko jej prace i nawet się z nią podzielic nie jej zyskiem - tak uwazam. Nie dając zarobić godnie, czyli szukając kogoś za 10 zł to raczej znajdziesz osobę niekompetentną, osobę, która i tak zaraz będzie chciała podwyżkę bo nikt nie będzie za 10 zł robił na dłuższą metę albo się zwolni zaraz i pójdzie gdzie indziej.

Ja takie mechanizmy widze w swoim otoczeniu. Ludzie zarabiają niewiele, stawka wejściowa w firmie jest niska. Praca nie jest lekka i w efekcie przychodzą ludzie na krótki czas, przychodzą same dzieciaki po szkole, niekompetentni, bez większych chęci do pracy. Efekt jest taki, że co prawda interes się kręci ale wszystko jest robione w chujowej atmosferze, morale w firmie jest niskie, panuje chaos ponieważ ciągle ludzie odchodza i przychodza nowi (co raz gorsi) co destabilizuje prace bo zanim się nowy nauczy pracy to mija dużo czasu.
Dla mnie to jest patologia i tak firma nie powinna działać. Powinno się ludzi bardziej docenić, dac więcej kasy, wtedy załoga by była powiedzmy w 90% stała, firma mogłaby sama zwalniać jakichś nieodpowiednich ludzi (np mających problemy z alkoholem) i stworzyć dobrą ekipę, która by lepiej ogarniała robotę.
Z drugiej strony jak ktoś tylko patrzy w statystyki i tabelki bo myśli, ze kierowanie firmą to tylko excel to ok, interes się kręci więc jest ok. Zgodnie z tym to można by jeszcze pogorszyć ludziom, zacząć zatrudniać na czarno itd. Wtedy statystyki w excelu będą jeszcze bardziej zielone i prezes będzie się cieszyl...

A to mój przykład wcześniejszy:
https://dzienniklodzki.pl/cbs-w-uboj...at/ar/12565884

31 osób oskarżonych
80 mln VAT wyłudzone
900 osób w tym 440 cudzoziemców wylegitymowali - czyli pracowało tam grubo ponad 1000 osób bo na pewno część nie była w pracy bo robili na zmiany
Za kaucją wyszedł członek zarządu, kaucja 10 milionów
384 osoby pracowały na czarno

I o tym mówię własnie. .... z takimi firmami, których prezesi się pławią w luksusach, mają po 10 mln na kaucje, zatrudniają tysiące ludzi, płaca chuja, jeszcze na czarno ludzi zatrudniają i udają kopciuszków jaka to firma biedna i jak cięzko się interesy prowadzi w Polsce. Banda frajerów i tyle. I takich ludzi chcecie bronić.
Wychodzi na to, że te 380 osób bardzo chciało robić na czarno i że osoby, które bekły w tej sprawie z chęcią robiły wałki. Otóż nie, sytuacja na rynku pracy wygląda tak, że po czasie człowiek widzi w jakim bagnie przyszło mu robić, tylko czesto wie, że zmieni firmę i trafi do takiego samego bagna więc siłą rzeczy oszukuje państwo pracując w kadrach takiej firmy albo pracuje na czarno albo za niskie stawki bo wie, że tacy są dziś ci biedni pracodawcy.

Oczywiście uogólniłem wszystko ale tylko po to aby uwidocznic te absurdy.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 03.12.2018, 19:54
Wtrąciłbym się do dyskusji, gdyż w sumie ją zacząłem, ale nawet nie chce mi się czytać co pisze typowy pracownik-robotnik-janusz, który bluzga na pracodawce, jest zazdrosny i cieszy się z jego nieszczęść .. Nie ma sensu z takimi ludźmi dyskutować, nie są warci funta kłaków, a jak chcesz coś udowodnić to nie udowadniaj mnie tylko sobie - więc szoruj zakładaj biznes i daj przykład jak powinno się zatrudniać lol

Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 06.12.2018, 10:27
Ponieważ dalej nie wiadomo co takiego rząd zrobił złego firmom oprócz obniżki CITu dla nowo zakładanyc, uregulowania kwestii umów tymczasowych oraz wprowadzeniu E-zwolnień gdzie nie trzeba biegać z L4 do firmy i z powrotem myślę że można zamknąć temat.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 06.12.2018, 12:21
Np. podwyższenia minimalnej krajowej.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów