The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
pelek
Senior Member

Od: 11.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 07.12.2009, 16:57
Testy o niczym nie świadczą jeszcze,tylko porównując go do obrońców których posiadamy to tylko Jop jest słabszy od Pazdana,już wole zaryzykować z Kowalskim mimo że jest słabszy troche od Pazdana.Będziemy się martić jak się okaże że Pazdan będzie mieć podpisać z nami kontrakt
Odpowiedz cytując
fond
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 07.12.2009, 16:59
Ten Pazdan to jakiś żart świąteczny Skorży ?
Odpowiedz cytując
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 07.12.2009, 17:13
Ja tam wolę, żeby ten international level został zakupiony do Feyenoordu przez Leo.
Odpowiedz cytując
matizaq
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 07.12.2009, 17:21
Ja tam wychodzę z założenia : Lepszy Jop niż nic, lepszy Pazdan niż Jop

Osobiście to mnie bardziej ciekawii ten młody chłopak z Serbii.Nie wiecie może czy on jest testowany w kontekście ME czy 1 zespołu ?
Cytat:
"If you are first you are first. If you are second you are nothing."- Bill Shankly
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 07.12.2009, 17:28
Ja wychodzę z założenia, że Skorża ślepy nie jest. Dlatego jeśli ma już tę funkcję trenera menedżera, to niech chociaż do końca sezonu się z niej wywiąże. Po tym okresie ocenimy jak to zafunkcjonowało.
Nie ma co narzekać. W końcu trener za te posunięcia odpowiada stanowiskiem. Czy kopałby sam pod sobą dołki ?

O Pazdanie nic nie mogę powiedzieć, bo gówno się na polskiej lidze znam. Samego zawodnika też dawno w akcji nie widziałem. Pamiętam tylko, że dużo biega i jest łysy.
Wydaje mi się, że jest okazja wyciągnąć tego grajka bardzo niskim kosztem i dlatego jest u nas. Do zwiększenia rywalizacji Pazdan będzie jak znalazł. Nie wiem o co te płacze ?
..
Odpowiedz cytując
Bronex
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 07.12.2009, 17:31
Pazdan na testach to tylko potwierdzenie ,że ze Skorży jest dupa nie menedżer czy dyrektor sportowy. Nie wiem kto to w tym klubie wymyślił ,żeby Skorża się zajmował transferami. Jak znam życie to jest bajka w stylu tniemy etaty a nie świadomie wybieramy wariant z Wysp. Fajnie naprawdę fajnie (że się posłużę klasykiem) ,żeby praca Józefa i Edwarda dała jakieś wymierne efekty. Sam jestem bardzo ciekaw jak się to okienko potoczy. Czy sprowadzimy zawodników ,tudzież wprowadzimy zawodników do pierwszej drużyny podnoszących konkurencję czy też całe działania "fachowców" podsumujemy standardowym Maćkowym "wypada tylko przeprosić kibiców". Wszystko przed nami...

PS. Ale on pseudonimy Pazdek, Soga, Arbuz, Paździoch, Pirania.
Ostatnio edytowane przez Bronex : 07.12.2009 o godz. 18:28.
Odpowiedz cytując
Sopranos
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 07.12.2009, 17:33
wolfy napisał(a):Wyświetl post
"Najlepszy w Górniku" - wybacz, ale to żadna rekomendacja. Zwłaszcza po transferach Kasperczaka
To nie miała być rekomendacja, nie zrozumiałeś mnie. Pazdan za Kasperczaka zaczął grać znacznie lepiej i obok Glika był bodaj najrówniej grającym młodym środkowym obrońcą spoza drużyn czołówki.

Przypominam, że te "dwie ostanie rundy" Górnika to spadek z ligi oraz praktycznie przekreślenie własnych szans na awans. Faktycznie, CV ma powalające, to już Mączyński i Kowalski więcej zdziałali ( jeden gra już drugą rundę w ekstraklasie, drugi jest gwiazdą trzeciego w tabeli ŁKS-u ). No, ale oni nie zostali namaszczeni na "international level", oni muszą sami wszystko wywalczyć - włącznie z uwagą naszego menago.
Widzę, że idziesz dalej w kpiny zamiast obiektywnie spojrzeć na człowieka. Jeden piłkarz nie decyduje o sile zespołu i Górnik spadł głównie ze względu na to, że nie potrafił niczego "skleić" w ofensywie. Aktualna niska pozycja w 1 lidze to z kolei efekt marnej dyspozycji strzeleckiej napastników Górnika, na co środkowy obrońca nie bardzo może mieć wpływ. Chcę przez to powiedzieć, że nawet z drużyn, które osiągają wynik sportowy poniżej oczekiwań można wyciągnąć ciekawych zawodników. Pazdan nie jest postacią pierwszoplanową, zatem ciężko żeby niektórzy dostrzegali dobrą robotę, którą wykonuje w defensywie. Poza tym zachowujecie się tak jakby Pazdan miał od razu grać w pierwszym składzie i być dla nas zbawieniem. Ja uważam, że to lepsze rozwiązanie niż Jop i razem z Kowalskim, Pazdan mógłby walczyć o miano 3 środkowego obrońcy, a przy okazji być również zabezpieczeniem dla pozycji defensywnego pomocnika. Czyli bardziej uzupełnieniem kadry, niż gwiazdą pierwszego składu, a podejrzewam, że jego ewentualne kupno, to byłby wydatek niewielki. No ale do transferu jeszcze daleko.

A co od szacunku - ten sam właśnie Kasperczak więcej osiągnął, a mimo to zostawił w Wiśle masę piłkarskiego szrotu, którego kolejni dyrektorzy sportowi sukcesywnie się pozbywali przez następne lata. Bardzo mi się nie podoba, że Skorża ryjąc pod Bednarzem uzyskał podobną władzę co Kasperczak, ponieważ jego dotychczasowe wypowiedzi i działania w kwestiach transferowych uważam za mocno żenujące.
Bednarz wyleciał za swój własny "dorobek". Jego celem było to, aby jak najmniejszym kosztem sprowadzać wartościowych zawodników - nie udało się zbudować przynajmniej tak prowizorycznej jak obecnie siatki skautów, ostatnie transfery budziły wiele kontrowersji. Poza tym ciężko żeby go podwładny wysadził z konia.

Skorża już wielu delikwentów wpychanych na siłę przez menadżerów odesłał, więc nie bardzo rozumiem skąd te zarzuty. Daleko mu do Kasperczaka pod względem "osiągnięć" transferowych. Spójrz jak liczna była kadra za Kasperczaka, a jak wygląda teraz.

Powiedz mi, w czym Pazdan jest lepszy od Kowalskiego?
I po kiego grzyba kupować 22 letniego gościa, który jest słabszy od wszystkich potencjalnych konkurentów poza Jopem? Myślisz, że grzejąc u nas ławę będzie się rozwijał? Czy może raczej skończy jak kolejny Kwiek czy Kowalczyk, interes na którym klub straci tylko pieniądze.
No parę elementów by się znalazło. Ma doświadczenie reprezentacyjne, jest bardziej uniwersalny, wydaje mi się również, że lepiej czyta grę i lepiej gra do przodu (chodzi o wyprowadzanie akcji) od naszego wychowanka. Poza tym jeszcze raz warto wspomnieć, że on jest dopiero testowany, a więc jego angaż nie jest pewny, więc nie rozumiem skąd ta nagła panika. Czynnik finansowy też jest tutaj ważny, bo o ile Górnikowi trzeba będzie pewnie zapłacić kilkaset tysięcy złotych, to ta kasa powinna się zwrócić, bo Jop zarabia więcej. Mam też wrażenie, że mocno ciąży na Pazdanie to, że był promowany przez Beenhakkera i chyba bardziej stąd się biorą negatywne emocje związane z jego kandydaturą, niż faktycznie z braku umiejętności. Na skalę ligową to jest solidny grajek, a nam chodzi też o to żeby poszerzać kadrę i uniknąć sytuacji takich jak pod koniec bieżącej rundy, gdzie gramy praktycznie bez 5 zawodników z kadry.
Konrad Gołoś: Czasami potrzeba momentu, w którym trener naprawdę na ciebie postawi. Jeśli wiesz, że masz zaufanie trenera i kolegów, wtedy też się rozwijasz. Nabierasz pewności. Czasami jest tak, że młody zawodnik idąc do jakiegoś klubu po prostu traci pewność i trudno jest to odbudować.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 07.12.2009, 17:55
Sopranos napisał(a):Wyświetl post
Ja uważam, że to lepsze rozwiązanie niż Jop i razem z Kowalskim, Pazdan mógłby walczyć o miano 3 środkowego obrońcy, a przy okazji być również zabezpieczeniem dla pozycji defensywnego pomocnika. Czyli bardziej uzupełnieniem kadry, niż gwiazdą pierwszego składu, a podejrzewam, że jego ewentualne kupno, to byłby wydatek niewielki. No ale do transferu jeszcze daleko.
Niestety, ja to widzę zupełnie inaczej. Gość jest słaby, a trzeba za niego płacić. Biorąc pod uwagę, że na zachodzie za darmo można ściągnąć o niebo lepszego obrońcę - ja w ogóle nie rozumiem tematu.

Bednarz wyleciał za swój własny "dorobek". Jego celem było to, aby jak najmniejszym kosztem sprowadzać wartościowych zawodników - nie udało się zbudować przynajmniej tak prowizorycznej jak obecnie siatki skautów, ostatnie transfery budziły wiele kontrowersji. Poza tym ciężko żeby go podwładny wysadził z konia.

Skorża już wielu delikwentów wpychanych na siłę przez menadżerów odesłał, więc nie bardzo rozumiem skąd te zarzuty. Daleko mu do Kasperczaka pod względem "osiągnięć" transferowych. Spójrz jak liczna była kadra za Kasperczaka, a jak wygląda teraz.
Jasne, Bednarz wyleciał za własny dorobek...

A co do Skorży - wcześniej podlegał kontroli Bednarza, dopiero teraz dostał podobną władzę jak Kasper.

No parę elementów by się znalazło. Ma doświadczenie reprezentacyjne, jest bardziej uniwersalny, wydaje mi się również, że lepiej czyta grę i lepiej gra do przodu (chodzi o wyprowadzanie akcji) od naszego wychowanka. Poza tym jeszcze raz warto wspomnieć, że on jest dopiero testowany, a więc jego angaż nie jest pewny, więc nie rozumiem skąd ta nagła panika. Czynnik finansowy też jest tutaj ważny, bo o ile Górnikowi trzeba będzie pewnie zapłacić kilkaset tysięcy złotych, to ta kasa powinna się zwrócić, bo Jop zarabia więcej. Mam też wrażenie, że mocno ciąży na Pazdanie to, że był promowany przez Beenhakkera i chyba bardziej stąd się biorą negatywne emocje związane z jego kandydaturą, niż faktycznie z braku umiejętności. Na skalę ligową to jest solidny grajek, a nam chodzi też o to żeby poszerzać kadrę i uniknąć sytuacji takich jak pod koniec bieżącej rundy, gdzie gramy praktycznie bez 5 zawodników z kadry.
Matko, z tym reprezentacyjnym doświadczeniem to dałeś popalić. Może jeszcze ściągniemy Polczaka, albo Wasiluka?
"Uniwersalność" na zasadzie - może grać na kilku pozycjach, na każdej tak samo słabo to IMHO żaden atut.
Czynnik finansowy jest tutaj bardzo ważny, bo za zbliżone lub nieco większe sumy można ściągnąć doświadczonego stopera z zagranicy. Zresztą - nie rozumiem, jak można z zadowoleniem patrzeć na wyrzucanie pieniędzy w błoto!?

To super, że jest lepszy (szybszy?) od Jopa. A jest u nas w drużynie ktoś gorszy?

"Na skalę ligową to solidny grajek" - mój ulubiony argument. Żałuję, że nie wyjechałeś jeszcze z "pokaż mi kogoś lepszego w naszej lidze za te same pieniądze". Byłby komplet. Skomentuję to dwoma słowami - Wojciech Łobodziński. Chcesz kolejne dwa? Konrad Gołoś.
Starczy już chyba tego zakłamywania rzeczywistości - "nikogo lepszego nie ma lidze za podobne pieniądze", "najlepszy w Górniku", "to tylko zawodnik na ławkę". Żadne z powyższych nie usprawiedliwia płacenia za piłkarski półprodukt.

Zupełnie nie rozumiem, jak zamienienie jednego słabego zawodnika drugim ma nam pomóc stworzyć wyrównaną kadrę? Widzisz Pazdana naciskającego na Diaza w walce o pierwszy skład (Sobolewskiego, Gargułę i Głowackiego sobie darujmy)? Ja nie jestem pewien, czy udałoby mu się wygryźć ze składu Cantoro...

Najpierw Gliki, Sobiechy, teraz Pazdan. I weź tu człowieku bądź spokojny...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 07.12.2009 o godz. 18:12.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 07.12.2009, 18:19
Wszystko zależy od tego ile Pazdan sobie krzyknie.Dla mnie jedyna rozsądna możliwość to zaproponować mu stosunkowo niski kontrakt z opcją podwyżki jeśli się sprawdzi - Tyle że to przecież international level więc na bank się na to nie zgodzi a kolejne płacenie setek tyś euro rocznie osobie która niczego nie gwarantuje, to jawny sabotaż.

Tu się kłania zasada - co tanie to drogie - kontrakt pewnie 5 lat - 200 tyś ojro rocznie i jesteśmy w plecy 5 melonów złotych nie mając żadnych gwarancji że to nie będzie drugi Gołoś czy Łobo.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Stary 07.12.2009, 18:20
Ostatnio o dziwo Wolfy myśli podobnie jak ja... W tej sprawie mamy znów zbieżne zdania:

Nie ma sensu słabego/przeciętnego piłkarza zastępować innym słabym/przeciętnym piłkarzem w dodatku płacąc za to zapewne niemałe pieniądze.

Pazdan to tylko kolejny "zwykły" polski ligowiec. Nie wniesie więcej ponad to, co już mamy.

Chyba, że nie przychodzi "zamiast kogoś" (np: w miejsce odchodzącego Cantoro) lecz "dodatkowo". Wtedy jeszcze można byłoby dostrzec tutaj jakąś ideę zwiększenia liczebności zbyt skąpej kadry pierwszego zespołu. Ale też nawet wtedy trudno uznać Pazdana za jej optymalne urzeczywistnienie.

Naprawdę jestem ciekaw, co Skorża w nim widzi.
Ostatnio edytowane przez Markus : 07.12.2009 o godz. 18:26.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 07.12.2009, 18:26
Markus napisał(a):Wyświetl post
Ostatnio o dziwo Wolfy myśli podobnie jak ja... W tej sprawie mamy znów zbieżne zdania:

Nie ma sensu słabego/przeciętnego piłkarza zastępować innym słabym/przeciętnym piłkarzem w dodatku płacąc za to zapewne niemałe pieniądze.

Pazdan to tylko kolejny "zwykły" polski ligowiec. Nie wniesie więcej ponad to, co już mamy.
W tym kontekście patrząc mamy dwa wyjścia - albo ściągamy kogoś z zachodu z doświadczeniem (Clebera jeśli się da), albo bierzemy Kowalskiego za darmo (wariant oszczędnościowy). Ściąganie słabego zawodnika i jeszcze płacenie za niego to już jest jawny sabotaż.

Do tego jeszcze to podejście niektórych - "a może się sprawdzi". Niby czemu miałby się sprawdzić, skoro jest słaby technicznie, nie umie strzelić, podać też nie za bardzo - generalnie to taki typowy ligowy kopacz? A ma już 22 lata!
Ostatnio edytowane przez wolfy : 07.12.2009 o godz. 18:29.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Sopranos
Senior Member

Stary 07.12.2009, 18:34
Niestety, ja to widzę zupełnie inaczej. Gość jest słaby, a trzeba za niego płacić. Biorąc pod uwagę, że na zachodzie za darmo można ściągnąć o niebo lepszego obrońcę - ja w ogóle nie rozumiem tematu.
Skoro to nie jest problem, to wskaż obrońcę klasy Marcelo, który przyjdzie za darmo i będzie miał kontrakt równy lub niższy niż ten, który ma Jop.

Jasne, Bednarz wyleciał za własny dorobek...
No nie, pewnie Skorża szepnął do uszka Cupiałowi. Zwłaszcza, że sam się przyznał po meczu z Levadią, że odpadnięcie było jego winą, bo źle przygotował zespół.

A co do Skorży - wcześniej podlegał kontroli Bednarza, dopiero teraz dostał podobną władzę jak Kasper.
I co od tamtego czasu zrobił? Sprowadził Kirma i Alvareza, których trudno nazwać niewypałami transferowymi. Przynajmniej nie w takim stopniu jak sprowadzanie przez Kasperczaka Ouadji, Omeonu czy Wyna Belotte. Diametralnie różne sytuacje - jeżeli Skorża zaliczy wpadkę typu tych wymienionych, to wtedy dopiero będzie można mówić, że się skompromitował jako menadżer.

Matko, z tym reprezentacyjnym doświadczeniem to dałeś popalić. Może jeszcze ściągniemy Polczaka, albo Wasiluka?
A czy któryś z wymienionej dwójki był na mistrzostwach europy?

"Uniwersalność" na zasadzie - może grać na kilku pozycjach, na każdej tak samo słabo to IMHO żaden atut.
To zależy od roli jaką miałby pełnić piłkarz. Jeżeli szukamy uzupełnienia kadry, to Pazdan będzie dobry, jeżeli równego konkurenta dla Marcelo i Głowackiego, to niestety trzeba będzie wybulić znacznie więcej. Bo w to, ze sprowadzimy drugiego Marcelo niestety nie wierzę.

Czynnik finansowy jest tutaj bardzo ważny, bo za zbliżone lub nieco większe sumy można ściągnąć doświadczonego stopera z zagranicy. Zresztą - nie rozumiem, jak można z zadowoleniem patrzeć na wyrzucanie pieniędzy w błoto!?
Problemem jest znalezienie tego lepszego stopera z zagranicy. Na razie na Pazdana nic jeszcze nie wydaliśmy, więc czego konkretnie nie rozumiesz? Nie sprawdzi się, to pojedzie szukać klubu dalej.

"Na skalę ligową to solidny grajek" - mój ulubiony argument. Żałuję, że nie wyjechałeś jeszcze z "pokaż mi kogoś lepszego w naszej lidze za te same pieniądze". Byłby komplet. Skomentuję to dwoma słowami - Wojciech Łobodziński. Chcesz kolejne dwa? Konrad Gołoś.
W porządku, tylko obu sprowadzaliśmy chyba w innej roli. Obecnie szukamy raczej młodego stopera, następcę dla Głowackiego i poważnego konkurenta zarówno dla niego, jak i dla Marcelo. Krótko mówiąc trzeciego obrońcy, a Łobodziński i Gołos sprowadzani byli jako piłkarze, którzy od razu mieli wskoczyć do pierwszego składu.

Żadne z powyższych nie usprawiedliwia płacenia za piłkarski półprodukt.
Rzekłbym, że mamy w kadrze sporo takich piłkarskich półproduktów. Jest kilka wiodących postaci, a reszta już zdecydowanie odstaje - podział jest bardzo widoczny.

Najpierw Gliki, Sobiechy, teraz Pazdan. I weź tu człowieku bądź spokojny...
No ok, fajnie jest przyjmować pozę klowna, bo generalnie czytanie tego tematu to przednia zabawa. Ale trzeba miec w tym umiar i przy okazji mierzyć trochę siły na zamiary, bo oczekujesz czegoś, co przy obecnej organizacji klubu niestety jest mało realne.
Konrad Gołoś: Czasami potrzeba momentu, w którym trener naprawdę na ciebie postawi. Jeśli wiesz, że masz zaufanie trenera i kolegów, wtedy też się rozwijasz. Nabierasz pewności. Czasami jest tak, że młody zawodnik idąc do jakiegoś klubu po prostu traci pewność i trudno jest to odbudować.
Odpowiedz cytując
hunter
Senior Member

Stary 07.12.2009, 18:43
Najpierw piszesz...

By potem zganić innego użytkownika:

No ok, fajnie jest przyjmować pozę klowna, bo generalnie czytanie tego tematu to przednia zabawa. Ale trzeba miec w tym umiar i przy okazji mierzyć trochę siły na zamiary, bo oczekujesz czegoś, co przy obecnej organizacji klubu niestety jest mało realne.
Pisząc o tym, że Bednarz wyleciał za "swój dorobek" i jego celem było budowaniem jak najmniejszym kosztem sam wszedłeś w buty klauna, który na dodatek chyba niewiele wie o tym co dzieje się w klubie.

Bez obrazy, ale widzę że niektórzy nadal mają na oczach klapki i do końca życia za wszystko co złe będą winić Bednarza.
Odpowiedz cytując
Eustachy
Senior Member

Stary 07.12.2009, 18:47
Z tym Pazdanem, to wcale nie wyskoczyli tak nagle i znienacka, bo z tego co pamietam juz pol roku temu prezes Gornika oswiadczyl ze o Pazdana pytala Wisla, ale oni nie moga pozbywac sie swojego podstawowego zawodnika, bo przeciez walcza o awans i tym podobne bla bla...

Sam raczej mam sceptyczne podejscie do goscia. Podobnie jak kilka innych osob uwazam, ze to taki pospolity ligowiec raczej bez szans wspiecia sie kiedykolwiek na poziom Clebera czy Glowackiego. W dodatku za kazdym razem gdy tylko mu sie przypatrywalem, myslalem sobie ze to straszne chuchro jak na pozycje srodkowego obroncy. Facet jest tak wyzylowany jakby go przez siedem lat wieziono w obozie jenieckim. Ja bym go na boisko nie wypuscil nie wczesniej jak po 2 latach obowiazkowego pakowania na silowni.
Odpowiedz cytując
Bronex
Senior Member

Stary 07.12.2009, 18:50
Moim zdaniem te testy do czwartku to jest tylko takie pieprzenie. Menedżer Paździocha jest już pewnie dogadany ze Skorżą a bawią się w podchody. Można byłoby rozważać kupno Polaka z naszej (ekstra)klasy ale on musi coś sobą prezentować dzisiaj i rokować na jutro. Tacy piłkarze w Polsce są ale na pewno Pazdan do nich się za Chiny ludowe nie zalicza. Mnie to przeraża. Bednarz wyczyścił stare błędy transferowe, a Skorża zaczyna z Edwardem i Józefem radosną twórczość i wraca stare. Za jakiś czas znowu się okaże ,że mamy całą armię dobrze opłacanych "półproduktów" ,które strach wystawić w jakimkolwiek meczu. Dodatkowo za Pazdana trzeba płacić a nie sądzę ,żeby Górnik nie chciał przy nadarzającej się okazji Wisłę wydoić. Zaraz ****a wyciągną bojową reprezentacyjną przeszłość (z czasów kiedy w koszulce z orłem na piersi mógł zagrać każdy śmieć bez szkoły), jakieś inne duperele i okaże się jak nic trzeba no 250 tyś euro zapłacić plus kontrakt plus prowizja plus **** wie co jeszcze. Wywalmy pieniądze w błoto. Jak mamy takich transferowych kroków dokonywać to nie lepiej ściągnąć tego Mateusza Kowalskiego z Piasta i dać spokojnie pracować nad sobą.
Ostatnio edytowane przez Bronex : 07.12.2009 o godz. 18:57.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 07.12.2009, 18:52
Nie rozumiem jednego na stronie wislakrakow.com płaczecie, że Pazdan to nie wypał i źle , że jest młody to ku... kogo mamy kupować emerytów?
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Acapelo
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 07.12.2009, 18:58
1 Mnie się wydaje, że jeżeli Wisła pytała pół roku temu to chyba znaczy, że Bednarz też go chciał- to dla tych co płaczą że wywalili Bednarza itp...
2 Moim skromnym zdaniem jako rezerwowy się nadaje, bo nie sądzę, żeby to drewno dostawało u nas więcej niż 60tys Euro na sezon. Więcej kopaczowi tego pokroju płacić, to już lepiej dać szansę młodym.

Ale mogę się mylić...
Jak dla mnie można kupić, ale kontrakt musi być niski wynegocjowany, bo przecież koleś przyszedłby z myślą o siedzeniu na ławce i byciem zapchajdziurą.
Odpowiedz cytując
Sopranos
Senior Member

Stary 07.12.2009, 19:01
hunter napisał(a):Wyświetl post
Pisząc o tym, że Bednarz wyleciał za "swój dorobek" i jego celem było budowaniem jak najmniejszym kosztem sam wszedłeś w buty klauna, który na dodatek chyba niewiele wie o tym co dzieje się w klubie.

Bez obrazy, ale widzę że niektórzy nadal mają na oczach klapki i do końca życia za wszystko co złe będą winić Bednarza.
Od odejscia Bednarza realia i cele w klubie się zmieniły. Wtedy Wisła miała dyrektora sportowego, którego celem miało być zbudowanie siatki skautów i sprowadzanie do klubu piłkarzy małym kosztem. Tymczasem kupilismy za spore pieniądze Łobodzińskiego, Jirsaka, sporo kasy z klubu pobrali także Niedzielan z Matusiakiem. Siatki skautów nie było, najtańszych i zarazem najlepszych piłkarzy (Diaz, Marcelo), podesłali nam menadżerowie, konkretnie chyba obu podesłał Peralta, który zgarnął za to swoją prowizję. Łatalismy jedne dziury, pozbywając się strupów typu Dawidowski, Barreto, Varga, ale powstawały kolejne, bo ogromne pieniądze leciały na konta zawodników siedzących na ławce.

Obecnie konfliktu interesów już nie ma, bo całą odpowiedzialność za politykę transferową i wyniki bierze trener, który z naturalnych względów ma ograniczone możliwości jeżdżenia i oglądania zawodników. Natomiast Skorży udało się poukładanie pewnych spraw, bo trzech skautów to już nieco inny układ niż 1 dyrektor sportowy, który robi za 5 osób i 1 skaut.

Nie winię Bednarza za obecną sytuację, być może źle odebrałeś przekaz mojej wypowiedzi. Ja nie oceniam go ani skrajnie negatywnie, ani specjalnie pozytywnie, bo ciężko było de facto jednoznacznie określić jego działania. Uważam jednak, że ze swojej strony nie przyczynił się do poprawy standardów w naszym klubie, a niektóre ruchy wręcz blokował, jak choćby przedłużenie kontraktu z Kosowskim postulowane przez Skorżę.

Racz mi łaskawie wytłumaczyć czego nie rozumiem.
Odpowiedz cytując
tommiyacht
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 07.12.2009, 19:02
to ja mam pytanie , kto jest obecnie, wobec zblizającego sie okienka, najgorętszym towarem eksportowym we Wisle bo mi sie wydaje że jest to Marcelo, i pojawienie sie Pazdana na treningu w.g. mnie moze miec cos z tym wspolnego. pozdrawiam
Odpowiedz cytując
RAFi89
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 07.12.2009, 19:02
Bronex napisał(a):Wyświetl post
Moim zdaniem te testy do czwartku to jest tylko takie pieprzenie. Menedżer Paździocha jest już pewnie dogadany ze Skorżą a bawią się w podchody. Można byłoby rozważać kupno Polaka z naszej (ekstra)klasy ale on musi coś sobą prezentować dzisiaj i rokować na jutro. Tacy piłkarze w Polsce są ale na pewno Pazdan do nich się za Chiny ludowe nie zalicza. Mnie to przeraża. Bednarz wyczyścił stare błędy transferowe, a Skorża zaczyna z Edwardem i Józefem radosną twórczość i wraca stare. Za jakiś czas znowu się okaże ,że mamy całą armię dobrze opłacanych "półproduktów" ,które strach wystawić w jakimkolwiek meczu. Dodatkowo za Pazdana trzeba płacić a nie sądzę ,żeby Górnik nie chciał przy nadarzającej się okazji Wisłę wydoić. Zaraz ****a wyciągną bojową reprezentacyjną przeszłość (z czasów kiedy w koszulce z orłem na piersi mógł zagrać każdy śmieć bez szkoły), jakieś inne duperele i okaże się jak nic trzeba no 250 tyś euro zapłacić plus kontrakt plus prowizja plus **** wie co jeszcze. Wywalmy pieniądze w błoto.
Też jestem tego zdania wg. mnie to Skorża dąży do zagłady Wisły. Pewnie się dogadał z Filipiakiem którego to Cracovię mamy gonić. Zresztą Bednarz jako były legionista też miał działać na niekorzyść Wisły, niestety Wisła zdobyła dwa mistrzostwa więc legioniści postanowili go wycofać z Krakowa.
Zresztą z kasą nie mamy co robić więc damy Górnikowi milion euro za Michasia.
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 07.12.2009, 19:04
Jak przeczytałem kogo Skorża testuje toi strach mnie przeszedł. Ciężko to skomentować nie stosując wulgaryzmów,ale na skrają głupotę to wygląda. Przecież to nie chodzi o to,aby kogoś na siłę kupować,sprawdzać. Spokojnie kasę odłożyć na piłkarza z prawdziwego zdarzenia a nie na jakiś szrot ją wydawać. Jak już Skorża nie ma kogo wystawić na jakąś pozycję to niech daje szansę młodym,a nie ściąga Pazdana. strach.

Co do Serba,sprawdzić niech coś pokaże i podpisać z nim długotrwałą umowę, na pewno gorzej od naszych młodych asów wyszkolony nie jest

Edit. Zaskoczeniem dla mnie nie byłoby żadnym jakby Marcelo teraz odszedł. Tylko pytanie za jakie pieniądze? Sądzę,że nie małe,ale też znów nie duże. ALe kasa jakaś by za niego była i podpisać na jego pozycję kogoś nie byłoby trudnością. Poza tym Marcelo póki jest w Wiśle znacznie ułatwiłby nam ściągnięcie podobnych piłkarzy, w sensie jakości, na inne pozycję z Brazylii. Oni tam naprawdę mało płacą chłopakom więc dziwie się,że ten kierunek został porzucony.
Ostatnio edytowane przez Marszałek : 07.12.2009 o godz. 19:10.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
kot
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 07.12.2009, 19:12
Nie widzę najmniejszego sensu w wydawaniu choćby 1 zlotówki na polskie półprodukty typu Pazdan. Za darmo jak najbardziej można zaryzykować z polskimi piłkarzami, bo być może da się takiego przykładowego filigranowego stopera jak Pazdan, o wzroście 180 cm, przerobić na defensywnego pomocnika w roli rezerwowego. Jestem w szoku podobnym do wielu tu kibiców, gdyż o takim wzroście i chuderlawej posturze nikt w szanujących się klubach nie zatrudnia piłkarzy w roli stopera. Obecnie piłka jest siłowa i Wisła ma już za dużo piłkarzy o słabych parametrach fizycznych. Ja uważam, że każdą złotówkę należy teraz spożytkować z sensem na piłkarzy profesjonalnych lub rokujacych takowymi się stać. Pazdan nie reprezentuje poziomu pucharowego i raczej w najbliższej czy nawet odległej przyszłości, nie rokuje takowego poziomu osiągnąć. Lepiej teraz wydać nieliczne posiadane pieniądze na piłkarzy zdolnych od razu być wzmocnieniem dla klubu, takich jak młodszy od Pazdana Marcelo. Jak przypomnę sobie słowa niezadowolenia Bednarza o Brazie, którego Skorża wymienił na Jopa wbrew jego sugestii, a który w Brazyli zagrał w 8 meczach tamtejszej ekstraklasy ( na wypożyczeniu z PAO ), to autentycznie jestem w jeszcze większej obawie o przyszłość transferową naszego klubu, gdy widzę próbę zastąpienia niewypału Jopa na Pazdana. Wisła potrzebuje piłkarzy ofensywnych i lepiej wydać kasę na jednego profesjonalistę typu Marcelo, niż na 3 półpiłkarzy, typu Cwielong,Łobodziński czy Pazdan, zwłaszcza, że ogrywamy Kowalskiego w Piaście o słusznych parametrach fizycznych i chyba nie mniejszych umiejętnościach od Pazdana czy Jopa, choć i on tak samo jak Pazdan nie reprezentuje poziomu pucharowego.

EDIT

Ps. Ryszard Szuster jako menager Pazdana, powinien zapytać sam siebie, czy słyszał gdziekolwiek na świecie, aby przy transferze jakiegokolwiek reprezentanta danego kraju, testowano go w rodzimej lidze i to bez powodu typu długa kontuzja i przerwa w grze
Ostatnio edytowane przez kot : 07.12.2009 o godz. 19:43.
Nie ma rzeczy niemożliwych.
Odpowiedz cytując
maRgrabkarz
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 07.12.2009, 19:14
Acapelo napisał(a):Wyświetl post
1 Mnie się wydaje, że jeżeli Wisła pytała pół roku temu to chyba znaczy, że Bednarz też go chciał- to dla tych co płaczą że wywalili Bednarza itp...
dokładnie!
to w kwestii wszystkich wypowiedzi, że "ciekawe co to Skorża wymodził?..."

Jak dla mnie ten transfer mógłby zostać przeprowadzony tylko jeśli Pazdan byłby wolnym zawodnikiem. Bo płacić za niego pieniądze (pewnie niemałe) mija się z celem.

I ostatnie. Ciężko teraz wyrokować o formie Pazdana na tle Górnika, który jest w całkowitej rozsypce i atmosferę tam panującą mózna by opisać słowami: "Ratuj się kto może!"
Odpowiedz cytując
Bronex
Senior Member

Stary 07.12.2009, 19:18
Od odejscia Bednarza realia i cele w klubie się zmieniły. Wtedy Wisła miała dyrektora sportowego, którego celem miało być zbudowanie siatki skautów i sprowadzanie do klubu piłkarzy małym kosztem. Tymczasem kupilismy za spore pieniądze Łobodzińskiego, Jirsaka, sporo kasy z klubu pobrali także Niedzielan z Matusiakiem. Siatki skautów nie było, najtańszych i zarazem najlepszych piłkarzy (Diaz, Marcelo), podesłali nam menadżerowie, konkretnie chyba obu podesłał Peralta, który zgarnął za to swoją prowizję. Łatalismy jedne dziury, pozbywając się strupów typu Dawidowski, Barreto, Varga, ale powstawały kolejne, bo ogromne pieniądze leciały na konta zawodników siedzących na ławce.

Obecnie konfliktu interesów już nie ma, bo całą odpowiedzialność za politykę transferową i wyniki bierze trener, który z naturalnych względów ma ograniczone możliwości jeżdżenia i oglądania zawodników. Natomiast Skorży udało się poukładanie pewnych spraw, bo trzech skautów to już nieco inny układ niż 1 dyrektor sportowy, który robi za 5 osób i 1 skaut.

Nie winię Bednarza za obecną sytuację, być może źle odebrałeś przekaz mojej wypowiedzi. Ja nie oceniam go ani skrajnie negatywnie, ani specjalnie pozytywnie, bo ciężko było de facto jednoznacznie określić jego działania. Uważam jednak, że ze swojej strony nie przyczynił się do poprawy standardów w naszym klubie, a niektóre ruchy wręcz blokował, jak choćby przedłużenie kontraktu z Kosowskim postulowane przez Skorżę.

Racz mi łaskawie wytłumaczyć czego nie rozumiem.
Jakich trzech skautów? Trzech skautów to jakby nie patrzeć ****a to jest trójkąt a miała być siatka... Gdzie jest siatka nazwiska, adresy... Wielka mi siatka. Taką siatkę to by Bednarz siedząc za biurkiem zmontował. Moim zdaniem siatka polega na tym ,że działa według jakiegoś systemu ustawicznie!. Dzisiaj oglądam mecz w Serbii jutro jestem w Limie , a na trzeci dzień jestem w Hajnówce. Czy siatką można nazwać dwóch ludzi którzy raz na parę miesięcy jadą na jakiś mecz jak zadzwoni trener Skorża i powie ej chłopaki weźcie coś róbcie bo okno za pasem..

Ps. W takich Włoszech czy Hiszpanii to ludzi pokroju Alvareza czy Marcela to gnije na ławkach od groma. To ,że takich ludzi nie udaje nam się sprowadzić do klubu te efekt braku zaangażowania ,nieudolności i chujowości. Dziękuję.
Ostatnio edytowane przez Bronex : 07.12.2009 o godz. 19:27.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 07.12.2009, 19:20
tommiyacht napisał(a):Wyświetl post
to ja mam pytanie , kto jest obecnie, wobec zblizającego sie okienka, najgorętszym towarem eksportowym we Wisle bo mi sie wydaje że jest to Marcelo, i pojawienie sie Pazdana na treningu w.g. mnie moze miec cos z tym wspolnego. pozdrawiam
nie,Jop odchodzi
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 07.12.2009, 19:21
Z Pazdanem w skladzie to my mozemy sobie ogrywac Bytovie czi inne Hetmany ,ale po co?

Mamy budowac silna druzyne ktora ma cos soba reprezentowac.Niedawno czytam ze ma wrocic Kowal -mysle no to super bedzie Glowacki,Marcelo i Kowalski.Teraz nagle czytam ze testuja Pazdana -ktory jak Jop zostal wykreowany na dobrego obronce

Bez sensu ,bo obieramy błędna droge rozwoju.Polscy pilkarze sa w 90% przereklamowani i nie warci nawet polowy tego co soba prezentują

Zamiast bawic sie w jakies smiesznne testy Pazdana czekamy na efekty poszukiwan naszych skautow ,bo za drugiego takiego Marcelo czy Alvareza oddal bym te wszytkie Jopy,Cwilelongi i Lobodzinskie i nawet doplacil.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 07.12.2009 o godz. 19:24.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
ArturTS
Junior Member

Od: 08.2007

Stary 07.12.2009, 19:22
Z tego co czytam wypada zapytać 'Oglądaliście mecze górnika w tym sezonie?' Jeżeli tak to na pewno około 1/4 z wypowiadających się tutaj. To że jedna osoba widziała go w akcji i go skreśla, to nie znaczy że pozostałe 3/4 ma udawać pozerów którzy muszą się dopasować do wypowiedzi... Skorża ma uznanie w moich oczach bo stara się zrobić coś z Wisły, ma utrudnione zadanie bo ma podwójną pracę do wykonania, a jedno z drugim nie idzie w parze... Zastanówcie się, kogo w takim razie ściągnąć? Wiadomo że część z was myśli że Cleber dojdzie i spoko a teraz pytanie, ściągnie go Skorża i ile pogra u nas? Zapewne kondycyjnie będzie tak samo niedoścignięty jak będzie miał 40 lat... Zastanówcie się. Jak dla mnie Pazdan jest dobrą opcją, wierzę że Skorża wie co robi. W końcu są to testy, a nie już 'końcowe ustalanie warunków kontraktu'. Nie bierze w ciemno zawodników, najpierw chce go sprawdzić. Sami narzekacie że Jop biega jak drewno, to co Kowalki jest taki supcio? Bo gra w Piaście i jest international level? Bezsensowne...
PS. Tak wołacie o pomstę do nieba o to żeby wreszcie młodzi zawodnicy grali w Wiśle. I CO? I jak jest DWOCH ZAWODNIKÓW pojawia sie POLSKI ZAWODNIK wsrod nich TO JEST WIELKIE HALO... A skąd wiecie jacy są nasi zawodnicy z młodej ekstraklasy, oglądacie wszystkie mecze? Może Skorża ma inny punkt widzenia, może widzi na co ich stać i grają podobnie jak Ćwielong( z całym szacunkiem ale Wisła to nie zespół dla niego).
Odpowiedz cytując
grzesiek632
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 07.12.2009, 19:32
Ja nie moge zrozumieć dlaczego co niektórzy sa tak oburzeni tymi testowanymi. Przecież nie od dzis Wisła testuje całe zastępy ogórków, to nie jest tak że teraz Skorża został głownym decydentem w sprawie transferów i od razu sciaga dziadostwo do klubu- a niektórzy staraja się mu przypiąc taka łatke.

Za Kasperczaka testowaliśmy dziadostwo
Za Liczke testowaliśmy dziadostwo
Za Engela testowalismy dziadostwo
Za Petrescu,Okuke,Nawałke,Skorże i Bednarza tez testowalismy dziadostwo
I jeszcze przez kolejnych 50 trenerów bedziemy testowac dziadostwo

I zaznaczam ze to sa tylko i wyłacznie testy wiec nie ma co się jarac czy tez w****iac bo poprostu szkoda ciśnienia. Za dwa dni testowani sobie pojada i wszyscy o nich zapomnimy.. pozostanie tylko jeden wielki syf tu na forum w tym temacie.
"Wisła to nasz nałóg, to nasza heroina
i gdyby nie ONA - świat mógłby się zatrzymać.."

Odpowiedz cytując
Chesteroski
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 07.12.2009, 19:34
http://www.sport.pl/pilka/1,65029,73...ta_Polski.html

Trochę jaja z tym Pazdanem, ale na rzeczy chyba jest coś poważnego
Nie! Jeszcze trochę! Mamy czas! Bo widzicie
Do stracenia nikt z nas nie ma nic - i tyle!
A więc krzyczmy! Krótką chwilę - całe życie!
Nim znikniemy - głośno krzyczmy krótką chwilę!

Kasperczak trzymaj się!!!
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 07.12.2009, 19:36
Pazdan to zapewne pomysl na poszerzenei kadry ,bo Glowacki z Marcelo i tak sa nie do ruszenia , wiec on bedzie rezerwowym , zapewne mysla o nim tez w kontekscie odejscia Cantoro ,bo Pazdan jak defensywny pomocnik tez gral
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów