The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
jendrus
Senior Member

Od: 09.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 02.08.2019, 20:47
Z tego co ostatnio wiadomo Stolarczyk chce przejść na trzech srodkowych obrońców
lks Termalica Bruk-Bet Nieciecza - legła W-wa 3:0
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 02.08.2019, 21:50
jendrus napisał(a):Wyświetl post
Z tego co ostatnio wiadomo Stolarczyk chce przejść na trzech srodkowych obrońców
Chroń nas panie Boże..
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 03.08.2019, 00:14
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Bardzo słabo wyglądają te boki obrony... Pietrzaku, Palcicu wróć! O Bartkowskim nawet nie wspomne.
Cała trójka wymienionych w obronie była słaba. Czasami nawet bardzo.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 03.08.2019, 09:52
jendrus napisał(a):Wyświetl post
Nasi na razie nie ogarniają 4-3-3, a co dopiero mieliby ogarniać 3-5-2.

Od takich eksperymentów zresztą są okresy przygotowawcze, więc nie wierzę że teraz Stolarczyk będzie próbował grać z 3 stoperami z tyłu.

Jestem bardzo ciekaw gdzie Stolarczyk widzi docelowo Chuce. Z opisów oraz fragmentów meczów to zawodnik na pozycję Maka i to jego zapewne wygryzie ze składu.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 04.08.2019, 12:23
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Cała trójka wymienionych w obronie była słaba. Czasami nawet bardzo.
Może i była jak cała nasza liga, ale lepsza 2x od tego co obecnie mamy.

Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 04.08.2019, 12:33
Na razie strasilismy 1 gola w 2 meczach. W zeszłym sezonie mielismy jedna z najsłabszych linii defensywnych. Chyba tylko kilka zespołów stracio więcej goli. (dokladnie tylko Miedź i Zagłebie Sosnowiec straciły wiecej goli). Więc nie wiem o czym piszesz.

Zobaczymy w kolejnych meczach jak dużo tych bramek bedziemy tracić. Ale na dziś problemem jest atak a nie obrona.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 04.08.2019 o godz. 12:37.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
rozarian
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 04.08.2019, 15:14
Karherop napisał(a):Wyświetl post

Jestem bardzo ciekaw gdzie Stolarczyk widzi docelowo Chuce. Z opisów oraz fragmentów meczów to zawodnik na pozycję Maka i to jego zapewne wygryzie ze składu.
Nieporozumienie. To zupełnie inne pozycje. On najczęściej porusza się w okolicach środkowego koła, lekko po lewej stronie, ale to nie jest skrzydłowy jak Mak. Po tym co widziałem w meczach Villarealu B z Barceloną B i Cornelią, to można go określić lewą 8-mką. Maka to może na ławie posadzić Silva po powrocie Kuby.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 04.08.2019, 15:39
A Silva operuje też na lewej stronie?

Stolarczyk wspominał ostatnio że być może nie będzie już wzmocnien na pozycji napastnika, tylko kogoś na inną pozycję do ofensywy.
Może to być też znakiem, że zamierzamy grać trochę jak mistrzowska Hiszpania kilka lat temu bez napastnika, a z trzema ofensywnymi pomocnikami. Natomiast skrzydłowi będą mieli zupełnie inne rolę niż w potocznym rozumieniu.
Odpowiedz cytując
Bielau
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 04.08.2019, 20:23
Bardzo słabo wyglądają te boki obrony... Pietrzaku, Palcicu wróć! O Bartkowskim nawet nie wspomne.
Przecież co jak co, ale boki obrony to chyba nasze najlepiej obsadzone pozycje. Na prawej masz naprawdę solidnego Burligę i Niepsuja, który pokazał już niezły potencjał. Poza tym Morys, który zaprezentował się bardzo dobrze we wszystkich sparingach. Na lewej masz Sadloka, Grabowskiego, może też od biedy zagrać Bury. Obyśmy każdą pozycję mieli tak źle obsadzoną.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 04.08.2019, 21:33
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Na razie strasilismy 1 gola w 2 meczach. W zeszłym sezonie mielismy jedna z najsłabszych linii defensywnych. Chyba tylko kilka zespołów stracio więcej goli. (dokladnie tylko Miedź i Zagłebie Sosnowiec straciły wiecej goli). Więc nie wiem o czym piszesz.

Zobaczymy w kolejnych meczach jak dużo tych bramek bedziemy tracić. Ale na dziś problemem jest atak a nie obrona.
Ja też nie wiem o czym piszesz. Kto stał na bramce to raz, a dwa broni CAŁY ZESPÓŁ, a nie tylko dwóch bocznych - Twój post miałby sens, jeśli większość goli była stracona przez ewidentne-indywidualne błędy piłkarzy, których wymieniłem.

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 04.08.2019, 22:59
Ja też nie wiem o czym piszesz. Kto stał na bramce to raz, a dwa broni CAŁY ZESPÓŁ, a nie tylko dwóch bocznych - Twój post miałby sens, jeśli większość goli była stracona przez ewidentne-indywidualne błędy piłkarzy, których wymieniłem.
A co ten Niepsuj i Sadlok na dzisiaj zepsuli, żeby wzdychać nocami do Palcicia czy Pietrzaka?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 05.08.2019, 02:14
W czym są lepsi? Przecież nasze boki obrony to był dramat, każdy szybszy zawodnik z minimum techniki miał u nas autostradę do bramki. Jak na razie w obu meczach wyglądało to o niebo lepiej defensywnie.
O ile jeszcze Pietrzak dawał sporo w ofensywie (ale w defensywie trochę niedomagał), to reszta była zwyczajnie słaba.

Nie przegraliśmy ze Śląskiem przez boki obrony, ani nie zremisowaliśmy przez nie z Lechią. To ofensywa u nas leży, a konkretnie to skuteczność, bo sytuacje tworzymy.

Ja bym nawet zrozumiał żal po Ondrasku czy Kolarze, ale po bocznych obrońcach to w ogóle. Zwłaszcza że Niepsuj oba mecze moim zdaniem zagrał na czwórkę, dużo pracował w ofensywie i dobrze bronił.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 05.08.2019 o godz. 02:20.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
WioReXXX
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 05.08.2019, 09:23
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post

Oczywiscie. co wiecej ten jeden stracny gol to perfekcyjny strzal z dystansu - kazda obrona by to puscila.

Do tego SLask czy Lechia stworzyli sobie mniej sytuacji w tych obu meczach lacznie, niz niejeden slabszy przeciwnik mial z nami w jednej polowce w poprzedniej rundzie.

Mam nadzieje, ze ta tendencja zostanie dzisiaj utrzymana.
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 05.08.2019, 09:54
Chyba nie było info. Na tłiterze Wisłocki napisał że rozważali kupno Daniego Ramireza po rekomendacji Dawida Błaszczykowskiego ale wybrali wtedy Savicevicia bo na więcej nie było stać.
Odpowiedz cytując
Cygan82
Member

Od: 08.2018

Stary 05.08.2019, 11:56
Dla mnie optymalne ustawienie pomocy i ataku przy systemie 4-3-3 to Savicevicz Basha Kuba Chucu Silva Boguski ,a obrona niech się zgrywa
Odpowiedz cytując
Toeju
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 05.08.2019, 11:59
Adrio napisał(a):Wyświetl post
Chyba nie było info. Na tłiterze Wisłocki napisał że rozważali kupno Daniego Ramireza po rekomendacji Dawida Błaszczykowskiego ale wybrali wtedy Savicevicia bo na więcej nie było stać.

I jeden i drugi w formie robią różnicę na boiskach ekstraklasy.

Cygan82 napisał(a):Wyświetl post
Dla mnie optymalne ustawienie pomocy i ataku przy systemie 4-3-3 to Savicevicz Basha Kuba Chucu Silva Boguski ,a obrona niech się zgrywa
Młodzieżowiec?
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 05.08.2019, 16:52
Karherop napisał(a):Wyświetl post
A co ten Niepsuj i Sadlok na dzisiaj zepsuli, żeby wzdychać nocami do Palcicia czy Pietrzaka?
Jeszcze nic, spokojnie, coś taki niecierpliwy i już chcesz, żeby coś zawalili?

Dla mnie nie byli tacy beznadziejni, dużo było ich z przodu, wydaje mi się, że więcej niż w dwóch ostatnich meczach, stąd autostrada do bramki i najwięcej strzelonych bramek z naszej strony - co by nie mówić boczni bardzo często podłączali się do ataku.

A płacz za Ondraskiem i Kolarem jest oczywisty, również za nimi becze.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 05.08.2019 o godz. 16:56.

Odpowiedz cytując
UcheJ
Senior Member

Od: 02.2009

Stary 07.08.2019, 20:51
Jak starszy Buksa zostanie sprzedany to ile skapnie Wisły z tego tytułu za wyszkolenie?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 07.08.2019, 21:08
UcheJ napisał(a):Wyświetl post
Jak starszy Buksa zostanie sprzedany to ile skapnie Wisły z tego tytułu za wyszkolenie?
Jakieś marne grosze. On był w Wiśle pół roku, nie licząc wieki dziecięcego który nie jest wliczany do ekwiwalentu.
Odpowiedz cytując
Cygan82
Member

Stary 08.08.2019, 07:06
Faktycznie zapomnialem o mlodziezowcuWojtkowski w miejsce Boguskiego
Odpowiedz cytując
Cygan82
Member

Stary 08.08.2019, 07:09
A w zimowym okienku transferowym, rozgladal bym się za kimś na pozycję Bashy,bo strasznie jest szklany
Odpowiedz cytując
UcheJ
Senior Member

Stary 08.08.2019, 08:42
Ile dokładnie to procent? Ktoś wie? Jak Pogoń sprzeda Bukse
Odpowiedz cytując
Pablito
Member

Od: 11.2018

Stary 08.08.2019, 10:13
Cygan82 napisał(a):Wyświetl post
A w zimowym okienku transferowym, rozgladal bym się za kimś na pozycję Bashy,bo strasznie jest szklany
za 90 minut

2017/18 Polska Wisła Kraków 16 0
2018/19 Polska Wisła Kraków 30 3

czyli w zeszłym sezonie ominał maksymalnie 8-9 meczy ?
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 08.08.2019, 11:32
UcheJ napisał(a):Wyświetl post
Ile dokładnie to procent? Ktoś wie? Jak Pogoń sprzeda Bukse
Tak na szybko to chyba 0,25% więc żadne pieniądze.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
UcheJ
Senior Member

Stary 08.08.2019, 11:53
Ja to myślałem że jest to nasz wychowanek... I w tedy min 3 % ale mnie trochę zawiodłeś, bo pomyślałem że budżet podreperujemy
Odpowiedz cytując
leyzer87
Socios Wisła Kraków

Stary 08.08.2019, 13:04
Troche bedzie, liczyliśmy to z Wermachtem wczoraj na shoutbox'ie i wyszlo nam jakies 360tyś PLN'ów.
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
Odpowiedz cytując
grogoriogreg
Senior Member

Stary 08.08.2019, 13:09
leyzer87 napisał(a):Wyświetl post
Troche bedzie, liczyliśmy to z Wermachtem wczoraj na shoutbox'ie i wyszlo nam jakies 360tyś PLN'ów.
360 tysięcy to byłoby 2.5% z 14 milionów, a nie 0.25% - w tym wypadku byłaby to kwota 10-kronie mniejsza
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 08.08.2019, 13:33
jeżeli ma pójść za ok 4 mlin euro to dla nas zostanie 10.000 euro
Ostatnio edytowane przez tomasz_19 : 08.08.2019 o godz. 14:43.

"Oby się nie okazało, że Wisła stanęła nad przepaścią, a potem zrobiła ogromny krok naprzód."

Odpowiedz cytując
leyzer87
Socios Wisła Kraków

Stary 08.08.2019, 13:33
grogoriogreg napisał(a):Wyświetl post
360 tysięcy to byłoby 2.5% z 14 milionów, a nie 0.25% - w tym wypadku byłaby to kwota 10-kronie mniejsza
Liczylem tak. 3mil funtów jako kwota. Wyjąlem z tego 5%, czyli 150000 i z tego 0,5procent, nie 0,25, bo Buksa byl u nas w 12/13, ale również przed tym, jak grał w Hutniku. Mnozylem jako 1funt = 4,8. Z tąd miało być 36tyś. Zero mi się dodało na numerycznej przez przypadek. Koślawe palce, sorry.
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
Odpowiedz cytując
Gunner1906
Member

Od: 05.2013

Stary 08.08.2019, 14:12
leyzer87 napisał(a):Wyświetl post
Liczylem tak. 3mil funtów jako kwota. Wyjąlem z tego 5%, czyli 150000 i z tego 0,5procent, nie 0,25, bo Buksa byl u nas w 12/13, ale również przed tym, jak grał w Hutniku. Mnozylem jako 1funt = 4,8. Z tąd miało być 36tyś. Zero mi się dodało na numerycznej przez przypadek. Koślawe palce, sorry.
No to jak 0.5% to masz 15tys. funtów jak 0.25% to 7.5tys. funtów.

Więc podałeś kwotę przy 0.25%.

W ogóle nad czym my się rozwodzimy....
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów