The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 29 23,20%
osłabi 79 63,20%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,60%
Głosujących: 125. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
bob85
Senior Member

Od: 10.2015

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 13.11.2019, 02:35
A pamiętacie ile Brlek odpalał? A potem zagrał rundę życia, jedną bo jedną no ale cóż . Ponadto powinni zatrudnić trenera z prawdziwego zdarzenia, bo mimo wszystko Stolar nim nie jest. I nie przemawiają do mnie argumenty że nie ma kasy, bo 'dzięki' Stolarowi tej kasy może być jeszcze mniej.
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 13.11.2019, 09:12
https://transfery.info/aktualnosci/w...gwiazdy/130511

Żukow jest środkowym pomocnikiem o ofensywnym usposobieniu... Czyli w nominalne miejsce Wojtkowskiego, który jest młodzieżowcem i gra za napastnikiem będziemy mieli 4 rezerwowego o podobnych parametrach po Kamilu, Chuce, Silvie i Vukanie... Zamiast szukać alternatywy dla defensywnego Bashy to będziemy się dalej kopać po czole.
Ciekawi mnie kto stoi za tym ewentualnym ruchem? Stolarczyk chce ofensywę wzmocnić, nie poprawiając obrony? Menadżer polecił piłkarza bo może grać za pół stawki Vullneta i dla naszego pionu to dobry biznes?
Odpowiedz cytując
Krisu
Junior Member

Od: 05.2019

Stary 13.11.2019, 09:37
"24-letni kazachski pomocnik (może grać na „szóstce” i „ósemce”)"
Z tego wynika, że to typ Bashy a nie Wojtkowskiego.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 13.11.2019, 09:38
Arek95 napisał(a):Wyświetl post
https://transfery.info/aktualnosci/w...gwiazdy/130511

Żukow jest środkowym pomocnikiem o ofensywnym usposobieniu... Czyli w nominalne miejsce Wojtkowskiego, który jest młodzieżowcem i gra za napastnikiem będziemy mieli 4 rezerwowego o podobnych parametrach po Kamilu, Chuce, Silvie i Vukanie... Zamiast szukać alternatywy dla defensywnego Bashy to będziemy się dalej kopać po czole.
Ciekawi mnie kto stoi za tym ewentualnym ruchem? Stolarczyk chce ofensywę wzmocnić, nie poprawiając obrony? Menadżer polecił piłkarza bo może grać za pół stawki Vullneta i dla naszego pionu to dobry biznes?
Skąd takie info? Według tego artykułu jest odwrotnie:

Cytat:
24-letni kazachski pomocnik (może grać na „szóstce” i „ósemce”) występuje w rodzimym Kajracie Ałmaty.
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 13.11.2019 o godz. 09:50.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 13.11.2019, 10:13
Obstawiam, że to typowa i celowa wrzutka, żeby odciągnąć od tematu trenera i całej nagonki.
Ostatnio edytowane przez El'kabat : 13.11.2019 o godz. 10:30.
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 13.11.2019, 11:29
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Skąd takie info? Według tego artykułu jest odwrotnie:
No właśnie według artykułu... Pragnę przypomnieć, że według doniesień przed transferem bodajże Silva miał być napastnikiem w 3 lidze hiszpańskiej, tyle że z jedną jedyną bramką, słabą celnością, dobrze grając plecami do bramki z niezłą techniką. Dopiero potem okazało się, ze to pomocnik lub skrzydłowy (chociaż to drugie to akurat mu słabo wychodzi).

Wystarczy spojrzeć na występy tego Kazacha w ekipie Kairatu.
26 występów w lidze Kazachstanu na które składa się:
12 - ofensywny pomocnik
6 - lewy pomocnik/skrzydłowy
7 - defensywny pomocnik
1 - prawy pomocnik
Po części jest jak taka troszkę zapchaj dziura, tudzież Boguski lub Chuca. Czyli zagra na środku, jak coś się wysypie to przejdzie na skrzydła albo zagra za napastnikiem na kierownicy. Chociaż wydaje mi się, ze z takim stylem i ustawianiem to jednak bliżej mu do Vukana. Przy ewentualnym transferze bez wątpienia na plus będzie to, że ciągle gra i raczej nie opuszcza spotkań. Większość meczy po 90 minut, kilka występów po 45 minut, kilka po 70, powoływany regularnie do kadry, wartość wg. transfermartku 1,2 mln Euro... Zbyt dobrze to wygląda jak na typa, który miałby zwojować środek pola w Ekstraklasie. Ponad to ciekawe jaki miałby otrzymać kontrakt i z kim tworzyłby środek pola gdyby WSZYSCY byli zdrowi?
Ostatnio edytowane przez Arek95 : 13.11.2019 o godz. 11:31.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 13.11.2019, 11:30
Tak z innej bajki... Historycznie ciekawa zbieżność nazwisk
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 13.11.2019, 11:40
Mam nadzieję, ze uda nam się znaleźć kogoś na lewą obronę i Maćka będziemy mogli przesunąć na stopera.
Odpowiedz cytując
Janek89
Junior Member

Od: 03.2018

Stary 13.11.2019, 13:20
https://www.instagram.com/p/B4zSyK5pZCy/

Wrzucam link do analizy rundy w wykonaniu naszej Wisły. Myślę że ciekawa lektura.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 13.11.2019, 15:11
Arek95 napisał(a):Wyświetl post
Ponad to ciekawe jaki miałby otrzymać kontrakt i z kim tworzyłby środek pola gdyby WSZYSCY byli zdrowi?
Rozczuliło mnie to "gdyby WSZYSCY byli zdrowi".

Jeśli to prawda to (chyba, wnioskuję po artykule) właśnie takiego piłkarza nam potrzeba - środkowego pomocnika mogącego poza tym grać na kilku pozycjach, usposobionego defensywnie. Potrzebny nam taki przecinak w środku pola bo przegrywamy środek zawsze jeśli Basha nie jest w topowej formie, oby to był taki gracz.

Nie wiem jak Plewka ale Pawłowski nie nadaje się aktualnie do ekstraklasy.

Potrzebujemy też stopera na już i lewego obrońcę.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 13.11.2019, 16:29
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Rozczuliło mnie to "gdyby WSZYSCY byli zdrowi".

Jeśli to prawda to (chyba, wnioskuję po artykule) właśnie takiego piłkarza nam potrzeba - środkowego pomocnika mogącego poza tym grać na kilku pozycjach, usposobionego defensywnie. Potrzebny nam taki przecinak w środku pola bo przegrywamy środek zawsze jeśli Basha nie jest w topowej formie, oby to był taki gracz.

Nie wiem jak Plewka ale Pawłowski nie nadaje się aktualnie do ekstraklasy.

Potrzebujemy też stopera na już i lewego obrońcę.
Biorąc pod uwagę fakt, że z piłkarzami w ekstraklasie jest jak z policjantami z tego dowcipu z czytaniem i pisaniem, jeden przecinak niewiele zmieni. Od lat mamy wizję drużyny grającej krakowską piłkę, pod którą dobieramy zawodników. Oczywiście nie wymarzonych, tylko takich na jakich nas stać. W momentach, w których wielu z nich znajduje się w dobrej dyspozycji, jakoś to jeszcze wygląda. Problem zaczyna się wtedy, kiedy pojawiają się kontuzje, zniżki formy... Niestety, nasi piłkarze potrafią czytać, a nie pisać. Gdyby potrafiliby obie rzeczy, nie byłoby ich w ekstraklasie. Wisła jest słaba w grze defensywnej nie dlatego, że Stolarczyk czy inni przed nim nie potrafili naszych zawodników odpowiednio "ustawić", lecz z powodu ich predyspozycji. Szymkowiak nigdy nie został Sobolewskim i vice versa. I to się nie zmieni do momentu, kiedy nie zmieni się duża część składu. Problem polega na tym, że w naszej sytuacji finansowej, po takich zmianach na pewno nie będziemy grać krakowskiej piłki... Pytanie również, kto będzie przychodził na mecze Podbeskidzia 2 na czele z jakimś Leszkiem Ojrzyńskim 2?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 13.11.2019, 16:36
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Biorąc pod uwagę fakt, że z piłkarzami w ekstraklasie jest jak z policjantami z tego dowcipu z czytaniem i pisaniem, jeden przecinak niewiele zmieni. Od lat mamy wizję drużyny grającej krakowską piłkę, pod którą dobieramy zawodników. Oczywiście nie wymarzonych, tylko takich na jakich nas stać. W momentach, w których wielu z nich znajduje się w dobrej dyspozycji, jakoś to jeszcze wygląda. Problem zaczyna się wtedy, kiedy pojawiają się kontuzje, zniżki formy... Niestety, nasi piłkarze potrafią czytać, a nie pisać. Gdyby potrafiliby obie rzeczy, nie byłoby ich w ekstraklasie. Wisła jest słaba w grze defensywnej nie dlatego, że Stolarczyk czy inni przed nim nie potrafili naszych zawodników odpowiednio "ustawić", lecz z powodu ich predyspozycji. Szymkowiak nigdy nie został Sobolewskim i vice versa. I to się nie zmieni do momentu, kiedy nie zmieni się duża część składu. Problem polega na tym, że w naszej sytuacji finansowej, po takich zmianach na pewno nie będziemy grać krakowskiej piłki... Pytanie również, kto będzie przychodził na mecze Podbeskidzia 2 na czele z jakimś Leszkiem Ojrzyńskim 2?
Bez kogoś kto trzyma grę w środku pola nie będziemy istnieć. Taki Kort mimo swoich braków poza ofensywą potrafił pograć w obronie. Teraz mamy tylko Bashę, jak jest zdrowy i w formie, reszta co chwilę leży na murawie.
Potrzebny nam klasyczny środkowy pomocnik, albo nawet defensywny. Zawsze mieliśmy minimu jednego w składzie.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 13.11.2019, 16:48
Bez kogoś kto trzyma grę w środku pola nie będziemy istnieć. Taki Kort mimo swoich braków poza ofensywą potrafił pograć w obronie. Teraz mamy tylko Bashę, jak jest zdrowy i w formie, reszta co chwilę leży na murawie.
Potrzebny nam klasyczny środkowy pomocnik, albo nawet defensywny. Zawsze mieliśmy minimu jednego w składzie.
Wiadomo, ze potrzebny, ale nawet z Llonchem i Brlekiem w składzie była to często tragedia.
Mam na myśli grę obronną całej drużyny.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 27.11.2019, 14:54
Coś cisza w temacie.

Mamy oficjalne info i super filmik z klimatem:

https://www.youtube.com/watch?v=2pK2r2OVq1Y

Oby dał impuls !

Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 27.11.2019, 14:58
Imię i nazwisko zobowiązujace...
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 27.11.2019, 15:21
Czy wiadomo może, od kiedy Żukow będzie mógł grać? Dopiero od nowej rundy czy może wskoczyć już teraz?
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 27.11.2019, 15:33
wiosna
natomiast Wisła chce, żeby zaczął treningi w grudniu

"Oby się nie okazało, że Wisła stanęła nad przepaścią, a potem zrobiła ogromny krok naprzód."

Odpowiedz cytując
lucker
Member

Od: 08.2018

Stary 27.11.2019, 19:32
Parę słów o naszym nowym zawodniku

http://www.2x45.info/aktualnosci/614...e-sie-w-wisle/
Odpowiedz cytując
Brozinho_23
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 28.11.2019, 00:10
Po przeczytaniu tych artykułów to wydaje mi się, że to jest jeden z tych zawodników co myślą, że tą ligę wygrają ,,na stojąco" oraz miejsce w podstawowym składzie będą mieli ,,z urzędu", a jak nie to zaczną się bunty, narzekania itp. Trochę już tu takich było, ale obym się w jego przypadku mylił!
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 28.11.2019, 09:08
Haha, przychodzi do naszej ekstraklasy Kazach, zresztą bardzo przeciętny jak na swoje kazachskie standardy i my się martwimy czy wystarczy mu determinacji i czy on przypadkiem z góry nie zakłada, że będzie gwiazda tej ligi bez wysiłku i na stojąco.
Najgorsze jest to, że to może być prawda;D gdzie my do uja jesteśmy z naszą piłką? ;D
Odpowiedz cytując
Brozinho_23
Senior Member

Stary 28.11.2019, 09:17
Przeczytaj artykuły, a co do ostatniego pytania to popatrz na wyniki polskich drużyn w europejskich pucharach. Czasy gdzie się lało Kazachstany, Cypre, Gruzje, Azerbejdżany itp. są już dawno wspomnieniem.

Zresztą żeby daleko nie szukać,, gwiazdek" - Valencia, Perez, Ze Manuel, Videmont. To też byli ,,przeciętni piłkarze jak na swoje ligowe warunki".
Ostatnio edytowane przez Brozinho_23 : 28.11.2019 o godz. 09:22.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 28.11.2019, 10:55
Brozinho_23 napisał(a):Wyświetl post
Po przeczytaniu tych artykułów to wydaje mi się, że to jest jeden z tych zawodników co myślą, że tą ligę wygrają ,,na stojąco" oraz miejsce w podstawowym składzie będą mieli ,,z urzędu", a jak nie to zaczną się bunty, narzekania itp. Trochę już tu takich było, ale obym się w jego przypadku mylił!
Zamiast cieszyć się że przychodzi do nas piłkarz z ambicjami, za którego ktoś musiał wyłożyć niedawno realne pieniądze (1 mln euro), po czym jego wartość nawet wzrosła, to naprawdę szukamy dziury w całym?
To logiczne że gość przychodzi do nas grac, a nie siedzieć na ławce.
Przychodzi do ostatniej drużyny w tabeli swojej ligi. Gdyby powiedział inaczej uznałbym go za wariata albo gościa który chce odcinać kupony.
Odpowiedz cytując
Brozinho_23
Senior Member

Stary 28.11.2019, 13:07
A czy ja szukam dziury w całym? Rozumiem, że tu nic napisać nie można...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 28.11.2019, 13:28
Zawodnik mógłby powiedzieć: jeszcze slowa nie powiedziałem, meczu nie zagrałem a już mysla że chce miejsce za darmo i że na stojąco chce wygrać mecz.

Nie tędy droga
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 28.11.2019, 13:42
Można napisać, można skomentować co ktoś napisał. To działa w obie strony.

Twój post był kretyński na wielu poziomach (Żukow chyba nie mówi po polsku, dochodzi kwestia tłumaczenia, dla przykładu) i napisany tak żeby się na starcie dojebać, mimo że jeszcze nie ma do czego. Czego się spodziwałeś, "White Star Award"?
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 28.11.2019, 15:04
"White Star Award"?
Dawniej to były czasy, teraz już nie ma czasów...
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
Brozinho_23
Senior Member

Stary 28.11.2019, 15:07
Karherop
Sugerujesz, że zawodnik z innego kraju czyta forum (w sensie dają komuś do tłumaczenia)?

Rany napisałem tylko swoje obawy, tak samo jak często były pisane różne obiekcje przy innych transferach.

Wchodzę na to forum żeby się czegoś ciekawego dowiedzieć, a tu co raz częściej idzie przeczytać jakieś kłótnie, osobiste podjazdy itp. Zawsze mnie to zastanawiało. Przecież każdemu udzielającemu się tutaj zależy na Wiśle bo by się chyba nią nie interesował. Każdy pewnie albo chodzi na mecze, kupuje bilety/karnety lub jeżeli nie ma możliwości to wspomaga jakoś inaczej klub, a tu niektórzy piszą ze sobą jakby z innych ekip byli.

Czas na przerwę od tego miejsca w internecie.

PS:

wolfy
Na pewno się nie spodziewałem Twojej kulturalnej wypowiedzi.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 28.11.2019, 16:06
Prawda jest taka, że jak nie zapunktujemy jeszcze w tym roku, to na wiosnę nam żaden Żukow nie pomoże.
Odpowiedz cytując
goodbay
Member

Od: 09.2017

Stary 28.11.2019, 16:29
Kabat , czyli wg Ciebie gdybysmy nawet nie zapunktowali jeszcze w tym roku , to na wiosne nic tylko sie polozyc?mysle jest to troche chujowy tok rozumowania , zwłaszcza ze na tę chwile mamy 4 pkt straty do Korony , a tymbardziej ze na wiosne moze sie jeszcze wiele wydarzyc nie koniecznie złegowiec pisanie o spadku czy koncu moze poprostu odłozmy,jest jeszcze ponad 20 kolejek do konca i tzeba wierzyc i walczyc!!
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 28.11.2019, 16:55
Transfer Żukowa ma też ten plus ,że być może nasza pomoc zobaczy, że na wiosnę będzie konkurencja w składzię. Niektórzy jeszcze teraz będą się chcieli bardziej pokazać.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów