The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Zieniu1906
Member

Od: 07.2009

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 23.07.2010, 14:08
Wiecie On napewno ma duży sentyment do Korony , ale napewno chce się dalej rozwijać ale nie zajmujemy się tu dyskusją na temat miny Wilka
Odpowiedz cytując
DJ Hazel
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 23.07.2010, 14:09
Najważniejsze że są transfery,możemy zbudować dwie równorzędne "11" w drużynie zapanuje wreszcie rywalizacja co może wszystkim wyjść na dobre!Brakuje tylko powrotu na R22 i coś czuje że może być pięknie!
Odpowiedz cytując
tkwm
Member

Od: 05.2010

Stary 23.07.2010, 14:09
Maci0s Wilk będzie dziś zgłoszony do LE
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 23.07.2010, 14:10
Bo wreszcie stosowna cena. Winić klub, że nie kupują Łobopodobnych typów za milion euro to jednak przesada.
Odpowiedz cytując
Filippo123321
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 23.07.2010, 14:12
Wilk bedzie zgloszony do LE.
Odpowiedz cytując
PANDEM0NIUM
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 23.07.2010, 14:13
maci0s napisał(a):Wyświetl post
a jak sie z "pewnymi sprawami" nie uporają to dopiero w poniedziałek
Co masz na myśli pisząc o pewnych sprawach?
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 23.07.2010, 14:14
tkwm napisał(a):Wyświetl post
Maci0s Wilk będzie dziś zgłoszony do LE
Na 100000%
Odpowiedz cytując
rozan
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 23.07.2010, 14:14
Co do kontraktu wypożyczonych to można to odpowiednio skonstruować. Podpisujemy roczny z opcją przedłużenia na 4 lata, w przypadku wykupienia z klubu macierzystego finalizujemy przedłużenie kontraktu i już! Wiem, że kiedyś była taka możliwość na Zachodzie.

p.s.
Z Wilka cieszę się bardzo, doskonały zakup za małe pieniądze (jak na warunki klubu). Będzie z chłopaka pociecha!!!
Odpowiedz cytując
SB
Senior Member

Od: 02.2003

Stary 23.07.2010, 14:15
jakby nie patrzeć przeszedł do największego wroga Korony chyba tam lubiany już nie będzie hehe
a btw wiadomo, że jaja ze stadionem, ale już same zdjęcia nowego piłkarza świadczą o tym, że zawiało u nas Europą na stadionie i w klubie
Nie ma, nie ma wody na pustyni...
Odpowiedz cytując
WISŁA 1906 NH
Senior Member

Od: 10.2004

Stary 23.07.2010, 14:16
No to pomoc i napad mamy już obsadzony, oby te transfery okazały się wzmocnieniem, a reszta drużyny była w formie. Pomyśleć że jeszcze nie tak dawno nie dało się zorganizować gierki na treningu, teraz mamy dwie zbliżone do siebie umiejętnościami jedynastki (szczególnie tyczy się to pomocy i napadu). Jeszcze tylko pozyskać stopera do pierwszej 11.

__________________ JOVANIĆ __________________
CIKOS _______ BUNOZA ____ ( ? ) __________ DIAZ
_________________ SOBOLEWSKI ________________
KIRM ______________ GARGUŁA ______ Piotr BROŻEK
_______ Paweł BRŻEK _________ ŻURAWSKI ________

_____________________ PAWEŁEK ___________________
SINGLAR _______KOWALSKI ____ CLEBER __ (Piotr BROŻEK)
_______________________ WILK _____________________
ŁOBOZIŃSKI/MAŁECKI_____ JIRSAK ______________ PALJIĆ
______________ BOGUSKI ______ RIOS ________________

Szkoda że w tym sezonie nie będzie pucharu ekstraklasy, byłaby to świetna okazja żeby zgrać zespół.
Ostatnio edytowane przez WISŁA 1906 NH : 23.07.2010 o godz. 15:05.
Każdy to powie Wisełka rządzi w Krakowie...
Odpowiedz cytując
kondzio500
Member

Od: 01.2009

Stary 23.07.2010, 14:17
PANDEM0NIUM napisał(a):Wyświetl post
Co masz na myśli pisząc o pewnych sprawach?

ja tez ponawiam pytanie... heh
Uwaga ogloszenie: Jeśli mieszkasz w okolicach Warszawy i regularnie jezdzisz na mecze Wisełki lub znasz osobę, która odpowiada tym kryteriom proszę napisz do mnie na priv. Szukam osób z tych okolic, z którymi mógłbym udawać się na mecze i wspierać ABG. Dziękuję za uwagę

Śląsk - Wisla - Lechia

Braci się nie traci!

edit by Jaroo1

Odpowiedz cytując
Gucio25
Forumowy Di Caprio

Od: 07.2005

Stary 23.07.2010, 14:17
martin_6 napisał(a):Wyświetl post
Taki ponurak trochę z tego Wilka. Wygląda, jakby go siłą zmusili do przejścia do Wisły
a ja to inaczej widze.
skromny, miły chłopak, któremu sodówa do głowy nie uderzy i będzie pracował na treningach, uczył się od Sobola, żeby kiedyś grać na jego poziomie.

początkowo nie podobał mi się ten pomysł, ale z czasem się przekonałem i uważam to za kolejny dobry ruch zarządu.

wiem, że jeszcze nie jest koniec okna, ale co za okno!
jest dobrze panowie i panie. bardzo dobrze.
Odpowiedz cytując
spontants
Banita

Od: 07.2010

Stary 23.07.2010, 14:23
Proste, jeszcze stoper i okno tr. wkońcu na 1906% udane a Tiboni niech wraca do włoch bo co za duźo to nie zdrowo
Odpowiedz cytując
EnDrJu92
Member

Od: 02.2008

Stary 23.07.2010, 14:27
Teraz najwazniejszy srodkowy obronca.Okno i tak udane chyba nikt z nas sie nie spodziewal tylu zakupow oby byly udane. Mam nadzieje ze przejdziemy azerow i na 4 runde zawodnicy zdaza sie zgrac ABG!!
Odpowiedz cytując
maci0s
Banita

Od: 12.2006

Stary 23.07.2010, 14:32
EnDrJu92 napisał(a):Wyświetl post
Teraz najwazniejszy srodkowy obronca.Okno i tak udane chyba nikt z nas sie nie spodziewal tylu zakupow oby byly udane. Mam nadzieje ze przejdziemy azerow i na 4 runde zawodnicy zdaza sie zgrac ABG!!
Niektórzy się spodziewali....
Odpowiedz cytując
junkhead
Junior Member

Od: 07.2008

Stary 23.07.2010, 14:32
Cytat:
a Tiboni niech wraca do włoch bo co za duźo to nie zdrowo
a czemu ma wracać? jeśli Wisła awansuje do rozgrywek grupowych LM albo LE, to liczba spotkań będzie dużo większa, a więc o kontuzje będzie znacznie łatwiej (częściej) niż w poprzednim sezonie, jak sie kontuzjuje (odpukać) Pa.Brożek, bądź Żurawski albo i inny napastnik to dobrze mieć kogoś w obwodzie....
Odpowiedz cytując
Zieniu1906
Member

Od: 07.2009

Stary 23.07.2010, 14:34
maci0s czy dziś jeszcze ktoś zostanie zakontraktowany ?
Odpowiedz cytując
koyoot
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 23.07.2010, 14:35
Panstwo najwazniejsze to teraz sciagnac Stopera i lewego obronce. Diaz - przypominam ze sa oferty dla niego, to pierwsza sprawa druga to to, ze jednak wolalbym miec faktycznie po dwoch pilkarzy na kazda pozycje.

Z drugiej strony, Bunoza moze grac na lewej, na stoperze i na def. pomocy...
Odpowiedz cytując
Grzadq
Senior Member

Od: 09.2006

Stary 23.07.2010, 14:37
Muszę przyznać, że jestem mega zaskoczony jeśli chodzi o politykę transferową w tym okienku. Jeśli chodzi o atak i pomoc to naprawdę będzie na każdej pozycji po 2 piłkarzy co już jak na polską ligę daje olbrzymi wachlarz możliwości. Rywalizacja wyjdzie na dobre wszystkim, a przede wszystkim Wiśle, bo taki Łobodziński widząc że nie łapie się do 11 i widząc jaki ma wysoki kontrakt, będzie na głowie stawał żeby walczyć, pokazywać się i nie dać nikomu powodu do zbyt szybkiego pozbycia sie. To samo tyczy się reszty. Także napad i pomoc - super. Aż chce się powiedzieć "dość" - dajcie czas i okazje pokazania się tym co są

Przydałby się jeszcze jakiś lewy obrońca z prawdziwego zdarzenia oraz stoper. Chociaż jak nie przyjdą to wcale nie będę narzekał, bo póki co fajna paka się nam szykuje
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 23.07.2010, 14:38
EnDrJu92 napisał(a):Wyświetl post
Jak podpisza kontrakt z Chavezem to i ta pozycja bedzie rozwiazana + moze ktos z tej dwojki co ma dzisiaj z KSZO zagrac.
Odpowiedz cytując
Dean
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 23.07.2010, 14:38
Zieniu1906 napisał(a):Wyświetl post
Podbijam. Musi być przynajmniej stoper

Odpowiedz cytując
maci0s
Banita

Stary 23.07.2010, 14:41
Zieniu1906 napisał(a):Wyświetl post
Może tak sie stać... ale poczekajcie i nie ciągnijcie za język, jakbym wiedzial cos na pewno to bym napisał tak jak wczoraj z Riosem, czy przelewem za Wilka...
Bądzcie cierpliwi..
Odpowiedz cytując
Seb@.
Member

Od: 08.2007

Stary 23.07.2010, 14:42
Cytat:
Sorki ze to tego wracam ale troszke mnie to intryguje
Chodzi mi mianowicie o ten pierwokup czy wykup (jeden pies wedlug mnie , chodzi o to co zapisane w umowie )
I mam w zwiazku z tym jedno pytanie:
Czy gdy podpisujemy umowe z danym zawodnikiem(wypozyczenie) nie mozemy zabezpieczyc sie i na wypadek wykupienia tegoz zawodnika, zagwarantowac mu zarobkow na danym poziomie z ktorych on juz gdyby nawet chcial nie moglby sie wycofac?
Troche zagmatwalem ale chyba wiecie o co mi chodzi?
kacpergawlo napisał(a):Wyświetl post
Jest taka możliwość, tylko niewiadomo czy tak te umowy wyglądają, bo musiała by się na to zgodzić poprzednia ekipa tych graczy (River, czy Artmedia) i sam gracz.

No to jeszcze raz:

1. Wypozyczenie z opcja transferu definitywnego zawiera sie wpisujac kwote jaka nalezy przelac przed koncem okresu wypozyczenia aby zawodnik zostal zakupiony - NIE podlega renegocjaci chyba ze w dol.
Przyklad Alvarez: Wypozyczenie na rok z opcja transferu definitywnego za 400k euro, pozniej renegocjowane do 200k euro, ale gdyby Wisla wylozyla 400k Reggina nic do gadania by nie miala.

2. Wynagrodzenie pilkarza ustala sie na CALY okres potencjalnego kontraktu pilkarza przed wypozyczeniem pilkarza.
Przyklad Alvarez: 400k euro/sezon 50/50 platny przez okres wypozyczenia przez Wisle i Reggine po tym czasie 400k/sezon platne przez Wisle. Gdyby Wisla przelala kwote odstepnego na konto Regginy Alvarez stal by sie automatycznie pilkarzem Wisly a jego kontrakt byl by na poziomie 400k euro/sezon. Wisla chciala renegocjowac takze ten zapis w umowie no co pilkarz sie nie zgodzil. Wisla nie dopelnila zapisow kontraktu Alvarez wrucil do Regginy.

3. Wynagrodzenie moze byc rozne w czasie okresu wypozyczenia oraz po wykupieniu zawodnika ale patrz pkt. 2.
Przyklad: przez pierwszy rok (wypozyczenie) klub placi 100% pensji pilkarza okreslonej przez jego kontrakt np 100k euro, a nastepnie przez 3 lata placi mu 350k euro na sezon.

Konczac biorac jako przyklad Riosa, prawdopodobny kontrakt wyglada tak:
1. Zawodnik wypozyczony na rok z opcja transferu definitywnego. Kwota ustalona na 1mln euro.
2. Wisla przejmuje 100% (np 150k euro/sezon) zobowiazan kontraktowych River Plate wobec zawodnika przez okres wypozyczenia.
3. Wisla i zawodnik ustalaja kontrakt na poziomie 350k euro/sezon gdy zawodnik zostanie wykupiony ktory bedzie obowiazywal przez 3 lata od momentu wykupienia.

Dlatego rozmowy z managerem i zawodnikiem trwaly dlugo. Przeciez nie negocjowano z nimi kwoty odstepnego ani dlugosci wypozyczenia. Pensja w trakcie wypozyczenia tez nie bo ta moze placic mu River Plate ktorej to Rios jest pilkarzem. Hipotetycznie Rios moglby nie dostawac od nas zadnych pieniedzy w trakcie wypozyczenia. Oczywiscie pilkarz musi sie zgodzic na wypozyczenie.

Koniec prosciej sie juz chyba nie da.

Prawo pierwokupu zawieraja kluby ze swojmi filiami ktore nie sa w bezpsoredniej zaleznosci wlasnosciowej z nimi (niepraktykowane w Polsce). Klub ma zawsze pierwszenstwo w zakupie zawodnika z filli tak dlugo jak zaplaci tyle samo co inni kontrahenci a zawodnik zgodzi sie na transfer

To tyle odemnie.
Ostatnio edytowane przez Seb@. : 23.07.2010 o godz. 14:49.
Odpowiedz cytując
Areo
Senior Member

Od: 04.2010

Stary 23.07.2010, 14:44
Dobra informacja ze zgłoszeniem Wilka do LE. Na Azerów szeroka ławka rezerwowych może się przydać. Mam nadzieję, że Chaveza też w końcu oficjalnie potwierdzą bo ostatni mecz pokazał jak bardzo potrzebny jest nam kolejny stoper.

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Rozumiem, ze Cikosa widziales na tle chocby Odry Wodzislaw, a nie zespolu prezentujacego poziom III ligowy Jak juz ktos napisal...surowy, bardzo surowy technicznie(Iwan to tez zauwazyl, a facet sie chyba zna na pilce) i to jest moje najwieksze zastrzenie do niego, oprocz tez zlego ustawiania sie. Kiedy przyjdzie sie potykac z Legia czy z Lechem moga byc niezle jaja . Narazie nie ma co piac z zachwytu, ani tez skreslac chlopaka. Niech zagra te kilkanascie spotkan, a potem sie wypowiadaj w takich superlatywach o jego grze.

P.S - Odwazne slowa o Alvarezie, ktory z miejsca stal sie najlepszym prawym obronca w naszej lidze (nie zebym byl fanem jego talentu, bo wielokrotnie go krytykowalem i mialem nadzieje, ze przyjdzie pilkarz lepszy od niego)
Gdyby słuchać Iwana to powinniśmy wykopać Brożka z Wisły, a Kirma ustawiać na lewej obronie.

Ja się nie zachwycam Cikosem - źle mnie zrozumiałeś. Raczej chcę pokazać, że Alvarez to przeciętny piłkarz, który jest zupełnie bezproduktywny w akcjach ofensywnych. Cikos w pierwszym meczu miał tremę,ale w drugim zrobił więcej wiatru z przodu niż Alvarez przez cały sezon. Czy to znaczy, że Cikos będzie wzmocnieniem? Nie wiem, tego nie sposób powiedzieć po jednym meczu ze słabym przeciwnikiem. Może będzie świetny, może będzie niewypałem. Faktem jest, że mimo przeciętnej kiwki był wczoraj bardziej produktywny dla drużyny niż Alvarez w poprzednim sezonie.

Alvarez jest przez ciebie straszliwie przeszacowany mimo że obiektywnie patrząc jego gra rzadko kiedy przynosiła wymierne efekty dla zespołu szczególnie z przodu. Urugwajczyk w ogóle nie istniał w ataku. Bilans udanych akcji ofensywnych z całego sezonu można zliczyć na jednej ręce. 0 goli i 1 asysta - totalne dno. Singlar w jednym meczu z Odrą tyle osiągnął. W grze ofensywnej czapką kryje go nie tylko Baszczyński, ale też każdy z pozostałych prawych obrońców w Wiśle w ostatnich latach. Jego fatalne podania i brak rozsądku w grze ofensywnej są osłabiające.

W destrukcji Alvarez był najwyżej niezły. Nie przypominam sobie jego wielkiego meczu w defensywie, może jeden mecz z Lechem. Z to po jego błędach (w zagraniu lub ustawieniu) padały gole dla Jagi i Polonii Bytom w Sosnowcu czy Piasta w Gliwicach i Śląska we Wrocławiu (niesłuszny karny, ale to efekt poważnego błędu w ustawieniu). Z Polonią w Warszawie wielokrotnie dawał się kiwać jak dziecko. Nie były to klasyczne kiksy, ale błędy, które klasowemu obrońcy nigdy by się nie przytrafiały w takich ilościach z tak słabymi rywalami.

Jednym słowem Alvarez to taki przeciętniak, który strasznie się po czole nie kopie, ale też nigdy na wysoki poziom nie wskoczy, a dla Wisły był rozsądną opcją tylko po lekkomyślnym pozbyciu się Baszcza i kontuzji Singlara. Teraz nie było sensu płacić mu wysokiego kontraktu więc dobrze, że się go pozbyto. Jeśli dalej się ze mną nie zgadzasz wymień mi rajdy ofensywne Alvareza, które przyniosły wymierny efekt dla drużyny i interwencje w destrukcji, które ratowaly nasz zespół. Za wiele takich nie znajdziesz. Zresztą zobaczymy za rok jak sobie będzie radził Alvarez i gdzie będzie grał. Bardzo wątpię by zrobił wielką karierę.

Tęcza w Polsce
Odpowiedz cytując
xiondz77
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2007

Stary 23.07.2010, 14:51
Seb@. napisał(a):Wyświetl post
No to jeszcze raz:

2. Wynagrodzenie pilkarza ustala sie na CALY okres potencjalnego kontraktu pilkarza przed wypozyczeniem pilkarza.
Przyklad Alvarez: 400k euro/sezon 50/50 platny przez okres wypozyczenia przez Wisle i Reggine po tym czasie 400k/sezon platne przez Wisle. Gdyby Wisla przelala kwote odstepnego na konto Regginy Alvarez stal by sie automatycznie pilkarzem Wisly a jego kontrakt byl by na poziomie 400k euro/sezon. Wisla chciala renegocjowac takze ten zapis w umowie no co pilkarz sie nie zgodzil. Wisla nie dopelnila zapisow kontraktu Alvarez wrucil do Regginy
To tyle odemnie.
I o to mi chodzilo dziekuje
Odpowiedz cytując
maci0s
Banita

Stary 23.07.2010, 14:52
Seb@. napisał(a):Wyświetl post
No to jeszcze raz: .......................................

To tyle odemnie.
Nie chce mi sie już polemizowac... Zapytam tylko czy ty naprawde uważasz ze taki Majewski idąc na wypożyczenie to Nottingham Forest zarabia tam przez rok 10 tys zł miesięcznie jak w Polsce?

Wszystko zalezy od umowy i każdy przypadek jest inny...
Odpowiedz cytując
junkhead
Junior Member

Od: 07.2008

Stary 23.07.2010, 14:55
Cikos rzeczywiście dobrze wypadł wczoraj, ale to dopiero drugi mecze, nawet Dudu po dwóch meczach móglby dobrze wyglądać... a w zasadzie tych problemów by nie było gdyby wszystkich tych zawodników ściągnięto zimą, są wtedy dwa miesiące na przygotowania i jedna runda do rozegrani by zobaczyć czy zawodnik sie nadaje i oczywiście jest czas na zgranie z drużyną, a teraz w zasadzie zawodników ze ściaga, gdy eliminacje są już w trakcie nie zrozumcie mnie źle, ja ciesze sie z transferów, ale jak jest dobrze to zawsze może być jeszcze lepiej
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 23.07.2010, 14:55
Esposito wyglada bardzo dobrze. Wloch, podstawowy pilkarz Bari w Serie B(oprocz ostatniego sezonu), 30 lat(wiec chlopak ma doswiadczenie). Zakontraktowac go i Chaveza, i mamy fajnie wygladajacy srodek obrony. Bunoza bedzie mial sie od kogo uczyc.

A co do Alvareza i Cikosa, to jesli Urugwajczyk byl srednim pilkarzem, to nie wiem jak oceniac Slowaka .
Odpowiedz cytując
R33
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 23.07.2010, 15:32
Heh, jeszcze miesiąc temu to tak ,,różowo" się nie zapowiadało, jak to się sprawdzi czas pokaże. Póki co można się w tym pogubić, tyle graczy przyszło do Wisły (Jovanić, Bunoza, Cikos, Paljić, Rios, Żurawski, Wilk) - fakt, faktem, że odeszli Głowacki, Marcelo, Baa, Alvarez. Nareszcie wyzdrowiał Garguła, będzie ofensywny pomocnik.

Jestem ciekawy właśnie Czarka Wilka, mam nadzieję, że nie podzieli losów Kowalczyka czy Kwieka. Z ,,Sobolem" będzie mu naprawdę ciężko wygrać rywalizację. Radek ma już 33 lata, tak więc z 2 sezony może pograć na swoim poziomie, tak więc, żeby Czarek się nie zmarnował. Należy wziąć pod uwagę, ze w grudniu definitywnie karierę kończy Cleber, tak więc jeden rezerwowy (albo nawet podstawowy) obrońca nam ubędzie.

Tak jak już ktoś wspomniał jak awansujemy do grup to tych meczów nam przybędzie, dochodzi jeszcze do tego PP (Wisła nie często zdobywa to trofeum, tak więc może teraz). Poza tym weźmy takie rzeczy jak kartki, kontuzję, jakieś inne losowe wypadki. Korzystajmy z okna ile można .

orzeu napisał(a):
Wyrażanie radości poprzez śpiewanie o tym, ze inni są do dupy to jest nic innego jak kompleks. Tak robi tylko ktoś kto w głębi duszy uważa sie za gorszego.

Odpowiedz cytując
leyzer87
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 23.07.2010, 15:39
Mnie ciekawi Elsner. Powinni go zakontraktować. Wydaje mi się, że to właśnie on będzie alternatywą dla Sobola.
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów