The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Ela
Pro Publico Bono

Od: 08.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 28.11.2018, 20:59. Wiślackie piwo
Chciałabym już oficjalnie przedstawić etykiety pierwszego wiślackiego piwa z naszej inicjatywy. Tzn z inicjatywy kibiców Wisły Kraków.
Na pierwszy rzut ostatecznie idą dwa style: American Wheat oraz Oatmeal Stout. Uwarzone w Pracowni Piwa z siedzibą w Modlniczce.

Piwo Biała Gwiazda jasne, American Wheat - Ekstrakt: 11 Plato

Alkohol: 4,5%

Skład: Woda, słody jęczmienne, słody pszeniczne, chmiel, drożdże.

Jasnozłote, zamglone piwo z uderzającym aromatem owoców tropikalnych, nienachalną goryczką i rześkim finiszem.

Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, niepasteryzowane.

Piwo Biała Gwiazda ciemne, Oatmeal Stout - Ekstrakt: 15 Plato

Alkohol: 5,6%

Skład: Woda, słód jęczmienny, płatki owsiane, słód palony, chmiel, drożdże

Treściwe ciemne piwo górnej fermentacji o owsianej i aksamitnej konsystencji i delikatnym kawowo-czekoladowym aromacie.

Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, niepasteryzowane.

Premiera tego piwa odbędzie się ( najprawdopodobniej 99% ) 15 grudnia w Restauracji U Wiślaków, w godzinach popołudniowych. Będziemy jeszcze dokładnie informować w jakich godzinach.
Niniejszym mam zaszczyt zaprosić wszystkich kibiców i pracowników Wisły Kraków na to wydarzenie

P.S. Dziękować wszystkim za pomoc i zaangażowanie będę oficjalnie wtedy gdy piwo już zostanie rozlane, zabutelkowane oraz zaetykietowane
Odpowiedz cytując
zim zum
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 29.11.2018, 12:35
Jak dużo butelek wyprodukowano ?
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 29.11.2018, 12:38
zim zum napisał(a):Wyświetl post
Jak dużo butelek wyprodukowano ?
Z pewnością mniej niż wynosi zapotrzebowanie
Odpowiedz cytując
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 29.11.2018, 12:42
Bardzo fajny pomysł, chętnie kupię skrzynkę
Odpowiedz cytując
Ela
Pro Publico Bono

Stary 29.11.2018, 12:54
To prawda. Butelek nie ma dużo, ale na pierwszy rzut chcieliśmy wysondować zainteresowanie. Jest po 600 butelek każdego stylu. Sprzedawane w dwupaku. Ale osobno też
Natomiast piwa lanego może być więcej. Zależy ile zejdzie na premierze U Wiślaków 15 grudnia. Możemy domówić na następny mecz z Lechem pożądane ilości.
Co do butelek, to też przewidujemy drugi rzut.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 29.11.2018, 13:24
Jakie chmiele zostały użyte do produkcji ? Łatwiej mi będzie wyobrazić sobie smak bo spróbować w moim położeniu może być ciężko, ale może ktoś znajomy podrzuci do Azji w przyszłym roku
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
Gero
Senior Member

Od: 02.2003

Stary 29.11.2018, 13:31
Teraz do sedna , ile ma kosztować to cudo?
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 29.11.2018, 13:35
Inicjatywa spoko, ale etykieta jak na oranżadę dla dzieci, a nie piwo.

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie, a przejdziesz na aukcję allegro.

Odpowiedz cytując
Preclarz
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2018

Stary 29.11.2018, 13:42
Super inicjatywa. Dzieki! Pozostaje kupowac i smakowac.

Podzielam opinie, ze etykiety moglyby byc inne.
BENE NATO

Odpowiedz cytując
Marcinnno
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 29.11.2018, 13:47
Mi sie podoba. Nawiązuje do hasła Kto kocha ten wierzy.. na dawnym C
Odpowiedz cytując
Fidzi
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2009

Stary 29.11.2018, 13:50
Gero napisał(a):Wyświetl post
Teraz do sedna , ile ma kosztować to cudo?
Pewnie coś ok 11-15 zł za butelkę
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 29.11.2018, 13:58
Ogarnijcie sprzedaż wysyłkową i bydzie hit.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 29.11.2018, 14:06
Również jestem za sprzedażą wysyłkową. Jaka cena?
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Ela
Pro Publico Bono

Stary 29.11.2018, 14:13
Wysyłek na pewno nie będzie, przynajmniej na razie. Raz, że nie te ilości a dwa to ogólnie ciężka sprawa.
Nie znam knajpy, która by prowadziła sprzedaż wysyłkową. Sklepy też niekoniecznie.

Koszt - taki jak zwykle kraftów w każdym multitapie. Z tym, że butelki droższe niż lane, bo wchodzi koszt etykiet i dwupaku kartonikowego.

Chmiele:
Biała Gwiazda, American Wheat - Amarillo,Ccitra.
Biała Gwiazda, Oatmeal Stout - Tomahawk. Tylko na goryczkę.

To piwo warzone w Pracowni Piwa - wysoka jakość gwarantowana
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2011

Stary 29.11.2018, 20:50
Szkoda, że nie wyprodukowaliście czegoś bardziej klasycznego. Niemniej jednak nie narzekam...nie będę pił pewnie tego piwa, ale pewnie kupię kilka buteleczek chociażby dla samej etykietki
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała ...., to by była ojcem"
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2018

Stary 29.11.2018, 21:42
Również mam podobne pytanie. Jeśli będzie zainteresowanie taką inicjatywą, to czy bardziej klasyczne piwo również się pojawi ?

A same etykiety. Gdybym nie widział co było na kolumnach tam gdzie była dawna X to stwierdziłbym że takie sobie. Dla kibiców starszej daty taki powrót do przeszłości
----------------------------------------------------------------
„W świecie baranów i owiec wolę być wilkiem"
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 29.11.2018, 22:12
Kwestia gustu - mi osobiście etykiety się bardzo podobają.
Odpowiedz cytując
AOT
Droga jeszcze długa...

Od: 10.2003

Stary 29.11.2018, 23:11
Ela napisał(a):Wyświetl post
Koszt - taki jak zwykle kraftów w każdym multitapie. Z tym, że butelki droższe niż lane, bo wchodzi koszt etykiet i dwupaku kartonikowego.
OK, ale konkretnie ile? Albo chociaż orientacyjnie, na zasadzie nie więcej niż / nie mniej niż... ?
dzięki
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 29.11.2018, 23:12
Strzelam 10-15 zl, ale to tylko strzal wiesniaka.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 29.11.2018, 23:15
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Strzelam 10-15 zl, ale to tylko strzal wiesniaka.
Jak kulą w (wiejski) płot!
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
AOT
Droga jeszcze długa...

Stary 29.11.2018, 23:18
Jeśli tak, to moim zdaniem będzie porażka, lub najwyżej jednorazowa ciekawostka. 6-8 zł za butelkę to na moje oko max, żeby był jakikolwiek popyt, a i tak od początku wiadomo, że kraftowe piwo = odważny produkt wśród kibiców, którzy w większości jednak walą tyskie i żubrixy

Lubię kraft, eksperymentuję czasami (z różnym skutkiem ), ale sorry 15 zł za butelkę nie dam.
Odpowiedz cytując
Ela
Pro Publico Bono

Stary 30.11.2018, 07:59
Cytat:
Jeśli tak, to moim zdaniem będzie porażka, lub najwyżej jednorazowa ciekawostka. 6-8 zł za butelkę to na moje oko max, żeby był jakikolwiek popyt, a i tak od początku wiadomo, że kraftowe piwo = odważny produkt wśród kibiców, którzy w większości jednak walą tyskie i żubrixy

Lubię kraft, eksperymentuję czasami (z różnym skutkiem ), ale sorry 15 zł za butelkę nie dam.

Szkoda, że tak uważasz.
Przecież w tym projekcie nie chodzi o to aby się tym piwem naj..ać tylko aby pomóc klubowi.
Dostaje się za to wysokojakościowy produkt stworzony z sercem, przez kibiców dla kibiców, w estetycznym i ciekawym opakowaniu, idealny na specjalne okazje albo na prezent.
Kwota ze sprzedaży nie będzie duża i nie uratuje Wisły z jej kłopotach finansowych, ale w świat idzie przekaz, jak kibice wspierają klub, tworzy się dobry PR
A kto wie - gdy projekt się rozwinie, stworzy się marka - pieniądze mogą być większe.

Piwo będzie kosztowało 13 zł. Tyle ile każdy polski kraft w pubach. Co jak na tak limitowaną ilość, jest ceną dobrą. Tu ukłon w stronę Pracowni Piwa, bo dostaliśmy dobrą ofertę.

W Warszawie krafty w knajpach kosztują więcej

Natomiast już cena piwa z kega - które będzie się lało z kranu U Wiślaków na premierze 15.12 oraz przed i po meczu z Lechem, będzie niższa - 11 zł.

p.s.
Myślę, że w następnych rzutach nic nie stoi na przeszkodzie aby uwarzyć coś bardziej klasycznego.
Dobrego pilsa lub lagera ze świecą szukać.
Odpowiedz cytując
JarooP
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 30.11.2018, 09:41
Niestety nie każdemu można dogodzić zawsze się znajdzie ktoś kto będzie narzekał.

Nie będzie mi dane spróbować tego w najbliższym czasie gdyż nie jestem z Krakowa, a nawet większość czasu przebywam za granica.

Wiec będę musiał odłożyć degustacje na najbliższe odwiedziny Krakowa które niestety nie wiem kiedy nastąpią:(
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 30.11.2018, 11:11
Cena dobra, butelka a lane to już w ogóle super, za więcej na rynku jakieś ścierwo leją. Etykieta też fajna
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 30.11.2018, 11:20
Jak tylko będzie można zamawiać przez neta to całą kratę biorę, przewidujecie taką opcję ?
Odpowiedz cytując
Pikniczek
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2018

Stary 30.11.2018, 11:24
maciekkk napisał(a):Wyświetl post
Jak tylko będzie można zamawiać przez neta to całą kratę biorę, przewidujecie taką opcję ?
W sumie też bym przez internet w razie co zamówił kilka sztuk
Odpowiedz cytując
GonzoNS
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 30.11.2018, 11:28
maciekkk napisał(a):Wyświetl post

Pikniczek napisał(a):Wyświetl post
W sumie też bym przez internet w razie co zamówił kilka sztuk

Polecam spojrzeć kilka postów wyżej, a dokładnie nr 14.
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 30.11.2018, 11:29
jak będzie większa dystrybucja to zobaczymy, może namówię na sprzedaż u siebie na wiosce
Odpowiedz cytując
AOT
Droga jeszcze długa...

Stary 30.11.2018, 13:45
Ela napisał(a):Wyświetl post
Szkoda, że tak uważasz.
Przecież w tym projekcie nie chodzi o to aby się tym piwem naj..ać tylko aby pomóc klubowi.
Dostaje się za to wysokojakościowy produkt stworzony z sercem, przez kibiców dla kibiców, w estetycznym i ciekawym opakowaniu, idealny na specjalne okazje albo na prezent.
Kwota ze sprzedaży nie będzie duża i nie uratuje Wisły z jej kłopotach finansowych, ale w świat idzie przekaz, jak kibice wspierają klub, tworzy się dobry PR
A kto wie - gdy projekt się rozwinie, stworzy się marka - pieniądze mogą być większe.

Piwo będzie kosztowało 13 zł. Tyle ile każdy polski kraft w pubach. Co jak na tak limitowaną ilość, jest ceną dobrą. Tu ukłon w stronę Pracowni Piwa, bo dostaliśmy dobrą ofertę.

W Warszawie krafty w knajpach kosztują więcej

Natomiast już cena piwa z kega - które będzie się lało z kranu U Wiślaków na premierze 15.12 oraz przed i po meczu z Lechem, będzie niższa - 11 zł.

p.s.
Myślę, że w następnych rzutach nic nie stoi na przeszkodzie aby uwarzyć coś bardziej klasycznego.
Dobrego pilsa lub lagera ze świecą szukać.
Ja wiem że nie chodzi o to żeby się najebać i naprawdę życzę temu projektowi jak najlepiej. Natomiast porównuje cenę do piwa kraftowego w sklepie i dlatego 13 zl za butelkę to moim zdaniem dużo. Argument, że w Warszawie w pubie jest jeszcze drożej też do mnie nie trafia. W Berlinie pewnie jest jeszcze drożej, ale nie chodzi o to żeby się licytować. Natomiast sama widzisz pytania o lagera i pilsa, bo popyt na "dziwne drogie piwka" w realu wcale nie musi odpowiadać temu, co się pisze tutaj w necie. Zresztą tego też jesteś świadoma jak mniemam. I tak wysoka cena raczej nie pomaga.
Jeśli sprzedanie 600 sztuk to będzie sukces, to spoko. Natomiast ja nastawiony byłem na to, że będzie można sobie podjechać raz na jakiś czas, kupić parę sztuk do domu i kosztować. Po prostu może od początku nie skumałem idei czy coś. Ale nie będę autorom mówił co mają robić, to tylko moje 3 grosze. Powiedzenia tak czy siak.
Odpowiedz cytując
Pablito
Member

Od: 11.2018

Stary 30.11.2018, 14:44
Taa bo akurat Polska wcale nie jest przykładem tego, że właśnie popyta na dobrego krafta rośnie: Właśnie dlatego działa Pinta, AleBrowar, 3Kumpli czy wspomniana Pracownia, która robi rewelacyjne Dwa Smoki.

Jak będzie większe zamówienie to i pewnie koszt butelki średnio spadnie - ale przy dużych warkach aktualnie cena 7-8pln to już norma w sklepie - wiec przy 600 butelkach to raczej ciężko.

Lepiej sprzedać 1000 butelek z dobra marżą niż 5000 z kiepską.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów