The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
guardian_angel
Member

Od: 05.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 20.10.2019, 13:46
Pewnie wygramy z Legią (bo Ekstraklasa), wpadnie trochę punktów w meczach z ogórkami - i co drugi post będzie mówił o powrocie do walki o Puchary.

Natomiast moderacja powinna banować zjebów, którzy obrażają, podkreślam chamsko obrażają (bo przecież krytykować każdy może) trenera i piłkarzy. Wisłę zawsze charakteryzowała dużo większa godność i umiejętność zachowania się niż u żydostwa z drugiej strony w trudnych sytuacjach.

Zaczynacie też już jebać Królewskiego oczy Obidzińskiego, po kolejnej przegranej Kuba już dostanie za swoje, czy może jeszcze ze 2 mecze poczekacie?
Ostatnio edytowane przez guardian_angel : 20.10.2019 o godz. 13:49.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 20.10.2019, 13:56
guardian_angel napisał(a):Wyświetl post

Natomiast moderacja powinna banować zjebów, którzy obrażają, podkreślam chamsko obrażają (bo przecież krytykować każdy może) trenera i piłkarzy. Wisłę zawsze charakteryzowała dużo większa godność i umiejętność zachowania się niż u żydostwa z drugiej strony w trudnych sytuacjach.
A tych co obrażają innych kolegów z forum bo maja inne poglądy tez powinna moderacja banować? Czy tutaj ma byc chlew?

btw
Nie wiem czy jest inne forum kibicowskie gdzie kibice jednego klubu potrafia sie tak obrażac nawzajem jak nasze. Nawet forum parchowe nie jest takim chlewem.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 20.10.2019, 14:10
Pewnie wygramy z Legią (bo Ekstraklasa), wpadnie trochę punktów w meczach z ogórkami - i co drugi post będzie mówił o powrocie do walki o Puchary.

Zaczynacie też już jebać Królewskiego oczy Obidzińskiego, po kolejnej przegranej Kuba już dostanie za swoje, czy może jeszcze ze 2 mecze poczekacie?
Ja na punkty z Legią specjalnie nie liczę, grają bardzo dobrze a ich piłkarze pozycja po pozycji deklasują naszych. Zostaje tylko logika ekstraklasy, że skoro im dobrze idzie a nam słabo...
W ogóle Legia i Piast to chyba najlepsze obecnie drużyny ekstraklasy, patrząc na kilka ostatnich meczy. Oba zespoły wyszły z dołka, mają mocne szerokie składy (jak na ligowe warunki), grają mądrze. Wiadomo, to ekstraklasa, mogą nagle zacząć kopać się po czole, ale mecze tych drużyn ostatnio naprawdę dobrze się ogląda (na początku sezonu miały poważne problemy).

Ale z Arką, Rakowem nie ma już zmiłuj, muszą być punkty.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 20.10.2019 o godz. 14:19.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
guardian_angel
Member

Stary 20.10.2019, 14:18
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
A tych co obrażają innych kolegów z forum bo maja inne poglądy tez powinna moderacja banować? Czy tutaj ma byc chlew?
Wyzywanie Stolarczyka czy Boguskiego nazywasz poglądami? Jeśli tak no to ok - za takie poglądy innych kolegów moderacja powinna banować. Zresztą to nie są żadni koledzy, co nie potrafią po 2-3 w zasadzie planowych przegranych zachować się jak kibic. Nadal jestem całym sercem za Stolarczykiem, szlag mnie trafia jak widzę kolejny SFG w wykonaniu Sadloka, ale potrafię docenić że lepszego obrońcy na lewe skrzydło nie mamy, serce mi się raduje jak widzę Boguskiego, który wraca za z góry przegraną akcją z czterema rywalami przed pustą bramką, czy pamietam poprzedni sezon Drzazgi na tyle, by gorąco wierzyć w jego odblokowanie się - więc tak, mam moralne prawo obrazić jednego czy drugiego, bo kulturalne czy merytoryczne słowa do takiego łba i tak nie trafią.

Dla tych wszystkich co tak lubią maksymalnie zjechać jednego czy drugiego piłkarza mam radę - przypomnijcie sobie co grał Kostal czy Kolar na początku. Jakim łamagą był Imaz. Teraz to zawodnicy, którzy byliby zbawieniem.
Ostatnio edytowane przez guardian_angel : 20.10.2019 o godz. 14:31.
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 20.10.2019, 15:16
Widzę,żę statnie dwie strony to parawoie wszystkie tematy,ale nie mecz z Piastem
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 20.10.2019, 15:43
Wyzywanie Stolarczyka czy Boguskiego nazywasz poglądami? Jeśli tak no to ok - za takie poglądy innych kolegów moderacja powinna banować. Zresztą to nie są żadni koledzy, co nie potrafią po 2-3 w zasadzie planowych przegranych zachować się jak kibic. Nadal jestem całym sercem za Stolarczykiem, szlag mnie trafia jak widzę kolejny SFG w wykonaniu Sadloka, ale potrafię docenić że lepszego obrońcy na lewe skrzydło nie mamy, serce mi się raduje jak widzę Boguskiego, który wraca za z góry przegraną akcją z czterema rywalami przed pustą bramką, czy pamietam poprzedni sezon Drzazgi na tyle, by gorąco wierzyć w jego odblokowanie się - więc tak, mam moralne prawo obrazić jednego czy drugiego, bo kulturalne czy merytoryczne słowa do takiego łba i tak nie trafią.

Dla tych wszystkich co tak lubią maksymalnie zjechać jednego czy drugiego piłkarza mam radę - przypomnijcie sobie co grał Kostal czy Kolar na początku. Jakim łamagą był Imaz. Teraz to zawodnicy, którzy byliby zbawieniem.
To znaczy do kogo piszesz? Mnie równiez sie nie podoba obrazanie trenera/piłkarzy inwektywami. Szczególnie po przegranych meczach.

Ale pytanie dotyczyło obrażania innych kolegów z forum. Czy odpowiesz na to pytanie? Czy bany dla tych którzy nie moga unieść ciśnienia tez powinny byc rozdawane?

btw
Krytyka trenera nie jest obrażaniem. Trener jest osobą publiczną a jego praca podlega ocenie. Jeśli nie ma tam inwektyw, chamstwa to nie jest to obrażanie.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
guardian_angel
Member

Stary 20.10.2019, 16:09
Chodzi mi przede wszystkim o SB, co tam się dzieje w czasie meczu to glowa mała i nie wiem czemu niektórzy nie dostają paru dni na ochłonięcie.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 20.10.2019, 19:18
Griszka30KR napisał(a):Wyświetl post
Widzę,żę statnie dwie strony to parawoie wszystkie tematy,ale nie mecz z Piastem
A o czym tu gadać? Powalczyli, starali się, była szansa na remis ale Piast był po prostu lepszy. I dywidualnie i zespołowo. Zgodnie z przewidywaniami.
Parzyszek zachował się świetnie w trzech sytuacjach, zrobił w jajo naszą defensywę, wszystko po świetnych dośrodkowaniach. Wszyscy którzy piszą że to tylko nasza obrona nie oglądali chyba tych akcji, napastnik Piasta świetnie soę zachował.
W sumie byłoby gorzej ale Piast stanął, a po stracie bramki siadł psychicznie. Znowu - po raz kolejny w tym sezonie im się to zdarza. Dowieźli, mimo że była okazja na wyrównanie, praktycznie dwusetka Brożka (liczę z dobitką).

Ponieważ Piast ostatnio gra bardzo dobrze większość ludzi nie robi afery, nie bylibyśmy faworytem w pełnym składzie.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 20.10.2019, 19:23
Starali sie? Ja tam wielkiej walki nie widzialem oprocz tej po drugiej bramce jak przestali wkoncu napierdalac tiki take.Zreszta jeden celny strzal w swiatlo bramki tez cos mowi.
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 20.10.2019, 20:28
Jak wg was zagral Damian Pawłowski ?
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 20.10.2019, 20:45
Do czasu utraty drugiej bramki byli sparaliżowani, nie ufali sobie, kolegom i chyba przestali ufać taktyce Stolarczyka.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 20.10.2019, 21:27
Fugiel napisał(a):Wyświetl post
Jak wg was zagral Damian Pawłowski ?
Słabo. Z tyłu spóźniony, z przodu nic nie stworzył (chyba że coś przeoczyłem).
Grał z bardzo dobrze broniącym Piastem, jest zielony, nie skreślam go ale w tym meczu był równie słaby jak Drzazga. Nie istniał na boisku.
Może z Arką albo Rakowem dostanie szansę i coś pokaże. Legia go raczej nakryje czapką.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 20.10.2019 o godz. 21:41.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Rustin
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 20.10.2019, 21:29
wyar napisał(a):Wyświetl post
A kto Ci powiedzial,ze chce dyskutowac z Toba o budzecie Wisly na rok 2019 analizujac raport Deloitte z roku 2018 ? Wiem,ze dla Ciebie nie ma zadnej roznicy. Chcialem tylko,bys zrozumial slowo "budzet" w kontekscie pilkarzy,ich kontraktowi tak dalej.

Wikipedie zalecam dalej - jest jednak tak wiele wskazowek, ze to moze byc rowniez zbyt wysoki poziom.

Ale masz racje w jednym - dorzuc swojej madrosci klubowi i zaproponuj klubowi rozwiazania. Ty wiesz lepiej jak prowadzic ten biznes,znasz sie lepiej na liczbach niz Jazdzynski,Krolewski czy Blaszczykowski,w pilce widziales wiecej niz Stolarczyk czy Glowacki,wiec na pewno skorzystaja z Twoich rad. Wszak kasa jest,jak pisales,tylko te palanty ja chowaja.

A najbardziej mnie brzydzi w takich jak Ty to,ze sie z ta ignorancja
obnosza. Ale krol Rustin jest nagi,to oczywiste.

Jeszcze jedno - za zaistnialy stan odpowiada Stolarczyk. Wszak to on miesiacami okradal klub,kazal nie placic zadnych rachunkow,w tym pensji, oplat za stadion,za wlasciwie nic. On doprowadzil do sytuacji, ze w w 1,5 roku zostala garstka weteranow plus mlodziez plus zawodnicy ktorych inne kluby sie pozbywaly,klub ktory musial wlasciwie odbudowac wszystkie swoje struktury,nie tylko sportowe. I oto oni,jedynie prawdziwi kibice Wisly znalezli winnych,to Stolarczyk, Boguski,ostatnio Niepsuj,a i Zarzad,bo nie zrobil w pol roku nic,by Wisla grala o puchary.

Brzydze sie takim kibicowaniem,jak Twoje.

1. Pokaż mi miejsce, gdzie poleciłem ci analizować budżet 2018 w porównaniu do 2019, skoro podałem źródła, w których mowa o 2019.
2. Skoro wikipedia jest dla ciebie wyznacznikiem wysokiego poziomu lub chcesz na jej podstawie czegoś dowodzić, życzę powodzenia.
3. Gdzie napisałem, że chcę doradzać klubowi i wiem coś lepiej od wyżej wymienionych? Co więcej, nie odnoszę się do nich i nie wskazuję na złe zarządzanie. Przede wszystkim nie sugeruj, że coś napisałem, żeby udowodnić za wszelką cenę swoje racje.
4. Powtarzasz się z tą ignorancją (ulubione słowo?). Masz ewidentny problem (podobnie jak wolfy) z zaakceptowaniem, że ktoś może uważać inaczej.
5. Ostatni akapit to już twój popis, kilka zdań zupełnie bez odniesienia do moich poprzednich wpisów, jakiś pokaz lub wyładowanie złości z powodu, że nie wszyscy przyznają ci racje. Co do brzydzenia się - brzydzę się pisaniem takich głupot jak twoje posty i udawaniem, że wie się coś lepiej bez żadnych źródeł czy odniesień. Po raz kolejny zwracam uwagę, że próbujesz udowodnić, że ja kogoś oczerniam i nagle piszesz kilkanaście zdań o zarządzie i Stolarczyku.

Przypominam - przedłużenie kontraktu Wasilewskiego i zatrudnienie Janickiego oraz Niepsuja przykładowo to już działania obecnego zespołu. Wasilewski podobnie jak Sadlok oraz Boguski nie robią postępów od dawna i ich forma to raczej już schodzenie w dół. Trzeba szanować dokonania, ale równocześnie trzeźwo popatrzeć na stan obecny. Pisanie bez źródeł, że nas nie stać na lepszych a oni zarabiają grosze to science - fiction. Tutaj jednak można opierać się jedynie na raportach i sprawozdaniach. Kwestionowanie tych danych, które przedstawiłem, przy jednocześnie braku źródeł potwierdzających, że jest inaczej, jest niepoważne i nie będę tego wątku kontynuował. Janicki i Niepsuj z kolei pokazują to co wcześniej, czyli niezbyt dużo delikatnie mówiąc. Trzeba liczyć się z tym, że nie każdy odbuduje się w Wiśle jak Peszko, bo tutaj mam wrażenie wiele zależało od charakteru tego zawodnika, który chciał pokazać Stokowcowi, że się pomylił.

Zacząłem od postu, gdzie napisałem, że za małe pieniądze w tej lidze można zbudować solidny zespół a musiałem kończyć na chorej dyskusji z niepoważnymi użytkownikami, którzy próbują wmawiać innym swoje jedyne słuszne osądy. Nie pozdrawiam.
Wisła ponad wszystko
Odpowiedz cytując
GBO
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 20.10.2019, 22:54
wolfy napisał(a):Wyświetl post
(...)

Ale z Arką, Rakowem nie ma już zmiłuj, muszą być punkty.
Załóżmy, czysto hipotetycznie, porażka z Rakowem, remis z Arką. Co wtedy napiszesz o pracy Stolarczyka?
Odpowiedz cytując
lucker
Member

Od: 08.2018

Stary 20.10.2019, 23:33
Nie nasze podwórko, ale wydaje mi się, że dobry przykład. Real Madryt i Zinedine Zidane. Trener zły czy wykonawcy?
Mecz z Piastem był poprawny w naszym wykonaniu. Drużyna gości była lepsza i zasłużenie wygrała, ale my też żadnego wpierdzielu nie dostaliśmy.
Spokojnie czekam na mecz z Legią. Punktów raczej nie zdobędziemy, ale jak mocno im się postawimy, to na pewno pozytywnie wpłynie na drużynę i może uwierzą, że są w stanie walczyć z każdym.
Odpowiedz cytując
Jay jay
Member

Od: 05.2016

Stary 21.10.2019, 07:21
12 kolejka sezonu i 5 najgorszy wynik w lidze jesli chodzi o liczbe straconych goli. Nie wiem co jeszcze robia tam Wasilewski z Sadlokiem.W tej lidze fundament sprawnie dzialajacej druzyny to OBRONA. Bez niej nie ma co liczyc na stabilizacje.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 21.10.2019, 11:29
Rustin napisał(a):Wyświetl post
Budżety:
(...)
Ech... no dobra, jak matematyka, to matematyka.

Na początek zastrzeżenie: budżet w polskich realiach ekstraklasy jest liczony jako poziom kosztów (wydatków), nie przychodów (wpływów). Jeśli przychody danego roku budżetowego nie pokrywają kosztów, powstaje strata, którą trzeba jakoś pokryć.

Co do meritum: Piast nie ma długów do spłacania, dlatego swój budżet może w całości przeznaczyć na koszty działalności operacyjnej w danym roku. Stąd jego budżet w wysokości 25 mln zł (zakładając, że rzeczywiście dotyczy tego roku), jest z punktu widzenia możliwości przeznaczenia określonej kwoty na działalność bieżącą w danym sezonie mniejszy niż 30 mln zł budżetu Wisły.

Prosta matematyka: Wisła w tym roku spłaciła 10-11 mln zł starych zobowiązań (vide właśnie wywiady z Obidzińskim). Do tego do końca października musi spłacić kolejne 1,7 mln zł starych zobowiązań dla miasta. Dalej, Piast płaci miastu za wynajem swojego stadionu 0,5 mln zł, Wisła ponad 2 mln zł.

No to liczymy:
- pieniądze do dyspozycji Piasta na działalność sportową w danym roku: 24,5 mln zł (25-0,5)
- pieniądze do dyspozycji Wisły na działalność sportową w danym roku: 15,3-16,3 mln zł (30-10(11)-1,7-2).

Teraz widzisz różnicę?
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 21.10.2019, 12:38
Właśnie. To przy okazji mam pytanie bo znasz się na finansowo-prawnych aspektach. Te 1,7 miliona dla miasta zostanie zapłacone przez Eklape (cesje) a nie przez nas. Jak to wygląda formalnie? Eklapa przelewa te pieniądze miastu z absolutnym pominięciem SA, czy jednak "w papierkach" SA jest w jakiś sposób ujęta? ( poza byciem dłużnikiem oczywiście)
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
Gunner1906
Member

Od: 05.2013

Stary 21.10.2019, 12:43
Dajcie już spokój z tym Rustinem... Gościu myśli, że mamy więcej hajsu niż Piast . Zapomniał, że jeszcze niecały rok temu (w zasadzie teraz też) liczyła się każda złotówka, aby przetrwać. Nie no przecież my mamy 30mln budżetu - JESTEŚMY HEGEMONEM! W zimie na pewno wydamy na transfery minimum 3 mln euro skoro mamy taki ogromny budżet.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 21.10.2019, 12:59
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
To przy okazji mam pytanie bo znasz się na finansowo-prawnych aspektach. Te 1,7 miliona dla miasta zostanie zapłacone przez Eklape (cesje) a nie przez nas. Jak to wygląda formalnie? Eklapa przelewa te pieniądze miastu z absolutnym pominięciem SA, czy jednak "w papierkach" SA jest w jakiś sposób ujęta? ( poza byciem dłużnikiem oczywiście)
"W papierkach" się pojawi (czyli w rozliczeniach księgowych), na koncie nie, pieniądze pójdą bezpośrednio do miasta. Zakładając, że konstrukcja prawna jest standardowa, doświadczenie uczy, że to, jak coś jest przekazywane do opinii publicznej w praktyce (w umowie) może wyglądać przeróżnie.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 21.10.2019, 13:01
MaLk napisał(a):Wyświetl post

Na początek zastrzeżenie: budżet w polskich realiach ekstraklasy jest liczony jako poziom kosztów (wydatków), nie przychodów (wpływów). Jeśli przychody danego roku budżetowego nie pokrywają kosztów, powstaje strata, którą trzeba jakoś pokryć.

Co do meritum: Piast nie ma długów do spłacania, dlatego swój budżet może w całości przeznaczyć na koszty działalności operacyjnej w danym roku. Stąd jego budżet w wysokości 25 mln zł (zakładając, że rzeczywiście dotyczy tego roku), jest z punktu widzenia możliwości przeznaczenia określonej kwoty na działalność bieżącą w danym sezonie mniejszy niż 30 mln zł budżetu Wisły.

Prosta matematyka: Wisła w tym roku spłaciła 10-11 mln zł starych zobowiązań (vide właśnie wywiady z Obidzińskim). Do tego do końca października musi spłacić kolejne 1,7 mln zł starych zobowiązań dla miasta. Dalej, Piast płaci miastu za wynajem swojego stadionu 0,5 mln zł, Wisła ponad 2 mln zł.

No to liczymy:
- pieniądze do dyspozycji Piasta na działalność sportową w danym roku: 24,5 mln zł (25-0,5)
- pieniądze do dyspozycji Wisły na działalność sportową w danym roku: 15,3-16,3 mln zł (30-10(11)-1,7-2).

Teraz widzisz różnicę?
Ja mam takie pytanie do Ciebie nie podważając metodologii i wyniku:
1. Informacja 0,5 - 2 mln za stadion jakie ma znaczenie? Czy te kwoty nie są już niejako "ujęte" w budżetach?
2. Podobno kilku piłkarzom część pensji (całość) jest płacona przez sponsorów. Czy te kwoty już zawierają się w budżecie (Wisła pokazuje je jako sponsoring) czy tez nie? Jeśli nie to nie zmieni to wielkości faktycznego budżetu Wisły?
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 21.10.2019 o godz. 13:04.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 21.10.2019, 13:28
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Ja mam takie pytanie do Ciebie nie podważając metodologii i wyniku:
1. Informacja 0,5 - 2 mln za stadion jakie ma znaczenie? Czy te kwoty nie są już niejako "ujęte" w budżetach?
Wszystkie wydatki ponoszone przez dany klub w danym roku są ujęte w budżecie. Tutaj porównujemy jednak to, ile rzeczywiście dany klub może realnie przeznaczyć na swoją podstawową działalność, w domyśle głównie na pensje dla piłkarzy i pionu sportowego. Oczywiście, porównanie jest zgrubne, tylko po to, żeby unaocznić rozmówcy faktyczną skalę nieadekwatności tego, co napisał. Żeby porównanie było rzetelne, należałoby dokonać dalszych analiz. Np. trzeba byłoby uwzględnić nie tylko spłaty długu, ale i koszt jego obsługi (choćby odsetki, które Wisłę kosztowały dodatkowe 0,6 mln zł), których niezadłużony podmiot nie ponosi. Do tego wyłączenie pionów niezwiązanych z podstawową działalnością (np. kadry, rachunkowość). Do tego kwestia przychodów incydentalnych, jednorazowych, które są nadzwyczajne w danym roku i budując "racjonalny" budżet na dany sezon, nie powinno się i uwzględniać (np. 4 mln zł z emisji akcji Wisły - było, minęło, od razu zostało wydane na spłatę zobowiązań i nie można kontraktując zawodników na kolejny sezon zakładać, że takie 4 mln zł będzie się corocznie powtarzać).

Chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby porównywać tę część "budżetu" klubu, która rzeczywiście jest do jego dyspozycji na cele rywalizacji sportowej, wtedy porównanie jest adekwatne.

Cytat:
2. Podobno kilku piłkarzom część pensji (całość) jest płacona przez sponsorów. Czy te kwoty już zawierają się w budżecie (Wisła pokazuje je jako sponsoring) czy tez nie? Jeśli nie to nie zmieni to wielkości faktycznego budżetu Wisły?
Tak, są już w budżecie Wisły i to Wisła płaci piłkarzom całość pensji, a ewentualny "sponsoring" może co najwyżej polegać na tym, że ktoś płaci Wiśle za "coś" i dzięki temu SA ma pieniądze na pokrycie całości pensji. Nie sądzę, żeby ktoś próbował (tak jak kiedyś Ruch) puszczać przez inne podmioty fikcyjne umowy. Byłoby to, delikatnie rzecz ujmując, ryzykowne z punktu widzenia prawa związkowego.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 21.10.2019, 13:58
Wszystkie wydatki ponoszone przez dany klub w danym roku są ujęte w budżecie. Tutaj porównujemy jednak to, ile rzeczywiście dany klub może realnie przeznaczyć na swoją podstawową działalność, w domyśle głównie na pensje dla piłkarzy i pionu sportowego. Oczywiście, porównanie jest zgrubne, tylko po to, żeby unaocznić rozmówcy faktyczną skalę nieadekwatności tego, co napisał. Żeby porównanie było rzetelne, należałoby dokonać dalszych analiz. Np. trzeba byłoby uwzględnić nie tylko spłaty długu, ale i koszt jego obsługi (choćby odsetki, które Wisłę kosztowały dodatkowe 0,6 mln zł), których niezadłużony podmiot nie ponosi. Do tego wyłączenie pionów niezwiązanych z podstawową działalnością (np. kadry, rachunkowość). Do tego kwestia przychodów incydentalnych, jednorazowych, które są nadzwyczajne w danym roku i budując "racjonalny" budżet na dany sezon, nie powinno się i uwzględniać (np. 4 mln zł z emisji akcji Wisły - było, minęło, od razu zostało wydane na spłatę zobowiązań i nie można kontraktując zawodników na kolejny sezon zakładać, że takie 4 mln zł będzie się corocznie powtarzać).

Chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby porównywać tę część "budżetu" klubu, która rzeczywiście jest do jego dyspozycji na cele rywalizacji sportowej, wtedy porównanie jest adekwatne.

Tak, są już w budżecie Wisły i to Wisła płaci piłkarzom całość pensji, a ewentualny "sponsoring" może co najwyżej polegać na tym, że ktoś płaci Wiśle za "coś" i dzięki temu SA ma pieniądze na pokrycie całości pensji. Nie sądzę, żeby ktoś próbował (tak jak kiedyś Ruch) puszczać przez inne podmioty fikcyjne umowy. Byłoby to, delikatnie rzecz ujmując, ryzykowne z punktu widzenia prawa związkowego.
Dziękuje za odpowiedź
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 21.10.2019, 15:37
Jay jay napisał(a):Wyświetl post
12 kolejka sezonu i 5 najgorszy wynik w lidze jesli chodzi o liczbe straconych goli. Nie wiem co jeszcze robia tam Wasilewski z Sadlokiem.W tej lidze fundament sprawnie dzialajacej druzyny to OBRONA. Bez niej nie ma co liczyc na stabilizacje.
Tęsknisz za Grabowskim i Janickim ?
Po 5 kolejkach mieliśmy druga czy trzecia obronę w lidze. Przyszły kontuzje, trudny terminarz, babole naszej POMOCY ktoś jeszcze tego nie zarejestrował?

Co prawda nie mam czasu czytać całej dyskusji w temacie, ale czy naprawdę tak wielu tu dziwi nasza porażka z mistrzem Polski, drużyna silniejsza sportowo i finansowo? Hello tu rok 2019 a nie 2010. Wygrane z drużynami pokroju Piasta czy Legii to na dziś wypadkową formy dnia/rozpracowania rywala/ bezbłędnego spotkania. Jednak na pewno nie klasa sportowo/ekonomiczna. Podobnie z Jagiellonia, Lechem czy Lechia. Wiele zespołów nam odskakuje i póki nie wygrzebiemy się z długów to na jakąkolwiek regularność w starciach z takimi rywalami nie mamy co liczyć.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 21.10.2019, 15:56
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Tęsknisz za Grabowskim i Janickim ?
Po 5 kolejkach mieliśmy druga czy trzecia obronę w lidze. Przyszły kontuzje, trudny terminarz, babole naszej POMOCY ktoś jeszcze tego nie zarejestrował?
Nie no, ten dalej oderwany od rzeczywistość.
A pamiętasz jak sie kłociłeś ze mna mówiąc o tym ze mamy najlepszą obrone w lidze i posiłkowałeś sie suchymi liczbami z jakiegoś tam zjebanego okresu ? Pewnie nie pamiętasz. ( to był okres od lutego do kiedys tam, nie pamiętam, ale wtórowałmi chyba Arked)

Pisanie ze sie ma 2 czy 3 obronę w lidze, patrząc na nasz skład od jakiegos czasu jest kpiną i obrażaniem piłkarzy grających w Wiśle.

No ale tak jest jak Ty patrzysz tylko na suche wyniki a nie na całość. Wisła owszem, może i ma 2 czy 3 obronę w lidze - ale od końca. Pomoć mamy na 8 a atak na rowniez 2-3 od końca.

p.s. babole naszej pomocy ? Praca naszej defensywy w DESTRUKCJI jest żenująco niska. Żenująco.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Rustin
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 21.10.2019, 18:09

No to liczymy:

Teraz widzisz różnicę?
Bardzo fajnie rozpisane i jak najbardziej może tak być. Zakładasz jednak równocześnie, że Piast nie ma długów i zobowiązań, co na 99% jest mylne patrząc na ciągłe problemy polskich klubów. Z drugiej strony może w Gliwicach mają rozsądnych zarządzających. Z Twoich wyliczeń zostaje 15-16 mln na działalność sportową. Jeśli Wisła Płock ma budżet 20mln (wywiad z ich prezesem), to na działalność pewnie zostaje im mniej więcej tyle co nam. Tak można bez końca i można się z tym zgadzać lub nie, ostatecznie jestem ciekawy raportu za 2019 i mam nadzieję, że dalej będziemy sukcesywnie schodzić z kosztów. Może przykład Piasta był niefortunny, bo jest uznawany za potęgę tutaj na forum.

Widzę, że należysz do Socios, więc pewnie mieliście lepszy pogląd na sprawę choćby z Wasilewskim. Ja osobiście od dłuższego czasu nie widzę korzyści z jego występów na boisku i przy tym, że choćby Ty musiałeś się do tego dorzucić, uważam to za kasę wywaloną w błoto. Tutaj jednak sprawa klucz - ja do tego nie dorzuciłem (jeszcze, bo kto wie, co przyniesie początek roku, może nową zbiórkę?). Tutaj za takie 300 tysięcy można sobie zapewnić roczny kontrakt solidnego zawodnika lub wypożyczyć kogoś sprawdzonego na bardziej potrzebne pozycje, co pokazuje obecna sytuacja.

Może rzeczywiście mocno płytko podszedłem do budżetu, ale bardziej skupiałem się na tym, że na utrzymanie drużyny kosztuje około 1 mln miesięcznie (to też z wywiadu). To tego dotyczyła "prosta matematyka", choć to też można podważyć, bo pytanie czy to milion brutto, netto, czy z premiami czy nie i znów bez końca. Nie chciałbym jednak już kontynuować tego wątku, bo zbyt dużo tutaj "śmieciowych" wstawek ludzi, którzy nie potrafią bez obrażania i wyśmiewania napisać czegokolwiek rozsądnego.

Gunner1906 napisał(a):Wyświetl post
Dajcie już spokój z tym Rustinem... Gościu myśli, że mamy więcej hajsu niż Piast . Zapomniał, że jeszcze niecały rok temu (w zasadzie teraz też) liczyła się każda złotówka, aby przetrwać. Nie no przecież my mamy 30mln budżetu - JESTEŚMY HEGEMONEM! W zimie na pewno wydamy na transfery minimum 3 mln euro skoro mamy taki ogromny budżet.
Popatrz na jakość postu kolegi wyżej a teraz przeczytaj swój i zastanów się, zanim komuś znowu napiszesz na takim poziomie, do którego trzeba się pochylić tuż nad podłogę.
Wisła ponad wszystko
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 21.10.2019, 21:03
Wisła w tym meczu przrzebiegła 103,4 km a np.Raków dzisiaj 119,1km.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 21.10.2019, 21:36
Rustin napisał(a):Wyświetl post
Zakładasz jednak równocześnie, że Piast nie ma długów i zobowiązań,
Niezupełnie.

Mowa o "starych" zobowiązaniach, czyli takich, które już dawno powinny być spłacone i po prostu ktoś z nimi zalega miesiącami i latami. Nawis z poprzednich okresów, tudzież "garb", jak czasem się to nazywa w slangu. Czym innym są zobowiązania bieżące, które praktycznie każdy prowadzący działalność podmiot jakieś ma, bo nieustannie coś się kupuje, produkty czy usługi, komuś się ma coś zapłacić, komuś należy się wynagrodzenie itp. Niewątpliwie te ostatnie ma też Piast Gliwice, bo najzwyczajniej w świecie musi je mieć. Jaki to jest poziom i na ile jest tam "rozsądne zarządzanie", nie podejmuję się odpowiedzieć z dwóch powodów. Po pierwsze, ostatnim dostępnym sprawozdaniem jest to kończące sezon 17/18 (na 30 czerwca 2018 r.), więc może już być mocno nieadekwatne w stosunku do tego, co dzieje się w tym sezonie (niedługo powinno pojawić się sprawozdanie za rok obrotowy 18/19, to zobaczymy ile kosztowało mistrzostwo). Po drugie, kilkanaście milionów w budżecie Piasta stanowi dotacja od miasta, a... hmmmm... no łatwiej się zarządza czymś, czego nie musi się wypracować samemu, tylko dosypuje podatnik.

Cytat:
Jeśli Wisła Płock ma budżet 20mln (wywiad z ich prezesem)
Sprawozdanie finansowe tego nie potwierdza, ale nie chce mi się drążyć tematu.

My, oprócz samej wielkości długów / budżetów, mamy drugi, poważniejszy problem. Tym problemem jest płynność finansowa. Można mieć fajny budżet na papierze, ale nie mieć przez pół roku kasy na koncie i wszystko się sypie.

Słynny przykład cesji - bez cesji czekasz sobie np. na ratę z ekstraklasy i kiedy wpłynie decydujesz, 40% na spłatę długu do TF, 40% do miasta, 20% na bieżącą działalność. Kiedy jest cesja, żadne pieniądze do kasy nie wpłyną, nie masz wyboru, 100% idzie na spłatę starych długów, ani ćwierć centa z bieżących przychodów nie idzie na bieżące koszty i to jest istotne zachwianie równowagi finansowania działalności.

Cytat:
mam nadzieję, że dalej będziemy sukcesywnie schodzić z kosztów.
Nie jestem pewien czy jest jeszcze z czego. Poziom kadry (plus historia zaległości w płaceniu) sugeruje, że "normalni" piłkarze po prostu nie chcą już do nas przychodzić. Zasoby tych, którzy przychodzili do nas przez wzgląd na dawne czasy są na skraju wyczerpania. Młodzi nie są w stanie tego pociągnąć. Zostają sami niechciani gdzie indziej, jak Janicki, Klemenz czy Niepsuj. Z roku na rok mamy coraz słabszą kadrę i, jeśli to się nie zmieni, kiedyś w końcu przekroczymy granicę, w której to już nie będzie poziom ekstraklasy. Oby nie w tym sezonie.

Strategia, którą zaproponował Obidziński, jest niesamowicie ryzykowna. Piszę tu o strategii zostawienia części budżetu na uzupełnienia w przerwie, jeśli będzie taka potrzeba. W polskich realiach taka rozpaczliwa łapanka w zimie najczęściej kończyła się źle. Zgrywanie "nowego" zespołu w meczach o wszystko, z udziałem spadochroniarzy niezwiązanych emocjonalnie z klubem, ze stratą punktową na starcie jest proszeniem się o kłopoty.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 21.10.2019, 23:16
...
Strategia, którą zaproponował Obidziński, jest niesamowicie ryzykowna. Piszę tu o strategii zostawienia części budżetu na uzupełnienia w przerwie, jeśli będzie taka potrzeba. W polskich realiach taka rozpaczliwa łapanka w zimie najczęściej kończyła się źle. Zgrywanie "nowego" zespołu w meczach o wszystko, z udziałem spadochroniarzy niezwiązanych emocjonalnie z klubem, ze stratą punktową na starcie jest proszeniem się o kłopoty.
Niekoniecznie.
Byłaby ryzykowna, gdyby kryzys nas dopadł w grudniu.
Skoro JUŻ wiadomo, że jest kryzys to można się spokojnie przygotować do okna transferowego.
Pytanie czy ktoś już obserwuje zawodników, na których nas teoretycznie stać.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 22.10.2019, 00:06
Niestety smutna prawda jest taka, że zadłużenie spowodowane poprzednim zarządem będzie się za nami ciągnęło i obawiam się, że jeśli nie znajdzie się jakiś spory gracz (sponsor) który właduje dobry zastrzyk gotówki, to jeśli nie w tym to w następnym sezonie spadniemy z ekstraklasy.

Miasto jeszcze swoje dołoży do tego. Taka bolesna prawda. Nie ma co opierać nadziei na powrocie Błaszczykowskiego, Savicevica, Bashy, kontuzjogennych zawodników. W ilu spotkaniach nam pomogą, w 2-3 i znowu trafi się kontuzja?

Wszystko to prędzej czy później p....e z hukiem i tyle.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów