The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 01.10.2019, 10:02
Cytat:
Popatrzcie co robi Runjaić w Pogonii. Dostał zaufanie, dostał czas i buduje drużyne po swojemu i od walki o utrzymanie na tą chwile są liderem.

Dajmy popracować Stolarowi, dajmy mu czas i stabilizację a z pewnością coś z tego będzie.

Warto dodać, że Pogoń nie ma 30 mln długu, ma wsparcie od miasta, budowany jest nowoczesny i funkcjonalny stadion a sam klub ma bogatego sponsora w postaci grupy azoty. Nie ma co porównywać Runjaica do Stolara bo jeden ma zawodników na poziomie a drugi dostaje odrzuty z tego samego klubu (vide Niepsuj czy Kort). Czasami niektórzy dalej zapominają, że sportowo i finansowo przed nami nie jest tylko legia i lech ale ponad połowa ligi...
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 01.10.2019, 10:28
Stelio napisał(a):Wyświetl post
Warto dodać, że Pogoń nie ma 30 mln długu, ma wsparcie od miasta, budowany jest nowoczesny i funkcjonalny stadion a sam klub ma bogatego sponsora w postaci grupy azoty. Nie ma co porównywać Runjaica do Stolara bo jeden ma zawodników na poziomie a drugi dostaje odrzuty z tego samego klubu (vide Niepsuj czy Kort). Czasami niektórzy dalej zapominają, że sportowo i finansowo przed nami nie jest tylko legia i lech ale ponad połowa ligi...
Do tego maja sponsora w razie potrzeby duzego kontraktu (azoty) i na kazdej pozycji co najmniej 1 lepszego zawodnika.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
MMTS
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 01.10.2019, 10:45
Myślę, że prawd jest kilka.
Po pierwsze Stolar gwiazd za bardzo w drużynie nie ma, co widać po składzie. Nie oznacza jednak, że nie wyciągnie więcej z tych których ma. Nawet z Bashy, który jest szklany i ma wahania formy.
Po drugie widać, że budowa drużyny traktowana jest jak proces, czyli potrzeba czasu żeby obejrzeć finalny efekt. Problem tylko taki, że proces powinno obserwować się w niezmienionych warunkach, a tu akurat najważniejszy warunek, czyli piłkarze, zmieniają się zbyt często.
Po trzecie, faktycznie coś w tym jest, że Stolar częściowo nie wyciąga wniosków, mimo że inteligentny z niego gość. Pytanie dlaczego? Czy dał się zdominować przez starszyznę/kolegów i pozwala np. Sadlokowi wykonywać SFG czy na treningach Sadlok zamienia się w Messiego i gra wszystko na nos, a potem pod presją takie gówno. Czy może Chuca zadziwia na treningach lekkością i dryblingiem a na meczu pali się po dwóch nieudanych zagraniach i ciężko tu o jakieś wnioski na wprost, tylko chodzi o ciągłą, detaliczną pracę z każdym z piłkarzy?
W każdym razie nie można mu jednak zarzucić, że całkowicie beznamiętnie podchodzi do oceny sytuacji. Wybryk Boguskiego nie pozostawił bez odpowiedzi...
Zadajmy sobie pytanie, czy przypadkiem nie jest tak, że zamiast pieprznięcia ręką w stół preferuje kulturalny, poukładany sposób zarządzania i prowadzenia drużyny. Taki dorosły, bez krzyków i emocji, co w przypadku kryzysowych sytuacji sprawdza się długofalowo, a nie w 5 minut i efekty zobaczymy za jakiś czas. I może dlatego tak jest na rękę współpraca z nim zarządowi, który sam prowadzi podobną komunikację i styl w biznesie. I może tym bardziej takie podejście jest widoczne teraz, kiedy zabrakło energii Radka, który właśnie w taki sposób uzupełniał się ze Stolarczykiem.
W każdym razie dajmy czas. I najlepiej 2-3 lata stabilnego składu.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 01.10.2019, 14:40
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Śląsk ma lepsza druzyne? Górnik, Płock, Zagłębie?
Wszystkie wymienione drużyny mają więcej pieniędzy od Wisły (pomoc miasta, brak cesji etc.). Czy mają lepsze składy? Zagłębie na pewno, nie wiem czemu znalazło się na liście. Cała reszta pewnie też, zwłaszcza jeżeli chodzi o ławkę. Wątpliwości można mieć kiedy wszyscy są zdrowi i w formie. Aktualna kadra Wisły jest gorsza od wszystkich wymienionych ekip. Ale jeżeli nie załapałeś tego widząc Boguskiego/Klemenza grających na prawej obronie, to szkoda czasu na dyskusję z Tobą...

Mam odruch wymiotny czytając po każdej słabszej serii "czy drużyny X, Y i Z mają lepszy skład?". Kiedyś tym Uber trenerem był Lettieri, teraz trener Śląska, kluczem jest że trafiają tam drużyny którym teraz żre, a pół raku temu mogły rozpaczliwie bronić się przed spadkiem.

Kto w naszej sytuacji wspomina nawet o zmianie trenera albo jest idotą albo ma kilkanaście lat. Nie można obserwować ciągłych zmian trenerów z kuriozalnych powodów oderwanych od realiów (brzydko gra, przegrał derby) od ponad dwudziestu lat i nie zauważyć, że nic to nie daje poza satysfakcją kilku przygłupów którzy "zemścili się" na trenerze. Cupiał miał wiele idiotycznych zwyczajów a ten był najgorszy, mógł sobie na to pozwalać kiedy Wisła była absolutnie najbogatsza ale potem była równia pochyła i 5-6 trenerów na rok.

Skompromitowałeś się tymi tekstami o zwolnieniu trenera po derbach, za długo tu jesteś żeby nie pamiętać czym to się kończy.

Pomijam już czysto akademickie pytanie "kto za Stolara?", żeby tylko nie czytać głupawych wywodów o młodych zdolnych trenerach marzących tylko o pracy z piłkarzami takimi jak Janicki czy Niepsuj, bo naczytałem się ich dość, tylko nazwiska się przez lata zmieniają.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
kowalkowskij
Member

Od: 05.2012

Stary 01.10.2019, 16:25
Trza ściągnąć w trybie pilnym Dariusza W.
Tylko wspólnie można coś zbudować. Wisła Kraków - Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Odpowiedz cytując
Armin
Member

Od: 07.2011

Stary 01.10.2019, 16:31
Drużyna w podobnym albo i słabszym składzie pyknela bez problemu Legię i inne mocne ekipy i do końca walczyła o górną ósemkę. Obecna sytuacja to nie wina zawodników. Odszedł Sobolewski do Płocka, resztę sobie sami dopowiedzcie. Potrzebny ktoś nowy bo będzie spadek.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 01.10.2019, 16:46
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Wszystkie wymienione drużyny mają więcej pieniędzy od Wisły (pomoc miasta, brak cesji etc.). Czy mają lepsze składy? Zagłębie na pewno, nie wiem czemu znalazło się na liście. Cała reszta pewnie też, zwłaszcza jeżeli chodzi o ławkę. Wątpliwości można mieć kiedy wszyscy są zdrowi i w formie. Aktualna kadra Wisły jest gorsza od wszystkich wymienionych ekip. Ale jeżeli nie załapałeś tego widząc Boguskiego/Klemenza grających na prawej obronie, to szkoda czasu na dyskusję z Tobą...

Mam odruch wymiotny czytając po każdej słabszej serii "czy drużyny X, Y i Z mają lepszy skład?". Kiedyś tym Uber trenerem był Lettieri, teraz trener Śląska, kluczem jest że trafiają tam drużyny którym teraz żre, a pół raku temu mogły rozpaczliwie bronić się przed spadkiem.

Kto w naszej sytuacji wspomina nawet o zmianie trenera albo jest idotą albo ma kilkanaście lat. Nie można obserwować ciągłych zmian trenerów z kuriozalnych powodów oderwanych od realiów (brzydko gra, przegrał derby) od ponad dwudziestu lat i nie zauważyć, że nic to nie daje poza satysfakcją kilku przygłupów którzy "zemścili się" na trenerze. Cupiał miał wiele idiotycznych zwyczajów a ten był najgorszy, mógł sobie na to pozwalać kiedy Wisła była absolutnie najbogatsza ale potem była równia pochyła i 5-6 trenerów na rok.

Skompromitowałeś się tymi tekstami o zwolnieniu trenera po derbach, za długo tu jesteś żeby nie pamiętać czym to się kończy.

Pomijam już czysto akademickie pytanie "kto za Stolara?", żeby tylko nie czytać głupawych wywodów o młodych zdolnych trenerach marzących tylko o pracy z piłkarzami takimi jak Janicki czy Niepsuj, bo naczytałem się ich dość, tylko nazwiska się przez lata zmieniają.
Nadal uwazam ze po przegranych Derbach trener powinien byc zwolniony- nie napisalem nigdzie, ze od razu-wystarczy ze po rundzie
Jestem tu na tyle długo zeby pamietac ze dzieki szybkiej wymianie zdziadzialego Kasperczaka(przy drugim podejsciu) na powaznego trenera zdobylismy ostatnie mistrzostwo
To ze widze Klemenza/Boguskiego nie jest wina slabosci kadry tylko okolicznosci- mamy 2 prawych obronców- pokaz mi klub na naszym poziomie który ma wiecej i decyzji Stolarczyka - ktory wolal ich wystawic zamaist majacego pojecie o grze na tej pozycji Szote - vide mundial u-20 gdzie z powodzeniem grał na boku obrony
Kto z Zaglebia gralby u nas w pierwszej 11? Bohar, Starzynski i Czerwinski i kto jeszcze?, 3 z 5 zawodników ktorzy robili im gre w zeszlym sezonie odeszło
Nasza kadra nie jest taka slaba zeby odpadac z II ligowcem z pucharu, zeby nie zrobic 2 składnych akcji z Korona, w derbach, zeby sie połozyc przed Plockiem czy zeby na 10 meczów w 1 stworzyc zagrozenie ze stałych fragmentów gry
Pogadamy za 4 kolejki na koniec rundy, jak bedziemy w strefie spadkowej jedynie przed ŁKS-em, z drugim wyznawca jedynej slusznej taktyki klepania piłki do usranej smierci u steru, Kazkiem
Tylko my w przeciwienstwie do ŁKS - u nie możemy spaść, bo jak spadniemy to nas nie ma
Ostatnio edytowane przez bridgeburner : 01.10.2019 o godz. 17:08.
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 01.10.2019, 17:43
Jestem tu na tyle długo zeby pamietac ze dzieki szybkiej wymianie zdziadzialego Kasperczaka(przy drugim podejsciu) na powaznego trenera zdobylismy ostatnie mistrzostwo
To raczej nietrafione stwierdzenie.

Kasperczak może i był już wtedy zdziadziały, ale nie miał kim grać (serio, był problem ze skompletowaniem ławki - jeśli dobrze pamiętam), Maaskant raczej poważnym trenerem nie był, ale dostał od razu cały zestaw nowych piłkarzy.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
alexx6
Member

Od: 02.2012

Stary 01.10.2019, 17:48
I przykładowo gramy 4 razy w roku derby z Cracovią i wszystkie przegrywamy to mamy mieć czterech trenerów w roku. Po prostu czysty geniusz
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 01.10.2019, 17:53
alexx6 napisał(a):Wyświetl post
I przykładowo gramy 4 razy w roku derby z Cracovią i wszystkie przegrywamy to mamy mieć czterech trenerów w roku. Po prostu czysty geniusz
W imię zasad!
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 01.10.2019, 18:29
Nadal uwazam ze po przegranych Derbach trener powinien byc zwolniony- nie napisalem nigdzie, ze od razu-wystarczy ze po rundzie
Zwalnianie trenera po derbach to skrajny debilizm i nie będę nawet tego komentował. Sugestia żeby zrobić to po rundzie za to to prawdziwa perełka - po derbach trener wie że może się już praktycznie pakować, wiedzą to zawodnicy (no bo przecież takie mamy zasady), reszte rundy mamy praktycznie w dupę bo w takim stanie zawieszenia nic już się nie poprawi. Zapytam wprost - myślisz czasem zanim coś napiszesz, czy po prostu masz taki ból dupy że jedziesz już bez trzymanki? Pytanie na serio.

Sytuacja z Kasperczakiem urocza, tylko zwyczajnie albo masz sklerozę, albo bezczelnie manipulujesz: Kasperczak miał wyprzedaną drużynę, Maaskant dostał wzmocnienia. Inne czasy, inne wymogi.

Fajnie gdyby ktoś zrobił statystyki jak zmiany trenera wpływały na pozycję Wisły i zdobywane punkty, po to tylko żeby mieć gotowca na następne przegrane derby (oby długo to trwało).

Chciałbym też przypomnieć na koniec że tego samego Maaskanta zwolniliśmy po przegranych derbach To taka wisienka na wiślackim torciku megalomanii, pychy i głupoty. O jaka to była radość, w imię zasad etc. I te późniejsze kariery Urygi i Czekaja, "Zostaw rodaków...".

Nigdy więcej debili, mitomanów, frustratów i megalomanów decydujących o losach naszego klubu, że o złodziejach nie wspomnę - takie mam życzenie, a myślę że w końcu wyjdziemy na prostą.

alexx6 - a gdybyśmy potencjalnie trafili na Cracovię w PP to nawet i sześciu (nie licząc tymczasowych). Prawdziwe perły forumowego intelektu.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 01.10.2019 o godz. 18:39.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 01.10.2019, 18:39
Maaskant ta wyprzedana jak okreslacie druzyna skończył rundę jako wicelider, transfery dostał dopiero na wiosnę chyba że do wzmocnień wliczacie Branco i Boukhariego, więc najpierw radzę odświeżyć pamięć zanim innym zarzucisz manipulacje
A jeżeli chcesz kolejne przykłady to wywalenie Smudy przed pierwszym zatrudnieniem Kasperczaka też się nada
Co do zwolnień po derbach to polecam przeczytać wypowiedzi do których piszecie komentarze, pisałem że chodzi o te rozgrywane u siebie, przegrane w ostatnich 20 latach były dwie
A i inwektywy możesz sobie darować, za stary jestem żebym miał się nimi przejąć albo żeby mogły mnie sprowokować
Ostatnio edytowane przez bridgeburner : 01.10.2019 o godz. 18:49.
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 01.10.2019, 18:41
A no wszystkie te cztery zespoły maja lepsze drużyny.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 01.10.2019, 18:42
Maaskant ta wyprzedana jak okreslacie druzyna skończył rundę jako wicelider, transfery dostał dopiero na wiosnę chyba że do wzmocnień wliczacie Branco i Boukhariego, więc najpierw radzę odświeżyć pamięć zanim innym zarzucisz manipulacje
A jeżeli chcesz kolejne przykłady to wywalenie Smudy przed pierwszym zatrudnieniem Kasperczaka też się nada
Co do zwolnień po derbach to polecam przeczytać wypowiedzi do których piszecie komentarze, pisałem że chodzi o te rozgrywane u siebie, przegrane w ostatnich 20 latach były dwie
A nie, jak po derbach u siebie to spoko, zmniejszamy potencjalnie liczbę trenerów o połowę jakbyśmy mieli słaby sezon.

Nie, po prostu nie... Naprawdę szkoda prądu.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
obikenobi
Senior Member

Od: 02.2013

Stary 01.10.2019, 18:45
bridgeburner napisał(a):
Jak masz taką dobrą pamięć, to przypomnij sobie też te wcześniejsze derby, które przegraliśmy u siebie. Po tym feralnym meczu byliśmy na 6. miejscu w tabeli, ale za te przegrane derby (które w 17. kolejce były naszym dopiero TRZECIM przegranym meczem) zwolniony został Kazek Moskal.

Do końca rundy zagraliśmy cztery mecze, wszystkie w du*ę, zero goli zdobytych, a potem jakiś geniusz wymyślił Tadzia Pawłowskiego. Dopiero Wdowczyk nas wyciągnął, ale na pierwszą ósemkę już było za późno.

Niebywałe, ale mam wrażenie, że niektórzy tutaj domagają się zmiany trenera dla samej zmiany trenera, bo przegrał derby. Jak myślicie, że to podziała na wyobraźnię następcy i może piłkarzy i będą w następnych derbach grać lepiej, albo "wincyj zapier**alać" w obawie o swoją pracę, to gratuluję dobrego samopoczucia.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 01.10.2019, 19:12
Ja uważam, że po każdym przegranym meczu trener powinien być zwolniony. Jak szaleć, to szaleć, w końcu stać nas na to, a poza tym jaka to będzie motywacja dla piłkarzy i trenera!

Cytat:
Na "poważnego" trenera (cokolwiek miałoby to znaczyć w porównaniu z "niepoważnymi" Kasperczakiem i Stolarczykiem) stać nas mniej więcej tak samo, jak na poważnych graczy. Czyli wcale.

Jestem tu na tyle długo, aby pamiętać, jaki był niedawny koszt sprowadzenia umiarkowanie poważnego trenera (z jego świtą - bo każdy poważny trener potrzebuje poważnego sztabu) - Carrillo. Pomijając już fakt, na ile trener tej klasy spełniał Kolegi wygórowane oczekiwania "poważności", oczywiście.

Cytat:
To ze widze Klemenza/Boguskiego nie jest wina slabosci kadry tylko okolicznosci
A, jak powszechnie wiadomo, poważny trener sprawi, że okoliczności znikną. Błaszczykowski przestanie być szklany, bo przecież u poważnych trenerów w Bundeslidze i Serie A wcale, ale to wcale ciągle się nie leczył. Wasilewski będzie miał szybkość i refleks jak 15 lat temu, bo przecież nieprawdą jest, jakoby w ostatnich sezonach u poważnych trenerów w Premier League już nie nadążał. Sadlok nauczy się dośrodkowywać w punkt, i to taki punkt którym jest nasz zawodnik, a nie pierwszy obrońca przeciwnika. Boguski nauczy się strzelać z dystansu tego, czego nie dał rady zrobić przez 35 lat, a Brożek znowu stanie się młodym, obiecującym talentem, tryskającym zdrowiem. No i oczywiście, w ślad za poważnym trenerem przyjdzie duży budżet na transfery, dzięki czemu będziemy mogli wreszcie kupić kogoś za gotówkę i może nawet z I ligi.

Że też zarząd się jeszcze nie zorientował, że jest jeden prosty sposób na rozwiązanie naszych problemów - zobacz jaki: zatrudnienie poważnego trenera.

A przecież u wszystkich poprzednich zarządów ten sposób tak dobrze działał, prowadził nas do ciągłych sukcesów i przywiódł nas w to zaszczytne miejsce i okoliczności, które dopiero "niepoważny" Stolarczyk wziął i zepsuł, rujnując dorobek trenerów i zarządów całej ostatniej dekady...
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 01.10.2019, 22:36
dajcie spokoj z idiotami szkoda gadać
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 01.10.2019, 23:29
Widzę, że poziom analizy piłkarskiej na poziomie dziennikarskim jest co najwyżej mierny. Zanim pomyślicie - "ooo, wybitny analityk się znalazł", zastanówcie się, na czym polegają owe analizy. Czy są tam jakieś wymierne informacje (wymierne - "to co da się zmierzyć")? Nie, puste frazesy niepodparte żadnymi argumentami. Ten piłkarz jest dobry, ten jest zły; temu wyszedł mecz, temu nie wyszedł - a chciałoby się usłyszeć dlaczego taka, a nie inna ocena. Ogólnie rzecz biorąc, wszelkie analizy mają charakter czysto estetyczny-emocjonalny, a brakuje tu choćby odrobiny rozumu.

Krótka piłka, bez zbędnego (...).

Osobiście oceny zawodników / pracy trenera dokonuję na podstawie tych dwóch elementów. Poniżej tutorial:

1. Zanim ocenicie piłkarza, włączcie se mecz i zróbcie migawki w momencie, gdy dany piłkarz otrzymuje podanie.
Czas się zatrzymuje:
a) komu może podać z pierwszej piłki?
b) czy podaniem zyska przestrzeń, zbliży się do bramki itp.?
c) czy ktoś wyjdzie mu do piłki?

2. Ilość rozegrań z klepki na mecz i zyskanie tym wolnej przestrzeni / terenu.

Te punkty są ze sobą powiązane, bo jeden nie może mieć zadowalających liczb, bez dobrych liczb drugiego drugiego. W ten sposób ocenia się prace trenera, a konkretnie to, jak ustawiona jest drużyna. Nie chcę pisać tu teraz o grze w defensywie, bo to inna bajka, choć metoda oceny podobna. Niemniej jednak, jeśli te liczby wyglądają słabo, to nie ma możliwości prawidłowo ocenić piłkarza, bo to trener spieprzył robotę w ustawieniu i piłkarz nie ma możliwości pokazania swojego potencjału.

U nas wygląda to słabo na tle innych. Chcemy grac piłką, ale kompletnie nie potrafimy tego robić. ...zresztą u 90% drużyn w ES'ie wygląda to marnie. Tyle, że ona wyszły z założenia, że nie ma się tego uczyć (później Eurow.......) i niech przeciwnik rozgrywa, w końcu odwali gdzieś Vukana -> długa do napastnika i będzie z tego bramka. Nawet ładne mecze u nas w ES'ie, to nie ładne, przemyślane spotkania, tylko mecze na dużej intensywności z wysoko ustawioną obroną po obu stronach.

Innymi słowy - inni grają to co potrafią, my gramy to, czego nie potrafimy i nawet mając lepszy skład, dostajemy wpierdziel. Zaraz się okaże, że Korona Kielce, czy Błękitni Stargard, to jakieś mega ekipy w porównaniu z nami i tylko heroicznym wysiłkiem trenera, możemy chociaż zrównać się do ich poziomu.

Ktoś powie - pierwsza połowa z Wisłą Płock. Ok, fajnie się to oglądało, ale tylko dlatego, że rywal specjalnie nam nie przeszkadzał i zostawiał dużo miejsca. I co z tego, ze mieliśmy inicjatywę, jak zagrożenie z tego było minimalne? Przypominam sobie chyba tylko strzał Maka albo Vukana z 20 metra. W praktyce graliśmy wolno, jak zwykle.

KRÓTKO:
1. Nie zwalniać trenera, bo nie stać nas na lepszego, a Moskal jest zajęty (btw - warto zrobić sobie takie migawki podczas meczu ŁkS'u; i od razu zobaczyć, jak wygląda u nich obrona, gdy się cofną -> jakie ogóry 1-2 ligowe mają w składzie).
2. Zatrudnić na drugiego trenera, kogoś, kto ma pojęcie o ustawieniu, bo za Sobola nie było jakoś wybitnie, ale też nie było takiej żenady, jak teraz.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 01.10.2019, 23:38
Zeszły rok powinien był nauczyć wszystkich (mnie nauczył), że kibice nie tylko nie nadają się do zarządzania klubem, ale i do oceny tego zarządzania.

Czy ten rok ma nas wszystkich nauczyć (ja dziękuję, ja nie chcę tej lekcji), że kibice nie nadają się do zarządzania drużyną, i do oceny tego zarządzania?

Dlaczego nie możemy sobie komentować gry z meczu na mecz, ponarzekać, pochwalić, pozastanawiać się, czego może trener potrzebować, aby gra się poprawiła? Naprawdę macie kompetencje do ułożenia drużyny po swojemu? Rozliczenia i wyboru trenera, sztabu etc.?

Pomijam już stado oburzonych, którzy na tt płoną świętym gniewem, że nie ma inwestorów, że są długi, derby przegrane, skład słaby, napastnika brak, trener zły, nie ma zaangażowania - bo uwaga, uwaga - mają prawo wymagać i na tej podstawie formułują pretensje m.in. do Królewskiego.

raindog napisał(a):Wyświetl post
2. Zatrudnić na drugiego trenera, kogoś, kto ma pojęcie o ustawieniu, bo za Sobola nie było jakoś wybitnie, ale też nie było takiej żenady, jak teraz.
TAK.

Można mu nawet stworzyć jakąś pseudofunkcję, aby ambicjonalnie to pogodzić.
Ostatnio edytowane przez czaro : 01.10.2019 o godz. 23:40.
Odpowiedz cytując
siara
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 02.10.2019, 08:39
J
Czyli jeśli nawet wygra wszystko do końca, to do zwolnienia ?
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 02.10.2019, 09:15
Widzę, że poziom analizy piłkarskiej na poziomie dziennikarskim jest co najwyżej mierny. Zanim pomyślicie - "ooo, wybitny analityk się znalazł", zastanówcie się, na czym polegają owe analizy. Czy są tam jakieś wymierne informacje (wymierne - "to co da się zmierzyć")? Nie, puste frazesy niepodparte żadnymi argumentami. Ten piłkarz jest dobry, ten jest zły; temu wyszedł mecz, temu nie wyszedł - a chciałoby się usłyszeć dlaczego taka, a nie inna ocena. Ogólnie rzecz biorąc, wszelkie analizy mają charakter czysto estetyczny-emocjonalny, a brakuje tu choćby odrobiny rozumu.

Krótka piłka, bez zbędnego (...).

Osobiście oceny zawodników / pracy trenera dokonuję na podstawie tych dwóch elementów. Poniżej tutorial:

1. Zanim ocenicie piłkarza, włączcie se mecz i zróbcie migawki w momencie, gdy dany piłkarz otrzymuje podanie.
Czas się zatrzymuje:
a) komu może podać z pierwszej piłki?
b) czy podaniem zyska przestrzeń, zbliży się do bramki itp.?
c) czy ktoś wyjdzie mu do piłki?

2. Ilość rozegrań z klepki na mecz i zyskanie tym wolnej przestrzeni / terenu.

Te punkty są ze sobą powiązane, bo jeden nie może mieć zadowalających liczb, bez dobrych liczb drugiego drugiego. W ten sposób ocenia się prace trenera, a konkretnie to, jak ustawiona jest drużyna. Nie chcę pisać tu teraz o grze w defensywie, bo to inna bajka, choć metoda oceny podobna. Niemniej jednak, jeśli te liczby wyglądają słabo, to nie ma możliwości prawidłowo ocenić piłkarza, bo to trener spieprzył robotę w ustawieniu i piłkarz nie ma możliwości pokazania swojego potencjału.

U nas wygląda to słabo na tle innych. Chcemy grac piłką, ale kompletnie nie potrafimy tego robić. ...zresztą u 90% drużyn w ES'ie wygląda to marnie. Tyle, że ona wyszły z założenia, że nie ma się tego uczyć (później Eurow.......) i niech przeciwnik rozgrywa, w końcu odwali gdzieś Vukana -> długa do napastnika i będzie z tego bramka. Nawet ładne mecze u nas w ES'ie, to nie ładne, przemyślane spotkania, tylko mecze na dużej intensywności z wysoko ustawioną obroną po obu stronach.

Innymi słowy - inni grają to co potrafią, my gramy to, czego nie potrafimy i nawet mając lepszy skład, dostajemy wpierdziel. Zaraz się okaże, że Korona Kielce, czy Błękitni Stargard, to jakieś mega ekipy w porównaniu z nami i tylko heroicznym wysiłkiem trenera, możemy chociaż zrównać się do ich poziomu.

Ktoś powie - pierwsza połowa z Wisłą Płock. Ok, fajnie się to oglądało, ale tylko dlatego, że rywal specjalnie nam nie przeszkadzał i zostawiał dużo miejsca. I co z tego, ze mieliśmy inicjatywę, jak zagrożenie z tego było minimalne? Przypominam sobie chyba tylko strzał Maka albo Vukana z 20 metra. W praktyce graliśmy wolno, jak zwykle.

KRÓTKO:
1. Nie zwalniać trenera, bo nie stać nas na lepszego, a Moskal jest zajęty (btw - warto zrobić sobie takie migawki podczas meczu ŁkS'u; i od razu zobaczyć, jak wygląda u nich obrona, gdy się cofną -> jakie ogóry 1-2 ligowe mają w składzie).
dziękuje za tego posta, dawno nie było tutaj tak rzeczowej i merytorycznej obrony Kiko Ramireza
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 02.10.2019, 11:49
Dobrze, to ja spróbuję inaczej. Zamiast do rozsądku zaapeluję do nienawiści i kompleksów:
Skoro bardziej nienawidzicie Cracovii niż zależy Wam na klubie, to pomyślcie ile satysfakcji daje im kiedy po każdej ich wygranej u nas zaczyna się burdel po zwolnieniu trenera. Ile radości, że wygrane derby to praktycznie koniec sezonu dla nas. Tego chcecie?
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Stary 02.10.2019, 11:50
Widzę, że kolega żyje chyba w jakimś innym wymiarze. Ten tekst to apologia Moskala, a Kiko wedle tego nawet nie nadaje się na drugiego trenera, bo za elementy oceny trenera 1 i 2, dostałby ujemne punkty

BTW - zwalnianie trenera, to w tym momencie jakiś absurd. ...co nie znaczy, że nie można ocenić jego pracy w tym sezonie.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Stary 02.10.2019, 12:19
Stolarczyka jako trenera to bedzie mozna ocenic w momencie, kiedy dostanie/obejmie powazna druzyne z chocby 16 srednimi/niezlymi pilkarzami. U nas odkad sie pojawil to jest jedna wielka prowizorka. Co pol roku z musu wymienia pol skladu, przy czym jakosc nastepcow jest przy dobrym ukladzie nieco gorsza niz poprzednikow. Zakladam, ze wiekszosc tu obecnych gdzies pracuje. Czy w porzadku jest ocenianie pracownika pracujacego w warunkach ciaglych zmian, wprowadzajacych bardzo watpliwa jakosc i braku JAKIEJKOLWIEK STABILIZACJI?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 02.10.2019, 13:02
Idę o zakład, że gdyby nie babol Savicevicia to by skończylo się na 0-0 i nie byłoby całej tej dyskusji włącznie z tym że "trener po przegranych derbach powinien być zwolniony". Oczywiście tego jakby było się nie dowiemy, ale z przebiegu gry taki wynik byłby sprawiedliwy.

Ile więc winy Stolara w tej porażce? Wg mnie niewiele. I patrząc na kontuzje i zwyczajny potencjał sportowy.
Oczywiście błędy były, jak granie Brożka itp ale ilu kibiców modliło się o jego występ?

Jak ktoś mówi że ten sam sklad a "nawet słabszy" pokonał Legię 4-0 to myślę że warto sprawdzić stan swojego zdrowia u odpowiedniego specjalisty.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 02.10.2019, 14:02
tas de fleia napisał(a):Wyświetl post
Stolarczyka jako trenera to bedzie mozna ocenic w momencie, kiedy dostanie/obejmie powazna druzyne z chocby 16 srednimi/niezlymi pilkarzami. U nas odkad sie pojawil to jest jedna wielka prowizorka. Co pol roku z musu wymienia pol skladu, przy czym jakosc nastepcow jest przy dobrym ukladzie nieco gorsza niz poprzednikow. Zakladam, ze wiekszosc tu obecnych gdzies pracuje. Czy w porzadku jest ocenianie pracownika pracujacego w warunkach ciaglych zmian, wprowadzajacych bardzo watpliwa jakosc i braku JAKIEJKOLWIEK STABILIZACJI?
ależ oczywiście ze prawdopodobnie wypadnie wtedy blado

ja go oceniam jako trenera na Tu i Teraz

z nieba nam spadł w naszej sytuacji zcłowiek o takich predyspozycjach
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Stary 02.10.2019, 14:09
tas de fleia napisał(a):Wyświetl post

Skąd wiesz, ze nie mamy - jak to mówisz - prawdziwej drużyny?
To samo słyszałem dwa lata temu, ze Imazy, Ondraski, Kostale, Bashe, Arsenice czy Halilovice itp. do niczego się nie nadają. Pisaliście, że Kiko jest super, tylko:
- nie ma piłkarzy;
- musimy grać ultradefensywnie, bo skład na I ligę i kopacze nie nadają się do ataku pozycyjnego.

Wtedy Arka, Korona i Nieciecza robiła z nami wtedy co chciała. Pamiętny mecz w pucharze polski, gdzie Korona grając od I połowy w 10, walnęła nam w dogrywce, a my nawet nie zrobiliśmy grama akcji. Przyszedł Carillo, zakontraktował Mitrovica, który pewnie wielu robi się słabo na myśl o nim, i tą oto ekipą - walczył o puchary do ostatniej kolejki. ...i w sumie, dobrze, że tych pucharów nie było, bo inaczej Marzena nadal by kradła.

Przyszedł Stolar, i nagle okazało się, że jednak można grać tymi zawodnikami ultraotwartą piłkę.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 02.10.2019, 14:27
Stolarczyk nie dostanie poważnej drużyny, bo Ekstraklasa jako liga jest z definicji niepoważna.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 02.10.2019, 15:26
Przyszedł Stolar, i nagle okazało się, że jednak można grać tymi zawodnikami ultraotwartą piłkę.
No można, tylko jest pytanie co się bardziej punktowo opłaca. Bo wszak na końcu liczą się punkty a nie wrażenia estetyczne. A mam wrażenie że mogliśmy tych punktów trochę więcej uciułać grając w niektórych meczach bardziej kunktatorsko.

No chyba że wg kolegi ideał to ŁKS Moskala z piękną grą i 4 punktami...

btw
ŁKS może tak grac bo dla nich spadek z ekstraklasy nie będzie żadną katastrofą. Zespół maja niewiele droższy niż w I lidze z której awansowali na wyrost. Teraz sobie spadną i powalczą o ponowny awans - akurat wtedy będą mieć skończony stadion i większe dochody. Moskal jak najbardziej pasuje do tej wizji. My jak spadniemy to zginiemy. Nie mamy tego komfortu.

A skoro teraz jest stadium przejściowe to niby czemu zamiast skupiać się na punktach skupiamy się na mitycznym stylu który nie daje nam punktów i tym samym lepszego miejsca na koniec i lepszych pieniędzy? Jaki jest powód? To zaplanowana strategia zdobywać mniej punktów za cenę ładniejszej gry, czy jak to zwykle u nas - przypadek bo trener Stolarczyk ma akurat taką wizję gry? A jakby miał taką jak Fornalik to gralibyśmy kunktatorsko?
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Stary 02.10.2019, 15:45
Niedawno pisałem tutaj, ze nie ma co krytykować ŁKS'u za wyniki, bo grają zbieraniną z I i II ligi, a ostatnio nawet się dowiedziałem, że są tam jeszcze ludzie pamiętający III ligę.

Problem z Moskalem i Stolarem jest taki, że my chcemy grać jak ŁKS, ale nie potrafimy się ustawiać tak, jak Kazek ustawił zespół amatorów. Mamy problem z Cracovią Probierza, którą tłukly dzieciaki ze Słowacji (w sensie, praktycznie każdy nabytek z tamtej ligi ląduje w ES'ie na ławce, a jak tylko wracają do swojego kraju, to podstawowym składzie tłuką nas w pucharach).

Nie jestem za ultraotwartą grą. Nawet z lepszymi drużynami powinniśmy grać bardziej cofnięci. Mimo wszystko, to nie ofensywność jest naszym problemem -> ot, po prostu nie mamy wypracowanych schematów, czy to na kontry, czy SFG, czy atak pozycyjny. Nasz atak pozycyjny sprowadza się do zalecenia: Panowie, zamiast rzucać długą na napastnika, lepiej podawajmy sobie sobie w obronie lub w środku pola, a jak rywal nie stosuje pressingu, to i wyżej... bo jak rywal tylko zastosuje pressing, to jesteśmy jak dzieci we mgle. Niby mamy ponad 55% posiadania piłki w każdym meczu, ale z tego nie wynika, ze kreujemy grę. Ot rywal oddał nam pole, bo wie, że i tak jesteśmy bezzębni. Mają taktykę bronić się i przycisnąć na 15 min, to sami sobie strzelimy bramkę przy wyprowadzaniu piłki.

Zobacz sobie jeszcze raz mecz Legii z Luksemburgiem. Zobacz, jacy ich piłkarze są toporni, jaka mają marną technikę. Ale również, jak wiele robi ustawienie, bo Ci amatorzy swoim ustawieniem sprawili, ze to Legia biegała za piłką jak dzieci na orliku grający ze starszymi. Legia zaczynała grać, jak rywale tracili siły.
Ostatnio edytowane przez raindog : 02.10.2019 o godz. 16:10.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów