The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
greg81
Junior Member

Od: 07.2013

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 23.07.2019, 12:00
Kuba ponoć palec zaleczony, ale coś ma z pachwinami
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 23.07.2019, 13:20
szprotson napisał(a):Wyświetl post
ale jakich informacji? czemu nic nie podrzucisz, zeby reszta mogla spojrzeć przez ten sam pryzmat.

Vukan dzis bedzie probował trenować i dopiero jakas decyzja, wiec nie nastawialbym sie na szybki powrót.
nie wiem co z basza, nie wiem tez czemu nie grał, wiec bede wdzieczny jak podrzucisz jakis link.
Kuba - tez jestem ciekaw co mu dolega, chociaz cos tam slyszalem, ale licze ze cos podrzucić.
Co do Bashy to albo Trela albo Miga wrzucali na TT, że narzeka na uraz po sparingu z Puszczą i na wyjazd do Gdańska nie ma co liczyć
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 23.07.2019, 13:52
Arek95 napisał(a):Wyświetl post
Co do Bashy to albo Trela albo Miga wrzucali na TT, że narzeka na uraz po sparingu z Puszczą i na wyjazd do Gdańska nie ma co liczyć
Miga na TT pisał. Mam nadzieje że jednak da radę w Gdańsku zagrać.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 23.07.2019, 13:53
Szneka napisał(a):Wyświetl post
Mak Basha Savicevic Silva Błaszczykowski - gorsi od Pogoni?

mamy naprawdę ciekawy i mocny skład. Sęk w tym żeby cały sezon był bez kontuzji
Na dziś to my mamy niestety słabszy skład niż na wiosnę.

Kontuzje były są i zawsze jakieś będą. Tak jest już w piłce. I niestety mamy dużo zawodników w kadrze o "skłonnościach" do kontuzji.

A to jak bardzo się zmienił skład niech powie skład z meczu ze Śląskiem w porównaniu do wiosennego z Legią (4-0). 2 (!!!) zawodników z podstawowej 11 tamtego spotkania zagrało w sobotę.
Odpowiedz cytując
matinen
Junior Member

Od: 07.2009

Stary 23.07.2019, 18:11
Właśnie to ciągłe wyliczanie ilu to liderów mamy kontuzjowanych mnie najbardziej irytuje. Myślę podobnie jak Karherop, kontuzje są częścią piłki i w tym cały problem żeby mieć szerszą kadrę niż 11-13 piłkarzy do gry. Wtedy 3 kontuzje nie rozwalą nam całego zespołu. Nie mówię o gwiazdach tylko o piłkarzach solidnych.

Najdobitniej widać to było na przykładzie Piasta w zeszłym sezonie. Zespół Fornalika nie miał wielu gwiazd nawet w skali ligi (Valencia, Kirkeskov) ale miał wielu piłkarzy średnich. Dzięki temu gdy wypadł im ktoś z dwójki Dziczek-Jodłowiec był Hetley do załatania dziury i tak na większości pozycji. U nas wypada Kuba (z całym podziwem dla tego co robi zawsze był kontuzjogenny) i nie mamy skrzydłowego z dośrodkowaniem, wypada Basha i Savicevic i nie ma jednego solidnego ŚP na ławce (nie gwiazdy porostu średniaka). Dodatkowo z przyczyn o których wszyscy wiemy, czyli finansowych ostatnio co okienko tracimy najlepszego strzelca. Pół biedy gdybyśmy ich sprzedawali za fajne pieniądze ale nawet na nich nie zarabiamy (Ondraszek - 0, Carlitos i Kolar - frytki).

Dodając jedno do drugiego taki mecz ze Śląskiem wyglądał jak wyglądał.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 23.07.2019, 18:55
Borysiuk, Mozdzen, Holota, Tralka są do wzięcia za darmo
Wiem, zaraz mnie wysmiejecie, że do czego nam oni ale każdy jeden z nich na dzisiaj byłby pierwszy do grania w środku a jak wrócą Basha z Vukanem do rotacji jak znalazl
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 23.07.2019, 19:02
Borysiuk .....nie trawie typa strasznie - ale to typowy lamacz kosc na def pom - czyli pozycja ktora u nas jest nieobsadzona...gdyby sie zgodzil na marna pensyjke .....zreszta to samo bym powiedzial o Stilicu .... wiem , wiem , obydwaj sa jacy sa ale TEORETYCZNIE BIORAC POD UWAGE ZE PRZYCHODZA ZA BARDZO MALY KONTRAKT , zeby sie odbudowac itp ...to nie widzialbym problemu ....wiem , wiem , zaraz bedzie ze musza grac mlodzi zeby ich sprzedac itp ...tylko ze mlodzi u nas nie graja , tylko lataja dziury i graja koncowki zeby poprawic sobie cv
Odpowiedz cytując
picasso
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 23.07.2019, 20:12
tomytom napisał(a):Wyświetl post
@Rafał78: ale to wszyscy wiemy, tylko - abstrahując od strony finansowej - kto miałby te transfery przygotować i przeprowadzić?
niestety nie da sie abstrahować od strony finansowej
dziękuję za uwagę
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 23.07.2019, 20:12
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Borysiuk, Mozdzen, Holota, Tralka są do wzięcia za darmo
Wiem, zaraz mnie wysmiejecie, że do czego nam oni ale każdy jeden z nich na dzisiaj byłby pierwszy do grania w środku a jak wrócą Basha z Vukanem do rotacji jak znalazl
tralka do Nas nie chcial
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
matinen
Junior Member

Od: 07.2009

Stary 23.07.2019, 20:35
Przy obecnej mizerii w środku pola Możdżeniem bym nie pogardził. Myślę, że pensji z kosmosu by również nie chciał. Na dzisiaj do 11, a po powrocie Vulneta i Vukana solidny zmiennik. Własnie o takich zawodnikach pisałem wcześniej. Nie mamy kasy więc trzeba uzupełniać kadrę zawodnikami tego typu. Możdzeń prochu nie wymyśli ale przyzwoity poziom zapewni. W naszej sytuacji to dużo.

Tak na marginesie Borysiuka również nie trawie.
Ostatnio edytowane przez matinen : 23.07.2019 o godz. 20:41.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Stary 23.07.2019, 21:30
szprotson napisał(a):Wyświetl post
tralka do Nas nie chcial
w sumie trudno mu sie dziwić, planuje na stałe osiedlić sie w Poznaniu a przejście do nas by mu pewne sprawy moglo skomplikować
"najbezpieczniejszy" z tego grona Hołota
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 23.07.2019, 21:34
niech ktos napisze ze jakiekolwiek rozwazanie zakontraktowania Tralki to sarkazm, beka i inne jaja
Odpowiedz cytując
tomytom
Member

Od: 11.2014

Stary 23.07.2019, 21:54
@gizmowisla: niestety, to nasze realia 2019 ....
Odpowiedz cytując
BigLeb
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 23.07.2019, 23:16
Borysiuk zakończył rozwój i bardzo dobrą grę Boguskiego
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 24.07.2019, 00:54
Nie znam się na prawie sportowym i nie mam czasu weryfikować (prawa, bo faktów nie mam jak), ale jeśli tu mają rację, to słabo.
https://twitter.com/IPS_Sport/status...44308869468161
Niech forumowi studenci prawa się wykażą i podrążą!
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
ReMix
Member

Od: 07.2014

Stary 24.07.2019, 01:46
Czy podobnego funduszu transferowego nie ma Legia?
Odpowiedz cytując
ślimak
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 24.07.2019, 02:52
Wiem, zaraz mnie wysmiejecie, że do czego nam oni
Za Możdżenia akurat nikt rozsądny nie powinien Cię wyśmiać.
"...morał: rób dobrze innym, Tobie też ktoś zrobi..."
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 24.07.2019, 09:02
Co do tego TPO to z jednej strony jasne, że pewnie to z naszej strony jakąś konieczność, bo kasa pusta, a ktoś musi grać. Poza tym to też oczywiste, że na dłuższą metę to dla nas może być pułapka.
Ale na miłość boską, niech mi ktoś wytłumaczy, czemu to jest właściwie nielegalne? Trzy strony się umawiają na coś, gdzie tu jakaś krzywda? W czym to jest gorsze od działalności skautów czy agentów piłkarskich? Nie wystarczyłoby po prostu nakazanie większej transparentnosci wszystkich takich działań w klubach?
Ostatnio edytowane przez masada : 24.07.2019 o godz. 09:05.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 24.07.2019, 09:14
Z tego co mi wiadomo to jeśli się dokładają się to bez prawa do zysków z transferu czy jakichkolwiek innych praw. Tak chyba było z Brlekiem. Czyli nie ma żadnego TPO.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 24.07.2019, 09:30
masada napisał(a):Wyświetl post
Co do tego TPO to z jednej strony jasne, że pewnie to z naszej strony jakąś konieczność, bo kasa pusta, a ktoś musi grać. Poza tym to też oczywiste, że na dłuższą metę to dla nas może być pułapka.
Ale na miłość boską, niech mi ktoś wytłumaczy, czemu to jest właściwie nielegalne? Trzy strony się umawiają na coś, gdzie tu jakaś krzywda? W czym to jest gorsze od działalności skautów czy agentów piłkarskich? Nie wystarczyłoby po prostu nakazanie większej transparentnosci wszystkich takich działań w klubach?
Bo wtedy niejako ten fundusz stać się może właścicielem zawodnika i np. wymuszać na klubie jego odejście. Wtedy kasa z piłki zamiast zostawać w piłce i klubach, trafia do zewnętrznych inwestorów. Godzi to też w zasady finansowego fair play, gdzie wydatki na transfery muszą być powiązane z przychodami klubów.
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 24.07.2019, 10:04
Daj spokój
No oczywiście że bedzie próbował wpływać na decyzje co do przyszłości zawodnika, w końcu zainwestował własne pieniądze, ci w tym złego? Nikt klubu nie zmusza do tej współpracy, pewnie korzystalyby kluby biedne lub w opłakanej sytuacji jak my, traktując to jako szansę na przetrwanie.
A dosypywanie kasy przez właścicieli, miasta, etc nie godzi w te Twoje "zasady finansowego fair play"
Odpowiedz cytując
Pablito
Member

Od: 11.2018

Stary 24.07.2019, 10:10
Jest funduszy inwestycyjny na Legii - http://kancelariasportu.pl/koniec-th...rty-ownership/ i pewnie nasz ma działać na podobnych zasadach...
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 24.07.2019, 10:35
WHITE*STAR napisał(a):Wyświetl post
Bo wtedy niejako ten fundusz stać się może właścicielem zawodnika i np. wymuszać na klubie jego odejście. Wtedy kasa z piłki zamiast zostawać w piłce i klubach, trafia do zewnętrznych inwestorów. Godzi to też w zasady finansowego fair play, gdzie wydatki na transfery muszą być powiązane z przychodami klubów.
po 1 co to jest finansowe fair play
po 2 - a czy dzisiaj menadzer nie wymusza tego na pilkarzu? czy to sie właśnie nie dzieje od paru lat?Otóż dzieje. Przypomnę tylko akcje z Meliksonem i jego obywatelstwem, przeciez on sam tego nie wymyślił
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Arronax
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 24.07.2019, 13:14
Ktoś wspominał o Piaście - ale jakie dotację dostał od miasta. Gdyby nie to to by leżał finansowo.

Z pustego i Salomon nie naleje.

Możdżeń fajnie jakby przyszedł ale to takie S-F, podejrzewam, że stać go na solidny kontrakt gdzie indziej. ma swój wiek, świata już nie podbiję. A jakąś renomę ma.

Wbrew pozorom nie każdy jest chętny się odbudowywać za "frytki". A M.M. w Zagłębiu jak dobrze pamiętam nie miał złej rundy, w końcu ktoś go przechwyci.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Stary 24.07.2019, 14:17
Arronax napisał(a):Wyświetl post
Ktoś wspominał o Piaście - ale jakie dotację dostał od miasta. Gdyby nie to to by leżał finansowo.

Z pustego i Salomon nie naleje.

Możdżeń fajnie jakby przyszedł ale to takie S-F, podejrzewam, że stać go na solidny kontrakt gdzie indziej. ma swój wiek, świata już nie podbiję. A jakąś renomę ma.

Wbrew pozorom nie każdy jest chętny się odbudowywać za "frytki". A M.M. w Zagłębiu jak dobrze pamiętam nie miał złej rundy, w końcu ktoś go przechwyci.
Póki co najkonkretniejsza ofertę to ma z Widzewa...
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 24.07.2019, 15:23
Póki co najkonkretniejsza ofertę to ma z Widzewa...
Widzew to 2 liga a chłop w miar młody. Już odcinanie kuponów?
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 24.07.2019, 15:50
Dziwna to dla mnie swoją drogą kariera. Zapowiadał się bardzo ciekawie, w młodym wieku grał w europejskich pucharach w Lechu, gdzie potrafił być istotnym ogniwem zespołu. Myślałem, że będzie z powodzeniem kontynuował później karierę zagraniczną. A tu nagle równia pochyła i coraz słabszej klasy zespoły. Możdżeń też nie sprawia wrażenia piłkarza, który by sprawiał problemy wychowawcze.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Stary 24.07.2019, 16:17
Dla mnie już sam fakt wyladowania przez niego w Sosnowcu dziwił
W Koronie w środku z Zubrowskim dobrze wygladal
Może tam drugie dno jest jakieś, nie wiem, z tego co słyszałem lepszych ofert póki co nie ma
Odpowiedz cytując
pomeran
Senior Member

Od: 07.2014

Stary 24.07.2019, 19:53
Jest to dość dziwne ze nawet nie rozważamy oferty dla niego a robili umizgi pod trałke.
Możdżeń byłby idealnym uzupełnieniem Bashy i Savicevicia w 4-3-3
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 25.07.2019, 14:05
Dla mnie już sam fakt wyladowania przez niego w Sosnowcu dziwił
W Koronie w środku z Zubrowskim dobrze wygladal
Może tam drugie dno jest jakieś, nie wiem, z tego co słyszałem lepszych ofert póki co nie ma
Jeżeli nie ma lepszych ofert to znaczy że coś jest z nim nie tak w kwestiach pozaboiskowych.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów