The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 20.07.2019, 19:23
Obrona w sumie dobrze funkcjonowała, ale ofensywa to dramat. Widać brak podstawowych piłkarzy. No i brak napastnika.
Oby to był tylko słaby początek. Mecz do zapomnienia.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 20.07.2019 o godz. 19:26.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
St Yabol
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2010

Stary 20.07.2019, 19:27
Obrona widzę bez zmian względem poprzedniego sezonu. Dalej totalny chaos. Janicki, jak dla mnie dzisiaj najgorszy na boisku.

W pomocy widać brak 3 (!) najważniejszych zawodników w drużynie. Z nowego Braziliano powinien być pożytek, Mak też nie najgorzej.

Ogólnie wydaje mi się, że to 4-3-3 było wymuszone brakiem właśnie trójki z pomocy i nie sądze, żeby Stolar faktycznie tak chciał grać mając do dyspozycji Bashe, Savicevica i Kubę.

Cóż, pierwsze koty za płoty. Wielkiego dramatu nie było, widać brak świeżego napadziora i dobrego rozgrywającego.

Będzie dobrze.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 20.07.2019, 19:39
10 porażka w 18 spotkaniach w tym roku... To jest przerażające. Jeżeli tak będziemy punktować to się nie utrzymamy(a zespół został znacząco osłabiony). Cud i Buchalik, że skończyło się na 1 golu. Obrona dalej dziurawa jak sito.

Nie ma co tu szerzej komentować.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 20.07.2019, 19:50
3 spalone Wisły - za każdym razem to Brożek nie zdążył wrócić ;-)
Da Silva to chyba nie kojarzył w ogóle, że sezon już się zaczął i należałoby choćby głupio pobiegać zamiast mądrze stać. Mam nadzieję, że to wina pierwszego meczu.
Pierwsza interwencja nogami Buchalika przyprawiła mnie o palpitację. Później było trochę lepiej choć gra na przedpolu to pojęcie mu całkowicie obce.
Janicki, Niepsuj - spuśćmy zasłonę milczenia i powiedzmy, że jak na debiut było nieźle.
Mecz do zapomnienia.
Szkoda porażki z najbardziej bezpłciowo grającą drużyną poprzedniego sezonu,
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 20.07.2019, 20:08
Poniekąd tak jak się spodziewałem. Kiepski wynik, kiepska gra. Nie spodziewałem się aż takich rozsad w składzie oraz tyłu osłabień. Jeśli Brożek z Boguskim muszą grać cały mecz to dużo to świadczy o naszej kadrze. Mak, Silva, Sadlok, Klemenz poprawnie reszta słabo i bardzo słabo.
Ps. Czy ktoś odnotował dzisiaj występ Drzazgi?
Napastnika oraz gościa do środka potrzeby jemy jak tlenu.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 20.07.2019, 20:11
Pozostaje w tym roku liczyć że jakieś drużyny będą grały jeszcze bardziej beznadziejnie, inaczej możemy się pożegnać z ekstraklasa
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 20.07.2019, 20:14
szkoda straconych punktow z tak beznadziejna druzyna jak slask ......co gorsze w tym meczu wygrala beznadziejna druzyna z jeszcze gorsza , bo nawet slowo beznadziejny tutaj niepasuje ...ogolnie podsumowujac gre obydwu druzyn to do teraz sie zastanawiam czy ja naprawde ogladalem mecz ekstraklasowy ....jak wroci baska, Kuba , i Vukan to napewno cos drgnie , napadu nie ma i nie bedzie no bo nie trzeba podobno , obawiam sie ze przez pierwszych kilka kolejek bediemy tu chlopcamy do bicia i dostarczycielami punktow niestety
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 20.07.2019, 20:17
Za dużo płaczu.
Przebudowana cała drużyna, nowe ustawienie wymuszone kontuzjami trzech kluczowych zawodników...
Serio, uspokójcie się.
Mecz na remis, ale obrońcy Śląska wyszedł strzał życia.
Miejmy nadzieję że powrót Bashy i Savicevicia sprawi że zaczniemy grać w ofensywie. Ale tak na serio, jeżeli Brożek, Sadlok i Boguski są najlepsi u nas, to pokazuje nędze w składzie. Starzy, ale umieją grać w piłkę.
Wojtkowski zagrał chyba najlepszy mecz u nas od przyjścia. W sensie, dupy nie urywa ale kilka ciekawych zagrań pokazał. Może będzie lepiej z czasem...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 20.07.2019 o godz. 20:34.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 20.07.2019, 20:40
wolfy Dokładnie

Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 20.07.2019, 20:45
Bez paniki. Graliśmy bez trzech najlepszych naszych piłkarzy. Będzie lepiej.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 20.07.2019, 20:53
Mecz drużyn na zbliżonym poziomie, z ogromną wyrwą w składzie u nas. Śląskowi 3 punkty ratuje bramka kolejki, nie ma co rozpaczać. Bardziej martwi to, że naszym najlepszym graczem był w tym meczu Boguski....

[20/39]
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 20.07.2019, 20:57
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Mecz drużyn na zbliżonym poziomie, z ogromną wyrwą w składzie u nas. Śląskowi 3 punkty ratuje bramka kolejki, nie ma co rozpaczać. Bardziej martwi to, że naszym najlepszym graczem był w tym meczu Boguski....
Miejmy nadzieję że reszta składu minimum dobije poziomem do weteranów, bo to jest smutne że dziadek Brożek jako jedyny nękał ofensywę Śląska non stop.
Dupy dał Mak w ostatniej sytuacji kiedy powinien był podawać.
Boli brak Kolara.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 20.07.2019, 21:00
Szkoda porażki. No ale trzeba grac dalej. Maliniaki nie grały lepiej ale wyszedł im strzał. W Gdańsku nie licze na wiele, ale z Zabrzem wypadałoby wygrac.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 20.07.2019, 21:03
Spotkały się dwie przeciętne drużyny, zagrały przeciętny mecz. Jednej wpadło. Ot, historia.

Wojtkowski nie pasował do drużyny z poprzedniego sezonu i w tym sezonie, jeśli Stolarczyk będzie chciał utrzymać charakter drużyny, też nie będzie pasował. Za dużo niewracania, truchtania, głupich strat, opierania się o kolana (kiedy trzeba wyjść na pozycję koledze wyrzucającemu z autu). Ma potencjał, ale nie ma serca-ambicji-głodu, nazwijcie to jak chcecie.

Brożek i Boguski - jak na możliwości/wymagania - super. Brożek może mieć sto lat, ale umie się ustawić i jedną główką przedłużyć długie podanie tak, że będąc we dwóch na połowie przeciwnika, robi się zagrożenie. Mak, pomimo błędów, obiecująco.

Na tyle, na ile orientuję się w lidze Janicki nie pasował mi do tej drużyny. Po tym co zobaczyłem nie pasuje nadal, ale zakładam, że Stolarczyk orientuje się w lidze lepiej ode mnie, wie, co robi i że nie wziąłby człowieka bez charakteru, którego nie postawi na nogi.

Czekam na kolejne tygodnie. Z czasem się zgrają, z czasem dojdzie ktoś nowy, z czasem wrócą rekonwalescenci. Będzie lepiej.

PS Piszę tak o tym charakterze, ale to jest to, co nas zbudowało w poprzednim sezonie i to jest to, co buduje wyniki w przeciętnych drużynach.
Ostatnio edytowane przez czaro : 20.07.2019 o godz. 21:07.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 20.07.2019, 21:25
Stolar od kilku spotkań zaczyna odlatywać. Od początku okresu przygotowawczego widać że to 4 3 3 to chvjowy pomysł - bajek o dostosowaniu ustawienia do piłkarzy nie kupuję. Jakoś Plewka mógł być ogrywany cały zeszly sezon - dziś nie mógł zagrać? Niepsuj to też genialny pomysl na dziś. Tak jak zrobienie dwóch zmian w okolicach 80 minuty spotkania.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 20.07.2019, 21:29
Zastanawia mnie kilka kwestii:
1. Dlaczego zmiennicy wchodzą na ostatnie minuty ? Co Ci rezerwowi mają wnieść przez parę minut, skoro nawet nie zdążą w tym czasie porządnie dotknąć piłki ? Bałaniuk wszedł i strzelił

w stronę bramki, czyli zrobił więcej niż Krzysiek Drzazga przez pół godziny... Nie można go było wpuścić w 60 minucie ?

2. Po co staramy się wjechać z piłką do bramki, skoro mamy 0,75 napastnika (wybacz Brozio - masz mój dozgonny szacunek i dzisiaj grałeś spoko, ale to już nie te lata, a Drzazga ewidentnie bez formy) ? Nie lepiej było potłuc trochę (nawet na wiwat) zza pola karnego, żeby towarzystwo z Wrocławia musiało podejść bliżej środka, a jak się zrobi luźniej w 16, to wtedy próbować wjeżdżać ?

3. Co się stało w kwestii tempa gry ? W chodzonego to nawet w C klasie nie da się wygrać, a chwilami miałem wrażenie, że koledzy sobie w dziadka wyszli pokopać... Brak mitycznej świeżości? Czy może za ciepło, a kasa na koncie się zgadza ? W poprzedniej rundzie tyle akcji, co przez cały dzisiejszy mecz, ta drużyna robiła w jednej połowie.

W kwestii nowych zawodników:
1. Janicki... hmmm... a nie mógłby zagrać Szot Chłop niby wie, o co chodzi w ekstraklasowej piłce, ale nie do końca mnie przekonuje. Stawiam na karb braku zgrania, może się wyrobi.
2. Silva - Jak będzie grał drugiego napastnika w 4-4-2 a za plecami będzie miał Vukana, to sądzę, że się odnajdzie. W drugiej połowie niewidoczny
3. Mak - Daje radę, pierwszy mecz i już kilka razy się pokazał. Raz założył fajną siatkę i poszedł z kontrą, ale reszta drużyny w takt poloneza poszła na środek o 3 tempa za późno.
4. Niepsuj - jak Burliga się wyleczy, to będzie dobrym rezerwowym.
To dopiero pierwszy mecz, bez 3 podstawowych graczy, ale wychodziłem ze stadionu z uczuciem lekkiego... możę niesmaku ? Gdzie się podziała ta drużyna z zeszłego sezonu, która darła przeciwników zębami i pazurami, a bywało, że trzeba ją było odrywać od zwłok z krzykiem "zostawcie ich, oni już nie żyją"?

Światełko w tunelu - środek wakacji, a na stadionie bardzo ciekawa frekwencja.
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
Pepinho
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 20.07.2019, 21:30
O przebudowie drużyny można mówić jeżeli takowa ma jakiś sens my co sezon robimy niby przebudowę by z kolejnym pod względem sportowym notować słabsze wyniki. Obecnie kadra jest na walkę o utrzymanie takimi ogórami Jak Janic,ki czy Niepsój gry obronnej nie poprawimy. Co do naszej ofensywy to bez wzmocnień emerytem Brożkiem nic nie zdziałamy. Swoją drogą dziwne te częste kontuzje środkowych pomocników.
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 20.07.2019, 22:05
Kiedy Brożek zagrał cały mecz? Bo mam wrażenie, że mega dawno.

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie, a przejdziesz na aukcję allegro.

Odpowiedz cytując
Chorynatrzykolory
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 20.07.2019, 22:28
W tamtym sezonie zapewnilismy sobie utrzymanie niezła pierwsza rundą, potem wszystkie problemy Wanna Ly i inne hece, został osłabiony skład i druga runda była średnia, potem gra w dolnej osemce też była słaba.. Teraz wydaje mi się, że jeśli kadra będzie cała zdrowa to jest trochę mocniejsza niż z końcówki sezonu, jednak słabsza niż z przed roku. Pytanie co będzie po zimie i kto ewentualnie nas wzmocni lub kto odejdzie żeby zarobic jakieś pieniądze..Nie wydaje mi się, żebyśmy powalczyli o ósemke, oglądając inne mecze ekstraklasy, nawet ŁKS lepsze wrażenie robił na boisku.. Ehh ciężko, chciałbym w końcu jakiś sezon bez większych nerwów. Niech mi ktos wytłumaczy te chujowe rozegranie Wisły od bramkarza, już w tamtym sezonie po takich rozegraniach było mega dużo strat i niepewnych podań Lisa do obrońców , głupich błędów, a w tym sezonie robią to samo od pierwszego meczu.. ....a w ogóle nie idzie to rozegranie po ziemi od obrony..
Ostatnio edytowane przez Chorynatrzykolory : 20.07.2019 o godz. 22:32.
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Member

Od: 12.2006

Stary 20.07.2019, 22:30
Mak bardzo obiecująco, to jest na pewno wzmocnienie.
Klemenz, Boguski, Sadlok - dobry występ
Brożek - poprawnie, choć obecność Brozia w pierwszej 11 dużo mówi o formie Bałaniuka.
Reszta słabo lub bardzo słabo.

Panowie, prawdopodobnie czeka nas ciężka walka o utrzymanie sie w Ekstraklasie w tym sezonie. Oby od przyszłego było już lepiej.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 20.07.2019, 22:38
w wiekszosci mecz przegadany, milo bylo spotkac rozne mordy

po 1.
Mak < Peszko (ustawianie, gra bez piki, przesuwanie - przepasc ogromna)
po 2.
Drzazga to gra?
po 3.
Bramka na wlasne zyczenia, najpierw zagrania na konia, potem zle dogrania i Klemenz nie dobiega do pilki ktora wychodzi w aut
po 4.
Mecz do jednej bramki, kto strzelił ten wygrał. Szkoda ze nie udalo sie po tej kontrującej pilce, co parade dał Putnocky.
po 5.
I tak nie bylo źle. W srodku wyszlismy 4598 letnim Rafałem DŻENNARO Boguskim na szóstce, typem z Brazylii wyciagnietym z kapelusza i Wojtkowskim....
po 6.
Pojedynek mongolskich kuców, dla mnie dla Plachety.
po 7.
Paweł Brozek nie zszedł na zawał ! uff

licze ze to efekt pierwszego meczu. efekt i defekt.
Kuba wróci w ogóle w tej rundzie?
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 20.07.2019, 22:47
Najlepszy chyba Boguski.Niezly Wojtkowski,Mak i Brożek.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 20.07.2019, 22:47
Wrócą nieobecni, kilka punktów zgarniemy i spaść raczej nie spadniemy.

W obronie dalej komedia. Ten Niepsuj to dla mnie straszny kloc jak na bok obrony... ani to broni, ani nie ma ciągu na bramkę chociażby jak Burliga. No, ale może gość się wyrobi.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 20.07.2019, 22:49
tylko zeby haslo "wroca nieobecni" ne przyswiecalo nam cala runde
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 20.07.2019, 22:54
No to fakt, jak obudzimy się po kilku kolejkach bez punktów, to już pisać " raczej nie spadniemy" nie będę
Odpowiedz cytując
Brozinho_23
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 21.07.2019, 00:11
Jak co sezon na forum ,,W tym sezonie spadniemy z ligi." Nie pamiętam od kiedy, ale wiem, że nawet ta histeria dotyczyła sezonów w których ostateczności zdobywaliśmy mistrza.
Odpowiedz cytując
viktor56
Member

Od: 12.2017

Stary 21.07.2019, 01:33
Ja się totalnie dziwię tym panicznym spazmom.
Moim zdaniem to wygląda identycznie tak samo, jak rok temu, zanim zaczęliśmy ładować bramkę za bramką. Widać (a przecież graliśmy bardzo osłabieni!), że jest tam pomysł, Śląsk odpuścił pressing, ale my potrafiliśmy wymieniać mnóstwo podań z których kilkakrotnie mieliśmy duże szanse na gola. Czemu wszyscy tu przeoczyli fakt, że mogliśmy w samej pierwszej połowie strzelić ze 3 bramki i to nie z żadnych przypadkowych piłek, tylko z 80% sytuacji wypracowanych masą podań? Jak będą robić to samo, tylko bardziej rozegrani, ze wzmocnioną kadrą i o 1/4 szybciej, to będą zjadać innych ekstraklasowiczów. Dajcie Stolarowi czas do końca sierpnia i zaczniemy iść w górę tabeli, jestem gotów się o to założyć.

Jedna rzecz która jest niepokojąca, to że na dziś mamy potwornie zawężoną kadrę, ale z drugiej strony nawet w ten sposób widać było rękę trenera w naszej grze. Pytanie, czy to pech, czy oni są źle przygotowani. Może ten Dyja to jest próba zaradzenia temu właśnie problemowi?

Poza tym; Mak zagrał świetny mecz, z Sadlokiem który jest mocno w formie będą tam robić wiatr. Silva dobry, trochę mógłby się tylko częściej odwracać z piłką. Buchal ze dwa duże błędy, bolało. Brożek najlepszy mecz od 2 lat wszystkie piłki wygrywał.

Serio nie panikujcie, ta krytyka która się tu wylała jest w dużej mierze wynikiem braku farta dzisiaj i nie uwzględnia masy pozytywów, które widać, a zważmy, że to pierwszy mecz i chodzi przecież o to, żeby było widać perspektywy.
Odpowiedz cytując
pzkwr
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 21.07.2019, 06:29
Brozinho_23 napisał(a):Wyświetl post
Jak co sezon na forum ,,W tym sezonie spadniemy z ligi." Nie pamiętam od kiedy, ale wiem, że nawet ta histeria dotyczyła sezonów w których ostateczności zdobywaliśmy mistrza.
Tak, tylko, że te narzekania są coraz bliższe rzeczywistości.
Gdyby po 1. kolejce miano typować kandydatów do spadku, to zdecydowanie wygrywamy.
rrr
Odpowiedz cytując
Marcinnno
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 21.07.2019, 07:10
Każdy trener, który kombinował coś z ustawieniem w Wiśle kończył źle. Wdowczyk, Carillo.. Teraz Stolarczyk zaczyna się bawić. Na duży plus dla mnie Brożek. Zapierniczał aż miło. Widać, że jakby trochę tej szybkości dawnej odzyskał. Moim zdaniem powinien bronić Lis, a nie Buchalik. Natomiast podstawowy błąd to nie wystawienie Wasilewskiego, który był szefem obrony. Największy minus to brak reakcji trenera. Zmiany bardzo późno. Prawa strona praktycznie nie istniała.
Odpowiedz cytując
Pepinho
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 21.07.2019, 09:10
Stolarczyk improwizuje bo musi. Ma tak słabą kadrę że musiał nawet zmienić system gry. Pytanie na ten moment jaki sens było przedłużać umowę z wiecznie leczącym się Błaszczykowskim, czy ktoś też nie zauważył jak dużo urazów łapią nasi środkowi pomocnicy i nic z tym nie zrobiono aby kogoś znaleźć do rywalizacji.
Spadek Wisły to będzie koniec odbudowy tego klubu mam nadzieję, że zarząd i RN o tym wiedzą. Swoją drogą opierając całą politykę restrukturyzacji na pomocy ze strony kibiców, środków od głównego sponsora Ekstraklasy i praw transmisyjnych to za mało by wyjść z długów, na pewno w ciągu 2-3 lat jest to niemożliwe mając na uwadze poziom sportowy jaki obecnie prezentujemy.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów