The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 06.04.2019, 22:35
Ronaldo napisał(a):Wyświetl post
Szkoda Lisa,właśnie widziałem jak miał łzy w oczach,odpuście mu i nie wyzywajcie.
Przed drużyną ważny mecz,wsparcie Lisowi będzie potrzebne.
Nie wiem czy deszcz/mokre rękawice nie miały wpływu na jego błędy.
Kiedyś mecze w niedzielne słoneczne popołudnie przeszkadzały... Teraz deszcz i mokre rękawice.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 06.04.2019, 22:35
Cytat:
Szkoda Lisa,właśnie widziałem jak miał łzy w oczach,odpuście mu i nie wyzywajcie.
Przed drużyną ważny mecz,wsparcie Lisowi będzie potrzebne.
Nie wiem czy deszcz/mokre rękawice nie miały wpływu na jego błędy.
Nie, nie miały.

Od pierwszej kolejki rzucała mi się u niego w oczy jedna cecha: facet nie umie łapać piłki!

Początkowo myślałem, że może to trema - wiadomo przeskok między 3tys osób w 1lidze, a ekstraklasą jest spory... Niestety przez cały rok, Lis to potwierdza...

Tu nie chodzi tylko o te kiksy i ewidentne babole. Mnie u niego wnerwia to jak wiele wysiłku potrzebuje aby obronić strzał lecący w niego, czy też metr obok... Bardzo rzadko "klei" piłkę...

Także albo gościu nie umie łapać piłki - co dyskwalifikuje go jako bramkarza na tym poziomie. Albo ma problemy z koncentracją - co dyskwalifikuje go jako bramkarza na tym poziomie.

Trudno mi się też pozbyć wrażenia, że facet cały czas myśli jak wygladąć "efektownie" w tv, zamiast po prostu bronić. Przy pierwszej bramce było widać, że myślami jest gdzie indziej, już "zaprogramował się" pod konkretną pozycję...

===

Jeśli chodzi o grę całej drużyny: na plus. Gdyby nie bramkarz, pewnie byłyby trzy punkty - a pamiętajmy jak dobrze w tym sezonie punktuje Piast.

Widać było, że jednak ten maraton niedziela-środa-sobota, to za dużo na drużynę z tak krótką ławką rezerwowych... Peszko, Drzazga już oddychali skarpetkami w drugiej połowie...

Przy dobrym układzie wyników (trzeba trzymać kciuki za Arkę jutro), remis może dać nam awans, a zwycięstwo szóste miejsce. Jest dobrze.
21312
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 06.04.2019, 22:38
Jaka by nie była historia na dziś nie ma lepszego bramkarza niż Lis. Więc sobie ludzie dajcie spokój do następnego meczu. Potem można eksperymentować bo albo będziemy w top8 albo (raczej) bezpieczni na 9 miejscu.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 06.04.2019, 22:39
Lis to niestety Pawełek tylko młodsza wersja. Sam na sam potrafi odbić ale strzału z 30m nie złapie. Ostatnim Naszym bramkarzem łapiacym piłki był Pareiko.
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 06.04.2019, 22:43
Lukas Klemenz. Ostatni raz przy rozgrywaniu piłki przez obrońców tak denerwowałem się kiedy grał u nas Uryga. Gość jest elektryczny jak węgorz.

Mateusz Lis. Młody chłopak, zbiera doświadczenie. Przy pierwszej bramce piłka przyspieszyła, wyślizgnęła się. Bywa, choć nie każdy bramkarz by to tak przepuścił. Drugi gol, wyplucie piłki na rożny po którym padł gol- kryminał. Ale wszystko przed nim.
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 06.04.2019, 22:46
Pozytyw z tego meczu to dobra postawa Klemenza i tego trzeba się trzymajmy. Zagrał tak jak końcówce meczu z Sosnowcem, na dużej pewności. Duża siła, wygrywa wszystkie główki i ma niezłą technikę użytkową. Może coś z niego być jak się ogra.
I tak Lis będzie bronił w Lubinie. Trzeba trzymać kciuki żeby niczego nie odwalił.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 06.04.2019, 22:47
Chcemy na siłe wypromowac Lisa, a on sie nie sprawdza
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 06.04.2019, 22:52
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Chcemy na siłe wypromowac Lisa, a on sie nie sprawdza
Nie wiem czy kojarzysz, ale siedział już na ławce na derbach, tylko Buchalik złapał kontuzję.
Tak że nie mamy wyjścia do końca sezonu.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member

Od: 06.2013

Stary 06.04.2019, 22:59
Levis88 napisał(a):Wyświetl post
Lis to niestety Pawełek tylko młodsza wersja. Sam na sam potrafi odbić ale strzału z 30m nie złapie. Ostatnim Naszym bramkarzem łapiacym piłki był Pareiko.
Obrażasz Mariusza porównując z tym chłopakiem co nam stoi cały sezon na bramce i tak sobie stoi i nic nie robi...
Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 06.04.2019, 23:07
W Sosnowcu bez obrony, dzisiaj bez bramkarza. Najbardziej szkoda Stolara bo jeśli stracimy ósemkę, to przez indywidualne błędy.
Stolar OUT
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 06.04.2019, 23:19
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem czy kojarzysz, ale siedział już na ławce na derbach, tylko Buchalik złapał kontuzję.
Tak że nie mamy wyjścia do końca sezonu.
Do końca tej rundy czyli meczu w Lubinie. Potem można eksperymentować.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
Mintokur
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2019

Stary 06.04.2019, 23:42
.................. i tej wersji się trzymajmy na maxa
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 06.04.2019, 23:55
Czy ktos moze czy bedzie jakas retransmsja ? zalezy mi aby zobaczyc poczatek meczu, jak pilkarze wychodza na boisko
Odpowiedz cytując
piotrex007
Member

Od: 07.2011

Stary 07.04.2019, 00:02
Dzisiaj o 13:00 w TVP Sport
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 07.04.2019, 00:24
Zawsze broniłem Lisa, bo uważam, że jest naprawdę rozwojowy i już dużo potrafi.
Miał dzisiaj pecha z mokrą murawą, piłką i rękawicami.
Wyszedł brak doświadczenia. Doświadczony bramkarz nie kozłuje dopiero co złapanej mokrej piłki na mokrej murawie, mokrą rękawicą. A tak uciekła piłka, po której był rożny i druga bramka.
Szkoda mi chłopaka, ale jeszcze się nauczy.

Po przegranym meczu wszyscy widzą błędy bramkarza, ale nikt nie widzi, że mogliśmy strzelić 2-3 bramki więcej, przy zimniejszej głowie atakujących.
To nie Lis jest winien porażki.
A przynajmniej nie tylko on.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 07.04.2019, 00:31
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Wyszedł brak doświadczenia. Doświadczony bramkarz nie kozłuje dopiero co złapanej mokrej piłki na mokrej murawie, mokrą rękawicą. A tak uciekła piłka, po której był rożny i druga bramka.

Po przegranym meczu wszyscy widzą błędy bramkarza, ale nikt nie widzi, że mogliśmy strzelić 2-3 bramki więcej, przy zimniejszej głowie atakujących.
Ja go lubię. Jest częścią Wisły, oddaje jej serce i choćby z tego powodu należy mu się większy szacunek. Z tego tez względu nie ma co gnoić chłopaka. ...ale zdaje mi się, ze mimo wszystko Wisłą nie jest drużyną, w której on powinien zbierać doświadczenie. Powinien grać, jeśli będzie już gotowy... a na ten moment on nie jest gotowy i jest bardzo niepewny. Z bramkarzem o umiejętnościach Malarza lub Cierzniaka, bylibyśmy właśnie na 3 miejscu. ...albo i wyżej. Mateusz wybronił nam dotąd jeden mecz, ale co najmniej 4 zawalił.
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Stary 07.04.2019, 00:33
piotrex007 napisał(a):Wyświetl post
Dzisiaj o 13:00 w TVP Sport
Dziekuje
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Stary 07.04.2019, 00:36
Z tymi rekawicami to mega blad - ale nauczy sie .... napewno dlugo to bedzie pamietac
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 07.04.2019, 01:09
Myślę, że jest szansa, że Lis się wyrobi i podciągnie, a my jeszcze sprzedamy go z zyskiem. Błędy się zdarzają, zniżki formy też. A tym bardziej każdy ma czas, kiedy zbiera doświadczenie i się uczy. Z naszego punktu widzenia problemem jest to, że jest to nauka droga: kosztuje nas punkty, a za zawodnika zapłaciliśmy (?) jak na nasze możliwości naprawdę sporo.

Niezależnie od oceny Lisa jako piłkarza, jako człowiek i członek drużyny wydaje się być przyzwoity, więc proponuję krytykować z umiarem.

Bardziej niż tego meczu szkoda mi punktów straconych w Sosnowcu. Tutaj remis był sprawiedliwy, może nawet ze wskazaniem na Piasta. W Sosnowcu mieliśmy mecz do wygrania, który na własne życzenie przegraliśmy.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 07.04.2019, 01:50
No Lis ewidentnie zawalił mecz. Pierwsza bramka babol, potem babol, który sprokurował rzut rożny, a sam strzał też do obrony jak najbardziej, ale tutaj już najmniej zawinił (chociaż strzał szedł w niego i inny bramkarz mógłby to odbić, tylko, że Lisek już praktycznie się kładł). On ma jeszcze czas poprawić kunszt, ale powinien to robić w pierwszej albo drugiej lidze. Może za 5-6 lat to będzie fachowiec, obecnie jest po prostu za słaby.

Generalnie od początku Mateusz pokazuje, że świetnie gra nogami i rozgrywa od tyłu, dobrze sobie radzi na przedpolu - ale bronienie strzałów - kluczowa rzecz dla bramkarza nie stoi na wysokim poziomie. Nic dziwnego, niestety, że go w Lechu odpalili.

Ja go bardzo lubię, ale sympatię nie grają. Niech dadzą szansę temu nowemu. Dużo gorszy W BRONIENIU nie będzie.

Byliśmy generalnie lepsi, stworzyliśmy więcej sytuacji, z dwa razy sam na sam, niewykorzystany karny, gol ze spalonego, a bramki Piasta nie wyniknęły z naszej złej gry w obronie - tylko z klopsów bramkarza.

Teraz tradycyjnie z Zagłębiem na koniec sezonu. Raz nas powieźli, raz my ich - ciekawe co będzie teraz. Piłkarsko jesteśmy lepsi, ale to nic nie znaczy. To jest ekstraklasa.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 07.04.2019 o godz. 01:53.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 07.04.2019, 02:05
Dawac tu skrot z tvp
Odpowiedz cytując
Eberk
Member

Od: 04.2010

Stary 07.04.2019, 07:40
Niewiarygodne. Nie wiem kto zagral w parze z Sadlokiem, ale na pewno nie byl to Klemenz z Sosnowca. Pelna profesura. Nie poznawalem czlowieka. Wygladal jak stary rutyniarz. Nie wiem jakim cudem mogl zagrac tak kiepsko z Zaglebiem, ale wyglada na to, ze skrzywidzilem go swoja opinia. Wszyscy obawiali sie wystepu obroncow, a obrona zagrala naprawde niezle spotkanie, a Palcic strzelil oba gole. Szkoda tylko, ze znowu jest to niweczone przez indywidualne bledy innego zawodnika. Pozostaje niedosyt bo mielismy kilka setek z Piastem, ktory okazal sie nie taki straszny. Niby mieli optyczna przewage, ale nic konkretnego z tego nie wynikalo. Swietne wystepy Valencii i Placha. Widzac jak gramy w roznych, czesto nielatwych okolicznosciach, dla mnie Maciej Stolarczyk jest pieprzonym czarodziejem. I kolejny raz widac jak wiele daje gra przy +25 tys. fantastycznej publicznosci. Doping byl naprawde mega.
Mimo wszystko jstem dobrej mysli przed meczem z Zaglebiem.
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 07.04.2019, 08:02
error...do kasacji
Ostatnio edytowane przez TommyTSW : 07.04.2019 o godz. 08:05.
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Stary 07.04.2019, 08:05
Co miał Lis zrobić po strzale z 5 metrów na mokrej nawierzchni?Litości!Pierwsza kryminał, ale Kilka setek wybronił
Odpowiedz cytując
fqqs
Member

Od: 12.2011

Stary 07.04.2019, 08:08
Eberk napisał(a):Wyświetl post
I kolejny raz widac jak wiele daje gra przy +25 tys. fantastycznej publicznosci. Doping byl naprawde mega.

No nie przesadzaj. Na meczu było jakies 20 tys.
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member

Od: 06.2013

Stary 07.04.2019, 08:11
TommyTSW napisał(a):Wyświetl post
Co miał Lis zrobić po strzale z 5 metrów na mokrej nawierzchni?Litości!Pierwsza kryminał, ale Kilka setek wybronił
Co mógł zrobić? Obejrzyj jeszcze raz tego gola i jak do niego doszło. Jakie setki? W tym meczu? Mój Boże.
Jeden mecz nam wybronił ze Śląskiem na jesieni, a tak to cały sezon nic nam nie pomaga, a częściej zawala.
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Stary 07.04.2019, 08:21
no napisz co miał zrobić przy tej bramce zamiast dawać gejowskie uśmieszki.
rób zrzutę na lepszego bramkarza haha w głowaj się p..ało
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 07.04.2019, 08:30
fqqs napisał(a):Wyświetl post
No nie przesadzaj. Na meczu było jakies 20 tys.
26 tys było.

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie, a przejdziesz na aukcję allegro.

Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 07.04.2019, 08:44
FraMat napisał(a):Wyświetl post

Sorry ale nie można liczyć że będziemy w meczu strzelać gole z każdej stworzonej okazji
Mamy największą liczbę strzelonych goli w lidze, bardzo bliska średniej 2 na mecz
Temu że wczoraj nie wygraliśmy i że zajmujemy ogólnie 9 miejsce naprawdę nie jest winna ofensywa, nie przy 54 strzelonych bramkach
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 07.04.2019, 09:03
nero napisał(a):Wyświetl post
26 tys było.
Ja nie wiem jak to liczą(może sprzedanych biletów) ,ale dla mnie z perspektywy trybuny,zdecydowanie było mniej ludzi niż derbach,gdzie podawali 25tys.
Kto był na meczu pewnie powie to samo
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów