The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.07.2018, 23:09
Jak na razie to gratulacje Panowie organizatorzy, bo jak na razie to wygląda bardzo obiecująco Pewnie trochę przypadkowo, ale doszedł też element zdrowej konkurencji i rywalizacji, bo przecież SKWK nie chce być gorsze, niż zbieranina chłopaków z TT, a wszystki i tak przecież ostatecznie ląduje we wspólnym worku pod hasłem CałaWisłaZawszeRazem. Za parę dni wpadnie wypłata to i więcej kasy poleci JJJBG
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Stary 19.07.2018, 09:36
Chciałbym zaznaczyć, że w żadnym wypadku nie mam mowy o rywalizacji. Ta grupa zrzesza w swoich szeregach ludzi, którzy mają różne poglądy.

Nie ma czego gratulować, każdy z nas robi to tylko w jednym celu- uratować nasz klub. Jak zbierzemy 130 tys - super. Jak zbierzemy 300 tys też będzie super.

Ja jedynie się cieszę z tego, że po części w tym uczestniczę i po części dałem ludziom możliwość pomocy a nie tylko bezsensownego klikania postów

AVE WISŁA!
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
rafalek
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 19.07.2018, 09:59
Kolejny bilet kupiony, licznik rosnie. Musimy to zrobic, bo bedzie wstyd!
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując
Musiek1906
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 19.07.2018, 10:09
Swego czasu były zbiórki w zagranicznych FC na karnety dla małolatów, którzy nie pochodzą z bogatych domów.
Można pomyśleć o podobnej akcji lub zachęcić je do zbiórek u siebie.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 19.07.2018, 11:34
Te 400 koła dalej nie załatwi wszystkich problemów, zatem jedźmy z koksem i wyciśnijmy z akcji 300%!
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 19.07.2018, 11:45
Powiem szczerze, ze biorac pod uwage nasze problemy byloby super uruchomic system ala 'socios'.

Jak to widze?

1) Szerokie porozumienie wszystkich najpopularniejszych stron Wislackich: TWSD, SKWK, wislaportal etc przy patronacie oficjalnej.
2) Skladki 50zl / 100zl / 200zl na miesiac.
3) Prosta strona z licznikiem 'socios' i zamknietym forum. Polecenie zaplaty i sciagania pieniedzy z automatu z konta jak przy np. Netflixie. Ludziom sie nie chce co miesiac klikac.
4) Celowac w uzbieranie conajmniej 1906 osob.
5) Po pol roku od startu - wprowadzenie 1 osoby do zarzadu wybranej przez 'socios'.
6) Znizki na skyboxy, vipy, zamkniete imprezy w stylu twettup dla 'socios', spotkania z pilkarzami etc.
7) Pieniadze na osobnym koncie. Regularne decydowanie na co sa przekazywane. Wiadomo, ze poki co placimy dlug za stadion, a pozniej szedlbym w kolejne zoobowiazania, tak by odciazyc chociaz troche klub.
8) Idealnie apka na telefon i wspolpraca Cashback World (?) (1% za zakupy na konto socios).

W idealnym zalozeniu - 1906 osob x 100 zl = 190 600 zl miesiecznie. 2 287 200 rocznie.
Brzmi nierealnie?
Byc moze...
tak sobie tylko kminie
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 19.07.2018, 11:52
Snow napisał(a):Wyświetl post
Powiem szczerze, ze biorac pod uwage nasze problemy byloby super uruchomic system ala 'socios'.

Jak to widze?

1) Szerokie porozumienie wszystkich najpopularniejszych stron Wislackich: TWSD, SKWK, wislaportal etc przy patronacie oficjalnej.
3) Prosta strona z licznikiem 'socios' i zamknietym forum. Polecenie zaplaty i sciagania pieniedzy z automatu z konta jak przy np. Netflixie. Ludziom sie nie chce co miesiac klikac.
5) Po pol roku od startu - wprowadzenie 1 osoby do zarzadu wybranej przez 'socios'.
6) Znizki na skyboxy, vipy, zamkniete imprezy w stylu twettup dla 'socios', spotkania z pilkarzami etc.
7) Pieniadze na osobnym koncie. Regularne decydowanie na co sa przekazywane. Wiadomo, ze poki co placimy dlug za stadion, a pozniej szedlbym w kolejne zoobowiazania, tak by odciazyc chociaz troche klub.
8) Idealnie apka na telefon i wspolpraca Cashback World (?) (1% za zakupy na konto socios).

W idealnym zalozeniu - 1906 osob x 100 zl = 190 600 zl miesiecznie. 2 287 200 rocznie.
Brzmi nierealnie?
Byc moze...
tak sobie tylko kminie
Sam chętnie wziąłbym udział w takim projekcie. Myśle, że bez problemu znalazłoby się 1906 osób, chętnych płacić np. po 100 zł miesięcznie.

Natomiast tutaj jest pytanie, jakie kroki trzeba podjąć, by utworzyć coś na wzór Socios ?

Jaką formę prawną przyjęłaby ta działalność ? Stowarzyszenie, Towarzystwo ?
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 19.07.2018, 12:07
To jest jeden z lepszych pomysłów ostatnimi czasy, wiele osób przyciągnęłaby możliwość "rządzenia" w klubie za pośrednictwem wyboru 1 członka zarządu.
Ostatnio edytowane przez silver03 : 19.07.2018 o godz. 12:14.
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 19.07.2018, 13:16
100% za.
ReymonTTa22 to może być trampolina do czegoś takiego jak socios. Potrzebna jest stała grupa wsparcia, jednorazowe zrywy pomagają tylko doraznie.

Musi być jednak nowe otwarcie zarządu. Ja rozumiem, że do wczoraj trzeba było dopiąć sprawę stadionu, ale przyznam, że to milczenie (sugerujące taktykę "przeczekać") doprowadza do szału wiele osób, które chcialoby zrobić coś więcej.
Ostatnio edytowane przez rav : 19.07.2018 o godz. 13:19.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Stary 19.07.2018, 13:18
Przede wszystkim musi być zainteresowanie ze strony TS na wprowadzenie takiej zmiany w statucie Wisła S.A. i rozpoczęcie prac nad odpowiednimi zapisami .....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Stary 19.07.2018, 13:26
Funkykoval, nie ma sie co ogladac na TS.
Trzeba sie zebrac i zaproponowac cos na ksztalt tego co napisal Snow.
Jak masz chocby te 400 osob to idziesz do klubu i przedstawiasz propozycje. Jak sie nie dogadamy to zawsze mozna te srodki przeznaczyc na co innego. Nie zaczynajmy od formalnosci.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Stary 19.07.2018, 13:36
Chciałem tylko podkreślić, że przez "nowe otwarcie" widzę wyjście do ludzi z propozycją zmian niż tylko wyłącznie zmianę składu zarządu....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 19.07.2018, 13:44
a czy w Górniku nie działa coś na w stylu socios ? a klub nie chce od nich kasy ?

zresztą zawsze można wspomóc akademie. jestem ZA!
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 19.07.2018, 13:51
Akademia akademią, zawsze można zrobić tak, by 20% kwoty trafiało na konto Akademii, a pozostałe 80% na konto, z którego decydowalibyśmy na co pieniądze miałyby zostać wydane, jeśli chodzi o działalność spółki.

Myśle, że do tego jakieś forum, bądź platforma na wymiany spostrzeżeń i raz na kwartał walne zebranie klubu Socios, czy coś w tym stylu.
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 19.07.2018, 13:54
szym_ek napisał(a):Wyświetl post
a czy w Górniku nie działa coś na w stylu socios ? a klub nie chce od nich kasy ?

zresztą zawsze można wspomóc akademie. jestem ZA!
U zaboli, z tego co mi kiedys gdzies mignelo przed oczami, ich socios jest oficjalnym sponsorem akademii Gornika.

edit: sprawdzilem - oficjalnym sponsorem grup mlodziezowych
Ja osobiscie chetnie bym wzial udział w czyms takim.
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 19.07.2018 o godz. 13:57.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
Radwi
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2005

Stary 19.07.2018, 14:10
Snow napisał(a):Wyświetl post

Jak to widze?

Brzmi nierealnie?
Byc moze...
tak sobie tylko kminie
Pomysł mi się bardzo podoba, myślę, że wielu kibiców byłoby chętnych - ze względu na pewnego rodzaju "elitarność" i realny wpływ na sprawy w klubie. Ponad 2 mln rocznie z samego socios? To byłoby mniej więcej tyle samo co daje nam umowa z LV BET na rok (7 mln na trzy lata)... Więc to byłaby ogromna pomoc dla klubu.

Co do finansów to jedno mnie zastanawia - czy przekazanie środków na klub nie musiałoby być jakoś prawnie umocowane, np za pomocą np umowy?

Zamknięte forum, spotkania z piłkarzami, zarządem, tweetup - bardzo dobre pomysły. Może jeszcze zamknięta grupa na whatsapp, do szybszej wymiany zdań. Oraz jasne i czytelne określenie sensu powstania grupy (statut?).

pozdr
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 19.07.2018, 14:17
panowie jeśli temat socios ruszy pamiętajcie o mnie.Chętnie się dołączę i wesprę Nasz Ukochany Klub
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 19.07.2018, 14:17
rav napisał(a):Wyświetl post
Jak masz chocby te 400 osob to idziesz do klubu i przedstawiasz propozycje. Jak sie nie dogadamy to zawsze mozna te srodki przeznaczyc na co innego. Nie zaczynajmy od formalnosci.
To może zacznijmy działać w tym kierunku? Zacznijmy zbierać osoby zainteresowane tematem, zdeklarujmy się na konkretne kwoty. Jeśli uzbieramy odpowiednią liczbę zainteresowanych - oficjalnie poprosimy klub o rozmowy na temat wprowadzenia w życie pomysłu socios na Wiśle.

Niech by nawet na początek zebrać 100 osób, które zadeklarowałoby 200 zł miesięcznie - to w skali roku prawie ćwierć miliona zł... Jakiś zalążek do dyskusji na pewno by był.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 19.07.2018 o godz. 14:20.
Odpowiedz cytując
dawiss
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 19.07.2018, 14:39
Kto płaciłby takiemu członkowi zarządu? Jeśli to miałby być ktoś wybrany przez kibiców, to musiałby mieć realny wpływ na działanie klubu oraz musiałby robić to na pełny etat.
Odpowiedz cytując
bkl1988
Banita

Od: 05.2018

Stary 19.07.2018, 14:43
Każdy kibic powinien wykupić miejsce za 5 zł na wirtualnym stadionie, a reszta nagród według uznania
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 19.07.2018, 16:47
dawiss napisał(a):Wyświetl post
Kto płaciłby takiemu członkowi zarządu? Jeśli to miałby być ktoś wybrany przez kibiców, to musiałby mieć realny wpływ na działanie klubu oraz musiałby robić to na pełny etat.
Rozpatrywany wyżej pomysł zakłada powołanie stowarzyszenia, które zgromadzi określone środki i wystąpi do Wisły z propozycją: przekażemy wam środki, a wy powołacie naszego przedstawiciela do Zarządu Wisły. Przy czym będzie to porozumienie nieformalne. Naturalnie, skoro nowy członek Zarządu Wisły będzie związany stosunkiem powołania, to zapewne musiałby się w pracę zaangażować i pewnie skutkowałoby to zawiązaniem stosunku pracy z Wisłą. Wówczas płaciłaby Wisła.

Myślę, że czasem można by dążyć do sformalizowania tej współpracy w ramach spółki akcyjnej, czyli Wisły per se.

Jest tylko jeden problem: za 250 tys. rocznie, przy kosztach rzędu 300 tys. miesięcznie za sam najem stadionu, TS może na to nie pójść. No i kolejna sprawa, miejmy nadzieję, że nie jest tak źle, jak to niektórzy przedstawiają, i że będzie się nad czym zastanawiać za trzy czy sześć miesięcy. Ale znowu - jeżeli będzie, to być może dlatego, że Wisła pozyska wsparcie z innego źródła i wówczas TS nie będzie musiał wpuszczać do władz spółki żadnego przedstawiciela kibiców.

I jeszcze jedna myśl: moim zdaniem bardziej uzasadnione byłoby powołanie członka rady nadzorczej. W ten sposób wytrącony zostanie argument, że kibice mieszają się do zarządzania klubem i że robią to nie-profesjonaliści (niedawno jeszcze tu narzekano, że Dukat jako kibic, a nie menedżer nie ma kwalifikacji), a dodatkowo miałoby to uzasadnienie w chłopskim zdrowym rozsądku: dajemy kasę, to nadzorujemy jej wydatkowanie.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 19.07.2018, 17:05
Panowie, jakakolwiek bedzie przyszlosc, czy magicznie pojawi sie inwestor i wsparcie kibicow nie bedzie az tak potrzebne, czy spelni sie jakas przeciwstawna czarna wizja i np. spadniemy (tfu tfu) - jesli bedziemy mieli jako kibice jakies dodatkowe narzedzie, dzieki ktoremu bedziemy mogli pomoc klubowi to zawsze bedzie plus.

W pierwszym przypadku mozna dofinansowac szkolenie mlodziezy (nigdy za duzo pieniedzy na akademie), w drugim pomoc kibicow moze miec jeszcze wieksze znaczenie niz teraz.

Warto zaczac cos z tym robic poki jest duch w narodzie.
Odpowiedz cytując
wester
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 19.07.2018, 18:14
Aby zakończyło się to sukcesem najistotniejsza jest kwestia odpowiedniej informatyzacji całego przedsięwzięcia. Czyli kilku wiślickich programistów/grafik musieliby połączyć siły wymśleć wspólny koncept, weryfikacja może coś na zasadzie pierwsza wpłata/fotka dowodu. Oczywiście kwesta tez ugryzienia od strony prawnej.
Ostatnio edytowane przez wester : 19.07.2018 o godz. 18:19.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 19.07.2018, 19:01
?

Przecież w stowarzyszeniu płaci się składki, najlepiej na rachunek. Jakie dowody wpłaty, skoro w stowarzyszeniu będą widzieli, kto z członków wpłacił, a kto nie.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 19.07.2018, 22:11
100% za.
ReymonTTa22 to może być trampolina do czegoś takiego jak socios. Potrzebna jest stała grupa wsparcia, jednorazowe zrywy pomagają tylko doraznie.

Musi być jednak nowe otwarcie zarządu. Ja rozumiem, że do wczoraj trzeba było dopiąć sprawę stadionu, ale przyznam, że to milczenie (sugerujące taktykę "przeczekać") doprowadza do szału wiele osób, które chcialoby zrobić coś więcej.
Dokładnie tak.
Dlaczego ten nasz zarząd, pomimo nawet najświeższych obietnic o transparentności cały czas milczy!!
To ewidentnie wygląda na grę na przeczekanie - nie chciałbym ich bezpodstawnie oskarżać ale - trochę takie trzymanie się stołków...
Czy po powrocie wiceprezesa Dukata z wywczasów oraz Pani Prezes z zaślubin zanzibarskich będzie można wreszcie liczyć na jakąś odezwę do ludu
Odpowiedz cytując
Hufsa
Junior Member

Od: 01.2017

Stary 20.07.2018, 11:24
wester napisał(a):Wyświetl post
Aby zakończyło się to sukcesem najistotniejsza jest kwestia odpowiedniej informatyzacji całego przedsięwzięcia. Czyli kilku wiślickich programistów/grafik musieliby połączyć siły wymśleć wspólny koncept, weryfikacja może coś na zasadzie pierwsza wpłata/fotka dowodu. Oczywiście kwesta tez ugryzienia od strony prawnej.
Witam wszystkich, poczułem się troszkę wywołany do tablicy to postanowiłem się - po raz pierwszy - wypowiedzieć. Jakiś czas temu zastanawiałem się czy dałbym radę w jakiś sposób pomóc klubowi i jak wiadomo aktualnie jak nie działasz w internecie to cię nie ma.
Siedzę w Webdevelopmencie (programista - zarówno back-end jak i front-end) już dobre 7 lat i trochę ogarniam skromnie mówiąc więc byłbym chętny w miarę możliwości coś dopomóc w tej kwestii. Widzę tylko kilka potencjalnych problemów:
- Jestem jeden a sam niewiele zdziałam (nie jestem ani grafikiem ani designerem więc tutaj największe zapotrzebowanie)
- Musi istnieć jakiś ściśle określony koncept - błądzenie we mgle w IT nigdy nie zadziała (z resztą pewnie nie tylko w IT)
- Najważniejszy problem: Zaufanie do zarządu - ciężko robić coś pro publico bono widząc jak zarząd przepala olbrzymie ilości gotówki nie robiąc zbyt dużo (albo przynajmniej się do tego nie przyznając). Widzę dwa wyjście: albo zmianę zarządu, albo jego transparentność. W obecnej sytuacji nie widzę możliwości współpracy i strzelam, że nie jestem jedyny

Idea socios bardzo mi się podoba

PS. Witam wszystkich i pozdrawiam
Odpowiedz cytując
ramzes190
Member

Od: 09.2014

Stary 20.07.2018, 11:30
Też siędzę w IT, ale nie róbmy nic dla ideologii która dla ludzi przy sterach nic nie znaczy. Sklep internetowy to koszt 30k-100k maksymalnie. Czyli za jedną-dwie wyplaty lub premie roczną Dukata/Marzenki moglibyśmy to mieć. Ale oni nie odejdą od koryta do samego końca, pójdziemy z nimi na dno jak titanic.
Odpowiedz cytując
Hufsa
Junior Member

Od: 01.2017

Stary 20.07.2018, 11:32
O tym mówię - albo zmiana zarządu albo całkowita zmiana podejścia tego zarządu i transparentność
Inaczej nie widzę możliwości współpracy
Odpowiedz cytując
lukaszsz86
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 20.07.2018, 11:53
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
Czy po powrocie wiceprezesa Dukata z wywczasów oraz Pani Prezes z zaślubin zanzibarskich będzie można wreszcie liczyć na jakąś odezwę do ludu

daj im na razie spokój... okres urlopowy jest, wrócą to się powoli wezmą za robotę
Odpowiedz cytując
Guzik
Senior Member

Stary 20.07.2018, 12:00
lukaszsz86 napisał(a):Wyświetl post
daj im na razie spokój... okres urlopowy jest, wrócą to się powoli wezmą za robotę
z tym, że wiesz jak to się wraca do roboty po urlopie - tydzień się ogarniasz a tu już ci wszyscy trują dupę a to, że za stadion nie zapłacone a to że umowa tylko na trzy mecze, a to że kasy nie ma na bieżącą działalność a jeszcze jakiś debil wyskoczy ze stroną internetową, że miała być przed derbami a nie ma i sobie potem myślisz nie ma mnie w robocie kilka tygodni a tu taki rozpiżdziel
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów